Keresés

Részletes keresés

forgoszel Creative Commons License 2021.05.28 0 0 19831

Ezen nincs mit gyűlésezni, ha meg kell csinálni meg kell csinálni. Kérj be árajánlatokat és az SZB-vel konzultálva a számotokra legelőnyösebbet fogadjátok el és a munkát meg kell rendelni. Közben tájékoztatod a tulajdonosokat hogy ez és ez történt ezt és ezt kell csinálni ezért és ennyiért.

Előzmény: Garoldo (19830)
Garoldo Creative Commons License 2021.05.28 0 0 19830

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék...

Nem hivatásos közös képviselő vagyok, tulajdonosként vállaltam el a tisztséget. A problémám a következő: a 10 emeletes társasházban a hő és füstelvezetést elhanyagolták a korábbi közös képviselők, teljes cseréje lenne szükséges. Próbáltam húzni a dolgot szeptemberig, mert akkor jár le a társasház LTPje, de kaptam egy ellenőrzést a Katasztrófavédelemtől, 60 napom van van megcsináltatni. Már kijött 2 cég is, készülnek az árajánlatok, csak első mondott szóban kb összeget, kb nettó 1.2 millió. Mivel a veszélyhelyzet miatt közgyűkés nem tartható, a kérdésem az lenne, hogy egy ekkora beruházásról egy személyben dönthetek-e, vagy erőltessem az írásos közgyűlést. Persze, az SZMSZ-ünkben nem szerepel ilyen fogalom.

 

Előre is köszönöm a segítséget, remélem nem kérdeztem nagy balgaságot.

fagyalf Creative Commons License 2021.05.28 0 0 19829

Köszönöm mindenkinek a választ!



fagyalf Creative Commons License 2021.05.28 0 0 19828

technikai vízdíjat én is használok, max most nem az összes lakás között lsz szétosztva hanem 5 lakás között. :)

 

Előzmény: MajorDomus (19826)
MajorDomus Creative Commons License 2021.05.27 0 0 19827

Egyébként ehhez nem kell Szmsz módositás.

 

Nálam úgy van a költségvetés tervezet: 

Vizórás lakás 150 ft/m2, nem vízórás és kizárt(!) Lakás 250 ft/m2. Közgyűlés megszavazza. Pont.

 

Hogy miért nincs vízórája az egyéni szoc probléma.

Ha megjön a vízmű kizáró levele,kap egy felszólitást -8nap- ha nem cserélteti,átlagosan 5.000 ft-al növekszik a közös költsége. Ennyi. Nagyon igyekeznek helyreállitani a joghatásu mérést. 

MajorDomus Creative Commons License 2021.05.27 0 0 19826

Nem is fizethet.

A régi szép Ikv -s időkben ez ki volt találva.

 

Főmérő és melléknérők különbözete 

250m3-150m3=100 m3 különbözet.

Van 40 lakás.

Felosztás.

100 m3-40m3 közös vizdij (1 m3/lakás)

Marad 60 m3 = 1,5 m3/lakás. Ennyi.

W_B Creative Commons License 2021.05.27 0 1 19825

Persze hogy vízdíjról!

A háznak van egy mért bemenője, abból levonják a mért lakások fogyasztását, és a maradékot osztják szét az egyedi mérővel nem rendelkező lakások között. A szétosztás alapja lehet a tul.hányad (lakás mérete), VAGY hogy hányan laknak benne.

Na ebből szokott a vita lenni, hogy melyik lakásban jányan laknak.

A Társasház semmiképp nem fizet rá.

Előzmény: forgoszel (19822)
picurnyuszi Creative Commons License 2021.05.27 0 0 19824

Köszönöm én is így gondoltam.

 

Előzmény: forgoszel (19823)
forgoszel Creative Commons License 2021.05.27 0 0 19823

Ha a közös képviselő (intézőbizottság) megbízatása a (3) bekezdésben foglaltakon kívüli okból szűnik meg, vagy a közös képviselő (intézőbizottság) a veszélyhelyzet folytán nem képes ellátni a feladatait, az új közös képviselő (intézőbizottság) megválasztásáig a feladatokat a számvizsgáló bizottság látja el. Számvizsgáló bizottság hiányában, vagy ha a veszélyhelyzet folytán a számvizsgáló bizottság sem képes eljárni, az új közös képviselő (intézőbizottság) megválasztásáig a feladatokat bármely tulajdonostárs elláthatja.
5) A (3) és (4) bekezdés szerinti esetben az új közös képviselőt (intézőbizottságot) a veszélyhelyzet megszűnését követő 90 napon belül kell megválasztani.

Előzmény: picurnyuszi (19821)
forgoszel Creative Commons License 2021.05.27 0 0 19822

Vízdíjról beszélünk. Ha csak az nincs, hogy az összes m3 különbözet fel van osztva a méretlen lakások közt. De az meg a lakók felé igazságtalan.

Előzmény: W_B (19820)
picurnyuszi Creative Commons License 2021.05.27 0 0 19821

Sziasztok!  Kérdezném a tudós urakat, hogy a vészhelyzet ideje alatt egészségügyi ókora való való hivatkozással lemondhatok ugye? Nem tudom a feladataimat elvégezni.

Köszönöm a válaszokat.

W_B Creative Commons License 2021.05.27 0 0 19820

A tulajdoni hányad (lakások alapterülete) alapján történő szétosztás sem az ördögtől való, legalábbis láttam már parázs vitákat panelház közgyűlésén, hogy melyik lakásban hányan laknak..

 

"miné többen laknak annál nagyobb a ház vesztesége ha m2 alapon számolnak."

 

A háznak miért lenne vesztesége?

 

Előzmény: forgoszel (19818)
Bumburnyák Creative Commons License 2021.05.27 0 1 19819

..az SZMSZ akkor nem tökéletes, módosítani kellene, mi, az 5 köbméter/fő/hó formulát alkalmazzuk ilyen esetekben..

Előzmény: fagyalf (19816)
forgoszel Creative Commons License 2021.05.27 -1 0 19818

Hja és az SZMSZ sürgősen módosítani kell, mert a fogyasztást m2 alapon számolni enyhén szólva butaság. Nem mindegy hogy 50 m2-en egy, vagy öt ember fogyasztja a vizet, miné többen laknak annál nagyobb a ház vesztesége ha m2 alapon számolnak.

Előzmény: fagyalf (19816)
forgoszel Creative Commons License 2021.05.27 0 1 19817

Nézz utána a helyi rendeletnek. Nálunk önkormányzati rendelet mondja ki hogy akinek nincs vízórája az 5 m3/fő/hó/*Ft-al kell számolni. A Ft, annyi amennyi a közös vízszámlán számláznak.

Előzmény: fagyalf (19816)
fagyalf Creative Commons License 2021.05.27 0 0 19816

Van néhány tulaj, aki nem cseréltette a vízóráját. Az szmsz elég pongyola:Külön vízóarával nem rendelkezők: hasznos alapterület arányában fizetik meg a víz- és csatornadijat.
A lakásokba (lakásokhoz) vízórát csak a Vizművekkel kötött szabályos szerződéssel és engedélyekkel, a jogszabály által előírt időközönkénti hitelesítéssel lehet felszerelni. A tulajdonostárs által fogyasztott vízmennyiség így a közös víz- és a csatornadíj mértékéből levonásra kerül és ellenőrizhető. A nem a fenti módon van felszerelve a vizóra, a tulajdonostárs a vízórával nem rendelkezők közé számít és ennek megfelelően köteles megfizetni a rá eső víz és csatorna használati díjat.

 

Na de, mennyi az annyi? nem írja le, hogy m2-ként mekkora díjjal kell számolni. Hogy számoljak, hogy jó legyen? Ötlet?

MajorDomus Creative Commons License 2021.05.22 0 1 19815

Na,továbbra sem  közgyűlünk!

Bala_az Creative Commons License 2021.05.20 -1 0 19814

 

Majd érvénytelenítik, ha akarják  ………… vagy elismerik…   pl: (64% képviselet mellett ?! mi..)

 

Akinek van kártyája jön, akinek nincs meghatalmaz valakit akinek van, hogy ezt mér kellett túllihegni ……………

Előzmény: MajorDomus (19813)
MajorDomus Creative Commons License 2021.05.19 0 0 19813

Amig fel nem oldják,addig nem lehet.

Előzmény: Margó19 (19811)
Bala_az Creative Commons License 2021.05.19 -1 0 19812

én már tartottam ,mert követelték ....  és tényleg miért is ne , mint országgyülekezet <<< 

Előzmény: Margó19 (19811)
Margó19 Creative Commons License 2021.05.19 0 0 19811

És nem is tartasz addig közgyűlést, vagy a vészhelyzet miatt nem is lehetséges?

 

Előzmény: MajorDomus (19810)
MajorDomus Creative Commons License 2021.05.18 0 0 19810

Hát, én októberben biztos nem terjesztek elő idei költségvetést....

Előzmény: Bumburnyák (19809)
Bumburnyák Creative Commons License 2021.05.18 0 0 19809

..a veszélyhelyzet meghosszabításáról döntött a parlament..

 

..a közgyűlések őszre maradnak..

MajorDomus Creative Commons License 2021.05.17 0 0 19808

szonti

 

csak részben van igazad.

Én sem küldöm szét a világba az elszámolásokat és a tájékoztatókat.

Van olyan házam ahol 9 nemzetiség lakik.

.

Minden a postaládába megy,a tulajtól elvárható,hogy tartson kapcsolatot az albérlőjével vagy a lakásban élő rokonával.

 

Én sem küldök ajánlott leveleket külföldre és 6 különböző megyébe,de negyedévente sms sorozatot küldök a feledékeny tulajoknak.

 

Amiben egyetértünk: 

Ha megadtad az elérhetőségedet, az a minimum hogy a képviselő felhív telefonon hogy X. úr gond van!

Már 35 ezer ft a hátralék, tessék már módositani az utalást,meg a postaládában lévő jegyzőkönyveket elolvasni.

 

Én, tegnap Izraelbe  küldtem egy felhívást, a tulaj ma utalta a pénzt és külön megköszönte a mailt.

 

Azért megérné felkeresni a képviselőt hogy miként képviseli a megbízóit.

 

Ettől függetlenül fizetned kell.

 

 

fagyalf Creative Commons License 2021.05.17 0 0 19807

.. és jegyzőkönyvezik is! :D

Előzmény: Bumburnyák (19806)
Bumburnyák Creative Commons License 2021.05.17 0 0 19806

..igazolható mód az is, hogy két tanú jelenlétében bedobja a postaládádba..

 

Előzmény: szonti (19802)
szonti Creative Commons License 2021.05.16 0 1 19805

Az szmszben kell rögziteni a 2. Bekezdésben felsorolt dolgokat, az h fizetési felszolitást kell küldeni az a 3. Bekezdésben van.

A lakásban nem élek, miota megvettem üresen áll, nincs albérlö benne, senki nem lakik benne, pár havonta megnézem h rendben vannak e ott a dolgok, a közüzemi számlák csekkek a lakhelyemre jönnek ami másik településen van és a közös képviselönél is a lakhelyem van bejelentve amig jött az éves elszámolás is oda jött. Szoval nem gondolom h nekem kellett volna feltünjön h valamiért többet kell fizetnem, ezért van a közös képviselö és a törvényben leirtka is h tájékoztasson ha valami hiány van, mivel a hiány nem feltétlenül csak abbol származhat h a szemét tulaj a közös költséget bszik befizetni. Ugy gondoltam h ha bármi változás történik a közös költség összegében, arrol tájékoztatnak és nem nekem kell minden honapban felhivni a közös képviselöt, h na most ebben a honapban is x összeget kell fizetnem?!

A kellö gondosság a részemröl böven teljesült, h élö lakcimet bejelentettem a közös képviselönél és még a telefonszámomat is megadtam, a közös költséget eddig amiröl tudtam h kell fizetni azt kifizettem. A közös képviselet egy szolgáltatás megkapja érte a hasznát, máskülönben nem csinálná senki, ezért cserébe elvárhato h ne azok ellen dolgozzon akik a befizetést teljesitenék. 

 

Ha Neked van egy mobilelöfizetésed és a szolgáltato egyszercsak küldene egy felszolitást h 200 ezer ft ot fizess be mert elmaradásod van, de elötte nem irt egy sort se rola, nem telefonált Neked h változott az elöfizetés dija, akkor Neked azt honnan a francbol kellett volna tudnod, h többet kellett volna fizetned? Neked kellett volna a mobilszolgáltatonál érdeklödni, h elnézést kérek, de nem kéne többet fizetnem maguknak?

 

Uh igen, a közös képviselö hibájának tartom h tartozok 180 ezer ftal, mert nem értesitett az emelésröl és nem értesitett h elmaradásom van, pedig az elérhetöségem tudja. 1 telefonba került volna, felhiv, h uram, van egy kis elmaradás a közös költségével, erre én megkérdezem h miért, elmondja, megértem, befizetem és itt van vége a sztorinak. 

Előzmény: MajorDomus (19804)
MajorDomus Creative Commons License 2021.05.16 0 2 19804

Igen.

A törvény azt mondja ki,hogy az szmsz-ben kell szabályozni a közös költség beszedésével kapcsolatos képviselői feladatokat. Ez olvastad becitálva.

Például felszólitás,fizetési meghagyás jelzálog, deresre húzás,lenyakazás stb.

 

Azért az elmúlt két évben te is felhívhattad volna a képviselőt ,hogy állsz a befizetésekkel?? Van e valami változás??

 

Nehogy már a közös képviselő legyen a hibás mert te tartozol 180 ezer forinttal.

 

Nejem az a kedvencem, mikor felhív a tulaj: hogy fizetési meghagyást kapott hogy tartozik 110 ezer forinttal. Pedig ő minden hónapban fizeti átutalással a 8500 ft-ot. Mondom: ez igaz is,de a közös költség 1.5 éve 17.225 ft. Miért?

Nem tünt fel önnek hogy be van szigetelve az épület és ki van festve a lépcsőház?

 

De, látta,csak nem gondolta hogy emiatt változik a közös költség!!! 

 

Ő ugye vidéken lakik,az albérlő meg nem szólt.

 

Aranyos.

MajorDomus Creative Commons License 2021.05.16 0 0 19803

Nincs humorérzéked.

Előzmény: forgoszel (19799)
szonti Creative Commons License 2021.05.16 0 0 19802

Köszönöm a választ!

Egy dolgot nem értek a 24 paragrafus 3 bekezdésben a törvény azt irja igazoltan kell felszolitani fizetésre.

Utána mégis azt irod "Ha az SZMSZ másképp nem rendelkezik, akkor a kk-nak elég bedobnia a postaládában az elszámolást! Nehezen bizonyítható, hogy nem tette meg!"

 

Az szmsz nem mondhat ellent a törvénynek nem? Ha a törvényben az van h igazolhato modon kell felszolitani akkor azt igazolnia tudni kell h felszolitott fizetésre.

 

Rosszul értelmezem?

Előzmény: fagyalf (19801)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!