Keresés

Részletes keresés

vecsei Creative Commons License 2004.03.07 0 0 2079
van egy dilemmam a novenyfotozassal kapcsolatban:

azt gondolom, hogy egy novenyfotonal szep az, ha a hatter diffuz, (ehhez nagy blendenyilas kellene) , viszont ahhoz hogy a teljes noveny eles legyen (kis targytavalosagnal foleg) kis blendenyilas kellene a nagy melysegelesseghez.

sok esetben egy 50mm optikat a legkisebb targytavolsagra allitva, ha leblendezem teljesen (22), akkor a meg nem tul kozeli hatter is kiveheto, es nem olvad ossze annyira diffuzza, mint szeretnem, viszont ez a blende kell a melysegellesseghez.

milyen otletetek lenne ennek kikuszobolesere? (esetleg nagyobb gyujtotavolsag???)

tasco Creative Commons License 2004.03.01 0 0 2078
Sziasztok.
Jövö héten készülök a mátrába pár napra.Recsk felé lesz a szállás.Segitsetek nekem merre érdemes ott fotozni.Nem a kijelölt utvonalakra gondolok.Ha esetleg lenne egy szép patak,vízesés...
ctrab Creative Commons License 2004.02.29 0 0 2077
Nem értettelek félre, és sajnálom, hogy nekem nincs így nem tudok segíteni. Az akció csak azért volt, mert szerintem nagyon kevés jellegzetes hegy van, legalábbis olyan aminek a képét felismeri a többség, pl. Matterhorn. Bár nem tudom mire kéne.
Próbálj meg név alapján rákeresni azokra, amiket annak gondolsz.
Előzmény: hallgatoozoo (2069)
Megaszilu_ Creative Commons License 2004.02.28 0 0 2076
Köszi az infot, kicsit késett. Tegnap megvettem a Canon 100-300 4.5-5.6 USM-et.

Szilu

Előzmény: resi (2075)
resi Creative Commons License 2004.02.27 0 0 2075
Megaszilu!

Nekem is lenne egy elado Sigma 70-300 APO Macro Super objektivem. Ha érdekel, keress meg mailben.

Előzmény: Megaszilu_ (2073)
hallgatoozoo Creative Commons License 2004.02.26 0 0 2074
Valószínű rossz topikba jöttem. :o( Még megpróbálok visszaolvasni, hátha találok itt valamit..
Előzmény: hallgatoozoo (2069)
Megaszilu_ Creative Commons License 2004.02.25 0 0 2073
Kösz a tanácsot! Az 500-as fókusztávolság majdnem meglesz, mert 300D-re menne az obi. Sajnos jelenleg nincs túl nagy keretem a vásárlásra és most elég occsó áron tudnék hozzájutni egyhez, bár még ez is csak holnap dől el. Más alternatíva, ami még esetleg szóba tud jönni az a canon 75-300/4-5.6 USM szinten hasznaltan, vagy ujonnan Sigma 70-300 APO Macro Super, ill. Tamronban hasonló. Ezekhez képest jó választás a 100-300 USM?

Üdv

Szilu

Előzmény: tapika (2072)
tapika Creative Commons License 2004.02.25 0 0 2072
Megaszilu! Az Általad említett objektív "általános" használatra van kitalálva. A vad- és madárfotózáshoz általában ennél hosszabb gyújtótávolságra, ill. nagyobb fényerőre van szükség. Ez persze csak általánosság, hiszen előfordultak velem is olyan esetek, amikor egy ilyen cuccal is simán tudtam fotózni pl. nyáriludakat, de legtöbbször igencsak szükség volt az 500 mm-es gyújtótávolságra, vagy ennél többre. Ha ilyen ambícióid vannak, 300/4-es objektívet javasolnék konverterekkel, vagy ha zoom-ra vágysz, akkor 100-400/4.5-5.6 os objektívet. Nem árt az sem, ha esetleg "IS" is van az optikában... :) (Persze a sort sok szép optikával lehetne folytatni egészen az 1200/5.6-ig, de gondolom használható tanácsot szerettél volna kérni, nem pedig elrettentő dumát...) Üdv: Tapika
Előzmény: Megaszilu_ (2070)
stgellert Creative Commons License 2004.02.25 0 0 2071
Hasznald f8-al, 400-as filmmel... es kb 200-as allason, az a kozepe:-) (brrr. zoom:-) )
Előzmény: Megaszilu_ (2070)
Megaszilu_ Creative Commons License 2004.02.25 0 0 2070
Természetfotózáshoz, elsősorban madár/állat mit gondoltok a Canon 100-300/4.5-5.6 USM obiról?

Köszi

Szilu

hallgatoozoo Creative Commons License 2004.02.23 0 0 2069

Ajjaj ctrab, akkor félreértés történt! Nem jellegzetes hegyeket keresek, hanem róluk készült fotókat illetve ilyen oldalakat! Amúgy az említett hegyeket én is ismerem, de azért köszi a tippeket. :) Sokat kirándulok én csak jó fényképezőm nincs még sajnos.
Szóval LINKeket írjatok plííz! ;-)
(néhány jó példa még szerintem:
Jakab-hegy; Szársomlyó; Kab-hegy; Baglyas; Nagy-Szénás; Prédikálószék; Pilis; Tokaji-hegy vagy a legtöbb jelentősebb vár stb bár nem akarok nagyon felvágni :)))

Előzmény: ctrab (2048)
ctrab Creative Commons License 2004.02.22 0 0 2068
Ne izgasd magad:) Nem tudom mit írhattál hozzá, de ez a fajta kép az, amit mikor rendet rak az ember a gépen, százával töröl. Persze a készítőnek emlékként mást jelent az albumba, de azért kicsit furcsa a sok dícséret:) Asszem ezért nem nézem sosem azt az oldalt:)))
Előzmény: QQ (2067)
QQ Creative Commons License 2004.02.22 0 0 2067
mar nem erdekes.
Előzmény: QQ (2066)
QQ Creative Commons License 2004.02.22 0 0 2066
Van itt par hozzaerto.
Meggyanusitottam ezt a kepe:
http://index.hu/tech/digicam/fotozz/fotot_megmutat?Foto_ID=17545

Egy kicsit banom mert megbantottam a kep feltoltojet es talan a logikam megzavart viszont szarvasilag nem ertek hozza. Ti mit szoltok hozza?

ctrab Creative Commons License 2004.02.22 0 0 2065
A80-400 nagyon lassú. A másikat Digitair dícséri, szerintem vegyél canont.
Előzmény: picaso (2064)
picaso Creative Commons License 2004.02.22 0 0 2064
erdeklodnek hogy melyik telephotot javasoljatok kozeli madarfotozasra
sigma 50-500 4-6.3 EX APO vagy nikkor 80-400 1.4.5-5.6D.
Előzmény: ctrab (2063)
ctrab Creative Commons License 2004.02.21 0 0 2063
Állj! Ilyen alapon minden hegy jellegzetes:) Csak olyat ér, amit ránézésre, vagy sziluett alapján általában felismernek pl. Matterhorn, Half Dome.
aeomega Creative Commons License 2004.02.21 0 0 2062
Bélk? rulz :D
Érdemes ellátogatni oda, én nyáron voltam, de sohanem fogom elfelejteni.
Topy Creative Commons License 2004.02.21 0 0 2061
A Koporsó-hegyet én is javaslom! :))

Topy

Előzmény: gyöngyvirág (2057)
DigitAir Creative Commons License 2004.02.20 0 0 2060
.JiM.!

Köszönöm, de azért az "eszméletlen jó"-tól még messze vannak ;) (Talán majd pár év múlva :) )

Előzmény: .JiM. (2054)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2004.02.19 0 0 2059
Szóljál hétfőn, megoldjuk.
:)
Előzmény: picaso (2052)
vecsei Creative Commons License 2004.02.19 0 0 2058
nem tudom milyen volt azelott az esztramos, hogy kiharaptak volna belole egy darabot, de szerintem pont ez adja meg a jellegzetes alakjat.
az mas kerdes, hogy ez milyen hatassal volt a termeszetre.

Előzmény: hsoma (2055)
gyöngyvirág Creative Commons License 2004.02.19 0 0 2057
Sátoraljaújhely hegyei, köztük a Sátor-hegy, amit szoktak Koporsó-hegynek is nevezni.
Előzmény: ctrab (2048)
timartom Creative Commons License 2004.02.19 0 0 2056
Például a Tokaji hegy :))
Előzmény: ctrab (2048)
hsoma Creative Commons License 2004.02.19 0 0 2055
én úgy fogalmaznék, hogy: >volt<
Előzmény: vecsei (2051)
.JiM. Creative Commons License 2004.02.19 0 0 2054
DigitAir!

Még mindig el vagyok ájulva a képeidtől, most láttam vannak újak is mióta utoljára néztem. Eszméletlen jók!! Gratulálok!

Előzmény: DigitAir (2037)
ctrab Creative Commons License 2004.02.19 0 0 2053
Szóljál csak nyugodtan bele, azért van.:)
Ezt is elfogadom, ez jellegzetes, bár alig ismert, tehát mégse. Akkor három:)
Halgatoozoo! gyűlik:)
Előzmény: vecsei (2051)
picaso Creative Commons License 2004.02.19 0 0 2052
Erdeklodnek hogy valaki nem e tud Nikon D100 magyar manualt.
Előzmény: D.Titusz (2001)
vecsei Creative Commons License 2004.02.19 0 0 2051
nem tudom mirol van pontosan szo, es nem is akarok beleszolni, csak ezembe jutott, hogy a Gömör-Tornai karszton, a Bódva-völgyeben az Esztramosnak nagyon is jellegzetes alakja van. bar ezt nem hiszem hogy sokan ismerik...
Előzmény: ctrab (2050)
ctrab Creative Commons License 2004.02.19 0 0 2050
Ok. elfogadom bár szerintem nem annyira jellegzetes. Akkor már kettő:)
Előzmény: Haja (2049)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!