Keresés

Részletes keresés

mikkkro Creative Commons License 2003.08.26 0 0 149
mint lejjebb már említettem, mi vettünk egy párásító berendezést, először nem kifejezetten a növényeknek, de most már mind nyerünk vele :) ennek spec. Bionaire a márkája, de biztos van többféle is, Keravillban, MediaMarktban lehet ilyeneket kapni, ha jól rémlik, 30e Ft körül volt, arra kell nagyon ügyelni, hogy ne hagyd ott úgy, hogy lefogy benne a víz, mert akkor hamar tönkremegy a szűrője, aminek a cseréje (azt is csak meg kell venni és kicserélni) kb. 4-6e Ft!

üdv
mikkro

Előzmény: Sol boszi (148)
Sol boszi Creative Commons License 2003.08.26 0 0 148
Nos,hogy azért én se maradjak kérdés nélkül,hát nekem is lenne egy problémám.
Az én nagy gondom,hogy nem tudom hogyan tudnék megfelelö páratartalmat elöidézni.Télen még elmegy,mert akkor teli tudom a radiátort pakolni vizzel töltött tálkákkal,de nyáron,amikor minden ablak nyitva van,és huzatos az egész lakás,már elég problémás megörizni a páratartalmat.Amikor ithon vagyok és van idöm,spriccelem öket,de mostanában egyre kevesebb az idöm rá.Örülök,ha rendszeresen locsolni tudom öket.Nos kedves topic lakok,minden segitséget szivesen veszek:-))))))

Üdv:Sol

Sol boszi Creative Commons License 2003.08.26 0 0 147
Szioka mindenkinek:-)))

A levélpöndörödés általában akkor fordul elö,ha tul alacsony a páratartalom,huzatos a hely,de meglehet,hogy károsodtak a gyökerek.Ha viszont a páratartalommal lenne a gond,nem hiszem,hogy egyik naprol a másikra történnének a változások.Ha a tápanyagot adagoltad volna tul,akkor meg sárga foltok jönnének a leveleken,amik késöbb bebarnulnak és kiszáradnak.Čn kétlem,hogy a bármit is tuladagoltál volna.Igy látatlanban csak annyit tudnék javasolni,hogy szemelött tartva minden eshetöséget,különitsd el a beteg növényeket a még egészségesektöl,kapj ki egyet a cserépböl és nézd meg,hogy a gyökereknél minden rendben van e!Ha a gyökerek károsodtak,hát usgyi,gyorsan átültetni.Probáld meg öket kicsit bespriccelni,hátha az a bajuk.Ha viszont gomba,vagy más élösködö a probléma,sajna ezügyben már nem tudok segiteni.Söt,szerintem a vegyszerezés sem éri már akkor meg.:-(
Sajnálom a növényeidet.Remélem azért még helyre tudod öket hozni:-)))))

Pussznya:Sol

Előzmény: Törölt nick (144)
Tozatu Creative Commons License 2003.08.25 0 0 146
A levelek fonákán látsz valami jelt,pókhálós szövedéket,pöttyöket?
Előzmény: krimo (145)
krimo Creative Commons License 2003.08.25 0 0 145
mizus? élnek még?
Sajnos én sem vagyok szakértő, de szerintem ültesd át, valami nem stimmelt azzal a jó kis tápoldattal!

Nállam is vészhelyzet van! de persze már vagy 2-3 éve az eggyik hibiszkuszom minden nyáron ezt játsza: elsárgulnak a levelei, lehullanak, ami viszont rajtamarad, az bepöndörödik, és valami láthatatlan dolog lukakat rág rá. Én meg berágok és jól megmetszegetem, minden egyéb lemosások után, mikor már semmi sem használ. Ezt persze meghálálja, mert hoz egy vagon új levelet, és szépen bokrosodik a metszéstől. De azért dühítő, a nagymami szerint aknázómolyok. Az mi? vagy ez az? szerintetek mit tegyek?

Előzmény: Törölt nick (144)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.17 0 0 144
Bemásolom ide is:

Segítség! Hónapok óta többnyire gyönyörű növényeimnek úgy gondoltam, most már nem árt egy kis tápoldatozás, meg is csináltam a mixet (én úgy gondolom, jó aránnyal), de nem adtam az összesnek, mert rohanás volt. Akik kaptak, 1 nap múlva szörnyen néztek ki: leveleik lógnak, és összepöndörödtek :-(( Viszont van egy, aki tuti nem kapott a dologból, neki is van pár összepöndörödött levele, és dobálja is őket lefelé. (a többiek nem ejtegetik a leveleiket)Pedig éppen tegnap délután néztem, hogy milyen szép...

Mit csináltam? Erős lett volna a tápoldat? Esetleg gomba? Már tünetet nem látok rajtuk, nem sárgulnak (illetve de: a szobapáfrányom néhány levelének a vége bebarnult) De olyan is betegeskedik, aki nem kapott belőle! Mit tehetnék a virágaimért???

Köszönet:
monyo

Tozatu Creative Commons License 2003.08.13 0 0 143
Ha még itt vagy,ha maradt ép szára ledugod a földbe és kész,megmarad,ha nem locsolod túl.:)
Előzmény: entrópia (142)
entrópia Creative Commons License 2003.08.13 0 0 142
köszönöm ismét :)
(entrópia a következő növénygyilkosságig búcsút int és távozik a topicból)
Előzmény: mikkkro (141)
mikkkro Creative Commons License 2003.08.13 0 0 141
ezt nem tudom, de egy bizonyos pontig még biztos lehet :)
ezeken a weblapokon nézelődj:
http://www.kertpont.hu
http://www.edenkert.hu
Előzmény: entrópia (140)
entrópia Creative Commons License 2003.08.13 0 0 140
leginkább a legutolsóra hasonlít :)
hogyha túllocsoltam, akkor lehet vele még valamit csinálni, vagy kezdjek beismerő vallomást tenni a főnökömnek, hogy kinyírtam az ajándékát?
Előzmény: mikkkro (139)
mikkkro Creative Commons License 2003.08.13 0 0 139
Esetleg lehet még ilyen:
mikkkro Creative Commons License 2003.08.13 0 0 138

így néz ki?
TUDOMÁNYOS NÉV: Crassula arborescens
MAGYAR NÉV: fatermetű hájvirág, fatermetű pozsga, majomfa, fás pozsga

Fényigény
napos

Vízigény
alacsony vízigényű

Páraigény
kis páraigényű

Talajigény
B típusú virágföld
kaktuszföld

Felhasználás
kicsi, napos, egyenletesen meleg helyiségbe
tágas, napos, egyenletesen meleg helyiségbe
lépcsőházba, ablakközbe, hűvös szobába
gyerekszobába
munkahelyre, irodába
dohányfüstöt tűrő

Vagy így?

TUDOMÁNYOS NÉV: Crassula arborescens 'Variegata'
MAGYAR NÉV: fatermetű hájvirág, fatermetű pozsga, majomfa, fás pozsga tarka levelű fajtája

Fényigény
napos

Vízigény
alacsony vízigényű

Páraigény
kis páraigényű

Talajigény
B típusú virágföld
kaktuszföld

Felhasználás
kicsi, napos, egyenletesen meleg helyiségbe
tágas, napos, egyenletesen meleg helyiségbe
lépcsőházba, ablakközbe, hűvös szobába
gyerekszobába
munkahelyre, irodába
dohányfüstöt tűrő

Előzmény: entrópia (133)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.13 0 0 137
entrópia!
Nem csak simán annyit mondtak, hogy majomfa? :) Legalábbis én azon a néven ismerem, amúgy valóban Crassula.
Előzmény: entrópia (133)
jmoon Creative Commons License 2003.08.13 0 0 136
Nekem van kettő is (kettéválasztottam), egyik bent, másik az erkélyen, mindkettőt naponta locsolom, de úgy néz ki jól fejlődnek... szinte azonnal felszívják a vizet. Csak kb 15-20 cm-esek, és hát ugye nem észrevehető a növekedésük. Egy helyen azt olvastam akkor virágzik először, amikor eléri a fél métert. Ez igaz?
Előzmény: Tozatu (135)
Tozatu Creative Commons License 2003.08.13 0 0 135
Az pozsgásnövény,nem kell sűrűn locsolni.Szereti a fényt,ha van erkélyed,kerted,szokatás után nyárra ki lehet tenni.Csak ha száraz a földje,akkor kell locsolni,akkor is csak annyit,hogy ne álljon alatta a víz.Nincs napra meghatározva.Télen inkább a hűvös,világos helyet szereti.Aranyos,kis csillagos virága van.
Előzmény: entrópia (133)
mikkkro Creative Commons License 2003.08.12 0 0 134
a majomkenyérfa nekem is furcsának tűnt, az végül is egy igazi nagy fa, nem? legalábbis a kishercegben... :) és azzal vigyázni kell különben is :)
Előzmény: entrópia (133)
entrópia Creative Commons License 2003.08.12 0 0 133
nem tudom :(
egyáltalán nem értek hozzá... akitől kaptam az valami ilyet mondott...
Előzmény: jmoon (132)
jmoon Creative Commons License 2003.08.12 0 0 132
Nem Crassula? mert az inkább majomfa...
Majomkenyérfát én is szeretnék,de az nem olyan egyszerű...
Előzmény: entrópia (131)
entrópia Creative Commons License 2003.08.12 0 0 131
persze :)
elnézést
majomkenyérfa
Előzmény: mikkkro (130)
mikkkro Creative Commons License 2003.08.12 0 0 130
:) és akkor megírod, hogy milyen fajta? :)
Előzmény: entrópia (129)
entrópia Creative Commons License 2003.08.12 0 0 129
nagyon köszönöm :)
igen, arra is gondoltam, hogy esetleg túllocsoltam...
de elvileg nem, 5 naponta kell locsolni, úgy is csináltam
Előzmény: mikkkro (128)
mikkkro Creative Commons License 2003.08.12 0 0 128
milyen fajtájú a növényed? ha megmondod, megnézem majd neked otthon a két dísznövényes könyvemben, hátha írnak valami okosat. milyen időközönként locsolod? mert az is lehet neki sok esetleg.

átültetés nem bonyolult, csak hagyj meg a növény gyökerén egy földlabdát, ne rázd le csupaszra, az új cserepet meg béleld ki földdel, majd tedd bele a földlabdás növényt, és újra tegyél rá földet, egyengesd el, aztán locsold meg jól.

üdv
mikkro

Előzmény: entrópia (127)
entrópia Creative Commons License 2003.08.12 0 0 127
segítség!

úgy két hónapja kaptam először növényt...
szal elég kezdő vagyok

nos, locsolom rendesen, meg olyan helyre raktam, ahol van fény is, mégis sárgulnak a levelei, meg potyognak, arra gondoltam, hogy esetleg kicsi lehet neki a cserép, úh megpróbálom átültetni
el tudná nekem valaki magyarázni, hogy azt hogyan kell csinálni?

mikkkro Creative Commons License 2003.08.11 0 0 126
Sziasztok,

abszolút amatőr módon tartok otthon növényeket, ha úgy látom, nem érzik jól magukat, próbálok valamit tenni, hátha jobb lesz, ez eddig bevált. ;-)

A közösségi jóérzés miatt beállítottam közéjük egy párologtató berendezést is, amit eredetileg a téli bőrkiszáradás és köhögőrohamok ellen vásároltunk, de amikor láttuk, hogy a növények mennyire ráharaptak, beraktuk közéjük. Ezután látványos jóérzést produkáltak, fényesebb levelek, növekedés, stb.

Így nyáron már egy-két hónapja nem is nagyon használtuk a párásítót, mégis történt egy vicces változás. A kisebbik szanszavéria (? - ez az a hosszú, kard alakú levelű növény, igaz?) cserepében kinőtt egy kicsi, kb. másfél centi átmérőjű kalappal rendelkező szürkésfehér gomba. :) Most egy hétig nyaralni voltunk, de a virágainkat volt, aki öntözze, és hazatértünkkor már három ilyen kis gombát találtunk a cserépben. Ja, és a növény korábban egy ideje összecsavarodott, de mióta van a gomba, újra szép lett. Van egy dracénia is, aminek a földjében egy-két hónapja sárgás elszíneződést láttam, azt hittem, netán túllocsoltam, és penészedés az, de nem, mert most hazatértünkre kiderült, hogy az is gomba, és a sok pici sárgaság mind gombakezdemény, köztük pedig kinött egy relatíve hatalmas, 4-5 centi magasságú, sárga kucsmakalapos gomba!

Azt nem tudom, hogy most ez jót jelent vagy sem? Örülnek a növények, annak a jele (mind jól néz ki), vagy ez rosszat tesz nekik?
Volt már valakinek hasonló tapasztalata?

köszi, üdv
mikkro

rferi Creative Commons License 2003.07.08 0 0 125
Na pont ezt mondtam.A multkor kellett volna egy nagyobb, olyan 6-8 literes.A cuncika odavezetett a szuper cuccokhoz, és a kezembe nyomott egy megf. méretű BELSŐ edényt.Mondom ez jó, de hol a külső?
-Milyen külső??
Végül kiderült, hogy nem is rendelik meg a külső edényeket, mert fogalmuk sincs az egészről.
És azóta sem!Most hétvégén is néztem, minden van,csak külső edény nincs..
Előzmény: KILGORE TROUT (124)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2003.07.08 0 0 124
Ezt jó hogy írtad, mert éppen kényesnek gondolt növényt akartam átültetni földből agyaggranulátumba!

Tegnap egyébként elmentem egy OBI-ba és megnéztem mit lehet kapni. Csak 12 cm-es cserép volt komplettírozva vízmérővel. A nagyobb és használható méretűek nem voltak összepárosíthatóak. Az adott méretekben vagy csak vízszintmutató, vagy csak cserép volt :(

Átmentem a közeli Praktikerbe. Itt jött az igazi döbbenet! A szakeladónak fogalma sem volt miről beszélek! Mindenféle öntözőrendszereket akart rámsózni :( Aztán autódidakta módon találtam balkonláda kivitelüt. De csak is azt.

Előzmény: rferi (123)
rferi Creative Commons License 2003.07.08 0 0 123
Annó erre azt olvastam, hogy megoldható, de eléggé megsínyli a növény.Gyakorlatilag slaggal, nem túl hideg-meleg vízzel lemosod a földet a gyökérről, aztán lehet ültetni.Esetleg kicsit kurtítani a gyökereken, hogy növesszen újakat, amik a vízhez szokottak.
A fordított irány jobban megy, mert a vízben több gyökér fejlődik, ami a földben is elég tápanyagot tud adni.
Előzmény: KILGORE TROUT (122)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2003.07.07 0 0 122
Elfelejtettem az imént, hogy még az is kérdés számomra, hogyan lehet egy szép nagy földlabdával rendelkező növényt átültetni ilyen vízkultúrás agyaggranulátumba?
Előzmény: rferi (120)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2003.07.07 0 0 121
Köszi a kimerítő választ!
Előzmény: rferi (120)
rferi Creative Commons License 2003.07.07 0 0 120
Néhány éve a Baumax-ban lehetett kapni ehhez megfelelő edényt.A lényege:kettős edény, a belső lukacsos, az alja púpos középen, ide volt egy kis tartóban a megfelelő tápgranulátum (nem olvadt el a vízben a granulátum!).
A külsőbe öntöttél vizet, betetted a granulátumos bigyót, bele a belső edényt, amiben APRÓ (3-5mm) agyaggranulátumban volt a növény.Én akkor vettem vagy öt ilyen kitet, azóta is remekül megél benne minden amit beletettem.Az egyik egy fikusz benjamina, saját gyökereztetés ebben a cuccban, már 150cm magas.
Tartozik még hozzá egy vízszintmutató, aszerint kell locsolni.
A tápgranulátum fél évig jó, mert ioncserélős.
Amikor lejár, kiönteni belőle, és szintén a Baumaxban van kanalasan adagolható, azzal pótolom.
Ez a táp elég húzósnak tűnő árban van, de nagyon sokáig elég, mert egy 5literes edénybe egy evőkanál kell fél évig.
Mostanában egy baj van csak:nagyon nehéz kettős falú edényt kapni.
Előzmény: KILGORE TROUT (119)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!