Keresés

Részletes keresés

alnibell Creative Commons License 2020.10.09 0 0 1087

Az isten szerelmére, mi a fenét akarsz megint ezzel az okoskodással?

2008 óta jelentkeztem be szinte minden nap a weblapra. Letöltöttem, szerkesztéseket feltöltöttem, hozzászóltam, amíg engedték. De tavaly október 9 óta minden úgy történik, ahogy bemutattam.

A böngésző  és annak beállítása sem változott. És akármilyen gépen próbálkozom, mindig ugyanez az eredmény. (Az ún. fejlesztési ötletek alá tudok bejegyzést tenni: http://www.turistautak.hu/dev.php)

 

Előzmény: _ZE (1086)
_ZE Creative Commons License 2020.10.09 0 0 1086

Ha a böngésződben be lett állítva, hogy ne fogadja el a sütiket a tuhu-ról, akkor valóban nem fogsz tudni bejelentkezni - illetve a login sikerül, de ezt a böngésződnek is el kell tudnia tárolni, hogy a kérésekhez, amiket a szerver felé küld, tudjon azonosító adatokat (session süti) csatolni. Márpedig amit láttunk, az bizony nagyon erre hajaz.

 

Előzmény: alnibell (1085)
alnibell Creative Commons License 2020.10.09 0 0 1085

Belőled csak úgy sugároz irányomba a rosszindulat. Nem tudod megállni, hogy minden alkalommal oda ne szúrj egyet.

 

Nekem nem hiszel, minduntalan vádolsz, most azzal, hogy ferdítettem volna. Ugyanakkor a triviális megoldást nem választod, ha már érdekel a téma, nem kérdezed azt, akit megneveztem.

Nem vette el a feltöltési jogomat, azt választotta, amit az alábbiakban látni fogsz:

 

https://drive.google.com/file/d/1UhyWdKNUxeI-x8YRzkALfnTJxHGg9lHE/view?usp=sharing

Előzmény: annyi baj legyen (1084)
annyi baj legyen Creative Commons License 2020.10.09 0 0 1084

Én szívesen elfelejtelek, de ha ide írkálsz egy általam olvasott topikba, akkor elég nehéz.

Nem érzel némi logikai szerencsétlenkedést abban az állításban, hogy Old Eye, mivel meg akarja akadályozni, hogy te szerkeszthess a turistautak.hu-n nem a legegyszerűbb, legkézenfekvőbb megoldást választja, miszerint elveszi a feltöltési jogodat, hanem inkább valamit, valahol elállít, amitől a te felhasználód minden billentyűleütésre* ki lesz léptetve az oldalról?

*persze, kiderült, hogy itt is ferdítettél, mert később már oldalbetöltésről volt szó, de hát neked nyilván nincs különbség aközött, hogy megnyomsz a billentyűzeten egy gombot, vagy egy http kérést küldesz egy webszerver felé.

Előzmény: alnibell (1083)
alnibell Creative Commons License 2020.10.09 0 0 1083

Felejtsük el egymást! Ez lesz a legjobb.

 

Én csak azt írtam le, jóval korábban, amit minden bejelentkezést követően tapasztaltam, mindenféle eszközön.

Nem vagyok ott, ahol ezen változtatni lehetne, nem válaszol senki egyetlen ezzel kapcsolatos kérdésre sem.

Nem tudom az okát, de nem is ez a lényeg.

Az itteni kioktató, egyben minősítő jellegű bejegyzéseknek csak a lejáratásom a célja. Semmi más.

 

Már jeleztem, Old Eye tudja a választ. Kérdezd tőle. Legfeljebb nem fog írni semmit.

Előzmény: annyi baj legyen (1082)
annyi baj legyen Creative Commons License 2020.10.09 0 0 1082

Kizárt dolog, a php értelmezőnek sejtelme sincs, hogy ki küldte az adott kérést. Az csak egy php kódot kap, feldolgozza, és visszaadja az erdményt. Minden php kérés egy felhasználón keresztül megy, akinek van jogosultsága, így az operációs rendszer, ha az engedélyezett nginx felhasználótól jön a kérés, teljesíteni fogja, függetlenül attól, hogy melyik weblap felhasználó kezdeményezte. Természetesen a bannolásokat, kitiltásokat weblap kódjának a szintjén kell kezelni, nem a php értelmezőjének a szintjén. Szép is lenne, ha minden egyes tuhu felhasználó külön felhasználó lenne operációs rendszer szintjén, hogy ott lehessen megvonni a jogosultságot...

"A jelenség szempontjából teljesen mindegy"

Hogy lenne mindegy, te állítasz valamit, ami egyelőre ennyi: valaki valamit csinált, és neked ez nem jó. Szokás szerint semmi konkrétum, csak egy homályos videó. Bemásolhatnád a http kérések fejlécét pl, amiből lehetne következtetéseket levonni, de nem, az túlságosan tényszerű lenne, akkor nem játszhatnád a mártírt.

Előzmény: alnibell (1081)
alnibell Creative Commons License 2020.10.09 0 0 1081

A jelenség szempontjából teljesen mindegy. De vélhetően a php beállítások miatt van ez.

Előzmény: annyi baj legyen (1080)
annyi baj legyen Creative Commons License 2020.10.09 0 0 1080

Mit értesz "online kapcsolatot biztosító szoftver" alatt? Az nginx-et? A tűzfalat? Magát a weblapot? A php-t? A hálókártya driverét?

Előzmény: alnibell (1079)
alnibell Creative Commons License 2020.10.09 0 0 1079

A moderátorokat hagyjuk. Nem foglalkoztam velük, ezután se teszem. Lépnek, ha valakinek nem tetszik valami vagy, ha felszólítja őket egy másvalaki.

 

Nyilvánvalóan nem írták át a TuHu online kapcsolatot biztosító szoftverét. De, ahogy sok minden egyedi beállításra alkalmas, úgy arra is, amit korábban jeleztem. (Ami azóta is fennáll.)

Hoztak viszont új moderálási szabályt, amellyel visszamenőlegesen igazolták a korábbi korlátozó döntéseiket.

Négyszer vonta vissza a szerkesztési jogosultságomat Old Eye, most meg, immár egy éve, nem enged felölteni anyagot. És ő eldöntötte, hogy nem kér a munkámból.
És mindezt legfeljebb féltucat hangoskodó tevékenysége alapján.

Előzmény: _ZE (1065)
olahtamas Creative Commons License 2020.10.08 0 0 1078

Leginkább én is csak rögzítésre használom, de néha a túratervet előre betöltöm, hogy lássam, hol állunk időben.

Meg bele szoktam tenni opcionális látnivalókat és a menetrendet, aztán úgy alakítom lehetőleg a programot, hogy minél többet lássunk, de ne késsük le a buszt.

Előzmény: annyi baj legyen (1076)
_ZE Creative Commons License 2020.10.08 0 0 1077

Én megkaptam, hogy ötven fölött kezdődik a nagybetűs élet - mert akkor már csak a nagybetűket látom :-D
garmin készüléket már rég nem vettem elő tájékozódni, maximum tracket csináltam - a többire meg ott az OSMAnd,és az akár ~2 órával korábbi állapotból készült térkép :-)

Előzmény: olahtamas (1075)
annyi baj legyen Creative Commons License 2020.10.08 0 2 1076

Én terepen már szinte csak trackrögzítésre használom a garmint, hogy később a fényképekhez tudjak koordinátát rendelni.
Már túratervezéshez sem nagyon veszem elő a Mapsource-ot, böngészőben a tervezo.heyjoe.hu már jobban kézreáll.
Most két napot dolgoztam kicsit többet a Basecamppel, de különben hónapokig nincs rá szükségem, hogy elindítsam.

Előzmény: olahtamas (1075)
olahtamas Creative Commons License 2020.10.08 0 1 1075

Mindenki olyat csinál magának, amilyet tud :)

És persze mindenkinek más az ízlése is :)

Nekem már rosszak a szemeim, így az osm nagy turistajelzésekkel rendelkező garmin térképét hadználom legtöbbet.

Vagy előveszem a 10" Tabletet :)

Előzmény: annyi baj legyen (1066)
alnibell Creative Commons License 2020.10.08 0 0 1074

"Te az elmúlt években annyit tudsz felmutatni, hogy kitaláltál a egy böszmeséget, hisztiztél, hogy nem csinálják meg neked a böszmeséged, és hisztiztél, hogy a célzott szervezetnek sem kell a böszmeséged.
Megvádoltál másokat, hogy azért nem protezsáltak be az MTSZ-nél téged, mert ők akarják megcsinálni amit te találtál ki,  folyamatosan rágalmazol egy másik szervezetet, orgazdasággal gyanúsítgatsz másokat, soha egy konkrét szakmai kérdésre nem felelsz konkrét választ."

Íme a kulturált társaság mintapéldája.

De, hogy másként is meg legyen világítva, íme a válaszom:

- Az elmúlt években sokkal többet tettem a TuHu keretein belül, mint Te és az itt megszólaló barátod.

- Ami szerinted böszmeség, az a megvalósítás stádiumában volt tavaly őszig, amikor is lenulláztattam az egészet, mert bár négy TuHu-tájegység esetében a kódolási munka gyakorlatilag megtörtént (nem más által, kizárólag az én munkám volt benne) , de az önjelölt gazda, a kérések ellenére, végig karanténban tartotta, mások meg a módosításaik során egyáltalán nem vették figyelembe, hogy a kódokat is át kellett volna vezetni.

- Nem hisztiztem, csak megpróbáltam harcolni azért, amit jónak tartottam. Nem magamnak, másoknak.
- Aztán hisztizett más, de nem én , amikor az MTSZ illetékese visszautasította a felajánlást.

- Azt se írtam sehol, hogy más akarja megvalósítani az elképzelésem szerinti nyilvántartást, ugyanakkor jeleztem, hogy ezt csak az előzetes írásos hozzájárulásom esetén teheti meg.
- Nem rágalmaztam senkit, sem személyében, sem egy szervezetet vonatkozásában. Azt viszont rögzítettem, ha valaki valamit nem jogszerű körülmények között létrehozottnak tekint, akkor annak megszerzésére, felhasználására részéről jelentkező igény szintén jogellenes. 
- Az adott témához kapcsolódó, korrekt, nem eleve a lejáratás, a kötözködés szándékával megfogalmazott tényleges szakmai kérdésekre mindig megadtam a választ. És nem éltem olyan feltételezéssel, ami a napvilágra kerülésekor egyértelműen rámutatott, hogy akik - Te is - az előbb jelzett módon provokáltak, el sem olvasták az előterjesztést vagy nem értettek belőle semmit.

Előzmény: annyi baj legyen (1063)
annyi baj legyen Creative Commons License 2020.10.08 0 1 1073

Az még nem lenne gond, készíthető a poligonból poi is is.
De szerintem a NaviGuide nem full OSM, csak az épületpoligonokat veszik át, a navigáció, így a házszámok is saját adatok alapján mennek.

Előzmény: _ZE (1072)
_ZE Creative Commons License 2020.10.08 0 0 1072

A gáz az ezzel, hogy a NaviGuide is OSM-re váltott, és ott bizony ott figyel a kimenetben az épületek poligonja - olyan rondán, ahogy mutattam... Lehet, fel kéne venni velük a kapcsolatot, hogy az épületpoligonokat a lentieknek megfelelően hagyják ki - bár az meg azért gáz, mert annak van házszáma, és ugye a Naviban házszámra kell tudni keresni...

Előzmény: annyi baj legyen (1071)
annyi baj legyen Creative Commons License 2020.10.08 0 1 1071

Az megint más volt, az a bizonyos pár méteres (már nem emlékszem, talán 6) korlátozás az akkor kimenetgyártó, a cgpsmapper problémája volt. Már évek óta mkgmap csinálja a térképet a tuhun, de szerintem még mindig gondosan ellenőrzik a hosszakat.
Mkgmap-nál nincs ilyen probléma a szakasz hosszal.

A kis poligonok torzulása az img felépítéséből adódik, nagyítási szinttől, és a megjelenítő beállított térkép részletességétől függően folyamatosan számolja, és kerekíti a koordinátákat.
Szóval megvan a nagy felületeknél is, csak százalékosan kisebb mértékben jelentkezik. 

Előzmény: _ZE (1070)
_ZE Creative Commons License 2020.10.08 0 0 1070

Köszi. Rémlik valami minimális szakaszhossz abból az időből, amikor a tuhun aktívan szerkesztettem - most állt össze a kép :)
Én egyelőre az OSM->OSMAnd térkép generálásával szenvedek - néha húz bele olyan vonalat, ami kezdődik mondjuk valahol Pécsett egy utcasarkon, és megy a világ egy random másik pontjáig. Nem mindig van ilyen, de ha van, akkor az a build ugyebár kuka - ha észreveszem... Mivel jellemzően adott ország/régió letöltésével indul, és onnan a régión kívülre húzza a vonalat, nekem valami ID-kezelési problémának tűnik a dolog, de még nem mentem nagyon utána, minthogy az OSMAnd térképet csak mobilon tudom nézegetni, az meg eléggé korlátozottan alkalmas arra, hogy egy-egy vonalnak a többezer km-re lévő végét megkeressem, és kitaláljam, hogy ott vajon mihez van "odaragasztva" (OSMAnd-os alaptérkép).
Garmin kimenetet még nem próbáltam, de lehet, hogy ha sok időm lesz, megnézem, hogy azt hogyan kell :-)

Előzmény: annyi baj legyen (1068)
kivi000 Creative Commons License 2020.10.08 0 0 1069

"Igen, "szép" Garmin kimenete valóban csak a tuhu-nak van"

 

Ha van rá igény és van valaki aki megcsinálja akkor az OMP Garmin kimenetét is lehet még csinosítani...

Előzmény: _ZE (1064)
annyi baj legyen Creative Commons License 2020.10.08 0 0 1068

Ez a garmin img sajátossága, ez a tuhun is így lenne, ha lennének ház méretű poligonok.
Én az épületeket meg sem jelenítem, kivéve, ha egy bizonyos méretet elér, vagy nevesített:

(building=* & area_size()>150) | (building=* & name=*) {name '${short_name}'|'${name}'} [0x11612 resolution 24]

Előzmény: _ZE (1067)
_ZE Creative Commons License 2020.10.08 0 0 1067

OSM-ből generált Garmin kimenetben sajnos nekem az épület kontúrok... Mondjuk úgy, hogy "érdekesek" - OSM-en (weben, OSMAnd kimeneten) "szép" szabályosak, garmin-ra készült kimeneten meg "nem annyira". bal oldalon OSM-ből készült MapSource-ba töltött térkép (Garmin kimenet), jobb oldalon nagyjából ugyanaz a terület OSM webes felületen:

Előzmény: annyi baj legyen (1066)
annyi baj legyen Creative Commons License 2020.10.08 0 0 1066

"Igen, "szép" Garmin kimenete valóban csak a tuhu-nak van"

 

Hát, én azért jobban szeretem a sajátom kinézetét :)

Előzmény: _ZE (1064)
_ZE Creative Commons License 2020.10.08 0 0 1065

"persze, tudjuk, a moderátorok is benne vannak az összeesküvésben" - Azt el is felejtetted, hogy csak miatta átírták a tuhu-s portál szoftverét, hogy ha ő ül a gép előtt, ne működjön, merthogy erre is panaszkodott korábban :-D

Előzmény: annyi baj legyen (1063)
_ZE Creative Commons License 2020.10.08 0 0 1064

Valóban két lehetőség volt: a régi, korszerűtlen folyamatokat magával cipelő, területileg korlátozott rendszert otthagyni, és mindent újrarajzolni az OSM-en, vagy nem hagyni elveszni a belefeccölt rengeteg munkát, és ODBL licnesz alá helyezni (Az MGKE kizárólagossága helyett), hogy a továbbfejlesztésre, korszerűsítésre ésszerű keretek között (erőforrások hiánya mellett) alkalmatlan tuhu-s adatok ne vesszenek kárba. Leírtam, hogy nem miatta ment át "vegetálás" állapotába a tuhu, hanem a szerkesztés/adatközlés kifejezetten nehézkes folyamata (és a változásoknak ebből fakadó lassú, vagy épp soha meg nem történő átvezetése), és a felhasználhatóság korlátai miatt.

"az OSM még most is csak a térkép generálás lehetőségét biztosítja"


??? wtf? Azort ennél "picit" többet, elég komplex GIS megoldások építhetőek (és épülnek) rá - egyszerűen azért, mert értelmes adatstruktúrája van, és a _teljes_ nyers adatbázis (ami az OSM valójában) szabadon elérhetől, letölthető.

"olyanok döntöttek a TuHu térképi adatbázisának szabad licenc alá helyezéséről, akiknek semmi kötődésük nem volt annak létrehozásához"

A TuHu adatai feletti valamennyi jog az MGKE tulajdonában volt, erről a szerkesztők is tudtak, amikor elolvasták (elolvasták?) a felhasználási feltételeket, és szerkesztettek akár egy vonalnyit is beleegyeztek abba, hogy a munkájuk jogaival kizárólagosan az MGKE rendelkezhet a továbbiakban.
innentől kezdve meg az MGKE azt csinálhatott az adataival, amit akart.

"csak azért van iránta érdeklődés, mert még mindig csak onnan lehet kész, további manipulációt nem igénylő termékhez hozzájutni"

Igen, "szép" Garmin kimenete valóban csak a tuhu-nak van, de ezt mint írtam is, ez a számábrázolási különbségek miatt van így, de nem egy nem két Garmin tulajtól hallom, hogy OSM-ből készült kimenetet hazsnálnak inkább, mert az, bár "rondább" (a törtrészben kevesebb értékes számjegyet használ), de tudható, hogy frissülnek az információk.



Előzmény: alnibell (1060)
annyi baj legyen Creative Commons License 2020.10.08 0 2 1063

Garminra is van, magyar készítésű, túratérkép funkciójú, több is.
És dicsekedhetek akár a saját munkámmal is, mert nekem is van.
Sőt, akkor dicsekedek még tovább: én nem egyszer segítettem már a tuhu garmin kimenetét gatyába rázni, amikor nem működött.
Akkor most dicsekedj te is: te tudsz garmin kimenetet csinálni, akár a tuhu adataiból?
Ja nem, te arra vágsz fel, amit Kolesár csinált meg.
Te az elmúlt években annyit tudsz felmutatni, hogy kitaláltál a egy böszmeséget, hisztiztél, hogy nem csinálják meg neked a böszmeséged, és hisztiztél, hogy a célzott szervezetnek sem kell a böszmeséged.
Megvádoltál másokat, hogy azért nem protezsáltak be az MTSZ-nél téged, mert ők akarják megcsinálni amit te találtál ki,  folyamatosan rágalmazol egy másik szervezetet, orgazdasággal gyanúsítgatsz másokat, soha egy konkrét szakmai kérdésre nem felelsz konkrét választ. A tuhuról már rég megvonták a hozzászólásod jogát (több nicket is bevetettél pedig), itt is ki vagy tiltva topikból, illetve folyamatosan törölni kell a hozzászólásaidat, persze, tudjuk, a moderátorok is benne vannak az összeesküvésben.
Az a helyzet, hogy el kellene gondolkoznod, hogy netán mégis veled van a probléma, nem a világ többi részével.

Előzmény: alnibell (1062)
alnibell Creative Commons License 2020.10.08 0 0 1062

Ó, hát igen, okostelefonra van. Aztán?
Ne mások munkájával dicsekedj!

Előzmény: annyi baj legyen (1061)
annyi baj legyen Creative Commons License 2020.10.08 0 0 1061

"ezzel szemben az OSM még most is csak a térkép generálás lehetőségét biztosítja, de azt is csak úgy, hogy ha külön applikáció is rendelkezésére áll az érdeklődőnek,"

 

 

 

Tudatlan, buta ember vagy, vagy szándékosan hazudozol?

Hiszen rengeteg osm alapú térképet lehet letölteni készen. 
És ez még mindig nem osm kontra tuhu topik, úgyhogy legyél ontopik, vagy húzz a vackodra morcogni. Tudom, hogy szar, hogy a tuhuról kiutáltak, itt sincsenek barátaid, de megdolgoztál érte, hogy senki ne akarjon közösködni veled.

Előzmény: alnibell (1060)
alnibell Creative Commons License 2020.10.08 0 0 1060

Akárhányszor leírod ezt a valótlanságot, attól az még ugyanaz marad.

 

2011-ben K.A. már az OSM szekerét tolta. Nyilván rájött, hogy az ottani, turistautakra vonatkozó adatállomány szegényes, nagyon hiányos, különösen az erdővel borított területeken. 

Előbb csak csendben, majd 2014 nyár közepétől már hangosan agitált arra nézvést, hogy

  • a TuHu szerkesztői ismételjék meg az azt megelőző jó tíz évnyi munkát OSM keretek között,
  • majd az ottani szerkesztés könnyebb voltára hivatkozva a szerkesztőket győzködte a váltásra,
  • végül az adatbázis korlátlan hozzáféréséért tett mag mindent.

De nem azért, hogy több érdeklődőhöz jusson el az összegyűjtött és feldolgozott információ!

Egyáltalán nem ez volt a cél. Valójában azt akarta elérni, hogy a turistautak vonatkozásában legalább olyan mennyiségű tartalmat kezelhessen az OSM, mint az általa vegetálásra ítélt, jobban mondva cserbenhagyott TuHu.

Nézzük az állításod egy másik szegmensét:

  • a hazai, de még a külföldi felhasználók is eddig és most is hozzáférhetnek a térképekhez, azokat kész állapotukban letölthették, letölthetik a számítógépeikre, kütyüjeikre,
  • ezzel szemben az OSM még most is csak a térkép generálás lehetőségét biztosítja, de azt is csak úgy, hogy ha külön applikáció is rendelkezésére áll az érdeklődőnek; épp mostanában téma, hogy mire is használják (vektoros csempék[?]) egy rendelkezésre bocsátott számítógépes eszközt,
  • harmadrészt, olyanok döntöttek a TuHu térképi adatbázisának szabad licenc alá helyezéséről, akiknek semmi kötődésük nem volt annak létrehozásához, akik a több tucat ember által, 10-11 év alatt létrehozott több százmilliós eszmei értéket figyelmen kívül hagyták a döntésük meghozatalakor,
  • a Tuhu valóban nem lett kevesebb, csak éppen vegetál, s csak azért van iránta érdeklődés, mert még mindig csak onnan lehet kész, további manipulációt nem igénylő termékhez hozzájutni,
  • és végül csak annyit, hogy mindent a kapcsolati tőke határozott meg.
Előzmény: _ZE (1059)
_ZE Creative Commons License 2020.10.07 0 0 1059

A "TuHu", mint olyan nem értelmezhető, ugyanis jogilag csak olyan létezett/zik, hogy MGKE. Viszont a szoftver használatával kapcsolatban csak a szoftver súgó/névjegy részébe beleírt szöveg van, ami szoftverjogi szempontból emlékeim szerint nem igazán egyértelmű - erre utaltam, hogy nem igazán tiszta, hogy milyen jogosítás alapján használhatja _bárki_ ezt a szoftvert.

A TuHu adatbázisának a szerzői jogait az MGKE magánál tartotta/magához vonta - innentől kezdve az MGKE felelt és felel az adatok jogszerűségéért.
És nem, nem az OSM (jogilag ez sem ilyen egyszerű), hanem jónéhány józanul és értelmesen gondolkozó személy volt az, akik meggyőzték a TuHu adatbázisának valamennyi jogával rendelkező egyesület illetékeseit, hogy a téképi adatbázis akkor fog a céljaiknak megfelelően minél szélesebb kör számára elérhetően információt adni, ha azt ODBL alatt szabadon felhasználhatóvá teszik. És n+1-szer leírom, hátha megérted: ezzel a TuHu nem lett kevesebb, nem lett rosszabb - egyszerűen az elvégzett munka eredménye az ezt megelőző állapotnál jóval több emberhet jut el, jóval többen használhatják.

Előzmény: alnibell (1057)
annyi baj legyen Creative Commons License 2020.10.07 0 0 1058

Dehogynem ez a lényeg.
Most is a hülyeségedet hajtod itt, pedig van rá két topikod., oda hányhatsz kedvedre.
Ez továbbra is a GIS topik.

Előzmény: alnibell (1057)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!