Keresés

Részletes keresés

papugaja Creative Commons License 2004.08.25 0 0 2273
Elírtad az emilcímedet...
Az én sátram pár hét múlva meg is jön. Kíváncsian várom. Ebay beszerzés, majd később még beszámolok.
Egyébként létezik egy "Lessátrezás" topik, csak már az elején el lett hülyéskedve.
Előzmény: Alpha Lyrae (2272)
Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.08.25 0 0 2272
én tőlük vettem egy éve (használtam, de nem túl sokat) és most eladom (ok: nagyobbra cserélem...ha érdekel akkor írj egy mailt a mozis@freemail.hu-ra...sajnos az elérhetőségüket elhagytam, de a cég neve naturvízió...esetleg itt-ott megnézem, talán akad egy telefonszám.
üdv.
alfa lyra
Előzmény: sherpa14 (2270)
farkzoli Creative Commons License 2004.08.25 0 0 2271
Erről nem tudok, de itt is érdemes körülnézni.
Ha erről a linkről mész be, nem kell a regisztrálás, hogy lásd az árakat:
http://www.reintex.hu/cgi-bin/view.cgi
Előzmény: sherpa14 (2270)
sherpa14 Creative Commons License 2004.08.25 0 0 2270

Régi Fotómozaikban hirdetett egy cég "egy perc alatt felállítható" természetfotós lessátort. Sajnos nem találom sehol az elérhetőségüket, ha vki tud segíteni kérem írjon.

 

Üdv!

Jó fényeket!

Twining Creative Commons License 2004.08.23 0 0 2269

Most már csak sikerül...

 

Előzmény: Twining (2267)
Twining Creative Commons License 2004.08.23 0 0 2268
Na, itt a kép is.
Előzmény: Twining (2267)
Twining Creative Commons License 2004.08.23 0 0 2267

A véletlen sodorta a kertünkbe ezt a vaddisznót, amikor húst akartunk sütni a kertben. Ijedtemben lefotóztam:)))

gyöngyvirág Creative Commons License 2004.08.22 0 0 2266

Néhány fotó a legújabbak közül:

 

 

Apácalúd

Araszoló lepke (?) 

 

Alkony a Balti-tengeren

hsoma Creative Commons License 2004.08.22 0 0 2265

Schefferj!

 

Végre egy ember, akinek van esze, és a hegyeken keresztül megy!

 

Egyébként, ha legközelebb keresztülmentek Slunjon, akkor valamelyik pékségben (pekara) kóstoljátok meg a burek nevű tésztafélét.

 

Üdv: hsoma

Előzmény: SchefferJ (2264)
SchefferJ Creative Commons License 2004.08.22 0 0 2264

Sziasztok, felraktam több sorozat képet három horvát nemzeti parkból (Plitvice, Krka és Paklenica) A link itt van: http://www.schefferj.ps.hu/Croatia.htm 

 

Murter-sziget és Manite Peci barlang képei valószínűleg este vagy holnap lesznek fent. Útközben megálltunk egy Slunj nevű településnél Plitvice felé kb. 2/3-ban, ahol egy folyó számtalan ágon "beleszakadt" egy másik, mélyebben folhyó folyóba.

sz..zs Creative Commons License 2004.08.15 0 0 2263
köszi a véleményt... én lefeküdtem a földre, könyököltem, kb 20 centi "magasból" készült a kép...
Előzmény: tasco (2262)
tasco Creative Commons License 2004.08.15 0 0 2262

sz.zs!

Én megprobáltam volna fevő képet fotozni,levettem volna a tetejéből és az aljábol is.Még talán a gépet is lejebb helyeztem volna.Üdv!

sz..zs Creative Commons License 2004.08.14 0 0 2261
aztán én meg megint...
Előzmény: Törölt nick (2260)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.14 0 0 2260
Én is :-P
Előzmény: sz..zs (2259)
sz..zs Creative Commons License 2004.08.14 0 0 2259
válaszoltam is :)
Előzmény: Törölt nick (2258)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.14 0 0 2258

Beírtam oda is - láttam korábban másoktól is magyar írást, ezért mertem. Finoman szólva nem vagyok perfekt angol, így inkább maradtam édes anyanyelvünknél ;-)

(FixY)

Előzmény: Törölt nick (2257)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.14 0 0 2257

Lehet, hogy megpróbáltam volna más szögből, hogy a másik gomba szinte világító kalapja ne zavarja meg a képet.

Az már lehet, hogy csak fotozz.hu-s "szakmai" ártalom, hogy a kép tetejét is feleslegesen tágnak érzem. A sötét csíkok ugyan a téma felé vezeti a szemet, de engem mégis zavarnak egy picit. Nem tudom...

Előzmény: sz..zs (2256)
sz..zs Creative Commons License 2004.08.14 0 0 2256

Sziasztok!

 

legyetek szivesen vessetek egy pillantást erre a most készült fotómra, és ha gondoljátok, értékeljétek. Köszi...

 

http://www.photosig.com/go/photos/view?id=1305201

gyöngyvirág Creative Commons License 2004.08.13 0 0 2255

Tudom, hogy selyemkóró néven is tisztelhetem, de felénk ezt vaddohánynak tartják, és a mézét is vaddohányméznek mondják, nem selyemkóróméznek.

Itt jobban látszik, hogy selyemkóró:

 

Előzmény: papugaja (2250)
hsoma Creative Commons License 2004.08.13 0 0 2254

Szia!

 

Van a csüngőlepke nemz. azon belül M.o. -n van vagy 5 faj. Ezek -ha jól tudom- nem igazán jó ízű jószágok, így a ragacsok kerülik őket. Ebből a tulajdonságból húzott hasznot az álcsüngő nemz., ami hasonló az előbbiekhez, csak még feltűnőbb "ruhával" és nem termel méreganyagokat, ezáltal is energiát takarítva meg, így ezt az E fölösleget más célokra tudja fordítani. Egyebekben éjjeli élettevékenységet folytatnak, a Bükkben az utóbbi két évben volt nagyobb rajzásuk (legalábbis én két éve figyelgetem őket), és a rajzás folyamán mindig elég nyugodtak, ha az ember piszkálja őket.

 

Üdv: hsoma

Előzmény: Törölt nick (2247)
dpitty Creative Commons License 2004.08.13 0 0 2253
Mert nem igazi :)

A kaszáspókok pl. más rendhez tartoznak, mint az "igazi" pókok.
Ha egy kaszáspókot megnézel, a teste egyetlen gombóc, az álkaszáspóknál (amely a pókok rendjéhez tartozik) elkülönül a fejtor és a potroh.
Előzmény: papugaja (2251)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.13 0 0 2252
De mitől "csüngő"? ;-)
Előzmény: papugaja (2251)
papugaja Creative Commons License 2004.08.13 0 0 2251
Az álkérész, az álskorpió, az álkaszáspók miért ál?
Előzmény: Törölt nick (2249)
papugaja Creative Commons License 2004.08.13 0 0 2250

Jövök tudálékoskodni  ;)

Fehérpettyes álcsüngőlepke.

De a "vaddohány" nevet tessék elfelejteni, ez selyemkóró (Asclepias syriaca). Semmi köze a dohányhoz.

Előzmény: gyöngyvirág (2246)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.13 0 0 2249
Köszi, de én azt szerettem volna megtudni, hogy gyöngyvirág lepkéjét miért hívják úgy ahogy... :-)))
Előzmény: szega (2248)
szega Creative Commons License 2004.08.13 0 0 2248

Ez egy nagy gyöngyházlepke (Argynnis paphia) hímje. És azért gyöngyház, mert a hátsó szárnypár fonákján gyöngyházfényű foltok vannak. Ez akkor látszik, ha összecsukja a szárnyait.

Jó kép!

Előzmény: Törölt nick (2247)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.13 0 0 2247

Köszi!

Ennek a lepkének miért van ilyen érdekes neve? :-o

 

Mellesleg a gyöngyház lepkék igencsak megleptek, írtam is a kép alatt: ott volt tőle pár cm-re az objektív, ő meg vígan lakmározott, mintha ott se lennék. Az egyik alatt úgy két centire megfogtam a növény levelét és elhúztam magam felé. Az se zavartatta magát. Ez normális náluk? Más lepkéket nem tudtam ennyire megközelíteni.

Előzmény: gyöngyvirág (2246)
gyöngyvirág Creative Commons License 2004.08.12 0 0 2246

Nekem nagyon tetszik a gyöngyházlepkéd, egyáltalán nem zavar az életlenség a bal szárnyon, hiszen itt nincs teljes rálátás a szárnyra, nekem ez így természetes. Sajnos nagyon ritkán sikerül lekapnom egy-egy lepkét.

Ez egy álcsüngő lepke, ha jól tudom (vaddohányon).

 

lepke
Előzmény: Törölt nick (2245)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.12 0 0 2245

Lepke

 

Van valakinek ötlete, hogy más hogy készíti az ilyen képeket? Én képtelen vagyok már az 55mm-es objektívvel is a kellő mélységélesség elérésére. Ennek köszönhető, hogy az egyik szárny igencsak elmosódott :-(

ferkeindex Creative Commons License 2004.08.12 0 0 2244

Szia Dani!

 

Ha jol tudom, a Nemzeti Sport egyik fotosanak, Meggyesi Bálintnak ilyen van,

valamint van egy masik srac, aki neha fotozik atletika versenyeken, egyszer

beszeltem vele, azt mondta Adidasnak fotozik, nala is mintha ilyet lattam volna..

 

Udv: FeRkE

Előzmény: seerdani (2243)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!