azt gondolom, hogy egy novenyfotonal szep az, ha a hatter diffuz, (ehhez nagy blendenyilas kellene) , viszont ahhoz hogy a teljes noveny eles legyen (kis targytavalosagnal foleg) kis blendenyilas kellene a nagy melysegelesseghez.
sok esetben egy 50mm optikat a legkisebb targytavolsagra allitva, ha leblendezem teljesen (22), akkor a meg nem tul kozeli hatter is kiveheto, es nem olvad ossze annyira diffuzza, mint szeretnem, viszont ez a blende kell a melysegellesseghez.
milyen otletetek lenne ennek kikuszobolesere? (esetleg nagyobb gyujtotavolsag???)
Sziasztok.
Jövö héten készülök a mátrába pár napra.Recsk felé lesz a szállás.Segitsetek nekem merre érdemes ott fotozni.Nem a kijelölt utvonalakra gondolok.Ha esetleg lenne egy szép patak,vízesés...
Nem értettelek félre, és sajnálom, hogy nekem nincs így nem tudok segíteni. Az akció csak azért volt, mert szerintem nagyon kevés jellegzetes hegy van, legalábbis olyan aminek a képét felismeri a többség, pl. Matterhorn. Bár nem tudom mire kéne.
Próbálj meg név alapján rákeresni azokra, amiket annak gondolsz.
Kösz a tanácsot! Az 500-as fókusztávolság majdnem meglesz, mert 300D-re menne az obi. Sajnos jelenleg nincs túl nagy keretem a vásárlásra és most elég occsó áron tudnék hozzájutni egyhez, bár még ez is csak holnap dől el. Más alternatíva, ami még esetleg szóba tud jönni az a canon 75-300/4-5.6 USM szinten hasznaltan, vagy ujonnan Sigma 70-300 APO Macro Super, ill. Tamronban hasonló. Ezekhez képest jó választás a 100-300 USM?
Megaszilu! Az Általad említett objektív "általános" használatra van kitalálva. A vad- és madárfotózáshoz általában ennél hosszabb gyújtótávolságra, ill. nagyobb fényerőre van szükség. Ez persze csak általánosság, hiszen előfordultak velem is olyan esetek, amikor egy ilyen cuccal is simán tudtam fotózni pl. nyáriludakat, de legtöbbször igencsak szükség volt az 500 mm-es gyújtótávolságra, vagy ennél többre. Ha ilyen ambícióid vannak, 300/4-es objektívet javasolnék konverterekkel, vagy ha zoom-ra vágysz, akkor 100-400/4.5-5.6 os objektívet. Nem árt az sem, ha esetleg "IS" is van az optikában... :) (Persze a sort sok szép optikával lehetne folytatni egészen az 1200/5.6-ig, de gondolom használható tanácsot szerettél volna kérni, nem pedig elrettentő dumát...) Üdv: Tapika
Ajjaj ctrab, akkor félreértés történt! Nem jellegzetes hegyeket keresek, hanem róluk készült fotókat illetve ilyen oldalakat! Amúgy az említett hegyeket én is ismerem, de azért köszi a tippeket. :) Sokat kirándulok én csak jó fényképezőm nincs még sajnos.
Szóval LINKeket írjatok plííz! ;-)
(néhány jó példa még szerintem:
Jakab-hegy; Szársomlyó; Kab-hegy; Baglyas; Nagy-Szénás; Prédikálószék; Pilis; Tokaji-hegy vagy a legtöbb jelentősebb vár stb bár nem akarok nagyon felvágni :)))
Ne izgasd magad:) Nem tudom mit írhattál hozzá, de ez a fajta kép az, amit mikor rendet rak az ember a gépen, százával töröl. Persze a készítőnek emlékként mást jelent az albumba, de azért kicsit furcsa a sok dícséret:) Asszem ezért nem nézem sosem azt az oldalt:)))
nem tudom milyen volt azelott az esztramos, hogy kiharaptak volna belole egy darabot, de szerintem pont ez adja meg a jellegzetes alakjat.
az mas kerdes, hogy ez milyen hatassal volt a termeszetre.
nem tudom mirol van pontosan szo, es nem is akarok beleszolni, csak ezembe jutott, hogy a Gömör-Tornai karszton, a Bódva-völgyeben az Esztramosnak nagyon is jellegzetes alakja van. bar ezt nem hiszem hogy sokan ismerik...