Keresés

Részletes keresés

FRANKYE. Creative Commons License 2021.03.14 0 0 389635

Ázsíában sőt az egész világon az ajándékboltok termékeit nagyrészben Kínában gyártják.

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (389633)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2021.03.14 0 0 389634

Íjszerű, bocs.

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (389633)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2021.03.14 0 0 389633

Indiában vettem egy tányért, amit ott helyben kőkorszaki eszközökkel gyártottak le.

Nyílszerű fűrész stb..

A tányér makulátlan.

Előzmény: 'Quanon (389627)
szilvatövis Creative Commons License 2021.03.14 -1 2 389632
havasesoesett Creative Commons License 2021.03.14 0 0 389631

Komolyan azt hiszed, jelentősége van a kőfaragás szempontjából, hogy "szobor" nak vagy "kád" nak vagy "szarkofág" nak nevezik a finished terméket?

Előzmény: 'Quanon (389630)
'Quanon Creative Commons License 2021.03.14 -1 0 389630

Hát ennyi volt látod..

Előzmény: havasesoesett (389629)
havasesoesett Creative Commons License 2021.03.14 0 0 389629

Ne legyél hülyébb, mint vagy.

Elmagyarázod, hogy egy káb alakú szobor kifaragása bonyolultabb, mint egy sakálfejű szobor kifaragása?

Előzmény: 'Quanon (389627)
lahuba Creative Commons License 2021.03.14 0 0 389628

Logikus, ez éppen akkoriban lehetett, mikor a piramisok vidékén jég volt...

Előzmény: 'Quanon (389625)
'Quanon Creative Commons License 2021.03.14 0 0 389627

...miközben a vas előállítása sem ment nekik... mert olyan komoly ismereteik voltak...

Ha jártál ott, neked is végig kellett hallgatnod, amit az idegen vezetõ mesélt. Neki az a dolga, arra képezték õt ki.

Van ott egy fürdõkád szerü akármi, amit temetkezés néven mútat be az idegenvezetõ.

Ennek természetesen teljesen más volt a rendeltetése, de ami még egy gyereknek is feltünik, azok a kezdetleges primitív réz szerszámok amikkel állítólag a teknõ volt készítve.

Egyetlen egy tömbbõl megmunkálva, a létezõ legerõsebb gránitból, aminek a megmüvelése a mai modern gépekkel is egy kihívás lenne.

Előzmény: havasesoesett (389623)
havasesoesett Creative Commons License 2021.03.14 0 1 389626

Akkor még nem yantarktisznak hívták, csak később vándorolt oda

Előzmény: 'Quanon (389625)
'Quanon Creative Commons License 2021.03.14 0 0 389625

Logikus dolgokat írsz, de köztudott, hogy az antarktisz is egykor teljesen jégmentes volt.

Előzmény: zöldkomcsi: (389620)
lahuba Creative Commons License 2021.03.14 0 1 389624

Van valami diszkrét bája annak, ahogy a saját megszállottságod makacs hirdetését vegyíted a mások megszállottsága feletti iróniával... :-)

Előzmény: zöldkomcsi: (389621)
havasesoesett Creative Commons License 2021.03.14 0 0 389623

Azt se tudták, mi az, hogy "kristály" péladául az üveg (obszidián) vagy kristály (kvarc) megkülönböztetésre se voltak képesek.

Ahhoz, hogy kristályról egyáltalán szó lehessen (elkülönítve az üvegtől) ahhoz az atomokról komoly ismeret kell...

...miközben a vas előállítása sem ment nekik... mert olyan komoly ismereteik voltak...

Előzmény: 'Quanon (389618)
,m,1710 Creative Commons License 2021.03.14 0 0 389622

"ez nem ráfogás, magad is tapasztalhatod, hogy lehet olyan, hogy egy ember beteg és más ember is beteg lesz aki a közelében van"

ha neked csak enyi ez a korona ami a világon söpör végig amit a ember okozott (pont ez nemtetszik mi?)  hát akor Isten éltessen

és itt nem a tömeghalálozás a probléma, mert olyan szerencsére nincs, de ez kizökkentheti hossztávon a világot

már ha egyáltalán érted, ehh megyek 

Előzmény: zöldkomcsi: (389606)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.03.13 0 0 389621

Igen? Nem tán dalton vegyjeleit használja? Régi térképet láttam már neten ami a world betűkészletet használta már akkor.

zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.03.13 0 0 389620

... esetleg áss ott egy mély gödröt, akkor fogod látni a nyomokat a folyó áradásairól, azt meg tudod majd számolni.

Előzmény: zöldkomcsi: (389619)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.03.13 0 0 389619

A dunai kavics tanulmánozásával tudsz személyesen meggyőződni kb mennyi ideje lehet folyadék halmazállapotban és mozgásban ott a víz. ahoz viszont el kell utazz egyiptomba, hogy magad győződj meg róla, hogy ott magasabb a hőmérséklet. Hogy akkor is magasabb volt e amikor ilyen simák lettek Visegrádnál a kavicsok? Ez már problémás lesz. )-:

'Quanon Creative Commons License 2021.03.13 0 0 389618

A föld nagy részét jég borította.

Sehel szigetén, nem messze az Assuan vizeséstõl felfedezett 1889-ben egy Edwin Wilbour nevü történész egy hatalmas hieroglyp természetes (úgy néz ki mint egy természetes) kõtáblát, amit késõbb megfejtettek és állítólag Imhotep készíttetett. Ezt az írást kicsitt tanulmányozni kellene, hogy az ember a lényeget megértse. A neten gondolom ez lehetséges.

Ezen a kõtáblán pontosan fel van sorolva, hogy milyen anyagot kell használni a kövek készítéséhez, milyen fontos anyagokat kell használni a piramis belselyének a kiépítéséhet, (pl. miért a nagyon kemény gránit és a köveknek milyen kristályokat kell tartalmazniuk, hogy egy megfelelõ fregvenciánál egyáltalán áramot lehessen termelni).

Akit érdekel utána lehet nézni, én megggyõzni egész biztos senkit nem akarok.

Előzmény: zöldkomcsi: (389614)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.03.13 0 0 389617

De nem is rossz a kérdés. Azok a hieroglifák tájékoztatnak az időjárásról egyáltalán? Erre nem emlékszem az ó kori kelet sorozatból. Nem is jegyzeteltem, az is igaz.

Előzmény: mica-r (389615)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.03.13 0 0 389616

A Deniken filben a jövő emlékeiben van só erről, hogy nem kormolt semmi odabenn. Akkor valaminek valóban kellett lenni, vagy nagyon tökéletes tükrönek vagy valami másnak ami nem maradt fenn valami okból.

Na de...... na jó, megkeresem, nem akartam vesződni vele, nyilván nem tudom, de nagyon olyan mint ha könnygázzal tömegoszlatást látott volna aki lejegyezte:

9. Azok pedig mondának: Eredj el innen. Ismét mondának: Ez egy maga nálunk a jövevény s ő szabja a törvényt? Majd gonoszbul cselekszünk veled, hogy nem azokkal. És reá rohanának a férfiúra, Lótra, felette igen, és azon valának, hogy betörik az ajtót.

10. De kinyújták azok a férfiak kezeiket, és bevonák Lótot magokhoz a házba és bezárák az ajtót.

11. Az embereket pedig, kik a ház ajtaja előtt valának, vaksággal verék meg kicsinytől nagyig, annyira, hogy elfáradának az ajtó keresésében.

http://biblia.biblia.hu/read.php?t=1&b=1&c=19&v=10#v8

Miféle bárka lehetett aminek az Isten kívülről csukta be az ajtaját?

16. A melyek pedig bemenének, hím és nőstény méne be minden testből, a mint parancsolta vala Isten őnéki: és az Úr bezára utána az ajtót.

Ez meg szerintem egy monitor lehetett, csak a szemtanú csak ablaknak tudta nevezni, de akár valami monitoring rendszer is.

6. És lőn negyven nap múlva, kinyitá Noé a bárka ablakát, melyet csinált vala.

http://www.biblia.hu/biblia_k/k_1_7.htm

Ezek a bejegyzések egészen biztos nem azért kerültek bele, hogy szórakoztatóbb legyen, növelje az eladott példányszámot.

Szóval élek a gyanúsítással, hogy volt akkoriban más is a Földön ami semmi nyomot nem hagyott csak nagyon töredékeseket.

Előzmény: mica-r (389612)
mica-r Creative Commons License 2021.03.13 0 0 389615

Általános iskolai szinten is kellemetlen ilyet leírni...

Előzmény: 'Quanon (389613)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.03.13 0 0 389614

Ott nem volt jég, addig soha nem értek el gleccserek, legalábbis nyomot nem hagytak. A nílus sose volt gleccser, annak nyomai lennének. A Duna az az, jégkorszakban alakult ki.

Előzmény: 'Quanon (389613)
'Quanon Creative Commons License 2021.03.13 0 0 389613

, hogy már olyan sok villanyáramra volt szükségük, hogy nem volt kapacitásuk növelni az öntözött területeik nagyságát.

Nem tudom i.e. a tizenkettedik szd. körül, mikor a legnagyobb piramist építették, a jégkorszak vége fele, hogy müködhetett az öntözés?

Előzmény: zöldkomcsi: (389609)
mica-r Creative Commons License 2021.03.13 0 0 389612

Mutass már egy ilyen csövet.

Előzmény: 'Quanon (389610)
'Quanon Creative Commons License 2021.03.13 0 0 389611

Látod ez az, amiért kedvellek. Átlagon felüli tudás párosul sok, sok élet tapasztalattal. Brávó.

Előzmény: zöldkomcsi: (389608)
'Quanon Creative Commons License 2021.03.13 0 0 389610

A legnagyobb piramis nemcsak áramot termelt, hanem továbbította a kissebbeknek. Tudjuk, hogy akkor tájt egy egész sor kissebb piramis épült. Tudjuk azt is, hogy nem villanykörtét használtak világításra, hanem világító csöveket. De még sok, sok mindent nem tudunk.

Előzmény: zöldkomcsi: (389609)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.03.13 0 0 389609

Mondom, nem tudom, de engem ez nem nyugatott meg most ebben a beszélgetésben, hogy már olyan sok villanyáramra volt szükségük, hogy nem volt kapacitásuk növelni az öntözött területeik nagyságát.

Előzmény: 'Quanon (389607)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.03.13 0 1 389608

...egyébként az jut eszembe, hogy az a tudás fáról evése, tehát a belső lelki kényszer, legalábbis Dante szerint egy kritikus helyzetben úgy bíztatja az embereit a hajón, (odüsszeusz?) hogy "Gondoljatok az emberi erőre: nem születtetek tengni mint az állat, hanem tudni és haladni előre". Ez legalábbis gyanússá teszi, hogy tudomány alakul ki fogyasztói társadalom nélkül is valahol valamilyen körülmények közt. Nem tudom feltétel nélkül elfogadni ezt, hogy a tudmomány célja nem lehet más mint pl a hajszárító létrehozása.

A keresztény ó szövetségben is felfigyeltem már régen két gyanús dologra. Amikor Noé utólag csinál ablakot a bárkára, olyan mint ha a szemtanú nem tudta volna nevén nevezni a monitort és a sodomában meg mint ha könygázzal oszlattak volna tömeget az angyalok Lót házánál. A többi deniken féleségekre meg szoktam mondani, hogy oké, ha nyertem a lottón majd elmegyek megnézni. (-:

'Quanon Creative Commons License 2021.03.13 0 0 389607

Nem véletlenül fekszik a Nilus mellett és a világ pont közepén. De mindegy, nem okoskodni akarok, de ha egy elektró mérnökökbõl álló csoport megkérdõjelezi az uralkodó hatalom teoriáját, annak még nem mindenképpen kell úgy lennie.

Nem tudom játrál-e arra, nem tudom mennyire ismerõs a belselye. De ha útad arra visz, érdemes megfigyelni és elgondolkodni.

A helyzet az, hogy jelenleg az emberek egy részének a fejét tele tömték dogmatikus maszlaggal már az egyetemeken, a másik részének pedig üres. Se egyik, se másik csoport nem képes és nem is akar gondolkodni. Ez a legnagyobb gond. Minek? Mindenre van válasz, minek gondolkodni?

A topic erre nagyon jó példa. 

Ennyit a piramisokról egyelõre, de ugyanígy útazhatnánk a föld belselyébe, az ürbe, vagy máshová..

Az univerzum viszont egy titok. Arról semmit nem tudunk, legfeljebb okoskodunk..

Előzmény: zöldkomcsi: (389603)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.03.13 0 0 389606

asztán a világ legnagyob járványa lett amit soha nemhittünk volna , hogy bekövetkezhet hát söpörjük a asztalalá és fogjuk a glbalizácio utazgatásra

ez nem ráfogás, magad is tapasztalhatod, hogy lehet olyan, hogy egy ember beteg és más ember is beteg lesz aki a közelében van, de nem lesz az aki nincs a közelében.

Előzmény: ,m,1710 (389604)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!