Keresés

Részletes keresés

kígyószisz Creative Commons License 2005.05.26 0 0 3795

Káááááááár :-(((

Azért kösz.

Előzmény: Törölt nick (3789)
sujgojo Creative Commons License 2005.05.26 0 0 3794

szokasos magyar hozzaallas:) dozerral kerteszkedni. aztan majd az unokaid talan lesz egy kis arnyek ahol oregkorukra elfroccsozgethetnek.

persze mindenre van megoldas, a www.newgarden.hu azzal arcoskodik, hogy naluk van a legtobb orias konteneres fa. csak merd megnezni az arlistat.

Előzmény: Lud (3793)
Lud Creative Commons License 2005.05.26 0 0 3793
kicsit fazom a vegyszerektol, meg most olvastam, h fiatal fak, tokek kozeleben nem tanacsos alkalmazni, nekem meg csak azok vannak, miota kicsapattam a dzsungelt.
Előzmény: Törölt nick (3790)
satellite five Creative Commons License 2005.05.26 0 0 3792
Sziasztok ! Lenne egy kérdésem: Milyen mélyre kell legalább kerülnie a fűmagoknak vetés és tömörítés után ?
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.26 0 0 3791
Miért ? Ha most kellene vennék akkora 8bárosat ...;-))
Előzmény: Törölt nick (3783)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.26 0 0 3790
Én atszoktam dugni a permetezőt a szomszédhoz es glialkával megfujoma teruletet ugy egyméteres savban es annyi mindennek.
Előzmény: Lud (3785)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.26 0 0 3789
Szolnok AGROSÍGLER de szerintem a GOLFok is forgalmazzák. RIERO vagy valami hasonló a neve.
Előzmény: kígyószisz (3784)
Lud Creative Commons License 2005.05.26 0 0 3788
Nem is a magok ellen parazok, bar nyilvan jobb a helyzet kulturaltan kezelt szomszed kertekkel. A volt tyukfarmon egyelore nincs sok gyom, meg a bacsi mar 1x vegigment kaszaval. A gond a tobbi oldalon van, egyik vegen tomeny orgonas ami mar benotte a tavaly altalam kipucolt 1m-es vedosavot, ill. a harmadik oldalon felmeteres tarackosan novo fu, ami elsosorban a sziklakertunkbe jott be durvan. Felesegem kapalt is egy orat, ezert gondoltam, vmi vegleges vedelemre. Ezt a mua lemezt megprobalom, legfeljebb vmi takarast applikalok ra fabol. Az kicsit nonszensz, h en jarok at nyirni, de lehet, h ez lesz a vege.
Előzmény: nefes (3786)
nefes Creative Commons License 2005.05.26 0 0 3787

Terszhoz Poliészter tekercset egész jó áron kaphat=

Teraszhoz használt poliészert / műanyag tekercset egész jó áron kaphacc

(éna a Bricoban vettem egy akcióban)

 

a többi elütést nézd el... :-)

nefes Creative Commons License 2005.05.26 0 0 3786

a magok átjövetele ellen nem nagyon tucc teljes hatásossággal védekezni.

Az növényátmászás ellen ez a palás (vagy ) aljhatárolás valamelyest használhat.

Terszhoz Poliészter tekercset egész jó áron kaphat, amit szét tudsz vágni 3felé (1m-es).

Esetleg még használhat, hogy átmésza  szomszédba nyírni illetve glialkázni a kerítés melleti sávban.

Sokkal több koosság nincs.

Esetleg még a fűre hatástalan mérgek jöhetnek még szóba, ha nagyon gyomosodik a sajátod.

 A leghatásossabb és legkevésbé kedvelt.

Nyuszi(tulaj/tulaj felsége rokaonai és üzletfelei etc) ül a fűben és szundikálás helyett m2-ről m2-re átvizsgálván a terepet kihúzogatja a gyomokat, lehetőleg gyökerestül.

meg vágja a füvet, sok gyom ezt kevésébé bírja mint a gyep.

Előzmény: Lud (3785)
Lud Creative Commons License 2005.05.26 0 0 3785
A gyepesitett kertresz sajnos 80%-ban olyan telkekkel hataros, amit nem gondoz a gazdaja. Jelenleg drotkeritesem van, ill az egyik oldalon a szomszed, mikor meg tyukokat tartott (azok legalabb megettek minden gyomot) hullampala darabokat nyomott le a foldbe ugy, h kiall kb. 5 centi. Milyen megoldast javasoltok, h ne masszon at a gyom, tarack?
kígyószisz Creative Commons License 2005.05.26 0 0 3784
Megírod email-ben, hol lehet kapni? Megint (másodszor) tönkrement az öntözőszivattyúm, még MA kell vennem egyet. Előre is köszi.
Előzmény: Törölt nick (3782)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.26 0 0 3783
Szomorú, hogy mindenhol ez tapasztalható. :-(
Előzmény: Törölt nick (3782)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.26 0 0 3782
Most lattam egy boltban "TÖK" pedrolo gázleválasztós szivattút 1300W 5,5 bar persze kinai de akkora masolat mint z állat 12K !!! forintert. 8 barosat meg 18K forintért. 
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.25 0 0 3781
Ha valóban a túlzott műtrágyázás miatt égett ki, akkor pótolni kell a foltot. Az ammóniumnitrátot nagyon óvatosan kell szétszórni pont a kiégések miatt, de ez a legolcsóbb műtrágya. Vannak késleltetett (elhúzódó) hatású fűműtrágyá(pl.Compo), de azok sokkal drágábbak.
Előzmény: hurvinyekk (3779)
nefes Creative Commons License 2005.05.25 0 0 3780

elvileg a nitrogén leépül, illetve lemosódik mélyebbre tán (ha renceresen kap vizet),

de mondjon valamit hozzáértőbb is.

talajcsere sztem csak a végső  megoldás

Előzmény: hurvinyekk (3779)
hurvinyekk Creative Commons License 2005.05.25 0 0 3779

ezek szerint kiégettem :-(

ez azt is jelenti,  hogy elpusztul vagy csak hosszú-hosszú idő kell a regerálódásjoz?

 

Lentebb talaj cserét is javasolt valaki,

ezt szeretném elkerülni ha lehet vagy nem lehet?

nefes Creative Commons License 2005.05.25 0 0 3778

az ammónium csak a büdösség miatt van benne :-)

 

Emléxem gyermekkoromban totál uyganez volt a lóistálló csatornáiban...

csak most palackozzák :-)

Előzmény: Törölt nick (3777)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.25 0 0 3777
Nem az ammóniumon van a hangsúly, hanem a nitráton. A fű föld fölötti részének (levélzetének) a növekedését serkenti.
Előzmény: hurvinyekk (3773)
chapelle Creative Commons License 2005.05.24 0 0 3776
Az újrafüvesítés nem elég. Javaslom, hogy a földet is cseréld ki pár cm mélyen.
Előzmény: invis (3775)
invis Creative Commons License 2005.05.24 0 0 3775

Segíítség...

 

Hétvégén kézzel szórtam ki műtrágyát és van 2-3 olyan foltom kb focilabda átmérőjű ahol kiégett a fű. Tapasztalatokat leszűrtem.. A kérdésem az lenne, hogy ezek után ezt a kiégést  "lenövi" a fű, vagy szedjem ki azonnal és ültessem újra a foltokat?

Köszi előre is,

Invi

nefes Creative Commons License 2005.05.24 0 0 3774

lehet túladagolástól is, kép nélkül heéz, de lehet hogy kiégetted.

én is kézzel szórom, egy kis ügyességgel, gyakorlattal bele lehet jönne szórókocsi nélkül is...

bár területnagyság függő.

mekkora  a terület?

Ha túladagolásról van szó, akkor szerintem nem kell még bevinni több nitrogént.

szerintem mielőtt próbálkoznál azért nem ártana megértened /nünk az egész folyamatot, történetet :-)

ára, párszáz forint.

szórófejés tégely nélkül nem ajánlom, pl túladagolás miatt.

Előzmény: hurvinyekk (3773)
hurvinyekk Creative Commons License 2005.05.24 0 0 3773

Lehet, hogy többet szórtam, ui nem szórókocsival hanem csak úgy találomra kézzel csináltam.

Idegen anyag nem volt  a termőföldben, szép tiszta, humuszos jellegű föld volt.

Ahol sárga ott bizony lassabban nő (de azt hiszem nő)

Most egy kicsit inetnezivebben locsolom meglátom mi lesz.

A hétvégén pedig kipróbálom az ammónium-nitrátot.

Nem értek hozzá, de ez az ammónium mire való?

Milyen kiszerelésben van? És kábé mennyibe kerülhet?

Előzmény: nefes (3771)
nefes Creative Commons License 2005.05.24 0 0 3771

remélem jön majd más is tanácsolni, én csak "műkedvelő" vagyok (bár sokan mások is, akik ide írnak/olvasnak), ha biztosra karsz menni akkor a kertészet topicban is érdeklődj, plus ki kéne fogni valami olyan eladót valamelyik boltban, aki nem mindenáron el akar neked adni valami eladnivalót.

Mik vannak abban a gyeptrágyában (nitrogén  / foszfor / kálium, etc) ?

 

nem szórtál véletlenük egy helyre kicsit sokat/többet?

 

vagy fordítva:

Nekem furcsa, hogy friss "temőtalajban" nincs elég kaja.

 

- nem volt benne sitt / egyéb idegen anyag ?

- esetleg az alatta levében is előfordulhat valami, bár egy őszi fű ezt még nem kéne hogy megérezze, ha az 15 cm-el alatta van.

 

Mennyi helyen sárga, ahol sárga ott nem is nő?

 

ammóniumozni az itten gyakran felszólalmó potyoró szerint 2 hetente lehet, persze megfelelő mennyiségben.

esetleg egy fotót ide braksz, valaki csak mexakérti..

Előzmény: hurvinyekk (3770)
hurvinyekk Creative Commons License 2005.05.24 0 0 3770

SZia,

 

nos,

a fűmagot tavaly ősszel vetettem.

A talaj alapvetően meszes-agyagos, amire 10-15 cmes termőföld réteg került (tömörítve ennyi) a vetés előtt.

Áprilisban kapott gyeptrágyát (csak olyan olcsóbb fajtát, ha jól emléxem akkor brikósztórosat).

 

Ammónium-nitráttal többször is kell-lehet kezelni egy évben?

A gyeptrágyára az volt irva, hogy3x. Április-ban egyszer, júni-júli-ban egyszer és október magasságában egyszer.

Márha jól emléxem.

 

Köszi a segítséget!

hurvi

Előzmény: nefes (3766)
gépdoki Creative Commons License 2005.05.23 0 0 3769
Szia TIBORpapa!

A kerti gépekkel kapcsolatos technikai kérdéseket a "Kerti gépek" topicban tegyed fel, mert ott a helyük.

Ott válaszolok a kérdésedre.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: TIBORpapa (3768)
TIBORpapa Creative Commons License 2005.05.23 0 0 3768

Helló Mindenki!

Most kezdtem olvasgatni a fórumot, mondhatom többet tanultam belőle, mint bármi másból. Ezért gondoltam, hogy valaki csak tud valamilyen tanácsot adni a fűnyíróm problémájára. 

5 éve van egy AGRO Magnum nevű önjáró, benzines, fűgyűjtős ketyerém. Az utóbbi időben állandóan elejti a levágott füvet ahelyett, hogy a gyűjtőbe továbbítaná azt. Próbálkoztam új késsel, az önjáró kikapcsolásával, de semmi eredmény.

Tud-e valaki tanáccsal segíteni? 

nefes Creative Commons License 2005.05.23 0 0 3767
festék után már nem kell többet nyírni... :-)
nefes Creative Commons License 2005.05.23 0 0 3766

milyen talaj, mikor mit kapott régeben , vagy mit  nem.

A fű mikori... stb.

 

"műtrágya-tápoldat-tápsó tuning kellene a locsolás mellé"

áprilisban kaphatott volna NPK-t, meg akár humuszt. most nemtom , de valszeg már nem mehet.

Viszont Ammónium-nitrátot rá lehetne locsolni.

Mezgazd boltban is kapni. a terítéshez meg Szórótégely-locslófej egységet a szokásos áruházak egyikében és akkor nem kell sokat kannáznod, hacsak nem gyúrni akarsz.

No majd jönnek az okosok, aztán pontosítanak.

Előzmény: hurvinyekk (3765)
hurvinyekk Creative Commons License 2005.05.23 0 0 3765

Szia,

 

köszi.

Milyen plussz infó kellene még?

Ez azt jelenti, hogy többet locsoljam, vagy valamilyen műtrágya-tápoldat-tápsó tuning kellene a locsolás mellé?

Azért megnézem a zöld festék árát, csak akkor minden fűnyírás után festeni kell :-)))

Előzmény: nefes (3764)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!