Keresés

Részletes keresés

vecsei Creative Commons License 2004.02.19 0 0 2051
nem tudom mirol van pontosan szo, es nem is akarok beleszolni, csak ezembe jutott, hogy a Gömör-Tornai karszton, a Bódva-völgyeben az Esztramosnak nagyon is jellegzetes alakja van. bar ezt nem hiszem hogy sokan ismerik...
Előzmény: ctrab (2050)
ctrab Creative Commons License 2004.02.19 0 0 2050
Ok. elfogadom bár szerintem nem annyira jellegzetes. Akkor már kettő:)
Előzmény: Haja (2049)
Haja Creative Commons License 2004.02.19 0 0 2049
Badacsony:))
(Bár a magassága alapján nem hegy:))
Előzmény: ctrab (2048)
ctrab Creative Commons License 2004.02.19 0 0 2048
Mondj egy jellegzetes profilu hegyünket a Hegyestűn kívül:))
Előzmény: hallgatoozoo (2044)
hallgatoozoo Creative Commons License 2004.02.18 0 0 2047

Ohh, behaliztam a topikot! :o(

faboferi Creative Commons License 2004.02.12 0 0 2046
Ha valaki Dunaújváros környékén jár, nézze meg a kiállításunkat (részletek a 2005. hozzászólásban).
lmatyas Creative Commons License 2004.02.11 0 0 2045
Sziasztok!

Tegnap (februar 10-én) kjora délután Budapesten, a Rottenbiller utcában (a Péterfi S. u. kórház mellett) lévő telefonfülkében hagytunk egy fekete Hama diakoffert és benne kb. 400db uveges keretben lévő diát. Kb. 10 perccel később már nem voltak ott.
A diák másnak szinte értéktelenek, de számunkra felbecsülhetetlenül fontosak, mert egy expedíció pótolhatatlan képanyagának nagy része volt benne.
A képeken Oroszország és a Bajkál-tó látható.

Ha bárki találkozik a diákkal vagy hall róla kérem értesítsen a mat@dev3.com email cimen, vagy a 20/9314-432 telefonszámon. Nagyon fontos lenne, a megtalálónak természetesen jutalom jár!

Előre is köszönöm mindenki segítségét!

hallgatoozoo Creative Commons License 2004.02.10 0 0 2044

Sziasztok!
Én is nagyon szeretek kirándulni és fotózni:)
Szeretnék segítséget kérni tőletek, hogy hol találhatnék igazán jó képeket különböző (jellegzetes profilú) hegyeinkről. Egy oklevél szerkesztéséhez lenne rá szükségem. :)

Remélemtudtok segíteni, mert különben kétségbe leszek esve hogy hol keressek ezen a hatalmas weben :)

-egy természetbarát emberke

puffin Creative Commons License 2004.02.10 0 0 2043
köszönöm (itt is)...szuper
Előzmény: tapika (2041)
ctrab Creative Commons License 2004.02.10 0 0 2042
Eltünt amiket délután írtam:( Pedig volt benne sárga billegető dia felajánlás.)

Digitair
Ez a sigma sajátosság, egyféle inkompatibilitás. Valójában 6,3 csak a ttl miatt nem téveszt. Ugyanezt csinálja a konverterekkel.

Előzmény: puffin (2040)
tapika Creative Commons License 2004.02.10 0 0 2041
Szia, Puffin ! Küldtem mailt 3 csatolt fotóval! Remélem, tudod majd használni őket ! Lenne még, de sajna nincs szkennelve, most pedig nem tudom megoldani ezt a dolgot. Üdv: Tapika
puffin Creative Commons License 2004.02.10 0 0 2040
off
kedves topiktársak egy előadáshoz szeretnék tőletek "mezei" (gyepes, szántós) környezetben élő fajokról fotókat kérni.
ami nagyon hiányzik: szalakóta, sárga billegető, mezei pacsirta, sordély, mezei nyúl, fogoly, fürj, haris...a ragadózókról nem is beszélve (vörös vércse, parlagi sas, kék vércse, egerész ölyv…)

természetesen a fotó készítőjének nevét (kívánság szerint egyéb dolgait) fel fogom tüntetni mind a kép közlésének helyén (power point slide) és a köszönet nyilvánításoknál.

ha valaki tud segíteni, kérem keressen és küldjön képet a:
motis@csucsnet.hu címre
köszönettel
puffin

p.s. a honorárium "csak" annyi, hogy a szerző tevőlegesen részt vállal a Nemzeti Agrár-környezetvédelmi Program népszerűsítésében.

DigitAir Creative Commons License 2004.02.10 0 0 2039
A képek többsége a falamon lóg 30x40-es vagy 18x25-ös méretben. Szerintem kifogástalan a minőségük - lehet hogy egy kicsit elfogult vagyok ;)))

Egy 100-400 L IS-el hasonlítottuk össze egyszer és az IS-t leszámítva közel ugyan az lett az eredmény. SZVSZ amennyivel jobb az IS, annyival jobb a +100mm és olcsóbb ár. Ha lehetősége van valakinek kipróbálni akkor a "puding próbája az evés" ;)
Nekem nagyon bevált mind utazáskor (a nagy zoom miatt), mind pedig term fotózáskor (az 500mm miatt). A HSM motorral gyors az AF, az EX lencsesor miatt egész jó a vonalélesség.

Érdekes, hogy elvileg 500mm-en 6.3-as a rekesz, de mégis mindent 5.6-on mér, és exif-be is ez kerül - ugyanakkor nem lesznek alexpósak a képek. Mert ha gyakorlatilag 6.3 rekesz, de 5.6-on mér, akkor a képeknek alexpósnak kellene lenniük, mert rövidebb időt ad neki, mint kellene, de ilyen nem volt sosem. Ez az amit én nem igazán értek, de szerencsére ez egy pozitív dolog. (Ha valaki elmagyarázná annak örülnék.)
2x konverterrel pedig 11-es rekeszt ad (13 helyett).

Egy szó mint száz szvsz nagyon jó objektív.

Előzmény: ecs (2038)
ecs Creative Commons License 2004.02.10 0 0 2038
A képeid ugyan nagyon szépek, de kérdezném hogy ennél nagyobb nagyításban milyen eredményt hoz? a monitor nem adja vissza kelően a végeredményt. Más objektívekkel összehasonlítva milyennek látod? azért kérdem mert engem is érdekelne egy ilyen objektív.
Előzmény: DigitAir (2037)
DigitAir Creative Commons License 2004.02.10 0 0 2037
Így igaz ;)

A képek 90%-a azzal készült:
Fotoaréna - DA

Nekem teccik ez az objektív ;)
De azért Timartom is tud róla mondani egy-két dolgot - bár most cserélte le egy 100-400L-re.

Előzmény: timartom (2030)
ferint Creative Commons License 2004.02.09 0 0 2036
Köszönöm a sok jó tanácsot, kell nekem egy hét mire mindenen végigrágom magam...
Ellenben ma este egy kósza kis gömbvillám sincs az égen, pont amikor rá vagyok készülve életem fotójára... :-(

majd legközelebb !

karsika Creative Commons License 2004.02.09 0 0 2035
a vízfelület vonza a villámot ezért kell nyáron kiterelni mindenkit a medencéből vihar idején....
úgyhogy nem is olyan jó a viharban strandolni :)
Előzmény: puffin (2034)
puffin Creative Commons License 2004.02.09 0 0 2034
nekem vagy 4-5 éve bejött két elég jó villámos kép. mutatom is nagy büszkén a fotóboltos mancinak az átvilágítópultra fektetett képeket...jajj de szépek! micsoda reflexek kellenek hozzá! hehe:) hízott a fejem, de azért fellebbentettem a titkot.
ja.
a fenn említett két kép közül az egyik a szabad ég alatt készült (a másik ablakból kikönyökölve). ez előbbinél látom (tekintettel az alkalmazott obi látöszögére), hogy tőlem úgy 10-15 méterre egy törpécske villámocska szépen odaszúrt a nagy sík vízfelület közepébe.
úgyhogy óvatosan a villámfotózással. és bár statisztikusan igaz, hogy érvényesül a csúcshatás, de például a vízfelületeket is kedveli az "istennyila"...
(bár azt mondják meg is lehet úszni) :))

magam nagyon vonzódom ennek a csodálatos égi jelenségnek a fotózásához, de meg kell mondanom, hogy mainapság (talán az emlegetett fotó miatt) fosok is tőle. még kocsiban is, kinn a nagy magyar pusztán, pedig arra azt mondják, hogy faraday kalitka.

ctrab Creative Commons License 2004.02.09 0 0 2033
Ugye, hogy majdnem jól emlékeztem?:)) Az a fránya kis hullám.
Ja, Eke cucc úton.
Előzmény: eke (2032)
eke Creative Commons License 2004.02.09 0 0 2032
ami a "A National Geographic Fotóiskola" című könyből kimaradt:

Villámfotózás nappal és éccaka:

http://www.fone.net/~rfrankd/

Előzmény: tasco (2026)
hsoma Creative Commons License 2004.02.09 0 0 2031
DigitAir -nél érdeklődj
Előzmény: tasco (2026)
timartom Creative Commons License 2004.02.09 0 0 2030
50-500-as, nagyon jó obi, ajánlott kategória. Nézd meg DigitAir képeit, nagy részük egy ilyen obival készült.
Előzmény: tasco (2026)
ferint Creative Commons License 2004.02.09 0 0 2029
Köszönöm ecs !

Most viszonylag kevés időm van, csak rápillantottam a képeidre de nagyon tetszenek !
Néhány kérdést összegyűjtök és megostromollak vele :-)

ecs Creative Commons License 2004.02.09 0 0 2028
A tasco leírása pontos hozzá kell tennem hogy érdemes kioldó zsinórt használni és a rekesz sem árt ha mondjuk 8–as egy 100-as filmnél. Nézd meg a képeimet ha tetszenek a villámfotók.
villám



Előzmény: ferint (2025)
tasco Creative Commons License 2004.02.09 0 0 2027
ferint!http://www.fotohaz.hu/fotoarena/showphoto.php?photo=1726
tasco Creative Commons License 2004.02.09 0 0 2026
"""Például elmondom, hogyan kell villámot fényképezni. Emlékszem, régen azt hittem, hogy elég gyorsnak kell lenni. De a képeken soha nem látszott semmi, mert mire lenyomtam a billentyűt, a villám már rég eltűnt. A nagy titok az, hogy szépen állványra állítjuk a gépet, és befordítjuk a villám felé, hosszú exponálási időt hagyunk rá, és várjuk, hogy a nyitott rekesz (blende) előtt villanjon a villám. Ha nem villant, akkor egy új kockába kezdünk, amíg aztán végül biztos, hogy lesz képünk. Villámról ezért van csak éjszakai kép, hiszen nappal csak nagyon rövid ideig lehet nyitva a rekesz. Ilyenkor alig van rá esély, hogy elkapjuk a villámot.""(A National Geographic Fotóiskola című könyve )

Digitálist tervezek,talán egy 300d-t.Van valakinek tapasztalata a sigma 50-500-ról?

ferint Creative Commons License 2004.02.08 0 0 2025
halihó !!!

A villámfotózásban (2011) nem tud senki se segíteni ?
Csak azért vagyok ilyen erőszakos mert holnap is csapkodni fog az istennyila (legalábbis ezt mondják) és én valóban szeretnék egy jó villámos képet...

timartom Creative Commons License 2004.02.08 0 0 2024
Már a nevét sem tudom megjegyezni ennek az átlagos nikonnak, szóval FM2 :))))
Előzmény: timartom (2023)
timartom Creative Commons License 2004.02.08 0 0 2023
Hát izlések és pofonok, szerintem a Canon F1 old-ot és F1 new-t meg sem közelíti - főleg design-ben - a túllihegett F2M :)))
Előzmény: hsoma (2017)
hsoma Creative Commons License 2004.02.08 0 0 2022
nekem meg a Nikon jön be(eeeeeeeeee:))))))
Előzmény: ctrab (2020)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!