Keresés

Részletes keresés

Mud Rider Creative Commons License 2004.12.01 0 0 2306
Örülök, hogy ilyen jó a tapasztalatod, de pl. egy barátom Dimarson klímáját a 3. cég is úgy jött volna felszerelni, hogy lenyilatkozták, ők bizony nem vákuumolnak.
Éppen, mivel sokáig nem volt képzés, elég sok kontár mozog a piacon.
A HKVSZ-nek sem jogosítványa, sem ereje nincs fellépni ellenük.
Talán az ilyen amatőr ismeretterjesztés segíthet, mint ami itt is folyik.
Előzmény: windy12 (2304)
viricsi Creative Commons License 2004.12.01 0 0 2305
Üdv Windy!
Két apró kiegészítés az általad írtakhoz.
Aki az én általam betett zöldkártyával rendelkezik,az jogosult minden hűtőköri szerelésre,javításra a töltetsúly korlátozása nélkül. Ezt csak azért írom,mert ha valaki végzett klímás és mellette megvan a ker.ip. hűtőgépszerelő végzettsége,akkor a magasabb jogosítású,tehát az általam bemásolt zöldkártyát fogja megkapni. Ez a tipusú zöldkártya " lefele"kompatibilis,ami persze nem azt jelenti,hogy az illető ért a klímaszereléshez,hanem azt,hogy ért a hűtőkörökhöz.

A klímaszerelés nem egy-két éve került be az OKJ-be.
Jómagam 1996-ban szereztem meg az OKJ 05 2 7622 02 23 03 számú Szellőző és klímaberendezés szerelő szakképesítést.
Tehát legalább nyolc éve létezik OKJ-s klímaszerelő képzés.
Azt hiszem összekeverhetted a Kisteljesítményű klímaszerelők tanfolyamával,ami valóban csak egy két éve létezik.

Üdvözlettel: viricsi
Előzmény: windy12 (2304)
windy12 Creative Commons License 2004.12.01 0 0 2304

Az elmúlt szezonban - mivel már csak új gázokkal működő készülékeket lehetett legálisan üzembe helyezni - jelentősen csökkent azoknak a szabadúszó "mestereknek" a száma, akik még egy vákumszivattyúval sem rendelkeznek. Ennek biztos az is az oka, hogy drasztikusan csökkent a szivattyúk ára. Ma már 100.000 forint körül lehet jó minőségű nagy végvákumú készüléket kapni, ez az egy - két évvel ezelőtti árakhoz képest (200-300 ezer) már igen baráti. Igazából tényleg már nem ez minősíti a klímaszerelőt, hanem egyrészt a végzettsége, másrészt az elvégzett munkája. A zöldkártya talán azért fontos, mert aki azt megszerzi, legalább látszik, hogy igyekszik lépést tartani a szakma fejlődésével, és a tanfolyamon - persze csak ha el is végzi - hallhat olyan dolgokat, amik segítenek a szakszerű munkában.

 

Én is felteszek egy zöldkártyát, ez abban különbözik a Viricsi által prezentálttól, hogy ez kimondottan klímaszerelői papírt feltételez.

 

Egyébként magyarországon ilyen szakma, hogy ' klímaszerelő ' egészen az utóbbi évekig nem volt. Voltak a szellőző és légtechnikai szerelők, és voltak a hűtősök. Viszont a lakossági és kisközületi klímaberendezések nagymértékű "elszaporodásával" kialakult az igény egy különálló, kimondottan klímás szakma iránt, ezért, ha jól tudom egy-két éve bekerült ez a szakma is az Országos Közoktatási Jegyzékbe, és azóta vannak hivatalos szakmunkásbizonyítványt adó képzések is.

Előzmény: Mud Rider (2301)
viricsi Creative Commons License 2004.12.01 0 0 2303
Üdv Mud Rider !
Ha megengeded,szerintem nem a vákumszivattyú a legelső kérdés,hanem az úgynevezett zöldkártya megléte.Ha ez van a szakinak,akkor biztos lehetsz benne,hogy tudja mire kell a vákumszivattyú és van megfelelő hűtős végzettsége.Szeretnék bízni abban,hogy egyetlen zöldkártyás szaki sem kontár a saját szakmájában.
Bemásolok ide egy zöldkártya képét,hogy tudják a nem szakemberek is,hogy miről beszélek.



Ha ez megvan,akkor utánna jöhet a többi kérdés.

Üdvözlettel: viricsi
Előzmény: Mud Rider (2301)
csiknor Creative Commons License 2004.12.01 0 0 2302
Köszi, én is ilyesmire gondoltam. A kötekedős szomszéd meg csak aggódjon az utca zaja miatt ;-)
Előzmény: windy12 (2296)
Mud Rider Creative Commons License 2004.12.01 0 0 2301
Ha klíma felszerelő "szakembert" szeretne valaki választani fontos szűrőkérdés, hogy vákuumol-e a szaki és ha igen meddig.
A kontároknak általában nincs vákuumszivattyújuk, sőt, azt sem tudják minek kell az.
Ez nem csak a környezetre káros, de a gép élettartamára is rossz hatással van.
Tehát saját érdekünkben is csak olyat szabad választani, aki betartja a technológiát!
Előzmény: lordrolee (2295)
Lmr Creative Commons License 2004.11.30 0 0 2300
Hát azé 20 deka parizerre talán fussa ;) Ha ráérsz szombat délelőtt egy páran összefutunk az autókkal, a tied is ontopicnak számít, gyere el. megmutizom az enyémet. Lmr
Előzmény: windy12 (2298)
Lmr Creative Commons License 2004.11.30 0 0 2299
megnéztem, tegnap jött meg...
Előzmény: windy12 (2298)
windy12 Creative Commons License 2004.11.30 0 0 2298

LMR

 

Múlt héten ment az utalás. Szerintem már landolt a zsé.

 

 

Most aztán mit eszünk?? :(       :)

 

Előzmény: Lmr (2297)
Lmr Creative Commons License 2004.11.30 0 0 2297

Te windy,

 

sikerült már megnézned a a mailedet?

 

Lmr

Előzmény: windy12 (2296)
windy12 Creative Commons License 2004.11.30 0 0 2296

A fővárosban, de szerintem vidéken, is elméletileg az épületek homlokzatára bármilyen gépészet felszereléséhez építési engedély szükséges. Ezt, vannak belső kerületek, ahol kicsit komolyabban veszik, és vannak, ahol nem foglalkoznak vele. A frekventáltabb belső kerületekben, ahol ráadásul sok műemlék jellegű épület van, ott már nehezebb a helyzet, szinte biztos, hogy szúrni fogja a szemét valakinek, tehát nem érdemes kockáztatni.

Az engedélyezési eljárás igen körülményes, és sok pénzbe is kerül, cégünk már végigcsinált néhányat, hát nem egyszerű.

Ahol van lehetőség az erkélyre szereltetni a kültéri egységet, ott ez a megoldás, ebbe nem köthet bele senki, a saját erkélyemre azt aggatok fel, amit akarok, ebben az esetben legfeljebb ha kötekedős szomszéd van, azzal kell megküzdeni, hogy zavarja a zaj.

Előzmény: csiknor (2294)
lordrolee Creative Commons License 2004.11.30 0 0 2295
Érdemes ellátogatni az epitkezes.lap.hu és a www.mekkelek.hu portálokra. Ez utóbbiban sok klímával foglalkozó cég fel van tüntetve kivitelezők és forgalmazók egyaránt vannak elég széles körben.
csiknor Creative Commons License 2004.11.30 0 0 2294
Úgy hallottam, hogy az épület frontjára nem lehet légkondit szerelni, mert rontja a összképet. Ha ez így van, akkor az lenne a kérdésem, hogy az erkélyre (ami kicsit benyúlik az épületbe, meg kicsit ki) lehet-e szerelni, vagy oda is engedély kell?
Dr. Klíma Creative Commons License 2004.11.27 0 0 2293
Köszi :)
Előzmény: klimakiraly (2292)
klimakiraly Creative Commons License 2004.11.27 0 0 2292
Hello

Magasfali az amelyik magasra, 210cm+ alacsony amelyik alacsonyra van szerelve. ;-)
Jó az alacsonyt én sem használom meg nem is láttam még leírva így.
Azt Parapet/menyezeti szok lenni.

Szóval a magasfali a wall mounted, már nem emlékszem hol olvastam magasfalinak.

K.K.
Előzmény: Dr. Klíma (2290)
Mud Rider Creative Commons License 2004.11.26 0 0 2291
"magasfali split" = hiwall split helytelen tükörfordítása.
Oldalfali az elterjedtebb.
Tényleg meglepő lenne, ha a york maga gyártaná a neve alatt árult splitet :-)
Előzmény: Dr. Klíma (2290)
Dr. Klíma Creative Commons License 2004.11.26 0 0 2290

Szia :)

 

Milyen az a "magasfali split"?

 

Lehet, hogy csak az én ismereteim hiányosak, de tanulni sohasem késő...

 

üdv.: Dr.Klíma

Előzmény: klimakiraly (2289)
klimakiraly Creative Commons License 2004.11.23 0 0 2289
Hello :)

York gyártja is, nemcsak forgalmazza.

Magasfali splitekről beszélünk?
Ha igen akkor, nekem frissiteni kéne az adatbázisom.(Kalvert?)

Már bizonyított a minőség terén...
....


K.K.
Előzmény: Dr. Klíma (2287)
m.agnes Creative Commons License 2004.11.22 0 0 2288

köszönöm Nektek.

 

üdv,

ági

Dr. Klíma Creative Commons License 2004.11.20 0 0 2287

Sziasztok.

York gyártja is, nemcsak forgalmazza. Már bizonyított a minőség terén...

Panasonic klímák 3 éve vannak forgalomban (Mo.-n), mind a 3 évben más felépítés. Amúgy nincs baj velük, bár volt egy széria aminek a kültérije iszonyatosan hangos volt.

windy12 Creative Commons License 2004.11.20 0 0 2286
York a nyerő nálam is
scratch Creative Commons License 2004.11.19 0 0 2285
Én a York -ot venném!
Előzmény: m.agnes (2282)
klimakiraly Creative Commons License 2004.11.19 0 0 2284
Hello!

Csatlakozom az előttem szólóhoz, de én 60% PANASONIC 40% YORK. Ez a 2004 állapot, 2005 modelleket nem ismerem. :)

K.K.
Előzmény: m.agnes (2282)
viricsi Creative Commons License 2004.11.19 0 0 2283

Üdv. m.agnes!

 

Mindkét tipus jó választás,a klímatizálás területén a York nagyobb név,de a Panasonic gép is kiváló.

Bármelyiket is választod,csak jól dönthetsz!

 

Üdvözlettel: viricsi

 

Előzmény: m.agnes (2282)
m.agnes Creative Commons License 2004.11.19 0 0 2282

sziasztok,

 

most szerelnénk be split klímákat a lakásunkba és a kivitelezőnk azt mondta, hogy ugyanolyan paraméterű Panasonic és York klímák közül választhatunk.

 

Sajnos én kicsit sem értek hozzá, ti mit javasoltok, melyik márkát válasszuk?

 

köszönöm a segítséget,

ági

valakiasokközül Creative Commons License 2004.11.17 0 0 2281
Ha ténylegesen rá van írva a pollenszűrés, akkor biztosan tudja is.
Ha megírod a gép típusát, lehet hogy többet tudok/ tudunk segíteni.
Előzmény: hold_nover (2279)
scratch Creative Commons License 2004.11.17 0 0 2280
Annyira szűr, hogy a gépet védi, de a szoba levegőjét úgyan úgy keveri, és ugyan úgy, vagy talán még erősebben mozgatja a polleneket.
Előzmény: hold_nover (2279)
hold_nover Creative Commons License 2004.11.17 0 0 2279

sziasztok,

a légszűrős (pollenszűrős?) klíma mennyire szűri a levegőt? van valakinek tapasztalata? főleg allergia (porallergia) miatt kérdezem.

köszi

gergo9 Creative Commons License 2004.11.17 0 0 2278

Köszi!

Gondolom nem csak nekem fúrta az oldalam a kíváncsiság :-)

 

Előzmény: windy12 (2277)
windy12 Creative Commons License 2004.11.16 0 0 2277
2700 forint a spray, 1200 forint a tabletta, a többit tényleg nem tudom pontosan, de holnap űgyis megyek és felírom. Aztán közzéteszem. Üdv.
Előzmény: gergo9 (2276)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!