Keresés

Részletes keresés

nyomdász Creative Commons License 2004.04.21 0 0 2123
Május 15-ére ajánlok programot, ahol minden természetfotós kiélheti szenvedélyét.

Székesfehérvár Városi Természetbarát Szövetség, 8000 Székesfehérvár, Sütő u. 46. Tel.: (30)226-3188
Fejér Megyei Természetbarát Szövetség, 8000 Székesfehérvár, Ady E. u. 19-21. Tel.: (22)316-480
Pátka Polgármesteri Hivatal, 8092 Pátka, Vak Bottyán tér 4. Tel.: (22)465-002
Lovasberény Polgármesteri Hivatal, 8093 Lovasberény, Kossuth L. u. 62. Tel.: (22)456-024
Turista Magazin Szerkesztősége, 1138 Budapest, Népfürdő u. 15/C. Tel./fax: (1)359-1334
Futapest Klub 1054 Budapest, Báthory u. 23. II. 6/a. Tel./fax: (30)9719-712, (1)312-5172

PÁTKA – LOVASBERÉNY TÚRA- ÉS FUTÓNAP
TERMÉSZETJÁRÓ KÜLÖNVONATTAL
2004. MÁJUS 15.

A túranap keretében lehetőség van a 2003-ban felavatott új, jelzett turistautak megismerésére, a két település nevezetességeinek megtekintésére és a megrendezésre kerülő egyéb, helyi programokon való részvételre.

Természetjáró különvonat

A túrár utazáshoz javasoljuk a túranapra megszervezett természetjáró különvonatunkat, amely Székesfehérvár – Csala – Pátka – Lovasberény útvonalon közlekedik, oda-vissza.
A különvonattal való utazás kivételes lehetőség a természeti szépségekben gazdag vonalszakasz megismerésére, mivel az említett vonalon csak tehervonatok járnak.
Javasoljuk minden érdeklődőnek, hogy minél előbb jelezzék a létszámot, hogy a befizetési csekket, majd a részvételi jegyet is postázhassuk.
A vonat költsége 300,-Ft, mely a rendező szervezetek jóvoltából jelentős természetjáró kedvezményt tartalmaz.
A vonat várhatóan 8 órakor indul Székesfehérvárról és Lovasberényből este 19,30-kor indul vissza.

Gyalogos természetjáró teljesítménytúrák ellenőrző pontokkal

I. Pátka–45

Nevezési díj: 400,-Ft
Túratáv: 45 km, szintidő: 11 óra
Indítás: Pátka vasútállomásról 7–9 óra között
Útvonal: Pátka vá. – Szűz-vári malom – Halastó – Lovasberény kastélypark – Lovasberény – Técsi-völgy – Antónia-hegy – Meleg-hegy – Sukoró – Angelika-forrás – Bodza-völgy – Hurka-völgy – Barlang-kút – Pákozdi ingókövek – Kovács-berke – István-major – Pátkai víztároló, sportpálya

II. Lovasberény–10

Nevezési díj: 250,- Ft
Túratáv: 10 km, szintidő: 4 óra
Indítás: Lovasberény vá. melletti Liget presszótól 8–10 óra között
Útvonal: Lovasberény – Técsi-völgy – Alsó-Cser-hegy – János-hegy – Lovasberény kastélypark – Lovasberény sportcsarnok

III. Pátka–10

Nevezési díj: 250,-Ft
Túratáv: 10 km, szintidő: 4 óra
Indítás: Pátka vasútállomásról 8–10 óra között
Útvonal: Pátkai víztároló-sportpálya – Pátkai víztároló körül – Sportpálya

CROSSFUTÁS a Futapest Klub szervezésében (info az egyesület elérhetőségein)

Futapest-5: 5 km-es futóverseny
Futapest-20: 20 km-es futóverseny

Séták, szakosztályi túrák, játék és pihenés

Pátka és Lovasberény nevezetességeinek megtekintése.(Séta a településeken, szabadprogram a Pátkai víztározó mellett – hőlégballonos bemutató, tábortűz stb. –, valamint pihenési lehetőség a Lovasberényi-kastélyparkban.)
Mindenkinek ajánljuk figyelmébe a két falu természeti és kulturális értékeinek felkeresését.
Információk beszerezhetők a www.patka.hu és a www.lovasbereny.hu honlapokról.

A teljesítménytúrák résztvevői kitűzőt és oklevelet kapnak, valamint a támogatók jóvoltából több, mint száz értékes ajándék kerül kisorsolásra.

A Pátkai víztározó melletti célban önköltséges áron egytálétel kapható.
Lovasberényben a 10 km-es túratáv indító helyénél büfé üzemel étel- és italkínálattal.

A túranap rendezvényeiről bővebb tájékoztatást bármelyik rendező szervtől lehet kérni.

A vonatjegy-igényléseket és a menetdíj befizetéseket a Székesfehérvár Városi Természetbarát Szövetség elérhetőségén kell intézni:
8000 Székesfehérvár, Sütő u. 46. Telefon: (30)226-3188, de leginkább e-mailben jelentkezzetek.
Ügyintéző:
Asbóth Katalin
Telefon: (22)504-598 Fax: (22)501-216
Mobil: (30)226-3188

e-mail: k.asboth@freemail.hu

Rendezők:
Fejér Megyei Természetbarát Szövetség www.fejer-tura.hu
Kovács Ferenc Telefon/fax: (22)504-742 (20)365-0086 e-mail: tajolobt@axelero.hu

Turista Magazin Szerkesztősége Tel./fax: (1)359-2402 www.turistamagazin.hu
Máté István Telefon: (20)913-3899 e-mail: turistamagazin@chello.hu

Futapest Klub 1054 Budapest, Báthory u. 23. II. 6/a. Tel./fax: (1)312-5172 www.futapest.hu
Lászay Dénes elnök Telefon: (30)9719-712
e-mail: info@futapest.hu

Minden résztvevőnek kellemes szórakozást, jó kirándulást kívánunk!

A rendezők
---------------

Üdv. nyomdász

Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.04.16 0 0 2122
hát fotóm az nincs róla, de a cég szokta hirdetni magát a mozaikban úgy, mint "egy perc alatt felállítható" természetfotós lessátor...
kétféle alak van nekik. kisebb négyszögletes (1x1m) nekem ez van és egy nagyobb kupolás...
az ára hmmm. az enyémféle úgy 30 körül volt.
üdv.
puffin
Előzmény: tasco (2121)
tasco Creative Commons License 2004.04.14 0 0 2121
Üdv alfa lyra!
Küldhetnél fotot a sátradról.Mennyiért vetted?
Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.04.13 0 0 2120
háát:) pedig még egy csini terepszínű huzatot is varrtam a napellenzőjére. de sebaj próbálom újra még a héten.
üdv.
magánban is.
Előzmény: hsoma (2119)
hsoma Creative Commons License 2004.04.13 0 0 2119
háthát. az égiek se akarják, hogy nekem 300F/2.8 -as Arsatom legyen...
Előzmény: Alpha Lyrae (2118)
Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.04.13 0 0 2118
voltam és akkorát szívtam, hogy valszeg nem felejtem egy darabig. az időjárástől eltekintve viszont én voltam a hunyó...(persze a madarak is távol maradtak náddal fedett inkriminált személyemtől) még filmet sem fűztem be...
nem volt jó (de rossz sem). tanulságos volt.
Előzmény: hsoma (2117)
hsoma Creative Commons License 2004.04.13 0 0 2117
OFF
voltál kinn?
ON
Előzmény: Alpha Lyrae (2115)
Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.04.13 0 0 2116
(viszonylag)nehéz linket találni

pl.
http://ecdphoto.addr.com/blind.html
pl.
http://www.wildlifewatchingsupplies.co.uk/bivi_tunnel.htm
pl. (bár ez vadászos, de jó)
http://www.luckyshuntingblinds.com/
pl.
http://www.scentite.com/products/2003-4.html

biztos tudnak még mások is hozzátenni.

Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.04.13 0 0 2115
stabil kunyhó építéséhez jó tanácsokat olvashatsz Máté Bencétől a márciusi fotoArt-ban...de te nem ezt kérdezted.
a mobilsátrak ügyében a következőket tudom tanácsolni (nekem ezek fordultak meg tavaly ilyenkor a fejemben, mert aztán döntöttem)

1. megtervezel egy vázat (szerzel hozzá vázanyagot (alucső) megoldod a sarok és az elemdarabok illesztését. megtervezed a huzatot (hol legyenek lyukak, milyen méretűek, kémlelőnyílások, zsebek stb.) keress megfelelő anyagot (katonai sátrolap stb.) és egy varróembert aki rajz után hajlandó megvarrni az egészet (és van erős varrógépe). ez a made youself megoldás lehet az egyik legjobb, mert a te igényeid szerint tudod a legoptimálisabban kialakítani.
A váz tervezésénél persze elleshetsz működő és meglévő "quictent" megoldásokat...pl. a sugárszerüen szerelt és egy pillanat alatt szétnyitható vázszerkezet.
2. veszel egy olcsó (de lehetőleg fémvázas) tesco gazdaságos iglu sátrat és ezt alakítod át igényeid szerint (váz erősítés, huzatcsere, kémlelő és lencsenyílások vágása. előny: biztosan tudsz benne aludni is, komfortos, igényeid szerint átalakítható, gyorsan felállíthatod...
3. veszel egyet készen. én ez utóbbit választottam (lustaság, idő és felszerelés hiány miatt). gyorsan telepíthető, de egy bizonyos sztenderd szerint készül. ez jobbára rendben van, de nekem például a méret lehetne egy kicsit nagyobb. itthon is van egy cég (naturvízió?) aki készít sátrakat és elképzelhető, hogy igényeidet figyelembe veszik)

hirtelen ennyi.
ja igen. nem baj ha vízálló. én legutóbb (tegnap) szívtam az eső miatt egy nagyot egy fix kunyhóban. és bár anno tettem fóliát a tetőt fedő nádszövetek közé mégis szarrá áztam, nem aludtam éjszaka egy szemet sem...egy csepp itt, egy csepp ott, akárhol....az én hibám. nem voltam elég körültekintő az építésénél és ez bizony rendesen elcseszte az egészet.
üdv.
puffin

Előzmény: tasco (2114)
tasco Creative Commons License 2004.04.13 0 0 2114
Sziasztok.
Mobil-lessátrat szeretnék késziteni,ebbe szeretném a sgitségeteket kérni.Esetleg a neten nincs valahol kép róla,hogy valami jó ötletet kapjak?
nyomdász Creative Commons License 2004.04.07 0 0 2113
A Kornétás Kiadó Hegy és ember fotópályázatának holnap van a meghosszabbított, végleges beadási határideje.
Részletek a Turista Magazinban, a Mount Everestben, ill.a www.turistamagazin.hu oldalon.

Üdv. nyomdász

hallgatoozoo Creative Commons License 2004.04.02 0 0 2112

Remélem nem én fagyasztottam be a topikot. :) Börzsönyi és Bükki képeim úgy néz ki hogy már lesznek! Még várom azok jelentkezését, akik tudnának segíteni az alábbi képek megtalálásában! Minden segítséget hálásan köszönök.

hallgatoozoo Creative Commons License 2004.03.31 0 0 2111

Ó micsoda badarságot írtam (de tudtam én hogy valami nem stimmel) dehogy Somló - Salgóvár! =-))

Előzmény: hallgatoozoo (2110)
hallgatoozoo Creative Commons License 2004.03.31 0 0 2110

Kérlek segítsetek, ha tudtok!

Fényképekre van szükségem egy turista kiadványhoz. Zömében tájképekre vadászok. Mindegy hogy hagyományos vagy digitális kép, a lényeg hogy szép legyen :-)

Az alábbi vidékekről keresek képet:

Mátra (kilátó / „hegyek” - tájkép)
Balaton-felvidék (Panoráma a Balatonnal és hegyekkel, B.füred környéke)
Öreg-Bakony (vmelyik völgyről ill. árokról)
Duna-kanyar (Hegyes-tetői vagy környéki panoráma a Visegrádi-hegységről illetve a Dunáról)
Bükk-fennsík („Fennsíki tájkép” pl. borókás-ligetes rét)
Hortobágy (pusztai táj)
Őrség-Göcsej („dombok - szerek”)
Fertő-Hanság (pl. az „égeresről”)
Mecsek (Jakab-hegyről, vagy más jellegzetes kép)
Pilis (Pilisszentlélek felől nézve, vagy a Pilisi Panoráma-útról (zöld jelzés) nyíló kilátás)
Börzsöny
(„a kráter” - pl. Hollókő felől, vagy más „tipikus börzsönyi részlet”)
Karancs-Medves (Somlóvár)
Aggteleki-karszt (Aggteleki tanösvény; karsztos felsziní képződmények)
Zemplén (Panoráma)
Kiskunság (homokbuckák - pl. Fülöpházi tanösvény)
Körös-vidék („Vizes tájkép”, folyó- vagy tó-parti részlet)

(A megadottaktól eltérő „megoldást” is elfogadok! :)
Mindegyikhez egy-egy képre lenne szükségem. Aki tud segíteni, kérem írjon nekem az andrasigab@freemail.hu címre!

Köszi!

Duda Creative Commons License 2004.03.31 0 0 2109
A minnel hosszabb ido miatt.
Előzmény: tasco (2108)
tasco Creative Commons License 2004.03.30 0 0 2108
Duda!Miért kell ekkora rekeszszám?
timartom Creative Commons License 2004.03.30 0 0 2107
Hátha valakit érdekel: ma 18 órakor nyilik a Fényecset fotóklub-egyesület tagjainak természetfotó kiállítása a Marcibányi téri műv. központban.

Tematikus kiállítás, amelynek témája a jég. A megnyitó után diaporáma lesz élő(!) zenével.

Ha valaki később akarja megtekintetni, április 19-ig teheti meg.

Duda Creative Commons License 2004.03.29 0 0 2106
Pontosan nem tudom, de az elerheto leghosszabbal. F22 + polar, es amit a fenymero erre mondott(igen, a matrix). Nem jegyeztem meg, de nagysagrendileg 1-2 masodperc lehetett.

A kep eredetileg proviara keszult, szkenneleskor Kepkovacs melegitett valamennyit a szineken. Gyakorlatilag azt a tipikus 81C szinhomerseklet modosito szuro hatasat hozta, amit mar felvetelkor hasznalnom kellett volna (csak nincs).

Előzmény: vecsei (2105)
vecsei Creative Commons License 2004.03.28 0 0 2105
szabad megkerdezenm, hogy a plitvice2.jpg nevu kepedet milyen zarsebesseggel csinaltad? meseszepek rajta a szinek, es a patak is. milyen nyersanyagra lotted?

koszi

Előzmény: Duda (2095)
gyöngyvirág Creative Commons License 2004.03.23 0 0 2104
gyöngyvirág Creative Commons License 2004.03.23 0 0 2103
Bocs, ezt elrontottam...

Előpatak

Előzmény: gyöngyvirág (2102)
gyöngyvirág Creative Commons License 2004.03.23 0 0 2102
A VÍZ világnapja

Összefolyás

target=_blank>Előpatak Sepsiszentgyörgy mellett

Sajó

hsoma Creative Commons License 2004.03.23 0 0 2101
De zoomja nincs!
Előzmény: timartom (2099)
tükörvarrógépkezel Creative Commons License 2004.03.23 0 0 2100
nesze, súlyban is a Canon nyert! :-)

16,5 kiló, most szarban a Nikon :-P

Előzmény: timartom (2099)
timartom Creative Commons License 2004.03.23 0 0 2099
Ne felejtsük el a Canon 1200 f/5.6-os teléjét sem, a maga 16,5 kilójával :))
Előzmény: hsoma (2098)
hsoma Creative Commons License 2004.03.23 0 0 2098
Hát, hát...
az 500 -asoknak van 10x -es nagyítása, 600 -asoknak meg 12x, +2X is, és ezeknek az optikai minősége biztos, hogy jobb, mint a Televideknek, és fényerejük pedig azokhoz képest fenomenális: F1/4, szemben a teleszkópok 10.2, 11, 13 -asával.
A Nikonnak 2000mm/F11 -ese is van (40X), tükrös objektívként és ha fölösleges kb75000 euródtól meg akarsz szabadulni, akkor 1200-1700mm/F5.6-8 -ast (24-34X) is rendelhetsz, ez utóbbi esetben gondolkozhatsz a logisztikai problémákon is, mert a kicsike 16kg -t nyom, és durván 90 centi hosszú:)
Előzmény: LajaZeg (2097)
LajaZeg Creative Commons License 2004.03.23 0 0 2097
Kösz a választ hsoma!

Kb. én is ennyi infót vadásztam össze a neten, hozzáteszem a Zeiss (Diascope 65-85) is csinál hasonló terméket, szerintem jobb (gép)felfüggesztéssel. De úgy néz ki, hogy senkinek sincs szeméjes tapasztalata a témával kapcsolatba. Nekem volt szerencsém bele kukkantanom kb. két hete egy Leica Apo Televid 77-be, ami elsőre szembetűnt az a hihetetlen torzításmentes élesség és az óriási látószög. Szinte körbe lehet pásztázni vele a kijelölt terepet. Én K.aberációt nem láttam de nyilvánvaló, hogy fotózásnál ez jobban előjönne. Én nemtudom de ekkora nagyítású optikát szerintem hagyományos gépekhez nem gyártanak. Nemtudom, hogy kell átszámolni ezeket az adatokat (amiket megadtak) de egy biztos hogy ekkora nagyítással én még nem találkoztam. Szerintem madarakat, meg ehhez hasonló apró állatokat mással nem lehet lefotózni (kivétel szerencse) mert elmenekülnek.
...Különben megbeszélek egy találkát a tulajdonosával és megpróbálkozom majd egy-két képet kreálni vele, aztán utánna okosabbak leszünk. Ha érdekel megosztom majd a tapasztalatokat.

hsoma Creative Commons License 2004.03.21 0 0 2096
Bocs a késői válaszért: Objektívek, tesztek, stb 135 -ös hsz., a többi topicokban (pl. Leicát vennék, de nincs rá pénzem) -filmes vonatkozásban kibeszéltük, digiteknél -1MP -el kell számolni a nem fotóobjektív kialakítás miatt. Hogy lehet -e a 828 -hoz használni, nem tudom.
Üdv: hsoma
Előzmény: LajaZeg (2094)
Duda Creative Commons License 2004.03.19 0 0 2095
Beteszem ide is, hatha valakit erdekel.

Uj kepeim a neten:
http://mappa.prim.hu/Duda

"wallpaper" album

LajaZeg Creative Commons License 2004.03.16 0 0 2094
Olyan valakit keresek akinek van már tapasztalata extrémnagy zoomoptikákkal vagy teleszkópok digit.gépekkel való összeházasításában. Nem gyári optikákról beszélek amiket a Nikon vagy a Canon gyárt a tükrös gépeihez, hanem pl.: Leica Televid 77 és mondjuk egy Sony DSC-f828, vagy hasonló kategóriályú gép összeházasítása adaptergyűrűvel. Mi születik ebből, járható-e ez az út és milyen minőségű lesz a végeredmény? A Leica ajánl ilyen megoldásokat de nem igazán részletezi (http://www.leica-camera.com/sportoptik/produkte/televid/digiscoping/index_e.html). A tesztképeik nagyon szépek de minden ilyen házasításnak vannak háttúlütői.

Tapasztalatokat várok (ha lehet e-mailben is)!

Valaki, akinek van jogosultsága nyithatna ennek a témának egy új fórumot is!?...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!