Keresés

Részletes keresés

Goldman Emma Creative Commons License 2002.08.29 0 0 150
Bocsánat. Romlik a humorérzékem, így két választás között. :-)) Tényleg bocs. Látni szeretném a filmet! Lehet?
Előzmény: terasz (148)
Ati73 Creative Commons License 2002.08.29 0 0 149
Már mondtam, hogy sorry! Lépjünk túl rajta! :)

Egyébként mi fért bele abba a 3 perces filmbe? Mi fogott meg, amikor ideköltöztél?

Előzmény: terasz (141)
terasz Creative Commons License 2002.08.29 0 0 148
Remek! Pont (nem) értettük meg egymást. az a mondatom cinikus volt, nem komoly. szóval én inkább viccelődöm/jól érzem magam hétkeri környezetben, minthogy kocsmapolitizáljak a neten. érthető, ugyebár.
a hétkerről pedig itt kapok igazi információt, elsőkézből. remélem legalábbis.

uh, mondtam már, hogy csináltam anno egy 3 perces filmetüdöt a hétkerről? ez volt a címe: (meglepetés!!) HÉTKER. jó, jó, nem kell nagy dologra gondolni, sima vhs, csehtamás énekel, satöbbi. olyan kis kellemes. a hangulatot próbáltam megragadni, ami megfogott, amikor ideköltöztem.

terasz

Előzmény: Goldman Emma (145)
doktor wang Creative Commons License 2002.08.29 0 0 147
Te, a 'Goldmann'-t nem két n-nel írják?
Előzmény: Goldman Emma (146)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.08.29 0 0 146
Tényleg, majdnem ilyen, csak nincs mellette dugó. :)
Előzmény: robin stein (143)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.08.29 0 0 145
terasz, ne csináld! Én épp erről nem szeretnék beszélgetni. Valamelyik nap kis híján felálltam Karalyos Józsi bácsi Dob utcai kifőzdéjében az ebéd mellől, mert a jó öreg politikai tanokat tálalt a főzelék mellé. (Ha nekem tetszőt mondott volna, az is idegesített volna. De történetesen egy szavával sem tudtam egyetérteni.) Ha ez a téma, gyere ki a művház mögé - akarom mondani, csináljuk egy "pártpreferenciák a VII. kerületben" topikot. Én itt kikapcsolódom!!!
Előzmény: terasz (141)
doktor wang Creative Commons License 2002.08.29 0 0 144
Ilyet én két hete ettem Bulgáriában: egy taratorba építettek be némi üvegpalástot. (A tarator másnaposságra alkalmazott joghurtleves uborkával.)
Előzmény: robin stein (143)
robin stein Creative Commons License 2002.08.29 0 0 143
Találós kérdés: mi ez?

(Megfejtés: nehezen emészthető üvegpalást a Madách Gimnáziumban)
Előzmény: Goldman Emma (139)
doktor wang Creative Commons License 2002.08.29 0 0 142
Laci bácsit én is ajánlom. Modora, mint egy albán őrgrófé, lehellete, mint egy tüzes oroszláné, hangja pedig olyan mintha Maria Callasban lennél...
Előzmény: romboid (132)
terasz Creative Commons License 2002.08.29 0 0 141
A franc se gondolta volna, hogy egy 1xű poénnak szánt mondatommal szétoffolom a topikot. ráadásul tényleg nem én voltam, aki mindenféle rottenbillert meg satöbbit emlegetett, de mindegy.
beszélgessünk inkább arról, hogy a fészekkel szemben a sarkon Gyuri bácsi (??, vagy Gyula?) "kisvendéglőjében" -ahol isteni a sopszka saláta- kinyomta Csalagovits Zóra fényképét a kirakatba?

:))

maradok hétkeri tisztelettel,
terasz

robin stein Creative Commons License 2002.08.29 0 0 140
OFF: Szeretem Szilvácskát.
ON: Szeretem Emmát.
Előzmény: szilvácska (138)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.08.29 0 0 139
No, majd egyszer szervezünk egy tanulmányi kirándulást a Madách homlokzata mögé. :-) A madáchos topikban már a keresztvizet is leszedték az építészről. Tény, ami tény, kívülről nagyjából megmaradt a régi forma, de az udvarra nőtt egy hihetetlen méretű/formájú üvegpalást, ami nehezen emészthető. Arról nem is beszélve, hogy legalább hét éve folyik a felújítás (egyszerű pénzhiány), így aztán van gyerek, aki már a romhalmazba felvételizett, és ott is érettségizett. Aki a "régi" Madách-udvarra kíváncsi, mást nem tehet, mint megnézi a Mese a 12 találatrólt. Egyes jelenetek ott forogtak.
Előzmény: szilvácska (138)
szilvácska Creative Commons License 2002.08.29 0 0 138
Jó reggelt, tömbtársak !

A Madách Gimi ezen kívül szép is, most folynak a felújítási munkálatok.

Pásztor,
Úgy tűnik, hogy mi szinte karnyújtásnyira lakunk egymástól. A legkiválóbb környék! Mostanában a Szabadidő központban rákaptak az etnikai típusú rendezvényszervezésre. Ezen alkalmakkor nem ajánlom, hogy kilépj a lakásból. Valamikor nyár elején Feketevonat koncert volt, "rajongók" ezrei tömörültek a környéken. Picit félelmetes volt...

OFF
Nekem nagyon tetszenek a "topikromboló" hozzászólások. Ne mondjátok már, hogy nem kell a humor? A móka, a kacagás ??
ON

Goldman Emma Creative Commons License 2002.08.29 0 0 137
Csak "műkedvelő" tanár vagyok, de a hályogkovács biztonságával mondok véleményt. :)Szóval mindkettőnek vannak előnyei. Ha erős az általános, nyugodtan csinálja végig, aztán menjen egy nem épp elitistálló, de azért minőséget képviselő suliba. A hatosztályosnak viszont az az előnye, hogy a szaktárgyi tananyagra több idő jut, elmélyültebb lehet a tanítás. Már ha a tanárok képesek élni a lehetőséggel. A Madáchban mindkét forma van, és furcsa mód nincs igazán különbség a végponton mérhető teljesítményben.
Előzmény: Ati73 (135)
Kilroy Creative Commons License 2002.08.29 0 0 136
Különben is ez csak tévedés, nem topicrombolás... szvsz.
Előzmény: Ati73 (131)
Ati73 Creative Commons License 2002.08.29 0 0 135
Biztosan jó a Madách gimi is, de szerintem a mi lányaink ide az Alsóerdősorba fognak gimnáziumba is járni.
Off
Tényleg ha már tanár vagy egy kérdés? Szerinted melyik a jobb, ide járnak 12 osztályosba (6+6), vagy 8. után mennek egy csak gimnáziumba?
Nekem nincs viszonyítási alapom, mert ugye a mi időnkben nem sok választás volt, csak a 8+4 év.
On
Előzmény: Goldman Emma (133)
Ati73 Creative Commons License 2002.08.29 0 0 134
Akkor biztosan túlérzékeny vagyok, és elnézést kérek terasztól! :))
Előzmény: Goldman Emma (133)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.08.29 0 0 133
De terasz nem is csinált semmit! :)

pasztor,
ha van gyereked, és nem csak moziba jár, hanem iskolába is, ajánlom a Madách Gimnáziumot. Soxor próbálva (diákként, tanárként).

romboid Creative Commons License 2002.08.29 0 0 132
Ugorj be a Holló 1-be, nézd meg a fszt 3-at, Laci bácsi tuti hogy feldoba a talpát, és az is, még nem vitték el.
Előzmény: doktor wang (128)
Ati73 Creative Commons License 2002.08.29 0 0 131
Látszik, hogy nem nagyon ismered a kerületet! Az Almássy utca, és a Rottenbiller utca, nem pont egymás mellett van!
Légyszives máshol probálkozzál topic rombolással!
Köszi.
Előzmény: terasz (126)
Ati73 Creative Commons License 2002.08.29 0 0 130
Üdv a topicban!

A környékről csak annyit, hogy ha van gyereked, akkor az Almássy téri Szabadidő Kőzpontban elég sűrűn vannak programok (bár mi nem járunk ezekre, ezért nem tudom milyen színvonal), a legjobb iskola sincs messze tőled, az Alsóerdősor utcában. Az Európa moziban minden szerdán 300 Ft. a jegy. Nem multiplex, de a 3 gyerekkel megnézünk egy filmet 1500+kaja áron. A multikban ez 4 és 5 ezer között lenne.

Ha viszont arra lennél kiváncsi, hogy melyik a legjobb kocsma, vagy hova lehet beülni (a champs linkjét beraktam nem olyan régen, az jó hely), vagy milyenek az emberek, nem nagyon tudok nyilatkozni. Ebben majd más segít!

Előzmény: kuoni pasztor (123)
doktor wang Creative Commons License 2002.08.29 0 0 129
Nem sértettél meg, csak időnként én is megrémülök magamtól...
Előzmény: szilvácska (119)
doktor wang Creative Commons License 2002.08.29 0 0 128
Nincs valami üres lakás arrafelé?
Előzmény: kuoni pasztor (123)
Kilroy Creative Commons License 2002.08.29 0 0 127
Kellett neked a topic szétoffolásával próbálkozni :-))
Előzmény: terasz (126)
terasz Creative Commons License 2002.08.29 0 0 126
Tuti a környék. Ma reggel megyek a mercedesemhez, erre mit látok? valaki kitörte az ablakát, és belevágott egy molotov-koktélt.

:))))))))

terasz

karhu Creative Commons License 2002.08.29 0 0 125
Diznilend hard
Előzmény: robin stein (124)
robin stein Creative Commons License 2002.08.29 0 0 124
Diznilend.
Előzmény: kuoni pasztor (123)
kuoni pasztor Creative Commons License 2002.08.29 0 0 123
Sziasztok!

Kernem felvetelemet a klubba, immaron 2 hete erzsebetvarosi lakos vagyok a Dohany utcaban, az Almassy utca fele... :)

INfot pliz. Milyen kornyek az? Cserebe megprobalok a topic allando es lelkes tagja lenni...

udv: K.p.

romboid Creative Commons License 2002.08.29 0 0 122
Lángoló személyautóhoz riasztották a tűzoltókat a fővárosban csütörtökre virradóra, kevéssel éjfél után: egy Mercedes típusú személygépkocsi égett a VII. kerületi Rottenbiller utcában.
A rendőrség megállapítása szerint az utcán parkoló gépkocsi egyik ablakát ismeretlen tettesek betörték, az autó utasterébe gyúlékony anyagot locsoltak, s azt meggyújtották. A gépkocsiban tetemes anyagi kár keletkezett; a rendőrség megkezdte a nyomozást. (MTI)

Így jár mindenki, aki szét akar offolni egy jó kis topikot.

Ati73 Creative Commons License 2002.08.28 0 0 121
"mit tesz a hivatal, ha meglát egy új légkondit?"
Nem tesz semmit, mert nem tudja bebizonyítani, hogy az nem volt ott korábban. :)
Előzmény: Goldman Emma (120)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!