Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87490

"a harmadik hullam kemenyen erte magyarorszagot es az is, hogy ez meglepte az aperitiv torzset es a miniszterelnokurat."

 

Amit én végtelenül aljasnak tartok az pedig az, hogy erről a közmédia és a KESMA birodalom mélységesen hallgat. Vagyis a polgártársaink egy jelentős része konkrétan nem is tud arról, hogy mi a helyzet az országban. Látod még a barkócza kaliberű, értelmes, iskolázott emberek is simán bekajálják, hogy minden fasza, de ha nem is akkor máshol is ugyanilyen rossz a helyzet, de ha nem akkor ők biztos hamisítják az adatokat. 
Az a döbbenet, hogy olyan régóta van már ez a fos NER a nyakunkon, hogy még a barkócza polgártársaink sem tudják elképzelni, hogy mondjuk Belgiumban a média nem a kormány (lol, épphogycsak van kormányuk) segglukából énekel ki,  hanem azonnal ráhúzzák a vizes lepedőt a hatalomra ha valami gyanúsat csinál. Meg eleve a nem putyinista országokban a statisztikai hivatalokban nem politikai káderek dolgoznak... de látod, még barkóczának is nehéz ezt belátnia.

 

Előzmény: altimus (87488)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87489

Ha esetleg vizuális alkat lennél:

(Forrás)

 

 

De az ami roppant kellemetlen, hogy mi úgy produkálunk több halottat, hogy lényegében kevesebbet tesztelünk:

 

Vagyis érdemes elgondolkodni, hogy nálunk kisebb valószínűséggel élik túl az emberek a betegséget vagy sokkal több a fertőzött amiről nem is tudunk.

Előzmény: barkócza (87481)
altimus Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87488

Tobb szakember elmondta es leirta mar, hogy egy ilyen jarvany hatasat lemerni csak evek mulva lehet. vilagos, hogy elter az egyes orszagokban a jarvany idobeli lefutasa. Valoszinuleg lesznek komolyabb adatkorrekciok stb. Teljesen termeszetes az, hogy a mai pillanatban nem lathato egyvegleges es nagyjabol korrekt kep.

 

A statisztikai modszerek, az eves prognosztizalt halalesetek szama ... coviddal es covid nelkul ... alkalmasak lesznek arra, hogy a jarvany adatait a statisztikusok korrigaljak, pontositsak ...

 

Az vilagos, hogy a harmadik hullam kemenyen erte magyarorszagot es az is, hogy ez meglepte az aperitiv torzset es a miniszterelnokurat.

Előzmény: BZoltan (87485)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87487

"Maradjunk annyiban, hogy az a statisztika, amit beleinkeltél, nem arról szól, hogy hol hányan haltak meg Covidban, hanem hol hány halálesetet ismertek el. "

 

Csak a rendelkezésünkre álló adatokkal tudunk számolni és a politikai meggyőződésünk miatt nem feltételezhetjük, hogy az adatokat hamisítják. Ha én ezt tenném akkor arról beszélnék, hogy az elmúlt tíz évben lerabolt és tönkre tett egészségügy és a leromlott általános nép-egészségügyi helyzet miatt milyen sok honfitársunkat veszítettük el. Hidd, el erről is érdemes lenne beszélni.

 

De most az adatokról beszélünk és tényekről.

 

Te viszont látványosan próbálsz kitérni egy egyenes kérdés elől. Melyik EU ország titkolja el a covid-19 járvány halálos áldozatainak a számát? Értem, hogy te szívesen terelnéd a témát. De tettél egy kijelentést, én csak azt kérdezem, hogy mire alapozod azt.  Immáron harmadik alkalommal kérdezlek meg... de valamiért nem akarsz válaszolni. Én értem, hogy más politikai nézeteket vallunk. Ezzel nincs is baj. Nekem is vannak politikai előítéleteim. De én bevallom, ha ezek alapján állítok valamit.

Előzmény: barkócza (87480)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87486

"Honnan a fenéből származik ez az eltérés?"

 

Onnan, hogy Magyarországon az első és a második hullám lényegesen kevesebb áldozatot szedett mint sok más országban. Tudod ez volt az amikor a Gazda azt mondta, hogy mi az áldozatok számával mérjük a védekezés sikerét. Aztán jött a harmadik hullám és azóta erről a mondásról megfeledkeztetek.

Előzmény: barkócza (87481)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87485

Természetesen olvastam a cikket és természetesen rendelkezem azzal a szellemi kapacitással ami egy ilyen cikk megértéséhez kell. Minden ezzel ellentétes feltételezésedet csak azon frusztrációd végett érzett dühödnek tudom be, hogy mindezidáig nem sikerült egyenes kérdésekre egyenesen válaszolnod.

 

"Belgiumban nagy a különbség a közölt Covid halálozás és a 2019-hez képest fellépő 2020-as többlethalálozás között. Mégegyszer magkérdezem: Szerinted mi lehet a különbség oka, cunami, földrengés, vagy mi a fene?"

Nem tudom. Nem ismerem a belga statisztikai hivatal működését, sem pedig a belga szociális ellátórendszert.

Azt tudom, hogy 6.6 milliós Flandriában 12450,  1889/fő/millió és 2.63% a fatalitási rátával, ameddig a 3.-6 milliós Vallóniában 8900 halotttal 2450/fő/millió 2.24% fatalitási rátával és az 1.2 milliós Brüsszelben 3200 halottal vagyis 2622/fő/millió 2.53 rátával vannak.  Ami az egész országra vetítve 2166 fő/millió. Nálunk 28600 halottal ez 2927fő/milió és  3.61 a fatalitási rátánk.

 

De... egy dologról te is kegyesen megfeledkezel. A 2020-as adatokat nézed. 2020-ban Magyarországon nagyon jól jött ki a lépés. Majd térjünk vissza erre a kérdésre jövőre ilyenkor amikor majd a 2021-es adatokat is látni fogjuk.

 

Emlékszel, hogy 2020 december 31-én hány éldozatnál jártunk? Segítek 9537-nél. Na és Belgiumbam? 19528 covid áldozatot jegyeztek 2020-ban. Tíz ezerrel többen haltak meg Belgiumban 2020-ban mint Magyarországon. Viszont 2021-ben eddig  19-ezren haltak meg Magyarországon. Belgiumban pedig 5000-en. Vagyis az elmúlt négy hónapban Magyarországon 14 ezerrel több lelket vesztettünk el mint Belgiumban.

 

De magnyugtatlak, van a propagandaminisztériumban bőségesen jól fizetett szakember azzal a feladattal, hogy találjanak olyan mutatókat amiket távolról, hunyorogva nézve úgy tűnik, hogy minden fasza.

Előzmény: barkócza (87479)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87484

"Azt írta azért, mert nincs róla információja. És miért nincs? Mert védhetetlen, a vallási meggyőződésen kívül."

 

A kognitivív disszonancia elleni integritásvédelme az elmének az már csak ilyen. Mondjuk velem is csak a végtelen naivitásom mondatja ezt.

 

Bevallom, számomra feldolgozhatatlan ellentmondás, hogy okos, értelmes és tisztességes, jó emberek hogyan nem látják át, hogy egy maffia lopja szét a hazánkat.

 

Előzmény: naivkezdo (87464)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.10 0 0 87483

A kovid halottakak számára szerintem a legviccesebb és legérdekesebb hitelesítő mérték a Benford's law alkalmazása.

Előzmény: altimus (87465)
barkócza Creative Commons License 2021.05.09 0 0 87482

Ajaj... nem te beszéltél valami szalmabábról az előbb?

Előzmény: BZoltan (87463)
barkócza Creative Commons License 2021.05.09 0 0 87481

Bár most nézem, Szlovákiánál 2-es a szorzó. Vagy a Telex cikkben Belgiumban kevesebb a hivatalos Covid halálozás, mint nálunk, a 2020-as év többlethalálozása mégis duplája a magyarnak. Mégegyszer: Honnan a fenéből származik ez az eltérés?

Előzmény: barkócza (87479)
barkócza Creative Commons License 2021.05.09 0 0 87480

Atyavilág. "...körülményesebb az adminisztáció...".  Maradjunk annyiban, hogy az a statisztika, amit beleinkeltél, nem arról szól, hogy hol hányan haltak meg Covidban, hanem hol hány halálesetet ismertek el. 

Előzmény: BZoltan (87461)
barkócza Creative Commons License 2021.05.09 0 0 87479

Úgy látom, nem olvastad a Telex cikket. Vagy szándékosan nem akartad megérteni. Valóban, Csehországban kb. ugyanolyan a Covid járvány, mint nálunk, és ők is korrektül vezetik a Covid halálozási statisztikát. Szlovákia hasonló. Ellenben pl. Szlovéniában vagy Belgiumban nagy a különbség a közölt Covid halálozás és a 2019-hez képest fellépő 2020-as többlethalálozás között. Mégegyszer magkérdezem: Szerinted mi lehet a különbség oka, cunami, földrengés, vagy mi a fene? Ne legyél már ilyen álnaív.

Előzmény: BZoltan (87461)
Hepci Creative Commons License 2021.05.09 0 0 87478

Ha pinduri többsége lesz az ellenzéknek, OV, a vagyontalan felcsúti hős, megvesz majd pár mókust az új parlamentben.

Az új kormánynak olyan szisztémát kell kiépíteni, amiben realitás lehet a baller némethszilárdoknak, hogy max. 2 év alatt lopnak találnak 100 milkát pro koponya biztosan akkor is, ha kitartanak a leendő koalícióban.

Én optimista vagyok: ha 1 országban el lehet lopni a közprojektekben a lovetta 80 százalékát, miért ne lehetne 90-et is?

Előzmény: altimus (87476)
Hepci Creative Commons License 2021.05.09 0 0 87477

Szubminimális, de vannak új késeim az egyik metszőollós cégtől (közben megvettek egy pár személyes késes műhelyt).

Előzmény: naivkezdo (87475)
altimus Creative Commons License 2021.05.09 0 0 87476

nem kell annak 4 ev. egy teszetosza, maleszaju ellenzeket orban egy even belul megbuktat. a hatteret kell szetverni egy esetleges kormanyvaltas utan, amire vannak megoldasok. ot meg folyamatosan nyomas ala kell helyezni, vizsgalatokkal, perekkel, elozetes letartoztatassal ...

Előzmény: naivkezdo (87469)
naivkezdo Creative Commons License 2021.05.09 0 0 87475

van valami megmaradt készleted?:D

Előzmény: Hepci (87474)
Hepci Creative Commons License 2021.05.09 0 0 87474

Bebuktam a japán céget, amit képviseltem: mondtam nekik, hogy a hobbi-szintnél több energiát nem akarok tenni a dologba és ez nem tetszett nekik.

Majd keresek egy másik márkát, de egyelőre túl sokat kell teniszeznem, nem érek rá.

Előzmény: naivkezdo (87473)
naivkezdo Creative Commons License 2021.05.09 0 0 87473

kések is kellenek

Előzmény: Hepci (87471)
Hepci Creative Commons License 2021.05.09 0 0 87472

Egy hotel mind fölött.

Előzmény: naivkezdo (87470)
Hepci Creative Commons License 2021.05.09 0 0 87471

Nekem tökmind1, tőlem 1 narancsszínű ló is lehet a miniszterelnök. Mint már számtalanszor kiderült, az ízlésem jellemzően nem vág egybe a honfitársaim ízlésével, és ez így van jól. Ha véletlenül a tömegnek is megtetszik, amit szeretek, sürgősen keresek helyette valami mást.

A hazáért tenni nem akarok semmit, csak iszom jó borokat és sokat teniszezem, ezen kívül igyekszem a barátaimmal kicsiny szigetet képezni és törekszem, hogy jól érezzék magukat. Hedonizmus, slow food, slow life, jó metszőollók.

Előzmény: naivkezdo (87469)
naivkezdo Creative Commons License 2021.05.09 0 0 87470

addig is egy kis vidám hír:

Mészáros Lőrinc több állami pénzt kapott az egri hoteljük felújítására, mint az egri önkormányzat a drasztikus adóelvonások után, írja az egriügyek.hu.

napi több ilyen sikertörténet jut, már szinte követhetetlen ez a fejlődés.

Előzmény: naivkezdo (87469)
naivkezdo Creative Commons License 2021.05.09 0 0 87469

Mint ahogy én sem/nem gondolom, hogy kormányváltás lesz, ám ha mégis:

ha eljátszák az egyrészt-másrészt játékot és tényleg nem lesz semmi, akkor 4 év múlva 200 évre visszajön a klán.

Előzmény: Hepci (87467)
Hepci Creative Commons License 2021.05.09 0 0 87468

Yealands Sauvignon Blanc 2019

Bodzaszörp zöldalmás mellékzöngével, jó savakkal, éteri tisztasággal.

Nekem nem jön be az ilyesmi, de valami lehet benne, mert a velem ebédelő, bort alig fogyasztó lánynak annyira megtetszett, hogy ő is kért egy pohárral.

5+ pont, 1100 Ft/dl (Trattoria Serafina)

 

Hepci Creative Commons License 2021.05.09 0 0 87467

Valamit keversz: a NER-es arcok nem sittre mennek, hanem Balira, pl. Várkonyi Andreával.

Ha lesz is kormáynváltás, nem lesz itt semmiféle felelősségrevonás - nem volt eddig sem, pedig a szocializmus főalakjai közül legalább négyet-ötöt simán ki kellett volna végezni hazaárulásért.

Előzmény: BZoltan (87461)
altimus Creative Commons License 2021.05.09 0 0 87466

En soha nem birtam orbant, egyszeruen a hideg raz ki tole, es mindig is igy voltam vele. A fideszre se szavaztam soha. Ennek ellenere 2010-ben en is tobbszor elmondtam barati, ismeretsegi korben, hogy orulok a 2/3-nak, mert vegre lesz egy kormanynak politikai legitimacioja a nagy ellatorendszerek megreformalasahoz ... Hogy mennyire hulye voltam az ma mar vilagosan latszik. Basztak ezek az eu reformra, oktatasi reformra, nyugdijreformra (na, a manyup penzt az elloptak.) Ezekhez nyulni nem volt se szandek, se szakertelem, se politikai akarat, se kurazsi. Lopni, tarsadalmat bomlasztani, szetverni ... ahhoz igen, ahhoz jol jott a 2/3.

Előzmény: BZoltan (87463)
altimus Creative Commons License 2021.05.09 0 0 87465

Ez az aranyszam ugy is lehet nagyon alacsony, hogy emellett brutalisan sok a covidba meghalt. Ugyanigy lehet akar 10 feletti is amellett, hogy nagyon keves a covid halott.

 

Az aranyszam csak azt mutatja, hogy realis-e a bevallott covid halottak szama.

Előzmény: BZoltan (87461)
naivkezdo Creative Commons License 2021.05.09 0 0 87464

A kényelmetlen/nehezebb kérdéseket nem azért kerüli, mert érzi, hogy védhetetlen.

Azt írta azért, mert nincs róla információja. És miért nincs? Mert védhetetlen, a vallási meggyőződésen kívül.

Ez egy más megközelítés, ha érthetően tudtam kifejezni magam.

 

Előzmény: BZoltan (87463)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.09 0 0 87463

Nekem nagyon tetszik altimus koncepciója, hogy nem is megbüntetni kell a NER elitet, hanem a szabad elvonulásért cserébe együttműködésre motiválni. Zseniális lenne, ha barkóczának egy általa tisztelt és elismert NER főtiszt magyarázná el élő egyenes adásban, hogy pontosan hogyan is működtek a letelepedési kötvények, kínai vakcinák biznisze és hogy milyen szabályok és recept szerint működött a revolvermédia.

 

Nyilván lesznek olyan őrültek mint GFG meg Bayer Zsolt és társaik akik az utolsó leheletükig ki fognak állni a Gazda mellett mint Muhammad Saeed al-Sahhaf aki 2003-ban az egész világ előtt csinált magából hülyét.

 

Én biztos vagyok benne, hogy már maga barkócza is érzi, hogy vékony jégen áll. Láthatjuk, hogy a nehezebb kérdéseket nagy ívben kikerüli... és ez ez így normális. Nem is szabad ezért őt bántani. Hinni akar a rendszerben, mert túl sokáig hitt már benne. Az ilyen NEr szavazók elképesztően nagy arcvesztésnek élik meg azt, hogy le kell ülniük és el kell ismerniük, hogy marhára nem erre akartak ők szavazni és marhára nem ezt a rendszert akarják ők sem. Én ezt saját tapasztaltból mondom, mert 2010-ben én még őszintén örültem a kormányváltásnak és jópár évig még el akartam hinni, hogy fog ez menni. De a 2015-ös menekült válság nálam végleges fordulópont volt. Addig még bizonytalan voltam, de ott végleg elszakadt a cérna. Azt a zsigeri rassziszta, gyűlölködést nem bírtam már elviselni. Nekem nagy megkönnyebbülés volt, hogy nem kell azonosulnom a manyup lenyúlással, médiatörvánnyel, meg egy sor űbergáz szarsággal. Így lesz ezzel barkócza is... csak idő kérdése. Most még tud abba kapaszkodni, hogy de hát ezek nem engednek ragadozómadarak vadászni...meg hasonló. De ha már ezek az említendő pozitívumok akkor tudhatjuk, hogy a reggeli brunyálás közben, ott a magányában már ő is tudja, hogy ennek a rendszernek reszeltek.

Előzmény: naivkezdo (87462)
naivkezdo Creative Commons License 2021.05.09 0 0 87462

a nyilvános kivégzéssel az a baj, hogy vagy radikalizálódik és/vagy bezárkózik a biztonságos körbe, ahol majd egyezik a vélemény.

Előzmény: BZoltan (87461)
BZoltan Creative Commons License 2021.05.09 -1 0 87461

Olaszország 60 millió, Franciaország 67 millió, Spanyolország 47 millió. Úgy vélem, hogy nálunk 5-6-szor nagyobb országokban körülményesebb az adminisztráció. Csehország az egyetlen velünk egy kaliberű ország és ott 1.4 az ami nálunk 1.3. Nem tűnik olyannak ez a különbség amin lovagolni lehetne.

 

Pöröghet a hátán minden ner rajongó, a helyzet akkor is az, hogy irgalmatlanul magas a lakosságarányos áldozata nálunk a vírusnak: https://www.statista.com/statistics/1104709/coronavirus-deaths-worldwide-per-million-inhabitants/

Két és félszer annyi ember halt meg nálunk mint Ausztriában, másfélszer annyi mint Horvátországban. Akkor most tényleg van olyan aki szerint a horvátok és a svágerék ennyire meghamisítják az adataikat?

 

Hihetetlen... de nincs mit tenni. Szemmel láthatólag barkócza barátunk is abba a körbe tartozik aki úgy is behúzza az ikszet a NER-re, ha a napnl is világosabb, hogy egy kártékony, tolvaj banda... gondolom azért mert gyurcsány, vagy mert "tudnak kormányozni".... esetleg talál valami huszadrangú ostobaságot, mint mondjuk azt, hogy nálunk kettővel nagyobb a háromlábú székek szakítószilárdsága mint a hanyatló nyugaton. Meg egyébként is Bécs már elesett és amúgy is migráncsok... meg Soros. Na és akkor itt minek adatolni meg érvelni? Majd amikor megbukik ez a szar rendszer és megy a sittre a sok maffiózó akkor majd leesik a tantusz. 

Előzmény: altimus (87460)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!