Keresés

Részletes keresés

xoyox Creative Commons License 2013.03.04 0 0 12196

Kollege

nekem is lenne egyetlenegy melyenszanto gondolatom

Az dicseretes es 1000 köszönet erte, hogy összeszedted a szemetet es felhivod az emberek figyelmet a falu tiszteletben tartasara stb.

de a kerdesem csupan annyi, hogy azt a Romaniaba illö lakokocsis taborhelyet is megszüntettetek -e mar közben, ami regebbn itt vita tema volt ?? Mert az aztan tenyleg nem egy Szigligethez illö kep ! Mert olyen egyedek hozzak magukkal a többi lakokocsit, es gyüjtik szenvedelyesen a szemetet, (mivel gondolom hazszamuk sincs), hogy szemetdijat fizetnenek a kukak utan. . . . .

 

Előzmény: carcaroth (12194)
pipacsmező Creative Commons License 2013.03.04 0 0 12195

Pár évvel ezelőtt elmentünk egy vasárnap délelőtt kirándulni a Fogaskerekű végállomásához. XII. kerület, úgymond elit környék. Az utca egyik oldalán házak, a másik oldalán erdő. És kapaszkodj meg: ránézésre százötven-kétszáz-kétszázötven milliós frissen felújított házakkal szemben az erdőben a frissen lerakott sitt, építkezési törmelék. Egy konténer huszonötezer forint lett volna. Nem gondolom, hogy ne lett volna rá anyagi keret, mint ahogy azt sem gondolom, hogy valaki ne vehetné a fáradtágot, hogy a kib*szott sörösdobozás ne az erdőben dobja el.  Egyszerűen SZEMLÉLETMÓD kérdése az egész. Ez pedig nem függ sem anyagi háttértől, sem iskolázottságtól, sem semmitől, hanem jóérzés kérdése az egész. Ezt pedig vagy megtanítjuk a gyermekeinknek, akik aztán szintén továbbadják, vagy marad a büntetés. 

Előzmény: carcaroth (12194)
carcaroth Creative Commons License 2013.03.04 0 0 12194

A strandbővítésről nem tudok semmi relevánsat, viszont egy másik téma nagyon b*ssza a csőrömet. Azért írom le, mert tudom, hogy ami a Topicon elhangzik, az legrosszabb esetben is a falu 70 százalékának a fülébe jut egy napon belül. Persze tudom, hogy a következő sorokkal nem fognak sokan egyetérteni, illetve az lesz rá a válasz, hogy már megint én ugrálok, és mit pofázok  stb. De... Az utóbbi időben sokat járok a falu erdeiben, főleg a Hóvirág utca feletti részen, és borzasztó, amit látok. Az erdőben sajnos még mindig van szemét, és ami azt illeti, a mennyisége ismét növekszik. Korábban többen is kezdeményeztek és végeztek szemétszedést, és ez elég jó eredményeket hozott. Nem tudom, hogy az a szemét, ami ebben a pillanatban látható az erdőben, hány százalékban maradék, és hányban került oda azóta, de az biztos, hogy k*rvára nem odavaló. Nem értem, hogy mi visz rá embereket arra, hogy a természetbe hordják a szemetüket, mikor minden évben van lomtalanítás. Az egy dolog, hogy a kirándulók néha eldobálnak ezt-azt, de ők inkább környezettudatosak, és a legtöbbjük a hátizsákban hazaviszi a szemetét. Persze most az jön, hogy megint a falusiak a hibásak mindenért... Mindenért nem, de az, hogy az erdőbe szórjuk a mocskunkat, azért igen. Ez olyan, mint ha egy olyan embert vernénk meg, aki meg van kötözve, és nem tud visszaütni. Azt is fel kéne fogni, hogy a falu nagy része a turizmusból él, így aztán abszolút nem jó reklám, ha a tanösvény mellett szemétkupacok vannak. Ezekkel a magvas gondolatokkal telve ma délelőtt a tanösvény mellől feltalicskáztam a tavalyi közbirtokossági faszedés alatt (nagyon becsülendő módon) összegyűjtött három kupac szemetet, és elhelyeztem a kukánkban a nagy részét. Hogy hős lennék-e ezért? Nem hinném. De ha mindenki csak ennyit tenne a faluban jelenség ellen, annak hatalmas eredménye lenne. A szigligeti lakosságszámra levetítve ez kb 3000 talicska szemét lenne, ami nem kis mennyiség. Sajnos azonban még mindig maradt bőven szemét az utcánk alatti partoldalban, így valószínűleg folytatom majd a tevékenységet. És mielőtt bárki rosszmájú lenne (miket képzelek, hiszen az itt nem szokás...), nem csak a vasat szedem össze, hogy majd a MÉH-telepen hatalmas pénzeket kapjak érte. Csak ízelítőül: volt ott fólia, gyógyszeres üveg (!), törött vödör, elrohadt hordó, több száz méternyi drót, flakon, építési törmelék. Ezt nem a kirándulók szórták el. A legjobb az volt, amikor azt a kérdést szegezték nekem, hogy miért felfele talicskázom a szemetet, miért nem lefele. Azt inkább nem írom le, hogy milyen mélyenszántó gondolataim támadtak abban a pillanatban.

Szóval csak annyi lenne a lényeg, hogy fel kellene fogni, hogy a természet nem szemétlerakó. Tudom, hogy most nem fog zöld mozgalom indulni Szigligeten eme hozzászólás kapcsán, és abban is biztos vagyok, hogy pár embernek a lelkébe gázoltam ezzel, de legalábbis felidegesítettem vele. De igazából lesz*rom. Elnézést a helyenkénti csapongásért vagy a vulgáris megfogalmazásért, de...

pipacsmező Creative Commons License 2013.03.03 0 0 12193

Olvastam, hogy bővíteni kívánják a strandot.

Tud valaki részleteket?

szigligetovari Creative Commons License 2013.03.03 0 0 12192

Sajnos nehezen olvasható. Ez lehet a hiba?

 

 

14:30 Előadás (Szigliget és a szigligetiek a

világháborúkban)

                Helye: Sportpálya

 

Egyrészt hiányzott a szóból az “i” betű, másrészt pedig ha egy földrajzi név egyelemű (azaz egyetlen egyszerű szó), az alapformát természetesen nagybetűvel, az -i képzős származékot pedig kisbetűvel kezdjük.”

 

A programnak örülünk, nagyon jó lesz.

 

Különben javul az idő, jön a tavasz!

 

 

pipacsmező Creative Commons License 2013.03.03 0 0 12191

Köszi, legalább tanultam valamit.

 

Előzmény: sziglig.konyvtaros (12190)
sziglig.konyvtaros Creative Commons License 2013.03.02 0 0 12190

Nem, Pipacs!
Az Osiris Kiadó Helyesírás c. kézikönyve szerint, 220. o.

A kötőszó és a névelő kivételével a tulajdonnévi rész minden eleme nagy kezdőbetűs az együttesek, zenekarok nevében is, a típust jelölő név azonban kisbetűs, és különírandó: Republic együttes (Ez vonatkozik a táncegyüttesekre, csoportokra  is: Badacsonytördemic néptánccsoport és Batsányi néptáncegyüttes), Kispál és a Borz. A Kodály vonósnégyes és a Tátrai-vonósnégyes írásmódbeli különbsége abból adódik, hogy a Kodály vonósnégyesben a személynévi elem tiszteletbeli, felvett név, a Tátrai-vonósnégyest azonban valóban Tátrai Vilmos alapította. Az embercsoport vezetőjéről elnevezett gyűjtőnévi alakulatból akkor szokás elhagyni a kötőjelet, ha a szerkezet jelöletlen gyűjtőnévi része több különírt tagból álló szókapcsolat: Bergendy koncert-, tánc- és szalonzenekar, valamint ha a gyűjtőnévi rész több tagból álló idegen elnevezés; ebben az esetben a név összes elemét nagybetűvel szokás írni: Takáts Tamás Dirty Blues Band.

Előzmény: pipacsmező (12189)
pipacsmező Creative Commons License 2013.03.02 0 0 12189

néptánccsoport = N...

Előzmény: sziglig.konyvtaros (12188)
sziglig.konyvtaros Creative Commons License 2013.03.01 0 0 12188

Van benne 1 hiba, azon kívül, hogy apróbetűs. Ki találja meg?

Előzmény: sziglig.konyvtaros (12187)
sziglig.konyvtaros Creative Commons License 2013.03.01 0 0 12187

sziglig.konyvtaros Creative Commons License 2013.02.26 0 0 12186

sziglig.konyvtaros Creative Commons License 2013.02.20 0 0 12185

pistucika Creative Commons License 2013.02.20 0 0 12184

Köszönöm Nektek a gratulációkat File Matyi nevében is.

pipacsmező Creative Commons License 2013.02.18 0 0 12183

Gilmur, boldog szülinapot, Isten éltessen!

pipacsmező Creative Commons License 2013.02.18 0 0 12182

Bravó!

Előzmény: vasvella (12180)
carcaroth Creative Commons License 2013.02.17 0 0 12181

Nagyon nagy gratuláció! Szép volt!

Előzmény: vasvella (12180)
vasvella Creative Commons License 2013.02.16 0 0 12180

File Mátyás nagyszerű nyolcadik helye

2013. február 16.

A férfi párbajtőrözők heidenheimi Világkupa-versenyén File Mátyás, a Balaton Vívóklub 22 éves fiatalja a remek nyolcadik helyen zárt.





Miként arról tegnap beszámoltunk, hat magyar jutott a 261 indulós heidenheimi szuperversenyen a legjobb 64 közé. A szombati folytatás felemásra sikerült. A világranglistán kiemeltként szereplő Boczkó Gábor és Imre Géza, valamint Pádár Tamás egyaránt vereséget szenvedett – igaz, rendkívül szoros asszóban.
Ugyanakkor Szényi Péter, Rédli András és File Mátyás nálánál jóval előrébb rangsorolt riválist győzött le. Sőt, utóbbi kettő sikerrel vette az újabb akadályt, mi több, File, a nyolcaddöntőben is bravúros győzelmet aratott. Végül az orosz Nikisin állította meg a Balaton 22 esztendős párbajtőrözőjét, de Borosné Eitner Kinga tanítványa így is minden dicséretet megérdemel nyolcadik helyéért.
A heidenheimi Világkupa vasárnap a csapatversennyel folytatódik, Udvarhelyi Gábor vezető edző a Boczkó Gábor, Imre Géza, Hanczvikkel Márk, Szényi Péter négyest nevezte.

Eredmények (261 induló). A 32 közé jutásért: Rédli-Kalinin (orosz) 15:7, Szényi-Borel (francia) 15:12, File-Kauter (svájci) 15:14, Pádár-Nikisin (orosz) 13:15, Boczkó-Watson (amerikai) 13:15, Imre-Kurbanov (kazah) 14:15.
A 16 közé jutásért: Rédli-Lucenay (francia) 15:11, File-Martinelli (olasz) 15:11, Szényi-Zawrotnik (lengyel) 7:8.
A 8 közé jutásért: File-Li (kínai) 15:12, Rédli-Kurbanov (kazah) 12:15.
A negyeddöntőben: File-Nikisin (orosz) 9:15.
A magyarok helyezései: 8. File Mátyás, 15. Rédli András, 30. Szényi Péter, 35. Imre Géza, 36. Boczkó Gábor, 42. Pádár Tamás

 

 gratulálok!:-))

tuxxy55 Creative Commons License 2013.02.16 0 0 12179

Szia Barátom!

                        Tipped részben jó,  itt a végső megoldás.:     Tóth József /Tóti József/   Szabó Gyula,  Németh József, Szabó István /vitéz/,  Kovács Zoltán,   Hosszú Ferenc.       és a külünjáratos   Ikarus-632-es

 

 

 

        Ők is nagyon kedves emberek ...

Előzmény: csoknya (12177)
sziglig.konyvtaros Creative Commons License 2013.02.12 0 0 12178

Mindenkit nagy szeretettel várunk!

 

PROGRAMOK

 

02.15. péntek, 18:00 Helyszín: Básti Lajos Közösségi Ház                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Környezetgazdálkodási minimum követelmények és a földalapú támogatás egységes kérelmének beadása-agrárkamarai előadás -

Miklai Andrea és Csom Lőrinc

 

 

02.16. szombat, 20:00 Általános Iskola
   a Turisztikai Egyesület és a Szülői Munkaközösség szervezésében

 

 

02. 23. szombat 17:00  Helyszín: Básti Lajos Közösségi Ház
„Szombat esti bakelitfrász” - nosztalgia est mindazoknak, akik szívesen hallgatják a régmúlt zenéit bakelit lemezről. Gyűjtőket és csereberélőket is nagy szeretettel várunk!

 

 

2013. 03.01. péntek, 18:00  Helyszín: Básti Lajos Közösségi Ház
Az okostelefonok   sokszínű internetes alkalmazásai - informatikai előadás - Egyed Péter

 

 



csoknya Creative Commons License 2013.02.09 0 0 12177

Helló Joci ! A kép talán valamelyik hegyközségi kiránduláson készült ? A képen nem meindenki neve jut eszembe. Tóth István (Majális u.) Szabó Miklós, -?-, Szabó István (vitéz), -?- guggol: Hoszzu Ferenc ? A szüreti képet nem felejtettem el, csak meg kell találnom a rengeteg képek között.

Előzmény: tuxxy55 (12174)
pipacsmező Creative Commons License 2013.02.08 0 0 12176

Gratulálok!

Előzmény: carcaroth (12175)
carcaroth Creative Commons License 2013.02.08 0 0 12175

Ez meg tegnap volt...

tuxxy55 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 12174

  Nem is olyan régen volt,          1963.

szigligetovari Creative Commons License 2013.02.07 0 0 12173

 

tuxxy55 Creative Commons License 2013.02.01 0 0 12172

A kis házikóért ne bánkodjál, ez egy vízszivattyú ház, ami 1942-43-ban épült. Szigliget vízellátását ebből az építményből akarták megoldani, ami csak részben sikerűlt az akkori előljáróknak.  Egy 6m mély, és 1m átmérőjü, beton gyürükkel kibélelt kút van benne.

Előzmény: xoyox (12169)
matr1ca Creative Commons License 2013.02.01 0 0 12171

Gyomlálás után csináltam egy biztonsági frissítést a honlapokon, ezenkívül átköltöztettek minket egy másik kiszolgálóra. Újra stabil és tiszta minden. Elnézést a kellemetlenségekért és köszönjük a türelmet!

Előzmény: matr1ca (12149)
szigligetovari Creative Commons License 2013.02.01 0 0 12170

 

xoyox Creative Commons License 2013.01.31 0 0 12169

micsoda hangulatosm kepek , könnybelabadt meg a szemem is, bar mar ott lepkedhetnek szügyig a hoban .

azt a kis hazikot a kerekes kuttal de elfogadnam, plane ha meg 5 töke is lenne hozza :)

Előzmény: carcaroth (12168)
carcaroth Creative Commons License 2013.01.31 0 0 12168

Sajnos nem volt nálam gép. Helyette rakok fel pár mai fotót.

 

Előzmény: pipacsmező (12167)
pipacsmező Creative Commons License 2013.01.31 0 0 12167

Köszi, irigyellek, gyönyörű látvány lehetett.

Legközelebb próbáld meg lekapni!

Előzmény: carcaroth (12166)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!