Keresés

Részletes keresés

kisidi Creative Commons License 2010.03.06 0 0 44104
Van egy gyanúm, hogy szakszerűen ezeket még le kellene akrillal, vagy szilikonnal is kenni, mármint a kilátszó purhabot. Pedig itt még arra is figyeltek, hogy az ékek helyét miután kivették, azt is kifújják. És nem kizárólag purhabbal rögzítették, hanem a tok be is van fúrva, csavarozva a falba.
De a szilikonozás kimaradt, csak takaróléccel fedték, ugyanis utólagos csere volt, már nem volt rávakolás, kívül meg ugye ráfordul a szigetelés. Sajnos a szigetelés megvolt mikor újra kellett egy másik céggel cserélni az ablakokat, azt nem részletezem miért, így némi hézag esetleg lehet kívül is, még, ha nem is látszik.
Előzmény: kod1111 (44103)
kod1111 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 44103
Hát ez érdekes, mert a nyílászárókat szinte 100%-ban purhabbal rögzítik, ,akkor ez másnál is jelentkeznie kell, én még nem tapasztaltam(2003-ban lett beépítve)
Előzmény: kisidi (44102)
kisidi Creative Commons License 2010.03.06 0 0 44102
Úgy érzem, mintha húzna, szelelne kicsit.
Előzmény: kod1111 (44101)
kod1111 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 44101
"talán az ablakok körül a purhabnál van némi szellőzés, érdekes, eleinte nem volt."
Ezt miből gondolod, van valami, ami erre utal, a purhab egy idő után elveszti a szigetelőképességét.
Előzmény: kisidi (44095)
gmkiev Creative Commons License 2010.03.06 0 0 44100
Magam ezt a fórumot a megbeszélések terének inkább tartom, mint vta fórumnak!
Előzmény: joevagyok68 (44099)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 44099

Kedves gmkiev !

Ezek szerint nincs (nagy)harag, ha úgy kezdted Kedves.....   :-)

Így már korrekt :-)"Tényleg tudhattam, illetve ha figyelmesebb vagyok észrevehettem volna "

DJ

 

Előzmény: gmkiev (44097)
Segalgazdi Creative Commons License 2010.03.06 0 0 44098
Sziasztok!

Kérdésem lenne:

Mennyibe kerül a gázszolgáltatás visszaállítása, úgy, hogy gázóra az megvan, de 5 éve nem volt lakott a ház, és kikapcsoltattuk a gázt anno. Most visszaköltöztünk, és kellene a gáz.
Nyomáspróba meg ilyesmik ...mennyibe kerülnek..a válaszoknál légyszi vegyétek figyelembe, hogy egy nőnek válaszoltok, szóval semmi műszaki izé-mizé...csak simán fogalmazva... előre is köszi.
gmkiev Creative Commons License 2010.03.06 0 0 44097

Kedves joevagyok68

Nem a "dicsekvés" inkább a tájékoztatás volt a célom.

Ha ez így jött le, az is bizonyára az általad említett, "Funkcionális analfabétizmus:" műve.

Tényleg tudhattam, illetve ha figyelmesebb vagyok észrevehettem volna a kiváltott tipusból a db szám szerinti különbséget. Így viszont elmondhatom, hogy nem nagy kunszt egy ilyen készülékegyüttes, és természetesen a házikó szigetelése, és nyílászáróinak cseréje után ilyen mérvű gáz ktsg csökkenést elérni.

Ezt végzi ma sok szakember, ahol erre megfelelő beruházni hajlandó, szervezhető társasházi lakosságot talál.

És találjon.

Magam már csak maradok a maradi, szilárdfűtés újkori alkalmazásainak a gázfűtést helyettesítő megoldásait készítő, embereként.

35 esztendő elég volt a gázfűtéssel való bíbelődésből.

A leg lelombozóbb az volt az utólsó esztendőkben, hogy az emberek nem örültek az újnak. Szkeptikusan átvették és kész.

De egy kandalló átadásakor történő próbafűtésnél ragyog a szeme a család apraja nagyjának.

Előzmény: joevagyok68 (44096)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 44096

Ne vedd/vegyétek  komolyan , csak 1 kicsit ráérek 

OFF

 

Ez történik, ha valaki felületesen olvassa el, vagy elolvassa de nem tudja értelmezni a szöveget.

Funkcionális analfabétizmus:

http://index.hu/belfold/funkci0705/

 

Ez történt

Rövid összefoglaló:

 

1, írtad 130 lakásos házban kazáncsere kondenz kazánra

 

2, gmkiev SZAKEMBER csodálkozott, hogy 130 lakásban cseréltél kazánt> kérte a címet

 

3 Én/joevagyok68 Titulusom ÉrdeklődőLAIKUS kiváncsiságból  kérdeztem/írtam , hogy szerintem több nagy kazán lehetett cserélve nem 130db , lakásonként 1db

És egy picit "beszóltam" gmkiev SZAKEMBERNEK, mert eddigi hozzászólásaiból gondoltam, hogy SZAKEMBER és miért gondolta, hogy 130 db kazánt cseréltek .

 

4, gmkiev SZAKEMBER --kit megtalálnak a munkák és még senkit nem ejtett át (EZ DICSÉRETES, CSAK ÍGY TOVÁBB)  , dicsekedett, 

DE nem mondta bocs rosszul gondoltam !!!!

 

5, Wattocsak MÁSIK SZEKEMBER felületesen olvasta el a hozzászólásához kapcsolódó hsz-okat., csak a 130 db kazánokat látta a  szövegben és felhúzta magát.

 

Hát ennyi.

 

ON

Előzmény: Wattocsak (44093)
kisidi Creative Commons License 2010.03.06 0 0 44095
Amikor mi szigeteltünk még az 5 cm járta sajnos, de van ahol 7 cm, mert 5 centis áráért jutottunk hozzá valamennyihez. nem valószínű, hogy mostanában újra belekezdünk, talán az ablakok körül a purhabnál van némi szellőzés, érdekes, eleinte nem volt.
A brikett valószínűleg némileg fog emelkedni, de, ha párhuzamosan emelkedik a gázzal, márpedig az is fog akkor uott vagyok. Nyilván komfortkülönbség az van. Csak azért gondoltuk, hogy a kandallódolog jó lenne, mert ahhoz nem kell variálni a kéménnyel, és az átalakítás is megoldható. A tágulási tartállyal nem lenne gond, ha a kandallórásegítést csinálnánk? Most zárt. Esetleg a kazáncsere és vízteres kandalló kombinálható?
ja, a fiam elmúlt 20, már régóta másfajta sportot (is)űz, rám nincs szükség:)
Előzmény: Wattocsak (44091)
sjohn Creative Commons License 2010.03.06 0 0 44094
Red Bullt ittál?
Azért mert nem reagál mindenki a beírásodra , még lehet , hogy olvas.:-))
Előzmény: Wattocsak (44093)
Wattocsak Creative Commons License 2010.03.06 0 0 44093
Többször is megjelent a 130 lakásban 130 kazán cseréje. Nem tudom honnan e tévhit.
Azt írtam 130 lakásos társasházban Fég Vestale.
Merészeltem azt feltételezni, hogy az itt lévő szakembereknek nem kell magyarázni, hogy a Vestale az egy nagy kazán amiből a legkisebb akkoriban 80 kW-os volt. Egy szakembernek nem kell magyarázni, hogy ezt a kazánt nem igazán építették be lakásokba, különösen nem társasháziakban lakásfűtőnek.
Aki szaki az tudja, hogy ezekből a készülékekből nagy kazántelepeket hoztak létre, a ház központi fűtésének és melegvíz ellátására.
Legközelebb nem leszek ily merész. :-)
gmkiev Creative Commons License 2010.03.06 0 0 44092

Ez a hsz. tök igaz.

Az alap baj az,hogy azt hiszik, és ez igaz is, csak nagyon drága, hogy naggyal lehet kicsit fűteni.

De sajnos azt sem mondja el senki, hogy bizonyos esetekben, még a modulációs vadi új gázkazán sem hozza a várt gázmennyiség csökkenést.

Csak azt a mezei felhasználónak senki nem mondja el érthetően, hogy ezek a berendezések teljes terhelésen a legjobb hatásfokúak. Ezért kamion a 35-ös.

Előzmény: Wattocsak (44091)
Wattocsak Creative Commons License 2010.03.06 0 0 44091
A 35 kW kazánod olyan mintha a postás kamionnal hordaná ki a levelet.
Persze megkapod a levelet, de lehet, hogy kicsit drágán. Ha neked kell a postás üzemanyagát állni a te postásod min ülne? Kamionban vagy robogón? Most a levélkézbesítőd kamionozik, de lelki szemeimmel látom, hogy ha te ültetnéd a postást akkor az kerékpározna, vagy kapna egy vastag talpú cipőt:-)

Kb 80 Ft körül jön ki akkor 1m3 gáz ára. Ha a kazán cserével 20-30% spórolsz akkor majdnem ugyan itt vagy, azzal a különbséggel, hogy nincs meló vele. Menj le a gyerekkel focizni a megtakarított időben, sokkal hasznosabb. Azt a kis árkülönbséget ami meg adódik, szerintem a vegyes nehezen szabályozhatósága miatt annak jelentős részét elveszted.
A brikett most ennyi, de egyre többen állnak át rá, szerinted ez az árak csökkenteni fogja?
Megjegyzem ha ezt a kazán mizériát elfelejtenéd és szigetelnél az lenne a legjobb. A szabad pénzed meg szigetelésre költenéd. Két olcsó üzemanyag van. Az amit el tudsz lopni és az amit nem használsz fel:-)
Előzmény: kisidi (44086)
gmkiev Creative Commons License 2010.03.06 0 0 44090

"Vagy neked mint nyereségorinetált vállalkozónak , a 130 kazán cseréjének  csak az elvi lehetősége  is elhomályosította az elméd"

 

Nekem már nem kell minden vélhetően megkereshető forintra ácsingóznom!:)

Tehát nem rontja a látásomat az általad említett dolog.

Szerencsémre én nem kell keressem görcsösen a lehetőséget, az már megtalál engem. És most lehet a jelzőket akasztgatni!:)))))))

Lényeg. Soha nem ejtettem át senkit. (remélem)

Előzmény: joevagyok68 (44087)
Wattocsak Creative Commons License 2010.03.06 0 0 44089
Egy 20 évvel ezelőtti rendszer ha 80/60 méretezed akkor az az üzemeltetésnél kijön, hogy max 70 fokos vízzel megy méretezési állapotban azaz külső -15 C-ban.
Mikor van ilyen? Száz évenként 20 nap körül lehet amikor a napi középhőmérséklet ez alatt van.
Ergó mindig alatta vagy. Közben az évek múlásával a lakók nagy része ablakot és radiátor szelepet cserélt. A visszatérőd már kellemes 40 körül van a hidegebb időben is, tehát kondenzál.
Kétségtelen, hogy a Fég nem modulál, de mint írtam Fég-Westal-ról volt szó.
Ez olyan kazán ami 40 kW egységekből van összeállítva és így kvázi modulál, mivel 24 db volt összeépítve.
Az új kazán füstgáz hőmérséklete max. 50 C volt míg ez a fégnél 120 körül mozog. Ebből jön össze az 1,6 milla.
Előzmény: babarucu (44085)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 44088

Hát igen :

Van 105 és 70 Kw-os belőle

 

És:"

A kazántelep teljesítménye az igényekhez rugalmasan

alakítható. Egy kazántelepen belül 1-10 db fűtőmodul

és különböző számú gépészeti modul telepíthető,

 

Ha ez olyan:

 

http://www.novumfeg.eu/termekek/pdf/feg-vestale_termekcsalad.pdf

 

DJ

Előzmény: joevagyok68 (44087)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 44087

Ez oly szép mint a mesében! Hogy egyszerre 130 kazáncsere egy társasházban?

 

Miből gondolod, hogy 130 kazánt cseréltek,

 

Én mint full laikus, olvasáskor azt gondoltam, hogy:(bár fenntartom magamnak a tévedés lehetőségét)

 2-3 vagy 4 nagyobb teljesítményű   pl 120Kw-os kazánjuk volt (kaszkádba kötve vagy tudja a fene hogy, csak tudományosat akartam írni :-)  )

és azokat cserélték kondenzációsra. 

 

Vagy neked mint nyereségorinetált vállalkozónak , a 130 kazán cseréjének  csak az elvi lehetősége  is elhomályosította az elméd  :-)

Előzmény: gmkiev (44084)
kisidi Creative Commons License 2010.03.06 0 0 44086
A 35kw-os tulajdonképpen mitől gazdaságtalanabb? Bocs, ha hülye a kérdés, de laikusnak nem egyértelmű. És nem lehet benne megváltoztatni valamit amitől kisebb lesz a teljesítménye?
Szóval úgy gondoljátok, hogy az eredeti kérdésem a vízteres kandallórásegítés nem jöhet be?
A vegyes 3 kazánra gondoltunk, csak 1. kéne hozzá még egy kémény, mert a gázkéménybe nem mehet gondolom, 2. és csak a házon kívülre, egy hozzáépítéssel lehetne helyet találni hozzá.8nem túl kényelmes kimenni a hidegbe megpakolni.
mennyibe kerül manapság a vt kazán?
és mennyibe egy kondenzációs?
A brikettet megtudnám szerezni kb 40ft/kg, és két kg bő 1 m3 gáznak felel meg.(jó minőség, nem a széthullós fajta)
Előzmény: gmkiev (44080)
babarucu Creative Commons License 2010.03.06 0 0 44085

szvsz attól, hogy egy kondis kazánt betettetett a ház, az nem működik, ha a radiátor 80/60-ra lett tervezve

szvsz egyszerűen aról van szó, hogy a 20 éves fég nem modulációs tolta mint tót, ha kekllett ha nem

az új kazán meg lemodulált, ezért volt kevesebb a gázfogyasztás

Előzmény: Wattocsak (44082)
gmkiev Creative Commons License 2010.03.06 0 0 44084

"Egy példa a kondis kazánra. 130 lakásos társasház a múlt nyáron lecseréltette 20 éves Fég-Westál kazánjait kondenzációsra"

Ez oly szép mint a mesében! Hogy egyszerre 130 kazáncsere egy társasházban?

Cím?

 

"Nem vesztettem el a kondis kazán előnyeit."

Víztermelésben bizonyára!

"A kondenzációs kazán nem attól kondenzációs, hogy alacsony az előremenője. "

 

Mesélj! Hallgatunk!

 

"Megjegyzem a tervet a tervező tervezi a kivitelezőnek meg ki kell vitelezni."

 

Ebben egyetértünk. Én üzh.-val foglalkozom főképp. Ott aztán látni a tervezői csodákat. Ilyen pl. a legtipikusabb hiba: puffer tarály fűtése, amely belsőtartályos, külső időjáráskövető kondenzációs falikazánnal. Persze, hogy teljes legyen a kép, kombival!:)))

Előzmény: Wattocsak (44082)
memorix Creative Commons License 2010.03.06 0 0 44083
Hallottátok:

Várhatóan 16-17 Ft fog emelkedni a gáz áprilistól és idén akár 20% is többe kerülhet a fűtés ősztől...

Ami azt jelenti, hogy akár 146 FT körül lesz m3 a gáznak...

forrás:

http://www.ingatlanmagazin.com/read/12263



Wattocsak Creative Commons License 2010.03.06 0 0 44082
A kondenzációs kazán nem attól kondenzációs, hogy alacsony az előremenője. Ezt jó lenne már megjegyezni!
A visszatérő hőmérséklete a lényeg. Nekem 60-65 C előremenőm volt a nagy hidegekben és a visszatérőm 30-40C között mozgott. A víz meg szakadt belőle. Nem vesztettem el a kondis kazán előnyeit.
Megjegyzem a tervet a tervező tervezi a kivitelezőnek meg ki kell vitelezni. Sokszor jönnek, hogy nem működik, pedig megterveztették. Ilyenkor tudom, hogy a kivitelező beépített egy "így szoktuk csinálni" kapcsolást. Ja és a kondenzációs kazán nem kell mert, drága és nincs előnye, mondja a tulaj a kivitelezővel egyetértésben.
Megépítenek egy most 30 éves (technikailag) rendszert és az üzemeltetése meg tönkreteszi a tulajt.
Egy példa a kondis kazánra. 130 lakásos társasház a múlt nyáron lecseréltette 20 éves Fég-Westál kazánjait kondenzációsra, de mint tudjuk a rendszer 80/60C lett tervezve. A kondis kazánok a fűtési idényben 1,6 millióval fogyasztottak kevesebbet mint az elmúlt év hasonló időszakában a régi kazánok. Pedig a tél nem éppen mediterrán volt.
Szerintem érdemes elgondolkodni rajta.
Előzmény: gmkiev (44080)
janijani Creative Commons License 2010.03.06 0 0 44081

Szerintem az ideális berendezkedés hőszigetelés + kondenzációs kazán + vegyeskazán.

Hidegebb időben nagymennyiségű hőt a vegyeskazánnal lehet gazdaságosan termelni. Átmeneti időben gazdaságosabb a kondenzációs kazán mert alacsonyabb hőfok is elég, így a kondenzáció is működik.

Előzmény: gmkiev (44080)
gmkiev Creative Commons License 2010.03.06 0 0 44080

Ha valaki a tervet, rabszolga módon kivitelezi, gondolkodás nélkül, az valóban rendes, de nem oly jó szakember.

Ha valaki, mint pl. Te, szénnel akar fűteni, mert az olcsóbb alternatíva, annak nem igazán a kondenzációs kazán a megoldás.

Manapság, olyan fűtésrendszerekre ráerőltetik a szakik, ahol a fűtési előremenő vízhőmérsékletnek, min 60 celsiusnak kellene legyen.

No ilyen helyen fel is emelik a fűtővíz előremenő hőmérsékletet, max-ra, és ugrott a kondi előnye.

Tehát a gázkazán csere még mindig nem ad lehetőséget egy olcsóbb fűtésre, nopláne szenet igen nehezen lehet benne használni.

A meglévőt hagyni kell, mint lehetőséget, és mellé rrendelni egy akár lemez, vagy ÖV vegyestüzelésűt.

Előzmény: kisidi (44077)
Wattocsak Creative Commons License 2010.03.05 0 0 44079
A szerelőm elsősorban jó szakember legyen, a rendesség nem feltétel, nem megyek vele nyaralni.:-) Persze nem hátrány.
Előzmény: kisidi (44077)
alteás x Creative Commons License 2010.03.05 0 0 44078
Köszi!
Előzmény: nixon70 (44074)
kisidi Creative Commons License 2010.03.05 0 0 44077
A szerelővel nincs gond, nagyon rendes ember.Ez volt a terv:((
Előzmény: nixon70 (44076)
nixon70 Creative Commons License 2010.03.05 0 0 44076
Csúnyán elszámolhatott valamit!!!Csak nem ő ajánlott szerelőt is????:))
Előzmény: kisidi (44075)
kisidi Creative Commons License 2010.03.05 0 0 44075
Pedig, ha tudnád, hogy ki tervezte a rendszert!
Előzmény: Wattocsak (44072)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!