Keresés

Részletes keresés

Creative Commons License 2001.06.29 0 0 243
valóban, legyünk optimisták. Csak a rossz tapasztalatok beszélnek belőlem:(((
Előzmény: kheiron (242)
kheiron Creative Commons License 2001.06.29 0 0 242
Kedves Há!

Azt azért ne felejtsd el, hogy egy toll akár használtan is bedögölhet, sok-sok szétszedéssel járó tisztítás után.

Üdv
Kheirón

Előzmény: Há (240)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.29 0 0 241
A Cross, amit elküldtem a gyárba, hogy javítsanak meg, nem magától ment tönkre. Az ugyebár a gyári katalógusokban is benne van, hogy ezek a tollak gravírozhatók, hogy ajándéktárgy legyen belőlük. Nos, én gravíroztattam, de felelőtlen voltam. Már a pasas kinézetéből gyanakodnom kellett volna, hogy nem sokat ért hozzá, szerintem gravírozáskor túlságosan beszorította a tollat. A toll tehát erőszak áldozata lett az egyik hagyományos rabszolgatartó déli államban. Lehet, hogy a srác törleszteni próbált. A Cross gyár ennek ellenére megjavította és szó nélkül visszaküldte.
Előzmény: Há (240)
Creative Commons License 2001.06.29 0 0 240
bár, ha látják rajta a szétszedés nyomait, rögvest széttárják kezeiket, hogy "ja kérem!!!":(
Előzmény: kheiron (239)
kheiron Creative Commons License 2001.06.29 0 0 239
Azért ha nagyon nem tudod otthoni módszerekkel rendbetenni a tolladat, szerintem megérne egy misét a Parker központja... mivel az örök garancia az örök garancia ;-)

Üdv
Kheirón

Előzmény: harm (238)
harm Creative Commons License 2001.06.29 0 0 238

Követni követtem el csúnyát; írtam vele elég csúnyát. :-) Node agresszió nem érte. Tegnap szétkaptam, kimostam de cudarul, és most sasolom mit ért neki. Azt a bizbaszt pedig jó alaposan betekertem, hadd szokja. Ma reggel behoztam a céghez tesztelési célzattal. Szeretném, ha a tegnapi szétszedés, sikálás, összelegózás meghozta volna a sikert!

A garanciával meg az a bajom, hogy a blokk immáron mint recicled retyópapír várja az újabb felhasználást.

Előzmény: Törölt nick (237)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.28 0 0 237
Kedves Harm, bármilyen tollal lehet baj. A műszaki probléma az olyan, hogy létezhet.

Az különbözteti meg a gagyi céget a patinás cégtől, hogy az utóbbi kész elismerni ha hibázott és kész orvosolni azt. Ezért van a finomabb tollakra örök garancia, amit nem elég kifizetni a drága árban, tudni kell élni is vele ha szükséges.

A Parkerről ismert az, hogy több országban gyártja a tollait, soha nem titkolták. Arra még nem tudtam rájönni, hogy mit hol gyártanak, hiszen mindenfajta Parkert láttam már mindenfajta eredettel (USA, UK, FR, IE, stb.).

A Crossnál egyszerű: Európába az Írországban gyártott tollakat szállítják, Amerikába az Amerikaiakat, Lincolnban van a gyár. Kaptam már vissza tőlük (Lincolnból) tollat, amit visszaküldtem javításra. Korrektül orvosolták a problémát és visszaküldték a tollat Budapestre.

Viszatérve a tolladra, biztos vagy benne, hogy nem követtél el vele semmi csúnyát? Nekem van olyan tollam, ami a repülőutat nem bírja. Van olyan, ami a heggyel lefelé szállítást nem szereti. A beszáradást és a leejtést egyik toll sem csípi.

Előzmény: harm (233)
harm Creative Commons License 2001.06.28 0 0 236

Már több kupakoláson azaz izé... kupakmosáson túl vagyunk. A kupakból mindig sikerült tintát kimosni.

Volt egy kimondottan töltőtollas s Passzázson, de már fénymásoló van a helyén.

Kimondott lötyögést nem vettem észre, de ha hazamegyek, megpróbálkozom egy kis csavargatással.

MEGMOSNIII? Vadiúj tollat _minek_ megmosni?? Ha beszáradt a tinta akkor mosni, de amelyik még ki sem volt véve a gyári dobozából... hát használatba vétel előtt nem mostam ki.

Nem volt az parlagon hagyva; járattam én rendesen (eleinte) csak hát csupa kék volt a mutató és középső ujjam; néha még a hüvelyk is.

kheiron Creative Commons License 2001.06.28 0 0 235
Bocs, az fel sem merült bennem, hogy még nem szedted szét ízekre a tollat és nem mostad meg darabonként, majd összerakás után nem ellenőrizted le...

Ja, és egy tollat, pláne egy ilyet, nem szabad csak úgy parlagon heverni hagyni... már pusztán a bejáratás miatt sem...

Üdv
Kheirón

Törölt nick Creative Commons License 2001.06.28 0 0 234
Biztos, hogy szivárog ? Nem lehet, hogy csak a kupakban maradt egy kis tinta, és az kenődik szét? (egy nagy fürdetés?)
Nem mondom, hogy kezdd el szerelni, de a Sonnet-ben ki lehet csavarni a menetes részt a (fekete) a tollszáron, nekem véletlenül sikerült, és így szét lehet szedni. Lehet, hogy ez lazult ki Neked. Szvsz a Sonnet nem folyhat így, mindenképpen érdemes megnézetni valakivel (nincs Szegeden tollas ?).
Előzmény: harm (233)
harm Creative Commons License 2001.06.28 0 0 233

Csak ezért nem emgyek fel Pestre (Szegedről); de azért megpróbálok valamit ártani a problémának. Én hülye; eszembe sem jutott, hogy egy ILYEN tollal baj lehet; már hetek óta nem vettem a kezembe, pedig mennyire örültem neki, amikor megvettem... Mindegy, valamit azért majd büzgetünk neki, hogy jobb legyen; csak hát a franc gondolta volna... Meg hát francia???!?

kheiron Creative Commons License 2001.06.28 0 0 232
Kedves harm!

Azért szerintem próbáld meg visszavinni oda, ahol vetted, vagy ha ott nem akarnak semmit sem csinálni, akkor meg a Parker magyarországi képviseletéhez, a Kálmán Imre utcában levő ICO márkaboltba (bár ennek utoljára igen faramuci - 7-15 - volt a nyitva tartása).

Üdv
Kheirón

Előzmény: harm (231)
harm Creative Commons License 2001.06.28 0 0 231



harm Creative Commons License 2001.06.28 0 0 230

Sziasztok!


img src="http://www.extra.hu/ares/toll.jpg"


Áprilisban vettem egy Parker töltőtollat (amit akkor jeleztem is felétek). Elég sűrűn lesz tőle tintás a mutató és középső ujjam. A hegy és a tollszár találkozásánál szivárog ki a tinta. Nemtom más tapasztalt-e ilyet vagy sem, de engem zavar; ráadásul ez egy 25 eFt-os toll, amitől ugye nem ezt várná az ember. Az is meglepett, hogy Franciaországban gyártották, holott tudtommal a Parker az angol. A toll neve: Parker Sonnet Laque; aki ilyet akar venni, az alaposan nézze meg mit vesz, és legfőbbképp ne kavarja el a számlát, mint ahogy én tettem.

Nem akarom lehúzni a Parkert, de érdekel, hogy más is járt-e így; valamint szólok -hátha még időben-, más ne szívja meg mint én. Az olcsó "sz@r" 10+ éves Parker (vektor?? -a legolcsóbb, dizájntalan) töltőtollam még mindig tökéletes.

Törölt nick Creative Commons License 2001.06.27 0 0 229
Bolt: sajnos már nem ismerem Budapest releváns tollboltjait :-( Azt hiszem, ez a piac is átrendeződik pár évente. A Bartók Béla út (XI) Gellért tér felőli végén lévő Ápiszban pár éve a legnagyobb Tombow választék volt, de legutóbb mikor arra jártam, már semmi.

Ha valaki talál Tombow Zoom 707 ceruzát valahol, szólhatna.

A tollban tartott betét esetleg jobban szellőzik, könnyebben beszáradhat, mint a pici fóliatasakba bezárt betét. Ha frankón beszáradt, akkor az első megforgatásnál már sérülhet a golyó fészke. Ezt azért gondolom, mert a tollal kapott betét folyósodott már meg nálam, de külön vett betét soha.

Előzmény: _alien_ (228)
_alien_ Creative Commons License 2001.06.27 0 0 228
slr,
koszi, valoban igy mukodik!
csak ugy lattam, az elado csaj a hatuljat vette le, es azt proszaltam osszevissza csavani hiaba

es igen, offline link=bolt!
szoval..? :)

mivel lehet tobb baja annak a betetnek, ami a tollban all evekig, mint ami a csomagban? latszolag, kiprobalasilag ugyanolyannak tunik.

kosz

alien

kheiron Creative Commons License 2001.06.25 0 0 227
"Segíts: mi az az offline link?"

Úgy dekódolom, mint üzletcímet... _alien_, nagyot tévedek?

Üdv
Kheirón

Törölt nick Creative Commons License 2001.06.25 0 0 226
A gumi fogórész és a toll hegye közötti részt menettel le lehet csavarozni. Ekkor hozzáférsz a betéthez annyira, hogy két ujjal megfogva ki tudod húzni. Betétet már tollkereskedőknél, Ápisznál, Piértnél is meg lehet próbálni, van telefonos ügyfélszolgálatuk.

Lehet gond azokkal a betétekkel, amelyek a tollban évekig álltak. Akár meg is folyósodhatnak. Szerintem érdemes a csomagból frissen elővett betétet beletenni.

Segíts: mi az az offline link?

Előzmény: _alien_ (224)
Laslow Creative Commons License 2001.06.25 0 0 225
Szeretnék én is egy SZÉP tollat magamnak, ami ráadásul szépen is fogna.. és utána szerethetném és mindig örömmel venném a kezembe és örömmel írnék vele. még tán szépen írni is megtanulnék...
_alien_ Creative Commons License 2001.06.24 0 0 224
sziasztok!

felhopzom a topikot, annal is inkabb mert egy szepseges fekete/piros tombow 707 boldog tulajdonosa lettem :)
ez egy nagyon szep toll, valoban!

egyetlen apro bibi, de ez az en fogyatekossagom: nem tudom kivenni a betetet. szegyen, de elbuktam ezt az egyszeru iq-tesztet :(
hogy kell?

ja, meg hol lehet kapni ilyen rendszeru betetet?
bar vettem parat tartalekba, igaz, csak fekete volt.

es a ket-ujjal-lelogatott-papirra-firkalas trukkot nem tudtam veluk eljatszani, szoval akkor most szart vettem? ;))

slr, kosz a linkeket, offline linket nem tudsz esetleg? azzal tobbre mennek...

meg jol jonne valami hasonlo divatos tolltarto a divatos tollhoz, ilyet se lattam, es semmi elkepzeles, any idea? :)

alien

kheiron Creative Commons License 2001.05.24 0 0 223
Szia _alien_!

Sajna most mást nem árusít ki, csak a Rotring Newtont meg a Pelikan M200-at, bár azonkból is alig volt a múlt héten...

Üdv
Kheirón

Előzmény: _alien_ (221)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.23 0 0 222
Lehet kapni itt, itt, itt, itt és megnézhető még itt meg még sok egyéb helyen.
Előzmény: _alien_ (221)
_alien_ Creative Commons License 2001.05.22 0 0 221
hello!

hu, kezd sulyosbodni a topic:) az a jo!

ilyen tombow cerkat hol lehet kapni
? :)

es az office depot mas erdekeset arusity meg, vegki?

csoki,

alien

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.22 0 0 220
Hehe, nekem még tart a készletem az eredeti bedrágulás előttről :-)

Vannak még ilyen cuccok, amikre megjelenésükkor felfigyeltem, tétova bevezető áron megvettem, majd évekig nem láttam boltban, aztán egyszercsak megjelent csillagászati áron. Például a japán MAX HD-10DF tűzőgép. Most ötezer Ft, én párszázért vettem. Olyan trükkös szerkezete van, hogy ihaj. Ráadásul az én példányomat már legalább húszezerszer használták (annyi kapocs fogyott) és még soha nem hibázott. Az F azt jelenti: flat clinch. Egy kalapácsos szerkezet - miután az összefogott papírokat összepréselte - derékszögűre hajlítja a kapcsot, a szárak pedig egyenesek maradnak. Így ha többszáz, összekapcsolt anyagot egymásra teszel, akkor sem fog púposodni a kapcsoknál. A kapocs se semmi: ki van élezve darabonként, hogy ne átszaggassa, hanem egzaktul kifúrja a papírt. Ráadásul a kis tűzőgépet (tényleg pici) még szépre és jó fogásúra is tervezték a ferdeszeműek.

Előzmény: GPF (219)
GPF Creative Commons License 2001.05.22 0 0 219
Hányat vettél?
Előzmény: Törölt nick (218)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.22 0 0 218
Pontosítok. Az Office Depot bruttó 624 Ft-ért árusítja a Tombow Zoom 707 tollat végki.

Bár annyit nem ér meg, de ennek a tollnak az ára már 6-7000 Ft fölött szokott járni máshol, ahhoz képest nem rossz az akció :-) Érdemes néha benézni.

Kár, hogy a legszebb színkombinációból - a fekete fehérből - már nincs nekik és kár, hogy ceruzájuk nincs,mert az még szebb.Sötétszürke toll van piros gombbal, meg sötétszürke piros gombbal és piros fogórésszel.

Előzmény: GPF (210)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.22 0 0 217
Már rég elment, úgyhogy az emlékeimből élek :-)

A Zoom 707 ceruza nagyon hasonlít a tollhoz. Elvileg ott kellene árulni, ahol a tollat is. A cerkát nem csavarni, hanem nyomni kell. 10 éve kezdtem koptatni, volt amit rézig.

Ma már csak egyféle tollat használok, a legolcsóbb Cross-t, aminek a töltőtollát valahol lejjebb belinkeltem. A töltőt itthon vettem leárazásnál huszonvalahány helyett nyolc körüli ezerért, a ceruzát, golyóstollat együtt pedig egy amerikai diszkontban tizenkét dollárért.

Ajándékba még mindig veszegetek írószert ha van kinek.

Előzmény: GPF (216)
GPF Creative Commons License 2001.05.22 0 0 216
Fényképezőgépekre, meg tollakra megy el az összes pénzed?
A ceruza is így néz ki?
Hol lehet kapni?
Előzmény: Törölt nick (215)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.22 0 0 215
Igen, ugyanolyan méretű betét megy bele, mint a jó öreg négyszínű tollba, vagy akár a Mont Blanc Meisterstück Mozart sorozatba.

Meg kell jegyenem, hogy a gyári Tombow golyóstollbetét jobb, mint a Mont Blanc.

A Zoom tényleg egy kultikus darab. Sok formatervezési díjat elnyert, és annak ellenére, hogy milyen egyszerűnek tűnik, egy csomó ötlet van felsorakoztatva benne. Érdemes megnézni a feliratait, kb. egy miliméteres nagyságú, de tökéletesen éles, szép rajzú betűk az oldalán. Annak érdekében, hogy a felirat mindig derékszöget zárjon be a klipsszel, egy pozícionáló mechanikát alakítottak ki a száron és a klipszen. A ceruza végét nem egy gumidugóval zárták le ahogy az szokás, hanem egy mívesen megformált parányi, krómozott golyós-rugós-bepattanós szerkezettel. Finom darab. Van szerencsém a Zoom 10 éves fennállására kiadott, aranyozott példányból is birtokolni egyet :-)

Előzmény: GPF (210)
GPF Creative Commons License 2001.05.22 0 0 214
Mivel?
Előzmény: Há (212)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!