Keresés

Részletes keresés

mikkkro Creative Commons License 2003.08.12 0 0 134
a majomkenyérfa nekem is furcsának tűnt, az végül is egy igazi nagy fa, nem? legalábbis a kishercegben... :) és azzal vigyázni kell különben is :)
Előzmény: entrópia (133)
entrópia Creative Commons License 2003.08.12 0 0 133
nem tudom :(
egyáltalán nem értek hozzá... akitől kaptam az valami ilyet mondott...
Előzmény: jmoon (132)
jmoon Creative Commons License 2003.08.12 0 0 132
Nem Crassula? mert az inkább majomfa...
Majomkenyérfát én is szeretnék,de az nem olyan egyszerű...
Előzmény: entrópia (131)
entrópia Creative Commons License 2003.08.12 0 0 131
persze :)
elnézést
majomkenyérfa
Előzmény: mikkkro (130)
mikkkro Creative Commons License 2003.08.12 0 0 130
:) és akkor megírod, hogy milyen fajta? :)
Előzmény: entrópia (129)
entrópia Creative Commons License 2003.08.12 0 0 129
nagyon köszönöm :)
igen, arra is gondoltam, hogy esetleg túllocsoltam...
de elvileg nem, 5 naponta kell locsolni, úgy is csináltam
Előzmény: mikkkro (128)
mikkkro Creative Commons License 2003.08.12 0 0 128
milyen fajtájú a növényed? ha megmondod, megnézem majd neked otthon a két dísznövényes könyvemben, hátha írnak valami okosat. milyen időközönként locsolod? mert az is lehet neki sok esetleg.

átültetés nem bonyolult, csak hagyj meg a növény gyökerén egy földlabdát, ne rázd le csupaszra, az új cserepet meg béleld ki földdel, majd tedd bele a földlabdás növényt, és újra tegyél rá földet, egyengesd el, aztán locsold meg jól.

üdv
mikkro

Előzmény: entrópia (127)
entrópia Creative Commons License 2003.08.12 0 0 127
segítség!

úgy két hónapja kaptam először növényt...
szal elég kezdő vagyok

nos, locsolom rendesen, meg olyan helyre raktam, ahol van fény is, mégis sárgulnak a levelei, meg potyognak, arra gondoltam, hogy esetleg kicsi lehet neki a cserép, úh megpróbálom átültetni
el tudná nekem valaki magyarázni, hogy azt hogyan kell csinálni?

mikkkro Creative Commons License 2003.08.11 0 0 126
Sziasztok,

abszolút amatőr módon tartok otthon növényeket, ha úgy látom, nem érzik jól magukat, próbálok valamit tenni, hátha jobb lesz, ez eddig bevált. ;-)

A közösségi jóérzés miatt beállítottam közéjük egy párologtató berendezést is, amit eredetileg a téli bőrkiszáradás és köhögőrohamok ellen vásároltunk, de amikor láttuk, hogy a növények mennyire ráharaptak, beraktuk közéjük. Ezután látványos jóérzést produkáltak, fényesebb levelek, növekedés, stb.

Így nyáron már egy-két hónapja nem is nagyon használtuk a párásítót, mégis történt egy vicces változás. A kisebbik szanszavéria (? - ez az a hosszú, kard alakú levelű növény, igaz?) cserepében kinőtt egy kicsi, kb. másfél centi átmérőjű kalappal rendelkező szürkésfehér gomba. :) Most egy hétig nyaralni voltunk, de a virágainkat volt, aki öntözze, és hazatértünkkor már három ilyen kis gombát találtunk a cserépben. Ja, és a növény korábban egy ideje összecsavarodott, de mióta van a gomba, újra szép lett. Van egy dracénia is, aminek a földjében egy-két hónapja sárgás elszíneződést láttam, azt hittem, netán túllocsoltam, és penészedés az, de nem, mert most hazatértünkre kiderült, hogy az is gomba, és a sok pici sárgaság mind gombakezdemény, köztük pedig kinött egy relatíve hatalmas, 4-5 centi magasságú, sárga kucsmakalapos gomba!

Azt nem tudom, hogy most ez jót jelent vagy sem? Örülnek a növények, annak a jele (mind jól néz ki), vagy ez rosszat tesz nekik?
Volt már valakinek hasonló tapasztalata?

köszi, üdv
mikkro

rferi Creative Commons License 2003.07.08 0 0 125
Na pont ezt mondtam.A multkor kellett volna egy nagyobb, olyan 6-8 literes.A cuncika odavezetett a szuper cuccokhoz, és a kezembe nyomott egy megf. méretű BELSŐ edényt.Mondom ez jó, de hol a külső?
-Milyen külső??
Végül kiderült, hogy nem is rendelik meg a külső edényeket, mert fogalmuk sincs az egészről.
És azóta sem!Most hétvégén is néztem, minden van,csak külső edény nincs..
Előzmény: KILGORE TROUT (124)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2003.07.08 0 0 124
Ezt jó hogy írtad, mert éppen kényesnek gondolt növényt akartam átültetni földből agyaggranulátumba!

Tegnap egyébként elmentem egy OBI-ba és megnéztem mit lehet kapni. Csak 12 cm-es cserép volt komplettírozva vízmérővel. A nagyobb és használható méretűek nem voltak összepárosíthatóak. Az adott méretekben vagy csak vízszintmutató, vagy csak cserép volt :(

Átmentem a közeli Praktikerbe. Itt jött az igazi döbbenet! A szakeladónak fogalma sem volt miről beszélek! Mindenféle öntözőrendszereket akart rámsózni :( Aztán autódidakta módon találtam balkonláda kivitelüt. De csak is azt.

Előzmény: rferi (123)
rferi Creative Commons License 2003.07.08 0 0 123
Annó erre azt olvastam, hogy megoldható, de eléggé megsínyli a növény.Gyakorlatilag slaggal, nem túl hideg-meleg vízzel lemosod a földet a gyökérről, aztán lehet ültetni.Esetleg kicsit kurtítani a gyökereken, hogy növesszen újakat, amik a vízhez szokottak.
A fordított irány jobban megy, mert a vízben több gyökér fejlődik, ami a földben is elég tápanyagot tud adni.
Előzmény: KILGORE TROUT (122)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2003.07.07 0 0 122
Elfelejtettem az imént, hogy még az is kérdés számomra, hogyan lehet egy szép nagy földlabdával rendelkező növényt átültetni ilyen vízkultúrás agyaggranulátumba?
Előzmény: rferi (120)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2003.07.07 0 0 121
Köszi a kimerítő választ!
Előzmény: rferi (120)
rferi Creative Commons License 2003.07.07 0 0 120
Néhány éve a Baumax-ban lehetett kapni ehhez megfelelő edényt.A lényege:kettős edény, a belső lukacsos, az alja púpos középen, ide volt egy kis tartóban a megfelelő tápgranulátum (nem olvadt el a vízben a granulátum!).
A külsőbe öntöttél vizet, betetted a granulátumos bigyót, bele a belső edényt, amiben APRÓ (3-5mm) agyaggranulátumban volt a növény.Én akkor vettem vagy öt ilyen kitet, azóta is remekül megél benne minden amit beletettem.Az egyik egy fikusz benjamina, saját gyökereztetés ebben a cuccban, már 150cm magas.
Tartozik még hozzá egy vízszintmutató, aszerint kell locsolni.
A tápgranulátum fél évig jó, mert ioncserélős.
Amikor lejár, kiönteni belőle, és szintén a Baumaxban van kanalasan adagolható, azzal pótolom.
Ez a táp elég húzósnak tűnő árban van, de nagyon sokáig elég, mert egy 5literes edénybe egy evőkanál kell fél évig.
Mostanában egy baj van csak:nagyon nehéz kettős falú edényt kapni.
Előzmény: KILGORE TROUT (119)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2003.07.07 0 0 119
Tud valaki tanácsot, vagy valami interneten elérhető leírást adni, hogyan kell nekifogni, művelni a vízkultúrás növénytartást?

Hol lehet Bp-n beszerezni a hozzávalókat és pontosan mit is kell hozzá venni?

Tozatu Creative Commons License 2003.06.25 0 0 118
Esetleg fényképed nincs,mert így nehéz.Vagy a barátod nem ilyenről hozta a magot?
Előzmény: azmirr (117)
azmirr Creative Commons License 2003.06.24 0 0 117
Pontosítás végett (hátha segít) a maghéj 3-4 cm hosszú, ovális, egyik végén kihegyesedő volt, benne zörgött a mag.
A növényke -hát, gondolom ez nem sokat mond- vézna kis fehér szár csúcsán két hosszúkás, 5 mm-es levélke.
azmirr Creative Commons License 2003.06.24 0 0 116
Sziasztok!
Nagyon nem vagyok (egyelőre) hozzáértő, ezért segtsetek nekem!
Volt egy magom, Peruból hozta vki, nem tudom pontosan milyen növény lesz belőle, de elültettem.
Kb. 3 hete locsolgatom, beszélgetek vele, szóval unszolom, hogy mutassa meg magát, és ma végre kidugta a fejét...
Csakhogy fogalmam sincs, vajon ez ő vagy vmi gyom?
A virágboltban vásárolt csomagolt virágföldben lehet valamilyen növény mag?
Persze felnevelem, de sajnálnám, ha végül egy parlagfű palántát nevelgetnék. :)
endru Creative Commons License 2003.06.21 0 0 115
A virágüzletekben félelmetesen keveset tudnak a növényekről, többnyire nem kertészek, hanem kereskedők vagy csak eladók. Nagyobb vetömagboltokban szoktak növ.védelmi tanácsot adni, azt ajánlom. Mikroszkóppal kell megnézni egy szakembernek, hogy pl: nincs-e gombabetegség. Ez a tünet lehet gomba, de ne hallgass ebben rám, nem értek hozzá.
Előzmény: kisebb virág (114)
kisebb virág Creative Commons License 2003.06.21 0 0 114
kedves pizza,
köszi a segítséget,de az a baj, hogy én is épp ezt találtam a katalógusban.. és ez állt ellentétben az eladó tanácsaival...
kedves tozatu,
nem ragacsos. nem látok lényeket se. olyasmi, mintha benyomódott volna a levél, és ugyanott aztán kidudorodik némileg és lebarnul. és a felső levelei világosabb zöldek, és egyenetlenül vannak szinezve, de ez mintha múlna..
most azt csináltam, hogy leszedtem minden ilyen levelet, és különraktam őt.
és megpróbálom forralt vízzel locsolni, hátha locsolási hiba. de minden szerint ez 1 igénytelen növény...
Előzmény: pizza 3 (112)
Tozatu Creative Commons License 2003.06.20 0 0 113
Ezeket a dudorokat le lehet kaparni?Jó lenne látni,hogy néznek ki.Nem ragacsos a levél,fényes?
Előzmény: kisebb virág (111)
pizza 3 Creative Commons License 2003.06.20 0 0 112
Ennyit találtam Neked a neten hirtelen:tudományos neve Araceae
A család magyar neve kontyvirágfélék családja
Eredeti élőhelye Amerika trópusi vidéke
Virágzási idő május
június
július
augusztus

Fényigény félárnyékos

Vízigény közepes vízigényű

Tápanyagigény közepes tápanyagigényű

Páraigény közepes páraigényű

Talajigény B típusú virágföld

Lágyvíz-igény igényli a lágy vizet

Minimum
hőmérséklet (°C) 10
Magasság (m) 0,5
Hidrokultúrás
tartásra alkalmas nem

Mérgezőség nem mérgező

Szaporítás tőosztással

Virág díszes virág

Virágszín fehér

Levél
Levélszín zöld

Felhasználás munkahelyre, irodába
szállodákba, előcsarnokokba, kiállítási termekbe
Félárnyékos, ablak közeli
télikert







Előzmény: kisebb virág (111)
kisebb virág Creative Commons License 2003.06.20 0 0 111
Kedves Éva vagy más Hozzáértő Személyek,segítség.
tegnap vettem egy vitorlavirágot, de olyan kicsit, ami állítólag nem nő magasra, csak bokrosodik. nagyon csinos. az eladó azt mondta, hogy sok vizet szeret, meg direkt napfényt. erre előveszek egy könyvet, abban meg az ellenkezője van. most akkor mit szeret ő?
más. van egy sugáraráliám, aki schefflera. kis dudorok jelentek meg rajta, amik aztán barnulnak és száradoznak. én úgy látom, hogy terjed a dolog, elvittem egy állapotban levő levelet egy virágboltba, ahol azt mondták, hogy ez mechanikus sérülés, azzal vádoltak, hogy macskám van, vagy direkte nyomkodom kézzel.. mi lehet a baja? nem látok állatkákat.
kétségeim vannak a virágbolti eladókkal mostmár. mihez értenek ők? láttam, hogy száruknál fogva dobálják őket...
Tozatu Creative Commons License 2003.06.13 0 0 110
Nagyon keveset kell locsolni,sőt alig-alig.
Előzmény: pizza 3 (108)
pizza 3 Creative Commons License 2003.06.12 0 0 109
Most olvastam a fűszernövényeseknél, hogy a paprikák mellé minden egyes tőhöz rakni kell egy kétliteres műanyag flakont fejjel lefelé,tele vízzel. Nagyon meghálálja.Az írója félméteres növényeket látott egy kertben,tele paprikával.Én jelenleg árkolom, és úgy árasztom el minden este, de ezt a módszert is ki fogom próbálni.
pizza 3 Creative Commons License 2003.06.12 0 0 108
Gondolom locsolni is kevesebbet kell, mint ilyenkor.
Előzmény: Tozatu (107)
Tozatu Creative Commons License 2003.06.12 0 0 107
Ha van egy hűvös,fagymentes helyed áttelel.Melegebb helyen ellepi az üvegházi molytetű,levéltetű.
Előzmény: pizza 3 (106)
pizza 3 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 106
Sziasztok! Hogy lehet fuksziát átteleltetni? Most vettem három gyönyörű példányt, kár lenne ősszel búcsút mondani nekik.Azt már olvastam valahol, hogy lombhullató, az idén télen egy volt már a szobában, el is hullatta a lombját és úgy is maradt.
Tozatu Creative Commons License 2003.05.11 0 0 105
Az enyém kétszer is virágzott,nem tudom miért.Nyárra kiültetem a kertbe és elfelejtkezem róla,de megörültem,mikor láttam,hogy megint virágzik.
Előzmény: felixanyul (103)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!