Keresés

Részletes keresés

triplaharom Creative Commons License 2021.01.02 0 0 77412

Az igazi b@rmok, azzal szórakoznak !

Előzmény: Lacoid (77411)
Lacoid Creative Commons License 2021.01.02 0 0 77411

Töltöttem már én is szilveszter éjfélt a kecskeólban, kezemben a durrogástól vacogó kiskekkémmel és a többivel együtt szorosan... És akkor már tudtam, hogy költözés lesz belőle.. Hál isten, jó döntés volt... Messze vagyunk, értelmes...

 

Előzmény: L_áma (77406)
milk11 Creative Commons License 2021.01.02 0 0 77410

Sziasztok! Boldog új évet mindenkinek! Láma gyönyörűek azok a kutyák, szerencsés a lányod, h megörökölte őket, viszont amelyik mindig rázza a fejét, meg kéne nézni a jobb fülét lehet fülgyulladása van, úgy meg azért ha fáj neki nehogy megkapja a lányod kínjában, bár lehet azóta már esetleg jobb lett a helyzet, vagy elmúlt :) Nagyon szépek a kecskék is :)

L_áma Creative Commons License 2021.01.02 0 0 77409

Ezennel meg is hirdetem: Ha valaki bakot venne, elő lehet jegyezni.  Töketlenítés után már ...... késő. :)

Előzmény: Lacoid (77408)
Lacoid Creative Commons License 2021.01.02 0 0 77408

Azért a kis bak már most jelzi, hogy hamarosan több lesz mint egymásra ugrálás a játszótársakkal :)))

Előzmény: L_áma (77407)
L_áma Creative Commons License 2021.01.02 0 0 77407

Mindenki szopik mindenkitől, de ugrálni csak a dédnagymamán jó!

 

:))

Előzmény: Lacoid (77404)
L_áma Creative Commons License 2021.01.02 0 0 77406

Helyette. Kutya otthon a nappaliban, mi marhák meg az istállóban. Ezt a hülye durrogatást nehezen viselik a négylábúak. 

Előzmény: triplaharom (77405)
triplaharom Creative Commons License 2021.01.02 0 0 77405

Pezsgőzés után ? (:-)))

Előzmény: L_áma (77403)
Lacoid Creative Commons License 2021.01.02 0 0 77404

 

:)

Előzmény: L_áma (77403)
L_áma Creative Commons License 2021.01.01 0 3 77403

A szilveszteri buli:

 

https://youtu.be/Oes84IXZmHY

L_áma Creative Commons License 2020.12.30 0 0 77402

Nagy a baj....... :(

Előzmény: HolczerZ (77401)
HolczerZ Creative Commons License 2020.12.30 0 0 77401

Köszönöm az infókat, tanácsokat...

féreghajtás nem volt a birkáknál ( rackák, és azt mondták nekem, hogy nem szükséges...), igyekszem pótolni, ahogy a helyzet rendeződik.

ma ugyanis fokozódott a helyzet, az idősebbik nőstény a szemem láttára, neki állt elleni, vagyis elvetélt. kibújt belőle egy kis csupasz embrió...? nem volt szép látvány, főleg, hogy ilyesmire nem voltunk felkészülve...

kis bak, már nem nagyon tud felállni, csak fekszik...

újra állatorvost hívtam, most kijött, és injekciókat adott az anyának és a baknak is ( azt hiszen antibiotikumot...).

Mára ennyi. kicsit sok!

 

köszönöm még egyszer a segítséget!

Lacoid Creative Commons License 2020.12.29 0 0 77400

Szia!

A birkák vannak féreghajtózva???

Az újonnan hozottakat amúgy is csak pár hét karantén után javasolt a többi közé engedni.

Egy költözés után pedig a szervezetüknek is van talaj átszokási - átállási idő...

A Baknak főleg (de a többinek is) azonnal E-vitamin (pl. Bioextra) és valahonnan pótolj Antioxidáns szelént, (pl. Aniszelén E) mert nekik ilyenkor az életmentő lehet!!!

 

"A szelénhiány azoknál jelentkezhet, akik helytelenül táplálkoznak, továbbá, akiknek felszívódási problémáik vannak. A szelénnek baktérium- és gombaölő, valamint a rákos sejteket megsemmisítő hatása van, ezért gyakran használják különféle készítményekben oxidációt gátló hatása miatt. Egyre több bizonyítékot találnak a daganatok kialakulását akadályozó hatásáról."

 

Vidd ki őket száraz zöld részre ha még találsz, igaz ilyenkor ez nehezebb, hogy kiválasszák ki maguknak azt, amit szeretnének enni.

Ha valahonnan tudsz, szedj, etess makkot velük.

Előzmény: HolczerZ (77398)
L_áma Creative Commons License 2020.12.29 0 0 77399

Az én lányom azt mondja ő úgy emlékszik nem ugyan az. Az egyik egy gyomorflóra helyreállító, a másik meg inkább táplálék kiegészítő.

 

Meg olyanokat kérdezett, hogy féreghajtás.......... és a kép is olyan mintha valami parazita lenne.

 

 

Nincs itthon, csak beleolvasott, és üzent.

 

Előzmény: HolczerZ (77398)
HolczerZ Creative Commons License 2020.12.29 0 0 77398

sziasztok!

segítséget szeretnék kérni! egy hónapja érkezett hozzánk 3 kecske, egy bak ( kb10 hónapos), és két nőstény ( egyik szintén kb 10 hónapos, másik 1,5 éves...).  van pár birkánk akik az udvaron ( kb 5000 m2) legelnek, melléjük engedtük a kecsókat. + építettem nekik tetőt, szélvédő deszkázással itt mindig találnak száraz kaját ( jelenleg zabszalma és széna keveréket), a fű már jól le van rágva, azért még legelnek is plusz a bokrokat rágcsálják...

két hétig úgy tűnt minden OK, aztán kb 10-12 napja a kis baknál erős hasmenést észleltem, pár napig nem foglalkoztam vele, gondoltam elmúlik... de nem! különböző tanácsokat kaptam, kb 5-6-ik napon adtam neki farmakasztint , ivóvízbe és szénára hintve és "sulfanin sol" szájba fecskendővel... és elkülönítettem a többiektől ( első állatorvos tanácsa...). csak víz és széna volt neki... 2 nap után mintha mérséklődött volna a hasmenés, vagyis pogácsás lett néha a széklet.

közben a nagyobbik nőstény kecskének is hasmenése lett, így őt is elkülönítettem és mivel a kis nőstény sirdogált utánuk őt is hozzájuk zártam, ezután pár alkalommal széntablettát oldottam fel vízben azt fecskendőztem a szájukba.. egyiknek továbbra is hasmenése van, másiknak ( valószínű a baknak) kicsit tömörebb pogácsás a széklete.. a bak egyre gyengébb, le van fogyva ma és tegnap sokat fekszik...

ma új állatorvos, új tanácsa "ruminogén". csak "ruminomax"-ot kaptam ( állítólag ugyanaz), és vízben oldva adtam a két betegnek...

ha valaki tudna a leírtak alapján segíteni mit tehetek,? nem szeretném feleslegesen minden szerrel etetni a kecskéket...? 

 

még egy kérdés, ahogy gyógyszereztem az állatokat a nőstény nyakán egy dudort találtam ( képet mellékeltem), ez is ijesztő! valaki tudja mi lehet?

 

segítséget információkat nagyon köszi...

üdv,

H. zoli

 

 

Lacoid Creative Commons License 2020.12.27 0 0 77397

Havas, de nem Henrik...! :)))

Előzmény: L_áma (77396)
L_áma Creative Commons License 2020.12.25 0 0 77396

Tegnap óta keresem /nem lelem/, van fotóm, ahol a keke húzza a szánkót. 

Előzmény: Lacoid (77395)
Lacoid Creative Commons License 2020.12.24 0 0 77395

Áldott, békés, Szeretetben és egészségben is bőségesen gazdag Karácsonyt kívánunk mindenkinek!

L_áma Creative Commons License 2020.12.23 0 0 77394

A ló volt az eredeti eltévelyedés. Lett belőle lótenyésztő, lovas oktató. Belovagló, majd lovas sportedző. Meg túravezető. Most is ez a főállása. Gyerekeket tanít lovagolni, meg lovakat gyerekelni.

 

Aztán a saját öreg lovát elhoztuk erre az elhanyagolt területre, legalább a füvet ne nekem kelljen lerágni. Aztán társállatnak egy csúnya helyről vettünk egy kecskét

 

És innét nincs megállás...... Morbid itt leírni: úgy vágnak le kekkét, hogy a lány fogja le, a párja meg....... 

 

 

 

Támogatom benne........ hát mi a fenét csináljak? Ezt innét nem szabad elgáncsolni. 

Előzmény: Lacoid (77392)
L_áma Creative Commons License 2020.12.23 0 0 77393

Nem.

7 évesen mindegy volt, milyen monitor elé ült le. Winn, Lin, még a hülye Amigán sem tévedt el..... jobban mint én. 10 évesen már parancssorból, kerülte meg a fiók korlátozást...... és püfölte a billentyűt lecke helyett.

14 évesen szoftverüzemeltetőből majdnem helyettem vizsgázott. Aztán pár évre rá, ECDL modulokkal a farzsebében elment Bábolnára szart lapátolni......

Előzmény: Lacoid (77392)
Lacoid Creative Commons License 2020.12.23 0 0 77392

Ez az "informatikusnak szántam" egy kis szülői EGO, családtagok és ismerősök szemében lehetett volna nagyarcoskodni a szakmájával, ahol nem számít, hogy a gyerek egy irodai seggnyaló sokadik nulla, lényeg hogy megfeleljen a szülő akaratának. Viszont igen, ott kezdődik az igaz szeretet, ha engedjük a gyereket azzá nőni, amivé válni szeretne. Elismerésem, hogy támogatod abban, amit szeretne.  Ahogy a Szent könyvben is olvashatjuk, Isten szemében, vagy az emberek szemében... ;)

Visszatérve a kecskékre :) szép kis terület nekik, lehet, ti lesztek Magfalva 2. ! ;)

Előzmény: L_áma (77391)
L_áma Creative Commons License 2020.12.23 0 0 77391

Most ez ami van, ez olyan 4 hektár, amiből több mint három elhanyagolt, igazi dzsungel. Ezzel kezdődött a kecsketörténet.

 

Az új birtok, 3,6 hektár, meg ..... márciustól még egy fél, meg ha fussa rá /már nem nagyon/, akkor ,ég egy. Lakóház, istálló, karám, sajtkonyha, megatököm......... pedíg informatikusnak szántam. 

Előzmény: L_áma (77390)
L_áma Creative Commons License 2020.12.23 0 0 77390

Ahol most vagyunk, az egy "nembiztos" terület. Az a zasszony munkahelye. Tulajváltással, bérlőkkel, stb. Működik, nincs baj, de "nembiztos". 

És igen. A lány is költözik...... majd. Ott szeretne /szeretnének/ saját életet.

És persze, ameddíg a zasszonynak ez a munkahelye, addíg kell is zöldpusztító a területre, de ha a tulaj beüti a fejét...... legyen menekülési útvonal.

 

 

Előzmény: Lacoid (77389)
Lacoid Creative Commons License 2020.12.23 0 0 77389

 

Csak a tisztán látás miatt, akkor most végül is miért kell oda vinni a kecskéket?

Ahol most vagytok, ott miért nem jó? Vagy csak a lányod költözik?

Előzmény: L_áma (77388)
L_áma Creative Commons License 2020.12.23 0 0 77388

Mindössze néhány /5...6/ hete ismerkedik/dünk a kuvasszal, mint saját kutyával.  Ami nyomokban sem fedezhető fel bennük, az a sunyiság. Egyenesek, mint a cövek. Azt mondja a lány:

 

-Apa! Rám néz! Egyenesen! A szemembe. Nem oldalról, meg másfelé fordulva, meg a szeme sarkából....... és csak kíváncsiságot látok benne. Érdeklődést!-

 

Mondom neki, hogy míg esznek a kutyák, nézze meg, fotózza le a gépészetet. Kutat, szivattyút, ilyeneket. Tudjam, mi vár rám a tavasszal. Ő meg beleborította a kaját a táljukba, majd nekilátott bóklászni a helységben. Csövek, csapok, villanyok kuszaságát nézegette, fényképezte. Egyszer csak egy robbanás erejű vakkantásra szarta össze magát. Elfelejtette mondani nekik, hogy ehetnek! Azok meg csak csorgó nyállal nézték a tányért, nem kezdtek neki, míg nem mondta hogy ehetnek. Persze, aztán "szóban" jelezték hogy éhesek!

 

Az itthoni terrier ezt csak addíg hajlandó betartani, míg nézi. Ha elfordul, már vége is a fegyelemnek.

 

Lesz belőlük jó kutya. Csak a kekkék......... 

Lacoid Creative Commons License 2020.12.23 0 0 77387

Igazad van!

A Szomszédnak komondor van, és ő mondta! :)

Előzmény: nyebojsza (77386)
nyebojsza Creative Commons License 2020.12.23 0 0 77386

Kevered a komondorral, az az ami befelé még talán, de kifelé biztos nem enged...

De igen, a kuvasz se egyszerű eset. Most jutott eszembe, hogy szemben unokatesóméknak is volt. Hozzájuk se mert bemenni senki. Ha a gazdája meg akarta kötni, még neki is nekifordult. Csak unokatesóm, meg én tudtuk megkötni. Velem jóban volt...

Előzmény: Lacoid (77382)
L_áma Creative Commons License 2020.12.22 0 0 77384

Szerintem meg hibátlanul alakul a dolog. Már tőlem is védik a kutyák.

Előzmény: Lacoid (77382)
Lacoid Creative Commons License 2020.12.22 0 0 77382

Ugye - ugye...

Sőt, (ezt csak hallomásból) kuvasznál van aki bemehet, de ki már nem...

Tehát, érdemes elgondolkodni, hogy van e értelme.

Egy közeli kínai éttermet kérdezzetek meg, érdekli e őket ez a két ennivaló kutyus :P :))

(Csak viccelek) a többi nem vicc...!

Előzmény: L_áma (77380)
L_áma Creative Commons License 2020.12.22 0 0 77380

Nem tudok bemenni. Én idegen vagyok. Azt sem tehetem meg, hogy kerítésen kívül /mindketten kívül/ közel megyek a lányhoz. Ha 8-10 méterre megközelítem a gyereket, felém fordulnak, és acsarkodva rágják a drótkerítést. Ha eltávolodom tőle, visszafordulnak felé, és újra farkat csóválnak. 

Előzmény: nyebojsza (77378)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!