Keresés

Részletes keresés

TimáriKristóf Creative Commons License 2014.09.11 0 0 36149

Ez a hébe-hóba tápozás nem jó, ha a tápban kokcidiosztatilum van. rezisztenciát okozhat.

Előzmény: NyiMisi (36147)
Ladybee Creative Commons License 2014.09.11 0 0 36148

A táp lényegében keveréktakarmány.  Lucerna, napraforgódara, búza, árpa, korpa, szárított répaszelet, MCP és 0.5 %-ban premix van benne. 16 % körüli nyersfehérje.  Épp annyi, ami az adott korcsoportnak kell.  Ez kihozza a nyúlfiból, amire gyarapodásilag képes. Szoptató anyáknak mindenképp ajánlatos adni.

Előzmény: NyiMisi (36147)
NyiMisi Creative Commons License 2014.09.11 0 0 36147

Nem olyan veszélyes dolog a táp, csak nem szabad túlzásokba esni. Úgy tapasztaltam, hogy a túl sok táptól gyorsan híznak a teljes tápmentességtől pedig alig nőnek. Minden nap kapnak zabot, heti egyszer-kétszer pedig agrifirm nyúltápot. Próbáltam más márkát is, de azt annyira nem ették. Ezen felül lucerna, fű, széna meg ritkán répa a menü. Szépen fejlődnek így és nem zsírosodnak.

Előzmény: aragorn98 (36124)
TimáriKristóf Creative Commons License 2014.09.11 0 0 36146

Szerncséd van, göbös. Akkor már csak adj neki enni-inni meg egy kis jolovitot is kaphat és meggyógyul.

Előzmény: sanka6 (36145)
sanka6 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 36145

Előzmény: TimáriKristóf (36144)
TimáriKristóf Creative Commons License 2014.09.11 0 0 36144

Egy hónap múlva már biztosan nem fertőz és pároztathatnád. Kb 2-3 hónap után teljesen eltűnnek a göbök és a helyük, így inkább majd november fele pároztasd, akkor már az immunrendszere is teljesen megerősödik. Képet azért tudnál mutatni?

Előzmény: sanka6 (36143)
sanka6 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 36143

Köszi a válaszod!

Szeme nem váladékozik, kb 2 hete stagnál az állapota. Semmi jel a rosszabodásra. 5 kilós anyanyúl, nagyon sajnálnám. Nem tudom meddig látszik majd ez rajta, szeretném már pároztatni. Mikor lehetne a bakkal összeengedni? Meddig tart a betegség? Bocsi a sok kérdésért.

Előzmény: TimáriKristóf (36142)
TimáriKristóf Creative Commons License 2014.09.11 0 0 36142

Ha nincs begyulladva a szeme, nem váldékozik, akkor göbös formában jelentkezett a myxo. Amikor ilyen kis puklik lesznek rajta, orrán, fülén, lábán is lehetnek ilyen szemölcs szerű daganatok.Nekem kigyógyultak egyszer, de a héja elvitte őket, így nem tudom, hogy az immunitás milyen fokú, de ha logikusan gondolkosz, akkor immunisnakkéne lenni, mert a szervezete leküzdötte a vírust, így ha megfertőződne már tud reagálni a szervezete.A südőket vágd le inkább, ahogy tünetek kezdenek jelentkezni, csak a belsőszerveket dobd el.A húsa szép és ehető.

Előzmény: sanka6 (36140)
sanka6 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 36141

Ja, és a szemhélyán is piros göb.

Előzmény: TimáriKristóf (36138)
sanka6 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 36140

Köszönöm a válaszod!

Mi az, hogy göbös? 1 anyán kb. két hete jelentkezett az orra bedagadva a fülén 1 borsószemnagyságú piros dudor, de  az evés, ivás rendben van, azóta semmi különösebbet nem vettem észre, szerintem nem terjedt tovább. Bízom benne, hogy kigyógyul. Igaz ,hogy immunis lesz utána?  Sajnálnám, mert egy nagyon jó anyáról van szó. Ennek a kicsinyei 10 méterre tőle külön ketrecben (3 hónaposak) nyolcan, szintén kettőn ugyanazok a jelek. Még együtt vannak, mindegyik elkapja?

Előre is köszönöm válaszod.

Előzmény: TimáriKristóf (36138)
TimáriKristóf Creative Commons License 2014.09.11 0 0 36139

Ezt én is mondhatnm a pénz megtakarításos hülyeségedre, kedves jozsi.  Előb nézd meg, hogy milyen hülyeségeket írsz. A fű mióta szar a nyúlnak? Ilyen marhaságot is ritkán hallani.  Te is írod, hogy szerintem, úgyhogy inkább fogd be, oszt ne írjál nekem jozsi bácsi.

Előzmény: Törölt nick (36137)
TimáriKristóf Creative Commons License 2014.09.11 0 0 36138

Ehető, vágd le gyorsan. De azt tudd, hogy a göbösből kigyógyul a nyúl. Ha ödémás, a sze be van gyulladva, akkor vágd le mindet. Ha göbös, akkor a kedvencedet meggyógyíthatod.

Előzmény: sanka6 (36136)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.11 0 0 36137

Timári Prof!

 

Az ilyen örök igazság szagú kijelentésekkel óvatosan, pláne kijelentő módban, és pláne a 'szerintem' 'tapasztalatom szerint' kifejezések nélkül.

Előzmény: TimáriKristóf (36135)
sanka6 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 36136

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy myxomatózisos nyúl (korai stádium) húsa ehető-e, levághatom?

Köszönöm!

TimáriKristóf Creative Commons License 2014.09.11 0 0 36135

Ha finom nyúl húst akarsz, klkor vagy nem tápozod vagy csak egy darabig. Felesleges, 3 hónapos korára táp nélkül is vágósúlyban lesz.

Előzmény: aragorn98 (36129)
zoleszsz Creative Commons License 2014.09.11 0 0 36134

Sziasztok.

A tápos témával kapcsolatban én pl. nem tudom megengedni az ad libitum etetést. Reggel és este szoktam gabonával etetni, ilyenkor belekeverek a gabona közé valamennyit kokci megelőzésre. Meg vagyok elégedve ezzel a módszerrel. Csináltattam pár önetetőt, lehet hogy árpát s búzát majd adok ad libitum télire. Meglátom majd :)

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.11 0 0 36133

Szia! Az általad leírtakban egyetértünk, nincs ezekkel semmi baj...Viszont nem is ez volt a hozzászólásom mondanivalója.:))

 

 

Előzmény: Mészáros Barna (36132)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.09.10 0 0 36132

Szia!Szerintem semmi baj nincs azzal ha száraz kenyeret(Búza jóformán),füvet és mondjuk almahajat adunk enni egy nyúlnak ,a napi táp mellé .

Éppen ezért házi tartású mert nem egy nagy nyúltelepről való nyulat eszek ami csak tápot zabált egész életébe.Ezeket háztájiban mindig is adták a nyulaknak.

Előzmény: Törölt nick (36127)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 36131

Nálunk a Darázs-keverő (Jászberény) tápja van: abrak 135 ft, hízó (gyógyszeres, tuti táp) 150 ft. Mindkettő kiváló minőségű, bevált termék. Korábban volt bábolnai 190 ft-ért, de az eladhatatlan olyan áron, én sem venném meg.

Előzmény: aragorn98 (36129)
Ladybee Creative Commons License 2014.09.10 0 0 36130

Ez így igaz. Én sem kockáztatok. Az egyik önetetőben előttük a táp, a másikban a szemes keverék. Naponta többször kapnak sárgarépát, almát, zöld féléket. Ad libitum eszegetik, most a csicsóka lombja a sláger, azt mohón falják. Ezzel az ellátással is adják a fajta standard eredményeit.

Előzmény: Törölt nick (36127)
aragorn98 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 36129

És hol lehet venni ilyen tápot?:) te milyen tápot használsz?

Előzmény: Törölt nick (36127)
kemorgo Creative Commons License 2014.09.10 0 0 36128

Nekem egy három oldalról zárt, tető alatt vannak a ketrecek, és vígan fialtatok télen, mínusz 15 fokban se volt semmi gáz. Ha az anya jól nevel, van elég teje, akkor semmi bajuk se lesz. Idén kissé későn zártam a szezont, május végén született az utolsó két alom, hát annyit nem kínlódok télen egy-egy csapat növendékkel, mint ezekkel. Nagyon nehezen nőttek, sok kínlódás volt velük, mire nagy nehezen elérték a vágósúlyt.

Hiába van nyáron sok zöld, szinte ingyen, a melegben alig ettek, még a zöldhöz se volt kedvük. Arról nem beszélve, hogy állandóan a nyulakat takarítottam, minden ketrec foglalt, miegymás. Úgyhogy megfogadtam, május elején fial utoljára a banda, aztán augusztusban újra menyasszonyok lesznek. 

 

Előzmény: Mészáros Barna (36123)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 36127

Kizárólag pénzügyi szempontból értelmetlen a termény etetése. Nagy divat a táp "hígítása" árpával(esetleg mással). A táp (nem hízó, de nagyon jó) 135 ft, az árpa 75. Azaz, ha fele-fele arányban (ez a végső, értelmes hígítási arány, ezen felül már olyan, mintha nem is adnánk tápot) keverjük, akkor egy kg keverék 105 ft lesz. 

És a növendékek sokkal lassabban nőnek,mint a tiszta tápos etetésnél.

 

Ha meg valaki minden sza...al eteti a nyulat (száraz kenyér, fű, háztartási hulladék...) a nyúl még kevesebb tartalmas takarmányt vesz magához, még lassabban nő. Minél tovább ott van az ólban, annál többet és többször kell takarítani, annál nagyobb a valószínűsége, hogy megbetegszik, szét kell választani a bakot-nőstényt (hely)....stb...

 

Lehet számolni.... :)

Előzmény: Ladybee (36126)
Ladybee Creative Commons License 2014.09.10 0 0 36126

Ha jó nyúltápot tudsz beszerezni a környéken, akkor nem ördögtől való, pláne szoptató anyáknak, növendékeknek. Ezen túlmenően természetesen a lucerna, fűfélék, sárgarépa, alma, zab, árpa mind jó, költségcsökkentő !

Előzmény: aragorn98 (36124)
TimáriKristóf Creative Commons License 2014.09.10 0 0 36125

Nem kell gyógyszerezni, hacsak nem beteg. Abrakban kegyen zab, árpa nagyrészben, lehet búza, szotyi is, meg széna vagy lucerna.  Myxomatózis ellen érdemes összel oltani és akkor tavasszal meg nyáron eleve védettek lesznek. Szerintem így a legjobb az oltás myxomatózis ellen.

Előzmény: aragorn98 (36124)
aragorn98 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 36124

Bocsi ha valakit megzavarok én vagyok aragorn meg almafavirág is :D csak aragorn a régi profilom aminek elfelejtettem a jelszavát és csináltam új profilt de úgy látszik telón alapból ezzel volt bejelentkezve.Szóval gépen az egyik telón a másik név :D

 

Muszáj gyógyszerezni a nyulakat? Az tudom, hogy a szúnyog probléma de már nincsenek nálunk.

 

Ja és a takarmányozás, ti mit adtok nekik? Lucerna és szemes takarmány nem elég? Mert én egy falat tápot se azeretnék adni nekik ha nem muszáj :)

Előzmény: Mészáros Barna (36123)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.09.10 0 0 36123

Szia!Attól függ hogy milyen hamar akarsz kisnyulakat.De szerintem inkább növendékkel kezd hogy a takarmányozásra a megfelelő ketrecre és a gyógyszerekre meg a sok sok mindenre oda tudj figyelni...(nem könnyű a nyulazás és csak azoknak ajánlott aki nagyon elszánt a nyulakkal kapcsolatban),de gondolom te elszánt vagy.Egyébként télen is lehet fialtatni ha nem megy fagy pont alá a hőmérséklet.

Előzmény: 1998almafavirág (36121)
Ladybee Creative Commons License 2014.09.10 0 0 36122

Javaslom, hogy megbízható fajtát vegyél, a keverékek ugyanannyit esznek, mint egy fajta, de nem tervezhető  az eredmény. Nálam debreceni fehér állomány van, abszolút kiszámítható, megbízható fajta, nem kerül többe, mint egy keverék. Eljössz, megnézed az állományt, ha tetszik viszel.

Előzmény: 1998almafavirág (36121)
1998almafavirág Creative Commons License 2014.09.10 0 0 36121

Köszi!

Akkor szerintem veszek 2 keverék anyát és egy bakot.Milyen időseket ideális?Esetleg egy kicsit idősebbet,ami már felnevelt 1-2 almot mert így talán kevesebb lehet a probléma?Vagy nyugodtan lehet fiatalabbat is és így nálam lesz az első alom?

 

Nem sokára beköszönt a tél,milyen hőmérséklet kell ahoz,hogy a kis nyulak megmaradjanak?Nyilván fedett,zárt helyen lennének ahol nem megy fagypont alá de nem tudom,hogy lehetne ,,kellemesebb" hőmérsékletet teremteni.Vagy ez nem probléma?

Előzmény: Mészáros Barna (36120)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.09.10 0 0 36120

Szia!Szerintem kezdeni mindenképpen keverékekkel kezdj(kicsit igénytelenebbek).Csak egészségesek legyenek aztán majd érzed hogy mikor érdemes esetleg átállni a fajtatisztára. 

Vásárláskor figyelj!(Fog,köldöksérv,fülatka,szőr minősége,talpfekély,és egyáltalán ha ránézel "normális"legyen.)

Előzmény: aragorn98 (36118)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!