Keresés

Részletes keresés

vegyigyumi Creative Commons License 2023.02.25 0 0 16572

Üdv mindenkinek!

2. krétai utunkat ezúttal délkeletnek vennénk. A cél a belefeledkezés a délbe, a tájba, a semmibe, az emberekbe. Bár az idei őrült repjegy árak miatt még nem vettem semmit, az már körvonalazódik, hogy 3-4 napot lennénk Myrtos környékén majd átmozognánk Xerocamposba, ott 4 nap. Mivel a gép Heraklionból (vagy a jegyár függvényében) Chaniából menne, ezért északon lenne még 2-3 nap a Heraklion Rethmino közti részen. És ez lenne a kérdés, hogy ezen a szakaszon mit javasolnátok bázisnak, ami az északi részhez képest nyugis, a tenger is arányag nyugodt? A cretenbeaches.com alapján Bali/Glaros illetve Panormos tűnik ilyennek, de megköszönöm, ha javasoltok más helyet. Kocsink lesz, szóval rugalmasak vagyunk. Előre is köszi.

qwer1234 Creative Commons License 2023.02.20 0 0 16571

Sok-sok évig wizzel repültünk, tavaly volt először ryan és teljesen jó volt. Ez legalább 737-es és nem airbus. Pontosan jött és ment, olcsóbb is és a priority+2 kézi poggyász+ülőhely választás is sokkal jobb áron volt mint a wizznél.

Előzmény: Never Man (16570)
Never Man Creative Commons License 2023.02.20 0 0 16570

Nekem tetszik a Chania reptér gondolata is, úgy látom csak 100km Heraklion busszal ami a legdrágább esetben is 15 euro, időm pedig végtelen sok van plusz egy hálózsákom. Idén jó lenne legalább egy hónapot megcélozni, sok mezitlábas kódorgással a déli partra is - ergo a pontos időpontok nem fontosak.  Nekem már április is megfelelne, de június végéig itt számítanak rám, úgyhogy lehet csak szeptember-október marad, amikor úgyis minden olcsóbb de az időjárás is tökéletes. A Wizz részére van egy oda-vissza 50 ezres ajánlatom (tavaly ugyanez 40 körül volt!), csak rajtuk múlik hogy náluk költsem el a 13. havi nyugdíjam egy részét.

Nem kizárt előtte egy kis Málta, ami azért érdekes repülésügyi szempontból, mert Budapesttől ugyanannyira van mint Kréta, viszont most is 20kHUF alatt (wizz) lehet repülni irányonként. Sajnos nem találtam (nincs?) közvetlen Malta-Kreta járatot, csak Athenen keresztül Aegean-al  kb 110 euro minimumon.  Soha nem repültem még Ryanair-al, de lehet hogy ismerkednünk kéne egymással, hátha tudnak valami jót.

Előzmény: qwer1234 (16564)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2023.02.04 0 0 16569

Eddig mindig a wizz volt valahogy a legjobb, idén pl. júl 14-én itthon kell lennem, de a rájen pont aznap jön valamikor. A repülők nem izgatnak fel, főleg hogy rettegek a repüléstől ... Május körül van valahol az ár-optimum július első felére.

Előzmény: qwer1234 (16567)
forceberg_avs Creative Commons License 2023.02.04 0 0 16568

Off:

Elnézve a wiccárakat, idén nem azzal fogunk bárhová is menni. :(

 

On:

Valaki járt már innen a Pachnesen? A Timios Stavros '18 és a Spathi '21 után, a legközelebbi krétai úton oda is "felsétálnánk".

Autóval olyan 1600m-ig azért jó lenne felmenni, képek alapján járható az út sima autóval is.

Előzmény: qwer1234 (16567)
qwer1234 Creative Commons License 2023.02.04 0 0 16567

Nem mertem várni addig, mert úgy járok mint tavaly. Olcsóbb a repjegy, de drágább az autó. Szállás még csak-csak, mert az a kedvenc helyünkön szokott lenni. 

 

Egyébként ti mivel szoktatok menni? Wizz még mindig? Tavaly váltottunk a ryanre, mert sokkal olcsóbb volt. Mondjuk most is olcsóbb. Nézegettem egy rövid ideig az aegeant, de letettem róla. Kicsivel lett volna jobb, de athéni átszállással. 

Egyébként a ryan azért is jobb nekünk (nektek nem annyira) mert Chaniaba megy, nem Heraklionba. Közelebb van Geranihoz, és F16-ok és F35-ök is szállnak onnan fel. Tavaly amikor jöttünk elfelé tizenvalahány F16-os meg néhány F35-ös szállt éppen fel röpke egy órában amíg a beszállásra vártunk. Már ha valaki szereti nézni a vadászgépeket ugye.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16566)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2023.02.04 0 0 16566

Én kemény vagyok, megvárom a május környékét :) Akkor sztem olyan 60 körül lesz, legalábbis ha bemegy alá, megveszem a jegyeket.

Előzmény: qwer1234 (16564)
qwer1234 Creative Commons License 2023.02.04 0 0 16565

Kis kiegészítés az idei autóbérlés árakról:

europeo : 460 euro/2hét/július

eurocars: 480 euro/2hét/július

autotrip: 665 euro/2hét/július

 

autó: fiat panda vagy hasonló

 

Végülis nem váltottunk az europeora, mert az egyel nagyobb kocsi olcsóbb volt az eurocars-nál és már tavaly is bevált ez a kölcsönző.

Előzmény: qwer1234 (16564)
qwer1234 Creative Commons License 2023.02.03 0 0 16564

Nem tudom ki hogy áll az idei krétai nyaralás szervezéssel, de én nem bírtam tovább. Megvettem a repjegyeket. júliusra oda-vissza 82ezer/fő volt. Erre persze még rájön a 2 kézipoggyászos felár, szóval ez az alap volt. Tavaly hasonló időszakban megúsztuk ugyanezt 50-ből fejenként. A szállás 10%-al ment fentebb, az autóbérlés viszont olcsóbb lett. Tavaly 540-ért béreltünk két hétre A kategóriás kocsit, idén ugyanez 480 lett volna. De most B-s kellett, mert csak abba fogunk beleférni. Az 500-ból megáll. Ehhez jön még majd a nem tudom mennyi élelmiszer áremelkedés odakint illetve tavaly 367-en sikerült váltanunk, idén örülök, ha 390-en menni fog. Összességében pozitívnak érzem az egészet, mert lehetne rosszabb is.

Never Man Creative Commons License 2022.11.18 0 0 16563

Műszaki cucchoz rajzolás mellett alkalmas a fényképezés is, feltéve ha előre sejthető hogy problémák lesznek. Gázpalackos dolgokkal jártam úgy, hogy két idős görög üldögélt bent, semmi mást nem árultak csak gázpalackot és tartozékot, de képtelen voltam nekik elmagyarázni hogy "gázpalackot" akarok venni (szerintem csak nem akartak a székről felállni:). Megvártuk a 30+ éves fiatalt, aki értette  mit mutogatok, meg angolul is beszélt, de a fénykép segített a legtöbbet.

Előzmény: qwer1234 (16561)
Never Man Creative Commons License 2022.11.18 0 2 16562

Krétán (bocs, Heraklionban) két dolgot szeretek a legjobban fényképezni, a szemétdombokat és a vízvezetékeket. Utóbbiakból egy kis válogatás:

 

Itt láthatjuk hogyan kell a vizet a kerítés tövében vezetni, majd az úttest alatt átvinni a másik oldalra.  A szivattyús megoldások általánosak, hogy az emeletre is kitartson a nyomás.

 

Találtam még két fotót, ugyanaz az épület 10 évvel ezelőtt és most - ez az Amoudara felé vezető út elején van jobbra az áruház után, valaha autókölcsönző volt, most szírmigránspirézek laknak benne,   vasárnap az egész család a ház előtt teregette a mosott ruhát:

 Így múlik el a világ dicsősége.

 

 

Volt még egy célja az utazásnak, hogy a keleten közkedvelt magkeveréket zatar-t hozzak, amit olívaolajba mártott arab pítával szokás enni - az egyik unokám (aki mellesleg Heraklionban született) nagyon kedveli, de én is.   Órákat töltöttem el az "Arabica" fűszerbolt megkeresésével - sikertelenül., pedig sok éve gyakran jártam oda. Utolsó nap a vőm elvitt egy másik fűszerboltba ami előtt tízszer is elmentem de nem fedeztem fel. A közismert "leoforos Minos" utca és a 62-es Mártírok útja kereszteződésében van egy kínai bolt (szembe benzinkút), onnan kell ötven métert lefele menni a Minos-on és ott van. Semmi nincs kiírva, csak palackozott víz az előtérben, bent meg a fűszerek. Mellett van egy nagyon jó arab büfé ahová a vőm meghívott egy pítára. Aggodalommal néztem hogy miket tesznek bele mert vegetáriánus vagyok, de ennyit ki kell bírni a jóviszony miatt. Látva a hezitálásomat a vőm mondott valamit a séfnek arabul  ami olyasmi lehetett hogy abból a girosbol nem kell bele, mert közben mutogatott is hogy azt ne.  Amúgy egészen ehető volt, az amcsi  Subvay-re emlékeztetett az egész büfé és a produkció. Itt egy kellően illedelmes fotó ahogy a pítát rendeli, balra a fűszerbolt.

Amúgy találoztam régi ismerőssel is, a túristacenterben egy pakisztánival, aki 10 évvel ezelőtt is ugyanott árulta a műanyag izéket a földön ülve - annyi történt hogy a szakállába jócskán ősz szálak keveredtek.

 

Nem nehéz kitalálni hogy nagyon kedvelem Herakliont és elgondolkodtam azon hogy ha a mai eszemmel és tapasztalataimmal újra 25 éves lennék, akkor kétségen kívül Heraklionba költöznék leélni a hátralévőt. Pont olyan slampos mint én - összeillenénk.   Úgy is mondhatnám hogy ez itt a mennyország, ami ki is van táblázva:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Never Man (16559)
qwer1234 Creative Commons License 2022.11.05 0 0 16561

Műszaki dolgot venni kihívás Görögországban. Én egyszer akartam venni pvc ragasztót a helyi víz/gáz/fűtésszerelés boltban. A végén sikerült, de az ilyen helyeken nem nagyon beszélnek angolul. Egyébként végszükség esetben lehet rajzolni, az alapján azért meg szokták érteni.

Előzmény: Never Man (16559)
kabret Creative Commons License 2022.11.02 0 0 16560

Szia, jók ezek a hozzászólások én szeretem őket olvasni. A krétai hétköznapokról szól ami nem ütközik a topik lényegétől, sőt. :) 

Előzmény: Never Man (16559)
Never Man Creative Commons License 2022.11.02 0 4 16559

Persze piac is volt szerdán a Jumbo áruháztól kicsit arrébb ahol szokott - most nem fotóztam.  A felhozatal és az árak érdekeltek, a krumpli kilója 80 cent volt a régebben látott 70 helyett, de ez lehet idényjellegű ok is. A paradicsomból három kategória volt, az átlagos 1 euro/kilo, a gránátalma méretű 2 euro, de jelen volt az 50 centes lecsó minőség is.  Műszaki cikkekből kicsit alacsonyabb volt a felhozatal mint régebben láttam, de volt.

 

Mielőtt írni kezdek ide mindig elolvasom a tájékoztatót a topik elején hogy miről ne írjunk, de úgy döntöttem:-), hogy attól krétaibb téma és hangulat nincs mint hogy miként tudnánk itt élni. 

Amikor eldöntöttem hogy Krétára utazok, az egyik fele volt csak az unokák viszontlátása, a másik fele helyzetfelmérés (most azért csak 1 hét, mert egyéb dolgaim is vannak).  A Magyarországot kerülgető válságos viszonyok (fűtés, élelmiszer, háború), arra késztettek, hogy abból a szempontból is szétnézzek mennyire van realitása szükséghelyzetben Krétát választani akár csak a tél kihúzása szempontjából. Amennyire szét tudtam nézni, ez az én szempontomból teljesen reális lehetőség, lakni van hol közel ingyen, a saját költségemet tudnám fedezni.

 

 

Előre szóltak, hogy melegvíz az nem lesz, mert elromlott a boiler, ők is inséges időket élnek.  Ez így is volt, szombat-vasárnap hidegvízben kellett azt amit muszáj volt. Mint kiderült a régi boiler megnyekkent, de kaptak egy alig használtat ajándékba ami mindössze 10 percig működött.

Igazi kihívás túristaként ilyen fürdéstechnikai berendezést javítani, ami rendelkezésemre állt az egy törött nyelű kés és egy bankkártya (erre nem túl rég jöttem rá, hogy nem muszáj nagy csomaggal utazni, elég egy útlevél és egy debit kártya). 

A probléma tisztázása céljából hétfőn felderítettem hol lehet Heraklionban boilert kapni (végszükség esetére). A biztonság kedvéért a Jumbo-ban vettem egy tekercs szigetelőszalagot és 1.50-ért két csavarhúzót tartalmazó készletet - ezek a csavarhúzók egyben fázisceruzák is voltak. Eredetileg egy digitális voltmérőt akartam venni, de szerencsére nem volt.  Még a tervezett boilercsere előtt megállapítottam hogy a boiler egyáltalán nem kap fázist, aminek az oka feltehetőleg az volt, hogy nagyobb teljesítményű mint a régi és a 10A-es olvadóbiztosító nem bírta 10 percnél tovább.

A ház kapcsolótáblája egy görög csoda, két kapcsolóval és négy biztosítóaljzattal, de feliratok nélkül.

Hasonló volt a szituáció mint 10 évvel ezelőtt amikor gázfőzőt és gázpalackot kellett szereznem, most sem tudtam hogyan mondják görögül az olvadóbiztosítót, ráadásul a sarokszelep is erősen csorgott, aminek a nevét még angolul sem tudom - amolyan MacGiver-nek való feladat volt az egész, hiszen görögül annyit tudok csak mondani hogy nem beszélek görögül.  Szerencsére az 1 eurós boltban ahová fűszert mentem venni, egy láda tele volt olvadóbiztosítóval, volt közte 16 amperes is, sajnos darabját 80 centért adták, a szívem szakadt meg, hiszen majdnem egy üveg retsina ára.  Volt még egy kis kábelcsere is a történetben, de estére volt melegvíz. A sarokszelep kicserélését nem vállaltam, mert rézcsőben vezetik a vizet, és ha én azt eltöröm ahhoz forrasztólámpa meg egyéb csodák kellenek. A lányom férje ezt nem tudta és amíg aludtam kicserélte.  Hálából kicseréltem néhány konnektorukat, amibe semmit sem tudtak bedugni mert így nézett ki:

... valószinűleg még az ókori görögök  rendszeresítették.

 

Műszaki sikereimet látva a vőm megkérdezte hogy lenne-e kedvem ott dolgozni, amire annyit mondtam hogy dolgozni csak végszükségben, de amire mostanában nullától nagyobb az esély.

 

Előzmény: Never Man (16558)
Never Man Creative Commons License 2022.10.31 0 3 16558

(elnézést, vártam az ihletet, de így is elég összevissza lesz)

 

Érkezés utáni napon természetesen körbe szaladtam Herakliont, tengerhullámzásilag ezt volt a helyzet:

https://drive.google.com/file/d/1wiY2sq9u1QaKV8dHA8jSJsJAYuv1lUiZ/view?usp=share_link

 

De nem baj, mert nem fürdőzni jöttem hanem elsősorban összekovácsolni a covid alatt szünetelő  személyes családi kapcsolatokat, másodsorban villanyboilert javítani, visszafele meg fűszert (zatar   زعتر ) vinni ... illetve hozni.  Egyébbként egész héten tűrhetően langyos volt az idő, néha egészen angolosan perteztek vizet az égből - igazán nagy eső több nem volt Heraklionban. Hétvégére egészen Kalifornia lett, a kiteboard-osok tobzódtak:

https://drive.google.com/file/d/1v_4s2WPCdlRyBUf29Vo0K_NKwOdJ9lGy/view?usp=sharing

 

Az egyik kedvenc városi csatornámban tipikusan alig csordogál valami vizecske, a nagy eső után így nézett ki:

 ... meg a tenger:

 

Tegnap este olvastam, hogy az esőzésektől valami szikla leomlott, és a domb tövében lévő hotel egy szobáját letarolva egy fő halálos áldozatot követelt. Próbáltam kinyomozni hol lehetett, erre gyanakszom - a déli parton:

https://www.google.com/travel/hotels/entity/CgsI-_v6ld2fnZiDARAB

 

Van jó hír is - a Lidl-ben a retsina 1.05 euro, ami tíz évvel ezelőtt 0.99 volt, azaz 6 centtel drágult.

Előzmény: Never Man (16556)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2022.10.23 0 0 16557

még, még :)

Előzmény: Never Man (16556)
Never Man Creative Commons License 2022.10.23 0 2 16556

Az elmúlt krétai hétre egy angol bizonyára azt mondta volna hogy pompás tavaszias időnk van most januárban. Ezt már az előrejelzés is alátámasztotta, nem ért váratlanul:

Bíztató, hogy október 22-ére szép időt jósol, legalább visszaútkor nem ázok meg Heraklionban .... Budapest az más kérdés. Előtte rain, rain, rain ... ami természetesen nem volt igaz, utólagosan a tények legjobban a BBC előrejelzését igazolták hogy azért napsütés is lesz.

 

 Az a bizonyos október 15 úgy kezdődött, hogy kb 90%-os töltöttséggel beültünk a Wizz gépbe ami 12:10-kor indul, aztán amikor minden rendben volt, a kapitány bejelentette hogy a heraklioni repteret lezárták időjárási okból, a feloldás 17 órára várható és ő csak 18-ig tud elindulni mert lejár a munkaideje - javasolta üldögéljünk egy kicsit. Másfél óra múlva felajánlották hogy aki nem akar várni az hazamehet, kiadják a csomagját, saccra az utasok 20%-a így döntött és kiszállt.

15:01-kor a kapitány bejelentette, hogy kinyitott Heraklion, ha így marad kb 20 perc múlva indulhatunk - ez így is történt.  Nekem mindegy volt hogy mikor, akár másnap is jó lett volna, egy project miatt kell mennem ami megvár, időm meg mint a tenger.

 

Az érkezés izgalmas volt mert határon voltak az időjárási viszonyok, mi a város felől szálltunk le imbolyogva, mindenki más ellenkezőleg. Nem volt túl bíztató hogy a kifutó szélén ott állt a villogós tűzoltóautó.  Mivel Európából mindenki egyszerre indult el ide, nagyjából egyszerre is érkezett meg, ami miatt kinti részen lehetett csak leparkolni. Néhány tűzoltóautó az iszapot mosta a betonról. Lehetett látni, hogy az indulási oldalon is sokan vannak, mert ők elutazni nem tudtak.

A csomagfelvételnél tumultus, kint a távolsági buszok előtt pár centis iszapban álltak az utasok százai.  Ezek ellenére (legalábbis részemről) minden tökéletesen működött, a városi buszmegállónál adtak két jegyet három euróért, amivel meg is volt az egy hét teljes közlekedési kiadása.  

 

Az egész héten egy zárt teraszon aludtam hálózsákban, egyáltalán nem fáztam, de a szél olyan erősen zúgott éjszaka mintha az intercity ment volna tőlem 10 méterre. A lányom azt mondta hogy szokott ilyesmi lenni, de aztán szép idő lesz - nos az most következik, csak nélkülem.  

Másnap a KRITI-1 tévécsatornán láttam riportokat a katasztrófahelyzetről, amelyben autókat mosott el a víz és boltokat árasztott el.  Túristakombinátos nyaralóknak rossz hét ígérkezett, de kréta-járóknak egy érdekes epizód ami Kréta egyik időjárási része. Jin nélkül nincs jang.

(folyt.köv.)

Előzmény: Never Man (16354)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2022.10.15 0 0 16555

kicsit elsmosott az eső ezt-azt :(

https://www.youtube.com/watch?v=wh-f2SHi0KA

teri50 Creative Commons License 2022.09.04 0 0 16554

Köszi

Előzmény: firgesz11 (16553)
firgesz11 Creative Commons License 2022.08.29 0 0 16553

Szia.

 

Chania-bol a reptéri busz végállomása mellett,kb 100m, van a 21-es busz végállomása.

 

Az elvisz Kalamaki panoráma végállomásig. Na onnan csak taxit tudok.

Nekünk Kalamakibol a reptérig 43 euro volt.

Előzmény: teri50 (16552)
teri50 Creative Commons License 2022.08.29 0 0 16552

köszönöm. Lehet hogy Chania felejtős mert ha bemennénk a központba és már okt. nincs helyi busz akkor mindig taxizzunk? Korábbi időpontba nem tudunk menni mert segítünk a dédunokák vigyázására amúgy is szept.-be szoktunk menni. Fakultatívon már voltunk Reytimo Chania Balos Gramvusa úgy hogy lehet hogy más irány lesz. Köszi a segítséget.üdv:Teri

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16551)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2022.08.28 0 0 16551

A transzfert nem tudom, de érdemes felhívni a szállásadót, vagy írni egy mailt, lehet, hogy van jobb ajánlata, pl. elhoz ingyen. Szállása és árkategóriája válogatja.

Előzmény: teri50 (16550)
teri50 Creative Commons License 2022.08.28 0 0 16550

Szia! Köszönöm a választ tehát ha busz már nem jár okt. elején akkor marad a taxi vagy kb. ugyanannyiér a transfer. Május végén Mallorcán 60 km mentünk Alcudiába 8€ /fő ahhoz képest ez drága.köszönöm szépen:Teri

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16549)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2022.08.28 0 0 16549

Szia, taxi tud működni akkor is, ha busz nincs, ez kb 30 km, nagyvonalúan ezekkel az árakkal számolva: https://www.chania-airport.com/chania-airport-taxi-chq/ 40 és 50 euró között van egy irányba.

Előzmény: teri50 (16548)
teri50 Creative Commons License 2022.08.27 0 0 16548

Üdvözlök mindenkit! Kérdezni szeretnék okt. elejére Kréta Chaniát néztük ki. Stalison már voltunk de az másik reptérről. Kérdésem az lenne hogy jutunk el a reptérről Káto Stalos beachez. úgy látom okt. busz se jár.ha tudtok segíteni előre is köszönöm olcsóbb megoldás ha van esetleg. Teri

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2022.08.17 0 0 16547

Bocs, úgy értettem, hogy 100-200 euró plusz. a 7 napra 300 az kb helyén van, július elején 13 napra volt 390, de abban benne volt a személyes vonzerőm is :D 

 

Amúgy igen, Elafonissi meg ilyen helyek tele vannak, de azt könnyű megölteni.

Előzmény: totopad (16545)
196609 Creative Commons License 2022.08.17 0 0 16546

Sziasztok!

 

Tudnátok abban segíteni, hogy a quadok kölcsönzése kb. milyen árban vannak? 

totopad Creative Commons License 2022.08.17 0 0 16545

Heraklio-ban 7 napra béreltünk 300-ért!

És végigjártuk szinte az összes online elérhető kölcsönzőt, ennél olcsóbbat, nem találtunk. Referenciaként direkt visszanéztem, tavaly 13 nap Samos-on 260 euro volt, aug végén, 2 éve Chania-n 11 nap 160!

A benya meg a másik része, 2 ojró stabilan, simán tankolsz egy 50-est egy telitankért...

 

egyébként tegnap átnéztünk Prevelire, na, most már tudom, hol vannak az emberek, ott volt a hering feeling, de annyira, hogy törölközőt nem lehetett már du 2-kor lerakni.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16544)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2022.08.15 0 0 16544

Igen, ez elég jó stratégia, kivéve, ha beüt a baj. Akkor már nem az, nincs fogyasztóvédelem, nincs biztosítás, nincs semmi, ami megvédjen, és hidd el, a görögök ilyen esetben brutálisan összezárnak. 10 napos nyaralásnál ez 100-200 euró, ami sok elsőre, rizikókezelésnek viszont olcsó.

Előzmény: mostmegprobalom (16539)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2022.08.15 0 0 16543

Ezt írtam 16527-ben én is, hogy arra panaszkodnak a helyi erők, hogy a turisták/vendégek nem mennek sehova :o Ezt egészen pontosan nem értem, az üzemanyag miatt? Valóban drága a benzin, a pandémia/infláció előtthöz képest 0,9-1 euróval drágább, de ez az nálunk mondjuk 1000 km-en 50-60 euróval több - ez egy kövérebb vacsora négyünknek. Vagy megszokták, hogy home office van, és nem bírnak kiszakadni a rutinból? Teljesen érthetetlen.

Előzmény: qwer1234 (16542)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!