Keresés

Részletes keresés

stark_100 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 4544

Akkor tegyünk ide egy másikat is. Ezt is tudósok írták.

http://ripost.hu/cikk-karos-emberkiserlet-volt-tiltani-a-zsirokat

Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2015.08.14 0 0 4543

Óriási kamu a paleo diéta

Tudósok bizonyították, hogy az ősembernek semmi köze nem volt a paleo étrendhez. Hátráltatta volna az evolúciót és úgy általában az életben maradást. Tovább »

forrás: Index.hu

Evicke Creative Commons License 2015.07.28 0 0 4542

Szendi Gábor ma leállította a hozzászólási lehetőséget a blogján, megszüntetve ezzel azt a közel hat év működő fórumot, ahol sokan kérdezhettek, segíthették egymást, értékes ismereteket oszthattak meg a paleóval, ill. az egészséges étkezéssel és minden hasonló témával kapcsolatban.

 

Némileg a mai történéstől függetlenül is már, 1 hete alakult a FB-on egy új paleós csoport, szándéka szerint (majdnem) mindenre nyitott fórumaként az 5-6 évvel ezelőtt itt, az akkori szellemben és színvonalon folytatott beszélgetéseknek, természetesen paleóról és kapcsolódó témákról, kiemelt tekintettel a clean étrendre-életmódra.
Szeretettel várunk mindenkit, aki szükségét érzi egy ilyen közösségnek továbbra is.

https://www.facebook.com/groups/891467294260581/

Az egyszerűség kedvéért idemásolom a csoportleírást:
"Várunk mindenkit, aki a paleó alapelvek szerint étkezik - legyen az bármelyik irányzat, sima paleó, ketó, sok hús, kevés hús, növények dominanciája, nyersevés, biztonságos keményítők -,
és nemcsak étkezésében, hanem életmódjában is a természeti népeket igyekszik követni, azaz törekszik a tiszta, feldolgozatlan, organikus alapanyagok, élelmiszerek fogyasztására, esetleg maga is megtermeli azokat.
Természetesen jöhet az is, aki egyelőre csak érdeklődik. Hozhattok recepteket is. Maglisztes sütiket és kenyereket nem annyira, mert azokat már unjuk, és nem tartjuk feltétlenül jó választásnak, ahogy a kész paleó kajákat, nasikat sem, ezek reklámjával is kíméljetek! Ezek megtalálhatók más csoportokban úgyis. De ezeken kívül jöhet bármi, ami hasznos és érdekes lehet, mindenmentes alapanyagok lelőhelyeitől a fenntartható gazdálkodást bemutató videókon és kertészkedési tippeken át a (megbízható, korrekt forrásból származó!) cikkekig egészség, táplálkozás, fenntartható életmód, környezetvédelem, újrahasznosítás és hasonló témákban."

 

grizabella Creative Commons License 2015.04.21 0 0 4541
tyúkanyó48 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 4540

 

 

http://www.szabadfold.hu/aktualis/magyarnak_hazudjak

 

Már ha nem csapnak be és hazudnak neked.

Előzmény: Tinajb (4539)
Tinajb Creative Commons License 2015.04.11 0 0 4539

Nagyon durva és szánalmas. Így járatják le az egészséges termékeket. Na ezért vásároljatok magyar bio kisgazdáktól, akik saját maguk termesztik az alapanyagaikat és saját, rendszeresen ellenőrzött kisüzemeikben dolgoznak. ott ilyen nem fordul elő.

www.bioegeszsegsziget.hu

Előzmény: ásítósmacska (4526)
Ádám Kardos Creative Commons License 2015.03.27 0 0 4538

Sziasztok! Légyszíves segítsetek és töltsétek ki a kérdőívem. Nektek pár perc, nekem nagy segítség. Köszönöm szépen!! 

 

https://docs.google.com/forms/d/1MI-z4-J1PNNTSTgHwGJ4ShsqOjxa5GaFgaOyybhqZXM/edit

grizabella Creative Commons License 2015.03.27 0 0 4537
tyúkanyó48 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 4536

 

És a január előtt, tehát még tavaly gyártott ilyen maglisztek?

Előzmény: Evicke2 (4535)
Evicke2 Creative Commons License 2015.03.12 0 0 4535

Részlet az egyik nagy paleó shop hírleveléből:

 

"... Sajnos a SOLIO Kft. által bérgyártásba adott Paleolit maglisztek - amin az szerepel, hogy SOLIO KFT. forgalmazza, azokat a Dejó Kft. gyártotta, ilyenek a Paleolit- fém csomagolású magőrlemények, szőlőmag és társai, ezeknek egészségkárosító hatása lehet, visszahívásra kerülnek!

SOLIO Kft-nél 2 héttel korábban ellenőrzött a NÉBIH, és mindent rendben találtak.
A náluk készült olajok - úgymint a PALEOLAJ, OLAJESSIMO ÉS MÁS MAGOLAJAK BIZTONSÁGOSAK és tiszták! - ezt az információt kaptuk, a SOLIO Kft. nem szerepel a NÉBIH jogszabálysértők listáján."

Evicke2 Creative Commons License 2015.03.12 0 0 4534

Dejó, akkor én nem vagyok paleo-őrült. :-) És nagyon sok olyat ismerek, aki szintén soha, vagy csak nagyon ritkán (v)eszi ezeket.

Ja, de juteszembe, néha eszek kókuszlisztet, gesztenyelisztet és máklisztet is. Szóval akkor mégis? Na és? Nyilván nem érdekel senkinek a minősítése, még tőled függetlenül is azt eszek, amit akarok. :-)

 

Előzmény: ásítósmacska (4530)
Evicke2 Creative Commons License 2015.03.12 0 0 4533

De attól, hogy Dejó a nevük, a dejón kívül még gyárthatnak paleósok által fogyasztható cuccokat is. :-)

 

Mármint az összetétel alapján fogyasztható, nem a minősége és a higiéniai feltételek be nem tartása miatt belekerült ezmegaz miatt...

Egyébként kiderült, hogy a Solio Kft. elvileg kifogástalan, csúcsminőségű növényi olajait (nem napraforgó) is ők gyártották bérgyártásban. És a felháborodás attól függetlenül jogos, hogy paleósok vagy bárki fogyasztja-e vagy sem. AKI fogyasztja, azt átverte mindkét cég, a gyártató is, azzal, hogy ilyen cégnek adta ki a neve alatt futó termékek gyártását... :-P

Előzmény: H_G (4531)
ásítósmacska Creative Commons License 2015.03.11 0 0 4532
H_G Creative Commons License 2015.03.11 0 0 4531

"A nébihesek március elején egy diópótló terméket..."

 

Szóval egyáltalán nem véletlenül ez a Kft neve, hanem ők állnak a Dejó termék mögött.

 

Paleózni teljesen lehetséges maglisztes sütögetés nélkül, nem kihagyhatatlan része. Ezt a marhaságot evicke már rengetegszer cáfolta itt.

 

Előzmény: ásítósmacska (4530)
ásítósmacska Creative Commons License 2015.03.11 0 0 4530

A Dejó a kft neve, ha nem tűnt volna fel... :))))

 

Ott a felsorolás is, tipikus paleo-őrültek által fogyasztott cuccos: sárgabarack maglisztet, lenmaglisztet, máklisztet, szőlőmag lisztet ... stb.

 

 

Előzmény: H_G (4529)
H_G Creative Commons License 2015.03.11 0 0 4529

Speciel a Dejót a paleózók véletlenül sem használják, az a vanília háziasszonyoké :) A kókuszreszelék tényleg közös.

 

Előzmény: ásítósmacska (4526)
Evicke2 Creative Commons License 2015.03.11 0 0 4528

Nébih képviselőjével hallottam ma riportot rádióban, ő azt mondta, januártól működik ez az üzem, bérgyártást végez. tulaj szt. nem sok került ki azóta a kereskedelembe. persze ez lehet duma is, de még csak most kezdődnek igazán a vizsgálatok.

remélem is, hogy most majd rászáll a hatóság az ilyen cuccok gyártóira.

Előzmény: sz332 (4527)
sz332 Creative Commons License 2015.03.11 0 0 4527

Ez elég durva. Ami megdöbbentő, hogy ántsz nem volt kint eddig? Addig meg hogyan gyárthattak?

Előzmény: ásítósmacska (4526)
ásítósmacska Creative Commons License 2015.03.11 0 0 4526

NEsze nektek szuperegészséges cucc..!

 

http://hvg.hu/kkv/20150311_Paleo_es_biotermekek_uzemeben_folytatodi

 

Evicke2 Creative Commons License 2015.03.02 0 0 4525

Éppen elmegy, de a paleó étrend (és nem diéta!) összeállításakor talán nem a dióval és mogyoróval (?) kellett volna kezdeni a felsorolást... :-)
http://bioharmony.hu/tudastar-jo/44-taplalkozasi-tipusok/258-paleolit-taplalkozas

 

... hanem mondjuk úgy kéne kinéznie, hogy hús, zsír (kókuszsír is!!), TOJÁS (ami nem is szerepel egyáltalán??!!), zöldségek, kevés, nem édes gyümölcs, kevés olajos mag.

Előzmény: Kris94 (4524)
Kris94 Creative Commons License 2015.03.02 0 0 4524

Itt is van sok jó dolog a paleo diétához:

bioharmony.hu/paleo-etrend

sz332 Creative Commons License 2015.03.02 0 0 4523

Mondjuk érdekes lenne nézni egy növények ásványianyag és vitamintartalmát, amit mondjuk magyar zöldségeken mértek (házi termesztésű vs bolti, különböző időszakokban)...

Előzmény: shiNIN (4522)
shiNIN Creative Commons License 2015.03.01 0 0 4522

A tojás pl. elég jól áll vitaminok terén, csak C-vitamin nincs benne, de azt a legtöbben eleve szednek (sokan egy csomó más kiegészítőt is, de ez a paleósokra és az elvileg minden táplálékcsoportot evőkre is igaz). A legtöbb ketogénező zöldségeket is eszik (valami köret azért jól jön és szénhidrát/tápanyag tekintetében is remekül áll sok zöldségféle), én ma speciel csipkebogyót is, bár nem sokat :D. A zerocarb-os elvetemültek növényt se nagyon esznek és saját bevallásuk szerint megvannak, akárcsak a régi eszkimók, de ez már nekem vad és ismeretlen terep, sose mennék a közelébe, főleg, hogy húst nem célom minden héten se enni, nemhogy folyton, a zöldségeket ezzel szemben igencsak kedvelem.

Egyébként nem a százalékok számítanak, hanem a grammok. A százalékokat nagyon erősen meghatározza a kalóriabevitel, hiszen a fehérje és a szénhidrát elég szűk keretek közé van szorítva, majdnem fix egy adott ember adott aktivitási szintjénél, hacsak nem csinál rosszul valamit. Muszáj a zsíron változtatni, ha jelentősen megváltozik a kalóriaigény.

Nekem tetszik a ketogén diéta, egész kompatibilis vagyok vele, feltéve, hogy elég laza stílusban csinálom (eszembe sincs 20g alá menni, megoldható, de az nekem túl kevés magasabb szénhidráttartalmú zöldséget és gyümölcsöt jelent).

A ketogén, ahogy a paleo is, egy csomó ételt (kvázi) kizár, ami tápanyag és egészség szempontjából nem nyerő. Annyi zöldség belefér, amennyit egy normál táplálkozású embernek eszébe sincs megenni... Nyilván nem árt ésszel csinálni, de nem hiszem, hogy pont a ketogénezők miatt kellene aggódni. Nekem úgy tűnik, jobban esznek, mint az átlagember. Persze nyilván elképesztően egészségtelenül is lehet csinálni, ahogy a paleót, a vegetariánizmust és minden mást is. Észt nem adnak semmilyen étrendhez/életmódhoz, de érdemes használni hozzájuk azt is.

Előzmény: sz332 (4507)
H_G Creative Commons License 2015.02.17 0 0 4521

Nekem még bőven a neolit étrenden múlt el, amikor elhagytam a kólát és szénsavas ásványvizet. További fontos étrendi módosítások -- egy gasztroenterológus mondta: paradicsomot mellőzni, a bornál töményebb alkoholt is, fekete borsot szintén (a fehér mehet) és este lefekvés előtt kötelező inni egy kamillateát.

 

Előzmény: noszkovonye (4520)
noszkovonye Creative Commons License 2015.02.17 0 0 4520

Sziasztok!

 

Van köztetek olyan, akinek elmúlt a refluxa a paleótól? Én másfél hónapig csináltam és 100%-ig betartottam a Szendi Gábor féle paleót, majd miután nem hozott eredményt (kifejezetten a reflux miatt kezdtem el) áttértem a tökéletes egészség diétára, ami kb. ugyanaz, mint a paleó, csal enged korlátozott mértékű rizst meg krumplit. Ettől kicsit jobban vagyok, de még mindig nem szabadultam meg a nyüves refluxtól!

Tudtok valami tuti tippet adni? Mit tapasztaltatok?

Az érdekes az, hogy az egyik munkatársamnak elmúlt a refluxa, miután áttért a paleóra (megjegyzem, korlátozott mértékben még mindig fogyaszt glutént, krumplit, stb), és évek óta egészséges, szóval a dolog működik. Nálam vajon miért nem?

sz332 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 4519

A sima zabnál ez szerintem kevésbé gond, de mondjuk a zabliszt esetén? Ahol nem lehet tudni, hogy esetleg keveredett-e búzával, esetleg a kedves élelmes gyártó nem fele arányban kever búzát zabbal?

Előzmény: H_G (4518)
H_G Creative Commons License 2015.02.12 0 0 4518

Ez csak az igazán, klinikailag gluténérzékenyeknek fontos, másnak nem lesz baja ilyen nyomelemnyi mennyiségtől. A szubklinikai glutén-intolerancia, ami a paleós források szerint nagyon sok embert érint, ehhez biztosan nem elég. Pláne ha vízbe is áztatod/lemosod a zabot, mennyi maradhat rajta?

Előzmény: sz332 (4517)
sz332 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 4517

A zab az lehet gluténnel szennyezett, de árulnak olyan zabot is, ami garantáltan gluténmentes. Mondjuk nem is annyiba kerül :(

Előzmény: Evicke2 (4516)
Evicke2 Creative Commons License 2015.02.11 0 0 4516

És pl. a zabbal szemben az szól a köles mellett, hogy biztosan gluténmentes (cöliákiás diétában is benne van), míg a zab - állítólag - szennyezett, rajta is van sokszor a zabpelyhes zacskókon, és nemcsak az, hogy nyomokban... de a nemrég életbe lépett címke-szigorítás miatt nyilván mindegyikre rákerül.

Előzmény: Evicke2 (4515)
Evicke2 Creative Commons License 2015.02.11 0 0 4515

Ami a közösséget-fórumokat illeti, ott sem láttam soha, hogy valaki ezt próbálná hozzáadni a paleó iheltésű étrendjéhez.

pedig már alakul... :-)

egyébként a rizs GI-e magasabb a kölesénél:

http://dietless.hu/glikemias-index/

Előzmény: H_G (4514)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!