Keresés

Részletes keresés

dobsika Creative Commons License 2006.03.14 0 0 285
Te is az újpestiben FN vásárolsz?
Előzmény: T.Anderson (283)
dobsika Creative Commons License 2006.03.14 0 0 284
És te mit adsz a kicsiknek?
Előzmény: norio (275)
T.Anderson Creative Commons License 2006.03.14 0 0 283
egy keveset adtam neki, de nem tudta, hogyan kell enni :))

inkább vettem valamiféle sajtos jutalomfalatot (nem tudom milyen gyártmány), Fressnapf-ban vettem, na azt imádja...
Előzmény: dobsika (280)
dobsika Creative Commons License 2006.03.14 0 0 282
oké. Nagyon várjuk.
Előzmény: T.Anderson (281)
T.Anderson Creative Commons License 2006.03.14 0 0 281
hát este, ha hazaérek és nem lesz haspancs, akkor megpróbálom megörökíteni... :)))
egyéb esetben csak szárazat fog kapni....
Előzmény: dobsika (276)
dobsika Creative Commons License 2006.03.14 0 0 280
Sajtot még nem kapott? Cinti pl. imádja a medvesajtot.
Előzmény: T.Anderson (279)
T.Anderson Creative Commons License 2006.03.14 0 0 279
Ami nálunk bevállt:
száraz kaják
Royal Canin Baby Cat
(de ez csak 4 hónapos korig van, igaz nálunk még maradt egy nagyobb adag és így mindig belekeverem neki)

Royal Canin Persian
Whiskas Junior


konzervek, alutasakosak

Whiskas Junior
Gourmeat-ből minden kivéve a tintahalast vagy valami ilyesmi neve van
néha kap egy kis baromfi párizsit, vagy pulykasonkát (mindkettőt imádja)


a nyers húst viszont csak körbepofozza a lakásban, vagy egyszerűen elkaparja valamelyik sarokba... :)))
Előzmény: Dorinesz (259)
dobsika Creative Commons License 2006.03.14 0 0 278
:-)
Előzmény: norio (275)
dobsika Creative Commons License 2006.03.14 0 0 277

További szép délutánt. Pá.

Előzmény: MrsR2R (274)
dobsika Creative Commons License 2006.03.14 0 0 276
De jó pofa. Erről képed nincs?
Előzmény: T.Anderson (273)
norio Creative Commons License 2006.03.14 0 0 275
Bocsi, sziasztok! Csak még gyorsan végig olvastam a többi üzenetet :)
Előzmény: dobsika (271)
MrsR2R Creative Commons License 2006.03.14 0 0 274
Én mindig whiskas pástétomos dobozost veszek (nyúl,vad) és általában royal canint, mert annak jó a ph értéke a húgyutakra,mivel a macskák java vesebetegségben hal meg.Az előző cicám pedig a whiskas junior dobozosakat ette kizárólag + RC. Egyikük sem ette meg a szaftos darabkákat. Egyenlőre búcsúzom, mert van néhány órás dolgom. Majd estefelé ránézek a topicra. pá
Előzmény: Dorinesz (266)
T.Anderson Creative Commons License 2006.03.14 0 0 273
előfordul, de Bunny egyébként olyat is csinál, hogy kiveszi a kaját a szájával visszaejti az első mancsára és onnan szépen adagonként eszegeti... :)))
Előzmény: dobsika (257)
dobsika Creative Commons License 2006.03.14 0 0 272

ELSŐ ISMERKEDŐS TOPIKTALINK!!!

 

 

Időpont: 2006.Április 2. (Vasárnap) 14:00-kor

 

Helyszín: Vendéglő a Két Szakácslegényhez
1134 Bp.Váci út 47/a
A kék metróval az Árpád hídig, majd a József A.színház oldalán Dózsa Gy. út felé a negyedik sarok./a metrótól 3 perc

 

 

 

 

Résztvevők:      

Dobsika

Ádám

R2R

Mrs R2R

Norio

---------

Ha szeretnél jönni írd meg !

dobsika Creative Commons License 2006.03.14 0 0 271
Igen, persze.Szép napot neked is!
Előzmény: norio (270)
norio Creative Commons License 2006.03.14 0 0 270
Mármint macskát?? :)))))
Előzmény: arju (228)
dobsika Creative Commons License 2006.03.14 0 0 269
Oké, várjuk.
Előzmény: Dorinesz (267)
dobsika Creative Commons License 2006.03.14 0 0 268

Tényleg? Lehet baja a konzervtől? Erről még nem is hallottam. Amíg kicsi volt én is a Whiskas alus juniort vettem, de mostmár sokat eszik és gazdaságosabbnak tartom a konzervet. De persze, ha bajt okoz visszatérek az alura.

 

Hallott erről más is???

Előzmény: Dorinesz (266)
Dorinesz Creative Commons License 2006.03.14 0 0 267
Jaj, nekem is vannak játszós képeim, majd ha lesz egy kis időm, felpakolok egy párat. Haláli!! :))
Előzmény: dobsika (265)
Dorinesz Creative Commons License 2006.03.14 0 0 266
Én is a freshnapfban vásárolok, és általában alutasakosat veszek, mert mondta a barátnőm (akinek a papája orvos), hogy nagyon könnyen belehalhatnak, ha rossz minőségű táplálékot kapnak. A konzerv az pont ez a kategória, mert az televan tartósítószerrel, meg egyebekkel. Az alutasakos meg úgy tudom, hogy nincs. Szóval nálunk a konzerves kilőve, próbáltunk már friskiest, de azt se nagyon ette, egyedül a darling meg a kitekat jött be neki nagyon, de most a kitekatot is csak szagolgatja. Viszont az RC az nagyon bejön neki, kár hogy abból nem csinálnak alutasakos szószosat. Vagy csinálnak, csak én nem tudom?
Előzmény: dobsika (263)
dobsika Creative Commons License 2006.03.14 0 0 265
Én is nagy játékos vagyok. Cinti lesve figyel mikor kapja el a lábam és hasonló dolgokat művel, mint a képek is mutatják. Tényleg tündériek tudnak lenni. Nálunk ez megy minden este lefekvés előtt.
Előzmény: Dorinesz (261)
dobsika Creative Commons License 2006.03.14 0 0 264
Nálunk rendes nagy törcsit kap -van sajátja vagy 2-3 db, amit kimosok és újra lehet használni-. Amúgy fürdés után már olyan jó szagú... mi sima  babasamponnal mosdatjuk és szereti.
Előzmény: MrsR2R (262)
dobsika Creative Commons License 2006.03.14 0 0 263
Nálunk a Whiskas is bevált.  A Fressnapftban -Újpest-szoktunk nagybevásárolni. Ilyenkor veszünk szárazat és konzervet is. Szereti a Darlingot is, mint szárazat. A konzervek közül szinte mindent eszik, talán a halasat kevésbé. Ő sem kap nyers húst, csak főttet, sültet. Tojást néha szoktam neki adni nyersen, mert a perzsák szőrének jót tesz. -Most a  madárinf. miatt ezt sem merek adni.-
Előzmény: Dorinesz (259)
MrsR2R Creative Commons License 2006.03.14 0 0 262
Én még nem fürcsiztettem meg a mackát, ilyen baleseteknél is csak odapakolom a mosdó széléhez fenékkel és jön a csutak szivaccsal többször, aztán vannak kis türcsijei (30x50, kb.100 pénz), amivel szárazra dörgölöm. A türcsi meg megy a kukába.
Előzmény: T.Anderson (255)
Dorinesz Creative Commons License 2006.03.14 0 0 261

Jaj gyerekek, ezt el kell mesélnem! :))

 

Ti szoktatok jáccani a cicmicekkel? Berci olyan édes! Amikor a kezemre vadászik. Hirtelen nekifut, és ráveti magát, de nem egy tirgis-ugrással, hanem megfordul a tengelye körül ugrás közben, és a hátára érkezne le, csakhogy belecsimpaszkodik a kezembe, és ott lóg :)) Irtó édes! :))

dobsika Creative Commons License 2006.03.14 0 0 260
:-)))
Előzmény: MrsR2R (258)
Dorinesz Creative Commons License 2006.03.14 0 0 259

A kajáláshoz csak annyit fűznék hozzá, hogy én nem adok Bercinek nyerset. Ahogy Mrs R2R is mondta, akármilyen bajuk lehet tőle, főleg ebben a madárinfluenzás időszakban... Szóval a nyers kizárva, pedig néha a szívem szakad meg, úgy tudja kérni a nyers húst, mikor pl húst darálunk, vagy csak szimplán feldolgozzuk. De megkeményítem a szívem, és nem kap. Ugyanígy tojást sem kap nyerset. Főttet sültet minden mennyiségben ehet, de azért már nem kuncsorog annyira.

 

Azt akartam tőletek megkérdezni, hogy ki milyen táppal eteti a macskuszát? Merthogy Berci a whiskast nem szereti, sőt egyszer ki is rókázta, azóta nem adok neki olyat, eddig nagyon szerette a kitekatot, de most már azt is kezdi unni, még a Darlingot is szereti, de ezeken kívül mit lehet még adni? Vagyis tudom, hogy mit lehet adni, csak hogy nálatok mi vált be?

Mi eszünk szárazat is, Royal Canint favorizáljuk, azt nagyon szereti Berci.

Csak azt nem szeretném, hogy válogatós dögöcske legyen, és mindentől húzza az orrát, mert étvágya az nem sok van mostanában, szerintem azért, mert már unja a Kitekatot.

MrsR2R Creative Commons License 2006.03.14 0 0 258
Zorró is szeret mellé enni, nem rég tettem a tányérjai alá egy kis tálcát, időnként lemosom, de azért még így is megoldja a mellé evést.
Előzmény: dobsika (257)
dobsika Creative Commons License 2006.03.14 0 0 257
Amúgy nektek is úgy eszika  cicátok, mint egy kismalac? Cintinek hiába teszem tányérba akaját, kiszedi és inkább mellőle a földről eszi. Mindig mérgelődök is miért jobb ez neki?
dobsika Creative Commons License 2006.03.14 0 0 256
Jó ötlet. Mit kinem kell találni szegény gazdiknak mi?!
Előzmény: T.Anderson (255)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!