Keresés

Részletes keresés

alexandrosz Creative Commons License 2002.03.19 0 0 7799
A két ágyas elhelyezés elvileg megoldható, persze ez azzal jár, hogy a többi szobában kicsit nagyobb lesz a tumultus:o) De azért biztosan találunk megoldást a szállásadókkal karöltve, viszont ezt csak a helyszínen tudjuk majd megoldani. Ezért én azt javasolnám, hogy - tekintettel a kóstoló okozta alkoholgőzre - 3 tájban találkozzunk a szálláson. Ott józanul és okosan "belakjuk" a szobákat. Biztos vagyok benne, hogy a gondnok hölgy mindenben segítségünkre lesz. Még az is lehet, hogy több szabad szoba lesz, mint mondták. Egyébként is: a friss házasokért mindent:o) Azért azt megkérdezném: van még ilyen 2fő/szoba igény?
Előzmény: Cirfandlia (7797)
zuzmo Creative Commons License 2002.03.19 0 0 7798
meg, ha megoldod, hogy mocskos részegen betalálj a megfelelő szobába, illetve hogy a többiek ne a tiedbe találjanak! ennek igen csekély a valószínűsége, ha kell explicit képletet is adhatok! :)
Előzmény: Cirfandlia (7797)
Cirfandlia Creative Commons License 2002.03.19 0 0 7797
Ha kedvesemmel megyek (amit még mindíg nem tudok)akkor mi nagy eséllyel gépjárművel és szabad helyekkel mennénk.
Alex. v vki? Megoldható ott a kétágyas szoba elhelyezés?
Előzmény: Törölt nick (7795)
zuzmo Creative Commons License 2002.03.19 0 0 7796
Nem alszom a beyaaaval mert még felkelt éjjel hogy fúj a szél!
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.19 0 0 7795
Welcome itthon!:)))))))
Mi lehet vonatozni fogunk:(( de ezt még meglássuk:)
Előzmény: beyaaa (7793)
csite Creative Commons License 2002.03.19 0 0 7794
csak + ne árcson! :o))

(ui: boraid nálam vannak, mikor jösz értük???)

Előzmény: beyaaa (7793)
beyaaa Creative Commons License 2002.03.19 0 0 7793
halihó!
Ezek szerint a hétvége akkor rendben van. Mivel már cca. 1 hónapja nem ittam bort ( najó, egy kis eperbort a Dél-Kinai tengerben, de az nem számit ) már nagyon várom!
B.
Előzmény: csite (7766)
Menj Sute Creative Commons License 2002.03.19 0 0 7792
Én az őszi borfesztiválon szerváltam két számot, lehet, hogy azóta fejlődtek, amit kívánok nekik. Nekem, ahogy írod is, részbn a hitelességgel van bajom, a közölt tesztek a Borkalauz szinvonalát sem érik el. Ezen túlmenően értelmetlen, nyögvenyelős, se-füle-se-farka cikkeket találtam bennük.
Előzmény: Cirfandlia (7791)
Cirfandlia Creative Commons License 2002.03.19 0 0 7791
Mikor a diplomámhoz gyűjtöttem bormarketing anyagot, találtam néhány hasznos írást benne. Én csak az első 3 számot láttam, azóta nem kerestem, nem vettem. Arra mindenképp jó, h. talán a kicsit egypólusú (monopol?) hazai borújságírást versenyeztesse. Főszerkesztője az a Botos E. aki a Szőlészeti és Borászati Kutató Főigazgatója, évtizedek óta foglalkozik a témával; piaci oldalról is közelítve, nemzetközi kitekintéssel. Az újság ezek ellenére messze van nívójában a Borbaráttól; de emlékszik-e valaki még azokra az időkre mikor amaz a MH. mellékleteként indult, kis füzetecskeként?
Persze a hitelesség (ugye az öreg csont bírálótagok, akik abszolut nem fogékonyak az újra) sokak szerint nem sajátjuk, és tartalmi kifogást is hallottam már...
Előzmény: Menj Sute (7789)
korcsi Creative Commons License 2002.03.19 0 0 7790
Csite:a nyitva tartásukat sajna nem tudom, de gondolom, normális üzleti időben nyitva vannak
Tybald: olvaslak én, persze, de hát sajnos felejtek is, úgy látszik, vénülök
Szabolcs, a gentleman: rendben!
Menj Sute Creative Commons License 2002.03.19 0 0 7789
Mi a véleményed a Bor és Piac-ról? Nekem elég lesújtó...
Előzmény: Cirfandlia (7788)
Cirfandlia Creative Commons License 2002.03.19 0 0 7788
Igy találtam rá pár Bor És Piac c. ujságra is egy borozóban.
Viszont a Borbarátot a monachián keresztül rendelve csak tegnap kaptam meg! (megjelenés kb 3 hete volt) Ez is egy rosszmájú megjegyzés volt, és mielőtt lehordanád kolléganőid, jelzem megbeszéltem velük a késést, ők (ti) voltak a hibásak, csúszott az átutalás.
Előzmény: shiraz (7787)
shiraz Creative Commons License 2002.03.19 0 0 7787
Ezek szerint a Gustot már senki nem veszi, hogy osztogatják. (ez egy rosszmájú megjegyzés volt.)
üdv
Előzmény: korcsi (7778)
kaviat Creative Commons License 2002.03.19 0 0 7786
csináljuk a szokásos műsort, azaz 3 - 4 környékén találkozás mondjuk a szállásnál, szobák elfoglalása kis séta majd vágjunkbele.hu ? [mi ha lehet, 3man 1 szobába szeretnénk kerülni]

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: alexandrosz (7784)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2002.03.19 0 0 7785
Vettük, Mesterem! :-)
Előzmény: alexandrosz (7784)
alexandrosz Creative Commons License 2002.03.19 0 0 7784
Jóreggelt a borok kedvelőinek!

Ezt a levelet találtam ma a mailboxomban.

"Szia Sanyi!
A szombati kóstoló és a vacsora rendben van,a kezdési időpont: 17:00. Az est
költsége:1.700 Ft/fő

Szőke Zoli"

kaviat Creative Commons License 2002.03.19 0 0 7783
dehogynem, írtad hogy ezekből 1 is sok néha [vagy valami hasonlót]

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: Törölt nick (7782)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.19 0 0 7782
Ehh, erről az akcióról én is írtam, de ezek szerint senki nem olvasta odáig a soraimat:(
Előzmény: korcsi (7778)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2002.03.18 0 0 7781
Mesterem, a gentlemen's agreement az már csak az (még ha kedves sofőrünk nehezen is suszterolható be a men kategóriába...). :-)
Majd egyeztetünk, főleg akkor, ha kiderül, hogy mikortájt is kezdődik az esemény.
Előzmény: korcsi (7778)
csite Creative Commons License 2002.03.18 0 0 7780
nyitvatartást nem tudod?
meglátogatnám őket én is, a 7végén egerben voltunk az egervines vinotékába, és ott is láttam a st.andrea, ... borait az egervinnek, de én is félek tőlük :))
Előzmény: korcsi (7778)
korcsi Creative Commons License 2002.03.18 0 0 7779
bocs, ha esetleg hülyén jött ki, utóbbi megjegyzésem természetesen nem kirekesztő jellegű akart lenni, csak technikai megjegyzés, hiszen annál, jobb minél nagyobb a csapat
korcsi Creative Commons License 2002.03.18 0 0 7778
csite: én ma voltam először az EPP-ben, vagy másnéven borbazilika (?); első benyomásaim viszonylag kedvezőek, bár meg kell mondanom, szerintem a boraik nagy részét másutt sokkal olcsóbban megkapni. Végül egy palack Fehérvári Károly-féle Somlai furminttal tértem haza plusz a Gusto három utóbbi számával (csak úgy, a cég ajándéka). Néhány olyan bor van, amihez másutt nemigen lehet hozzájutni( a Fehérvári pl ilyen, de láttam a tokaji Monyók pince néhány borát is.) Húsvéti akciójuk érdekes, amolyan egyet fizet, kettőt, sőt hármat kap, de én nem voltam elég bátor egervines borokat reszkírozni.

Szabolcs mester: ha még él az ajánlat az együtt utazásra, az jó volna

tényleg, emberek, el fogunk férni ennyien?

Marcellus Creative Commons License 2002.03.18 0 0 7777
dejóóó! :-)
Előzmény: kaviat (7776)
kaviat Creative Commons License 2002.03.18 0 0 7776
ha minden igaz, bővültünk még 1 fővel azaz: lala+kavi+1 fő

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: csite (7766)
Cirfandlia Creative Commons License 2002.03.18 0 0 7775
Az anyagiak engem is erősen érdekelnének, ill. a program kezdete szombat du, este? Holnapra választ adok jön-e oldalbordám, és ebben az esetben érdekelne van-e ebben a jólhangzó vadászkastélyban "nászutas lakosztály"? :) Tényleg milyen lehetőségek vannak szoba/ágyszám terén? Kell e a plusz szállás vagy akkor elférünk mind ott?
Más:
Mi villányban voltunk a hétvégén Günzer Tamáséknál (testvére, Zoltán az ismertebb) kemencében sült nyulat ettünk friss Chardonnay-val, rozéval.
Előtte azért benéztünk ide-oda, tesztelni a 2001es évjáratot, Gere A. rozéja tőle "szokatlanul" szép lett, és az oportó is megfelelt. Érdekes, mindannyiunknak jobban ízlett ez, mint Bocké, pedig oportóban ő áll. jobb. Bocknál viszont a nap fénypontja várt ránk egy hárslevelű képében. Valaki épp az ő Hárslevelűjét szólta le (igaz régebbi évjáratot, és az emlékeim szerint nekem sem ízlett) de ez a 2001-es nagyon üde, illatos, de emellett telt és fajtajelleges bor lett. Nem is tudom ittam-e ilyen szép fehérbort eddig Villányból. Ára a pincénél: 1000ft/pal. Itt kóstoltunk még azért egy 97es royal c-t mindegyikünk nagy megelégedésére. Voltunk továbbá egy kisebb névtelen pincében ahol a Cab. sauv. siller volt említésre méltó; szerintem a gyengécske tavalyi termést ők egy kis töményítéssel (leengedtek pár hektó lét a cefréről) próbálták feljavítani.
csite Creative Commons License 2002.03.18 0 0 7774
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2002.03.18 0 0 7773
Ne aggódjatok, Mestereim az Úrban, majd viszünk magunkkal kis bádoglábaskában valami elemózsiát... :-)))
Előzmény: alexandrosz (7772)
alexandrosz Creative Commons License 2002.03.18 0 0 7772
Szegények ;o)
Előzmény: csite (7771)
csite Creative Commons License 2002.03.18 0 0 7771
HSZ+1 vega :))
Előzmény: alexandrosz (7770)
alexandrosz Creative Commons License 2002.03.18 0 0 7770
Maestro!

Az, hogy emnnyibe fog kóstálni nem tudom... Legutóbb jóval 2.000 HUF alatt állt meg kajával, mindennel. Most írok egy mail-t Zoltánnak, majd Ő mond egy árat. A fentiekből látszik, hogy ételt nem kell hozni, mert azt főznek nekünk. A legutóbbi lábszár-csülök pörkölt pedig egyszerűen mesés volt :o) Az idő végtelen, a bor majdnem az, a szakértelem és a vendégszeretet sem hiányzik remélhetőleg.

Előzmény: Hatvani Szabolcs (7768)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!