Keresés

Részletes keresés

kucsera_bandit Creative Commons License 2002.08.30 0 0 210
Azok a cicusok mind sugárbetegek voltak. Egy radiológiai kisérlet folyamán kaptak súlyos dózist, ezért is fordulhatott elő hogy már nem bírtak a fákon megkapaszkodni (kihullottak a karmaik) Azóta persze a legtöbb már elpusztult, a maradékot megették a hajléktalanok. De ez szigorúan bizalmas, maradjon kettőnk között!!!
Előzmény: sip pista (207)
Ati73 Creative Commons License 2002.08.30 0 0 209
Még utoljára én is hozzászólok az óvoda eladásához, és aztán igérem bármit is írtok hanyagolom a témát! :))
"Polgármester nem adhat el önkormányzati tulajdont, csak önkormányzati testület, többségi döntéssel."
Ebben teljesen igazad van, de Bp. VII. Kerület Erzsébetváros Önkormányzatának Képviselő-testülete, amely 28 tagú, így néz ki:
MSZP:11
SZDSZ:6
Fidesz:3
Fidesz-MDF:1
MDF:1
FKgP:1
MIÉP:2
Munkáspárt:1
Együtt Erzsébetvárosért Egyesület:1
és Galbavy Ottó aki szerintem független jelölt, bár ebben nem vagyok biztos!

Szerintem ez a "csapat" bármikor, bármilyen kérdésben tudna többségi döntést hozni!

A második állításod, mely szerint ez necces volt, megintcsak azt kell mondanom, hogy teljesen igazad van! Biztosan volt beintés jellege (nem is kicsi), de ebben a kérdésben egyet kell, hogy értsek velük, ill az előző kormánnyal! Azóta sem tudtak semmi olyat mondani, amivel egyetértenék! Asszem ezzel ki is nyílvánítottam politikai hovatartozásomat, ezzel együtt sem tartom korrekt embernek Polgármesterünket! Ezért is örülök, hogy nem Ő a Polgármester jelölt!
Tudom, hogy ebben a topicban a politika nem főtéma! Sőt! Egyáltalán nem kedvelt téma, ezért a továbbiakban a politikai megnyílvánulásokat is mellőzöm ezen topikban!
Mindenkitől elnézést kérek, akit esetleg ez a hozzászólás zavart volna! Ha igénylitek töröltetem egy modival!

Előzmény: Goldman Emma (201)
doktor wang Creative Commons License 2002.08.30 0 0 208
Szép helyeken laktál. És mikor költözöl Mátészalkára, Csernobilba és Vlagyivosztokba?
Előzmény: sip pista (207)
sip pista Creative Commons License 2002.08.30 0 0 207
hali,
most találtam a topikot, nem olvastam végig (majd...)
'94 óta lakom itt (a keletinél, a hamburgeres melletti házban), előtte 20é kispest, 18é ferencváros..
hova lesznek a macskák a péterfi kórház meg az állatorvosi egyemite kertjéből? pár éve a fáról is macska hullott, most meg alig-alig :-(
:p
terasz Creative Commons License 2002.08.30 0 0 206
Emma, Emma!

Míly kedves meglepetés, hogy szavaidból elsőre egy ráérős nyugdíjas nénikét vizualizáltal magam előtt, s most valódi korodra rádöbbenve egészen a meghatottságig elérzékenyültem magam butaságán és a Te fiatalságodon, amivel beragyogod a hányattatott sorsú, ámde egyre inkább depolitizált hétkertopikot!

hja, fiatalság.

terasz

Előzmény: Goldman Emma (205)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.08.30 0 0 205
Nnanná! Szimte mindig. :-)))
Előzmény: doktor wang (203)
robin stein Creative Commons License 2002.08.30 0 0 204

Kitüntették a Kürt utcai tisztasági fürdő egymilliomodik vendégét
(archív)
Előzmény: Goldman Emma (202)
doktor wang Creative Commons License 2002.08.30 0 0 203
Teljesen igaza van Goldman Emmának, a nneves nnőjogi hharcosnak.
Előzmény: Goldman Emma (201)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.08.30 0 0 202
Vikidál még alapesteben is hidegen hagyott, pláne így, hermelinszegélyes mentében a Nyár utcában! :-)
Előzmény: robin stein (198)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.08.30 0 0 201
Utoljára szólok bele ebben az óvoda dologba, de muszáj pontosítani. 1. Polgármester nem adhat el önkormányzati tulajdont, csak önkormányzati testület, többségi döntéssel. 2. A védetté nyilvánítás azért volt necces, mert tényleg volt egy kis beintés jellege a dolognak. Míg ez a villa az eladás hírére hirtelen építészeti értékké vált, körülötte sorban zúzzák szét az olykor régebbi/szebb/különlegesebb házakat. Szóval nem az a bajom, hogy ez az épület műemlék lett, hanem az, hogy a hivatal amúgy fütyül arra, mi történik a budai hegyvidéken. Ott ui. megegyezik a polgmesterek politikai állása a műemlhiv vezetőjének eddigi elnökéével, a hétkerben meg épp fordítva. Na jó, végülis én küzdök a topik politikamentesítéséért.
Előzmény: Ati73 (197)
doktor wang Creative Commons License 2002.08.30 0 0 200
Nekem a vikidál a magyar-német válogatott meccsen lett rokonszenves, ojjjan széjpen énekelte a himnuszt....
Előzmény: robin stein (198)
doktor wang Creative Commons License 2002.08.30 0 0 199
Az önkritika derék dolog, és - ebben az esetben - jogosnak is tűnik...
Előzmény: Ati73 (197)
robin stein Creative Commons License 2002.08.30 0 0 198
Ne is törődj vele. Tökciki, de bevallom, hogy amíg el nem értem a tizennégyet, én meg elszánt Vikidál Gyula rajongó voltam.

Vikidál Gyula a Nyár utcában
Előzmény: Goldman Emma (196)
Ati73 Creative Commons License 2002.08.30 0 0 197
Szia rpanni!

Rákérdeztem a dologra! Sajnos tényleg félrevezettelek titeket!
Tényleg nem sikerült, és azóta sem sikerül eladni a telket, mert mielött aláírhatták volna az adás-vételi szerződést állítólag műemlékké nyílváníttatta a szülők egy csoportja az épületet ami a telken van. Mivel műemlék, nem lehet lebontani ill. a telken állítólag ősfák is vannak, amiket szintén nem lehet kivágni, így a vevőnek már nem ért meg ennyi pénzt egy telek, amivel igazából nem lehet semmit sem kezdeni! Ennyit sikerült kiderítenem!
Tehát a lényeg az, hogy T. polgármesterünk simán eladta volna a telket, de sajna ráfaragott!
Viszont levontam a tanulságot, és igérem, hogy mielött kinyitom a számat, elötte alaposabban tájékozodom!

Különben örülök, ha egyre többen leszünk a topicban, remélem lesz időd benézni!

Előzmény: rpanni (187)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.08.30 0 0 196
Na jó. Így már tökciki, de bevallom. Míg el nem vadult a dolog, elszánt csetamás-rajongónak számítottam.
Előzmény: robin stein (195)
robin stein Creative Commons License 2002.08.30 0 0 195
A képek biztos jók.
Előzmény: terasz (194)
terasz Creative Commons License 2002.08.30 0 0 194
kellett nekem azt a hülye etüdöt leforgatni..

:)))

terasz

Előzmény: robin stein (193)
robin stein Creative Commons License 2002.08.30 0 0 193
Kíváncsak vagytok, mi? Na szóval:
Előzmény: robin stein (192)
robin stein Creative Commons License 2002.08.30 0 0 192
Hát akkor lássuk, mire vállalkoztok. A következő polgármester:
Előzmény: Goldman Emma (191)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.08.30 0 0 191
Kösz, Panni. Megnyugodtam, mert én is úgy tudtam, hogy a zsíros üzlet nem perfektuálódott. Biztos majd a következő pmest nyúlja le a nagy zsozsót. (Robin! Semmi aggodalom, megnyaljuk őt is!)
Előzmény: rpanni (187)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.08.30 0 0 190
robin!
Min kell meglepdőni? Hogy a hétkerben van egy kóser szálloda vagy hogy egy eklektikus bérházat rendesen fel lehet újítani?
Előzmény: robin stein (186)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.08.30 0 0 189
Helló, Bölény!
De jó látni téged! Személyedben végre találtunk valakit, aki szinte ki sem mozdul a hétkerből. Igaz, ha mégis, akkor minimum egy tengerrel odébb áll. :)
Előzmény: Bölény (184)
doktor wang Creative Commons License 2002.08.30 0 0 188
Hát ez mindenesetre új fényben világítja meg - ha nem is a polgármestert, de – de Ati73-at mindenképpen...
Előzmény: rpanni (187)
rpanni Creative Commons License 2002.08.30 0 0 187
Sziasztok, most találtam meg ezt a topic-ot, elég régi VII.ker-i lakos vagyok, így nagy érdeklődéssel olvastam az eddigi hozzászólásokat. Két dologra szeretnék visszamenőleg reagálni. (Legalábbis hirtelen kettőre emlékszem.)

Az egyik, hogy igen, lehet udvarszépítésre önkormányzati támogatást kérni.

A másik kicsit hosszabb lesz. Nem vagyok a polgármester prókátora, se fogadott, se fogadatlan, de nem szeretem az alaptalan vádaskodásokat.

Ati73 ezt írja róla (többek között):
Szóval a lényeg az, hogy szart arra, hogy kb 80 kiskölyök hová fog járni óvodába, a lényeg az volt neki, hogy a valahonnan (gondolom a baráti, vagy ismerősi köréből) megtalált vevőnek minél gyorsabban, és minél olcsóbban adja el a hatalmas telket! Ennyit róla! Ha jól emlékszem, 600 millió forintért sikerült eladni. Szerintetek ebből, vagy ezen felül mennyi ment neki zsebbe?

Ezzel szemben a tény az, hogy az óvodát az önkormányzat azóta se tudta eladni, nem talált vevőt erre a "hatalmas és értékes" telekre.

Különben nagyon örülök ennek a topicnak, remélem lesz időm időnként benézni.

Anna

Előzmény: Ati73 (98)
robin stein Creative Commons License 2002.08.30 0 0 186
Itt is van egy-két üres szoba
doktor wang Creative Commons License 2002.08.30 0 0 185
Én is ismerek egy épületet az Akácfa utcában. Ott sincs betörés. Azért mégiscsak snassz lenne, ha a hóhérokat akasztanák, némi daccal...
Előzmény: Bölény (184)
Bölény Creative Commons License 2002.08.30 0 0 184
Hali topiklakók, különös tisztelettel Emma!

Tősgyökeres hétkeri vónék, a Péterfy (egy ef ypszilon!) kórházban születtem, az Akácfa 37/39-ben éltem 13 évet, közben az Akácfa 32-be jártam óvodába, a Kertész 30-ba általánosba (kis kitérővel a Lenin krt. 32-be), aztán átköltöztünk a Péterfybe, majd 4 gyönyörű évem volt a Barcsay 5-ben. Szüleim azóta is a Péterfyben laknak, de én már csak félévente járok haza. Csikágónak csikágó, de a házunkat még a gengszterváltás előtti utolsó IKVs nekibuzdulásban felújították, a környéken lószerszámkészítőtől kezdve minden megtalálható, tömegközlekedési szempontból az egyik legjobb hely a városban, de gyalog sincs messze a központtól, szóval kúl. Azért a közbiztonság se annyira rossz, a házunkban tizenhét év alatt asszem két betörés volt, hat év alatt is csak 1x nyomták fel a kocsimat (hehe, rábasztak, az aksira mentek, de éppen nem volt benne.. :-))) Éljen a hétker!

U.i.: Szabó polgmesterről sokat nem tudok, de azt mindenképpen a javára köll írni, hogy lett REJTŐ JENŐ utca, amit a fővárosnál nem bírtak elintézni.

Ati73 Creative Commons License 2002.08.29 0 0 183
Ok! Csak írhattál volna a kép mellé valamit!
Előzmény: kucsera_bandit (181)
kucsera_bandit Creative Commons License 2002.08.29 0 0 182
az első hagyni=adni :o)
Előzmény: kucsera_bandit (181)
kucsera_bandit Creative Commons License 2002.08.29 0 0 181
Az hogy ezt a lakást el szeretném hagyni még nem feltétlenül jelenti azt hogy el akarom hagyni a kerületet. Egyszerű oka van: nagyobb lakásba szeretnénk költözni.
Előzmény: Ati73 (177)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!