Keresés

Részletes keresés

Wopi Creative Commons License 2003.08.15 0 0 3567
Végre valaki:) Köszönöm az infókat!
Előzmény: rferi (3563)
Fürtöske Creative Commons License 2003.08.15 0 0 3566
*reggelt!

Na, tegnap érdekes esemény történt otthon a tóba!
A történet ott kezdődik, hogy van egy spaniel kutyán, de ez most nem is érdekes.
Viszont a nagynénémnek is van egy ugyanilyen spancija. A nagynéném viszont korházba került (műtik), ezért elvállaltuk a kutyát. Ez azt jelenti, hogy most ő is ott van velünk. Természetesen ez is tündéri aranyos. Viszont mindketten közel egykorúak, és lányok. Ezért nem is akarom, hogy együtt legyenek, nehogy valami területi affér legyen, mert igazából nincsenek egymáshoz szoktatva. A kert maradt Sally-é, a ház mögötti rész viszont most Lucáé. A két rész jól elválasztahó, nem zavarják egymást.
Tegna viszont anyám úgy döntött, hogy Sallyt egy kis időre bezárja a helyére, hogy Luca hagy rohangásszon egy kicsit a fűbe. Nos ez meg is történ, csak egy pillanatra nem figyelt oda.
Luca ugyanis a kis kerítésen egy laza mozdulattal átugrott, szaglászott egy picit a tó körül, majd komótosan belesétált, és vagy negyed órán keresztül ott úszkált a tóba. Néha elúszott a sekélyebb részhez, ott állva pihizett egy kicsit, majd visszafordult újabb pár körre. Nem csinált semmi problémát, nem zavargászta a tekiket (valszeg ilyedtükbe lefúrták magukat az iszapba), sem a halakat. De anyám kemény, és hosszadalmas könyörgésére csak nagy nehezen jött ki a vízből.
Anyám persze el volt keseredve, hogy most mi lesz, mit fogok szólni, de hát végül is semmi probléma nem történ. Sally úgy van nevelve, hogy az a kerítés neki tabu, és anyám ehhez van szokva. Eszébe nem jutott, hogy Luca esetleg másképp gondolja.
Azért anyám váltig esküdözik, hogy többet nem engedi oda.

gabeki Creative Commons License 2003.08.14 0 0 3565
Ja ja ja , ez így történt....:o)
Előzmény: magyarliba (3564)
magyarliba Creative Commons License 2003.08.14 0 0 3564
Ezekből a növényekből is elég sokan védettek, szerintem csak összekevered őket, javát a boltban vetted...:)
Előzmény: gabeki (3562)
rferi Creative Commons License 2003.08.14 0 0 3563
Nekem ugyan nincs, de egy barátomék három éve a kertben tartják a saját görögtekijüket.
40cm magas szép kerítésfonatból el van kerítve kerekre egy kábé 2x2méteres rész.Közepes lavór inni esetleg hűsölni (nem igazán megy bele) és magas réti fű.Fa alatt van, reggel teljes napot kap, 11 után árnyék.Tavasszal ki, ősszel, mikor hűvösödik fel az erkélyre, aztán mikor elalszik, le a 10 fokos pincébe, ahol elalszik áprilisig.Akkor erkélykert.
A napi locsolásnál kap a teki is, még nem fázott meg bele, persze csak szolídan.
Remélem segítettem
Előzmény: Wopi (3531)
gabeki Creative Commons License 2003.08.14 0 0 3562
Üdv

Köszi khelben az útmutatást,el fogok menni kicsit körülnézni.
Te aztán jól bevásároltál,igaz nagyobb tó nagyobb költség.
Egyébként tényleg vigyázz a gyűjtögetéssel,mert vannak védett fajok.
Mondjuk én is követtem el már ilyen bűnt,de talán nem a védett fajok közül.Tavaly óta Balatonon sikerült növényekre akadnom,főleg a csatornákból és parti mocsaras helyekről.Szerencsére tömegesen voltak jelen az adott növények.(pl. nyílfű,békabuzogány,nád,sás,bambusz,füzény,virágkáka,menta,vízi szőlő,tavirózsa)
Ezek tényleg olyan növények,hogy szaporodnak nagyon.

Hi.

Előzmény: Khelben (3555)
Fürtöske Creative Commons License 2003.08.14 0 0 3561
*reggelt!

Helló Khelben
Sikerült már teknősfajtát választani?

Találtam egy egész jó leírást a vörösfülűről. Nem akarlak rábeszélni benneteket, csak ha van kedvetek, olvassátok el.

http://www.kerberos.hu

Válogatni pedig a http://www.teknos.hu oldalon lehet igen jól a fajták között.

Előzmény: Khelben (3555)
mkiss Creative Commons License 2003.08.14 0 0 3560
Trapa natans hívhatjuk sulyomnak is.
A nindzsák használták fegyvernek is, mert akárhogy esik a földre mindig felfelé áll az egyik szúrós "vége".
Előzmény: magyarliba (3557)
jahno Creative Commons License 2003.08.14 0 0 3559
Én végigolvastam a topikot, meg mivel pár hónapja tótulaj vagyok, tapasztalatból már úgy beszélek, mint aki világéletében csak ezzel foglalkozott. Aztán télen majd lesznek érdekes megfejtéseim, de általában gyakorlat teszi a mesteret, a gyakorlatot meg itten jól leírják.
Előzmény: Wopi (3556)
atokhinar Creative Commons License 2003.08.13 0 0 3558
Nekem az első könyv megvan.
Tényleg nagyon jó, igaz régi, de az alapok nem változnak. :)
Előzmény: Wopi (3556)
magyarliba Creative Commons License 2003.08.13 0 0 3557
Tényleg olcsó növényforrás...:) Nem volt névtáblájuk?
A felül levél-alul hínár (lánykori nevén Trapa natans) is biztosan vásárolt, csak eltévesztetted... Nem gyűjtünk ilyet, hiszen védett...:) Egyébként figyelj oda rá, nem túl hasznos darabja egy fóliás tónak, baromi kemény, tüskés termése van, ami belepotyog a vízbe, hogy abból tavasszal új növények szülessenek. Vegyél ragasztót, mielőtt rálépsz pl. tótisztítás közben, vagy rágördül egy kő...
Előzmény: Khelben (3555)
Wopi Creative Commons License 2003.08.13 0 0 3556
Hali!
Mivel kezdek érdekődni a tavak iránt, elmentem a könyvtárba, és kerestem erről néhány könyvet. Igazából kettőt találtam, ami úgy megfogott:
James Allison - Víz a kertben
Hans-Werner Bastian - A kerti tó

Ezekből az első egy kicsit régebbi kiadás, de tele van gyönyörű képekkel, és sok okos dolgot írnak benne:) Mindkettőben nagyon jól le van írva minden a témával kapcsolatban.

Ezt most azért írtam le, hogy hátha vannak még ilyenek, mint én voltam, hogy érdekel a dolog, és szeretne többet tudni róla.

Khelben Creative Commons License 2003.08.13 0 0 3555
Az oázishoz úgy kell eljutni, hogy elindulsz kifelé a soroksári úton, elhagyod pesterzsébetet, átmész a felüljárón, és a felüljáró végénél lefordulsz jobbra egy hídra, onnan meg már ki van táblázva. Érdemes kocsival menni, mert pont két hévmegálló között van. Ha jobboldalt egy agip kutat látsz, akkor túlmentél.

Akciósak most a tavi növények, 300 meg 450 meg 650es árakból lejön 20%. Nem túl szépek, de szerintem hamar helyrejönnek ha jó helyre kerülnek, és van sok féle (10+). Én igyekeztem visszafogni magam, így csak 18000 forintot költöttem el, mondjuk ennek fele nem növény volt, hanem tavi virágföld meg ültet?kosarak.

Előzmény: gabeki (3554)
gabeki Creative Commons License 2003.08.13 0 0 3554
Üdv

Köszi khelben,nagyon jók a képek,csak így tovább.
A fehérvirágú úszó az a békatutaj,a másik nagyobb szétterülő a sulyom(trapa natans)
Pontosan hol van ez az Oázis?

Tófelszerelési cikkek vásárlásához a Suni kft-t
tudom ajánlani mindenkinek!

Hi.

Előzmény: Khelben (3553)
Khelben Creative Commons License 2003.08.13 0 0 3553
És végül...


A kis fehérvirágú úszónövény közelebbr?l.


A mocsaras öblöm.


És a teljes tó növényekkel, talán láccik, hogy még azért fog kelleni pár szál növény bele... :o)


Ez nem nagyon láccik, a két nagyobbik aranyhalunk.

Szóval a víz tiszta, az aranyhalak és a snecik boldogan úszkálnak ide-oda, van molnárka a tavon 3 db, meg pár vízipoloska. Ja, és egy csiga is, ami a gabekit?l kapott egyik növénnyel érkezett. A következ? porjekt a part kövesítése lesz, illetve a kiásott földb?l hegy emelése, oldalán patakkal.

Khelben Creative Commons License 2003.08.13 0 0 3552

Ez két törpesás vagy szittyó (a nem kívánt törlend?...), szintén 240/db áron.

Khelben Creative Commons License 2003.08.13 0 0 3551
Ja, a jobb oldalon pedig egy apró, sárgalevel? növény, aminek most nem jut eszembe a neve, és 360Ft bel?le egy cserépnyi, szintén az Oázisban.
Előzmény: Khelben (3550)
Khelben Creative Commons License 2003.08.13 0 0 3550
Affranc, aki kíváncsi a nagy képre, bogarássza már ki a linket... :o)


A bal oldalon a "begy?jtött" hínárféle látható, ilyet hajt a víz fölé, alul meg normális hínár. Nemtom, hogy hívják.

Előzmény: Khelben (3549)
Khelben Creative Commons License 2003.08.13 0 0 3549
A képekre kattintva bejön nagyban is (1600x1200 kb. 700kb)

a href="http://www.extra.hu/khelben/foto/no02.jpg" target=_blank>Ez egy egyeneslevel? és egy elágazólevel? törpesás, 240Ft/db volt az oázisban. Az ültet?láda természetesen majd kövek közé lesz rejtve, csak még nincs kövem...

Khelben Creative Commons License 2003.08.13 0 0 3548
Els?sorban gabekinek, de persze mindenkinek pár kép a tóról, ha sikerül belinkelnem:

Ez egy fehér virágú úszónövény, asszem vizigólyahír, legalábbis ahhoz hasonlít a legjobban.

Fürtöske Creative Commons License 2003.08.13 0 0 3547
*napot!

Gyönyörű metál zöld a tavam. A látható mélység 10-15 cm. A sekélyebb vízben a víz alatt magasabban lévő köveken vastag zöld párna-réteg látszik.
A halak és a teknősök viszont jól vannak.

A tó melletti homokos részen újabb kotrást találtam. Meg is néztem, mert biztos a teknősöm tett le megint tojásokat.

Elkapart macska-piszkon kívül semmit nem találtam. Azt hiszem, átmegyek a végén szadistába, és lerendezem a környék macskáit. A tavat már biztos, hogy újra kell csinálnom, legkésőbb tavasszal. Több helyen, a szélén, a kilátszó vékony fólia csíkosra van szakítva. Macska-rulez! De majd adok én nekik pancsikálni!

bucibá Creative Commons License 2003.08.13 0 0 3546
Einhelt a haveromtól vettem, a többit s.k. megcsinálod hozzá.
Czemmel Zoltán most hirtelen nem találom a számát, de lentebb ha keresed a hozzászólásaimból akkor már írtam. Idén csak megbízható kipróbált módszert javaslok mindenkinek. Majd szétdurrant a fejem, vissza is akartam vinni, mert -20 ig garantálták a hatékonyságot. A halak pusztulását meg csak májusban mertem bevallani a gyerekeknek.
Nem volt a hó alatt csak jég, alig bírtam kiolvasztani forróvizzel.
Előzmény: Törölt nick (3545)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.13 0 0 3545
És azt hol lehet kapni, illetve mennyibe kerül ?

Nem lehet, hogy a lék a hó alatt volt valahol ? :-)))))

Előzmény: bucibá (3541)
atokhinar Creative Commons License 2003.08.12 0 0 3544
Továbbra is tiszta a víz, fonalas nincs. :)

Viszont a halak teljesen leirtották az újonnan vásárolt hínárjaimat. Már alig van belőle valami.
Félek, hogy télen teljesen eltüntetik őket...

Ismerősnél elszaporodott a vizisaláta, ad egy marékkal, remélem majd azt eszik a halak. :)

atokhinar Creative Commons License 2003.08.12 0 0 3543
Nekem Heissner van, a szivattyús+nikecelles megoldás.
Ez egész télen jól működött. A -20-at tényleg nem bírja, de ez azért szerencsére ritka.

Semmi gond nem volt a gázokkal.

Egyébként ilyet egy egyszerű kis teljesítményű akvárium, vagy tószivattyúval is lehet barkácsolni.
Nem is szabad nagyteljesítményűt, mert túlhűtheti a vizet.

Előzmény: bucibá (3541)
Fürtöske Creative Commons License 2003.08.12 0 0 3542
Ezt a képet (vagy hasonlót) egyszer már megcsodáltam, de még mindig nagyon tetszik. Főleg most, ebben a melegben.

Most, hogy szóba került a téli lék, egyik ismerősömnél láttam a nyáron egy érdekes megoldást, amit meg is fogok csinálni. A következő képpen nézett ki:

Kőr (40-50 cm átmérővel), vagy kocka (tégla) alakú úszó keret (fa, habszivacs, akármi, ami biztosan fennmarad a vizen), nagyjából hasonló mérettel. Ebbe viszont nem szivattyú van elhelyezve, hanem hagyományos habkő, amit a szobai akváriumokba használnak levegőztetőnek, csak a nagyobb fajta (kb. 15-20 cm hosszú). A víz alatt kb. 5-10 cm mélységben helyzkedik el. Ehhez normál, hozzávaló műanyag levegőcső csatlakozik.
A cső szigetelésének elkészítése egy kicsit macerás, némi kézügyességet igényel, de megéri. Ugyanis a cső be van burkolva szigetelőanyaggal. Lehet kapni vékony, kb 5 mm vastag, tapéta alá is rakható szigetelőanyagot (habszivacsszerű, viszonylag rugalmas anyag, van amelyiknél az egyik oldal alufóliaszerű bevonattal van ellátva).
Ez úgy készül, hogy megfelelő vékony csíkot kell levágni, majd ügyesen ráhajlítani a csőre úgy, hogy nagyjából összeérjen. Ezt befőttes gumikkal lehet megerősíteni, hogy valamennyire megtartsa a formáját. Ezután széles TIXO, vagy kartondoboz ragasztóval (barna) óvatosan, de biztosan betekerni. Na, ezekhez kell a kézügyesség, meg a türelem!
Amikor ez megvan, lehet előről kezdeni még egy soron. Nyilván ekkor már szélesebb csík kell. Arra érdemes figyelni, hogy az összeillesztés lehetőleg a másik oldalra kerüljön.
Ismerősöm ebből a dupla szigetelésű csőből 17 méter hosszú darabot készített.
Az egyik végén a gumicső csatlakozik a habkőhöz. A szigetelés bírja a vizet, víztaszító, nem probléma, ha beleér.
A másik vége be van vezetve a lakásba, mégpedig a WC ablakon, amelyik télen is egy picit nyitva van.
Oda is be van szerelve egy központi fűtésű hőleadó cső. A hőleadó fölé be van téve 2 db. német gyártmányú (nem tudom a nevét, de nekem is olyan van otthon) akváriumi kompresszor. Egy elágazó segítségével csatlakozik a két kompresszor ehhez a csőhöz. Áramfelvételük abszolult minimális, hangjukat csak egész közelről lehet hallani.
Nos, a tóba a habkő felett kb. 30-40 cm átmérőben pezseg a víz, és a lakásból jövő kb. 20°C levegő a nagyobb hidegben is garantáltan nyitva tartja a léket. Mikor leesik a hó, nagy a hideg, és úgy sincs mit látni, csak bentről kinéz, és látja, hogy valami kissé gőzölög a tónál. Innen tudja, hogy még van lék.
Nem is tudtam, hogy ezt alkalmazza (sajna csak a nyár elején ismerkedtünk meg véletlenül), mert már rég megcsináltam volna. Elmondása szerint már két telet lenyomott, egyszer sem kellett foglalkozni a lékkel. A mostani télen, a nagy hidegben is 15-20 cm-es lyuk megvolt.

Lehet, hogy így leírva kissé macerásnak tűnik, de mikor láttam készen, olyan baromi egyszerűnek látszik.

Előzmény: bucibá (3541)
bucibá Creative Commons License 2003.08.12 0 0 3541
Jól mondja Bond, nekem úgy befagyott valami hasonló szerkezet, hogy három nagy koim pusztult el tőle. Bedurrantam és vettem egy olcsó einhelt, lesűllyeszt egy fakeret közepében, és semmi gond egész télen. 40-60 cm-es garantált lék.
A csoda masinával csak ennyire fagyott be.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

hol itt a lék?

Előzmény: Törölt nick (3512)
Khelben Creative Commons License 2003.08.12 0 0 3540
Oké, holnapra hozok pár képet. Az a f? bajom, hogy még nem sikerült a kavicsszállítmányt elintézni, úgyhogy a tó szélén még mindenhol láccik a fólia, tehát még nem túl szép...
Előzmény: gabeki (3539)
gabeki Creative Commons License 2003.08.12 0 0 3539
Szeretnénk látni képet a tavad benövényesítéséről
ha lehet!!!(főleg az úszók érdekelnek :)
Előzmény: Khelben (3538)
Khelben Creative Commons License 2003.08.12 0 0 3538
Még van az alján egy kevés. VIszont tegnap este óta 7 sneci is a tó boldog lakója, illetve az aranyhalak száma is hatra n?tt. Jól néznek ki, ahogy egy csapatban úszkálnak ide-oda.
Előzmény: Fürtöske (3536)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!