Keresés

Részletes keresés

nixon70 Creative Commons License 2010.03.05 0 0 44074
Ha keletkezik magaspont,és ki tud légtelenedni,semmi gond nem lesz vele.
Előzmény: alteás x (44067)
Wattocsak Creative Commons License 2010.03.05 0 0 44073
Aki örökölt annak csak ideig óráig van lóvéja ha gondolkodás mentes életmódot folytat. Ha lopta a pént akkor gondolkodott a mikénten:-)
Megit oda jutottunk nincs IQ nincs lóvé, de nem is lesz.
Előzmény: babarucu (44071)
Wattocsak Creative Commons License 2010.03.05 0 0 44072
A kazán születési éve lényegtelen. Az már akkor elavult volt amikor megvetted.
A kevéssé leterhelt kazánod fogyasztja a legtöbbet. Ennél akkor jársz jól ha teljesen leterheled. Ha alacsony terhelésen megy akkor az éves hatásfokod 60-70% között lehet.
Terveitek között a szigetelés nem szerepel? Szerintem sokkal hasznosabb mint egy télikert, bár az is egy sajátos hőszigetelés, ha a terasz déli fekvésű.
Kondenzációs kazán tekintetében kérdezz meg egy helybeli szakit, de ne azt aki a jelenlegi kazánotokat ajánlotta, és ne kereskedőt-)
Előzmény: kisidi (44070)
babarucu Creative Commons License 2010.03.05 0 0 44071
erre csak annyit, ebben az országban annak van gondolkodásmentes lóvéja aki örökölt vagy lopott
Előzmény: Wattocsak (44064)
kisidi Creative Commons License 2010.03.05 0 0 44070
Hát most lelomboztál:( De, lehet rosszul írtam, most előszedtem a gépkönyvet:
Termo Öv Color 35/E 2002-ben vettük.
Arra még rákérdeznék, így szőke fejjel, hogy mi a gazdaságosabb? ha egy 25kW-os kazán megy fullra, vagy a 35-ös kevéssé terhelve? Bocs, ha nagyon evidens lenne a válasz, de ehhez nem nagyon értek. Csak nekem parasztlogikával az utóbbi.A ház f+tt egyébként kb. 170-180 nm, és később anyagiak függvénye, hogy a terasz kb 30 nm egyszer télikertnek lesz beépítve. Ja, és van még egy kb. 25 nm pince, két radiátorral, de 90%-ban nem fűtünk ott.
A kondenzációs kazánhoz spéci kémény kell, nem?
Előzmény: Wattocsak (44069)
Wattocsak Creative Commons License 2010.03.05 0 0 44069
Tudom nem erre a válaszra számítasz, de szerintem a Thermo öv35 kazánt kéne kidobni, de gyorsan. Ez a kazán tükrözi az 50 évek tekknikáját. Közben lehet, hogy két éve vetted. Szerintem a 35 kicsit túlzás azt is érdemes lenne felülvizsgálni.
Ha a kazánt cseréled egy modernebbre 25-30% megtakarítást érhetsz el vele. Szerintem ennyit a brikettel sem abszolválhatsz, hacsak nem lopod:-) Ha tisztességgel ki akarod építeni a kandalló bekötését a jelenlegi hálózatba drágább lesz mint egy új kondenzációs gázkazán. Nem kell szenezni, hamuzni, begyújtani, takarítani a szemetet a nappaliból, stb...
Előzmény: kisidi (44068)
kisidi Creative Commons License 2010.03.05 0 0 44068
Kérdezhetek?
Tekintettel a várható gázáremelésre és mivel jó minőségű brikettet kedvezményesen tudunk majd vásárolni a jövőben, erősen gondolkodunk azon, hogy 14kW-os kandallónkat kiegészítenénk vízes kürtővel, és bevonnánk a ház fűtési rendszerébe, ami jelenleg egy Thermo öv35-ös gázkazán. A melegvíz álló gázbojler. A fűtés radiátor és padlófűtés vegyesen. A tetőtér és földszint termosztátjai külön-külön vezérelhetik a fűtést. Zárt tágulási tartály.
Meg lehet azt oldani, hogy a gázkazánon keresztül keringene a kandalló által előzetesen felmelegített fűtővíz? ez esetben rásegítene csak a gázkazán, ha szükséges. Milyen kütyük kellenek hozzá, milyen kiadásokkal kell számolni?
Ha valaki laikus (nő és szőke) számára érthető módon elmagyarázná a tudnivalókat megköszönném.
alteás x Creative Commons License 2010.03.05 0 0 44067
Ja!
Még azt akartam kérdezni, hogy a központi fűtés vízcsövei itt nálunk úgy vannak, hogy a cserépkályhába volt 1 tartály,amiből termőszifonos elven keringett a meleg víz, ezután lett a rendszerbe párhuzamosan bekötve a gázkazán, de később szivárgás miatt a kályhából ki lett dobva a tartály.
Nos a kérdésem, hogy ha a gázkazán áthelyezésekor a ún hideg meleg ágat is az ajtó fölött vezetnénk el, az jelenthetne-e problémát?
Gondolom nem, mert a szivattyú így is keringeti.
Vagy tévednék?
babarucu Creative Commons License 2010.03.05 0 0 44066

Ált régi házakról beszéltem, az újhoz mindenképp kell hitel és ahozz költségvetés

azzal csak az a gond, hogy a bank akkor ad lóvét ha ő úgy gondolja

kitalál mindent kell egy másik papír, rakd fel a radiátor, igaz még festve sincs de fenn legyen...stb

mire az ember odaér a szigetelés színezéshez már rég nem érvényes a költségvetési ár

azé a 250e két embernek az nagyon erős szvsz még pesten is, ez nem átlagember (átlagmunka) fizetés

megnézném egy nagyáruházi pénztáros, hentes, fizetését az átlag

 

sógorom, keresztanyám, jóbarátom is dolgozott dolgozik valamelyikbe pesten

 

Előzmény: halaloszto (44060)
alteás x Creative Commons License 2010.03.05 0 0 44065
Köszi a válaszokat!
Mindenképpen szakemberhez fordulok.
Wattocsak Creative Commons License 2010.03.05 0 0 44064
A gondolkodásmentes életformához nem kell sem lové sem IQ.
Egyben azért biztosak lehetünk, ha nics IQ nem lesz lóvé sem.
Előzmény: babarucu (44058)
nap50 Creative Commons License 2010.03.05 0 0 44063

Nem örülnék, ha a szomszédom lennél, és felrobbannál a házammal együtt.

Remélem senki nem fog tanáccsal ellátni.

Fényképes igazolvánnyal rendelkező gázszerelő tudni fogja, csak ő végezhet gázaszerelés terv birtokában. Több esetben is ahol a tervtől eltértek, és kitudodott a gázórát levették!

Előzmény: alteás x (44061)
halaloszto Creative Commons License 2010.03.05 0 0 44062
ha nem is hivatalosan csinalod, azert csinaltatsd szakemberrel. o tudni fogja a kerdesedre is a valaszt, meg o tud ugy csovet hegeszteni hogy ne eresszen. meg egy csomo minden mast is tud, amit te nem.

vajk
Előzmény: alteás x (44061)
alteás x Creative Commons License 2010.03.05 0 0 44061
Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, hogy, 1 kertes házban a gázkazánt áthelyeztetném ( vagy helyezném) Akkor a gázcső hegesztéséhet, hogy lehet leválasztani a bejövő gázvezetékről biztonságosan?
Tehát van 1 csap az utcán aztán 1 az udvaron a gázóra előtt, utána gázóra d a cső,mi vezet a kazánhoz és tűzhelyhez.
És ezt viszonylag nem hivatalosan :D
Örülnék, ha tudna nekem valaki segíteni elméletben!
halaloszto Creative Commons License 2010.03.05 0 0 44060
es lassan megerkezunk a lenyeghez.

a magyar ember olyan, hogy mindig tobbre vagyik. tobbre annal ami van, tobbre annal, amit megengedhet maganak.

mert nem csak arrol van szo, hogy ha ketten ket gyerekkel 250-et keresnek nettoban akkor ne legyen plazmatevejuk, se hitelbol se semmibol.

hanem arrol is, hogy ha nem fussa arra a plusz felmillara a szigetelesre, vagy arra a 30ezer forintra a meretezesre, akkor egyszeruen ne epitsenek akkora hazat! epitsenek 3 m2-el kisebbet, es meg is van a hoszigeteles ara!

de mi nem ilyenek vagyunk. ha van valakinek 20 millaja, akkor nem azon gondolkozik, hogy milyen fasza 60-70m2 es masodik emeleti lakast tud venni, hanem elkezdi tervezni az epitkezest.

inkabb nincs bevakolva par evig a haz, vagy all a felso szint befejezetlenul 10 evig, de akkor is hazat epit, es nagyot. mert jol jon az meg.


aki hazat epit, es azon a felmillan mulik a koltsegvetes, hogy lesz rajta szigeteles vagy sem, annak nem lett volna szabad hozzafognia!!

vajk
Előzmény: babarucu (44058)
babarucu Creative Commons License 2010.03.05 0 0 44059

nem tudom ti melyik országban éltek

a lóvéhiánynak amiről írok, semmi köze a "válsághoz"

egy dolgozó ember fizetése jó ha eléri a 75-80e FT-ot, ebből nehéz összerakni fél milkákat, és erre nem adnak nagy kölcsönöket max jelzálog

és ennél még van sokkal kevesebb fizetésű is PL varrónő akinek a normáját úgy állapítják meg, hogy soha ne tudja elérni

+ a minimálbért se

Előzmény: digium (44057)
babarucu Creative Commons License 2010.03.05 0 0 44058

szvsz nem két forint, amiből megvesz két radiátort

vidéken még építenek a vegyes kazánra sőt inkább arra a gáz csak másodlagos

esti vagy betegfűtés (amikor nem tud fát vágni, menni...stb)

maradjunk gáznál a 24kw-os kazánoknál, amit a beüzemelő leszabályoz amennire kell

nem mostanában építkeztek az látszik

7cm/m2 rendszer ára minimum 2500Ft/m2 ehhez még hozzámegy a kb 2000/m2 munkadíj

miről beszélünk írunk repkednek a fél milkák

a legkisseb ház is minimum 100m2 burkolás, szigetelés

ehhez nem iq kell !!!!!! hanem azonnali lóvé

Előzmény: digium (44057)
digium Creative Commons License 2010.03.05 0 0 44057
Mennyibe kerülhet egy bérházi lakás (vagy falusi "kockaház") hőigényének kiszámítása?
Ha a fűtésfelújítás csupán 500eFt, az éves fűtési+hmv energia ára 250eFt, akkor az a kazán 20 éve alatt 5500eFt infláció nélkül, éves 7% energia áremeléssel számolva 10750eFt. Szerintem úgy komfortban mint pénzben is megéri terveztetni... Egy 24/36kW-os "egyenkazánnal" akár milliókat is bukhat a beruházó a kazán élettartama alatt. Ha hőszigeteléssel csökkentheti az energiaigényét, az a legjobb befektetése lenne. Ha ezt nem látja be a beruházó, akkor ott a tényleg az IQ-val van a baj...
Előzmény: babarucu (44055)
Wattocsak Creative Commons License 2010.03.04 0 0 44056
A hülyeség sokkal jövedelmezőbb a bankok azt használják ki amit, akit lehet.
Előzmény: babarucu (44055)
babarucu Creative Commons License 2010.03.04 0 0 44055
ezt a hihetetlen gazdagságot használják ki a bankok
Előzmény: Wattocsak (44053)
babarucu Creative Commons License 2010.03.04 0 0 44054

rövidtávon nincs nagy tőke, ennyi

szerencsére én szigeteltem  a házat, ha meg kellett volna csináltatnom nem lenne , mert vagy anyag vagy munkadíj kettő együtt nem menne

A másik, nagyon analfabéták az emberek.

A szigetelést ferragasztani, betiplizni, behálózni, leglettelni nem kell hozzá szakértelem.Rendszerben kell  megvenni x eps -hez x ragasztó +tipli, alá fölé alapozó

már a színt is fel lehet vinni tedihengerrel, nem a lejobb (dörzsöltet szeretnék) de a célnak megfelel

Előzmény: Wattocsak (44053)
Wattocsak Creative Commons License 2010.03.04 0 0 44053
Ezt nem tudtam megérteni sosem. Nincs lóvé a gazdaságos üzemre, de az energia temetőre igen! Ezzel biztosítva a következő évek nyomorúságát.
Én is olyan helyen lakom ahol nincs pénzünk a kazán cserére. Az új kazán 5 milla lenne, de nincs rá lové. Viszont minden évben 1,5 milláért generálozzuk a kazánt és kb 3 millával több gázszámlát fizetünk a kazánok miatt, és fűtőt tartunk 1 milláért.
Szegények vagyunk? Szerintem nem! Hihetetlen gazdagságról tanúskodunk, meg szerény IQ-ról.
Előzmény: babarucu (44051)
eedmund Creative Commons License 2010.03.04 0 0 44052
Köszönöm.
babarucu Creative Commons License 2010.03.04 0 0 44051

De ha nem jut rá lóvé, hiába mondod, hogy szigetelés

te valami gazdag környéken lakhatsz, hogy ennyire nem látod mi van az országban

nagyonsok fűtést megcsináltam már talán háromnál volt fűtésterv, az is pesten társasház, és felső ezer házánál volt.

Már több mint tíz éve nem láttam fűtéstervet számítással

olyan még nem volt, hogy csak bementem egy papírral a boltba vagy emilt küldenék...stb és elhoznám a listán szereplő anyagokat

te azt mondod ahogy kellene, hogy legyen

 én meg ahogy van, működik a valóságban

Előzmény: Wattocsak (44049)
babarucu Creative Commons License 2010.03.04 0 0 44050

A minimum 7 cm előírás!MOst építkeztem -zek tovább

2008 ban lett beadva a terv+szocpol miatt bank

2009-ben lett átadva részlegesen (alul)

Előzmény: Wattocsak (44049)
Wattocsak Creative Commons License 2010.03.04 0 0 44049
Lehet, hogy most meglepőt mondok de a hőszigetelés nem előírás:-)
Ez csak a józan paraszti ész szüleménye. De ha olyan gazdag, költsön gázra, fára, szénre. A szigetelés árát pár év alat eltüzeli.
Szeretünk a lóra fordítva ülni. Inkább vesz egy baromi nagy kazánt faltól falig radiátrorral. Persze így már a szigetelésre nem jut. Itt jön a számítás. Mire érdemes költeni mire nem. Ha szigetelsz kisebb kazán és radiáror is elég:-) Ja és az üzemeltetés meg nem tesz tönkre. Nagy kazán nagyrádiátor nagy számla. Ezek igy hármasaban együttjárnak.
Előzmény: babarucu (44048)
babarucu Creative Commons License 2010.03.04 0 0 44048

nagyonsok embernek a központifűtés is extra nemhogy a szigetelés,

ált mire oda elér elfogy a lóvé,

ok, hogy előírás a minimum 7cm szigetelés, de ha nem jut rá akkor nem számolunk vele és az ablakcseréről még nem is szólva

lehet, hogy új háznál jó a számítási módszered de régi háznál elbukik

 utána anyázzák a szerelőt miért nem tett nagyobb radiátort

és egyszer írtam a vegyeskazánokról a teljesítménytáblázati kamukat, amibe sajna pár kolega beleesett

érdekes, hogy ki kellett cserélni a kazánt nagyobbra ill ami tudja ami rá van írva

solina csere viadrussra

Előzmény: Wattocsak (44047)
Wattocsak Creative Commons License 2010.03.04 0 0 44047
Te is azt írhatsz amit akarsz, de ha megnézed a honlapom ott méréseket találsz házakról. Ezek nem csak számolva vannak, hanem mérve is, melegvíz ellátással együtt. Csak az egyik ház van extra szigeteléssel (20cm) ellátva, a többiben (7-8cm) semmi extra.
Ez tapasztalat!! :-)
Előzmény: babarucu (44045)
babarucu Creative Commons License 2010.03.04 0 0 44046
szvsz a szigetelésnek ehhez nem sok köze van
a kazán túl hamar felmelegíti a vizet a beállított hőfokra és letiltja, mert a szivattyú nem bírja elszállítani annyi idő alatt


halaloszto már írta (nem vagyok meleg) ki kell nyitni az összes radiátort
103m2 házra kvasok a 70e számla
Előzmény: tjoooe (44044)
babarucu Creative Commons License 2010.03.04 0 0 44045
persza mégjobb szigetelésnél elég egy gyertya
lehet, hogy tudsz számolni és nálad működik, aszt modassz, írsz amit akarsz
a tapasztalat nagyon távol van ettől
mé nem megy a kazán egész nap
halaloszto jól írta a hszben
Előzmény: Wattocsak (44004)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!