Keresés

Részletes keresés

padisah Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1598

viszont eszünk ágában sincs tologatni, amilyen gyorsan csak lehet el kéne kezdeni, hogy mihamarabb betömhető legyen az az import amiért fizetni kell, és ami jellemzően ukrán széntüzelésű erőművekben készül

 

meg persze felszámolni a vértsei szénerőművet bányástól mindenestől

nem csak az a cél hogy az ország határain belülről ne jöjjön ki co2, hanem hogy termékek formájában se importáljuk

 

például az importált villamos áram előállításával összefüggő kibocsájtás Magyarország sara, nem azé az országé ahol előállították, ez morálisan így van, az hogy a jog mit hoz ki ebből az már más kérdés, azt a lobbiérdekek határozzák meg

Előzmény: Törölt nick (1591)
padisah Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1597

vagy szenes áramot, vagy nem "zsinóráramot"

nekem az egyik nem fog kelleni, a másik meg nem lesz jó semmire

Előzmény: szilvatövis (1590)
padisah Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1596

ez pontosan az a dolog amit a szőnyeg alá kell söpörni, mivel hulladék, és ráadásul veszélyes is

csak a szőnyeget kell megfelelően megválasztani 1km kőzet vagy 3km jég meg is felel szőnyeg gyanánt, pontosan ezt kell vele csinálni

 

a másik variáció hogy a kertedben átdobáljuk hozzád a kerítésen, az pontosan ugyanaz a problémamegoldás mint a fosszilisek co2 eregetése

Előzmény: dajtás (1556)
szilvatövis Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1595

miert pont ne a delej gyünne ugyanigy?

 

A vellany azért egy kicsit más.

Van is valami alapelv, hogy minden országnak el kell tudni látni magát, ha jól tudom.

Lehet, persze importálni, de netó 40%-ot nem javallott.

Lehet esetleg viszont kereskedni vele, olcsón venni-drágán eladni, drágán előállítani-olcsón eladni, kinek mi éri meg.

Előzmény: Törölt nick (1593)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1593

 

A kutyának sem kell majd zsinóráram, már ma feléért lehet kapni villanyt, mint amennyié Pax2 termelne.


Ezt tudjuk. Viszont udvariassagbol feltetelezheti az ember, hogy talan megsem teljesen ertelmetlen ... még, ha nem is gazdasagos ...

Majd a níp, meg a gizdasag eldönti adott idöpontban, hogy mi merre hany meter es hogyan (oszt azzal kell majd elnie vagy harom generacionak).

 

Mo.-ra gyün az olaj, a gaz, a nyersanyagok, a töke, ... miert pont ne a delej gyünne ugyanigy?

Ez az "en hazam, az en portam" mentalitas a XXI. szazadban mar nem nyerö. Jó lenne ugy rajönni (és aszerint viselkedni), hogy ne nagyon szivja meg az orszag.

 

Előzmény: szilvatövis (1590)
XRive Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1592

A cél a fosszilis felhasználás csökkentése, de a villany- és nem-villany oldalnak ebben minimális közös metszete van: ráadásul a párba állitással még ezt a metszetet sem sikerült eltalálni.

 

Magyarán tökéletesen hülyeség igy párba állitani.

Előzmény: Törölt nick (1591)
szilvatövis Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1590

Milyen megtérülésről beszélsz? :¤)

Hiszen éppen azon megy a vita, hogy hogyan kéne támogatni az atomenergiát, mert nem versenyképes a szabadpiacon.

Mire Pax2 felépülhet addigra egységes európai árampiac lesz, mindenki onnan vesz ahonnan akar.

A kutyának sem kell majd zsinóráram, már ma feléért lehet kapni villanyt, mint amennyié Pax2 termelne.

Előzmény: Törölt nick (1587)
XRive Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1589

A magyar VER forrásoldali helyzetére vonatkozó távlati várakozások ismertek, tárgyaltuk őket.

 

A problémakör lehetséges megoldásait is előkerestük, tárgyaltuk.

 

Szigetelés és HMV napkollektor nem volt köztük (tekintve, hogy egyik se villanyt termel).

 

Magyarán egy illogikus marhaság igy párba állitani a villannyal.

Előzmény: Törölt nick (1588)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1587

 

Kicsit beleolvastam az itteni esemenyek folyasaba. Porrszasztó!!  :-((

 

A zatomosok nyugodjanak bele abba, hogy majd gazdasagi szempontok es a lakosság velemenye alapjan kiderül, mennyire lyó 5let a zatom akkor, ha 2020-2025 körül, sajat penz nelkül kezdödik az epitkezes (2030 körül a termeles, 2050 körül esetleg a megterüles, 2070 körül kezdödik a szetszedes, 2100-ig a piszmogas a maradvannyal, ...).

 

Nomeg az is erdekelne, hogy mi abban a lyó, ha a Rosatom Mo.-on allomasoztatja a zerömüveit. Milyen elönye szarmazik ebböl Mo.-nak?

 

A mostani, ~25% aramimportot ugy tünik sikerül külföldön allomasoztatott erömüvekböl beszerezni. Csakazatom kell, hogy a zorszag közepen pöfekeljen? Olyan ez (legalabbis ugy tünik), mint a gyereknek a villanyvonat. :-)

 

Oszt közben az egesz magor energiaipar lepukkan, mar alig van versenykepes energiatermeles ... a vellany ára viszont fele az EU-árainak. Hogy ez hova vezet? Majd az eredmeny valahogyan sül kifele. De miböl?

 

XRive Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1586

Én se.

Előzmény: Törölt nick (1584)
astronom Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1585

2. pont

Előzmény: dajtás (1581)
XRive Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1583

Ezexerint a pax2 helyett szigeteles + solar kollektor civil prodzsektemhez most talaltam ket uj tamogatot. :)

 

Nem.

 

Viszont részsiker, hogy részben sikerült újra felfedezned a spanyolviaszt.

Előzmény: Törölt nick (1582)
dajtás Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1581

Ezen nem segít, de segíteni lehet rajta, ha az erőmű kéményét szépen átmossuk mésztejjel.

Nagyon alja sutyerák szénerőmű az, min nincs kéntelenítő. "Ezer éve" leharcolt mátrai erőműben is több mint 10 éve van kéntelenítő.

Probléma olcsón kezelhető szemben a nukis szeméttel. Ki lehet teregetni a fosszilisek összes mocskát(van bőven), de azt is figyelembe kell venni, hogy a természet ezzel még tud mit kezdeni.

Direkt nem akarod megérteni, hogy nem egy fajsúlyú a kettő szennyezés.

Előzmény: astronom (1569)
astronom Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1580

Mégse vagy olyan okos.

Előzmény: Törölt nick (1579)
XRive Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1578

..hogy nalatok az elso harom miert esik ki...

 

Nem tudok olyat, akinél kiesett volna.

 

De ez is épp elégszer előkerült már, változatos helyeken.

 

És nem, nem vagyok hajlandó sokadszorra plusz egy is elmagyarázni: szemmel láthatólag semmi értelme. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1576)
astronom Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1577

Az miből jött le neked, hogy nálam kiesett az első három?

Előzmény: Törölt nick (1576)
XRive Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1575

Ha nagyon nem megy át a dolog, éppen megpróbálhatok döglött korallokról is képeket keresni.

De azért reménykedtem benne, hogy a Berci-féle polidili-szocializálódottág nem ragályos, és amúgyis intelligens, minimálisan tájékozott emberek járnak ide.

Előzmény: Törölt nick (1573)
astronom Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1574

Elég sokszor felvetettem már, hogy ha a nukleráj összes költségébe szépen beleszámítjuk a bányától kezdve a hulladékok okozta kár rekultivációját is, akkor csupán a sportszerűség kedvéért tegyük meg ezt a többivel is.

Kétféle "válasz" szokott jönni:

1. Jó nagy kuss

2. Leugatás, hogy az nem úgy van, mert az nem számít.

Előzmény: Törölt nick (1573)
astronom Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1571

Okos vagy :)

Előzmény: Törölt nick (1570)
astronom Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1569

Ezeket kezeld mésztejjel:

 

 

Előzmény: dajtás (1566)
XRive Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1568

Csak, hogy leessen, amiről szó van.

 

A természetnek millió évekre van szüksége ahhoz, hogy a feltüzelt széntelepek, mint a most kipöfögött CO2 végső temetői újra kialakuljanak.

 

A cézium felezési ideje néhány évtized, ~ ezer évnyi tárolás után tökéletesen ártalmatlan. 

 

 

Kissé mintha nem lennél tisztában az időtávokkal.

Előzmény: dajtás (1567)
dajtás Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1567

Újra, hogy leessen amit írtam.

Szenes erőművek CO2 emisszióját a természet fel tudja dolgozni ha hagyják, szemben pl egy jó adag cézium izotóppal amit a természet nem tud sehogy sem feldolgozni. Ismersz olyan biológiai létformát, ami a céziumot felzabálja, beépíti magába, és transzmutációval átalakítja ártalmatlan formába?

 

Előzmény: XRive (1565)
dajtás Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1566

Mond, mésztejjel kezelhető, és ebből lesz az Ytong tégla.

Por szintén kezelhető, frankó betonalapanyag lehet belőle.

Nem védem a szenes erőműveket, mert ez sem a szívem csücske, de emberi léptékben kezelhető a problémájuk, szemben a nuki százezer éves problémáival.

Előzmény: astronom (1563)
XRive Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1565

Egy bökkenő van a CO2 eregetés, és az izotóp eregetés között.

 

Arra gondolsz, hogy a CO2-nek mennyi a felezési ideje?

Előzmény: dajtás (1562)
dajtás Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1564

Nem reális, ~200MW kapacitást lehetett volna elérni hazai területen + a szlovák kapacitás fele.

Előzmény: Törölt nick (1560)
astronom Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1563

Egy szót se szóltam CO2-ről. Savas eső pl. mond neked valamit?

Előzmény: dajtás (1562)
dajtás Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1562

Flamewar a javából :) Mindenki más vs. nuki.

Egy bökkenő van a CO2 eregetés, és az izotóp eregetés között.

Elsőt a természet fel tudja dolgozni, másodikat nem(talán Godzilla:)

 

3-4éve nem lettem volna ennyire kritikus a nukival, elnéztem volna pár szépség hibáját, de az utóbbi évek tapasztalatai azt mutatják, hogy atomeneriga+ember kombó 25 éves távlatban se megbízható.

Előzmény: astronom (1559)
astronom Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1561

Nem reális, mert ez Magyarország, itt a dunai vízerőmű istenkáromlásnak számít.

Előzmény: Törölt nick (1560)
astronom Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1559

Igen elmés megoldás arra, hogy hogyan söpörjük a szőnyeg alá a szemetet.

 

Ennél csak az a látványosabb, amikor konkrétan mindenki pofájába eregetjük.

Előzmény: dajtás (1556)
astronom Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1558

A bomlási sorban keletkező leányelemek aktivitása folyamatosan növekszik, millió éves időtávlatig ami sokáig részben kompenzálja az eredeti izotópok elbomlása miatti aktivitás csökkenést

 

 

Szóval ez egy nagyméretű butaság volt..

 

Előzmény: szilvatövis (1546)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!