Már épp a spórolás a baj, hogy nagyon kevés vízben lögybölgeti órákig.
Mikor elromlott a gépünk, a városban lévő bubbles mosodába mentem, egész meglepődtem hogy a rohadt sok ruhát hogy kimossa 35 perc alatt, látványosan sok vízben...
Nyilván van okom arra, hogy feltettem egy kérdést, még ha te nem is hiszed, hogy lehet ilyen ok. Nem tudom mit tamtamozol ezen. Írtam, hogy rádugom majd a fogyasztásmérőt, amúgy hidd el olyan körülmények indítottak hogy feltegyem a kérdést, amitől te valószínű kiszaladtál volna a világból, sírva.
A mosógépnek általában 2 kW a fűtőszálja, azaz 1 óra alatt 2kWh használ fel, ehhez jön a mosás kb 150 w-ja és a centrifugálás kb. 300 w teljesítménye.
Az egyik gép 60 fokon mos, de ott csak nagyjából fél órát fűt a gép így az kb. 1 kW, míg a másik 90 fokon mos ott megvan az egy óra felfűtési idő, és máris megvan a 2 kW teljesítményed.
Mindkét gép ugyanazzal a 90 fokos mosással közel ugyanannyi energiát fog megzabálni.
" márpedig kizárt hogy 2.5 órán keresztül 2.2 kW-ot vegyen fel"
Így, ahogy írod. MAXIMUM ennyit vesz föl - ami durván 10 A. DE NEM FOLYAMATOSAN, HANEM MAXIMUM. És, hogy szép legyen az élet, az elfogyasztott energia lehet ennek fényében összesen 0,87 kW.
(Esetleg próbálj barátkozni az alapfogalmakkal...)
Helló, te se olvastad el figyelmesen amit írtam, mert az electrolux kWh-t írt, márpedig kizárt hogy 2.5 órán keresztül 2.2 kW-ot vegyen fel... amúgy 60 fokos programra az electrolux is 0.85kWh-t ír... akkor ennyi a fogyasztás egy teljes program alatt összesen?
Van ugyan fogyasztásmérőm pár napja, de még nem próbáltam ki a mosógépen. És most sürgős lenne az infó...A gondom az, hogy a netet böngészve a mosógépek teljesítménytáblázatát kétféleképpen értelmezik.
Pl. Whirlpool mosógép, 60 fokos program, 2.5 órás, 0.85 kW. Ez óránként lenne? Akkor miért nem úgy írják?!
Van aki azt mondja, ennyi a fogyasztás a program alatt összesen. Van aki meg azt mondja óránként. Most akkor mi van??
A volt electrolux mosógépem pamutra 2.2kWh-ot írt 90 fokra és 140-150 percet. Ne mondja nekem senki, hogy 2.2kW-on fűt a fűtőszál 140 percen át... mikor a mosás nagy része nem a fűtés.
Talán föl kellene hívni,a cimkéje a gép oldalán van a nevével,telószámával "szervíz" Miskolcon :) Ez most kölcsön gép,mert a saját csapágyas lett. De lehet meg sem csinálom,új gépet nézegetünk.... csak nem tudunk választani.Talán az AEG...
Ki van iktatva a zár érzékelő állítólag.Bár ahogy belenéztem a tetején az ajtókapcsolónál rajta vannak a vezetékek. Nem kell várni,hogy nyitható legyen az ajtó,leáll a gép és azonnal nyílik.
Energomat (750.2) alatt áll a víz mosás után, ha telepakolom a dobot akkor nagyobb a tócsa alatta. Mi lehet a baja , meg tudom e házilag javítani vagy egyáltalán érdemes e ?
Nos, az hogy mennyi vizet fogyaszt beállítás kérdése....Ha kevés vizet vesz fel akkor a kimosott ruhában benne lesz por alakban a fel nem oldódott mosópor, ergó hívsz egy szerelőt aki megemeli a mosási víz szintjét és máris több vizet fog fogyasztani mint a papír adatok. Neked meg az kell hogy kimosson rendesen.
A vízfogyasztást ne nézd egyik sem fogyaszt sokat. A kevés víz fogyasztása marketing adat...
Hogy melyik gép legyen a bosch valóban jobb kategória mint a többi, de a whirpool egy kategória az Lg-vel, de ide sorolható a samsung gépei is. Teljesen jók mindannyian annyit tud és bír amennyi elvárható tőle, inkább a szimpátia dönt.
Nálunk egy LG dd gép 4 évesen mosás közben füstölve távozott az örök szilícium mezőkre, az én samsungom meg 8 éve probléma nélkül dolgozik.
Igazából bármelyiket megveheted, nagyjából egyformák mindből lehet tartósat és szart is kifogni.
Szerencs kérdése.
Egyébként ebben a kategóriában a samsung is jó választás lehet, előnye az hogy baromi olcsó hozzá az alkatrész.
U.I. Amikor a samsungot vettem jók voltak a papír adatai (kevés víz fogyasztás), elkezdtem mosni ha jobban megraktam akkor volt hogy a por ott maradt a ruhák között mert nem oldódott fel, én magam emeltem meg a víz szintjét és azóta gyönyörűen kimossa a rábízott cuccot.
Whirlpool-t általánosságban lehúzták az ismerősi körben. Az LG-t magasztalták az Inverter Direct Drive miatt. De azt mondták, ha mosógépet szeretnék, akkor Miele! Akár használtan is: http://www.mielegepek.hu/
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. Van egy régi AWM 282 Whirlpool mosógépem. A centrizése borzasztó hangos lett. Amikor megforgatom kézzel a dobot mintha akkor is hangosabb lenne mint szokott kb úgy változott a hangja mint amikor a kerékpár kerekére ráhajtom a dinamót. Nem tudjátok mi lehet a baja?
A segítségeteket kérem. A 20 éves Bosch mosógépünk úgy gondolta, hogy eddig tartott az életciklusa. Minden elismerésem a Boschnak, hogy eddig kibírta. Az új mosógép vásárlás esedékes: nem kell nagy dobkapacitás, fontos a kis fogyasztás mind áramból, mind vízből. A versenyben ezek maradtak fenn: https://goo.gl/Vqr2lN. Nekem a Bosch továbbra is egy jó márka és a megbízhatóság jelképe, azonban paramétereiben nem a legjobb: dög nagy és rendesen fogyaszt. Az LG eszik áramból a legkevesebbet, de vízből sokat. Whirlpool a legkevesebbet fogyasztja vízből (áramból se sokat) a kiválasztottak közül és még keskeny is. Az LG-ben nincs bizalmunk, a Bosch és a Whirlpool között vacillálunk. A Whirlpoolról jókat írnak, de a Boschról semmit. A név miatt a Boscht választanánk, de az adatok alapján a Whirlpool nyer. Ti melyiket vennétek és miért? Köszi a javaslatokat.
Le kellene venni mindkét oldalát, megnézni, mert a súly is leszakadhat, lehet csak utána kell húzni, a lengéscsillapító is elszabadulhat, de a dob is verődhet, ha leszakad a tengelye. Akkor valamelyik oldalon lóg a dob, felülről megemelgetve, a betöltő nyílásnál.
Elöltöltős gép ajtaját ha leszereljük, akkor visszacsavarozható az ajtó anélkül, hogy gumitömítést körben le kellene szerelni?
Magyarul: van a csavar másik felén anya vagy bármi, ami odaszorítja?
Vagy simán ki és visszacsavarható?
BEKO 6532-ről van szó
(egyszerűen muszáj 1 cm-t nyernem a gép mélységéből, amíg betesszük a helyére. A hátulján kidudorodó lemezt is leszerelném, de az már garancia vesztés elvileg, és gondolom nemhiába türemkedik ki, mert alatta is van valami, így azzal pár millimétert nyernék)
Ami már egyszer így széthasadt, azt nem nagyon lehet már pasztával gyógyítani, meg aztán miből gondolod, hogy pasztát lehet kapni valahol... Egyébként is az nem szimeringnek hanem inkább tömítő szelencének néz ki. (...de ez már csak felesleges lovaglás a szavakon...)
El vagyok kendődve, hogy ne mondjam keseredve. Hétfőn láttam a boltban szimeringet, nem tudtam megvenni, mert nem volt annyi pénzem. Ma fizetett a lakóm, elvittem a pénz és már nem volt, eladták. Elmentem több helyre de nem volt, egy helyen meg több mint duplájába került volna.
A kondit is kerestem, de nem volt az se sehol még mutatóban sem. :(
Ismerős eljött a légkondi szerelő ismerősével. A kondi nem jó, alig van benne élet. Csoda, hogy egyáltalán elindult a mosás.
Vennem kell egy ilyet. Mivel itt voltak, modtam segitsenek már kivenni a kádat, mert egyedül nem boldogultam vele. Két erős férfi végül is kiemelte. Többszöri nekifutásra, de sikerült.
A szimering el van szakadva egy helyen és ezért folyt a viz patakokban a gépemből.
Szimeringet és kondit kell vennem a gépembe és akkor minden jó lesz. Ha sikerül megvennem egyedül össze tudom rakni már.
Ezen a képen egészen jól látszik a hasadás.
Nagyon szépen köszönöm a segitséget, én nem jöttem volna rá, hogy a kondi romlott el. Arra, hogy a szimering miatt ömlött ki a viz arra rájöttem én is csak nem tudtam kivenni a kádat, hogy hozzá tudjak férni.
Oké,csak ekkora kapacitásnál már felmerül a kérdés, hogy áramrelé, vagy feszültségrelé kapcsolja, mert ez túl nagy ÁÜK- nak... és akkor már nem a kondi az egyetlen gyanúsított... :-(
Sajna, bonyolítjuk Etus enélkül sem egyszerű életét...
Csak nekem van olyan érzésem, hogy ez valami hülyeség??? Normális esetben 16- 25 mikroFarad között van egy motor segédfáziskondijának a kapacitása, ehhez képest ez rohadtnagy kapacitású... ha van előtte egy áramrelé, akkor indítókondinak talán jó, de állandó üzeműnek mindenképpen sok.
A légkondis csókának (sziúharcos2) kellene, hogy legyen kapacitásmérője, az on/off klímákban is kondikat használnak. A szivárgás egy gumicsont, ha a műszer jó értéket mér, akkor az a kondi jó.
Megérdeklődöm. Ha kapok ilyet és meg tudom fizetni az egészet, akkor küldök egyet. Egyelőre ne éld bele magadat... Meglátjuk...
De meg kell tudnom pontosan, mi mennyi. Addig mérjetek rá a kondira. Úgy kell mint ha feszültséget mérnétek. De az aki hozza a műszert, jobban tudja majd.
Lehet, hogy eljutna. Ilyet szerintem nem nyúlnak le, csak ugye nem tudom, hogy otthon milyen drága ez a kondi? Nem szeretnélek költségbe verni.
Nálunk sajnos minden egy vagyonba kerül. Mivel emelkedett a dollár megint filléreket kapunk. Eddig a minimálbér 1 hónapra 15 dolcsi volt most olyan 6 dollár az új átszámitással. Szóval 1 hónapra 6 dollár a minimálbér vagy nyugdij. :(
A kondenzátornak lelke van! Meg lehet mérni, mert vannak ma már erre kézi műszerek is, de igazából a gyakorlatban -azaz beépítve- dől el, hogy az volt-e a hibás.
Ugyanis a műszer nem üzemi paraméterekkel méri, hanem a saját tápfeszültségével, így csak a kapacitásra kapunk választ, a szivárgó áramra nem. Mert az is szóba jöhet sajnos.
Szívesen küldenék neked, csak nem tudom, hogy eljutna-e hozzád... Californiában van rokonom, de az is messze van tőled...:)
Van egy ismerősöm, akinek van ilyen mérőműszere, de nem tudja, hogy kell ezt mérni. (ha nekem lenne ugye én sem tudnám)
Ha minden igaz eljön egy légkondi szerelővel, aki kicsit ért hozzá és lehet, hogy ezt ki tudják mérni, hogy jó-e. Ez a szerelő a haverja és megnézik ezt a kondit holnap.
Ha nem lennék ilyen "csóró" most, akkor vennék egy ilyen kondit és betenném.
Ha igazunk van akkor működne is jól.
Viszont belekerül 15 dolcsiba (mai áron) ahogy nézegettem a neten és csak akkor merném megvenni, ha tuti ez lenne a baj.
Nem is könnyű kapni, de biztosra szeretnék menni.
Ma már akkor nem babrálom a gépet, várakozó állásponton vagyok. Mivel venézek a holnap se biztos. Szijú csávót komolyan nem merem most hivni, mert sóherság van sajnos. :(
A Farad a kapacitás mértékegysége. Ez egy nagyon nagy egység az elektronikában, az ezredrészei a megfelelőek. Farad, miliFarad, mikroFarad, nanoFarad, pikoFarad. Ezek a kondenzátorok mértékegységei.
(1 miliFarad = 10 a mínusz harmadikon Farad, és így tovább, mindig ezredével csökkenve, azaz 3 nullával.)
Tehát a te kondenzátorod 280 mikroFarad-os. Az Faradban kifejezve? 280x10 a mínusz hatodikon Farad. Vagy 28x10 a mínusz ötödiken Farad.
De ami részedre fontos, hogy 280 mikroFarad és 110 V AC, azaz váltakozó feszültségre lesz és nem egyenre!
Igen, az a fekete a kondi. A kapacitása rá van írva, annak meg kell egyezni. Mondanám, hogy rá kellene mérni a régire csere előtt, de nem tudom, hogyan lehetne kivitelezni... kapacitásmérőd gondolom nincsen...
Ugyan a vízelfolyáshoz nincs köze, de az elgyengülés a motor kondenzátorának a fáradására utal. Ez egy alumínium henger, két dróttal, ami a motorba megy, és a henger a motor közelében - esetleg rajta - szokott lenni...
Annyira nem folyik el a viz, mert akkor kezd el mosni ha eléri a vizszintet. Idáig csak kis szinttel próbáltam, igy is eluszott az a helyiség ahol a gép van.
Ha rendesen van benne ruha el kezdi mosni és fokozatosan a sebessége lelassul a végén meg is áll a lapát.
Ha csak pl. egy polót teszek bele akkor lötyköli folyamatosan (lassan de nem áll le).
Nem azért, mert elfolyik a víz a ruhákról és így nehezebb tekernie?
A szimmeringet pedig valahogyan ki kéne cserélni. Nem tudom, hogy spirál rugó van-e benne, mert ha igen, akkor lehet, hogy csak a rugóját kéne összébb húzni. Valamint a tengelyt szépe felszabályozni, vagy legalább is felpolírozni.
Nem tudom kivenni a kádat, már minden félével próbálkoztam és ezért nem jutok el a szimeringig. :(
Mosni nem tudok, kifolyik az összes viz és a keverőlapát is csak lötyköl. Ha 1 ruhát teszek a gépbe akkor még elvan és mos, de ha többet akkor lelassul és le is áll.
Mindtha nem lenne erje ahhoz, hogy a lapátot mozgassa....
Ezekre a háztartási gépekre max 5 év garancia van ÖSSZESEN. Tehát ha a gépre gyári 4 év van, akkor az 5. év a biztosítós. Ha 2 év van, akkor + 3 év a biztosítós.
biztosítós garanciában semmire sem mernek 5 évnél többet adni. Ez ilyen aranyszabály. Gondolom annyira max 5 évre van beállítva az összes mosógép, hogy 5 év felett már nem éri meg biztosítani, mert garantáltan elromlik.
Tavaly vettünk egy keskeny, elöltöltős Gorenje W6843 mosógépet. Alaphelyzetben tökéletesen vízszintben van, nem billeg, stabil. Ennek ellenére mosás közben ide-oda mászkál, elfordul. Ez mitől lehet?
A segítségeteket szeretném kérni a következő problémával kapcsolatban.
Electrolux EWTS 10120W felültöltős mosógépem van. Havonta ecettel át szoktam mosni, néha mosószódával. Legutóbb elég büdösnek éreztem, ezért minden elérhető részt alaposan megtisztítottam. Sajnos még mindig érzem a büdöset, ha odahajolok a dobhoz. De ez valahonnan alulról érződik, ahová nem férek. Az alsó szűrőt is kitisztítottam. Mit tudtok tanácsolni?
Sokszor lerakódik a sok "boholy" vagy mi, nálam legalább is egy kicsit segit. Nem is hiszed mennyire lehet eldugulva, legalább is az én száritómban. Nyekereg is?
Már el kezdte volna szétszedni,de elakadtam. Odáig jutottam, hogy kivettem a lapátot, a tengelyről egy szoritó szerüt és nem akar kijönni az első kád, ami lyukacsos. Az a forgó, nem ami rá van csavarozva. Már rájöttem, hogy hol folyik a viz. A tengelyen jön le, gondolom a szimering makkanhatott meg. Egy lámpával néztem és nagyon, de nagyon folyik, spriccel.
Be van szorulva és nem akar kijönni. Én tudom, hogy 2 éve is ezzel sokat szenvedtem, ráadásul nem is igy próbáltam, ahogy most és károkat is okoztam, mert eltörtem egy műanyag tárcsát.
Nagyon óvatosan próbálkozom, de eddig nem sikerült sajnos. A harcot azért még nem adtam fel.
Kivettem megint a lapátot. Semmi furát nem látok rajta. nagyon el van koszolódva a lapát alatt. Ahhoz, hogy rendesen kitisztitsan szét kell jobban megint szednem. Nem könnyű mert minden csavar be van állva, szóval nem könnyedén jön ki.
Még semmi. A kamerán már sikerült beállitanom a dátumot és egyéb dolgokat. Éjféltől (kb. mikor lefekszem aludni) reggel 7-ig felveszem, hogy mit rörténik a kocsim körül.
A mosógéphez nem nyúltam, de most hétvégén megpróbálom kicsit jobban szétszedni és kideriteni, hogy hol ömlik ki a viz. Annyira ömlik, hogy bármennyi viz van benne az alul kifolyik. Csináltam olyat, hogy kézzel pár dolgot kimostam és csak annyit tettem, hogy kicentrifugáztam a vizes dolgokat (kézzel előtta amennyire birtam kicsavartam mielőtt betettem a gépembe) és az a kis viz amit kicentrizett az is kifolyt alul.
Szóval megpróbálom jobban szétkapni. Szerelőt nem merek hivni a pénz miatt.
OFF: Most jár decemberben le a biztositásom -ez betegbiztositás, privát, ha az ember beteg akkor valamennyire ellátják és ezen élet is múlhat, mert a kórházban semmi sincs - és azt kell fizetnem. Már tudom, hogy mennyi és hatalmas összeg, majdnem dobtam egy hátast mikor megtudtam (kb. 100 dollár).
Szóval mosógépet én "javitom" most, ha sikerülne. Biztos jövök ide kérdezni megint. Köszi, hogy érdeklödsz. :)
6 éves Fagor 3f-211 mosógépem elkezdett égett szagot produkálni mosás közben (normál 90°C-os program). Leszedtem a hátulját, a csatlakozók épnek tűnnek. Motor lehet?
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy mekkora javítási költségre számíthatok?
Nyilván ez nem túl sok információ, sajnos nem értek hozzá, de gondolom le lehet szűkíteni néhány alkatrészre a problémát, és egy min-max javítási költségre.
Egyébként a program végigmegy, mint ahogy a jelenség előtti mosások alkalmával.
A lapát alatt nem volt kóborzokni vagy ilyesmi mert tegnap kiemeltem. Annyit láttam, hogy 2 év alatt elég dzsuvás az alja, szóval piszkos ahol a szürő van. De idegen tárgyakat nem találtam.
Lapát nélkül még nem próbáltam, hogy megy a motor, egy próbát megér.
Most a viz kifolyására gondolva, nem értem, hogy 2 éve cseréltem benne szimeringet. Előtte 10 évig elment a régivel és azért cseréltem ki, mert atomjaira szedtem és mindenki tanácsolta, hogy ne csak a csapágyat, hanem a szimeringet is cseréljem. Két év alatt tönkrement? Vagy ez is kilazult és nem zár jól.
Annyira nem akartam szétszedni, mert nagyon munkás és a szerszámjaim is elég siralmasak :( és már régen csináltam ugyebár. :)
Egyelőre nem nagyon, mert csak az, hogy kijön már több mint 5 dolcsi. Akármit csinál az egy vagyon még akkor is ha nem kell alkatrész.
Ha lakatrész kell, akkor már rá sem merek gondolni.
annyit csináltam, hogy kicsit "szétkaptam" a gépet (szerencsére 2 éve elég jól leirtam, mit és hogyan tettem és fényképekkel illusztráltam a működésemet.).
Kivettem a keverőlapátot (remélem jól irtam a nevét) a csavar ami leszorította az egy 13 milliméteres fejű kb. 5 cm hosszú volt és ki volt lazulva. Most amikor visszatettem jól meghúztam a csavart, beleadtam apait és anyait is.
Csinálok éppen egy próba mosást (tudom a viz folyik alul) de kiváncsi voltam, hogy akar-e igy mosni. Hát csak lötykölget, de azért mozgatja már a lapátot, de lassan. Szóval picit javult, de nem az igazi.
Tudom előbb utóbb szijucsávó lesz ebből, de nagyon nincs rá most keret sajnos. :(
Megint itt vagyok "sajnos", azért sajnos mert megint baj van. A mosógépem, ahogy beengedi a vizet úgy jön is ki (kifolyik) belőle alul.
Ezen kivül ha valahogy még is megtelik, mert nem olyan gyorsan folyik ki mint be a viz, akkor nem mos.
Illetve szeretne csórikám, al is kezdi a keverőlapátot mozgatni és lelassul mintha egy videót lassitott tempóban néznék és erőlködik és már nem is mozog.
A vizet kiszivattyúzza, centrifulázik és az öblitővizet beszivja, de néha meg meg indul a keverés de nem megy neki. A viz meg ömlik kifelé alul.
Annyit megnéztem, hogy a vizszivattyún a két cső a tankból bejövő és a kifolyó nincs elmozdulva.
Olyan mintha a tengelynél alul ahol a szimering (ha jól emlékszem ez a neve) folyik. Gondolom rá a csapágyra ami nem jó és szépen ki :(
Lehet, hogy ez a keverő elromlott? Kilazult vagy ilyesmi?
Annyira le vagyok miatta törve. Egyik baj a másik után.
OFF: Tegnap hajnalban a kocsimból kilopták a pótkerekemet a saját udvaromban (2 hét alatt a másodikat, ami még ráadásul nem is az enyém volt hanem kölcsön). Most meg a mosógépen hülyül.
Nem emlékszem, hogy amikor szétszedtem pár éve, hogy is volt. Tudom ezzel sokat szenvedtem.
Nekem egy alap Tesco gazdaságos Technika tv-m van ami török Westel gyártmány, mindenki elvan halva tőle millen szép képe van(2 éve megy), akcijában 60k ért vettem102cm-es.
A másik egy 43"(108cm) alap LG, most tesztelték a Prohardveren, januárba lesz 1 éves eddig tökéletes, 92k-ért vettem egy online cégnél (atom tv)
A TV-knl még nem tartunk itt. Olyan gyorsan fejlődnek, hogy nem nagyon van szükség rengeteg pénzt költeni az élettartam tervezésére, mert bizony az nagyon sokba kerül, hogy az ember olyat csináljon ami megbízhatóan akkor és úgy romoljon el amikor tervezték.
Ha a nagy gyártók kínálatát nézed (SONY, SAMSUNG, LG, Panasonic, stb...) akkor szinte akármit van értelme megvenni, csak legalább a középkategóriából válasz! Mondjuk az a (átlagos méretben, tehát 80-110cm képátlóig) a 120-150 ezres sáv már az.
Nekem a legidősebb LED-es LCD TV-m 2011-es egy MM-es "sajátmárkás" CMX és egy SAMSUNG. Mindkettő tökéletesen működik, gyönyörű képpel és a SAMSUNG-hoz a mai napig van támogatás, pedig nem volt olyan nagyon drága akkor sem amikor megvettem. Ezen kívül van még egy LG ami kb 2 éves, az is nagyon jó. Ha van HD adás vételre lehetőség akkor egyszerűen nem szabad kihagyni, hogy legalább HD képes TV-n ne nézd. Megdöbbentően szép képe tud lenni egy HD adásnak HD képes tévén! (nem is beszélve arról, hogy a technológiából adódóan ezek már mentesek minden olyan képhibától ami a legjobb katódsugárcsöves készüléknél is van. Szokták felhozni a színhelyességet, de manapság már ez is csak kifogás szinten mozog, egy mai TV már technológiától függetlenül olyan színhelyességgel és kontraszttal dolgozik ami több mint elég!
Gondolkozom, hogy "meglepem magam" :-) karácsonyra egy TV-vel, de a százezer forintos kategóriában nem mertem még választani! Lehet marad a 20 éves :) képcsöves Toshiba! :)
Ha magának megmókolja valaki, de ezt szerelő nem csinálja meg, nem fizeti meg senki.
Tudomásul kell venni, hogy a gyártóknak eszükbe sem jut, hogy valaki meg akarja majd csapágyazni a mosógépét! Be van állítva a készülék élettartama, abba nem fér bele a csapágyazás, nem is teszik lehetővé! Ha tönkrement garanciaidőn túl, vegyen újat a tulajdonos. Ez van! :(
Teljességgel kizártnak tartom, hogy azt a pajzsot "ráöntik" a csapágyra és pláne nem a szimeringre...
Biztosan utólag van belepréselve és talán egy zárógyűrűvel ugyan úgy lehegesztve, mint a többi. ...és akkor pontosan ugyan úgy kell eljárni mint a többivel! Előny, hogy nem kel vacakolni a tömítéssel.
Hátrány, hogy a fórumtársunkkal egyetértve én sem tudom még csak elképzelni sem, hogy miként rögzítik a dobot erre a tengelycsonkra.
Gorenje wa 132 p mosógépünk tegnap mosas kozben leverte a fobiztositekot(gondolom a mosogep lehetett) es azota a program kivalszatasa es inditasa utan nehany villogas, majd 23 -szor sipol de nem indul el!
Régi, 1000 éves Hajdú Minimat 65-ben néha a ruhák koszosak lesznek mosás után. Olyan szürkés-barnás foltok jelennek meg rajtuk, amik mosás előtt nem voltak (és eredetileg nem is voltak szennyezettek). Nem mindig produkálja, nem tudom mi okozhatja. A foltok nem egybefüggő kör alakúak, hanem inkább ilyen "batikolt" formájúak, mintha a gyűrődéseknél gyűlne össze. Ami még érdekes lehet, hogy nem minden ruha lesz koszos, a mostani mosásban pl. 3 póló lett szennyezett.
Általában alacsony hőfokon mosunk, mosás után a dobot mindig hagyjuk kiszáradni, nyitott fedéllel.
Valakinek van ötlete mi okozhatja, illetve hogyan lehet elhárítani az okát?
Szeretnék kérni segítséget, mert lett vmi probléma a mosógépemmel
Nem centrifugál ki. Ide-oda verődik a dobja, szinte kiüti az oldalát. A mosás résznél, vagy öblítésnél, mikor forog, nincs baj.
5,5éves whirlpool AWOE 8559 tipus 2 nappal korábban 2x mostam át 95 fokon centrifuga nélkül trisóval, mert kis fekete szutykok maradtak már a ruhákon. Mai napon mostam egy ágytakarót nagyméretű programmal, majd 4-5 pulcsit vegyes programmal. Az 1. mosásnál az elején jó fél órát viszonylag hangosan volt ilyen karcolódás szerű hang, de a mosás végére elmúlt. Köv mosásnál semmi eltérés. A 3. körnél (1hálóing,1törölköző, pár bugyi, zokni) viszont a centrifugálást már nem csinálta. Próbált felpörögni, de ahogy gyorsult volna, még a gép is elmászott, annyira verte az oldalának a dobot. Fél órát néztem, mindig ez volt. Szűrő és lefolyó tiszta. Van egy kis csöve alul elől, azon nem jön semmi. Hibaüzenetet nem ír. Elindítottam a 15 percest és csak az öblít+centrifugálást is, de ugyanezt csinálja.
"szimering cserére létezik valamilyen megoldás, ami kizárja a hátsó dob cserét"
Esetleg, ha leírnád magyarul is... én legalábbis nem értem, hogy miért kéne hátsó dobot cserélni, ha szimeringbaja van. Pláne, hogy nincs is hátsó dob... meg első sincs. Középső van, mind az egy.
Passz. Az én gépem garis idő alatt romlott el, akkor meg szerelő babrált rajta 2x is.
Egyszer volt hogy maga alá kezdett vizelni, az meg attól volt, hogy a szivattyúhoz vezető cső kilyukadt, mert olyan sokat súrlódott valami kábelekhez. De azt beragasztottuk, miután kivettük.
Gondolom, már nem aktuális, de a cimborámnak, most lett az.
Láttam egy 4 évvel ezelőtti hozzászólásodat National Panasonic géppel kapcsolatban. Esetleg, a szimering cserére létezik valamilyen megoldás, ami kizárja a hátsó dob cserét?
Hat most mit csinaljak? :) Valamikor 8-9 eve, amikor mosogepvalasztas volt porondon, akkor, meg utan meg par evig jarattam a topikot, most evett csak vissza a fene, amikor az enyem is befosott :/ ;)
Kedves Nesty!Én is így jártam tavaly nyáron.Aztán hívtam Kalgonyovics Antal bácsit és kitisztította a szivattyút.Volt benne egy maréknyi szösz-mösz. :-) 8 éves a gép (wh) és ekkor látta először szerelő.Azóta is működik. :-)
Jól gondolod, a folyékony egyből kifolyik, a por nem. Így ha előmosol, akkor ha folyékonnyal mosnál, kétszeresen menne bele a szer. Főmosásnál meg nem lenne amivel még mosson.
Most figyelem, hogy azon programoknál van ez feltüntetve, amelyeknél van előmosás választásának lehetősége is. Ezzel lehet összefüggésbe, és ha nem indítok előmosást, akkor nyugodtan használhatom a folyékony mosószert is.
Ok amiért erre a következtetésre jutottam: A neten néztem egy másik típus programtáblázatát, ahol szintén ezek a programok vannak jelölve, ahol ugyanúgy lehet előmosást is indítani. De itt már a következő képen van írva: "Ne használjon folyékony mosószert a főmosáshoz, ha aktiválta az előmosás speciális funkcióit!"
Tehát az előmosás választás esetén tiltott a folyékony cucc. Így lehet az enyémnél is! Jól gondolom?
És volt a mosógépszerelő. Az ajtó becsukást nem érzékeli a gép. Alkatrész rendelés panellel együtt. cseregép van, ha fizetek ötezret. Fizetek. :( Még jó hogy garanciális a gép... szopunk.
Van egy LG mosógépem és nem tudom levenni róla a hangot pedig benne van a gépkönyvben,hogy kell de nem sikerül.Ha van valakinek ilyen akkor segítsen már,mit csinálok rosszul.
Ezeknél a programoknál nem használ "elővizet", így lehetséges, hogy a folyékony mosószer a gép aljában köt ki, ahelyett, hogy a mosásban segédkezne. Indítás előtt tölts egy liter vizet a gépbe, és utána bátran használhatod.
A napokban vásároltam egy whirlpool-t. Minden ok, minden világos, csak egy dolog van ami elbizonytalanított. Három programnál, (pamut,műszál,kímélő) azt írja a használati utasítás, hogy "NE HASZNÁLJON FOLYÉKONY MOSÓSZERT". Nagyjából a három leghosszabb programról van szó. Tudja valaki, hogy miért tiltott ezeknél a folyékony mosószer? Be kell ezt tartani? Köszi.
Régi Whirlpool AWT2084-es mosógép egyszercsak nem szivattyúzta ki a dobból vizet. Vettem új szivattyút és ez már jó, de nem állítja le a szivattyút, hanem a stop állásig folyamatosan szivattyúzik és nem kapcsol át centrifugára. A dob alján van egy áttetszó kifolyó melyből egy gumicső felmegy egy érzékelőbe, elvileg itt sincs akadás, legalábbis át tudtam rajta fújni. Mit tanácsoltok következő lépésnek?
Volna egy kérdésem ami vízzel kapcsolatos van két gépem egyik karcher vízborotva a másik egy emésztőgödör szívattyú . Ezeket szeretném télre elraktározni a pincében hisz félek nehogy víz maradjon bennük s elfagynak. Egér nem fogja megrágni a villanykábelt? hogyan tudnám tárolni hogy még esélye se legyen?
Ujabb tapasztalasok vannak, csinalt egyszer egy olyat is, hogy fugalas elott, amikor elrendezi a ruhakat, es a mosasenal gyorsabban porog a dob, akkor mikozben A iranyba porgott igy gyorsabban a dob, atvaltott, hogy B iranyba centrifugal :O Motor, ekszij gondolom szerette... :/ Vezerlos lesz ez, en attol felek.
Nem biztos, hogy koze van hozza, de ez mondjuk nem nez ki tul szepen:
Mostanában a 10 éves Whirlpool-unk, ha nincs jól megtöltve nem szivattyúzza ki eléggé a vizet, centrifugálásnál ugrálni kezd és alul ereszt. Van valami házilagos ötletetek a megoldásra (gyerekem szerint venni kell egy újat), mert függönyt mosnék.
Update: azt figyfeltem meg epp az elobb -amikor ujabb vizzel teli mosasbol fugalasba valtott-, hogy jobba porgetve mos, balra porgetve mos helyett beleragadt abba, hogy jobbra porgeti a dobot es vagy 4 percen keresztul folyamatosan, megallas nelkul csak mosott, mosott. Ekozben adott meg neki plusz fordulatszamot fugalasra valtva, majd allt is le azonnal. En nyomtam neki pause gombot, vartam, majd folytattam a programot, egybol nekiallt szivattyuzni. Kesobb meg ugyanezen a mosas soran tobbszor is tortent ilyen, hogy ahelyett, hogy valtana a forgasiranyt, beleragad abba, hogy jobbra (es az eddigi jelek szerint mindig jobbra) porgetve a dobot mos hosszu perceken at.
Whirlpool FSCR 90423 , 1 évesen már nem indul el. Bekapcsolod, jó sokáig szaladnak rajta a fények, aztán mikor beállítod hogy mit meg hogy mosson és elindítanád, csipog 10-et, és részéről ennyi. Kis idő után kikapcsol.
Ilyen nincs a hibajegyzékben... és mikor máskor romlana el.... :(((
Mikakaparóval, vagy hasonló célszerszámmal tisztísd ki a kummutátorszeletek közötti szigetelést, majd ezres papírral csiszold fel a forgórészt. Nem árt féktisztítóval kimosni a szénport sem. Új kefe sem hátrány.
Tegyél bele új keféket! Amik most vannak benne azok már rövidek és nem nyomja a rugó a kommutátorhoz elég erővel. Eleinte az új kefe is szikrázni fog kicsit, de majd abbahagyja, ha bekopik rendesen. Esetleg a kommutátorra tekert csiszolópapírral kicsit becsiszolhatod, de nem muszáj. Ha te nem boldogulsz vele, akkor vidd el egy tekercselő kisiparoshoz, hogy kefézze meg a motort.
Segítségeteket szeretném kérni egy problémával kapcsolatban. Kb 8 éve használok egy akkor is használtan vett ElektraBregenz WAFS 3516 típusú gépet, ami eddig kiválóan tette a dolgát. Múlt héten szombaton a hétvégi mosásból kettő menetet megcsinált, de a harmadiknál felengette a vizet, és sehova tovább. kihívtam a szerelőt, aki pillanatok alatt kivette a főmotort, és kezembe adta, hogy ő ilyet nem tud rendelni, csináltassam meg, vagy szerezzek be egy újat. Egy új motort találtam, rendelésre 50pár ezerért. Elég húzósnak találtam, hát kézbe vettem a motort, hogy barátkozzak vele. A szénkefék felől csupa fekete por, a forgórész kollektorai (ha jól írom) szinte feketék. Leszedtem a szénkeféket, ecsettel megtakarítottam, megmozgattam a szénkeféket, amik kb még 5 mmrell kijjebb jöttek, mint benne a helyén ahogyan áltak. a kollektorokat finom csiszolópapírran feltakarítottam, szép fényesre és bronzszőrű drótkefével a kollektor szegmensek közét is kitakarítottam. Összeraktam, és üresen elindítottam egy centrifuga programot, rögtön a maximum 1600-as fordulattal. És lám, megy gyönyörűen. A motor kollektora eleinte kicsit húzza az ívet, de kb 2 perccel miután elérte a max fordulatot és pörgeti a dobot 1600-zal elhagyta azt is. Gondoltam szuper a helyzet, megcsináltam. Ezek után elindítottam egy mosást, és ültem mellette és halgattam a munkáját, amit a tőle elvérhetó helk precízséggel végezte. eljött a centrifugálás ideje. Rendben elindul, "pakolgatja felfelé a sebességeket"én ahogy felkapcsol a maximumra, elkezdett halható és látható módon villámokat szórni a kollektora. Azonnal pause gomb, szétszedem, és hát látszik a kollektoron a z ívek helye de nem vészes (szerintem). visszarakom, és indítok egy centrifugázást de csak 800-as fordulaton, ahol szépen jár.
Szóval ennyi előzmény után azt szeretném megkérdezni, hogy mit lehet csinálni ezzel a motorral, hogy bírja a max teljesítményt is? Meg lehet e ezt itthoni körülmények között is ezt tökéletesre javítani, vagy csak szakműhelybe? Egy szénkefe csere, javíthat e ezen a problémán?
Sajna visszatertem. Meg mindig ugral neha a gep. Mivel eltelt egy kis ido, sikerult osszegyujteni, hogy kb. mi a szitu. Egyreszt siman mosas kozben, amikor mosasra inditana a motort forgasiranyvaltaskor, akkor fugazasra indul, hallani, hogy felporog, ekkor rug egy jo nagyot (ruha+ teli viz komboban nem csoda hogy lerugta magarol, ami a tetejen volt), aztan valami automatika (dobmozgas/motoraram/fordulatszam) eszreveheti, hogy gebasz van es lestoppolja. Onnantol se kep, se hang, csak kikapcs es ujra elinditani a programot (de lehet, hogy szunet+folytatas is segit rajta, lasd kovetkezo mondat). Masik verzio, amikor csak arra erek oda, hogy all (ezt megelozhette az elobb leirt ugras es lestoppolodas, csak esetleg nem vettem eszre), ekkor nyomok neki egy pause gombot, fel ora mulva play gomb es es az esetek donto tobbsegeben folytatja is, es befejezodik a mosas, de olyan is van, hogy hiaba nyomok play gombot a villogo pause-ra, az ugyanugy villog tovabb, nem folytat semmit. Ekkor a kikapcsolas csak a megoldas es egy fugalas program utan lehet kezdeni elolrol a mosast (kezet imara kulcsulva, hogy menjen vegig). Valamint ha ket mosas van egymas utan, akkor a masodikban sokkal surubben hajlando elfekudni, mint az elsoben. Jelenleg a mosasok kb. 20%-anal akadhat el, a tobbi lemegy hibatlanul. Mi lehet a baja?
Nos hát ideje lenne rendesen szétszednem és átvizsgálni,főleg amit írtál a reléket meg a fűtőszálakat.
Csak hát az idő..... :))
A fürdőszobában a Zanussi a Miele - hez képest a fasorban sincs ,mert ezek szerint,szinte hideg vízben mosott és mégis tisztábban mos.Akkor milyen lesz ha rendesen melegít :)
Majd kitalálok valamit relék,fűtőszálak terén......
Jól gondoltam akkor, hogy a fűtőbetétek környékén lehet bibi. Az egy fázisra történő átkötéssel a fűtőbetéteket kapcsoló relék közül csak az húz meg, amire feszültség kerül, hiába van mellette még egy másik, pl. 2850W-os betét is... soha nem lenne így használva. :D 380-nál nem volt gáz, mert ott üzemben volt minden betét, és ment a melegítés rendesen. Simán ellenállás méréssel meg kellene nézned a betéteket. Vagy szakadt az egyik a kettő közül, vagy pedig a már említett relék valamelyike kontakthibás, azaz hiába húz meg, nincs átvezetés, így fűtés sem. Nagyobb az esély rá, hogy a relé lesz a ludas, mert ezek a betétek eléggé ritkán mennek tönkre.
A gépen egyébként azért van három mágnesszelep, mert félipari mosógépről lévén szó, a technológiai mosóvíz és az öblítővíz nem egyforma keménységű. A mosást lágy vízben végzi, majd hogy minél tökéletesebb legyen a mosószer "elvitel" a ruhákból, kemény vizet kell kapnia öblítéshez. A harmadik szelep a hideg lágy víz, ami a kikapcsolt hőfokszabályozó mellett üzemel, valamint a 60°C alatti programok esetében, ahol elmarad a melegvíz felvétel. Elvileg a szelepek mellett fel van tüntetve, hogy melyik milyen célra szolgál. Azt kellene tehát meglesned, és a hibátlan működés érdekében esetleg egy Y-elágazással megtáplálni a kimaradt szelepet is. Az üstben lévő nem megfelelő (kevesebb) vízmennyiség is befolyásoló tényező a fűtés teljesülésében, tehát ebből is látszik, hogy rendesen komplex dologról van szó. :D
Köszönöm és megpróbáltam :D Levettem nullára a hőfokot és végigvitte a programot.
Kiki73 javasolta a hőfokot vegyem le ,mert ahogy átkötöttem a gépet 380 V -ról, 220 V - ra , fűtőszál (ak) nehezebben melegíti a vizet.Van ezen a gépen 3 vízbekötési lehetőség.Azt tudom,hogy a 380-on ,kettő volt bekötve.A piros jelzés meg mellette a kék és egy kék szabadon volt. A piros a bojlerhoz ment.
Sziasztok! Bosch WFB1002 mosógép programbeállitó gombját keresek, sajnos a szerelő már nem tudta beszerezni, esetleg ha valakinek kiselejtezett gépe van és még ez használható rajta, kérem jelezze. Nagyon szeretném ha sikerülne, mert szegény gép már 20 éves és még nem volt eddig semmi baja, nem szeretném ezért kidobni. Köszönöm!
Mindenestől nyomd meg lefele a komplett belsejét és engedd el, ha leng akkor bizony a csillapítók. Amikor jók, akkor csak óvatosan vissza kell állnia az eredeti helyzetbe. A csapágynak őrült hangja is van, ha az a ludas... De ha a dobot mégis tudod mozgatni vagy imbolyog ha megforgatod akkor az csillagtörés lesz! (a dobot a tengellyel összekötő, három ágú alkatrész)
A program szerintem pont a fűtési lépésnél áll meg, és vár a beállított mosási hőmérséklet teljesülésére. Esetleg azt nézd meg, hogy az egy fázisra való átkötés alkalmával nem-e alacsony teljesítményű fűtőbetét kap csak áramot, és ezáltal kinyújtja a fűtési időt. Vagy esetleg, hogy éppen ez a fűtőbetét pl. nem szakadt-e, mert akkor ítélet napig áll a 12-es lépésben a program. A továbbléptetést az okozza, hogy a programtároló úgy van kialakítva, bármilyen működés közbeni program módosításkor kilépjen a fűtésből, nehogy kár keletkezzen az éppen dobban lévő ruhákban. Főleg olyan esetekben érvényes ez, ha a pamut programról akár a könnyen kezelhető vagy a finom mosás programokra léptetsz át. Kicsit olyan ez is, mint a VA 861 volt, ahol a program gyakorlatilag mind az 50 lépési műveletet elvégezte, csak némelyiket nem megfelelő hosszúságig, azaz a lényegtelen programrészek átugrásra kerültek. Ezek a mosógépek extra tartósak egyébként. Maga a WS5405 és 5406 gyártásának kezdete egyébként 1985 körüli, viszont azoknál nem volt beépítve elektronikus hőfokszabályozás, nem kevertek be meleg vizet sem.
Van egy 1981-es gyártású W436-om. Az aztán, mint egy tank..., de szó szerint: 121 kg. :D Zománcozott üst..., nagy kombi motor (mint ebben az 5406-ban is), a palástja még egyben zománcozott, nincs megbontható előlapja, csak hátul a motor magasságában van egy műanyag fedlap, mint a VA-knál. :D Brutális szerkezet, de 35 éves kora ellenére még nem kellett javítani... Kb. az is makulátlan állapotú, és szerencsés szitu, mert annak már az előlapján van a mosószer adagoló. Igaz, még nem a fiókos, hanem csak a beöntő garatos.
Szia! Köszönöm a segítségedet.A program nem csak a hetes gyapjú progin áll meg a negyed óra állásnál,hanem minden programon.csak azért írtam a 6-7-6 ugrást,hogy ennyi elég a gépnek a továbblépéshez :) Ilyenkor a dob forog, , mos,amíg a "léptetést" el nem végzem.A panelt megnézem,meg
kapcsolót(gombot).Ami gépet megcsináltam még 1 sem fogott ki rajtam:) (Wph,Zanu, VA 861.....)ahhoz képest,h 25 évet írtál a gépnek még most is bolti állapotban van.Sem horpadás,sem kopás,se rozsda..... :D
Az alagsorban kapott helyet és egy a baj még vele,hogy nincsen szivattyúja és így a vizet szabad eséssel engedi ki egy szelep vezérléssel.
Megnéztem az 5406 ajtózár bekötését, és kiderült, hogy mégiscsak szerepe van az elektronikának is benne. A panel 8-as, 9-es lábain keresztül vezérli az ajtózárat. Esetleg ezt is meg kellene nézni.
So-so ismerem a Miele gépeket. Azért túlságosan mély tapasztalataim nincsenek velük, de pár gépet azért sikerült már megjavítanom.
A WS5406-ot még nem, de WS5405-öt már láttam élőben. Bár az is igaz, hogy a kettő közötti különbség csak a mosószertartó elhelyezésében van. Utóbbinak a frontjára került. A gép a W700-as sorozatra alapjaira épült, de ami a motorját illeti, még ennél is régebbi megoldás, ami magában 25 kg. :D
Szóval ha az ajtó nem nyílik, akkor az leginkább az ajtózár behúzótekercsének szakadásából adódhat. Elektronika bár van a gépben, de az semmi másért, csak a motor és a hőfok szabályzásáért felel. A program teljesen mechanikus. A gép kb. 25 éves lehet, és még a csatlakozókra gyanakszom, hogy van-e esetleg olyan, ami meglazult volna. Ezen túlmenően még az ajtónyitó kapcsoló kontaktjaira gyanakszom. Ezen a gépen nincs úm. gyerekzár, aminek hatására esetleg nem nyílna az ajtó.
A másik hiba, amit említesz, hogy a gyapjú programon miért áll meg a gép. Itt lenne egy kérdésem: ebben a helyzetben forgatja a dobot, vagy áll teljesen? A gyapjú programban van több olyan szakasz, ahol megáll a gép, azaz hosszabb szüneteket tarthat a dobforgatásban, ezért lehet, hogy ez is pont egy olyan szakasznál áll meg. Megnéztem a használatiját, és egyébként nem látok semmi olyan kitételt, ami arra utalna, hogy a programban megállna valahol. Ha centrifuga nélkül gombot benyomod, akkor centri helyett csak szivattyúz. Ha a keményítés (Stärken) gombot benyomod, akkor az utolsó öblítés előtt áll meg, és várja a keményítő beadagolását, majd a gomb kioldása után felveszi a 3. öblítés vizét. Esetleg a hőfokszabályzó 20°C vagy felső, 0 állásában próbáld le ezt a 7-es programot. Az is lehet, hogy a 380V-ra bekötés esetében 2 fűtőbetét (ami akár 1500 vagy 2850W-os) működött egyszerre, és ott olyan gyorsan ment végbe a fűtés, hogy szinte nem volt várakozási ideje. Egyébként ennél a gépnél semmi más nem indokolja a 380V-ra bekötést, csak egy plusz fűtőbetét, ami a programidő rövidítésére van beépítve ugye, mivel ipari gépről van szó.
Ennyit tudnék első körben, aztán majd írsz, hogy mit sikerült a géppel.
Köszi a hézagolós tippet, éltem is vele. Így elvileg a tömítés futófelülete is a tengelyen picit arrébb került.
Szóval kaptam hozzá tömítést 550-ért és úgy tűnik jó is lett :-)
Megleptél a 22-24 évvel, ma is sérülésmentes, újszerű a gép kívül-belül. Amikor megvettem, akkor meg kimondottan úgy nézett ki mint egy vadi új. Nem kérdeztem az eladót, de akkor azt gondoltam valami német kismosodából származó 4-5 éves gép lehet.
De ezek szerint kb. egy tízessel tán több volt benne.
Szia! Látom van tapasztalatod a Miele gépek terén. A segítségedet kérném 1szintén Miele géphez.
Tipusa : Miele WS 5406
Nagyon szép munkát végez, csak van két probléma vele.
Egyik,hogy nem nyílik az ajtó a "sárga" gombal aminél van a kulcs ikon.Ez még nem is olyan nagy probi mert lenn a sarkán a kis ajtó mögött van a vésznyitó műany.kallantyú és azzal nyitjuk most.Valami gyerekzár lett-e beaktiválva nem tudni,mert először nyílt a gombal.
Másik probi.hogy a program egy bizonyos szakasznál,majdnem az elején nem megy tovább csak mos.Ha órát nézzük pl. akkor a kijelzőn a mutató a negyednél áll. De ha pillanatra pl. a hetesről a hatosra veszem,majd vissza a hetesre akkor teljesen végig viszi a progit.Érdekes,hogy először végig vitte mindet.
A gépet örököltük a német szomszédtól mert visszament németbe.Igaz nála 380-ról ment.Én átkötöttem 220-ra.A bekötésnél ezt kapcs.rajz is mutatja.
Ez a 921-es legalább 22-24 éves, ő már bizonyított. :)
A szivattyúhiba nagyjából ebben az életkorban indokolt is nála, főleg, hogy a programok ürítési szakaszaiban szünet nélkül üzemel, akár 10 percig is. Az eredeti Hanning szivattyú igen jó minőségű, ezért én is azt mondom, érdemes megjavítani. Összerakáskor arra ügyelj, hogy a motor forgórészét hézagold alátéttel, mert gyárilag eléggé nagy a tengely axiális játéka, ami a szimmeringre nézve nem igazán elfogadható.
Nálunk a családban van több Miele is. Ráadásul különböző generációk. 821, 986, 3241. Ez utóbbi már kicsit labilisabb az elődeinél, de különösebben nem panaszkodunk rá. Igaz, még csak 4 éves... :D Azt viszont tudom, hogy nem fog 20 évig üzemelni. Jó ha éppen meglesz a 10 éve... esetleg motor csere (vagy csak szénkefe), lengéscsillapító csere és egy elektronika javítással fűszerezve. A W900-as sorozat nagyon bejött, és gyakorlatilag ez volt az utolsó echte német sorozatgyártás.
Na, közben úgy néz ki az Orczynál lesz külön tömítés is 5-600 forintért, vagy akár utángyártott szivattyú is 8500 ezerért. Holnap odaautózom és remélhetőleg vmelyik jó lesz. Így már barátibb volna a dolog.
Köszi a hozzászólásokat. Végül én is úgy döntöttem, hogy megjavítom, akár így, akár úgy.
Egyelőre szétszedtem a szivattyút, minden további nélkül kiszerelhető a tömítés, a lapátot balmenetes csavarként kell csavarni és húzni finoman lefelé. A tengely vége nem kimondottan menetes, hanem ilyen csavart ricni vagy minek nevezzem van rajta. Összerakáskor lehet kenek rá kis Loctite rögzítőt, bár egy két szétszedést tán anékül is kibír.
Ehhez a tengely másik végét erősen satuba kell fogni egy alumínium pofavédővel.
Szóval most megpróbálok szerezni bele valamilyen szimmeringet aztán ha sikerül örülünk, ha nem akkor megveszem a szivattyút. Amúgy a tengely is megkopott már a szimmering alatt, valamilyen rugófesztítésű tömítés jobb lenne bele, mert a gyári csak sima gumi. Gondolom ezért sem bírja már kiegyenlíteni ezt a pár százados a kopást.
"...és valszeg az előző tulajnál szintén ment ennyit."
Szerintem legalább kétszer ennyit, de könnyen lehet, hogy még többet!
A kérdezőnek: Nézd meg nincs e törés vagy repedés valahol, azok a tömítések ritkán hibásodnak meg magukban! Szétnéznék a használt alkatrészek piacán is. Most szinte bármi újat veszel, az igen nagy valószínűséggel nem fogja addig bírni mint ez ha megjavítod, és ha újat is veszel ennyi pénzből garantáltan nem nem kapsz gépet.
Ha mindenáron cserélni akarod az öreg német vasat, akkor vedd a legolcsóbbat aminek van magyarországi szervizhálózata és alapon jó sok garanciája. ...de készülj fel, hogy 1-2 év után (ha szerencséd van) minden nap ajándék!
Alapból egy Miele gép 300k felett indul, namost ennek függvényében a szivattyú nem drága, főleg, hogy már nálad megy 7 éve és valszeg az előző tulajnál szintén ment ennyit.
Ez az új árnak a cca 10%-a.
Vedd meg bele a gyárit, és ha üzemel a gép akkor szedd szét ezt a rossz szivattyút, és próbáld meg megjavítani.
Új szivattyút találtam közben, de kicsit drága: 31 ezer forint... Hét éve használom ezt a gépet, eddig cseréltem rajta csapágyat meg szolenoid szelepet. Nem tudom mennyire volna érdemes ilyen drága alkatrészt megvenni bele.
Ez előtt kommersz, olcsó 1-3 évet kibíró gépekkel elegem lett. Ez ugyan jobb, de másodkézből véve azért ez sem volt probléma mentes.
Ha nem javítom meg ennyiért, akkor viszont most már nem tudom mit vegyek helyette, talán egy Hajdu Minimimatot ? Az talán javítható olcsón és egyszerűen...
Kellene pár építő jellegű tipp a következő problémára.
Adott egy Miele 2241 Softtronic gép, a mosás elején a víz beengedés után megforgatja a dobot és elkezd villogni a folyamatjelzőnél a "Spülen" mellett a LED. Azután leüríti a vizet.
A motorhibát tesztelve egy centrifuga program hiba nélkül lefutott!
A mai fogasztói társadalomban senki sem adná a fél karját, hogy az a xy gép biztosan kibír 3 évet.
Ezért kell hosszú garanciás gépet venni, vagy extra biztosítást venni hozzá. Akkor 5 évig ingyen javítják. A biztosítós csak azért gáz, mert elhasználódásból eredő hibára nem él.
Sziasztok.Megosztanám veletek egy tapasztalatomat, nem zudom, ti is így látjátok e.
Nekem már volt vagy 5 automata mosógépem.igaz nem a legdrágábbak,a WP. pár év után kuka, Indesit,1 évet bírt ki ,még pont garanciális volt, annyiba lett volna a javítás, mint az ára, de pár év múlva tönkrement,Volt.zanussi,keskeny elöltöltős, szép volt,örültem neki,de ennek se sokáig, pár év, kuka...
Csak én vagyok ilyen szerencsétlen???
Bemérgesedtem.Vettem egy használtat, 15 ezerért, fel vol újítva, pár éves volt.Na,ez meg 3 évig húzta,Wp. volt ez is pedig.
Akkor ezek szerint nem érdemes, 70-80-100 e et kidobni, ha még addig se tart ki mint egy használt.
Most az a dilemmám ,milyet vegyek megint, ami legalább 3 évig kitart..:)
Én most cseréltem egy mgép motorban szénkeféket ,1300 HUF volt a pár szénkefetartó nélkül ,mert azzal jóval drágább.Igaz szét kell szedni a tartót,meg forrasztani is kell. Lehet nálad kompletten cserélte :))
Igen, az kell rá, attól forog, tehát az maradt is rajta. Kefepor (szénpor) az, ami meg tudja zavarni a vezérlőelektronikát. Akár úgy is, hogy kattog, nem fut le az önteszt, és nem indítja a programot - ami mosógépnél a vízfelvétellel kezdődik...
Mondjuk ezt nem feltételezem róla, nem úgy nézett ki a szaki, korrektnek tűnt, de volt már olyan szaki akiért nem tenném tűzbe a kezem... (persze azt nem értem, hogy az üstben akkor miért nem volt víz, ha a szelepnek és a szintszabályozónak nem volt baja... ötlet???)
Szia! igen, kinyomta a vizet. Közben hívtam szakit, aki megcsinálta. Szerinte szénkefe volt a motoron. 12 E-be fájt. Mondjuk én vízszelep, vagy vizszint szabályzónál kerestem volna a hibát. Gondolom, nem csak a csatlakozó volt lecsúszva, s azt észrevéve visszadugta, nekem meg generált egy szénkefehibát... :-)
Siemens R10-15 felültöltés típusú mosógép a következőt csinálja: indításkor csak kattog a mosógép, nem engedi a vizet a gépbe., kb fél perc után elkezd villogni a három hibajelző led. Mi lehet a gond, vízszelep, ami engedné be a vizet a gépbe? Ha valakinek van ötlete, szívesen venném!
Ez jó! Nekem is ilyen van 2 gépemben is, csak 240-es és tényleg jó! Nem lesz vele gondod és nagyon fel is gyorsítja a gépet, persze som adat nem fér rá, de ha van mellette egy nagyobb kapacitású HDD a DVD helyére beépítve akkor az úgy már jó. Egy ilyen ami nekem van az itt 20 ezer Ft.
Nem olyan modern az... csak a hétköznapi felhasználásban. Ha esetleg tolnál ide egy linket az SSD-ről akkor ránézhetünk, vagy megtetted ezt már a hardveres topikban?
Internetünk nagyon lassú, naponta többször elmegy, szakadozik és nagyon drága. A villanyt is elveszik 4 órát naponta, vizet egy héten kétszer esetleg háromszor adnak.
Ezen az oldalon ahol árulnak műszaki dolgokat, kintről hozzák be szerintem feketén. Természetesen csak újat veszek, amit talátam az úgy van meghirdetve, hogy új. Már tudom milyen a csomagolás, irták a fórumon. Én életemben nem láttam ilyen modern kütyüt. Nagyon ügyelek, hogy mit veszek meg.
Azért olyan sok időt nem töltöttem ott, hogy ilyen mélységében ismerjem az országot és azóta gondolom rengeteget változott is a helyzet... de tényleg fura hely lehet, az biztos! A társadalom az összeomlás határán nélkülözve forrong, de internet az van, meg ha pénzed van akkor naprakész műszaki cikkeket is be lehet szerezni...
Gondolom a hardveres topikban felhívták a figyelmedet, hogy csak új SSD-t vegyél.
OFF:Műszaki cikkek sincsenek a boltokban, nem csak kaja és gyógyszer.
Van egy itteni internetes oldal, ahol árulnak műszaki cikkeket, haszáltat és újakat az emberek egymás között. Mindent árulnak, kivéve kaja és gyógyszer az tilos.
Ott találtam egy ilyen ssd-s 120 GB-s kártyát 60 ezerért (60 dollár érték). Ezt szeretném megvenni. :)
Haza költözni nem olyan egyszerű. 57 éves elmúltam, igaz az egészségügyben dolgozom, de nincs képesitésem. Itt nem kellenek általában papirok ilyesmihez :) teljesen más világ ez, de te gondolom láttad, amikor 18 éve itt voltál. Én 22 évesen jöttem ide és csak 3,5 év munkaviszonyom van otthon, tehát sohasem kapnék nyugdijat sem. Pénz nélkül elindulni a nagyvilágban ennyi idősen nem könnyű döntés lenne. Ha itt megváltozna a helyzet az lenne az ideális. Reméljük, hogy valamikor jobb lesz itt is, mert ez nem mehet sokáig igy. Se kaja, se gyógyszer se semmi sincs.
Egyébként miért nem költözöl haza? ...tudom, persze az sem lenne egyszerű, de talán könnyebb mint ott! Vagy legalább biztosabb. Azért itt egy egészségügyi dolgozó (ha jól tudom az vagy) nem 15 dollárt keres, persze itt sincsenek túlfizetve, de lassan (nagyon lassan) azért elkezdik normalizálni a bérüket, mert másképp itthon sem lesz lassan aki megcsinálja azt amit ők! (innen meg Ny-Európába mennek tömegesen az egészségügyből)
Ahogy hallottam lassan összegyűlik az SSD-re a pénz és megkapod, egyébként az ilyen műszaki dolgok elérhetőek, ha élelmiszer nincs? ...mondjuk gondolom ott is van egy nagyon kicsi, de nagyon gazdag réteg akik megengedhetnek maguknak ilyesmit, és ez nem olyan mint a kaja... amit mindenkinek meg kell vennie...
A te géped azért alapvetően másképpen működik mint az itthon fellelhető mosógépek! Talán az itthoni tárcsás mosógépekhez lehetne a legjobban hasonlítani. Ezekben az itthoniakban az egész mosóegység rugókon lóg és lengéscsillapítókkal van kordában tartva a házon belüli mozgása. Ha a lengéscsillapítók már lazák és/vagy a gép nem tudja kellően eloszlatni a tömeget a dobban akkor elég jól képes mozogni szinte minden irányban. Nálad ilyenkor oldalirányú remegés ée forgatónyomaték ébred, ezért fordul el amikor a lábak a remegéstől tehermentesednek akkor picit arrébb csúszik. Egy itthoni gép ilyenkor inkább mászik és/vagy ugrál szélsőséges esetben.
Valaki mondta, hogy a sokba kerülő gépek nem mozognak, pedig de... Nem a mozgás a lényeg, mert az olcsó gépek sem mozognak feltétlenül amíg mindene jó, hanem a vibráció! Az bontja ki a konyhaszekrényt a falból vagy rázza le a poharat a polcról stb...
Persze a konstrukción sok múlik. Nekem is drága kategóriás gépem van, ez sem mozog de ez is kelt rezgéseket és ritkán, amikor úgy van pakolva akkor nem is kicsiket!
Mondjuk biztos az is számít, hogy ennek nem a lemezeiből van felépítve a váza, és 30-40 kilóval nehezebb is mint egy olcsóbb kategóriás mai gép.
Gondolom, hogy amig új a gép akkor tökéletes, nem ugrál és mocorog. Gondolj bele, hogy egyszer elromlik pár év után és akkor ugrálni kezd esetleg és szétveri a butort.
Az én mosógépem 12 éves. Általában meg sem moccan. Ha 50x mosok vele 49-szer mozdulatlan egy kicsit se ugrál, viszont egyszer képes elfordulni a tengelye körül, mire befejezte a mosást.
Nem jöttem rá, hogy ez miért van, szerencsére nincs sehová beépitve.
Ha az az általános, hogy betolják a gépet hézag nélkül, akkor azon gondolkozom, hogy olyan gép nincsen, amelyik semennyire sem mozog. Ha meg csak néhány tized milimétert is, és nincsen összerögzítve a bútorral, akkor valahol dörzsölődni fog.
Azért írtam, hogy a gyártók állításai szerint elvileg nem kell hézag, az adott, már megvett géppel a gyakorlat meg mindig akkor mutatja, kell-e vagy kellett volna-e hézag, amikor már – rossz esetben – késő.
Direkt nem írtam, mert más is tud ilyet. De azt nem lehet írni, hogy ezt vedd, mert ez nem fog. Csak azt tudom írni, hogy a miénk nem teszi. Hogy ez éppen egy Miele, az egy más dolog. ;)
Nézd, a miénk rezeg. Tehát nem patentolnám be bútorlapok közé, mert ott előbb-utóbb baj lesz. És a szerelő meglátja, aztán azt mondja, na akkor bontsad ki te onnan, és majd csörögj rá, ha végeztél.
Kell oldalról meg felette is 2-2 cm hely, hogy kilehessen húzni, ha szerelni kell.
Ezt úgy szokták és kellene, hogy a mosógép nem ugrál. A miénk 1 mm-t sem mozog centrifugáláskor. A mosógépet sem szokták rögzíteni, hiszen ha mozogni akar, és rögzíted, akkor a mozgás megmarad, de az egész csak a felfüggesztést terhelné, így az hamarabb menne tönkre.
Ha csak nekitolnék a mosógép oldalának egy konyhabútort vagy mosogatógépet, de nem rögzíteném, akkor az állandó surlódás szerintem meggyilkolná mendkettőnek az oldalát.
Akkor beépítettre nincs szükséged. Ha a gép normálisan működik, a 60 cm széles hely elég kell, hogy legyen. Ha nem működik normálisan, akkor azt előre úgysem lehet tudni.
Amúgy lehet, én vagyok béna, de ezt az Electroluxot évek óta nem forgalmazzák és felültöltős.
Sziasztok! Miele aut.mosógép megáll minden programon 1 pontnál és csak mos és mos.Tovább kapcsolva kézzel,már viszi a programot.Van amikor lejárja a progit,még a 30 percest is.
Az ajtóval eltakarás nem lenne lényeges, a helyszűke miatt próbálom ezt a módot választani.
A rezgés szempontjából viszont nem kell valamire figyelni? Azért egy átlag mosógép nem mozdulatlan menet közben, az meg elég rossz meglepetés lenne, ha az egész konyhabútorral együtt kezdene el pattogni.
A beépítés alatt a teljes beépíthetőséget érted, azaz amikor a lábazat és bútorlap is takarja a gépet? A bútor és a csövezés, kábelezés részéről semmi különös, ami kellhet, azt inkább a kinézett gép használatijából nézd ki! Hogy min múlik? Leginkább valahogy így kell kinéznie. Ha csak a pult alá akarod betolni, azt bármelyikkel lehet. Igaz, a vízszintezést még előtte kell megcsinálni, és kérdés, hogy ahová betolod, ott is jó lesz-e. Másrészt ha csak betolt, de ha beépített, még inkább számíthatsz majd, hogy a szerelők a neved nem pozitív értelemben fogják imába foglalni.
Az új laptopomba (márc.-ban volt 1 éves) kipurcant a merevlemez, úgy, hogy meghalt. Annyira, hogy semmilyen gép nem érzékeli, mintha nem is volna fizikailag. 500 GB-s.
Két laptopom van egy 8 éves öreg és ez az új. A hardwer topikos http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9020881 fórum segitségével sikerül szétszednem a laptopot és betenni az öregből a működő merevlemezt.
Most ezért csak egy laptopom van a másik lemez nélküli lett. A fórumon meg annyira aranyosak a szakik, hogy összefogtak és küldenek nekem egy ssd lemezt (120 GB) ami sokáig birja és nem fog tönkremenni. Pontosabban nem is küldik, mint eredetleg akarták, mert félünk, hogy itt lenyúlnák a postán, hanem elküldik a rávalót. Hatalmas összeg 60 dolcsi.
Nagyon rendes tényleg mindenki és segit ahogy tud. Sohasem gondoltam volna ezt és meg vagyok nagyon hatva.
Reggel fél 9-kor hivott a szerelő és megkérdezte, hogy végül meg tudtam-e csinálni a mosógépet.
Mondtam nem és rá várok.
A kiszállási költségét közölte a telefonban előre, 5 dollárnak megfelelő bolivarba kerül.
A mérőműszerével mért itt, mért ott és közölte, hogy rossz az óra.
Ki is szedte és a kezembe adta. Felhivott valakit aki azt mondta újonan 145 dollár. Na itt mondtam neki, hogy ezt sohasem tudnám kifizetni.
Felhivott egy másik embert aki 30 dollárét tudja javitani.
Mondtam neki nincs annyim. Kell előleget adni legalább a felét. Ha kész az ő dija 10 dollár lesz.
Teljesen kétségbeestem az összegek hallatán. Összvissz volt itthon 15 dollárom (ez mind bolivár átszámitva) ennyi az összes vagyonom. Holnap kérni kellett volna kölcsön, hogy sikerüljön működésre birni a gépet.
Az ajtóból visszafordult a szijú csávó és mondta még egy próbát csinálni akar, mert nem akar tévedni.
A mosógép ajtaján a záró elektromos kapcsolót ő már direktre kötötte kb. 2 éve.
Szétszedte a szigetelőszalaggal összeragasztott drótokat és újra összekötötte.
4 szál kábel volt, kettő azért volt felelős, hogy a mosás beinduljon a másik kettő pedig a szivattyúzás centrizés miatt.
Az utóbbi nem volt összekötve. Most ő direktre kötötte és öröm van MŰKÖDIK A GÉP.
Az óra jó, visszarakta a helyére.
Most ment el összesen 15 dollár volt az egész.
Ez egy fizetés ára. Pénzem nincs de mosógépem igen és megúsztam ennyiből.
Rendes a szerelő és látom rajta, hogy megtesz mindent amit tud. Nagyon remélem, hogy megint megy pár évig a gép és nem kell birizgálni.
Köszi mindenkinek a segitségét. Kicsit részletesen irtam le a munka menetét, remélem nem baj, hogy hosszúra sikeredett.
Ez nagyon borzasztó dolog. Nem tudsz haza jönni? Nem mintha...
Ennivaló itt még van, és tudom, hogy nem vigasztal, de én "speciel" kilakoltatás előtt vagyok. Ugyanis a devizahiteleseknek beígért segítség sehogyan sem jött össze. kb. 130 ezer családra vár ez.
Egyrészt nem a politikusok világnézetével hanem a becsületességével van baj! Jobbról és balról is lehet jól is és nemzetrontóan is irányítani egy országot. A venéz olajról meg csak annyit, hogy az egyik leggyengébb minőségű, hiába van belőle nagyon sok, amíg ilyen alacsony a világpiaci ár addig egyszerűen nem éri meg kitermelni és feldolgozni, mert a költségek elviszik a hasznot. Arról meg ne is beszéljünk, hogy a venéz olaj feldolgozására szinte kizárólag csak az USA finomítói vannak felkészülve, de az USA nem szívesen vásárol egy kvázi kommunista berendezkedésű országból, pláne nem akkor ha dömping van a világpiacon...
Venezuela soha nem volt egy gazdag és biztonságos ország, én ~18 éve amikor arra jártam akkor is még kelet-európai szemmel is óriási volt a nyomor és még fényes nappal is tanácsosabb volt csapatban járkálni az utcákon mint egyedül! Pláne nagyobb városokban, Caracasról nem is beszélve!
A vidék egyébként csodálatos és olaj nélkül is egy jómódú ország lehetne az adottságait tekintve, de a venézek általában nem túl szorgalmas emberek és mint minden ilyen népet nagyon könnyen lehet őket manipulálni.
De nem is az éhezés miatt lett lázadás. Tőkés Lászlót nem engedték elvinni.
@Etus
Jó olvasni, hogy még megvagy. :) Számomra érthetetlen, elsőre az írnám: birkák. Mert ugyan a magyarok sem az éhezés miatt lázadtak ’56-ban, a magyarok és románok sem ’89-ben, ahogy Észak-Koreában sem lázadnak. De egy óriási különbség: Venezuelában nincs terrordiktatúra, mint a másik háromban. És az első kettőben talán nem is volt ennyire súlyos a helyzet.
Mégis melyik ország ez, ha közbe szabad kérdezzek? Az első hozzászólásodra azt hittem, Ukrajnából írsz, de most már latin-amerikára hajaznak inkább a soraid.
Rettenetes a helyzet. Semmi kaja sincs már és a boltok üresek. Sajnos ott tartunk, hogy éhezünk és ez bármilyen hihetetlenül hangzik igaz.
1 kg rizs, cukor, olaj, liszt, kávé megszerzése (ha szerencsés vagy) 5-6 óra sorbanállás. Egy héten csak egyszer vásárolhatsz, amire a személyid végződik. Én csak kizárólag csütörtökön mehetek. A boltok előtt hajnal 3-kor már ott várnak az emberek, hogy ha kinyit be tudjanak jutni. A kezedre filcctollal egy számot fest a csendőrség, hogy hanyadik vagy a sorban. Megjelölnek, mint a marhákat :(
Van, hogy végre sorra kerülsz és az orrod előtt fogyott el. Nekekm már az éléskamrám és hűtöm teljesen üres. A túlélésre gyúrunk, hogy legyen naponta valami enni.
Nálam a rántottleves megy már hetek óta, ha van tojásom akkor csurgatott tojásleves. Sajna már csak egy marék lisztem van és egy gyűszű étolajam.
Ezt sokáig birni nem lehet. A baj, hogy hiába tüntetünk semmi eredmény.
Bocs ez nagyon off volt.
Visszatéerve a mosógépemre, nagyon el vagyok szomorodva. Nézegettem a neten a vizpumpákat, mikor még azt hittem az pusztult el, 40 dollárnál kezdődik egy használt. A gari az, hogy ha működik ok, ha nem kicserélik egy másik használtra.
Újat 70-80 dollárért árulnak (nem bolt, hanem emberek egymás között). Nekem még egy 10 dolcsis tétel is nagyon sok, mert a fizetés csak 15 dollár.
Ebben a szerelőben megbizom. Kérdeztem tőle, hogy tudja-e kivagyok? Azt mondta a telefonban, hogy hát persze, az a nő aki szét szokta szedni a mosógépét :)
Közben lokalizáltam a szijú csávót, azt mondta fújjak bele a lefolyócsöbe, hogy nincs-e eldugulva. Nincs eldugulva, belefújtam és jött simán a levegő.
Ha minden igaz holna megnézi a gépet. Ő is a szivattyúra tippelt, de mondtam, ha kap áramot, forog. Akkor mondta ezt a fújásos technikát, de nem jött be, nem piszkos a lefolyócső.
Nem kell könnyen lazán forognia, de azért ujjal tudni kell megforgatni. Ha úgy mozog akkor az jó! Ha jól látom akkor ez 120V AC-vel megy, talán meg kellene nézni, hogy direkt tápot adva neki mit csinál. De ezt nagyon-nagyon óvatosan, nehogy megtaláld a birkózógépet!
Van esetleg valamilyen mérőműszered amivel tudsz ellenállást és feszültséget mérni? Ha van, akkor rámérhetsz a pumpa tápjára, hogy a megfelelő időben kap-e tápot egyáltalán. Ezzel ki lehet szűrni, hogy a pumpa vagy a vezérlése adta-e meg magát, esetleg mindkettő...
Égettszag nincs, kivülről semmi érdekes nyomot nem látok. Ha forgatom a "lapátot" az ujjammal forog, nem pörög. Nem tudom, mennyire kell neki szabadon forognia.
Így elsőre gyanús, hogy a lúgszivattyú. (pumpa, ami kipumpálja a mosólevet a gépből) Ha kiszerelted akkor nézd meg, hogy vannak-e égésnyomok, füstnyom, vagy erős égett szaga. Megnézheted, hogy forog-e, csinálj róla jó képeket és tedd fel ide hátha azokon látható valami. A vicc kedvéért megnézheted, hogy a kivezetőcső átjárható-e, nehogy csak egy dugulás legyen...
Elromlott a mosógépem. Amikor bekapcsolom, el kezdi szivni a vizet, ahogy kell, mos is. A vizet nem ereszti le és ha a centrifugázásra állitom nem kapcsol be a centri.
Mi lehet a gondja szerintetek? A vizpumpa purcanhatott ki? H kiveszem, hogy tudom megállapitani, hogy jó-e?
Két kérdésem lenne, az egyik konkrét típosokat illetően: Electrolux EWT 10120 W, és a Whirlpool AWS51012 típusokról valami jó vagy rossz mondható-e, illetőleg egymáshoz viszonyítva várható jelentős különbség közöttük, tartósságban elsősorban.
Melyek azok a mosógépek, amiket be lehet építeni, például konyhabútorba, min múlik ez?
Az egyik képaláírás azt mondja: Se WC-papír, se tej. Olyan fotót viszont nem lehet készíteni egy szupermarketben, amelyen egyszerre szerepelnek a polcon.
Van egy kb. 10 éves mosógépünk. Whirlpool AWT-5100.
Nemrég elkezdett picit hangosan centrifugázni. Olyan búgó csapágyhangon. A szerelő azt mondta hogy ez majd csapágyas lesz, de még nem kell cserélni.
Most már centrifugálásnál ugrál is a gép. Van négy rugó, amin a dob függ ezek ki szoktak lágyulni? Vagy a két lengéscsillapító rossz, azok picit rozsdásak. Lehet hogy azok szálltak el és amiatt ugrál a gép?
Mit tanácsolnátok, ha szeretném felújítani? Van utángyártott javítókészlet dobhoz, az szükséges, vagy csak csapágyat kellene cserélni?
Illetve a lengéscsillapítók cseréje megoldaná az ugrálós problémát? Abból is elég lenne az utángyártott? Még kb. 3-4 évet elmenne vele? Ha megéri veszek hozzá eredetit is ha annyival jobb...
Azt nem értem hogy a szerelő miért akarja megvárni hogy teljesen beálljon a csapágy... Pedig ráadásul ismerős, nem lehúzós.
Egy apró különbség, hogy itt terror volt az akkori világ második legerősebb hadseregének támogatásával. A venézek meg önként vállalták, hogy ezek a dilettáns idióták vezessék az országukat.
Üdv. Nálam is ez volt a gond. A lényeg tömd meg mosáskor. És még valamit megcsináltam kiderült hogy túl magasra volt állítva a lábai teljesen betekertem utána vízszinteztem azóta nem pattog :-D De majd az okosok adnak még tanácsot.
Kimértem a fűtőszálat, 25.5 Ohm, az NTC is reagélt a kézmelegre. A jelenség ugyanaz, átlépkedi a mosógép a programoat, 10 perc alatt lemegy a prgram. Szerinted hol folytassam a hibakeresést?
Valószínűleg azért nevezték (át?) Jet System-re, mert valójában sosem esőztetett, hanem egy vastag sugárban lövi egy viszonylag nem túl nagy területre a vizet, mosólúgot.
"Biztosan olyan is van ahol külön pumpával juttatnak a dob fölé mosólúgot, de ennek nem sok értelme van. kb.: olyan parasztvakítás mint a vízszint szabályozásra ráfogni azt hogy súlyautomatika."
Ez olyan gépnél hasznos, amelyik még annyi vizet sem enged az üstbe, hogy elérje a dobot. Így aztán valahogy meg kell oldani, hogy térben és idöben találkozzon a víz a ruhával:)
Az esőztetés már egy elég régi "extra"! Általában úgy oldják meg, hogy a dobban lévő bordákon lukakat helyeznek el és a bordába a lúg szintje alatt befolyó mosólúg ezeken a lukakon a felső pozíciónál kicsorog, kvázi esőztet. Biztosan olyan is van ahol külön pumpával juttatnak a dob fölé mosólúgot, de ennek nem sok értelme van. kb.: olyan parasztvakítás mint a vízszint szabályozásra ráfogni azt hogy súlyautomatika.
Ne az esőztetésre gyúrj, mert az szinte mindre rá van írva, inkább olyat keress aminek van "Plusz víz" opciója és szokd meg, hogy azt mindig használod is!
Az elektronikacsere gáz - ez nem kérdés - viszont az AEG-nél eddig még mindig jobbnak tűnik & házon belül javítja a Bosch márka renoméját a 14 éve hibátlanul működő és még mindig full energiatakarékosnak számító mosogatógép :)
Az elektronikacsere óta szépen, rendben teszi a dolgát. Lekopogom ;)
Viszont a hűtő hatalmas, a 12 literes leveses fazekat simán elnyeli, úgy, hogy 1 polc fele még mindig szabad.
0 fokos rekesz, turbó hűtés / fagyasztás, leolvasztani sosem kell, nem dől fel semmi az ajtóban a tartók miatt, ha a polcon baleset történik, akkor nem folyik le alsóbb szintre, jól variálható. Mi heti / 2 heti nagybevásárlásra vagyunk ráállva, közte alig boltozunk, és ebben kényelmesen elfér minden.
Közben pedig alig eszik áramot, ami egy 0/24-ben működő cuccnál nem mindegy.
De tény, a pár évtizede megbízhatónak számító márkák is rendszeresen okoznak nagy pofáraesést :(
Az esőztetés - nem esőztetés vonalon nincs is szükségem tanácsokra :)
Kb. olyan, mintha azon filóznánk, klassz dolog-e, ha 1 autó a tükreiről magától leolvasztja télen a jeget vagy sem. Az enyémet sajna vakargatni kell, de attól belátom, hogy az csudajó & irigylem is a férjem autójából :) Hát még az milyen klassz lehet, ha az első szélvédőt is leolvasztja! Belátom, pedig ilyenről még csak hallottam & persze felfogom, hogy egy vagyon lehet repedés esetén cserélni, de azért ne mondjuk már, hogy nem jó dolog és totál felesleges és parasztvakítás ;)
Tudom, hogy az esőztető baromi jó - nem a bordázott, lamellázott dob helyett van, az az alap (mint az autónál alap, hogy van tükre + szélvédője), hanem még arra tesz rá 1 nagy adag kényelmet, tisztaságot, meg kevesebb mosószer és víz és áram is elég. Tudom, hogy megdrágítja a mosógépet. Így ha megunom, hogy a relatíve drága mosógép is hamar feldobja a bakancsot, akkor azt kell eldöntenem, hajlandó vagyok-e erről a pluszról lemondani, vagy beáldozom miatta megint a pénzt. Vagy elfelejtem az AEG-t, mint márkát, és körülnézek az olcsóbbak közt. LG-ben 100.000 alatt véltem esőztetőset látni (kár, hogy ugyanannak a dolognak minden gyártó más fantázianevet ad, így nehezebb az összehasonlítás).
Tehát a kérdésem az volt, hogy tudja-e valaki kapásból, hogy más, olcsóbb márkákban milyen néven fut az esőztető rendszer? Melyik márkának van egyáltalán?
Lassan azt kell mondjam, az AEG márkában csalódtam. Hűtőben, mosogatógépben bevált a Bosch - bár a hűtő még garanciában elektronikacserés volt... :S De a Bosch mosógépek tudomásom szerint még az AEG-nél is drágábbak. Tartósságukról pedig fogalmam sincs. A Miele pedig szóba sem jöhet - nem is gondolkodom egy pillanatig sem abban az árkategóriában, mert egészen egyszerűen nem az én pénztárcámnak való.
20 perces mosás nem 8 kiló ruhához való, hanem amikor a gyerek este 10-kor közli, hogy ő holnap MINDENKÉPP AZT a ruhát akarja fevenni, és AZ a ruha épp a szennyestartóban van. Számomra egyszerűbb 20 percre mosógépbe dobni, mint kézzel pancsikolni. Nálunk ilyesmi viszonylag rendszeresen megesik. 1 db ruha pedig 20 perc alatt is elég tiszta lesz - pl. pont az esőztetésnek köszönhetően, mert nem csak 20 perc ide-oda lögybölés megy, hanem rendesen kapja az ívet szinte minden irányból. 10 perc mosás, a másik 10-ben öblít gyorsan párszor.
Esőztetés. 12 éve mosok ilyen géppel. Előtte nem ilyen volt + közben is volt pár alkalom, hogy esőmentessel mostam + rokonoknál, barátoknál segítek olykor teregetni. A végeredmény tisztasága, mosószermaradvány-mentessége (szerintem) sokkal jobb az esőztetőnél. Erről nem nagyon nyitnék vitát, ez a saját tapasztalatom, pedig mezei dm-es mosószereket használok hozzá, semmi drága turbó vegyi csoda.
Amúgy szerintem 8 kiló ruhát igazából semmibe nem lehet bespájzolni :D Eleinte becsülettel leméregettem mindent. Tehát a legnagyobb parasztvakításnak számomra a mosógépeknél megadott szárazruhatöltet adatok tűnnek.
Ragaszkodhatsz az esőztető rendszerhez, de a mosás lényege a mosószeres vízben pl. a sulykolás, azaz hogy a dobbordák felemelte ruhák lezuhannak, így a víz, a mozgás és a mosószer miatt fellazult, feloldott szennyeződés a vízbe kerül. Hogy egy kis locsolás is van, az a gyerekeknek vidámság, a kutyáknak ugatni való. Mindenki másnak meg parasztvakítás. ;)
(Nagyon) régen jártam erre. Ha elromlik a mosógépem, és emiatt kárbejelentőt töltögetek, akkor persze eszembe juttok :)
Tapasztalataim.
Ugye volt az 1. mosógépem kb. 1998-ban, a Whirlpool, ami megolvasztotta saját magát - 40 fokos kímélő mosásban is forralta a vizet. Termosztát csere után később csapágyas lett - mint 1 felszállni készülő MIG29-es, olyan hangja volt... 16 éve 15ezerért javították (ki tudja ma már... lehet, átvágtak minket a szerelés díjával...)
Következett egy AEG 72640 2004-ben. 8 év alatt kinőttük + elkezdett kicsit ugrálni (ma sem tudom mitől). Közben 2-szer kellett benne cserélni az esőztetőrendszer szivattyúját - 7ezer volt alkalmanként alkatrésszel, 15 kilométeres kiszállással együtt.
A következő 2012-ben egy 8 kilós AEG 87680 FL. Nagyon hasznos benne a 20 perces mosás, szeretem, hogy akár 5 öblítést hozzáadhatok, hogy 2 lépésben rövidíthetek le szinte minden mosást, a paplanmosó programot. De pl. a gőzölést soha nem próbáltam még ki, pedig 2 féle is van rajta :D
Egyszer, még a szavatosság ideje alatt, 2014-ben elhalálozott a gép elektronikája. Konkrétan se kép, se hang, meg se nyekkent. szept. 5-én nyiffant ki - dec. 22-re javították meg: igen, ez 3,5 hónap... Mert (állítólag) még Németországból sem tudtak bele elektronikát küldeni... Addig bocsánatot kértünk a kis ugrálós AEG-től, és 3,5 hónapig újra vele mostunk...
Most valszeg megint ő fog újra csatasorba állni, mert a 8 kilós nagytesója is elkezdett ugrálni... De nem olyan icipicit, mint ő, hanem olyan 8 kilós nagytesósan majd' szétb.ssza a fürdőszobát... Ijesztő, amit művel....
Én megint elektronika hibára tippelek.
Gyönyörűen elrendezi a ruhát, szépen, egyenletesen felpörgeti, halkan centrizi, ahogyan kell. Majd hirtelen megállítja, rendez rajta 1-2-őt, hirtelen felpörgeti, de akkor már bontaná is le a fürdőszobát... Ha ilyenkor odaugrom, és leállítom, akkor a hátralévő 2-3 perc visszaugrik 12-re. Ma bizonyosodtam meg, hogy ez a gép tényleg meghülyült: a kímélő mosás 2-3 perces centrifugálásával összesen kb. 30-40 percet játszadoztunk 2-3 kikapcsolással... (a szokásos: kímélőhöz kicsit több, mint félig megtöltött dob, vegyesen pólóval, szoknyával, zoknival - egyetlen súlyosabb darab sem volt benne, együtt kb. 3 kiló lehetett szárazon)
Anno 2012-ben 5 évre kiterjesztett garancia járt mellé ajándékba - hát, szó mi szó, kell(ett) is hozzá... De ahogyan nézem a markabolt.hu-n, már csak 3 évre kiterjesztettet mernek alapból bevállalni az AEG-k mellé...
Most merengtem el azon, hogy mivel anno az elektronika cseréje gyártói szavatossággal ment, annak vajon újraindult-e a garanciája?... Ha igen, akkor majd a biztosító lemeccsezi velük...
Vajon mennyi idő múlva KÖTELESEK adni 1 új gépet, ha nem tudják megszerelni? Lehet, hogy már a 3,5 hónap is határeset volt... Mondjuk akkor a biztosító + a gyártó meccsezett egymással 1 darabig, míg lejátszották, hogy ez szavatosság, így a szerelő tulajdonképpen csak szept. 27-én vette szemügyre a gépet.
Ha ez a gép végképp feldobja a bakancsot és már nem lesz rá garancia, akkor jó kérdés, hogy mi lesz helyette.
Milyen olcsóbb, eldobhatós (tkp. mostanság az AEG is eldobhatós, csak nem olcsó...) gépben van esőztető rendszer?
Mert nyáron, több hetes vendégségben többször rákényszerültem, hogy esőztető nélküli mosógépben mossak, és a ruhák némelyike konkrétan épp csak vizes lett, de a számomra etalonnak számító otthoni tisztasághoz képest tulajdonképpen koszosak maradtak :(
Lehet, hétfőn azért a fogyasztóvédelmet is felhívom, hogy mi van a fő alkatrészek cseréje esetén - arra vajon újraindul-e a garancia? Mert a full elektronikacsere, az gondolom, főalkatrész cserének számít... Ugye?
No, uj futoszal bepattintva, most mar megy a futes. Lement ket kor mosas gond nelkul, szerintem sosem tudjuk meg, miert kezdett el ugralni a gep. Azt mondjuk nem ertem, hogy egy elektronikus vezerlesu mosogepnel ha kimegy a parancs, hogy futeni kell, a futoszalban ott figyel az NTC, es a gep erzi (erezhetne), hogy nincs futes, akkor miert nem megy el hibara, de biztos en varok el tul sokat :)
Ha le tudod venni a tetejét és rá tudsz látni az üstre és nézd meg, hogy az üstfelek illesztésénél hogyan van összefogatva? (az illesztés általában az üst közép táján, vagy az első palástjánál van) Amennyiben csavarozva van, akkor akár házilag is megoldható, csak a megfelelő kéziszerszámok és némi affinitás kérdése, ha hegesztett, akkor már gyakorlottabb szerelőt igényel, de az is megoldható!
A Samsung mosógép tipusa : WF0600NXW. Szakemberek közül tudja valaki, hogy ennél a tipusnál külön kiszerelhető-e a csapágykit és, hogy mennyibe kerül, érdemes-e belevágni? A számlát tudjuk, hogy 26.-ra datálták.De akkor nem járt szerelő itt! Valótlan a dokumentum!
No, szetkaptam a gepet, vegulis nem volt folos munka. Ez vajon miota nem futhetett? :/ Meg jo, hogy igy tokveletlen kiderult...
A 20 forintos kerdes pedig, hogy honnan szerzek ilyet hamar? 1950W, 132506400 a gyartoi cikkszam. Orczy-ban csak utangyartott van, kopaszon, amibe at kell raknom az NTC-t, szabad olyat venni?
Nekem nem volt ilyen szerencsém - pár már szórakoztatott. Van rajta szivatós terület - bár szaknyelven ez szerintem "elektronikai élettartamtervezés". :-(
Meg tegnap amikor felboritottam, megneztem, helyen all mindket lengescsillapito. Most toltottem bele vizet, kezzel megforgattam a dobot, semmi gond nem volt. Adtam neki aramot, szivattyuzas, szinten gond nelkul porgott a dob. Viszont volt az a hulye elkepzelesem, hogy ha az aljan szarrament/leszakadt a futoszal, teli dob vizes ruhaval, esetleg tud ugy allni, hogy az valahogy utban lett, beallt az ust es a dob koze, azt emiatt ugrott ket hatalmasat a gep, mas okat nem tudom elkepzelni. Ezen felindulva ures dobbal elinditottam egy 90 fokos mosast. Hat, egy gramm melegviz nem keletkezett es nem is jott ki belole :((( Full hidegvizzel ment vegig. Ugyanakkor a dobon semmi alaki serules nem latszik.
Van esetleg valami vedelem, hogy toltes nelkul nem all neki vizet fozni, vagy kezdjem el kibontani a futoszalat?
Ilyenkor kene ugye a tapasztalat, amikor csipobol nyomja az ember, mert mar elotte 100 ilyet erzett, de nekem ez jonak tunik. Igen alaposan meg kell nyomni, hogy kimozduljon a helyerol lefele a dob (minta lett a tenyeremen hogy 3-4 centit elmozditsam lefele) ha innen elengedem, akkor visszaugrik a dob helyere, ahova kell es ott meg is all (tehat nem berugozva megy alapallapotba).
Megyek, megtoltom kezzel vizzel nyitott ajto mellett, aztan megmozgatom ugy a dobot, mert azon kivul, hogy az orvenylo mosoviz beallit valamit a dob es az ust koze, amitol nem tud forogni, nincs tobb tippem. Bekapcsolni egyelore addig nem mernem, amig azt nem mondjatok, hogy hajra ;)
Problemam van. Tudom, a mosogepszereles nem tavgyogyitas, de megis :) Electrolux EWS 10010W eloltoltos. Mosas kozben (nem tudni mosaskor/fugalaskor) mocsoknagy zaj, es megallt (centrifugalaskor eddig _soha_ nem ugralt eddig, jo benne az automatika, mar az elejen eszreveszi, hogy zuros lesz, es atmozgatja). Tetejen volt par ez az, az lerepult rola. Ezutan kikapcs, program ujra beallit (nem en voltam, nem tettem volna ilyet), elindit, es utana megint nagy zaj, ugrott egy nagyot, aztan kikapcsoltak (itt valoszinusitem, hogy meg a program legelejen volt, vizvetel utani elso dobmozgatas). Vizet leengedtem, kiszedtem a helyerol, tetejet lekaptam. Ugy 5-6 normal ruhadarab volt benne osszesen (polo, rovidnadrag, ilyesmik, hogy ennyiert miert indit el valaki egy mosogepet, ne kerdezd, nem en voltam). Dob kezzel mozgatva porog minden gond nelkul, rugok ugy tartjak a dobot, ahogy szerintem tartaniuk kene. A kerdesem, hogy mi a banat tortenhetett es be merjem-e kapcsolni? (elso korben mondjuk ures dob, vizet toltok ra es egy szivattyuzasra pl.) :)
Nem akarok kötekedni és nem is értek hozzá mint te, de nekem ez inkább a lengéscsillapítónak csúfolt alkatrészek hibájának tűnik! A centrifuga elindul csak táncol a gép!
Amúgy honnan lehet tudni hogy egy gépnek mekkora a dobja ha a súly írásra nem lehet adni? oké hogy elmegyek és személyesen megnézem és lemérem ,mert ha csak így akkor ezt csinálom.
Nem volt még cserélve semmi rajta szerencsére kopp-kopp-kopp. Hmm akkor mindig kell valami kicsi a nagy mellé. Oksi akkor tovább tesztelem. csak megtömni meg nem merem, igaz még van 4 év gari a motorra ;-)
Cseréltettél már autógumit? Láttad, hogy a gumis műszeres géppel centirozza ki a kereket? Na ezt csinálja a mosógép is, csak neki nincsenek kis súlyai, azt neked kell a dobba tenni, ha nem centriz! Nem ólom súlyokat, ruhákat! :)
A másik van egy vastagabb ágytakaró 220x220as alig tudom betuszkolni(mellé már nem fé be semmi) azt sem pörgeti ki annélkül hogy ne kelljen kiszednem pffff ettől kapok agyfaszt már. azért gondoltam hogy természetesen egy nagyobb dob belsős gép elbírna vele. ?
Igen a motor forgat. Ezek szerint szerinted vaszínűleg nem a vezérléssel van gond? Arra gondolok, hogy ha pl nem működik a fűtőkör akkor csinálhat olyat, hogy a ""fűtős" programszakaszokat átlépi?
A szivattyú is tuti, jó, mert öblít, nyomja ki a vizet rendesen. Van a fűtőkörben biztosíték? hogy lehet könnyen megállípítani, hogy jó-e a fűtőszál?
:-D 4en vagyunk. Akkor szerinted betehetem a rendes vastag takarót is? kipróbálom de dobálja magát kinyírom :-D amúgy meg ez a víz mennyiség pff a könnyű programmal kezdem ami egyből engedi a vizet ha teleszívta magát leállítom és bekapcsolom a normál pamut progit. a sima pamut progival alig lötyköl valamivel. nem akartam valami hájtek gépet venni megint csak több mindent tudjak bele tenni.
Nem akarlak elkeseríteni, de minél modernebb a gép, annál kevésbé centriz! Bezzeg a Hajdu! :))))
Viccet félre téve, nem az erővel van a baj :) hanem a kiegyensúlyozatlansággal! Dobjál mellé még pár rongyot, beindul ettől a centri! Ezért kár új gépet venni! Azt hittem a család nagy, azért akarsz nagyobb gépet! Mert ha öt gyerek van, nagyi, dédi, akkor megértem, de a két lepedőt az sem fogja kicentrizni!
Ha 100 alatt nincs akkor marad a leállítás,igazítás. Múltkor egy sima nyári paplannal is ezt csinálta csal fogadta ugrált ,le állítottam ki vettem vissza raktam.
Nos a bajom a következő. 5kgos LG direct drives mosógépem van 4 éves , tökéletes vízszintben van ezzel nincs gond. A gond ott van hogy még 800 fordulaton sem bír el kettő darab vékony 200x220as lepedővel. Le kell állítsam kivenni őket vissza tenni és ha szerencsém van akkor 5 forgás után kicentrizi. Ha ezt egy 7-8kgos gép sem bírja akkor nem tudom mit csináljak.
Szinte pontosan ezt akartam írni én is és már meg is tettem ezt régebben egy hasonló kérdésre, de abban is van igazság, hogy a nagyobb kapacitás nem feltétlenül súlyban értelmezhető. Pl.: 4-5 felnőtt méretű farmernadrág sincs 8kg, tán még 5 sem, de nem az a mennyiségű ruhanemű amit az ember begyömöszöl egy 5kg kapacitású gépbe egyszerre.
...persze az impozáns kapacitási adatokkal ellátott gépek sem feltétlenül rendelkezek számottevően nagyobb dobbal, hiszen ezek a számok, pláne a belőtt árkategóriában inkább azért vannak a gépeken mert így könnyebb eladni, mint azért mert valóban tudják is. Én tényleg nagyobb dobméretet csak a sok százezres kategóriában láttam, a százezer alatti kategóriában egyáltalán nem!
Sziasztok! Légyszíves adjatok tanácsot. Leszeretném lecserélni az 5kgos gépemet 7-8 kgra 95nél többet nem szeretnék kiadni rá. Lehet felültöltős, vagy keskeny elöltöltős. milyen márkát javasoltok? Köszi üdv Ági.
Van egy Whirlpool AWM 281-1200 mosógépem. Amikor elindítok egy programot, akkor elindul de nagyon hamar végigmeny, sokszor csak lépeget a program, fűteni sem fűt. Hol kezdjem a hibakeresést?
Nem vagyok mosógépszerelő, de ha valaki segít hogy hol kezdjem a hibakeresést, vagy mi szokott a tipikus hiba lenni és mit kell megjavítani, kicserélni, meg fogom tudni csinlni.
A csökkentett hömérsékletü programok a Pflegelichtban vannak, szerintem ez a dob fordulatszámát csökkenti. De ha írsz egy pontos típust, akkor utána tudok nézni.
Szeretnék segítséget kérni azoktól akik nálam jobban otthonosabban mozognak a német nyelvben és/vagy ismerik a Miele szárítógépek kezelését.
A lenti képen lévő feliratokat kellene lefordítani. A javával megvagyok, de van pár aminek nincs sok értelme.
íme a kép:
...és amire eddig jutottam:
trocken = száraz mangelfleucht = részben nedves bügelfeucht = vasalásra schranktrocken = szekrényszáraz kaltluft = hideg levegő knitterschutz = gyűrődés mentesítés koch-/buntwasche = természetes alapanyagú fehér vagy színes vászon vagy szövet (pl.: len vászon) Úgy fordítanám röviden, hogy minden ami nem kényes és nem műszál behalter entleeren = tartályt üríteni luftweg reinigen = szűrőket tisztítani pflegeleicht = kímélő programok finish wole = (?) gyapjú glatten = selyem (simát jelent, de ez talán a selyem szinonimája?) zeitwahl = időzített programok kurz = rövid schonen = ???
Kifejezetten nem is olyan sok, persze én is belefutottam már pár pofonba, de szoktam hallgatni csütörtökönként a klubrádióban délután 3 és 4 között a fogyvédelmi műsort és abból sokat lehet tanulni.
Még egy jó tanács: olvasd el a biztosítási kötvényedet és próbáld megkeresni azt, hogy milyen indokkal próbálhatnak elutasítani.
A természetes elhasználódás egy olyan alkatrész esetén ami nem cserélhető és kulcsfontosságú, logikailag sem elfogadható, ráadásul az általuk vállalt biztosítás lejárta előtt!
A biztosító érvelésében ott a hiba, hogy nincs alátámasztva semmilyen mérhető vagy kimutatható dologgal. Tehát nem azt mondják, hogy a csapágyazás hibája n-számú üzemóra, vagy n-számú mosási ciklus után már elhasználódásnak minősül, hanem azt, hogy ha tönkrement az csak az elhasználódás lehet... és így azonnal ki is zárták egy csomó olyan okot ami eleve nem zárható ki a garanciális vagy a biztosítási hatály alól. Ilyenek, mint pl.: szerelési hiba, anyaghiba, konstrukciós hiba, más meghibásodás okán előforduló hiba, stb...
Tehát, ha nincs lefektetve egzakt módon meghatározott élettartam, akkor az erre való hivatkozás nem áll meg!
Ja! ...és akármilyen levelezést folytatsz azt csakis tértivevényes formában tedd, a telefonhívásokat meg rögzítsd, vagy ha erre nincs módod akkor pontosan jegyezd fel, hogy mikor és kivel beszéltél! (régi trükk, hogy amikor bemutatkoznak jellemzően hadarva, akkor kérdezz vissza (azonnal írd fel!) és onnantól szólítsd néven az illetőt! Maradj mindig higgadt és türelmes! Próbálj konstruktívan hozzáállni a dolgokhoz, de tűzz ki minimum célokat és abból ne engedj!
Írj le mindent pontosan a biztosítódnak, időkkel, pontosan!Kérd, hogy mutassák be az általad aláírt!!! munkalapot és tudasd velük, hogy mindenképpen a hatósághoz fogsz fordulni azután keresd fel a fogyasztóvédelmet!
6 napja irtam ,hogy Samsung 4 és fél éves mosógépünk meghibásodott, amire még érvényes az 5 évre kiterjesztett biztosításunk.Biztosítónak bejelentettük.1-2 napon belül hivta a feleségemet a szerviz embere, hogy elmondás alapján csapágyas és , hogy kijön a biztósitó embere és ez cserével fog végződni. Vártunk. Nem jelentkezett senki, nem jött senki ki.A biztósító ismételt megkeresésre jelezte, hogy küldi a szerelőt.Szept. 1. 14órára jelezte érkezés, majd reggel felhívott minket egy másik, hogy délelőtt. jön./napi program átszervezve/.Megjelent egy Sansung szervizruhás ember megforgatta a dobot /3 másodperc/ közölte, hogy csapágyas.Nos mikor kértem, hogy nézze meg,hogy ahhoz mi vezetett, jelesül,hogy nem e a szimering meghibásodás vezetett ehhez/Octi19 észrevétele alapján/ ,igy a mosólug kifolyása okozta-e a csapágyhibát . Kértem zárja ki,vagy erősítse meg, akkor méltatlankodva közölte,hogy az sok órás munka és ő erre nem hajlandó.Amikor mondtam, hogy ez a különbság nekünk nagyon sokba kerül és lényegi dologról van szó magából kikelve rohant a bejárati ajtóhoz és elkezdte tépni a kilincset. Mivel a biztonsági zárat rutinból mindig bezárom ez nem ment neki, mégjobban felbőszült.Mikor kértem, hogy mondja meg nevét , megtagadta. Igazolást, papirt nem hagyott és én nem írtam alá semmit.Felhívtam a biztosítot panaszt téve a minősíthetetlenül viselkedő szerelő miatt. Majd aznap ! 14 órakor feleségemet hivja szerelő akivel korábban beszélt, hogy akkor jönne ! Feleségem monda, hogy már voltak,nem tudva részletekről, Igy nem jött.Akkor ki volt itt délelőt???
Ma hoztam el a postáról a biztósitó elutasító levelét, hogy a csapágyhiba az elhasználódás, nem fizetnek.Mellékelve küldték Augusztus 26-i dátummal /!!!/ a szerviz szakvéleményét, hogy csapágyhibás.Szeptem 1.-e előtt nem járt nálunk semmilyen szerelő!Tehát hamis tanusítványt adtak be a biztósítónak!
Most mi tévők legyünk? Nemcsak a szerelő minősíthetetlen viselkedése okán vagyok felháborodva, de, hogy lehet egy 4 és fél éves 2 ember által szabályosan használt, gondosan tisztított/feleségem/ mosógép elhasználódott ganaciaidőben?
Előre is köszönöm a jó tanácsokat. Elnézést,hogy hosszúra sikeredett a panaszom.
Arról nem is beszélve, hogy a W1-es sorozat a Mielenél az eco 60°C-os program csak 43°C-on mos. De no para, a többiek is trükköznek. Az AEG Lavamat L79485FL pl. csak 27°C-on.
Ez a pénz az (annyi) amennyit nem érdemes mosógépre költeni. A legjobbra kevés, középosztály meg nincs, mint a társadalomban sem. Ma már nem áll az a régi mondás, hogy keresem az arany középutat, a legdrágábbra nincs pénzem, a legolcsóbbat pedig nem szabad megvenni! Ez ma már nem igaz! Én 60 ezerért vennék gépet, ha kéne.
A mai mosógépek sok "A" osztálya azt jelenti, hogy a legkevesebb langyos vízben lötybölik a ruhát, a kosz meg maradi! Neki kell a jó sok meleg lúg! Na ez nincs a mai programokban! :) Két deci 30 fokos vízben :))) pedig fél óra alatt nem lazul fel a kosz, azért tart egy "mosás" 2-3-4 órát!
El kell olvasni a biztosítás feltételeiben de nagyon csodálkoznék ha nem vonatkozna rá... Azért egy dobcsapágy élettartama ennyinél mindenképpen több kell legyen. Ha nagyon púposkodnak akkor mond azt, hogy nem a csapágy ment tönkre hanem a szimering és a csapágy már attól halt meg, hogy a mosólúgot ráengedte a tönkrement szimering! (igazából van is rá egy nagyobb összegű fogadásom, hogy tényleg így is történt)
4 és fél éves volt a mosógép, amikor megint tönkrement (harmadjára és ugyanaz a probléma. Csak egy csőszerű anyagot kell cserélni, utólag kicseréltem) és szóltam a biztosítónak, megnézték és azt mondták, hogy nincs értelme javítani és adnak csereutalványt, meg is kaptam.
Segítségeteket kérem. 4 és fél éve vettem egy Samsung mosógépet,5 évre kiterjeszetett garanciával.Most a dob csapágya ment tönkre. Erre is vonatkozik a garancia? A biztósító szerint nem , mert ez avulás, elhasználódás. Ez igaz? Előre is köszönöm a hozzáértők válaszát !
Ha üresen megy neki a centrifuga, akkor elsőre a szíjat cserélném le, de nem egy használtra hanem egy jó minőségű újra, esetleg ha lehet akkor több bordásra. (bár, ez utóbbi, több bordás tipp lehet, hogy hülyeség, majd a hozzáértők kijavítanak)
Segítségre lenne szükségem, remélem tud valaki segíteni nekem. Van egy Lg wd-80130f tip. elöltöltős mosógépem, ami a mosás után nem centrifugál. Dobálja a ruhát, de nem pörgeti fel, olyan mintha folyamatosan úgy érzékelné, hogy nincs elrendezve benne a ruha. Lehet benne bármennyi, mindig ezt csinálja. Van egy ugyan ilyen mosógépem, amin a szivattyú hibás és az ajtó gumi tropa, gondoltam megjavítom abból. És itt jön a kérdés, hogy melyik alkatrész a felelős ezért a jelenségér?
Vannak olyan "mosómasák" :) Te nem ilyen vagy, tudom, akik hét végén reggeltől estig mosnak, hogy miért nem tudom. Nekik én is szoktam javasolni, hogy néha egy kicsit pihentessék a gépet. A régi Hajdu motorja 2880-at forgott, mégis volt rajta KÉT VENTILÁTOR LAPÁT, a maiak tízezres fordulatú motorjának meg semmi hűtése! Ráadásul harmad akkorika a motor. :(
Megcsináltam az Electrolux EWT1315-ös gépemet, amire a "szerelő", bizonyos Józsa úr-hogy a rosseb a fajtáját az ilyennek- kb. 5 éve vezérlőpanel hibát "megállapítva", kimondta az áment 6000ft kiszállási díj ellenében. Akkor a leeresztő szivattyút cseréltem ki benne, utána valahogy jó lett, már nem emlékszem mit matattam még rajta. Most egy fél éve kb. Err hibát írt ki és az összes hőmérséklet hőfok villogott, egy program ugyan végigment hellyel-közzel, de utána nem indult csak villogott. Egy nap várakozás után megint lehetett mosni egyet.
A hiba elhárítása:
-oldallapok leszerelése, kb. 5 perc
-csatlakozó saruk lehúzása, mindegyik amit elértem, wd40 majd vissza kb. 10 perc
-program kapcsoló kiszerelés, félig szétszedés, fémek megvakargatása, amit nem tudtam szétszedni részt oda meg kontaktspray befúvás kb. 20 perc
semmivel... minden tisztességes mosószerben van vízlágyító komponens, csak arra kell odafigyelni, hogy olyanokat használj és a vízkeménységnek megfelelően adagold.
A gép kuka. Kint volt a szerelő, nem éri megcsinálni, csapágy meg dobcsere, de a vezérlés sem ok. Hat éves Lavamat, átlag használat, szerintem korai.
Lenne egy kérdésem: Mivel lehet a vizet lágyítani calgonon kívül? Nálam a háznál biológiai lebontású derítő van, a calgonban meg a DM vízlágyítójában van egy erős gomba és baktérium ölő adalék, amit én nem használhatok, mert kinyírja a derítő baktériumait is.
Milyen anyag van amit mosáskor belerakhatok, és lágyít?
Hali!Van egy indesit win 102-es mosógépem.Nos a probléma az,ha elindítom a mosást elkezdi szívni a vizet de nem indul el hanem egy kis idő után kiengedi.Ha tekergetem a program kapcsolót akkor nagy nehezen elindul valamelyiknél.A másik az,hogy az öblítés után nem ugrik át centrizésre csak úgy ha külön át állítom hogy öblítés+centrifuga.Miért csinálhatja ezt?Érdemes szerelőt hívnom,vagy kuka és vegyek egy újat?Köszönöm a segítséget!
Köszönöm válaszod. /Akkor ez csak annyira függ össze, mint a gólyák száma és a gyerekszaporulat. Merthogy a falvakban több gólya van, több is a gyerek, mint a városokban./
Vajmi kevés az összefüggés firelé- csere, és géppusztulat között. Véletlen. A gépben nincs biztosíték, a vezérlőpanelnek van saját szekunder tápja. Ha semmi életjel, lehet, hogy az döglött meg.
Sziasztok! Siemens A 12-26-os mosógépem úgy döntött, ezentúl nem szivattyúzza ki a vizet, inkább hörög. Nem tudna valaki megbízható szerelőt ajánlani itt Pesten? Előre is köszönöm.
Betáp oldali biztosítékot nem ekkora gépekbe szokás tenni... de ha esetleg van akkor az egyértelműen jelezve van! Minden további kísérletezésre (hibakeresés stb...) szét kell szedni a gépet. Inkább ezt bízd szakemberre...
Van egy 2 éves Indesit IWSNE 61253 mosógépem. Fi relé csere után nem kapcsol be. Áram van a konnektorban -hajszárító működik- , de a gépbe úgy tűnik, hogy nem jut. Nem világít semmije. Van ennek valahol valami biztosítékja ami kimehetett?
7 éve vettem egy aeg lavamat inverteres felültöltős szíj nélküli mosógépet. Két éve kezdte, hogy bizonyos programok végén elakadt, a centri előtti vízkiszivattyúzást nem hagyta abba, hanem ütemesen csinálta és nem ugrott tovább, míg ki nem kapcsoltam. Jelenleg több program nem használható emiatt.
Most meg valószínű csapágyas lett, centrizésnél iszonyú hangot ad ki, olyan hangos és vibráló, hogy remeg a ház. Mikor megvettem, nagyon tetszett mennyire halk, de ez már a múlté.
Érdemes javítani, vagy csere? Mondjuk, hogy egy AEG mosógép hat év alatt ide jut, az csalódás.
Érdeklődnék mikor és hogyan tudnálak zaklatni egy Miele softronic 449 mosógép problémával.nem mutatja a kijelző a mosás idejét és dosirungen prüfen is világít pedig van benne sőt szerintem nem viszi ki az öblítőt azért jelez.
Közbe lehet kapni a lidl ben Saruzó készletet .fogót meg néhány különböző csatlakozót. szinte megvettem ....csakhogy kellett a lóvé mérőműszerre , az enyém addig vacakolt amíg beledobtam a szemétb s kellett másik. Ilyet vettem , nem mindennapos házkörűli barkácshasználatra megteszi.
Adva van egy 15 éves whirpool feloltoltos mosógép, az a fajta, aminek a program tarcsaja magától megy körbe. Nos, ez a forgás egy két helyen megáll, és a mosás nem megy tovább. Mit cseréljek? A kasztnit többször rozsdatlanitottam, még kibírna pár évet, ha még tudnám javítani.
Legyen jó lakásbiztosításod, és minden viharnál moss éppen. :) Ha megmurdel, kapsz érte jó pénzt, és vehetsz valami normális gépet. :)
Nálunk 2x is volt javítva a 2 év garanciában, a lengéscsillapítók (vagy mi) megnyúltak, dübörgött mint atom. A 2. javítás után lett jobb, de nem tökéletes.
Sziasztok! Vásároltam egy panasonik pan na-107vs5wgn tipusu mosógépet. Szeretném ha tudnátok felvilágosítást adni a készülékről. Mi vagy mik a hákliaji, mire kell odafigyelni, milyen karbantartást igényel, milyen időközönként? Egy szóval mi a véleményetek. (ez két szó :-) ) Szép napot!
Sziasztok! AEG mosógéphez AEG szárítógépet tervezünk vásárolni. Ez utóbbi helye a mosógép tetején lesz. Kérdés, hogy szükséges-e közéjük összeépítő keretet vásárolni, vagy elég, ha egyszerűen egymásra tesszük őket, és stabil lesz úgy is működés közben? (A keret ára nem valami baráti: 15-20e Ft környékén láttam.)
1. Nincs tervezett elévülés. Verseny van, amit nagyrészt a költségek csökkentésével remélnek megnyerni. Ennek következménye, hogy egyre pocsékabbak a termékek.
2. Egy prémium termék nem a csendesebb működés, „több (kihasználatlan:-)) funkció” vagy a szebb volta miatt prémium termék, így nem emiatt fizetsz többet. Hanem mert megbízható és tartós.
3. Szerinted egy prémium termék (jelen esetben egy Miele mosógép) alig 8 évig vagy esetleg kicsit tovább üzembiztos? Szerintem nem vagy képben prémium termék kategóriában.
Gyakorlatilag minden gyártót érintően (a gyártók és forgalmazók által nem titkoltan, néhány éve már), a tervezett elévülésátlagos időtartama (középkategória esetén) 4-6 év. Amihez képest +-2 év a készülék élettartama - a háztartási gép használatának mikéntjétől és gyakoriságától (üzemidejétől) függően. Ma már minden gyártó ezt az utat járja – nem tehetnek mást. Ugyanakkor nem állítom, hogy prémium minőség vásárlása esetén, ne volna/lehetne hosszabb a készülék élettartama (ez majd még ezután fog kiderülni); de ami az ár/érték arányt illeti, így se lehet jobb a helyzet. Ha 2 prémium termék 4 középkategóriás gép áráért 2x8 évig üzembiztos... akkor sem a termék élettartamáért fizettünk – hanem mert csendes, több (kihasználatlan:-)) funkcióval rendelkezik, egész egyszerűen szebb, stb.
(Ha kallódna még valahol raktárkészleten 4-5 éve gyártott AEG, Bosch... mosógép, én azt vásárolnám meg.:-))
A segítségeteket szeretném kérni. Van egy Zanussi ZWP 581-es mosógépem, amibe szeretnék helyettesítő lúgszivattyút (vagy leeresztőszivattyút venni). Eredetit nem vagy csak nagyon drágán találtam (30e+).
Az eredetiben Askoll M113 csavaros van. 0,2A, 25W és 56.5-ös átmérő. Ezt mivel szokták helyettesíteni a szerelők? Az eredeti termobiztosítékos (bár lehet az összes Askoll szivattyú ilyen, nem tudom).
1. A jelenlegi gépekre ezt honnan lehetne tudni? :) Nekem kilenc éve van az akkori alaptípus (2241), eddig semmi baja nem volt.
2. A gyártás befejezése után (talán) 15 évig gyártanak még alkatrészt. Javítható, ahogy azt itt a fórumon is jelenlévő, 15 évnél idősebb gépeket, ha kellett, javítottan, használtan vettek is bizonyíthatnak.