Keresés

Részletes keresés

Alfika Creative Commons License 2014.11.09 0 0 3357

Minden telefonban működik net nélkül is, ha mtk-s ha akármilyen más procis...

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/AGPS

Előzmény: szakip1 (3355)
szakip1 Creative Commons License 2014.11.09 0 0 3356

És pont itt jön elő az MTK-s telefonok hátránya, mert abban (tisztelet a kivételnek) egy gyengébb GPS van (bízva az aGPS segítségében), míg pl. az említett S4 miniben egy önmagában is elég erős GPS (aGPS-el). 

Előzmény: szakip1 (3355)
szakip1 Creative Commons License 2014.11.09 0 0 3355

Mielőtt h...get írsz nézz utána. Természetesen van benne aGPS (is), de az csak egy segítség, ha van net, vagy wifi, hogy gyorsabban találjon holdat, de a legtöbb telefonban anélkül is működik a helymeghatározás.

Előzmény: Alfika (3353)
rauchkrake Creative Commons License 2014.11.09 0 0 3354

Na, erre írtam én, hogy meg vagyok elégedve a THL-lel, én net nélkül használom navigálni (ez főleg külföldön előnyös), és legnagyobb meglepimre Bosznia legsötétebb bugyraiban is max egy perc alatt talált holdat. Amúgy én is kb hatvanért vettem.
A legjobban azért szeretem, mert ez az első telóm, ami nem idegesít :D  Nem fagy, nem akad, nem mekeg, teszi a dolgát és kész :D

Előzmény: Alfika (3350)
Alfika Creative Commons License 2014.11.09 0 0 3353

???

 

A procinak mi köze a gps-hez? Egyébként ha igaz amit írtál, akkor valószínűleg a te telód az egyetlen a világon, amiben nem agps van... :)

 

Légy rá büszke, és vigyázz rá, mert különleges darab. :D

Előzmény: szakip1 (3352)
szakip1 Creative Commons License 2014.11.09 0 0 3352

Pont erre írta, hogy a Snapdragon-osak azért jobbak: én most napi szinten használok egy xperia z3 compactot, először 2-3 perc alatt talált holdat, de a napi használatkor szinte azonnal, de biztos, hogy percen belül. Volt S4 minim és az is hasonlóan jó volt. És mindez netes segítség nélkül.

Előzmény: Alfika (3350)
dollerakos Creative Commons License 2014.11.09 0 0 3351

Na, akkor azt nem szeretném eljátszani, ha kell a GPS, nem várhatok 5-10 percekig :--))

 

Esetleg a Samsung S4 is rendelhető jóval olcsóbban külföldről?

 

Kösz.

Előzmény: Alfika (3350)
Alfika Creative Commons License 2014.11.09 0 0 3350

60-körülrendelhető külföldről a thl 5000...

 

A gps használ(hat) netet okostelón is természetesen. Működik anélkül is, de rohadt lassan talál műholdat, akár 5-10perc is lehet...

 

Az 1gb-os csomag elég lehet. Nekem pont a fele van... :)

Előzmény: dollerakos (3349)
dollerakos Creative Commons License 2014.11.09 0 0 3349

Helló!

 

Köszi mindenkinek a segítséget. A THL 5000-est itthon 100 000 Ft felett láttam csak, az nekem túl drága. Ha a Samsunk S4 mini valóban jó, megbízható aksikapacitás és egyéb szempontokból is, pl. tényleg nem fagy le, nem zavarodik össze-vissza, az jobb lenne.

 

Még pár nagyon amatőr kérdés... A GPS a mostani Nokia C5-ösömön (nem okosteló!) úgy működik, hogy fizetek a T-Mobilnak egy GoNet XL 1 GB csomagot. Jól sejtem, hogy ez elég lenne egy okostelóhoz is, ha azon szeretnék netezni? - Persze, nem állandóan és nem filmeket töltögetni, ilyesmi, arra ott a laptop... Az okostelón a GPS is erről megy vagy totál máshogy?

 

Köszönet.

Előzmény: rauchkrake (3348)
rauchkrake Creative Commons License 2014.11.08 0 0 3348

Igen, igazad van, tudom, pont ezért (előző MTK-nál is trükközni kellett GPS-sel) mielőtt ezt vettem én is szemezgettem snapdragonossal, de aztán mégis e mellett döntöttem, ezek után volt hatalmas meglepi, hogy elsőre klappolt minden. Az idei nyaraláson ő volt bevetve és meg voltam elégedve. (De lehet, hogy ami késik, nem múlik :-D )  Az akksi viszont egyszerűen király :D

Előzmény: szakip1 (3347)
szakip1 Creative Commons License 2014.11.08 0 0 3347

Nekem volt THL és Samsung is, nem volt gondom a megbízhatósággal egyiknél sem. Dollerakos kérdése szempontjából mindkettő OK, viszont a számára fontos méret esetében a közel 2 centi különbség az óriási (arról nem is beszélve, hogy ehhez is csak 5" tartozik). Én is próbáltam nagyobb méretűeket, de mindig az lett a vége, hogy amíg lehet kapni 130 mm alattit, addig maradok ezeknél, az egyebekre meg ott a tablet. 

Ja és tapasztalatból mondom, hogy azért az MTK-s telefonok GPS tekintetében lehetnek jók, de közelébe sem mennek egy Snapdragon-hoz.

Előzmény: rauchkrake (3346)
rauchkrake Creative Commons License 2014.11.08 0 0 3346

Tudom, de (júj, sokan fel fognak most hördülni, mert nagy eretnekséget írok, de ez a személyes tapasztalat) sokkal megbízhatóbb teló a THL, mint a samsung, bármekkora név is az (legalábbis a középkategóriásaira ez vonatkozik, abból volt jónéhány a családban).
A méret: mielőtt ekkora telefonom lett volna, el sem tudtam képzelni, hogy egy csomó olyan dologra is fogom használni, amire nem terveztem, pl sokat utazok, ezen olvasok vagy fejtek rejtvényt, stb. De ez tény, használatfüggő szempont.

Előzmény: szakip1 (3345)
szakip1 Creative Commons License 2014.11.08 0 0 3345

Azért ennél vannak kisebbek is (és mondjuk 60-ért már itthon megvehető az S4 mini, ami tud mindent, mint amit kért és csak fél centivel nagyobb - nem 2,5 centivel). Egyébként nem értek egyet azzal, hogy minél nagyobb legyen a telefon, nekem korábban S4 minim volt, most xperia z3 compactom van, és szerintem átlagembernek tökéletesek mindenre. 

Előzmény: rauchkrake (3344)
rauchkrake Creative Commons License 2014.11.08 0 0 3344

Ahogy írták is, a méretet én is átgondolnám a helyedben. Használat közben amúgy is rájön az ember, hogy jó a nagyobb. (Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.)
Amit most használok, az olyan, amit bárkinek nyugodt szívvel tudok ajánlani, megfelel az össze kritériumnak, amit felsoroltál (kivétel méret), sőt.
Nagyon stabil ketyere (még egyszer sem sikerült megölnöm eddig, ez nagy szó :)  ), szép a kijelzője, technikailag top, a GPS-sel sok kínai telónál kell trükközni, ezen makulátlanul működik az első pillanattól kezdve,jó a kamera, az akkuideje pedig csodálatos, nálam normál használat mellett 3-4 nap. (Nekem még számít, hogy rendszeresen jönnek a gyári frissítések, illetve elérhető a gyártó gond nélkül, ha neadjisten valami alkatrész kellene.)
Ez egy THL 5000 . A rossz hír, hogy sajna kb 10 ezerrel a limited felett van az ára. Esetleg nézd meg a "kistesót", THL 4400, ennek a hardwerje egy kicsit gyengébb, az akkukapacitás is (de még így is bőven az átlag okosteló feletti), ő már belefér a keretedbe. Úgy általában egy nagyon megbízható, jó márkának tartom a THL-t, nem zsákbamacska kategória.
Itt a gyártó saját shopja:
http://www.thlmobilestore.com/

Előzmény: dollerakos (3341)
URobi76 Creative Commons License 2014.11.07 0 0 3343

Na sikerrel intézhetem a telefonom vám eljárását!

Ma hozta a posta a nyilatkozatot,amit már vissza is küldtem kitöltve és csatolva a kért dokumentumokat!

 

Kíváncsi leszek mennyi lesz a vége.

A ügyintézés 1500ft lesz,és még az áfa a vételárra!

Elég drága DG800 lesz,de még így is sokkal olcsóbb,mint ahogy itt MO. adják.

szakip1 Creative Commons License 2014.11.07 0 0 3342

Az ár az nagyjából rendben van, de a 120 mm-t gondold át, mert ilyen max. méretben nem találni mai szinten használható okos-telefont.

Előzmény: dollerakos (3341)
dollerakos Creative Commons License 2014.11.07 0 0 3341

Szia!

 

Köszi szépen a részletes választ! :--))

 

A dual sim standby megoldás nekem tökéletesen elég, teljesen jó az a megoldás, hogy amikor az egyiken beszélek, a másikon nem vagyok elérhető.

 

Az, hogy épp melyik számról szeretnék hívást kezdeményezni, hívásonként szeretném kiválasztani (természetesen nagyrészt a cégesről :--))

 

Az árra vonatkozóan: max. 50 000-ig gondoltam az árat és a készülék ne legyen túl nagy, a kinyitható védőtokjával együtt (nekem az is szükséges) max. 12 x 8 cm lehet a mérete (pár mm-rel több nem számít, csak így fér el a táskámban). A legeslegfontosabb az üzembiztosság és hogy jól látható legyen a kijelzője. Szükséges még rajta GPS és FM-rádió és az se baj, ha jól tud fotózni. A neten kf. oldalakon látok mindenféle készüléket, zavarba ejtő a választék, de halovány segéd fogalmam sincs, hogy ezek körül melyik lehet valóban üzembiztos; ismerőseim sokan sokat fikázzák az okostelókat és sorban mondogatják a negatív tapasztalataikat... (Lehet, inkább úgy kellene kérdeznem, hogy melyik holmit biztosan ne vegyem meg? :--))

 

Köszi.

Előzmény: rauchkrake (3340)
rauchkrake Creative Commons License 2014.11.06 0 0 3340

Szia!
Ezer éve kétkártyásaim vannak.Szóval:
1. Egyértelmű igen.
2. na, erre két verzió van. Az egyik az elterjedtebb és olcsóbb az ún dual sim standby, ahol ha az egyik kártyát épp használod (tehát beszélsz), addig a másik nem elérhető (tehát foglaltat sem tud jelezni, és "bekopogás" sincs. Ennek az a magyarázata, hogy egy közös modulon keresztül kapcsolódnak a hálózatokhoz. Ha ez problémát okoz, megoldható azzal, hogy kölcsönösen átirányítja az ember a kártyákat elérhetetlenség esetén a másikra, ezzel elérhető a foglaltság vagy bekopogás. 
A másik szisztéma az ún. activ dual sim, ahol teljesen különálló modulon keresztül kacsolódnak a kártyák a hálózatra, tehát abszolút függetlenek egymástól. Magyarul ha épp használod az egyiket, akkor is bejön a hívás a másikra is.(Viszont ezek a készülékek nagyon drágák. De tényleg nagyon.)

3. Természetesen kiválaszthatod. Ennek különböző módjai vannak: akár hívásonként, akár számcsoportokhoz rendelhetsz egy kártyát, stb.
4. Hát ezt jól szeretné az ember megválaszolni, ahhoz tudni kellene, mi az az ár, ami neked nem horror :) Meg egyéb dolgokat is, kb mekkorát szeretnél, stb.

Előzmény: dollerakos (3339)
dollerakos Creative Commons License 2014.11.06 0 0 3339

Üdvözletem!

 

Két "buta", de nagyon jó, üzembiztos telefonom van, két különböző számmal. Az egyik magán, a másik céges. Mindkettőt használom. Igazából szeretnék egy megbízható, üzembiztos okostelót azok helyett, de nagyon bizonytalan vagyok, nemcsak azért, mert sokan szidják az okostelókat, hanem, mert - bevallom töredelmesen - nem tudom, hogy tudja-e azokat egy dual-SIM-es okosteló, amiket szeretnék, ezért inkább felteszem ide a kérdéseimet.

 

1. Mivel 2 számom van (2 SIM-kártya), amikor bekapcsolom a telefont: mindkét SIM-kártyát a hozzájuk tartozó PIN-kóddal tudom-e élesíteni, tehát tudok-e fogadni hívást mindkét telefonszámomra?
2. Ha az 1-es kérdésemre igen a válasz, mi történik, ha pl. az egyik telefonszámomon beszélek és közben a másikra érkezik hívás? (Értem ez alatt, hogy vagy foglalt jelzést ad a másik számra vagy "bekopog"?)
3. Ha az 1-es kérdésemre igen a válasz, hívás kezdeményezésekor kiválaszthatom-e, hogy melyik számomról indíthatok hívást?

4. Végezetül: pontosan milyen típusú telefont ajánlanátok, amelyik üzembiztos, tudja ezeket és nincs horror ára? (Állítólag sok a gagyi, üzembizonytalan teló és az aksi a leggyengébb pontjuk, pl. GPS-ezés közben hamar lemerülnek, stb... Ja és nem kell kínainak lenni - ez csak egy enyhe off a topic-címre utalva.... :--))

 

A segítségeket, válaszokat előre is köszönöm.

URobi76 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 3338

Nem sok kecsegtetőt írnak róluk:

 

Itt nézz körül:

 

https://www.google.hu/search?q=AKAI+telefon&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hu:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=6FJaVMvWNLSt8wfN14GgBA

Előzmény: nepe54 (3337)
nepe54 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 3337

Sziasztok!

 

Én mostanság egy AKAI telefonon gondolkozom, most láttam hogy jönnek hamarosan új telóik, pl 8magos is (a Facebook oldalukon ezt írják), ami elég kecsegtető. Van valakinek tapasztalata a céggel kapcsolatban?

 

http://akai-atd.com/hu/okostelefon.html

 

Úgy gondoltam, hogy talán érdemesebb az ebay helyett keresni egy Magyarországon is jelen levő kis márkát és tőlük venni, mert itt legalább van gari. Mit gondoltok?

tuti-turi Creative Commons License 2014.11.05 0 0 3336

Sziasztok !

 

Samsung S5 klón telefonra üveget keresek.

Budapesten hol tudnék venni ilyet ?Köszönöm 

URobi76 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 3335

A hangminőség:

Elég halk,még a szerviz menübe felemelve is!

Amúgy elég gyors,,a kamera gyenge!

 

Nekem dg 450 van,de ez király!!

Hang,kép,akku is nagyon jó,ára sem rossz.

És nem kellett buherálni a szerviz menüben,hogy jó legyen.

 

Előzmény: vviktor1 (3333)
vviktor1 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 3334

JA... Sony LwW-ról váltanék, amit megkapna a nejem, mert az övé döglődik végképp. Mire készüljek ehhez képest ? :) (ez nekem tökéletes teló volt amúgy)

 

Előzmény: vviktor1 (3333)
vviktor1 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 3333

Sziasztok, Dodgee DG150 tapasztalatok valakinek ? Ezzel szemezek, most jó áron van. Nem akarok nagyot, (zsebben kényelmesen elférjen) annál inkább strapabírót Tudom a kamera gyenge. de ez nem is szempont, működésre, és főleg hangminőségre (beszélgetés közben) lennék kíváncsi. Utub videók szerint elég gyors, ott látottak szerint nekem megfelelne. Gyári menüje átszabható gondolom (Launcher pro, vagy társai). Köszönöm !

ddsteel Creative Commons License 2014.10.31 0 0 3332

Annak aki kintről rendel: én az utóbbi 4-5 hónapban kb 5-6 telót rendeltem. Tapasztalat szerint teljesen mindegy, mi van a csomagra írva (akár érték tekintetében, akár ajándék-e vagy sem, akár akármi). TÖKÉLETESEN random módon vámolnak, múltkor 2 csomag is jött, mind a 2-re $10 volt írva, egyiket kinyitották, másikat nem - fizettem is az egyikre áfát. Másikat vajon mmiért nem bontották ki, így elestek 5-6 E Ft-tól... Összevissza megy minden véletlenszerűen, mikor milyen napjuk van. - ez az én tapasztalatom.

ddsteel Creative Commons License 2014.10.31 0 0 3331

Akinek esetleg akaródzik egy ilyet venni, vám és áfa letudva: 

http://hardverapro.hu/apro/haier_w850_4_magos_2_simes_45_collos_0_perces_folias_mobil_zu

alapobi Creative Commons License 2014.10.30 0 0 3330

Köszönöm !!!! Sikerült !

Előzmény: Alfika (3329)
Alfika Creative Commons License 2014.10.30 0 0 3329

Be kell állítani a készüléket. Keress valami ilyesmit a neten, vagy a szolgáltatód honlapján: "vodafonon internetbeállítások androidra"

Előzmény: alapobi (3328)
alapobi Creative Commons License 2014.10.30 0 0 3328

Hello mindenki, segítséget szeretnék kérni.

 

Van egy friss kínai ( from China ) Lenovo okostelefonom, vodafone vitamax internet előfizetéses kártyával nem megy a net, ha az itthoni wifire rákapcsolódok, akkor minden OK.

 

Mi lehet a megoldás ???

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!