Keresés

Részletes keresés

nITA Creative Commons License 2001.10.09 0 0 244
Halljuk, halljuk! Ez egy fórum, itt minden elfér!
Előzmény: jokutya (243)
jokutya Creative Commons License 2001.10.08 0 0 243
Nekem Portugális nagyon nem jött be nyáron. Mivel nem akarok ünneprontó lenni, csak akkor fikázom ezt a jobb sorsra érdemes országot, ha kifejezett igény van rá.

jokutya, aki nagggggyot csalódott

Pondró Creative Commons License 2001.09.24 0 0 242
PINGO DOCE !!!
algarve Creative Commons License 2001.09.22 0 0 241
Eléggé kedvelem Portugáliát...:-))))

Néhány tanács leendő és volt utazóknak:

1. A Lissabon Cardot nem érdemes megvenni, mert sok múzeum bizonyos napokon ingyenes, pl. Torre de Belém, vasárnaponként 14:00-ig. A legjobbakba meg alig ad kedvezményt...:-((

2. Én mindig KLM-mel voltam, Amszterdamon át, soha nem volt semmilyen gondom, egyik irányba se...

3. Ha a KLM-mel mentek van egy reggeli gép 5:00-kor Lisszabonból és egy esti gép Amszerdamból 19:00-kor, érkezés Budapestre este 22:00.... Ez így azt jelenti, hogy van kb 8-9 óra Amszterdamra.:-)))))))

4. érdemes itthon 1200 FT-ért egész éves Youth Hostel kártyát váltani (Expressz, V.ker.Semmelweisz u.)
Így kint meg lehet szállni a Youth Hostelekben, korhatár nélkül!!!
Kétágyas szoba, reggelivel:
Lisszabon 5000 PTE (A Picoas metró-állomásnál)
Portimao 3800 PTE ( A bevásárló központtól 3 perc)
Lagos 4100 PTE (az óvárosban)

Tocha Creative Commons License 2001.09.20 0 0 240
Mindenki hazajött, senki nem készül már nyaralni? Pedig ebben az idöben azért kellemesebb volna valahol Portugaliaban üldögélni. Én idén is visszatértem kedvenc kis falucskámba, ami Tocha nevre hallgat és bátran ajánlom minden nyulgalmat kedvelőnek. A Bar Do Sul isteni hely(van egy masik emlitésre való hely is a falucskaban, de sajna a nevére nem emlékszek).
nITA Creative Commons License 2001.09.17 0 0 239
Rossz biztosítót választottál! Persze mindegyik nagy franc, mindent kitalál, csak fizetni ne kelljen! Részvétem. :(
Előzmény: yokozuna (238)
yokozuna Creative Commons License 2001.09.14 0 0 238
Egy kis kiegeszites nITA infoihoz: Van egy uj tipusu napijegy, ami ervenyes a metrora, buszokra es a villamosra is, ez 500Esc. Jobban megeri, mint a Lisbon Card, hacsak nem a legnepszerubb muzeumokba akarsz bemenni. (Lisbon Card vasarlas elott erdemes megnezni, mire ad kedvezmenyt, mert nagyon sok helyre csak 10-30 %-ot! Aztan a vegen hajtani kell, hogy bejojjon az ara ;-) )

Az utasbiztositasrol meg annyit, hogy ha jol elovasod a vegen a felteteleket, kiderul, hogy meg seggbe is rugnak, ha csomagugyben reklamalsz. En legalabbis meg azt sem tudtam elerni, hogy visszahivjanak Lisszabonban, es elmondjak, mi ilyenkor a teendo, hogy ervenyesithessem a karigenyt itthon. (Ahico)

Előzmény: nITA (225)
yokozuna Creative Commons License 2001.09.14 0 0 237
Sziasztok!
en most jottem haza, es nagyon (!!!) megszivtam az Alitaliaval. Milanoban csak mi szalltunk at, a csomag nem, pedig letettek a nagyeskut, hogy minden rendben lesz. Igy ertunk Lisszabonba ejfelre, egy szal puloverrel es fenykepezogeppel: kempingcucc, sator meg Milanoban. Mivel masnap ejjel ez egyik hatizsak megjott (nem az, amelyikben a sator volt). azt mondtak, a karteritest elfelejthetjuk, mert hiszen 24 oran belul megkaptuk, legalabb a cucc egy reszet..
Szoval: soha tobbet Alitalia!

Egyebkebt Portugalia nagyon tetszett, foleg a belso, alentejoi kisvarosok, falvak. Algarve partja mar tul turistas volt nekem.

udv:
yokozuna

Pondró Creative Commons License 2001.09.13 0 0 236
Castelejo, hová tüntél? Olvasni akarok új sztorikat !
dismay Creative Commons License 2001.09.05 0 0 235
porto:)

hat tenyleg mas mint lisboa
de ha voltal amsterdamban vagy rotterdamban akkor tudod milyen

a gross sterben nem voltal azon az utcan van amin fel kell menni a duas nacoeshoz, bazi nagy tv benne
es a portoi osszes szines oda jar/olcso stb.

az oceanpart tenyleg benga, de mivel eszakabbra is van sajna ilyen:)

az aliados bal sarkaban levo kocsmban voltal
ott vab ugyanis porto legtradicionalisabb pincere az oreg bajszos csako...

ola

dismay

jedilovag Creative Commons License 2001.09.05 0 0 234
Taviraban nem fox csalódni, Sagres szintén nagyon nyugis...sagresben pensao navegante a szállás, ahol laktunk, sorry tel.számot nem találtam hozzá vagy ha busszal mész a kis téren a megállóban a helyiek bagóér' kínálnak olcsó szobát az otthonukban. Ha arra vetődsz feltétlenül nézd meg a délnyugati partszakaszt, több kilometeres kihalt partszakaszok 30-40 méteres egybefüggő sziklafallal, alattad meg dubörög az óceán!!! Ha bérelsz egy kis verdát felfedezheted magadnak. :)

Előzmény: Castelejo (232)
ökörnyál Creative Commons License 2001.09.05 0 0 233
Azért nem olyan rosszak azok a felszolgáló lányok. Némelyik egész csinos is. Meg olyan aranyosak. Az egyik megkérdezte, hogy Anglia melyik részéről jöttem. Amikor felvilágosítottam, hogy Magyarországról, elkezdett sikongatni, hogy oh, my God, your English is sooo goood!
Előzmény: Castelejo (232)
Castelejo Creative Commons License 2001.09.04 0 0 232
Mar talalkoztam nehany mutatos darabbal, bar az atlag - ez ketsegtelen - nem veheti fel a versenyt az otthoniakkal. Mas. Portot a vegere megkedveltem /a borospincek mettettek hatasukat/, mar itt vagyok Albufeiraban, de szerintem holnap el is megyek vagy Taviraba, vagy Sagresbe. Be van borulva az eg, az ocean kib. hideg, a varosban lepni sem lehet a sok homarkinezetu angoltol, az ettermekben angol kiscsajok szolgalnak fel, be is csaptak 300 escudoval, kihivtam a fonokot, erre visszaadtak. Zsibvasar az egesz, Siofok Szentendrevel keverve, egyedul a netcafe a pozitivum, a strand is egy nagy nulla /az lehet persze a baj, hogy minden strandot Varaderohoz hasonlitok, pedig nem kene/. Na adeus, remelem legkozelebb jobb hirekkel jovok.
Előzmény: nITA (231)
nITA Creative Commons License 2001.09.04 0 0 231
"Otodik napja vagyok Portugaliaban, de meg nem csajoztam," - szerinted jók a portgál csajok??
Előzmény: Castelejo (230)
Castelejo Creative Commons License 2001.09.01 0 0 230
Ma reggel vonatra ultem, es eljottem Portoba (3 es feloras ut), most itt ulok egy 30 gepet foglalkoztato netcafeban (Port.Web az Av. Aliados-on) es a holnapi bragai kirandulasomat probalnam szervezni, nem egyszeru, mert holnap vasarnap van es ilyenkor itt is megall az elet. Lisszabon utan Porto kicsit csalodas, de Lisszabonhoz kepest minden az lehet. Az egesz varos fel van asva, poros, a hangulat is mas, mint Lisszabonban, nekem tul visszafogott. A szallast ebbol a forumbol szereztem (mar nem emlekszem ki adta meg, talan dismay), a Pensao Duas Nacoes-ben lakom (ahol a japan csaj a fonok), a szoba tiszta es a harmadikon van, mindig besut a nap + net is van, bar csak egy gepen. Ma estere keresek valami jo kis kocsmat kulfoldiek nelkul, a helyi erokkel akarom megnezni az Andorra-Portugalia VB-selejtezot (ha mar a magyarokat halaistennek nem lattam a gruzok ellen). Arra is kivancsi vagyok, mennyire emlekeznek meg a futball-fanok a korabban itt jatszo Lipcsei Petire vagy Feher Mikire. Mindegy, a lenyeg, hogy gyozelmet fogok latni, aztan folyhat a bor ... Otodik napja vagyok Portugaliaban, de meg nem csajoztam, nem tudom mi van velem, talan oregszem. Na jo, kedden lehozok ugyis delre, Albufeira-ra, ott aztan buntetek. Egyelore ennyit, kesobb ujra.

Castelejo (aki hiaba kinalgat mindenkit vilmoskortevel, nem akar fogyni: jut eszembe: medrinhot meg mindig nem ittam, jajjajjaj)

Előzmény: nITA (229)
nITA Creative Commons License 2001.08.31 0 0 229
aha tudom melyik volt az
egy kis ter a tele minden fle ernyovel a john bull hata mögött...

Dismay, szerintem nem egyre gondolunk. Ez közvetlenül a tengerparton van, a kikövezett sétányon. Ott nem igen volt tér... :)
***
Hál'Istennek minket nem kaptak el semmiféle zombi arcok a kikötőben. A radír is kimaradt.

Megnézte valaki a régi hadihajót?

Előzmény: dismay (226)
Pondró Creative Commons License 2001.08.31 0 0 228
Nekünk a SABENA jobban bejött mint az AIR FRANCE. Fincsibb volt a kaja, a harmadik üveg bort is mosolyogva adta a sztyuvi, a franiák meg a második sörre húzták a szájukat.
Castelejo mizujs ? Szállás, kaja, nők ? (lehet más sorrend is)

gyürüsféreg

dismay Creative Commons License 2001.08.31 0 0 227
ja csomagokhoz

én odafelé most lekéstem a csatlakozást
a reptéren meg nem akartak a következ? gépre adni boarding card-ot:(
így a reptér mellett aludtam egy szállodában:(

viszont az Air France azért jó mert korlátlan bor, cognac adagokat adnak:)
egyébként a sok késés meg az eu légiforgalmi kavarodásból van
most állnak át egy olyan rendszerre, ahol 3 szinten lesznek kb. 300 méterre egymástól a légifolyósók...

a topic-ot olvasó vista-s beépített ügynök szintén szívott csomagilag a svájci légitársasággal:

byte

dismay

dismay Creative Commons License 2001.08.31 0 0 226
ola,

aha tudom melyik volt az

egy kis ter a tele minden fle ernyovel a john bull hata mögött...

kezd? portugista koromban 96-ban beültünk 3/4 óra után jött egy very gusztustalan arc... és közölte ma csak 4 féle étel van:(
menekülés ezerrel...

a jó hely az a valamilyen frangos nev? hely a f? térnél jobbra, 600-ért sardinhas assadas...

más, ginja-t nem ivott senki a talpiban a helyiekkel? eduardinonal, vagy a rossio-nál a négernél? nagyon durva alakokkal lehet összehaverkodni, és még azt is tudják hol van mo.:)

byte

dismay

p.s.
amúgy negatív példa
túristákat úgy szokás felültetni, hogy helyi er?k rábeszélnek menjünk ki a docas-ba (ittbaromi sok pub stb. van a kiköt?ben, s?t a portugal BÁR is itt volt) csak elfelejtik mondani a beugrót taxit te fizeted:)

nekem kedvencem az volt amikor egy arab hasis árus 2 kiló füvet akart eladni 25.000 escudoert (hogy nem az volt az biztos)
amúgy hasisként cip?pasztával bekent radírt szoktak eladni:)
jön a hasis dealer pl. Soltész Rezs? sziszeg stb. el?vesz igazi anyag jobbzsebb?l, ha látja pali vagy és money chang meg volt balzsebb?l radír oda, és elt?nik.

amikor este már nagyon elszemtelenedtek a piros szín? feltün? nemzetközi újságíró igazolványt mutogattam vissza:) (többet nem jöttek oda, rend?rnek néztek)

nITA Creative Commons License 2001.08.31 0 0 225
A csomaghoz még annyit, hogy nekünk a Swissair keverte el, de egyébként nagyon korrekt a szolgáltatásuk.
Ha odafelé menet maradt el a csomagod, akkor nézd meg a biztosítási kötvényedet, mert van olyan, amelyik a KÉSEDELEMÉRT IS fizet, de csak külföldön!

***
A lisszaboni közlekedéshez egy kis adalék (annak, aki nem tudja még és nem akar Lisboa kártyát venni):
1.A metro és a busz-villamos (Carris) nem egy cég!!! Tehát a jegy külön váltandó a metróra és a buszra/villamosra. Viszont a metrón egy jeggyel (100 ESC) át lehet szállni, nem kell másik, mint nálunk!
2. A piros turistavillamosra eszetekbe ne jusson felülni 3000-ért, mikor a 28-asra mindössze 170 ESC! És igen, a 28-as villamosra kötelező felülni!
3. A Carris által üzemeltett sárga turistabuszt (a Praca da Comercio-ról indul) viszont ajánlom (2500 ESC), elég nagy területet bejár, fel-le lehet szállni és a jegy érvényes a tömegközlekedési járművekre is (a metrót kivéve!).
Nos ennyi.

Előzmény: Castelejo (222)
nITA Creative Commons License 2001.08.31 0 0 224
Ola,
Megjött a csomag, házhoz szállítva, érintetlenül! (Bevallom, kicsit aggódtunk, néhány üveg portói ott figyelt benne, persze a "van-e benne vámáru" kérdésre nemet ikszeltünk a kérdőíven...)

Soltész Rezsőt nem láttuk, igazából nem Lisszabon volt a törzshelyünk, csak minden másnap mentünk be. Mászó ember se volt. Csak leugrani készülő... Te jó ég, mi mindenből maradtunk ki?! :)

- jesus meg mindig solero reklamban volt oltozve?
- Siii!!

melyik vendeglo volt ez, felteszem a lonely planet szegyen tablajara:))
Ez kérlek Cascaisban a tengerparti sétányon egy noname kis vendéglő volt, tudod, olyan napernyős-műanyag asztalos-papírterítős, amiből ezer van és tök mindegy, hogy melyikbe ülsz be.

Kielégítő voltam?
Adeus
nITA

Előzmény: dismay (220)
Castelejo Creative Commons License 2001.08.30 0 0 223
Megint en vagyok, erre jartam, beugrottam (az elobb rosszul irtam a cimet: Cyber.bica, a Duques Braganca utcaban van), irok is valami hasznosat:
mivel utalok vezetni, Portugaliaban busszal megyek mindenhova, a buszaik nagyon jok, nyugodtan ti is betervezhetitek, van egy internet-cime is a busztarsasagnak (nagyon jo, ilyet kivanok a Volannak is...), amit az ICEP-nel adtak a Belgrad-rakparton, nem pontos. Szoval ezt nezzetek meg, minden benne van (idopontok, arak, stb.):
www.rede-expressos.pt/index_uk.htm

Adeus:
C.

Előzmény: Castelejo (222)
Castelejo Creative Commons License 2001.08.30 0 0 222
Sziasztok, itt vagyok Lisszabonban egy dismay altal ajanlott netcafe-ban (orok hala neki ezert es a tobbi infoert is), hat mit is mondhatnek: csodalatos varos. Ha valaki most indul es barmi kerdese van, talan mar en is tudok ra valaszolni, nehany tanacs es tapasztalat:
1. Air France-szal jottem, Parizsban csak a szerencse mentett meg, hogy elerjem a csatlakozast, vegul elertem, a csomagjaimat viszont elkevertek, csak masnapra kaptam meg (ugyhogy amig nem keso: MINDENKI FELEJTSE EL A FRANCIAK NEMZETI LEGITARSASAGAT!!!!!!)
2. Mindenkeppen vegyetek Lisboa-card-ot (1,2,3 napos van): ingyenes tomegkozlekedes, ingyen belepo a muzeumok tobbsegebe, ahova nem, ott kedvezmenyt adnak.
3. A cyberica nevu internetcafeba mindenkeppen gyertek el, nagyon jo zene, jo csaj a kiszolgalo
4. Egesz nap legyetek nyomas alatt (nem viz es tej altal), ugy az igazi :)))). Kubaban mar probaltam, itt is bejott, a kicsi portugal-szokincsem hamar megnott..
5. Ami a lenyeg: aki teheti, jojjon ide es nezze meg iden, vagy jovore, eleg sok helyen megfordultam mar szerencsere, de ez itt valami eszmeletlen jo.

Na adeus:

C.

Előzmény: Desarthe (221)
Desarthe Creative Commons License 2001.08.30 0 0 221

Üdv mindenkinek !
Csak ugy benéztem hozzátok. Látom, hogy Portugália és felcsillant a szemem, mert nemrégiben jöttünk vissza. Vonattal voltunk és utba ejtettük Parizst, Madridod. Lissabonról
csupa jó emlék és élmény maradt bennem. A városnak lelke van és az emberek vidámsága és kedvessége lenyügőző. Más kultura és más világ. Persze, mi magyarok fel vagyunk háboródva, hogy
a portugáloknak fogalmuk sincs, hol van Magyarorszag, Budapest. De emiatt nem szabad haragudni, nem tehetnek róla, hogy iskolákban a Kelet Európa országairől silány tudást kaptak. Nekik a roman és ép ugy ember mint a magyar vagy az osztrák. Pont ez az érdekes benne, nem nézik le és negativumként kezelnek téged. Minket az utcán vett fel egy autó, egy pár volt, akik mentek szórakozni a városba.Mi hárman voltunk. Vicces és szokatlan volt de ők teljesen lazán kezelték a helyzetet.( Itt mikor tennéd meg ezt egy turistával?) Összebarátkozva együtt buliztunk
aznap este:)Szoval,Lissabon egy jó hely !

dismay Creative Commons License 2001.08.30 0 0 220
ola,

haveromeknak is lemaradt a packjuk
minket bulgarnak neztek a helyi hasis dealer-ek
nem talalkoztatok "soltesz reszo"-vel, o az egyik famous hasis arus lisboaban

es a cascais-i maszo ember nem volt kepben?
jesus meg mindig solero reklamban volt oltozve?

melyik vendeglo volt ez, felteszem a lonely planet szegyen tablajara:))

byte

dismay

nITA Creative Commons License 2001.08.29 0 0 219
A csomag még nem jött meg, de kiderítették, hogy nem Zürichben maradt, hanem el sem indult Lisszabonból. Jó neki! Én is maradtam volna még. :))
nITA Creative Commons License 2001.08.28 0 0 218
Akkor neked köszönöm, 800 ESC-t spóroltunk (plusz a borravalót!) a minimális helyismereteddel. Nem nagy összeg, tudom, de akkor se hagyom, hogy teljesen baleknak nézzenek, csak azért, mert turista vagyok! Engem eddig még sehol sem vertek át, ezután se fogom hagyni. :)
Előzmény: tifussssz (217)
tifussssz Creative Commons License 2001.08.28 0 0 217
Én írtam az előételt, örülök, hogy segíthettem azzal a minimális helyismeretemmel ami összejött.
Üdv
tif
Előzmény: nITA (216)
nITA Creative Commons License 2001.08.28 0 0 216
Olá Mindenkinek!
Nos, hát megjöttem, isteni volt a tegnapi napot leszámítva, amit a lisszaboni reptéren voltunk kénytelenek eltölteni, mivel nem fértünk fel a reggeli gépre. A délutánira találtak nekünk helyet, így már este 10-re haza is értünk (hajnali 5-től talpon voltunk, ez azért egy kicsit zokon esett, de nem baj, szép kis kompenzációt fizttek a kényelmetlenségért: 150 eurót per kopp). Az egyik csomag persze nem jött meg, remélem holnapra már idetalál.
Ezen kívül az estorili HÉV-állomáson a CD árus lerománozott, majdnem ráborítottam a pultot az összes CD-jével együtt, de akkor én is ugyanolyan suttyó lennék, mint ő. Ki itt az európai??
Egyszer próbálták ránk verni étteremben az előételt, prdig hozzá sem nyúltunk, éppen akkor ne voltunk annyira éhesek. Mint kiderült, jó is, hogy nem ettünk belőle, mert lett volna pofájuk 800 ESC-t elkérni érte!! A főétellel nem volt gond árban sem, na de ez!! Ezúton köszönet anak, aki valahol korábban írta, hogy, ha nem nyúlunk hozzá, nem kell kifizetni. Ennek tudatában meg is reklamáltuk a dolgot, persze szó nélkül hozta a kijavított számlát. A borravalóját meg elbukta. :-))
Na. Ennyit a rossz élményekről. Ja, még egy volt, a felfedezések emlékművére sajna ne tudtunk feljutni, mert pont akkor akart valami agyament fickó leugrani a tetjéről. Délután 2-től este fél 10-ig ciruszolt, így erről lemaradtunk. (Nem vártk végig, csak hazafelé a HÉVről láttuk, hogy akkor vitte el a mentő. Valószínűleg nem ugrott le, mert különben ne szirénázott volna a mentő - gondolom én.)

Egyébként tényleg tuti volt a dolog, a szállás is nagyon rendben volt (Estoril)!
Szerintem majd még írok, hátha érdekel valakit.:)

dismay Creative Commons License 2001.08.28 0 0 215
porto-i webcafe

PortWeb
9-2 am

nehany sza meterre a tourist office-tol vissza a foteren

na akkor lisboa

Hotels

Pensăo Arco da Bandeira, Rua dos Sapateiros 226-4°, Baixa
(tel 21 342 3478). Despite being opposite a peep-show club, this
respectable pensăo is highly recommended with six comfortable
rooms, some overlooking Rossío. Ł10?15/$16?24.

Casa de Hóspedes Atalaia, Rua da Atalaia 150-1°, Bairro Alto
(tel 21 346 4459). Tolerable at the price, but standards vary and
you can find yourself uncomfortably remote from the shared
bathrooms. Ł5?10/$8?16.

Residential Camőes, Trav. do Poço da Cidade 38-1° (tel 21
346 7510). Brilliant location right in the heart of Bairro Alto,
though invest in some earplugs for streetside rooms at weekends.
Breakfast included in high season, English spoken.
Ł10?15/$16?24.

Pensăo Coimbra e Madrid, Praça da Figueira 3-3°, Baixa (tel
21 342 1760). Superb views, though the rooms are noisy. Decent
proprietors, shabby though clean furnishings and a TV room, too.
Ł15?20/$24?32.

Pensăo Dona Maria II, Rua Portas de Santo Antăo 9-3°, Baixa
(no phone). Large airy rooms (with washbasin) and nice views
over Rossío, newly renovated. Ł5?10/$8?16.

Hotel Duas Naçőes, Rua da Vitória 41, Baixa (tel 21 346 0710,
hotel_duas_nacoes@hotmail.com). Faded, nineteenth-century
hotel. Rooms with bath are more attractive in every way, but cost
quite a bit more. Ł10?15/$16?24.

Pensăo Duque, Calçada do Duque 53, Bairro Alto (tel 21 346
3444, pensao_duque@yahoo.com). Near Săo Roque church,
down the steps off the square. Basic rooms but recently
redecorated ? separate bathrooms. Ł10?15/$16?24.

Residencial Florescente, Rua das Portas de Santo Antăo 99,
Baixa (tel 21 342 6609). One of the street's best-value
establishments, with lots of rooms, some with TV, some without
windows, so ask about alternatives. Ł10?15/$16?24.

Pensăo Galicia, Rua do Crucifixo 50-4°, Baixa (tel 21 342 47
81). Cute little rooms, the best with sunnybalconies, and fine Baixa
location. Ł10?15/$16?24.

Pensăo Globo, Rua do Teixeira 37, Bairro Alto (tel 21 346
2279). Up Trav. da Cara from Elevador da Glória and then right.
Rooms are clean, management fine and the location superb. Shared
shower and toilet at the top although there are some rooms with
shower. Ł5?10/$8?16.

Pensăo Lafonense, Rua das Portas de Santo Antăo 36-2°, Baixa
(21 346 7122). With decor that makes you feel as if you're staying
at your aged aunt's, this tiny pensăo is homely and centrally
located. Ł10?15/$16?24.

Pensăo Lar do Areeiro, Praça Dr. Francisco de Sá Carneiro
4-1°; metro Areeiro (tel 21 849 3150). Respectable,
old-fashioned place. All rooms with bath; those at the back escape
the noise of the Praça; price includes breakfast. Ł25?30/$40?48.

Pensăo Luar, Rua das Gáveas 101-1°, Bairro Alto (tel 21 346
0949). Calm, polished interior whose decently furnished rooms,
some with showers, are not too noisy. Ł15?20/$24?32.

Pensăo Moderna, Rua dos Correeiros 205-4°, Baixa (tel 21 346
0818). Run-down Baixa pensăo with big rooms in need of
decoration, crammed with old furniture. Ł10?15/$16?24.

Pensăo Monumental, Rua da Glória 21, Baixa (tel 21 346
9807). A backpackers' favourite with a mixed bag of rooms in a
rambling old building. Ł10?15/$16?24.

Pensăo Ninho das Águias, Costa do Castelo 74, Alfama (tel 21
885 4070). On the northernmost point of the street looping around
the castle, with a lovely garden terrace overlooking the city. Rooms
are bright, white and light. Ł20?25/$32?40.

Pensăo Prata, Rua da Prata 71-3°, Baixa (tel 21 346 8908).
Small rooms, some with showers, up three extremely steep flights
of stairs in a welcoming, family-run apartment. Book ahead.
Ł20?25/$32?40.

Pensăo Săo Joăo de Praça, Rua Săo Joăo de Praça 97-2°,
Alfama (tel 21 886 2591). Clean, quiet and friendly place in a
newly painted town house just below the cathedral. Front rooms
have wrought-iron balconies. During high season half-board is
compulsory. Ł25?30/$40?48.

Restaurants

Restaurante Andorra, Rua das Portas de Santo Antăo 82,
Baixa. One of the less expensive fish restaurants on this street, with
outdoor tables.

Bota Alta, Trav. da Queimada 37, Bairro Alto. Old tavern
restaurant that pulls in the punters for its large portions of traditional
Portuguese food. Closed Sat lunch & Sun.

Brasuca, Rua Joăo Pereira da Rosa 7, Bairro Alto (tel 21 342
8542). A lively restaurant, set in an ageing mansion with great
Brazilian food. Expensive. Closed Mon.

O Cantinho do Bem Estar, Rua do Norte 46, Bairro Alto.
Inexpensive Alentejan restaurant that's as friendly and authentic as
you can get. Closed Mon.

Carvoeiro, Rua Vieira Portuense 66?68. One of many
inexpensive fish restaurants in this street. Outdoor tables.

Casa Faz Frio, Rua Dom Pedro V 96, Bairro Alto. A beautiful,
very traditional restaurant, replete with tiles. Around 2000$00 for a
full meal and wine.

Cervejaria da Trindade, Rua Nova da Trindade 20. Wonderful,
vaulted beer-hall restaurant. Expensive. Open till 2am.

Hell?s Kitchen, Rua da Atalaia 176. Right at the top of the Bairro
Alto and well worth finding for a menu of world foods that includes
several vegetarian dishes.

Mestré André, Calçadinha de Santo Estęvăo 4?6, Alfama. A fine
neighbourhood tavern, with good grills (churrasco). Outdoor
seating in summer. Closed Sun.

El Rei d'Frango, Caçada do Duque 5. Small and friendly
charrusqueira near the upper-entrance of Rossío station serving
filling pratos from 750?1000$00. Open daily 9am?8.30pm.

Rei dos Frangos/Bom Jardim, Trav. de Santo Antăo 7?11,
Baixa. Excellent for spit-roast chicken ? a whole one with fries for
about 1600$00.

A Severa, Rua dos Gavéas 57. Good, moderately priced
late-night eating option (open till 3.30am). Closed Fri and Sun.

Sinal Vermelha, Rua das Gaveas 89, Bairro Alto (tel 21 346
1252). Popular, trendy city haunt serving recommended
Portuguese food. Expensive. Closed Sun.

O Sol, Calçada do Duque 21?23. On the stairs between Bairro
Alto and Rossio, this tiny vegetarian and macrobiotic canteen
serves a range of inexpensive pratos, snacks and fresh fruit juices
from noon to 8pm. Closed Sun.

Solmar, Rua das Portas de Santo Antăo 108, Baixa (tel 21 342
3371). A vast showpiece seafood restaurant, with fountain and
marine mosaics, and generally deserving of its reputation.
Expensive.

Sul, Rua do Norte 13, Bairro Alto. Idiosyncratic restaurant and
tapas bar that serves excellent Uruguayan steak dishes ? only
cooked rare ? and a wine list solely consisting of little-known
Portuguese vintages. Daily 6pm?2am.

Yin Yang, Rua dos Correiros 14-1°. Macrobiotic vegetarian
lunches (noon?1pm) and light snacks 6?8pm. Closed Sat & Sun.
Cafés

Antiga Casa dos Pasteis, Rua de Belém 90, Belém. Excellent
tiled pastry-shop/café.

Café a Brasileira, Rua Garrett 120. The most famous of Rua
Garrett's old-style coffee houses, open until 2am.

Café Nicola, Praça Dom Pedro IV 26. On the west side of
Rossío, this grand old place is a good stop for breakfast.

Café Pastelaria Bernard, Rua Garrett 104. Superb cakes and an
outdoor terrace on Chiado's most fashionable street.

Café Suiça, Praça Dom Pedro IV 96. Famous for its cakes and
pastries, so it can be tough getting an outdoor table here.

Cerca Moura, Largo das Portas do Sol. Nice views ? and
suprisingly inexpensive ? up in the Alfama.

byte

dismay

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!