Keresés

Részletes keresés

amator1 Creative Commons License 2005.03.11 0 0 2816

Köszi,

 

a csövezést mindenképpen szakember végezné. A beltéri egység kondenz vizét a pincébe vezetném le, egy mosogatóba csepegne bele. A kültéri vezetékei pedig  a padláson mennének (elektromos, hűtőközeg stb.)

A kültérinél is kell a kondenzvíz elvezetésről gondoskodni?

 

Amator

Előzmény: windy12 (2814)
PÍT Creative Commons License 2005.03.11 0 0 2815

Szép jó regg Windy!

Korán ébredsz!:o)

Előzmény: windy12 (2814)
windy12 Creative Commons License 2005.03.11 0 0 2814
Nem árt figyelembe venni, hogy nem csak elektromos vezeték köti össze a beltéri és a kültéri egységet. A kondenzvíz elvezetésről sem árt gondoskodni, azt ugyanis nem tudod egyszerűen a padlásra felvinni, és ott vezetni. Ráadásul a szomszéd sem biztos, hogy örülne, ha hozzá folyna át a víz. Ha még sokáig nem lesz készülék felszerelve, akkor a csöveket, amik a falból kilógnak, érdemes agy 60-70 centis kábelcsatornában elrejteni, akkor nem olyan zavaró. Azért lehet, hogy a csövezést érdemes szakemberre bízni.
Előzmény: amator1 (2812)
sacperkb Creative Commons License 2005.03.10 0 0 2813
Oldalhatáron lévő homlokzatra nem. Ha zavarja és panaszt tesz az önkormnál, az éphatóság leveteti veled. Ha nem oldalhatáros, akkor teheted, de figyelj arra, hogy ha zavarja akkor ugyan le nem vetetheti, de egy klima nem ér meg egy rossz szomszédi viszonyt. És elképzelhető, hogy zavarja, mert nem túl hangosak ezek,  de hosszú távon igen zavaró tud lenni a szomszéd klímájának monoton zúgása, surrogása.
Előzmény: amator1 (2812)
amator1 Creative Commons License 2005.03.10 0 0 2812
Sziasztok! Egy AMATOR (Amator1) kérdés: Most szerelik a villanyt (vakolás előtt). A klímának ki is néztem a helyet, konnektor van. Kérdéseim: - milyen szabályok vonatkoznak a kültéri egység elhelyezésére családi háznál (Tehetem a telekhatáron álló háznál a szomszéd felé az eresz alá? Ezt pont a bejáratával szemben van.) - Ha a klíma a ház közepén van a kültéri egységhez a vezetéket lehet-e úgyvezetni, hogy a klíma felett áttöröm a födémet, a padláson elviszem a vezetéket és leállok az eresz alá a kültérihez? Válaszokat előre is köszönöm. (Klímám lehet, hogy még évekig nem lesz, de nem akarok gyakran festeni.) Amator
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.03.10 0 0 2811

Hello KK!

 

Nem hiszem, hogy le tudok ugrani a kiállításotokra, de azért kíváncsi vagyok, hogy mi történik felétek. Ha nyomsz 1-2 infót, azt megköszönném. pl  "x" látogatóból  hány komoly érdeklődő van. Melyik típust keresik jobban, melyik árkategóriás készülékeket keresik.

Ha jól olvastam akkor "ti" egy komoly cég  és a minőségi munka elkötelezettjei vagytok.

Ha nem akarod publikussá tenni, akkor e-mail is jó :)

 

köszi

 

Dr. Klíma

Előzmény: klimakiraly (2810)
klimakiraly Creative Commons License 2005.03.09 0 0 2810
Hello

Igen Én tudom ...
Csak az 'bajom', hogy naponta talákozunk ügyfelekkel akik már ki is mondják.
Hogy hülye vagyok Én , hát mások fele ennyiért adják a gépet és ingyen szerelik!
Én meg csak nézek ki banbán fejemből.
(Na most bántam meg mikor nem anonim nickem van.)
A személyes bevételem meg folyamatossan csökken.
Mások meg fele ennyiért és ingyen az MTV1-en reklámoznak x100ezerért.
Nahh mindegy, akik Szeged jár a hétvégén, és még nem látott Multi Inverter digitál vagy mit tudom én milyen Multi V vagy micsoda LG klímát. :-) (bonyult évente változó tipus név rulez!)

Akkor várjuk a Hangárban, az oldalunk link meg térkép meg minden.

Bocs az OFF-ért ...


K.K.
Előzmény: zoleex (2809)
zoleex Creative Commons License 2005.03.09 0 0 2809

Helló...

 

Ezzel csak az a baj, már megint, mint a többi ilyen beetetős reklámmal...

Hogy megszivattyák a népett. És Elég olcsó csóló reklám...

 

A talpra esett vásárló (vevő) nem csak az olcsóságot nézi komolyabban utánna néz a dolgoknak.

 

Vagy lehet, hogy az olcsót nézi, de okosan időarányosan költ pl. klímára v. szerelésre...

 

Ha 10 évre kell olyat vesz (jót). És akár 15-évig is működik. És csak egyszer kell szerelési díjat is fizetni, és nem 2 évente új klíma új szereleés mégtöbb pénz...

 

Ez a reklám csak akkor jó, ha minden feltétel adott ill. megfelel ami itt le van írva.

 

De akkor a szerelőnek sincs sok vesztesége a szerelés miatt...A reklám úgy is visszahozza. És valószínűleg be van építve a forgalmazási (lista) árba. És a kiszállási díjba, meg a drága kábelcsatornába. Meg pl. azt a gáztőltést 7m-en felül métetenként érti vagy 7métertől a végtelenségig....Kicsit sok a méterenkénti

15 000.-. De, ha 2 kg-ra érti akkor oké..

 

Igy ilyen feltételek mellett lehet, hogy 2-3 szor is drágább lehet a szerelés.....

 

A végösszeg számít nem a reklám....

 

Az plussz szerelési költségek csak tájékoztató jellegűek. (Ezt nem írták oda)

 

Mert gondolok én a kiszállási díjra: 5000.-

 

Akkor is, ha a szomszédba szerelnek és akkor is, ha 300 km-re arrébb..

 

Azééé nem mindegy...

 

Üdv.ZZZZ

Előzmény: klimakiraly (2805)
Magnat Creative Commons License 2005.03.08 0 0 2808
Köszi, akkor jól emlékeztem, h ott hirdetik. Nem engem érdekek, hanem egy kolleganőmet.


Köszi neked is Klimakirály, én is megtaláltam a linket, de egy konkrét bolt kellett, ahova elzavarhatom a kolleganőt, és azért kérdeztem rá, hátha tudja vki, hol árulják még.
Előzmény: boomerhu (2806)
k2laci Creative Commons License 2005.03.08 0 0 2807
Én egy ilyen "ingyenes beszerelésű" Dimarsont vettem tavaly szeptemberben. Decemberig vártam, aztán megtörtént a beszerelés valóban ingyen !!! (Igaz magamnak szereltem be .... ;-)))) De azóta szépen működik, bár eddig még csak fütésre volt alkalma arra is keveset, de halk (halkabb mint a 4x annyiba kerül Panasonic-om ;-))) A nyáron már többet tudok ....
Előzmény: boomerhu (2806)
boomerhu Creative Commons License 2005.03.08 0 0 2806

Hello!

 

Én mosógép vásárlásba kezdtem,  és eljutottam egy akciós géppeél kapcsolatban Csepelre az Elektropont-ba, ahol ahogy várható az ilyen gagyi egy-két szezonos cégeknél, a bemutatódarabon kívül nem volt a készülékből. Körbenéztem, és megláttam az ominózus Dimarson klímát, fennen hirdetve, hogy 37.900 forint ingyenes beszereléssel. Természetesen ebből sem volt, és azt mondták, hogy egyelőre nem is lesz. Azért felveszik a rendelést, de nem biztos, hogy április harmincig beérkezik. Sőt az sem biztos, hogy ha meg is jön agép, akkor addig az időpontig felszerelik. Viszont, ha megrendelem, akkor 8 ezer forintot előlegként elkérnek, ami akkor nem jár vissza, ha kifutunk az időből, és már csak normál felszerelési árral rakják fel. Ja, és az ingyenes felszerelés sem szokott kijönni 25-30 ezer alatt. Ez volt az a pont, amikor leléptem. Ahhoz, hogy a leggagyibb anyagokkal, pancser szerelők felszereljenek 10-15ezer forinttal olcsóbban egy vérgagyi klímát, nem sok kedvem maradt.

Előzmény: Magnat (2803)
klimakiraly Creative Commons License 2005.03.08 0 0 2805
bocs

a link http://www.radi.hu/dimarson/beszerkoltsegek.html
Előzmény: klimakiraly (2804)
klimakiraly Creative Commons License 2005.03.08 0 0 2804
Hello

google a mi barátunk!
http://www.radi.hu/dimarson/kapcsolat_frame.html
És van ott forgalmazó link is.

Ez egyébként Galanz gép?
Ki tudja?

K.K.

ps:Lesznek ezek az idén is, és öt év mulva is?

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9114578 29.-ik hozzászólás

F.Y.I, ezt kaptam ma Dimarson-ektol :

Tisztelt Megrendelõ!

Sajnálattal tudatjuk, hogy az Ön által rendelt DMR 30 GW-4 típusú klímaberendezés raktárunkból elfogyott, és a közeljövõben nem tervezzük újabb szállítmány rendelését.

Amennyiben a kisebb DMR 20 GW-4 típusú klímaberendezés megfelel Önnek, úgy rendelését szívesen fogadjuk.

Üdvözlettel:

Bodó Gabriella

bb
Előzmény: Magnat (2803)
Magnat Creative Commons License 2005.03.08 0 0 2803
Köszi, de ott sem írják és ezt a topikot többen olvassák.
Előzmény: Pat_ (2802)
Pat_ Creative Commons License 2005.03.08 0 0 2802
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9114578
Előzmény: Magnat (2801)
Magnat Creative Commons License 2005.03.08 0 0 2801
Sziasztok,

nem tudja véletlen vki, h amióta mexűnt a Keravill, azóta hol árulják az "ingyé" szerelt klímát? Mintha Elektropont rémlene, de nem látom az oldalukon ...
windy12 Creative Commons License 2005.03.05 0 0 2800

Sziasztok

 

 

Most találtam ezt, kíváncsi vagyok, mit gondoltok, ezek után kikötheti-e bármely forgalmazó, hogy egy adott készüléket csak szerződött telepítő üzemelheti be?

 

"...az EU Bizottság 1400/2002/EK rendelete, alias "csoportmentesítő rendelet" szerint a kereskedő nem kötheti a karbantartást egy meghatározott csoporthoz (márkaszervizek)."

zoleex Creative Commons License 2005.03.04 0 0 2799
Na erre gondoltam....Ajándék klíma
Előzmény: zoleex (2798)
zoleex Creative Commons License 2005.03.04 0 0 2798
Na itt egy poén...
windy12 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 2797
Én azt sem tudom, hogy miről beszéltek :)
Előzmény: PÍT (2794)
Pat_ Creative Commons License 2005.03.03 0 0 2796
Én is én is ;)
Előzmény: PÍT (2794)
klimakiraly Creative Commons License 2005.03.03 0 0 2795
Hello :-)

Nem a márkanevére gondoltam. ;-) (alig áru olyan hulen hangzik)
Vagy ez is rendszerhiba? ;-)

K.K.
Előzmény: windy12 (2785)
PÍT Creative Commons License 2005.03.03 0 0 2794

Szia Windy!

 

Én is szeretem Jägert, ha sokat iszom én is tudok sok mindenz írni....:oD

 

üdv!

Előzmény: windy12 (2792)
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.03.03 0 0 2793

Ok.

Elfogadom :))) írj a moderátornak, hogy szedjék ki...

Előzmény: windy12 (2792)
windy12 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 2792

Sziasztok!

 

Elhűlve néztem, ami itt történt, az én nickem alatt. Szerintem valahonnan átfolytak ide ezek a dolgok, valami rendszerhiba lehet, nem tőlem származik. Szóval a 2786-2790-ig hsz-ok nem az enyémek, tessék átsiklani felettük. Egyébként általában normális vagyok.

 

Na, megyek, vár a munka

Előzmény: Dr. Klíma (2791)
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.03.03 0 0 2791

Off

Windy12 !

 

Te amúgy normális vagy???

On

windy12 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 2785
EL-12H  "ELFO" oldalfali, hűtő-fűtő, 3,6 kW 364.900 forint + Áfa. Azért is írtam, hogy az eredeti elképzeléshez képest ( Panasonic inverteres Sup Deluxe  - 289.000 + Áfa)+ engedélyeztetés, kb. 60.000 -  alig volt drágább. Persze  ha egy átlag készülék árához képest nézzük, akkor ez nagyon sok, de olyan helyre, ahová nincs lehetőség kültérit szerelni, de van hely elhelyezni valahol egy ilyen rejtettet, akkor ez egy megoldás lehet. Ha meg azt nézzük, hogy sokan vannak, akik csak azért fizetnek kb. dupla árat, hogy egy vitathatóan szép gépük legyen a falon, mint az Artcool, akkor biztosvannak akik a hűsölés kedvéért - kényszerből - ezt a fajtát választják. Szerintem.
Előzmény: klimakiraly (2784)
klimakiraly Creative Commons License 2005.03.02 0 0 2784
Hello :-)

Alig?

Dobj már egy .pdf-et arról az alig gépről.
Amit én ismerek az 3x a simához képest.


Köszi K.K.
Előzmény: windy12 (2783)
windy12 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 2783
Tavaly mi is körbejártuk az engedélyeztetést a VI. kerületi önkormányzat műszaki osztályán. Első körben 12 ezer forint illetéket kértek, aztán kamarai tagságú építésztől tervet. Egy ilyen mérnök 30-40 ezer alatt nem emeli fel a tollat, úgyhogy eddig 50 ezer körül járt a dolog. Az önkormányzatot egy percig nem érdekelte a társasház szabályzata, azt mondták, hogy azt a lakókkal kell lejátszani. Aztán az egyik hölgy jóindulatúan megsúgta, hogy ne dobjuk ki a pénzt az ablakon, mert úgyis elfogják utasítani, és akkor buktuk az ötvenest, meg az utánajárkálást. Ráadásul 60 napot írnak elő a válaszadásra. Ezek után ügyfelünk úgy döntött, hogy rejtett kültériegységes készüléket választ, ami alig került többe, mint az eredeti elképzelés+az engedélyeztetés.
zoleex Creative Commons License 2005.03.02 0 0 2782

Szerintem a városban teljesen feldonbja, díszíti az utcákat a kültéri. Söt elég szépek a kültérik. Mi lenne, ha nem lenne dobozba. Csak úgy állna a konzolon a kompresszor, a kondi, a csövek stb. Mondjuk, számomra az még szebb látvány lenne. Én múltkor láttam a Krisztina körúton egy érdekes kültérit egy kisméretű téglás épületen. A kültérire ráhúztak egy tégla mintás öntapadós fóliát.

Szinte alig látszik a klíma. beleolvad a téglába. Amúgy, miért nem kérnek a galambok és a kutyák építlémeire tervet és engedélyt? Válasz: Mert mire utánna járnál egy ügyen, addigra felrobban az állat. És tiszta szar lenne minden.

 

Az a probléma, hogy szarják ki a rendeleteket meg a törvényeket ész nélkül, de mire azokat kontrolálni tudnák addigra mindenki megszegi, áthágja azokat és utánna rájönnek, hogy nem működik.

 

Ezért is vannak magyaroszágon joghézagok ill. rendeletekben ütközések és rengeteg perek. A sok feleslegesen, kitalát szarságok kontrolálatlan és eszetlen rendeletek miatt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!