Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Janibacsi Creative Commons License 2001.07.23 0 0 89
Bocsi, Fiat Tempra:o)

JAno

Előzmény: Janibacsi (88)
Janibacsi Creative Commons License 2001.07.23 0 0 88
"idetlen nagy (nemet) lampaja elol"

A Volvonak is nagyok a lámpái. Sőőt, a Fiat Tempának is. És ez baj?

Jano

Előzmény: Cgo (86)
Janibacsi Creative Commons License 2001.07.23 0 0 87
Neked mi is a bajod? A Citroent is bütykölném, meg a kispolszkit is bütyköltem. Nem tehetek róla, hogy én törődöm a dolgaimmal. De sebaj, majd elvontatlak ha lerobbansz:o)

JAno

Előzmény: frescho (80)
Cgo Creative Commons License 2001.07.23 0 0 86
Sot, meg ha kombi is... Ha nem lenne olyan idetlen nagy (nemet) lampaja elol, meg talan tetszene is. De annyi penzert az Octavia kombi egy remek auto (tegnap teszteltem a 110 lovas TDi-t). Nem brutalis, mint a T5, nem gyonyoru, mint a 156 SW, de nagyon ott van. Kistestvere, a Fabia kombi viszont randa.
Előzmény: thomee (83)
thomee Creative Commons License 2001.07.23 0 0 85
lehet én vagyok konzervatív, vagy mi, de az A3 nekem rusnya... :)
Előzmény: ha5nx (84)
ha5nx Creative Commons License 2001.07.23 0 0 84
Szerintem is. :))
Bár mondjuk szerintem az Octavia dizánja talán egy kicsit öreguras. :)
Előzmény: thomee (83)
thomee Creative Commons License 2001.07.23 0 0 83
ráadásul -szerintem- még az Oktavia jobban is néz ki...
Előzmény: ha5nx (82)
ha5nx Creative Commons License 2001.07.23 0 0 82
Hát igen. Az alap 1.6 A3 áráért kapsz egy 1.8T Oktáviát. :)))

Az emberek mégis inkább 1.6 A3-at vesznek. Sosem fogom megérteni.....

A Seat-ban akkor csalódtam, amikor a Leon-t elôször az 1.6 75LE motorral kezdték el reklámozni, a Cordoba SportLine-ban pedig a mai napig ugyanez a motor van... Gondolom ez legkevésbé a Seaton múlik. Így döntöttek odafenn.

Előzmény: Aszpirin (78)
thomee Creative Commons License 2001.07.23 0 0 81
most rákerestem, itt találtam:

http://www.avto.net/daewoo/daewoo_chairman.asp

http://www.luch.co.kr/chairman.htm

http://egycarguide.com/magazine/reports/daewoo_chairman/daewoo_chairman.asp

Előzmény: Aszpirin (79)
frescho Creative Commons License 2001.07.23 0 0 80
Tipikus hozzaallas:

lebeszeltek,szar a franci olasz...
a VW bezzeg! Nem volt semmi baja, csak butykolgetni kellett eddig

Vedjuk a fapadot!

Előzmény: Janibacsi (52)
Aszpirin Creative Commons License 2001.07.23 0 0 79
Tudsz róla valahol képet?
Előzmény: thomee (77)
Aszpirin Creative Commons License 2001.07.23 0 0 78
Azért ne felejtsük el, hogy a VW konszernhez egyebek is tartoznak, pl. Skoda vagy Seat.
Ezek árfekvése az azonos VW-ké alatt van, míg minőségük nem sokban különbözik (ezt nem feltétlenül negatív értelemben mondtam).
Igazásból ezért is nyitottam ezt a topikot, ugyanis nekem Seat Toledóm van.
Az itt divatos vélemény pedig: VW-konszern gyártja, tehát szar, piha!
Minden autónak vannak hibái, de egy Skoda Fabia vagy egy Seat Ibiza netán Cordoba életképes alternatíva a kisautó-kategóriában. Az Octavia, a Leon meg a Toledó pedig életképesnek mutatkozik a középkategóriában, bármennyire fikázzák.
thomee Creative Commons License 2001.07.23 0 0 77
pont ma délben láttam egyet -ha jól gondolom- a Kempinski előtt, totál úgy néz ki mint a bálna S merci, csak a gusztustalan dévú ráccsal az elején...
Előzmény: Aszpirin (75)
ha5nx Creative Commons License 2001.07.23 0 0 76
Apropó: Mikor VW az év autója? :))) Nem emléxem.
Aszpirin Creative Commons License 2001.07.23 0 0 75
Mi ez a Daewoo Chairman? Soha nem hallottam róla...
Előzmény: Cgo (70)
ha5nx Creative Commons License 2001.07.23 0 0 74
Ezeket megvette a VW, palettakiegészítés címén, de igazán még semmi sem történik ezen márkák házatáján.

Legalább is tudtommal még csak hangzatos tervek vannak, de konkrét autó nincs.

Előzmény: Újclió 12 16V (69)
AtomAnti Creative Commons License 2001.07.23 0 0 73
Én meg nem!!
Előzmény: Cgo (71)
Újclió 12 16V Creative Commons License 2001.07.23 0 0 72
Azért én nem nyitnék VW D1 márkakereskedést...:-)

Na további jó eszmecserét. Holnap is visszanézek, mert sirály a topic.

Have a nice day.

Újclió 12 16V

Előzmény: Cgo (70)
Cgo Creative Commons License 2001.07.23 0 0 71
Atomanti,

OFF

en is Tipot gyurtam 3 evig es imadtam.

ON

Előzmény: AtomAnti (68)
Cgo Creative Commons License 2001.07.23 0 0 70
Ujclio,
meg fogjak venni. Az emberek mindent megvesznek. A legbrutalisabb pelda erre pl. a Daewoo Chairman vagy az itt is emlitett A2.
Előzmény: Újclió 12 16V (63)
Újclió 12 16V Creative Commons License 2001.07.23 0 0 69
Bár szerintem az vitathatalan, hogy a Ferdinand Piech érti a dolgát. Nyomul ezerrel.

Azt se felejtsük el, hogy a Bentley a Bugatti és a Lamborghini is VW termék. Azok azért tudnak valamit (bár mostanában nekem nem lesz alkalmam kipróbálni egyiket sem, úgyhogy nem tudok objektív véleményt mondani a VW konszern - a fent említett márkákban - mutatott teljesíítméníéről.
Van valakinek tapasztalata?:-)

Előzmény: thomee (67)
AtomAnti Creative Commons License 2001.07.23 0 0 68
Oké, ne vitatkozzunk! Én egy Tipoban és egy Unoban ültem (olasz auto) és az nagyon xar volt!:)
Előzmény: ha5nx (66)
thomee Creative Commons License 2001.07.23 0 0 67
szerintem igazad van, föleg, hogy a D1 a képek alapján szerintem egy felfújt Passat...
Előzmény: Újclió 12 16V (63)
ha5nx Creative Commons License 2001.07.23 0 0 66
"Az olaszban és a franciában karosszék van, de túl puha"

Nem akarok megint vitába szállni, de az Alfám ülései sokkal keményebbek, mint a Scorpiom vagy az Asconám ülései voltak.

Előzmény: AtomAnti (64)
thomee Creative Commons License 2001.07.23 0 0 65
"De azt elismered, hogy a Citronen hidropneumatikus felfüggesztéséhez, nagynyomású szervókormányához-fékéhez képest pl. a Golf olyan egyszerű, mint a szög? "

igen, éppen ezért nem értem, hogy egy elavultabb technikát össze nem mérhető menetkényelmet,féket, stb. hogyan lehet azonos áron adni /gondolok itt pl. C5 induló modell 5 milla körüli árára és Golf 5 milla körüli és a fölötti árcéduláira/

"Az pedig sajna Murphy-törvény, hogy a rendszer bonyolultságának foka együtt jár a hibalehetőségek számának drasztikus emelkedésével... "

ez jó.Pont most olvastam az Autó Magazinban a német autók meghibásodásait taglaló cikkben ezt a véleményt majdnem ugyanezekkel a szavakkal a Mercedes valamelyik góréjától.Akkor miért is anyáznak a francia gépekre, mikor ők is ugyanazt elismerik?!Ja, hogy a franciák, már 20 éve is olyan dolgokat használtak és gyártottak autóikban amit a németek most fedeznek fel?! Az más...

Amúgy az hogy állandóan tönkremegy, az nem egészen igaz,hidd el semmivel sem többször mint pl. egy Golf, persze mind2nél feltételezve az odafigyelést és a gondozást.

Előzmény: Janibacsi (59)
AtomAnti Creative Commons License 2001.07.23 0 0 64
Hát akkor én meg elmondom, hogy NEKEM a kemény, feszes tömésű ülések jönnek be. A puha karosszékekben csak elzsibbad a hátsóm. Voltam mát hosszamm úton (700 km) olasz, francia, japán és német autókkal is. Az olaszban és a franciában karosszék van, de túl puha, a japán meg kicsi emberre van tervezve (Carina E) és rövid az ülőlap, anétemből jó is van meg xar is. Az Opel (Astra F) ülés háttámlája túlságosan hátradől és totál kényelmetlen. Eddig 3 VW-vel voltam hosszabb úton és még egyikben sem fáradtam/zsibbadtam el. (89-es Golf II CL, 91-es Polo II CL Coupe, 89-es Golf II GTI)
Nekem ez a véleményem és tapasztalatom!!:))
Előzmény: thomee (62)
Újclió 12 16V Creative Commons License 2001.07.23 0 0 63
Egyébként mit szóltok a D1 luxuslimuzinhoz?
Fog valaki egy VW venni egy Mercedes áráért? Itt pont visszájára fordul az imidzs. Olcsóbbnak vagy sokkal jobbnak kell lennie, mint a többinek, mert ott a neve miatt a kékvérűek biztosan nem fogják megvenni.
thomee Creative Commons License 2001.07.23 0 0 62
az tényleg nem kicsi, inkább átlagos, mint pl. én is... :-)

nekem a kényelem egy kissé puhább üléseket takar hogy ne törje szét a potrohomat, azt, hogy nem rázza ki a fogamból a tömést,hogy emberi árban /ahogy már írták is/ elektromosan működjön ami körülöttem van stb.
igaz, nekem a Xsara is kissé kemény volt már...

szerintem sok mindent el lehet mondani a Golf-ról pro és kontra, de hogy kényelmes lenne, azt nem igazán...

Előzmény: Újclió 12 16V (58)
Újclió 12 16V Creative Commons License 2001.07.23 0 0 61
Akkor te jól tetted, hogy Alfát vettél (nekem nincsenek előítéleteim semmilyen autóval kapcsolatban).
Előzmény: Cgo (54)
ha5nx Creative Commons License 2001.07.23 0 0 60
OFF:

10 hónap alatt 50ezer km :))))

ON:

Előzmény: Cgo (54)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!