Keresés

Részletes keresés

Jena307 Creative Commons License 2020.03.06 0 0 13938

Swiss dream hr ultra, megtalaltam a papírjain. 

Előzmény: Alváskultúra (13937)
Alváskultúra (X) 2020.03.06 0 0 13937

Szia,

 

kkeor ez esetleg egy Kika-ban vásárolt Optimo matrac lehet?

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: Jena307 (13935)
Fütyülős Creative Commons License 2020.03.05 0 0 13936

Üdv.

Ikea ágyneműtartós malm ágy + morgedal habszivacs matrachoz gondoltam, hogy vennénk memóriahabos fedőmatracot. Plusz kényelem miatt és talán az alap matrac időtállóbb is lesz ezáltal.

 

Ilyen fedőmatraccal van valakinek tapasztalata, kinek mi vált be? Helyben van revotica szalon, ott a 180x200-as 4cm maggal rendelkező fedőmatrac 47000ft kb és 50kg/m³. 

Jena307 Creative Commons License 2020.03.05 0 0 13935

Részemről nem volt szó megbizhatatlan kereskedőről, nem tudom erre gondoltál e,   de az tök pozitív hogy az említett esetben működött amit én is elképzeltem lehetőséget megoldásnak, csak nalunk valamiert nem. 

De gondolom a yatas matrac le is került a kinalatotokbol, nem tudom a mienk yatas lehet e arra emlékszem csak hogy osztrakban gyartatott saját márkás. 

Előzmény: Alváskultúra (13934)
Alváskultúra (X) 2020.03.05 0 0 13934

Sziasztok,

 

ha mr így szóba került a garanciális probléma, ügyintézés, meg a megbízhatatlan kereskedők:-) Mutatnék egy érdekességet, egy eléggé egyoldalú levelezést a YATAS matrac gyárral. Tavaly ősszel történt a bejelentés. Ami nekünk mint megoldás maradt, hogy az önrész levonásával a matrac értékében választ a Vásárló egy másik terméket (remélem nem YATAS matracot:-) Ha esetleg bárki garanciális ügyintézésre panaszkodna:-))) Nos a levelezés:

 

2019.10.11.

Shopping  time: 21/03/2017

Mattress type: Yatas Duchess Padded Spring 180*200

Problem: the extra-comfortable Pillow Top layer sinks several inches, loses its hold when loaded with weight, and goes down furtherI

attached the photos.

 

2019.10.15.

Hello,

Have you already seen the photos? When can I wait for the answer.

 

2019.10.29.

Hello,

I would like to receive an answer to your complaint.

 

2019.10.30. Ahmet válasza:

Hello,

Please share the invoice for your purchase from YATAS for this mattress.

 

2019.11.15. válaszunk

Dear Ahmet,

I'm sending the bill. I await your decision on the complaint.

 

2019.11.14 Ahmet válasza:

Hello Annamaria,

I have already sent your reclamation mails to our exclusive dealer Bere Trade. They have to handle the issue as it effects our brand awareness in Hungary. I will let you know about it.

 

2019.11.18. válaszunk:

Dear Ahmet,

Thanks for the answer. Then wait for your decision to complain about the mattress

 

2019.12.03. válaszunk

Dear Ahmet,

I'll send you an invoice showing (line painted) when we bought the mattress from you. Please send me an answer.

 

2019.12.11.

Hi Ahmet,

The problem with the mattress is still there. Please answer.

 

2020.01.09.

Dear Ahmet,

I still haven't received a response to this announcement. Please do something.

 

2020.01.15.

Dear Ahmet,

 

I still have not received an answer to this guarantee statement. Please take a look at the pictures. I sent you an invoice confirming the purchase of the mattress.

Shopping  time: 21/03/2017

Mattress type: Yatas Duchess Padded Spring 180*200

Problem: the extra-comfortable Pillow Top layer sinks several inches, loses its hold when loaded with weight, and goes down furtherI

attached the photos.

thank you,

 

2020.01.31.

Hello Ahmet,

I would like to know if you have looked at the pictures. How did you decide?

 

2020.01.31.

Hello,

You can find my response attached mail. All same problem.

Becsatolt egy másik levelezést.

 

2020.02.12.

Hello,

 

I sent the compleinter photos. I sent the requested invoice. Please take a look at the pictures and answer.

Shopping  time: 21/03/2017

Mattress type: Yatas Duchess Padded Spring 180*200

Problem: the extra-comfortable Pillow Top layer sinks several inches, loses its hold when loaded with weight, and goes down furtherI

attached the photos.

 

2020.02.13.

Hello,

Please take a look at the pictures and answer.

Shopping  time: 03/21/2017

notification  time: 10/07/2019

Mattress type: Yatas Duchess Padded Spring 180*200

Problem: the extra-comfortable Pillow Top layer sinks several inches, loses its hold when loaded with weight, and goes down furtherI

attached the photos.

 

2020.02.14.

Hello,

Please take a look at the photos. I look forward to your response.

 

2020.02.25.

Hello,

I'm still waiting for your response to this complaint.

 

2020.03.04.

Hello,

Still waiting for your answer.

 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Jena307 Creative Commons License 2020.03.05 0 0 13932

az árban egyet értünk, annyi még hogy nekem a 140 egy évre sok, de pl 300 5 re nem, 

 

"

Persze mindenki hibázhat: a vásárló, a gyártó, a kereskedő, az értékesítő kolléga. Bárki, emberek vagyunk. Egy ismerősömnek biztos, ami biztos kivették a fél tüdejét, mert foltokat találtak benne. Hónapokkal később jött meg az eredmény, hogy egy bakteriális fertőzés volt és elég lett volna az antibiotikum. Ez persze már fatalitás.

 

Ilyen esetekre való a garanciavállalás, ami minden esetben a gyártási- és alapanyag hibákra vonatkozik. Amennyiben ilyen hiba fennáll, akkor igenis a gyártónak és a forgalmazónak helyt kell állnia. Ha fenáll."

 

a hiba fenn áll ez tény és egyértelmű, de a garanciális feltételeknek nem felel meg mert nem 5cm hanem 3cm, sajnos ez is egy tény, 

ha valaki hibázott az is ok ez is előfordul,

de akkor miért van az hogy csak nyugaton működik az hogy van egy bolt ahol szerintük profi dolgokat árulnak és nem szokott előfordulni hogy valami elromlik, és ha mégis de nem meríti ki a garis feltételeket akkor gond nélkül méltányosságból cserélik ki, mert nekik megér annyit hogy bekerülési költségen le legyen tudva az ügy és elégedett legyen a vevő és vásároljon legközelebb is ott ? ?? Én nem titok számítottam egy ilyesfajta hozzáállásra , lehet nem kéne annyit nyugaton járnom. Én is vállalkozó vagyok, és nálam is simán belefér, az mikor tudom hogy igazam van de a helyzet úgy kívánja sokkal jobban megéri partnernek lenni , lehet hogy nem akkor hanem 3 év múlva de megtérül a korrektség.

Előzmény: Alváskultúra (13931)
Alváskultúra (X) 2020.03.05 0 0 13931

Szia Jena,

 

boztosan egy sor kérdésben igazad van. Nekem nem tisztem eldönteni, hogy egy matrac drága vagy sem, mert ez pontosan ugyanolyan dolog, mint hogy kemény vagy félkemény. Nincs olcsó meg drága matrac, olyan matrac van, ami nekem olcsó vagy nekem drága; ugyanígy ami nekem kemény vagy nekem félkemény. Egy pedagógus fizetésből a 140k matrac drága. Ha egy kicsit menőbb gázszerelő vagy, akkor a hárommiliós ágy sem roppantja össze a családi költségvetést. Ha objektívan nézzük a magyar piacon található termékeket (és tegyünk bele minden kategóriát) akkor egy franciaágy méretű matrac esetében a 70k-5millióig nyílik az olló. Ez egy kisarkított a luxus kategóriát is magában foglaló példa, de ha megnézzük a "földi" árkategóriát és a 400k-t elfogadjuk, mint a megfizethető minőség kb. felső szélét, akkor is már látványos az objektív megközelítése az árnak.

 

Persze mindenki hibázhat: a vásárló, a gyártó, a kereskedő, az értékesítő kolléga. Bárki, emberek vagyunk. Egy ismerősömnek biztos, ami biztos kivették a fél tüdejét, mert foltokat találtak benne. Hónapokkal később jött meg az eredmény, hogy egy bakteriális fertőzés volt és elég lett volna az antibiotikum. Ez persze már fatalitás.

 

Ilyen esetekre való a garanciavállalás, ami minden esetben a gyártási- és alapanyag hibákra vonatkozik. Amennyiben ilyen hiba fennáll, akkor igenis a gyártónak és a forgalmazónak helyt kell állnia. Ha fenáll.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Jena307 (13930)
Jena307 Creative Commons License 2020.03.04 0 0 13930

A valós vagy vélt az nem kérdés hanem tény, vilagos hogy van kilagyulas természetes, de szerintem szakmai orientalodas nélkül is érzékelhető mi probléma és mi nem, mert egyszerűen van a matracnak jó része ami használva van és van a rossz. Ki tértél az agyracsra, mivel nekem de ez egyéni beállításom a 140ezer ft matrac nem olcsó kategória , így egy profibb agyracsot vettünk, de nem is csak ezért, hanem mert az előző matrac sem volt kényelmes az nem a mi választásunk volt, így próbálkoztunk elsőnek az ágy ráccsal, ha bármi hasonlót látok szakuzletben az mind a felső árkategóriaban van, szóval az pipa, és ez a matrac már a mi valasztasunk volt kenyelmes is volt még tönkre nem ment. 

Én tökre hitemet vesztettem, hogy laikusként a szerencsen kívül van e több lehetőség a jó matrac kivalasztasara, mert ha az ember ugy tesz ahogy leirtad, elmegy szakuzletbe, és nem a momaxba, hanem rendes szakuzletbe ott tesztel körüljár olvas meghallgat, döntést hoz, ezen kívül mit tehet még?  Persze az hogy nem olvastam el vasarlaskor hogy 5cm a gari határ az én felelősségem, nem mintha elolvastam volna el tudtam volna helyezni fejben hogy pl 3cm nél már a vele egyutt járó kilagyulas extrém mértékű.  Nekem még mindég erős hogy 140ezer ftos matrac egy évre jó kb, és ennyi jár torodjek bele vegyek másikat, ok hogy szar a ft de na csak sok ez egy évre lebontva. A másik fő bajom hogy akkor hol vasaroljak ha az általam legjobbnak gondolt szakuzletben így beszopok?  Honnan tudhatom hogy milyen gyártmányú matrac lehet megbízható minőség, mert akiknak az a dolga hogy tudja azokkal már poruljartam? 

Előzmény: Alváskultúra (13926)
mókusfülecske Creative Commons License 2020.03.04 0 0 13929

Ezek szerint sokallod a 7 óra alvásom.....hát, lehet benne valami. Azt mondják, aki sokat alszik keveset él....:)

Előzmény: Alváskultúra (13928)
Alváskultúra (X) 2020.03.04 0 0 13928

Szia Mókusfülecske,

 

tényleg csak egy-két gondolat és tényleg nem kötözködésből, hátha valakinek a jövőben esetleg támasz lehet:-)

 

- 50-60kg felett nem veszünk 16cm vastag (vékony) matracot. Egyszerűen nem alkalmas erre. Egyik sem.

- ha egy ilyen matracot 7-8 órán keresztül megterhelünk 100+ kilóval szerintem teljesen természetes, hogy egy darabig "úgy marad". 

- ezek az olcsóbb és vákony matracok általában nem nagy tömegsűrűségű és nem HR habból vannak...

 

 

A legnagyobb probléma szerintem (persze az eddigiekkel is van baj:-) szerintem most jön és sajnos ez az egész világra rányomja a bélyegét:

 

- közel sem biztos, hogy a drágább jobb. 

 

Egy gyors történet. Volt egy kis üzletem a Hegedűs Gyula utcában. 75m2. 5 ágy 10 matrac.

 

Volt bent egy franciaágy amelyikben két "különböző" olasz vákuummatrac volt. Az egyik a Magniflex terméke, 16cm, fix matrachuzat, belépő kategória (egyébként talán Olaszország talán legnagyobb vákuummatrac gyártója)

 

27 000 Ft

 

Mellette ugyanabban az ágyban egy másik matrac. 16cm, fix matrachuzat (ugyanaz a matrachuzat, ugyanaz a hab, ugyanúgy 16cm. Nehéz elhinni, de ca. egyformák voltak,

 

49 900 Ft vagy ilyesmi, de az is lehet, hogy 59 900 (tizenvalahány éve volt)

 

A második termék ugye drágább volt. Olasz, vákuummatrac, ugyanaz a hab, ugyanaz a huzat. Persze volt egy kis reklám költség, Csisztu Zsuzsa volt akkor éppen. 

 

Persze mindegy is: a 2. matrac egy Dorm** matrac volt. Ugyanúgy Olaszország északi részén készült Prato városában mindkettő csak nem a magniflex gyárában, hanem talán (ez nem biztos, de valószínű) a Montalese gyárban. Ugyanaz (vagy 100%-ban hasonló) hab, ugyanaz a magasság és ugyanaz a matrachuzat. Krumpli-burgonya. Persze a burgonya egy kicsit finomabb, mert hát még sem krumpli:-)

 

Itt volt egy majdnem 100%-os árkülönbség. Érdekel valakit szerintetek, hogy egy jól reklámozott fedőmatrac Kínából jön? Senkit. Ők nem reklámozzák, a Vásárlók nem kérdezik és mindenki boldog....

 

Van ilyen:-)

 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: mókusfülecske (13927)
mókusfülecske Creative Commons License 2020.03.04 0 0 13927

Szia,

 

Sz@rd le, ne foglalkozz vele, jobban jársz.

Csak magadnak okozol bosszúságot, előrébb nem jutsz. Ha mégis, akkor az rengeteg idegeskedéssel, költséggel, fáradsággal jár. Íme az én példám:

 

2018 júliusában vettem két (90×200) olcsó kategóriás, de 10 év garis matracot. Az asztalosom balesete miatt az ágy csak karácsonyra lett kész, így alig múlt egy éve, hogy használjuk.

A párom 70, én 102 kiló vagyok. Mivel gyűlölöm, ha egy nyikkanása is van az ágynak, így megterveztem, és ragaszkodtam hozzá, hogy ilyen legyen. Vastag, tömör cseresznyefa, 3 cm-es fix ráccsal. Terveim szerint legalább 20 évig ebben szeretnék aludni.....

Most február elején nem akart szűnni a hátfájásom....kiderült, tönkrement a matracom.

A lefekvés előtt 16cm vastagságból reggelre 5-7 centi marad, ami persze fél óra múlva "kinövi" magát.....de mikor felkelek, olyan, mintha egy teknőben feküdtem volna.

2 hete elmentünk, vettünk két lényegesen drágább, talán minőségre is jobb matracot.

A régieket kidobom, biztos nem állok bele a hercehurcába. Felesleges, tudom előre, hogy az ilyen megfoghatatlan dolgokkal szinte esélytelen eredményt elérni.

Előzmény: Jena307 (13925)
Alváskultúra (X) 2020.03.04 0 0 13926

Szia Jena,

 

én egy kicsit máshogyan látom ezt, persze a másik oldalról is nézem a dolgot, de azért a tények nem nagyon változnak a két oldal aspektusából sem. Minden matracnak van egy felpuhulási értéke. Ez nem meghatározható egzakt módon, hiszen mindenkinek más a testsúlya, testalkata, testsúly-elosztása, stb. Amennyiben egy matrac nem esik át egyfajta idomuláson, igazodáson, úgy hosszú távon szerintem nem is lenne tökéletesen formakövető. Persze lehet centizgetni, hogy 2 vagy 5 volt nem rég még olyan garanciavállalás is egy neves magyar gyártónál, hogy 30% alakvesztés. Mi rengeteg habot teszteltünk többek között az Eurofoam laborjában. Ezek általában fárasztásos tesztek voltak. Szinte minden normális minőségű habnál az alakvesztés jelentős része a tesztidőszak első nagyon rövid időszakában jön létre. Használat esetén ez jelenthet ca. 2-3 hónapot (ezt megint csak nem lehet meghatározni a fent említett anomáliák miatt). Az első időszak után a további tartásvesztés ugyan fennáll, de az előző mértékhez képest elhanyagolható, kb. igazodik a termék természetes avulásához.

 

 

 

 

És hogy miért van 10-15-25 év garancia egy matracra, miért van 10-15 év garancia egy olyan termékre, aminek az élettartama 10 év? Kb. azért, mert Magyarországon vagyunk. A drága termékekre is pl. Németországban a márkatermékek esetében 5 év értékcsökkenő! garancia van. Amennyiben versenytárs gyártók, forgalmazók nem hajlandók "normális" garanciavállalást véghezvinni, úgy a piaci hátrány elkerülése végett szinte mindenkinek fel kell szállnia a körhintára. Ezekben az esetekben a gyártók és a kereskedők részéről is hangsúlyozottan önként vállalt garanciáról van szó, hiszen a kötelező 10 000 forint feletti értéknél az egy év.

 

Persze sovány vigasz, hogy többmilliós autóknál 1-2-3 év garancia van és csak a fődarabokra, azokra a dolgokra amik valóban el is romolhatnak már nem ilyen fényes a helyzet. Ezzel csak az aránytalanságod szerettem volna megvilágítani, hogy adott esetben egy negyvenezer forintos matrac esetében ígérnek-elvárnak 10 év garanciát, egy 5 millió forintos 2 éves autó esetében meg beérjük a fél év valamilyen szavatossággal vagy korlátozott garanciával.

 

Egy ideje készítjük és előbb-utóbb meg is valósul, szeretném, ha az összes honlapunkon, webáruházainkban minden termék mellet pdf formátumban megnyitható, letölthetők lennének a garanciajegyek, mert -bár az üzletekben elérhetők, a gyártóknál is beszerezhető, ha valaki nagyon úgy gondolná- micsoda dolog az, hogy a kiszállítással együtt a fizetés után kapjuk meg a garanciajegyet egy termékhez? Én ezt egyébként törvénybe is iktatnám kötelező jelleggel és természetesen nem csak matracok esetében, hanem minden olyan terméknél, amelyeknél a kötelező egy év jótálláson felül további önként vállalt garanciális idővel egészül ki a termék.

 

Pillanatnyilag sajna ez a helyzet. De ugyanez a helyzet az ágyrácsokkal is. Egy matracnak alátámasztás kell. Ahol nem tartja semmi, ott belóg a matrac és fellép egy nagyon radikális nyíróerő. Megvesszük a legolcsóbb rugalmas ágyrácsot, rátesszük a matracot és tönkremegy. Persze hogy tönkremegy. Így alakulnak a tapasztalásokkal a garanciajegyek is, pl az utóbbi módosításoknál rugalmas lécek esetén 26-26db merev deszka bordázat esetén minimum 70%-os alátámasztási lefedettséget követel meg sok márka.

 

És itt visszakanyarodhatunk az előző problémakörre, hogy ha egy szakkereskedésben vásárol az ember, akkor jó esetben (általában) felhívják erre a Vásárlók figyelmét. Vagy nem. Szakkereskedése válogatja ezt is. Ha nem, akkor ez majd a garanciajegy megérkezésével együtt derül majd ki, még rosszabb esetben akkor, ha valami gubanc van és elő kell venni a garanciajegyet. És hoppá.

 

És még egy gondolat. A vásárlás egy felelős döntése az embernek. Eldöntöm a szükségletemet, meghatározom rá a forrást, körbejárom egy kicsit (vagy nagyon a témát), elolvasok cikkeket, fórumot, véleményeket, stb. Szakkereskedés és döntés. Hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy mi hozzuk a döntést. De hát az eladó azt mondta hogy... Én azt hittem, hogy ez azt jelenti hogy... Szerintem meg nincs "hogy".

 

Mindenkinek minden lehetősége meg van a személyes vásárlás során, hogy minden információ birtokába jusson, ami a felelős döntéshez kell. A kínai étteremben nem mondják el neked, hogy monosodium-glutamate (nátrium glutamát) van szinte az összes ázsiai kajában. Ez egy neurotoxin (idegméreg). Ha megkérdezed, akkor elmondják. Ha utánajársz megtudod, hogy hol vannak olyan helyek, ahol nem teszik bele. Persze ez is csak egy példa, ami nem viszi előrébb a vélt vagy valós problémát.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Jena307 (13925)
Jena307 Creative Commons License 2020.03.04 0 0 13925

Sziasztok tudna valaki ajánlani matrac áruházat, olyat ahol valós garancia lehetőségek vannak, meg jártuk az utolsoval, 10 garisat vettünk csábító volt, de csak vicc, mikor valós probléma van, kiderult hogy a 3 cm süllyedés nem elég nagy baj, sőt az meg teljesen lényegtelen hogy ahol 3cm a süllyedés ott a kipuhulas mértéke extrém nagy, ez a tény lényegtelen garancia szempontból, csak épp belegurul az ember egy gödörbe. Nincs és nem is volt semmilyen   extrém hatásnak kitéve, nem használtuk fotelnek, forgatva is volt, annyi hogy én 100kg vagyok, és borzalmasan rossz alvó. A bolt egy hálózat, nem is kicsi, megcsinaltuk amit kértek fotót videot, igazuk volt benne hogy a gari papíron 5cm van ezzel el is engedtem a gariztatast, és mindenkinek tanacsolom aki 20ezer ft tol dragabb matracot vesz nagyon nézze meg a garanciális feltételeket mert lényegében olyanok hogy nincs is gari. Én voltam a pancser bedoltem ennek, gondoltam olyan ha 10 évet mernek vallalni, csak tobbet tud mint 2 év sajna nem. 

Alváskultúra (X) 2020.02.28 0 0 13924

Szia,

 

én igyekszem mindig egy kicsit nyomatékosítani, hogy nagyon fontos a tanácsadás minősége. Ez nem azt jelenti, hogy úgy nem lehet mellényúlni inkább azt, hogy sokkal-sokkal kisebb az esély rá, ha olyan szakemberektől kérünk tanácsot a vásárlás során, akik tényleg vevőorientáltak, értenek hozzá és nem csak eladni akarnak valamit, hogy legyen forgalom, hanem a valós igényeket próbálják kiszolgálni.

 

A belinkelt matrac tényleg nem a legolcsóbb. Én konkurenciát nem szoktam szidni, de a 30-40kg/m3 az még mindig elég karcsú szerintem. A másik gond a 10 centivel lehet. Nem ismerem a tulajdonságait ennek a fedőmatracnak, de elkerülendő, hogy átessetek a ló túloldalára (már a 6 centi is sok szokott lenni, nehéz pozícióváltás, beleragadás, lassú forma visszanyerés, gipszágy effektus, stb) szerencsés lenne az áruházban keresni egy hasonlóan bitang matracot és azon először kipróbálni a kiszemelt terméket.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: galga2 (13923)
galga2 Creative Commons License 2020.02.28 0 0 13923

Kedves László,

 

köszönöm a gyors válaszod, felhívtam az üzletet de nem jutottunk sokra. Javasolták hogy várjak 1-2 hetet hogy akklimatizálódjon a matrac, ha akkor se jó, akkor fedőmatrac. Említették, hogy probléma lehet a fix rácsos ágyrács (nem cserélhető, mert hidraulikusan felnyíló ágyneműtartós az ágy), de vásárláskor erről beszéltünk, és akkor azt mondták, ez csak minimálisan változtatja meg a matrac tulajdonságait. Kipróbálós időszak lehetőség náluk nem volt, úgyhogy úgy látszik így jártam. Még pár napot adok neki, aztán veszek rá puha memorys fedőmatracot, még egy nagy rakás pénzért :-(

Esetleg tudnál javasolni olyat, ami szerinted jó minőségű, és kimondottan puha? A Jysk Gold T110 Wellpur-t néztem eddig, csak sebtében, de látom kapott itt hideget-meleget...

 

 

Előzmény: Alváskultúra (13922)
Alváskultúra (X) 2020.02.28 0 0 13922

Szia Galga2,

 

valamennyi felpuhulási értéke minden matracnak van, így ennek is lesz. Hogy ez a mérték aztán eléri-e azt a szintet, amit te is majd kényelmesnek tudsz tartani azt senki nem tudja. Próbálj beszélni velük mihamarabb, hogy mit lehetne tenni...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: galga2 (13921)
galga2 Creative Commons License 2020.02.28 0 0 13921

Tanácsot kérnék, eléggé el vagyok keseredve. Hosszas próbálgatás után vettem egy ilyen matracot:

https://matrackiraly.hu/milano_memory_matrac

Én a puhább matracot szeretem,a boltban jónak tűnt, de itthon számomra elviselhetetlenül kemény, még a fenekem is zsibbad ahogy ülök rajta. Még csak 1 napja van kibontva, lehet,hogy fog még puhulni? Mert megszokni ezt nem fogom,az tuti. Már jyskes memory fedőmatracokat nézek :-(

mókusfülecske Creative Commons License 2020.02.27 0 0 13920

Matrac Király Szeged, Algyői út....nem ismerem, csak a napokban kerestem magam is matracot, és mivel mostanság sokat jártam Szegeden, "szembe jött" ez az infó.

Előzmény: östermelő (13917)
Alváskultúra (X) 2020.02.27 0 0 13919

Sziasztok,

 

amennyiben túl alacsony egy ágy, nehéz felállni róla, ha túl magas, akkor fel-le kell pipiskedni, plusz ha nem a magas matrachoz illő magasságú a fejvég (kitakarja a matrac), akkor eléggé vacakul tud kinézni az egész... 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: östermelő (13917)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.02.27 0 0 13918

Bútorüzletekben is érdemes lehet körülnézni. Ők a kiállított ágykeretekkel együtt ki szoktak állítani matracokat is, amit kipróbálhatsz, sőt jó eséllyel meg is rendelhetsz.

(Volt olyan matrac, amit a Budapest XIII. kerületi sok matracbolt ellenére is végül az RS-ben tudtam kipróbálni végül, meg ott is találtam egy érdekes matracot a fiamnak, de végül nem az lett a befutó)

Előzmény: östermelő (13917)
östermelő Creative Commons License 2020.02.27 0 0 13917

Átszabni nekem nem nagy munka mivel ez a részét mondhatni nem túl jól csinálta meg az asztalos,csak az asszony egyezzen bele. A magas matrac elrontja az ágy "összképét".Ez nem sima keret hanem faragott fej és láb támlás ha érthetően írom.

És zsákrugós matracban gondolkodok azok meg ha nem sajnálja az ember a rávalót akkor rögtön 30+ cm.

A Jysk-ben próbálgatva azok jobban tetszettek,persze túl nagy választék nincs (szeged)

Előzmény: Alváskultúra (13915)
Hooshee Creative Commons License 2020.02.26 0 0 13916

Figyi nekünk 38 centi a matrac, és legalább ugyanannyi (most meg nem mérem) az ágy. Szóval 75-80 centi magas, az nyilván mindkettőnknek a térde fölött van, csak sokkal :D

 

De alapvetően talán még élvezzük is, kiszállni belőle meg könnyebb, mintha túl mélyen lenne. Szerintem ne sokat aggódj rajta, hacsak nincs valami olyan mozgásszervi panasz, ami miatt problémás lehet az ágyból ki-be.

Előzmény: östermelő (13914)
Alváskultúra (X) 2020.02.26 0 0 13915

Szia,

 

szerintem megfelelő minőségű matracokat a 20-22cm kategóriában már bőven lehet találni. Szerintem egy ágyneműtartós ágykeretet "átszerkeszteni" nem olyan egyszerű, a tartólécek ok, de a vasalatokat tartó elemeket és a középosztót is át kell szabni. szerintem elég macera, hogy minden jó helyre kerüljön.

 

Egy ágy optimális matracmagassága (fekvőmagasság) jellemzően a felhasználó térde fölött 4-5 centivel kellene hogy legyen. Természetesen a párok tagjai általában nem egyformák, így itt (is) kompromisszumot kell majd kötni:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: östermelő (13914)
östermelő Creative Commons License 2020.02.26 0 0 13914

Eddig csak olvasgattam itt, kérdésem a következő.

Keményfa ágy keretünk van (180x200) ágynemű tartóval,kb 10 cm szivacs matraccal. Le kellene cserélni valami normális matracra csak azok +- 30 cm magasak. Az ágynemű tartó miatt kb 8 cm-ert tudnám lejebb tenni a tartó keretet ami tartja a matracot. Viszont így nagyon magas lenne,kényelmetlen a magassága.Ilyenkor mit szoktak tenni?

Alváskultúra (X) 2020.02.26 0 0 13913

Csak egy kis emlékeztető:-)

 

https://www.youtube.com/watch?v=K5cvXV6V6DU

 

 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Alváskultúra (X) 2020.02.26 0 0 13912

Kedves  Lisztferihegy,

 

tökéletesen nincs igazad. Nem ígérünk, hanem megcsináltuk. Nem csak egy kávé, hanem EU-USA szabadalom. Ja: és minden mondata igaz.

 

Amúgy hajrá:-)

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: Törölt nick (13911)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.26 0 0 13911

"A LeVital System® Perfect Sense és Perfect Contour matracok és ezeknek egy lehelettel lágyabb változata a Sense Touch és a Contour Touch matracok nem egyszerűen csak matracok, hiszen a forradalmi és szabadalmaztatott vágástechnológiai eljárásnak köszönhetően minden eddigi habmatractól különbözik. Az Egyesült Államokban 9,930,971 és az Európai Unió területén EP 3065598 szabadalmi számon is szabadalmi védelem alatt álló LeVital System® alvási rendszer forradalmasítani készül a jövő alvását, megszünteti a testsúly-különbségekből, magasság- és testalkati eltérésekből adódó anomáliákat leegyszerűsítve és biztonságossá téve a matracválasztás bonyolult és sok esetben sikertelen folyamatát."

 

Hétköznap délelőtt a tvshopban hallani ilyen szövegeket ahol épp tapadásmentes serpenyőt, autópolírozó akármit, vagy konnektorba dugható olcsón az egész házat felfűtő tenyérnyi hősugárzót akarnak rámsózni ötszörös áron.

 

"már nem lehet a termék tulajdonságaival nyomulni, hanem érzelmeket kell eladni, életérzést, agyonvilágított reggeli idillt, boldog hófehérbe öltözött családot gyerekkel-kutyával-kerttel és hófehér fogakkal, besütő napocskával. És azt sugallni, hogy ezt te is elérheted"

 

A lenézett kávé reklám és az idézett matrac marketingszöveg között az égvilágon semmi különbség sincs. Egy életérzést, meg a tartósság ígéretét árulja tízszeres áron.

Előzmény: Alváskultúra (13906)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.02.26 0 0 13910

Tegyük hozzá, hogy mondjuk egy kb 9-10 éves normál állapotú Skoda Octavia a hirdetésekben 1 millió környékén kezdődik.
Persze nem feltétlen a legolcsóbb hirdetést kell nézni, de úgy 1,3 - 1,5 millió körül már jól használható járgányt lehet kapni.
Aki ennél igényesebb, 2-3 milla körül már válogathat a kicsit igényesebb használt járgányokban, újonnan se kell a 100 millió közelébe se menni...

 

Itt egy kicsit focilabda helyett kézilabda érzésem volt...

Előzmény: Alváskultúra (13909)
Alváskultúra (X) 2020.02.25 0 0 13909

Sziasztok,

 

bocsi, lehet hogy tévedtem: 134 189 000. Benéztem egy-két számot, meg egy-két elsőre lényegtelennek tűnő adatot (lóerő, lökettérfogat meg egyéb ilyen megfejthetetlen számok)

 

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/ferrari/812_superfast/ferrari_812_superfast_automata_stock_full_worldwide_afas_ar-15034503

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Alváskultúra (X) 2020.02.25 0 0 13908

Sziasztok,

 

álmomban nem gondoltam volna, hogy egy autó csak 20 000 forintba kerül. egészen érdekes. Nekem legalábbis.

 

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/maruti/800/maruti_800_dx-15380958

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!