Keresés

Részletes keresés

gergo9 Creative Commons License 2004.11.16 0 0 2276

Windy!

 

Tudod az árat és nem teszed fel ????!!! :-)

 

Plíííííz....legalább egy irányárat a kisebbik sprayre :-)

Előzmény: windy12 (2275)
windy12 Creative Commons License 2004.11.15 0 0 2275
A Nagyszőlősi úton a Lamarking KFT-nél találtam, de biztos lehet máshol is kapni. Az áruk mindnek más, van vagy hat-hét féle termék, tehát érdemes megnézni. Üdv.
Előzmény: PÍT (2274)
PÍT Creative Commons License 2004.11.12 0 0 2274

Szia Windy!

 

Hol, és mennyiért llehet kapni?

 

Üdv:c20xe

windy12 Creative Commons License 2004.11.09 0 0 2273

Az a baj, hogy sok helyen nagyon tele van vassal, és azon elég nehéz átküzdeni a fúrót. Ráadásul a hatvanas koronásnak a vas könnyen kitöri a vidia-élét, és az meg tiszta deficit.

 

Találtam egy termékcsoportot, amelyik szerintem megoldást nyújt a splitklímák fertőtlenítésére. Több féle formában lehet vásárolni, van kannás, spray, tabletta, és kis párnácska, amit a csepptálcába kell tenni, és hosszú időn keresztül biztosítja a baktérium-mentességet. Kórházi klímarendszerekben is alkalmazzák, sőt műtőkben is, tehát elvileg jónak kell lennie. Nem tartalmaz klórt, és más fémekkel reagáló anyagot, tehát nem kell félni a hőcserélő fémrészeinek az oxidációjától, és a műanyagokkal szemben is passzív.

A spray-nek (amit talán leginkább használunk) az összetétele:

Pheny-phenol - 0,199 %

Tert-Amyphenol - 2,19 %

Ethanol -  53 %

A többi víz.

 

A termék márkája : ZEP

halford Creative Commons License 2004.11.09 0 0 2272
A rohadt életbe, nem semmik ezek a panelok!
De, hogy a szomszéd lehúzza, és meghúzza a különböző dolgokat, azért az mindig áthalaccik:)
Előzmény: windy12 (2263)
Dr. Klíma Creative Commons License 2004.11.08 0 0 2271

Téliesítés - a klímatechnikában egy "szakszó"

röviden:

 

Általában a klímák üzemi tartománya +16-18 C-tól kezdődnek (kültéri hőmérséklet). Vannak olyan helyzetek, amikor kint ennél hidegebb van, de a beltérben továbbra is szükség lenne a klíma működtetése (hűtés üzemmódban)......ennek a műszaki megvalósítását hívják a szakmában "téliesítés-nek.

Előzmény: töky11 (2267)
Pat_ Creative Commons License 2004.11.06 0 0 2270
Elég.
Előzmény: k2laci (2269)
k2laci Creative Commons License 2004.11.06 0 0 2269
Egy gyors kérdés a szakemberekhez: Készitettem egy massziv tartót a kültérihez, de erre szerelve a kültéri hátulja és fal között csak 10 cm van. Elég ez a távolság ?
h3lls Creative Commons License 2004.11.05 0 0 2268
Akkor hozzánk miért nem jöttél? :)
töky11 Creative Commons License 2004.11.04 0 0 2267

Meg szeretném kérdezni hogy hogyan téliesítenek klimát! Mit csinálnak gondolom hogy gázt tesznek belestb! Szeretném ha valaki ezt leírná! Köszi!

Pat_ Creative Commons License 2004.11.01 0 0 2266
2 és fél óra, panel, 9. emelet. ;) de csak 90 kiló (se) vagyok.
elő kellett venni a 35 mm -es "technikát"... a Hitachiból forró zsírszag áradt. Rossz élmény volt.
Előzmény: windy12 (2263)
GL21 Creative Commons License 2004.11.01 0 0 2265
windy12! Bocs a nick elírásáért!! :-)
Előzmény: GL21 (2264)
GL21 Creative Commons License 2004.11.01 0 0 2264
Szia winfy12! Tervrajz ment. Kösz a segítséget.
Előzmény: windy12 (2256)
windy12 Creative Commons License 2004.10.31 0 0 2263

Remote

 

Az a zöld a képen az egy kis műanyag tölcsér, abba folyik a kondenzvíz, majd egy cső, és aztán az ágy alatt egy lavór.

 

Nekünk négy és fél órás volt a leghosszabb idejű faláttörésünk, Csepelen egy négyemeletes panelházban. Pedig Hiltivel dolgozunk, és az emberem 115 kilós ('87-ben országos body building bajnok volt) de azt mondta a végén, hogy a halálán van.

 

Előzmény: remote access (2262)
remote access Creative Commons License 2004.10.31 0 0 2262

Én 2003-ban szereltettem klímát, 30 körüli fal, az ajtó felett dupla gyári betonáthidaló. Kb egy óra alatt fúrták át, nem szentségeltek csak izzadtak.

Igaz nem praktikeres barkácsszerszámokkal csinálták.

Előzmény: remote access (2261)
remote access Creative Commons License 2004.10.31 0 0 2261

Ha egy cégnek valamirevaló felelős vezetője van és a piacon akar maradni az először is meg kellene, hogy köszönje, hogy figyelmeztetik egy ilyen trehány munkára, kijavíttatja, majd elnézésért könyörög.

 

( A képen az a  zöld valami nem tudom mi lehetett eredetileg?)

 

Előzmény: windy12 (2259)
Dr. Klíma Creative Commons License 2004.10.31 0 0 2260

Szia.

Én is találkoztam már olyan esetekkel, amikor egy elfogadható minőséget képviselő szervíz a nyári dömping időszakban alvállalkozót alkalmaz a szerelésekhez. Na ha nincs  a körmükre nézve, akkor az alvállalkozók csak a mennyiségre mennek, aztán meg jönnek elő a hibák és a reklamációk.....és máris leértékelődött a cég hírneve...

Előzmény: windy12 (2259)
windy12 Creative Commons License 2004.10.30 0 0 2259

Remote

 

Igazad van, és tudom melyik cég emberei alázták meg ily módon ezt a szakmát, de egy-két simlis szerelő miatt nem szabad egy céget pellengérre állítani. Ráadásul igen kétélű lehetőség ez.

Előzmény: remote access (2258)
remote access Creative Commons License 2004.10.30 0 0 2258
Azért igazán megérdemelné a tett elkövetője, hogy meg legyen nevezve. 
Előzmény: windy12 (2251)
Dr. Klíma Creative Commons License 2004.10.30 0 0 2257

Sziasztok.

 

Észrevettem, hogy amelyik klímában fémlapátos ventillátor van, az szinte kivétel

 nélkül lepeníszedik 1-2 év elteltével.

 

Trane

 üdv.: doki

windy12 Creative Commons License 2004.10.30 0 0 2256

GL21

 

Természetesen rendben, küldd a tervrajzot.

Előzmény: GL21 (2252)
viricsi Creative Commons License 2004.10.30 0 0 2254

Hibátlan munka! Az első kép is mindent elmond.A tömítés,a csatorna véglezárás is kiválóra sikeredett.Ilyenkor mondaná a Gálvölgyi:"én kérek elnézést helyette is"

És  természetesen a "minőséget"meg kell fizetni.Döbbenetes.

Előzmény: windy12 (2251)
Dr. Klíma Creative Commons License 2004.10.30 0 0 2253
Szép felvétel....Tipikusan taxisofför féle szerelés...
Előzmény: windy12 (2251)
GL21 Creative Commons License 2004.10.30 0 0 2252
Szia windy12! A 2241-ben leírt eljárás megoldható?
windy12 Creative Commons License 2004.10.30 0 0 2251

Hát nekem is elállt a szavam.

Van egy erkélye a lakásnak, ahova kényelmesen lehetett volna tenni a kültérit, és a cseppvizet is, de azt mondták a hölgynek, hogy az öt méter + rézcső, és hogy az + 30.000 forint. Eszelős. Adok még egy közelit, érdemes megfigyelni az elektromos betápot is.

Előzmény: viricsi (2250)
viricsi Creative Commons License 2004.10.29 0 0 2250

Üdv.

Számomra az a megdöbbentő ebben a munkában,hogy ezt el lehetett adni és a megrendelő nem korbáccsal kergette ki a "szakembereket"

Előzmény: windy12 (2249)
windy12 Creative Commons License 2004.10.29 0 0 2249

Azt gondolom, hogy a garanciának abban az esetben is élnie kéne, ha ténylegesen már a megengedett időpont után lett üzembe helyezve, hiszen a garanciának annyi a feltétele, hogy meg legyen a vásárlási számla, azüzembe helyező zöldkártyás legyen, és természetesen gari-időn belül legyünk. Az én rossz tapasztalatom viszont azt mutatja, hogy a forgalmazók szívesen keresnek kibúvót a jótállás alól.

 

Más

 

Én is találtam egy jó kis példát az érdekesen telepített klímára. Tudni kell róla, hogy egy drága LG készülék, és az ügyfél elmondta, hogy a felszerelés sem volt túl olcsó. A szerelők nem voltak hajlandóak átfúrni a falat (28 cm, panel), úgyhogy az ablakfélfát küzdötték le. Na, és a cseppvízelvezetés, talán a legszebb, amit eddig láttam.

Íme a képek:

Előzmény: töky11 (2247)
töky11 Creative Commons License 2004.10.29 0 0 2247

köszönöm mindenkinek!!!!!!!!

klimakiraly Creative Commons License 2004.10.29 0 0 2246
Hello

Azért abban egyetérthetünk P.R.C és P.R.C. között is van különbség.
Nekem speciel a english zöld minusz n egy elöre lépés volt az .....-nál.


KK

Ps: Bocs a márka nevek nem írása miatt, de ...
Előzmény: Korci_PÉCS (2242)
klimakiraly Creative Commons License 2004.10.29 0 0 2245
Hello!

Nyugalom az ozon védelmi rendelet, meg a garancia az ég és föld.
Szinte szó szerint. ;-)

Garanciád szerintem tuti van, ha meg van a garancia leveled ha még üres is.
A nagyok nem szoktak ilyen apróságokkal vergődni.
Ha ők adták ki a magyar piacra, akkor ugy mond egy kicsi felelöséget válalnak a gép iránt.
És ezt az apró bélyegzőt a további szoros együtmüködés érdekében elnézik.
....
...


Más.
Szerintem azt mindenki belátja, elég nagy a gyanú hogy az R-22 veszélyes.
Akkor ha nem is vagyunk jogászok, érhetjük mit akar mondani a törvény.

KK
Előzmény: töky11 (2243)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!