Én is úgy tudtam, hogy a Stiebel gyárt klímákat, és ezt támasztja alá az is, hogy van most nálam javításon egy Stiebel Eltron mobil split, és belenézvén nekem úgy tűnik, hogy minden német benne, az alkatrészek nagy részén rajta van a Stiebel felirat, és , hogy "Herstellung in Deutschland". Ja, a kompresszor Hitachi. Egyébként kilenc éves gép, tökéletesen működik, csak egy kicsit hangos volt a kültéri ventillátor. Egy 1200 forintos SKF csapágy hozott megoldást.
Te melyik múltról beszélsz amikor azt mondtad, hogy a Stiebel Eltron (így kell helyesen leírni) és a Vaillant "az életében nem gyártott klímát (spitet)!"
Szereltetek már komolyabb (nagyobb teljesítmény) klíma, hűtő (központi vs. Fan-Coil) egységet? Vagy Hőszivattyút. A Stiebel nagyon ott van a legjobbak között úgy mint a Nordic a Nibe stb. Ezzel szemben az olasz szarságokat nem szeretem.
Jobb, nagyobb a reklámja ill. a terjesztési próbálkozások managment-je mint a minősége és a szervízhálózata. Nem csak a klímát értem ezalatt, hanem mindent ami olasz.
Arról nem is beszélve, hogy LG, Pana, Toshiba, Fujitsu, stb önálló gyárak saját K+F, tervezéssel. Elég csak az Art Cool-t, Plazma filter-t, O2 generátort említeni. A Stibel Eltron az életében egyetlen klímát sem gyártott!!!!!!!
Egy kis történet a porszívóklímagyárakról!
Panasonic ideas for life Search Panasonic Global Site | ToMatsushita Electric TOP Home Appliances Group of Matsushita Electric ToSupport | ToSite Map | Products | Corporate Profile | Environmental Activities | To Japanese Page order is Top,Corporate Profile,History,Matsushita Home Appliances Company. Corporate Profile History text menu is disregarded.*To Outline *To Business Domains *To Organization *To Operating sites *To Research & Development *To History Matsushita Home Appliances Company | Matsushita Refrigeration Company | *To Access History of the Matsushita Home Appliances Company
For the company's history beyond April 2003, see the History of the Home Appliances Group. April 2003 Integrated the Air Conditioner Company with Home Appliance and Housing Equipment Company, and included the Corporate Housing Equipment and Sales Division as well as the Food Services Systems Sales Coordination Department, as a division company of Matsushita Electric Industrial. History of the Home Appliance and Housing Equipment Company
October 2002 Completed the LiveLa House as a new research center for LiveLa. April Transferred the kitchen and bath businesses to the Matsushita Equipment System Co., Ltd. January Changed the four-group system of housekeeping, environment, cooking and health/energy into a four-division operation. December 2001 Established HMHHC (Hangzhou Matsushita Home Appliance Co., Ltd.) as a factory center in China. October Launched the "N is the Best" campaign, seeking to win the top market share and major sales increase with N-branded products. April Restructured 11 divisions into five product oriented groups. June 2000 Director Hayashi assumed the presidency. April Established MAHARAD (Matsushita Home Appliance R & D Centre (M) Sdn Bhd). July 1999 Achieved the domestic production of 50 million units (the first in the vacuum cleaner industry). February Achieved the domestic production of 50 million washing machines. September 1998 Achieved the domestic production of 50 million gas meters. February Established HMK (Hangzhou Matsushita Kitchen Appliances Co., Ltd), in coordination with an increasing demand for rice cookers in China. August 1997 Achieved the worldwide production of 70 million vacuum cleaners. May Established MWI (Matsushita Washing Machine India Ltd.), to meet the growing demand for washing machines in India. April Established the Home Appliances and Housing Equipment Company (introduced a division company system), and Managing Director Toda assumed presidency. History of the Air Conditioning Company
April 2002 Established the Air Conditioning Equipment R&D Center at SMRD, a Matsushita R&D site in Suzhou Province, China. April Established the new MAICO by integrating MAICO and MACC. August 2001 Established the Air Conditioning Devices Division by integrating the Devices Division. October 2000 Integrated the Air Conditioning Systems Division into the Air Conditioning Division. April Established the Matsushita Daikin Air Conditioning R&D Center. October 1999 Transferred the dehumidifier business to Matsushita Seiko. In turn, the multiple air conditioner business was transferred from Matsushita Seiko. September 1997 Established MACOMRAD (Matsushita Compressor and Motor R&D Center Sdn. Bhd.) as an R&D center for compressors in Malaysia. June Established MAI as a dedicated air conditioner factory in India. April Established the Air Conditioner Company (Changed from the business-oriented system to the division company system). October 1996 Separated the Air Conditioner Systems Division from the Air Conditioner Division. February 1994 Broke up the Air Conditioner Division and started the business-oriented system. December 1993 Established Matsushita ACE as a manufacturing and sales company for air conditioner materials and devices. June Established two joint-venture companies (MWAC and MWCC) with Wanbao Electric Company in Guangdong Province, China. June 1991 Established MACRAD as an R&D center in Malaysia, as well as MACTEC, a die production factory. April Separated the Vehicle Air Conditioner Division from the Compressor Division. April 1990 Established the Air Conditioner Division. July 1989 Established MCCA as a dedicated compressor and motor factory in the U.S. Established MACC as the second dedicated air conditioner company in Malaysia. October 1987 Established the Air Conditioning Laboratory. June Established JCS as a joint vehicle air conditioner R&D and manufacturing company with Mazda and Ford. January Established MCM as a dedicated compressor and motor factory in Malaysia. January 1982 Completed the Kofu Factory. October 1981 Integrated the Vehicle Air Cooler Division and the Compressor Division. February 1977 Established the Compressor Division. March 1974 Divided and restructured in the Air Conditioner Division and the Vehicle Air Cooler Division. April 1972 Completed MAICO as a dedicated air conditioner factory in Malaysia. September 1969 Completed the Kusatsu Factory, which relocated in March 1970. October 1962 Completed a new factory in Kadoma. November 1959 Separated the Air Cooler Sales Department and established the Air Cooler Division. May 1958 Released the "home cooler" from National, and established the Air Conditioner Group. May 1957 Completed a factory dedicated to the production of air coolers, as the 4th factory of the Electric Appliance Division. End of the text. Top of this text. | To menu of the text. ToHistory is returned. | ToTop of this page. Site policy block ToTerms of Use | ToPrivacy Copyright Š 2004 Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. All Rights Reserved. The end of page. To main menu block. To main text block. To policy block. Top of this page.
Erről ennyit :))))
Azé, mert egy márkanév alatt, különbféle termékek vannak, nem biztos, hogy a porszívógyárban készűl a klíma.
Igen nehéz ügy összehasonlítani márkákat, meg könnyen mellé is lehet trafálni, hiszen a leg-elismertebb és egyik legdrágább márkájú készülékek között is lehet egy sz@r, és ha ügyfelünk pont azt fogja ki, akkor sovány vigasz, hogy csak 0,5%-os a garanciális meghibásodás. Azért mégis.
A Daikin már elég sokszor elhangzott, és megalapozott is. Aki egyszer szerelt ilyet, az szeretne mindig. Akinek ilyen van, az meg nem nagyon ismeri a zaj és az "elromlott a klíma" fogalmát.
Mitsubishi, Toshiba, Matushima, Hitachi, Sharp, Acson, stb. japánban gyártott (vagy telepített japán gyárakban) teljes automata gépsorokon, az emberi tényezőt szinte teljesen kizárva. Saját fejlesztésekkel, laborokkal, erősen koncentrálva az ipari minőségre (talán a design a háttérbe szorul) A meghibásodások 1 % alatt vannak (Deutsche Elektrische Testkatalog 2004.) Szinte minden készülékben e gyártók kompresszorai működnek. Általában marha jók.
York, McQuay, stb. talán kevésbé elterjedt amerikai brand-ek. Ha a majd egy évszázados múlút amerikai légkondicionálást nézzük, azért tudhatnak valamit a szakmáról.
LG, Panasonic, Sanyo, Samsung, Hyundai, stb. Háztartási és szórakoztató elektronikát gyártó távol-keleti cégek, melyek igen sokat adnak fejlesztéskor a design-ra, de minőségben sem rosszak. Én felső-középkategóriába helyezném őket.
Bini, Aermec, Stiebel Eltron, Uniflair,Belcor, Airwell, Westpoint, Mepamsa, stb. Erős középkategória, általában valamelyik nagy gyártó alkatrészeivel (kompresszor, vezérlés, stb.) olasz, spanyol, német, francia gyárakban gyártva.
KÍNA
Haier, Hisense, Midea, stb. Ezek ugyan kínai termékek, de nem szabad összekeverni az úgynevezett "noname"-ekkel. Komoly megalapozott technológiákkal, saját fejlesztésekkel, feltörekvő mérnökgárdával. Személy szerint én már több nagyobb nevűkészülékben találtam Midea alkatrészt.
Szóval középkategória.
Ez alatt már olyan sok márkanévvel találkozik az ember, hogy kár lenne felsorolni, általában Kínában, Törökországban, Albániában, stb. gyártott nagyobb cégek low-end termékei olcsó áron. Vagy ugyanezek, jelentősebb márkanévvel, jelentősen drágábban.
Szóval nagy vonalakban ez az én magánvéleményem, lehet ezzel vitatkozni, de szerintem sokat nem tévedek. Ja, és persze nem teljes a lista.
Ha meg nem sértelek, és már ugy is repkednek a márkanevek. (Amit én kerülök amennyire csak lehet, egy gyártón belül is nagy a szórás.) Mond már el a Te márkanév listádat, de jobb lenne ha gyártóját mondanád. Midea , Gree,Kelton, Galanz, etc.
Hát igen, aki még az Air-Cond Austria-tól vette a klímát mert más hol még nem volt. Majd a K.I.C-tól, az tudja mi a klíma. Azóta mindenféle _vackot_ szerelünk sajna. Ilyen a piac, a Stiebel-ről nem tudnák jót mondani, újat még nem szereltem Javítani sem sokat, mert mind totalcaros volt, lett.
Szerintem ha már a márka neveknél tartunk, Lucky GoldStar. Nem olyan rosszak azok, az más dolog hogy ami árlista lesz 2 nap múlva. Hát nem kell menni Hawai-ra. De a legolcsobb gépe is ABS műanyagból van, ez kevésbe ropog mikor hőváltozás van a gépben. És +5C fokig elmegy mindenféle kiegészitő nélkül és ez hidjétek el nagy szó manapság. (Nem gyözünk egy hideg nyári este után ügyfeleket nyugtatni ezzel a sok .... hogy ez ilyen +20 alatt csöpög a beltéri.)
K.K.
ps: ERR COP na ehhez müszerek és idő hiányában nem tudok szólni. De _érzésem_ szerint, az echte nippon-ok mindenkit vernek.
Pontosan ez a lényeg, bár én nem középkategóriának, hanem alsónak nevezném az LG -t, ezzel nem is lenne semmi baj, ha az áraik is ezen a szinten lennének.
Sajnos van sok ilyen ember, mint az említett szomszéd, akinek az okoz örömöt, ha keresztbe tesz a másiknak. Ameddig valaki el nem "beszélget" vele tovább fogja csinálni a szemétkedéseket.
Nekem eddig az összes LG eszközöm (nem klíma), mind hihetetlen gyenge minőségű, gyakorlatilag pocsék termék volt. Szóval hiába a névváltás, az LG az GoldStar maradt.
Egy idézet: "Minden tulajdonostárs jogosult az összes közös tulajdonban levő épület- és telekrész birtoklására és használatára, ez azonban nem sértheti a többi tulajdonostárs ugyanehhez való jogát." Ergo, a falat jogod van használni,mint ahogy bárki másnak is,nem kell rá engedélyt kérned a lakógyűléstől.Ha ez a homlokzat nem közterületre néz közvetlenül,akkor az önkormányzatnak semmi köze hozzá és semmit nem kell bejelentened sem. Én is csak csendben jegyzem meg,hogy ahhoz meg neked nincs közöd,hogy ő mit csinál a lakásán belül.
Mielött elszálnál a Stiebel minőségével megjegyzem, hogy több Stiebelt helyére szereltünk már fel más készüléket, mert 6-8 év után szétesett. (nem szerelői hiba miatt!)
Ha már mindenárom hasonlítani akarod a klímák adatait, akkor a figyelmedbe ajánlom, hogy olyan hiteles dokumentumokból vedd az adatokat, ahol tanúsítják, hogy azonos üzemi körülmények között tesztelik a klímákat...Amit a gyártócégek kiadnak a szórólapjaikon adatokat, azokat nem tudod egymással összehasonlítani, mert nem azonos körülmények között mérték az adatokat (ha mérték :) )
....még jó hogy az olimpián, vb-n nem az otthoni eredmények alapján osztják ki a díjakat, hanem ott a helyszínen kell egymással megküzdeni :)))
Íme egy hiteles összehasonlítás:
LG S12AN Daikin FTXS35B
Pc = 3,52 kW Pc = 3,50 kW
Pe = 1,17 kW Pe = 1,16 kW
EER= 3,01 ( B ) EER= 3,02 ( B )
Ph = 3,96 kW Ph = 4,20 kW
Pe = 1,32 kW Pe = 1,25 kW
COP=3,00 ( D ) COP=3,36 ( C )
Outd. env= 65 dBA Outd. env= 60 dBA
Ind. env= 57 dBA Ind. env= 55 dBA
Az adatok a valóságnak megfelelnek, melyet az Eurovent Certification védjegye tanúsít!
....ja a Stiebel nincs a bevizsgált gépek listáján...biztos sok a bevizsgálási díj (pl ezért nem reklámoznak), vagy nem akarják hogy legyen hasonlítási alap más gépekkel.....ez is lehet egy politika.
üdv.: Dr. Klíma
ui. Nem vagyok Stiebel ellenes, csak szeretek a földön járni...
Alapból utálom az ok nélküli rossz indulatú, írigy embereket, akik - mivel jelentéktelen senkik - így akárják fontosságukat hírdetni. Az ílyen tetűkkel én ritkán tudok, és akarok nyugodt hangnemben beszélni, mível számomra ők senkik. Szóval szvsz a beszéd vele semilyen eredményt nem fog hozni, inkább koncetrálj arra, hogy az ő megkerülésével, hogy tudod a csatát megnyerni. Beszélj a közös képviselővel, ha az általuk megjelölt százalékú /társasházi törvény/ lakóval aláíratsz egy beleegyező nyilatkozatot számukra az elég-e. Ha igen akkor talán le is zárul a téma, ha csak a "jószomszédod" legközelebb nem az önkörmányzatnál jelent fel. Beszélhetsz egy ügyvéddel is, aki biztosan tudja, hogy ilyen esetben a lakóházban, illetve az önkormányzatnál mi a történet.
Ha jol tudom, akkor mivel nem utcai homlokzat, az onk.nak semmi koze nincs a kulteridhez. A tarsashaz engedelye viszont szukseges, csak nem tudom milyen %-os hozzajarulasi arany kell.. (nem kell ossze hivni gyulest, megprobalhatsz egy papirt alairatni mindenkivel, korberohangalva a hazat)
Valahogy meg kell probalni rendezni a kerdest az alattad levovel..
Az eszkoz megvalasztasa a helyzettol fugg, megprobalsz benyalni neki percenkent 100as nyelvcsapassal, megprobalod lefizetni, megprobalod befenyegetni... amelyik az adott szemelynel a leg celravezetobb...
Ez egy 3 lépcsőházból álló társasházzá alakult tömb, aminek a képviseletét, egy KFT látja el, miután a lakók egymással nem tudtak zöldágra jutni. A ház háta mögötti kis park kerítéssel körbe zárva a négyszögalakban elhelyezkedő háznak olyan belső udvar féléje, bekerítve, minden lakónak kulcsa van hozzá. Erre a területe néz 40 m2-s lakásunk minden ablaka, erre néz az ablakunk alá kitett kültéri is. Egyébként máshol is van kültéri. Erély ugyanis nincs ezekhez a lakásokhoz. A szereléskor kitettem a lépcsőházba egy papírt, hogy zajjal járó szerelési munkát végeznek nálam és ezért mindenkitől elnézést kérek, és megértést. A szerelés 9 - du 16 ig tartott. Mikor a kültérinek a szerelése folyt, /elekromos rész,/ a kábel lelógott az első emeleti lakó ablakába aki azonnal kipattant és felordibált a szerelőnek, hogy ez most az ő ablakába fog folyni? /szerelő mondta, hogy nem, nem ott van a kifolyó gép pedig igen halk.. A szomszéd tovább kiabált ,hogy ez társaház és ide csak engedéllyel lehet szerelni mert ez az ő fala is, szerintem reggel óta alig várta, hogy beleköthessen az emberbe. Én annyit szóltam le neki, hogy asszonyom miért kiabál nem is ismerjük egymást és ne kiabálljon a szerelővel. Ám Ő annyira felhergelte magát, hogy miután tőllünk senki nem szólt vissza, csak mondta a magáét a saját lakásában az ablakban amit nállunk egy emelettel feljebb a szobában tisztán lehetett hallani. Nos ez febr. 17 -n volt, és 21 én a társaház felügyeletét ellátó KFTnél élt bejelentéssel , hogy mi az egy és oszthatatlanközös tulajdonra lakógyűlési engedély nélkül kültérit szereltettünk. Erre írt nekünk a Társasház KFT vezetője hogy bejelentést kaptak, és szereljem le és ha a közgyűlés nekem megszavazza, akkor vissza tehetem, és hogy az önkormányzat műszaki osztályára is be kell jelentenem. Azt is oda írta, hogy ő nem kötelezhet engem a leszerelésre, de minden jogi és anyagi felelősség az ügy további részében engem terhel. Most nem látok a pipától: a szomszédot valóban nem ismerem a lakás 4 éve az enyém, soha senkivel semmi gondom nem volt, alig ismerek valakit a ennek a lépcsőháznak a 12 lakójából. Igazából csak egy embert ismerek. A tárasház KFT egyébként szóban tudott róla, hogy ezt a szerelést akarom megcsináltatni és mondta . hogy ő ezt NEM IS TUDJA hivatalosan mert itt nagyon fura lakók vannak. Lakógyűlés csak egy évben egyszer van, kb áprilisban és ugy 3 dik nekifutásra szokott sikerülni. Ha én arra várnék a büdös életben nem lenne semmi felszerelve, mire 3 lépcsőháznyi embert összeverbuválnak. A társaházi törvény általános, a külső fal természetesen közös tulajdon, és stb.
Ami engem érdekelne, a társasházi törvényen kivül ami szerintem nonszensz ilyen esetben, van e jogszabály ami ezt szabályozza mi köze van ehhez a polgmesthiv. műszaki osztályának, hisz ha leesik a vakolat vagy bármi történik azt nekünk kell megcsináltatni stb. Ez nem is utca front. Szóval nem tudom mit tegyek. Ami a röhej tényleg nemismerek senkit ezt a bejentőt se. Azt csak csendben jegyzem meg, hogy én egy szót sem szóltam neki mikor kb másfélhónapig minden hétvégén a fürdőszobáját verte szét és ujjította fel.
Annak a cégnek amelyiknek nagyon megy, nem kell sok rekklám.
Az LG főleg desing parádét ad elő a klíma piacon a minőség rovására. Ezt próbálja rá sózni az emberekre. Ezzel ellentétbe pl. a Stiebel több mint 70-éve épületgépészeti termékeket gyárt többek között nagyom jó klímát, ami akár még 20 évig is működik hibátlamul. A Stiebel és a Daikin is a minőségre mennek és a minél jobb COP-re.
Ugye azt tudod, hogy az LG (alias Goldstar) már a nyolcvanas években is gyártott klímát, amik még a mai napig is kifogástalanul működnek. Mondhatni nagyon minimális meghibásodási százalékkal.....
Ezt az "öreg" klímaszerelő kollégák is meg tudják erősíteni.
Én úgy gondolom, hogy az LG nem véletlen TOP1 már négy éve a lakossági klímapiacon. Ha meg egy cégnek megy, akkor miért ne reklámozná magát ????
Üdv pekten! Innentől nem világos,hogy miről írsz.Hol jelentett fel az alattad lakó? Az önkormányzatnál,a rendőrségen? Máshol nemigen lehet.Ha ott,akkor miért a közös képviselőtől kaptál levelet?Nem írtál a parkról,sem pdig az alapító okiratról sem.Ha összeveszel az alattad lakóval,szinte garantált,hogy elintézi a klímád leszereltetését.Ne veszekedjetek,beszéljétek meg a dolgot.Mindenkivel lehet tárgyalni,csak meg kell találni a közös nyelvet.
Érdekes ez a csevegés a gyártók körül.Nem túl sok csak klímát gyártó cég létezik.Aki prszívót tud gyártani jó minőségben az tudhat klímát is.A klímánál is a megbízható,tartós motor(kompresszor) a legfontosabb.Többször átrágtuk már,nem mindegy a felhasznált anyag minősége. A Sanyo is a híradástechnikában vált ismertté,mégis kiváló klímákat készít.Nem lehetnek olyan rosszak azok a gépek,amikhez nagy,ismert cégek a nevüket adják.(jó,tudom vannak kivételek)
Én azt gondolom, hogy az LG minden területen középkategóriás készülékeket készít, legyen az televízió, DVD, Hifi, háztartási készülék, stb. Miért lenne ezek közül pont a klíma kivétel. Az tény, hogyiszonyú drágák, dehát a reklámokat meg kell fizetni valakinek. Egyébként hasonlóa véleményem a Samsungról és a Sanyo-ról is. Ha már drága gépet akar venni valaki, akkor klímagyártótól érdemes, nem kenyérpirítógyártótól, meg porszívógyártótól.
Ha így közelítesz a probléma megoldásához, akkor te is ugyan olyan szinten vagy, mint a feljelentős szomszéd. Ordibálás nélkül is meg lehet dolgokat beszélni......