Keresés

Részletes keresés

gaborr81 Creative Commons License 2010.10.23 0 0 9403
újabb két vicces-édes videó a mi kis Lujzánkról :)

http://www.youtube.com/watch?v=BhbOBxwL_KM
http://www.youtube.com/watch?v=JZBrI5zpZoY
Lászy Creative Commons License 2010.10.23 0 0 9402
Sziasztok!

Budapesten, a Podmaninczky utca és a körút sarkánál lévő állatkereskedésben van egy eladó csíkos mókus kislány, idei alomból. 15000ft-ért árulják. Már készül aludni, de jó pár hónapja várja leendő családját. Ha valaki szeretne egyet, kérlek szóljatok neki, hogy minél hamarabb szerető gazdikhoz mehessen. A helyzethez mérten megfelelő körülmények között lakik, szeretik, nem depis, csak hát mégsem ott az igazi.

Köszi, Lászy
pumukli48 Creative Commons License 2010.10.23 0 0 9401
A párban azt jelenti, hogy egy fiu és egy lány? vagy 2 egynemü is jó, csak ne legyen egyedül?
Előzmény: 1ibolya (9397)
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.10.22 0 0 9400
Csak egyet?:D Nekünk egyet fele fele arányban megesz mostanság a két töpörtyű.:)))
Előzmény: drzkovi (9399)
drzkovi Creative Commons License 2010.10.22 0 0 9399

Nekem inkább az a bajom hogy milyen jól el lennénk ha nem lenne ilyen vadóc!

Minden nap kint ugrálhatna szanaszét lenne kényesztetve:-)

Egyébként valaki probálta már neki a mandarint?

Mert én már igen ,fel fal minden nap egy girizdet!:-)

Előzmény: 1ibolya (9397)
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.10.22 0 0 9398
Valahogy én nem tudnék ennek ellenére sem más mókit választani...Félre ne érts, ha majd kertes házunk lesz biztos lesz nagyobb testű mókink is, de csíkosokba annyira beleszerettünk, hogy biztosan mindig lesz nekünk.:)Imádom őket.:) Vadócként is. Még akkor se tudok rájuk haragudni.:)
Előzmény: 1ibolya (9397)
1ibolya Creative Commons License 2010.10.22 0 0 9397

Nagyon jó kép:-)Nem karmolja össze a kislányodat?Én mindig veszek fel hosszút,amikor bemegyek hozzájuk.

Azért választottam a tamiopsot,mert nincs nekik ilyen megvadulós korszakuk és téli álmot sem alszanak.Nehogy félre érts,nem azt írom,hogy cseréld le,csak ha majd egyszer újra mókit veszel,akkor érdemes esetleg neked is tamiopsot választani.Mondjuk neki meg az a "hibája"hogy nem lehet egyedül tartani.Legalább 2 mókit kell venned egyszerre.

Előzmény: drzkovi (9396)
drzkovi Creative Commons License 2010.10.22 0 0 9396

Sajna az én mókusom ismét meg vadult pedig naponta adók neki az újamrol krémturot azt nagyon karmolja:-)

Füttyög egész nap ,olyan lassan mint egy papagáj:-)

Pedig a nyáron már egészen jól viselkedett azt hittem már én naiv hogy már be nött a feje lágya és rá jön nem akarom meg enni!

Így gyakorlatilag fél évet velünk van fél évet a ketrecében és szerintem ez nem nagyon fog változni!

Ilyen szempontbol elég rossz a természete.:-(

Nagyon irigylem azokat akiknek nincs ilyen vagy hasonló problémályuk:-(

 

 

Itt még jól viselkedett.Itt még jól viselkedett!:-)
borzy86 Creative Commons License 2010.10.22 0 0 9395
Köszönöm Ibolya! :)
Előzmény: 1ibolya (9394)
1ibolya Creative Commons License 2010.10.21 0 0 9394

A szájról etetést egyenlőre kihagyom:-)4 tamiops mókusom van 1 ketrecben.Képzeld el,ha ezek a zsiványok rájárnak a számra,mind a 4-en:-))))Így sem szabadulok a ketrecből,amíg ki nem szaladgálták magukat rajtam és ki nem kutatták a zsebeimet.

Megnéztem a weblapodat,nagyon tetszett!Gratulálok!

Előzmény: borzy86 (9390)
1ibolya Creative Commons License 2010.10.21 0 0 9393
Óriás léptekkel haladsz.Ebből nagy barátság lesz!
Előzmény: gaborr81 (9391)
borzy86 Creative Commons License 2010.10.21 0 0 9392
Bravo! :) Hamar rá fog jönni, hogy nem bántja senki, főleg ha már nem szaladt el tőled a kajával. :)
Előzmény: gaborr81 (9391)
gaborr81 Creative Commons License 2010.10.21 0 0 9391
wow, újabb előrelépés, elvette a kezemből a kaját... bár picit félénken, de elvette. Viszont nem szaladt el utána... :) A kis hülye, előbb-utóbb csak rájön, hogy nem bántja senki sem.
borzy86 Creative Commons License 2010.10.21 0 0 9390
Fontold meg, hogy kipróbálod-e a szájról etetősdit, ugyanis számíthatsz a folytonos száj-zaklatásra. :))) Én ha hívom, ha nem hívom a mókit, "rámrepül" valahonnan és a szájamat tapizza, adjak már valamit. :P
Amúgy én állatbolond vagyok, minden állattal megtalálom a közös hangot, még a csirkéimmel is, azok is imádják a simizést. :) Honlapomon megtekinthető az összes állatom, ha valakit esetleg érdekel: www.viragvari.5mp.eu
Előzmény: 1ibolya (9388)
borzy86 Creative Commons License 2010.10.21 0 0 9389
Nagyon élveztem Lujzi videóját, imádnivaló! Még, még, még, ennyi nem elég! :D
Előzmény: gaborr81 (9383)
1ibolya Creative Commons License 2010.10.21 0 0 9388
Ezt a szájról etetősdit még nem próbáltam.Te mókus bolondabb vagy,mint én:-)Nagyon vagány a sérója,milyen zselét használ?:-))))
Előzmény: borzy86 (9387)
borzy86 Creative Commons License 2010.10.21 0 0 9387
Vakmerő móki ez a Tódor! :)

Lucifer ma új dolgot tanult: ajkamról finoman elveszi a kaját, olyan aranyos. :) Ugyanakkor egy rosszcsont, nem hiába Lucifer a neve, he he.
Az alábbi képen látni mit művelt a radírommal, porszívózás után persze. Tele volt az asztal és a padló radírdarabkákkal. Megsúgom megérdemeltem, ugyanis porszívóval felszippantottam egyik sarokban rejtegetett mogyoróját...
Luciferről tudni kell még, hogy ő egy macho-móki, ad a külsejére, kis séróját sem hanyagolja ( lásd a képen). :)
Előzmény: Huha81 (9385)
1ibolya Creative Commons License 2010.10.21 0 0 9386
Én iskész vagyok:-)))))Azok a bukfencek....Egyszerűen meglehet zabálni,annyira aranyos!!!Érdekes,hogy Márió sose játszott így.Inkább felfedezte a felső szintet,rohangált mint 1 őrült,ugrált a bútorról a karnisra,körbe a ketrecén.A függönyt gömbölyítette.A legkedvesebb szórakozása az volt,hogy felült a polcra és lelökte az összes díszt.Utánuk is nézett,hogy biztos leestek-e.Ha végzett,jött a következő polc:-)Nagyon jól jártál vele egész nap ellehetne nézni őt.
Előzmény: gaborr81 (9383)
Huha81 Creative Commons License 2010.10.21 0 0 9385
Szia :)

Csak saját tapasztalatokról tudok beszélni. Tódort nagyon érdekli minden új dolog, jövevény és élőlény a szobában. Bárki vendég jön hozzám nem állja meg, hogy ne rohangásszon rajta egy kicsit. Kb le sem lehet lőni :)
Ami nem feltétlenül jó. Mert sajnos semmiféle veszély érzete nincs. A múltkor barátnőm felhozta a macskáját, hogy megnézzük mit szólnának egymáshoz. Nos Tódor az elején méregette, aztán kis híján a macskára is ráugrott volna, ha nem fogom meg :)
Előzmény: Ditty73 (9380)
zsuzsu27 Creative Commons License 2010.10.21 0 0 9384
:)))
Nagyon cuki:)
Előzmény: gaborr81 (9383)
gaborr81 Creative Commons License 2010.10.21 0 0 9383
Kész vagyok... XDDD Persze megsimogatni még nem engedi magát... :P

Lujzimókus játszik
Ditty73 Creative Commons License 2010.10.20 0 0 9382

Köszi Hilda, élmény olvasni, hogy miket művelnek ezek a kis macsók! Pontosan ezekre gondoltam: támad-e, illetve elbújik-e.

 A porszívózást Mazsi eleinte úgy reagálta le, hogy bebújt az odujába, onnan sasolt kifelé, most már csak elhúzódik a ketrec egyik sarkába és egy helyben végigvárja, míg a közvetlen környezetében befejezem, ha távolabb vagyok, az nem zavarja. Úgy örülök, hogy a tévé sem zavarja.

 

Lucifernek irtó jó dolga van, ha tudná. :-))

Előzmény: borzy86 (9381)
borzy86 Creative Commons License 2010.10.20 0 0 9381
Szia Ditty!

Sajnos nem fogok tudni kerek választ adni a kérdésedre (nem tudom itt pontosan mitől aggódsz? elbújik, vagy megtámadja a vendéget?), viszont elmondanám az én tapasztalatom Luciferrel kapcsolatosan.
Vasárnap Lucifer (egy hete, hogy nálunk volt) ki volt engedve a lakásban, és váratlanul betoppant 3 vendég. Lucifer a konyha polcain foglalatoskodott ezalatt, és látszólag nem zavarta a vendégek érkezése. Persze mindenki a konyhába gyúrakodott, hogy láthassa a csoda mókit. Én arra számítottam, hogy a móki el fog bújni, de nem, a kedvenc fakanalával foglalatoskodott tovább. Igaz, egy kicsit ideges volt, "szaggatott" mozdulatokat vett fel, de mikor kajával csalogattam ugyanúgy odajött hozzám. És persze nem nyúlt senki hozzá, és szerencsére nem is maradtak soká a vendégek. Tehát nálam nem volt semmi "kellemetlen" élmény, ha szükséges lett volna, a helyére tudtam volna csalogatni ugyanúgy, mint máskor.
Amúgy Lucifer abszolút nem félős, nem ijed meg hangos zajokra sem. Ha porszívózok felül a ketrece tetejére és végignézi türelmesen hogyan takarítok, nem zavarja a zaj. A zene sem zavarja, sokszor a hangfalak előtt mosakszik. :P
Előzmény: Ditty73 (9380)
Ditty73 Creative Commons License 2010.10.20 0 0 9380
Egy kardinális kérdés: Ki lehet vajon engedni Őfelségét, ha idegen ember tartózkodik a helyiségben?
Ditty73 Creative Commons License 2010.10.20 0 0 9379

Köszi!

Erre nem is gondoltam, hogy a látvány is sokkolja szegényt. Átviszem legközelebb a másik szobába, ha nagytakarítok a ketrecében. Az az érdekes egyébként, hogy amikor hetente az illemhelyét takarítom, akkor kiengedem a szobába, látja is hogy mit csinálok, oda is jön, mindent alaposan megvizsgál, megszaglászik a ketrecében, ellenőrzi a készletét, a magos tálkát, a vizet, minden sarkot, a faágakat, aztán vissza kijön, de nem bánt, akkor nem idegesíti, hogy az alomban "kotorászok". Persze akkor a magokhoz nem merek nyúlni, szerintem arra már harapna.

 

Az ivóvizét tálkában tartom bent, szerintetek kell néha a tálkát fertőtleníteni vagy kimosni? Ugyanis néha találok benne ürüléket. Pedig amúgy a ketrec egy sarkába ürít rendszeresen. Ha kint van, nem piszkít sehová, bemegy a ketrecbe és ott végzi el a dolgát.

 

Játszani akart ma a lábammal, de én ezt a fajta játékot nem igazán akarom, mert ő játékból harapdálja, nagyon aranyos, S alakot ír le mindig a kis farkával és toporog a hátsó lábain, amikor játszik, jól érzi magát. Azt hallottam egy mókustartótól, hogy támadt a csíkos zoknijára, de csak akkor ha csíkos zokniban volt. Tapasztaltatok hasonlót?

Előzmény: MogyiGazdik (9377)
kisufó Creative Commons License 2010.10.20 0 0 9378
   A Nyiregyházi vadasparkban együtt vannak tartva a csikosok.Hárman vannak egy óriási ketrecben!
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.10.19 0 0 9377
Vidd át másik helységbe a mókit amikor almot cserélsz. Én is azt teszem mindkettővel, mert különben felzaklatja őket, h az alomba rejtett kincseket ,,ellopom,,. Jobb a lelki világuk ápolni.:) Első alomcseréknél még Mogyi nem sokkal mellettünk volt a kis ketrecben. Szegénykém teljesen megfagyott amikor látta hogy az alomja szép lassan kiborul egy zsákba, szinte pánik ült az arcára. Szeretik az új almot persze utána, de jobb a látványtól megkímélni őket. Nem kell tudnia h a szerető, etető gazdi a ,,tolvaj,, aki ,,ellopja,, az almot és újat ad.:)))))
Előzmény: Ditty73 (9372)
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.10.19 0 0 9376
Lehet h történt egyszer egy a mókus számára kellemetlen incidens, és ezért támad a lányodra.Lehet h nyúzta kicsit, ami nem tetszett neki. Nálunk Mogyi ilyen a férjemmel. Engem nem bánt, sőt. Jól megvagyunk. De a férjemet ketrecen keresztül is széttépné, úgy támadna rá. Kb egy éve éjjel álmában megzavarta őt, ekkor rátámadt Mogyi és vele azóta se békélt meg. Ha a kezemben van Mogyi megsimogatja, meg átveszi a kezébe, de tovább nem próbálkozunk mert annak véres lenne a vége. A mókus sajnos ilyen, valamiért nem csípi a lányod, mindkettőjüknek az a jobb ha azzal a mókussal nem érintkezik. Ez sajnos ilyen. Most amúgy Alma viselkedik velem így. Kicsit összezörrentük pár hete, és amúgy is picit vad most és pikkel rám, de a férjemre nem. Nála ez el fog múlni velem szemben (tavaly is elmúlt). De Mogyinál ez nem múlik el. Várjatok pár hónapot, hátha ez a mókus is megbékél a lányoddal. De lehet h nem.Majd kiderül, türelem, tenni nem tudsz ellene, nem sok minden tudna segíteni, pláne ha makacs a móki, mint Mogyi.
Előzmény: Szamigazdi (9369)
borzy86 Creative Commons License 2010.10.19 0 0 9375
Szia Ditty!
Köszönöm szépen az infót! :)
Ezt a nyusziknál tudtam, a mókiknál eddig még nem, de mostmár teljes a kép. :) Köszi.
Ditty73 Creative Commons License 2010.10.19 0 0 9374

Szia!

 

"Mivel zömmel növényi táplálékot fogyaszt, neki is hatalmas, jótékony baktériumokkal teli vakbele van. Ez teszi lehetővé a cellulóz lebontását. Akárcsak a nyulak, a csíkos mókus is elfogyasztja első, még puha ürülékét, s persze abban a még meg nem emésztett táplálékot. Így a tápanyagokat voltaképpen csak másodjára, a bélcsatornán való újbóli áthaladáskor nyeri ki belőle." (Kovács Zsolt - Vadon folyóirat 2005/6. szám)

Előzmény: borzy86 (9373)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!