Keresés

Részletes keresés

Sol boszi Creative Commons License 2003.09.11 0 0 269
Szio:-)))

Szép egy darab lehet,meg kell hagyni.Kár lenne érte,ha tönkre menne.
A ficusoknál nagyon fontos,hogy meleg talajon álljanak és mindig meglegyen a kellö páratartalom.Tozatu jol tudja,a ficusnak a halála,ha vizes földben áll.Két locsolás közben nyugodtan hagyd kicsit kiszáradni a földet.A levelek fakulása fényhiányra is utalhat,a levélhullás viszont szerintem is a tullocsolástol van.:-)

Előzmény: PiroskaésaFarkas (265)
Sol boszi Creative Commons License 2003.09.11 0 0 268
Akkor jöjjön egy kis "boszorkányság":-)))

A növémyek hatásai:-))))
1, Fa,mint elem:
A faelem energiája mozgásteret,harmoniát,nyugalmat sugároz.Emberek kiknek környezetében megfelelö mennyiségü a faelem energiája,kreativak,érzelmesek,gyengédek,megbizhatoak.Növények is sugározhatják ezt az energiát.
pl.:
Clivia X
Impatiens walleriana
Pelargonium crispum X
Kalanchoe blossfeldiana X
Ficus lyrata

2,A tüz,mint elem:
Emberek,kinek környezetében a tüz energiája elegendö,nyiltak és humorosak.A magabiztosság az erösségük.
A tüzélem energiáját sugárzo növények,pl.:

Hibiscus X
Scutellaria
Anthurium X
Vriesea spendens
Aeschynanthus

3, A föld,mint elem:
A földelem energiájával körbevett emberek,nyugodtak,kiegyensulyozottak,békések.
A föld energiáját sugárzo növények,pl.:
Dracaena fragrans
Philodendron erubescens
Monstera X
Alocasia X

4, A vas,mint elem.
Az erö jellemzi a vaselem energiáját.A vaselem energiája veszi körül a becsületes,céltudatos,rendszeretö embereket.
A vaselem energiáját sugárzo növények,pl.:
Rhododendron simsii
Gardenia X
Philodendron scandens X
Sansevieria trifasciata X
Saintpaulia X

5,a viz,mint elem:
A viz energiájára jellemzö a magabiztosság és a meggyözö erö.Ezek a tulajdonságok a viz eenergiáját élvezö emberekre is igaz.
A vizelem energiáját sugárso virágok,pl.:

Maranta leuconeura X
Sparmannia africana
Chlorophytum comosum X
Agloenema commutatum
Streptocarpus

Raktam ikszecskéket azokhoz a növényekhez,amik már nekem is megvannak.Ugy tünik nálam a vas ereje dominál.:-)))))
Jo szorakozást az önelemzéshez:-)))))))

Tozatu Creative Commons License 2003.09.10 0 0 267
Sol boszi,ezt nem ismered?[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Előzmény: Sol boszi (262)
Tozatu Creative Commons License 2003.09.10 0 0 266
Nem öntözted túl,míg elmentél a nagymamához?Ez csak tipp.Huzat?
Előzmény: PiroskaésaFarkas (265)
PiroskaésaFarkas Creative Commons License 2003.09.10 0 0 265
Szisztok!
Még nem jártam itt Nálatok, de remélem, hogy tudtok nekem javasolni valami jót! Ugyanis van egy ficus elastica-nk, amit egy idős bácsitól szereztünk. Kb. 20 éves, és a bácsi mindig levagdosta az új hajtásokat és gyökereztette. Így most a ficus kb. 1,5 m hosszú fás szárral indul (ami kb. csukónyi vastag), onnan hosszú ágak (5 db) nyúlnak ki belőle, amiken vannak a levelek. Na most, ezek a levelek, abból is az alsók (alulról felfelé) elkezdtek sárgulni. Már vagy 8 leesett egymás után. Nagyon aggódom, hogy tönkre megy ez a kb 2méteres ficus-fa!!! Barna pöttyök nincsenek rajta, csak elkezd az egész halványzöld színűvé, majd sárgává válni...
Mit tegyek?
Köszi,
Piroska
krimo Creative Commons License 2003.09.10 0 0 264
Szerencsétek, hogy nincs képem a növényeimről, és hogy én aztán totál nem is tudnám felrakni! De nézegetni szeretem! :))
taramiram Creative Commons License 2003.09.10 0 0 263
Köszi Sol az okítást, fogom gyakorolni, mert tudatlanságom már szégyenletes. A kertészek kezdő html próbája topicot most tanulmányozom, eddig nem érdekeltek ezek engem, de hát itt meg kell mutogatni a szerzeményeket, és már nagyon ciki, hogy ilyen béna vagyok. Igyekszem, na. :-)
A növényke 350 forint volt csak az Oázisban. Nem szeretem a névtelen növényt, mert így nehezebb kitalálni, mit szeretne.
Cordyline nálam jól van. Északi ablak, kőágy és szép.
Előzmény: Sol boszi (262)
Sol boszi Creative Commons License 2003.09.10 0 0 262
Mostmár mérges vagyok.Az index nem engedi betenni azt a hiányzo részt,pedig esküszöm leirtam helyesen,de már nem probálkozok,mert nem tesz jot a topicnak.Bocsesz:-(
Előzmény: Sol boszi (261)
Sol boszi Creative Commons License 2003.09.10 0 0 261
Ugy látszik az index szorakozik:-((((
A lemaradt rész:

...........Klatty ide

Az utolso kacsacsört linkeléskor meg kell forditani(.....)

Na,mostmár sikerült jol összekutyulnom az egészet.Remélem azért meg lehet érteni:-))))))
Mégegyszer bocs az OFF-ért:-)

Előzmény: Sol boszi (260)
Sol boszi Creative Commons License 2003.09.10 0 0 260
Elnézést,lemaradt a vége.Igy hejes:
>a href=http://web.interware.hu/barnetto/kert/zoldecske1.JPG>klatty ide

Remélem most nem marad le a vége.Ha igen,akkor nem tudom mi van.:-))))

Előzmény: Sol boszi (259)
Sol boszi Creative Commons License 2003.09.10 0 0 259
Most elnézést az OFF-ért,de lehet,hogy mást is érdekel.
Na,figyu,akkor mégegyszer.:

>a href=http://web.interware.hu/barnetto/kert/zoldecske1.JPG>Klatty ide,vagy amit akarsz

Az elsö és az utolso kacsacsört forditsd meg.Čn nem forditottam meg,mert akkor belinkelem a képet és nem látod,hogy mit csináltam.Tehát az elsö és az utolso kacsacsörnek igy kell állnia: <......>
Most megforditom a kacsacsöröket:
klatty ide,vagy amit akarsz

Ha azt akarod,hogy megjelenjen,akkor:

>img src=" http://web.interware.hu/barnetto/kert/zoldecske1.JPG"<

A kacsacsöröket itt is meg kell forditani.
Pl.:
Remélem sikerül,mivel tar.hu-s.


Előzmény: taramiram (256)
Sol boszi Creative Commons License 2003.09.10 0 0 258
Nagyon szép növény,de semmihez sem tudom hasonlitani.Bevallom még nem is láttam effélét.Ha futo lenne,akkor talán rámondanám,hogy Hoya,de igy gözöm sincs.Viszont nagyon megteccett,ugyhogy,ha valaha összefutok egy ilyennel,bizti veszek egyet:-))))))))))))))))))))))))))
Előzmény: taramiram (256)
Sol boszi Creative Commons License 2003.09.10 0 0 257
Szioka:-)

Ma nekem is sikerült beszereznem egy Cordyline Fruticosa-t.Remélm nem jut a tiéd sorsára,de ha mégis,akkor adhatod majd a tanácsokat,mivel te már megjártad szegénnyel a hadak utját:-))))))))))))))
Vettem egy másikat is,de azt nem találom egy könyvemben sem.Ugy néz ki mint egy tengeri korall és nem zöld,hanem inkább szürke.Gözöm sincs mit hogyan csináljak vele,azért remélem megmarad:-))))))))))))))))

Kaktusz ügyben nem adok tanácsot.Kéthavonta kirohasztok egyet,ugyhogy a kaktusz nem nekem valo egy növény:-(

Előzmény: krimo (255)
taramiram Creative Commons License 2003.09.09 0 0 256
Kedves Kertészek!
Itt van ez a rejtélyes szép kis növény:
http://web.interware.hu/barnetto/kert/zoldecske1.JPG
meg 2.JPG és 3.JPG
mindjárt megtanulok linkelni.
krimo Creative Commons License 2003.09.09 0 0 255
Sziasztok!

Na pénteken kiszedtem a cserépből és igen! rohadt a gyökere, nem nagyon, de azé igen, leszedegettem és szárazabb földbe tettem. Azóta még nem is locsoltam meg, had használja el a tartalékait! Jól levagdostam az elszáradt részeket. Meglássuk mi lessz vélle! Egyenlőre nem tiltakozott :)

Na és ha már földeztem , a kaktusznak is leszedtem a hajtásait és betuszkoltam egy kis föld-homok keverékbe, nem is locsoltam meg és azóta az erkélyen figyel, a napocskán. Lehet hogy lassan azért adok már neki egy pár csepp vizet is.

Előzmény: Sol boszi (227)
taramiram Creative Commons License 2003.09.09 0 0 254
Köszönöm, megkaptam, választ is írtam.
Pont a tar.hu-ról akartam belinkelni egy lapot, de nem sikerült.
A klattyban sincs a növénykém, délután csinálok róla képet. Addig is: nem összetett, meg szárnyalt levelei vannak, mint a legtöbb páfránynak, hanem egyenként, saját szárral rendelkező, szinte bőrszerű, babérlevélnyiek.
Előzmény: Sol boszi (253)
Sol boszi Creative Commons License 2003.09.09 0 0 253
Jmoon,Taramiram mentek a képek.Lécci jelezzetek vissza,hogy rendesen megérkeztek e!:-)))))))
Előzmény: jmoon (249)
Sol boszi Creative Commons License 2003.09.09 0 0 252
Nézd meg ezen az oldalon,hátha köztük van a páfrányod:
klatty ide

A linkelést nem biztos,hogy te rontottad el,mert lehet,hogy az oldal nem engedi a közvetlen linkelést.Ezesetben a kivánt képet fel kell raknod a tar.hu-ra és onnan aztán lehet linkelni.A saját gépedröl sem lehet képet feltenni,csak a netröl.Utánanéztem a füápolás topicban és nekem nagyon ugy tünik,hogy nem jol jelölted ki.Ha képet akarsz berakni,akkor annak vagy jpg. vagy gif.-re kell végzödnie.Ha oldalt,akkor htlm.Probáld meg az URL cimet mindig hátulrol kezdve kijelölni!Amugy szerintem a linkelést jol csináltad,mert különben csak egy piros X lett volna belöle.
Bocs az OFF-ért.:-)))

Ma vettem egy klassz ujságot.Sok érdekes tanács van benne.Majd délután irok néhányat,most igy hajnalban már nincs kedvem:-)

Előzmény: taramiram (248)
Tozatu Creative Commons License 2003.09.08 0 0 251
-és ne mozdítsd el,mert nem szereti.
Előzmény: molnarnei (247)
endru Creative Commons License 2003.09.08 0 0 250
1. világos helyen tartsd
2. tápanyagban gazdag talaj legyen. (tápanyagpótlás)
3. ne vágd le a hosszú, levél nélküli hajtásokat.
4. keveset öntözd, különösen télen.
Előzmény: molnarnei (247)
jmoon Creative Commons License 2003.09.08 0 0 249
Én is kérek az egyiptomi botanikus kertből! :-)
Előzmény: Sol boszi (246)
taramiram Creative Commons License 2003.09.08 0 0 248
A páfrányka csak majdnem Pteris, a szára az Pteris, de a levele az nem, nem szeldelt, szabályos nyíllevél.
A középen fehér sávos apró Pteris (sok neve van) már egyszer megvolt, de elhagyott.
Mélt várom. A linkelés nem sikerült, próbáltam a Fűápolásban, biztos link vagyok. A lapom címét akartam betenni, de nem akar jó lenni.

Ti milyen tápokat használtok a szobanövényekhez?
Nekem nagyon bevált az erjesztett csalán és fekete nadálytőlevél, csak nagyon bűűdös, a családom már többször zúgolódott. Már csak akkor merem használni, ha senki sincs itthon. Kártevők ellen a hagymalé szobanövényre is jó, csak szintén szagos, de bio. Már dugdosnom kell az üvegeimet.:-)

Előzmény: Sol boszi (246)
molnarnei Creative Commons License 2003.09.08 0 0 247
Hogyan birjam virágzásra a viaszvirágaimat.
Van 3 cserepem különböző helyeken, szépen nőnek.de virágozni nem akarnak.
Tudtok tanácsolni valamit?
Sol boszi Creative Commons License 2003.09.08 0 0 246
Este küldöm a mélkéket a képekkel meg válaszokkal,most sajna nincs idöm.Csak amit gyorsan mondani akartam,hogy a páfránykád szerintem egy Pteris fajta lehet.Keress rá a neten,mert abbol is elég sokféle van,én meg szaladok,rohanok,mert elkések.
Este jövök.:-)))

Pusszancs:-)

Előzmény: taramiram (245)
taramiram Creative Commons License 2003.09.08 0 0 245
Nem alocasia. Kicsi, de nyílszerű levelei vannak, olyan vékony száron, mint a vénuszhajpáfrányé. Majd lefotózom.
Előzmény: rferi (244)
rferi Creative Commons License 2003.09.08 0 0 244
Taramiram!
Az a "páfrányféle nem alocasia véletlenül?
http://www.husevonoveny.hu/venuszpark/egzotikus/alocasia.html
Előzmény: taramiram (234)
taramiram Creative Commons License 2003.09.07 0 0 243
Hogy ne sárgulj annyira, most adjuk el a kertet. Akartam ajánlani a linkjét, de ha a Tar.hu-t nem tudod megnézni... Kár.
A kiállításon lesz sok szép hagymás is. Meg szép árnyliliomok is jól néznének ki egy parkolóban. :-))Pici sziklakert?
Hmm, ez a mél dolog érdekes, mert válaszoltam is. Köszi. Nem kaptad meg? Nálam az elküldöttben a válasz, 19.30-kor.
Erre a címre ment: <520019208115-0001@T-Online.de>
Egyiptomi képek jöhetnek, régi vágyam oda eljutni. Ottani botanikus kert izgalmas, hab a tortán.
Előzmény: Sol boszi (242)
Sol boszi Creative Commons License 2003.09.07 0 0 242
Na,most sárgultam be az irigységtöl:-)))))))))))
Ja.Egy kert....hmmm....:-)))))Van egy elkeritett parkolom,azt is csak azért tudtam elketittetni,mert két ház között van és már a kutya sem használta.Vagyis,hogy a kutyák elöszeretettel végezték ott a dolgaikat:-)))De a lényeg,hogy van a négy sarkán,négy félkör,ahol nincs lebetonozva.Az egyikben egy hatalmas fa van,gözöm sincs miféle.Kettöbe örökzöldeket ültettem,mert elég árnyékosak.Van két futorozsám is meg sok szép muskátlim.Az ablakok kivülröl is teli vannak muskátlival.Viszont elég bajos öket locsolni a bentlévök miatt,ugyhogy valszeg jövöre kihagyom a futomuskátlikat:-((((Dézsákban van két tujám,de ök télen is kint maradhatnak,ugyhogy a teleltetés nálam kimarad.Max. a muskátlikat kell majd behoznom,de ök majd ellesznek a pincében:-)Most viszon lassan itt az idö a hagymás virágok ültetésére.Néhány hovirág meg tulipán elfér még valahol:-))))))
Már beterveztem a növénykéim fotozását.Asszem oktoberben meg is ejtem a müveletet.Majd küldök belölük.Ide sajna nem tudom öket felrakni,mert én külföldröl nem tudom a Tar.hu-t megnyitni.Viszont van néhány gyönyörüséges képem,amiket az idei nyaralás alatt egy egyiptomi botanikus kertben csináltam.Ha érdekel szivesen küldök belölük:-)))
Egyébként odaért a mélke?
Előzmény: taramiram (241)
taramiram Creative Commons License 2003.09.07 0 0 241
Ugye? :-)) Enyém bizony. Itt virít mögöttem, de már annyit nézem, hogy félek megárt neki, sőt simogatom (beleestem), meg a nyakam is kitekeredik. Ellenállhatatlan.:-))
Nem jót írtál, nem szeretem a télen kipusztulókat, azt szeretem ami szépen, lassaccskán nődögél. Az én könyvem nem írt ilyent.
Biztos lesz időd a kiállításra.:-)
Igen, a nyáron kint, vagy napos helyen, aztán hűvösben telelőkre gondoltam. Sétányrózsa, ólomvirág és ilyenek. Nekem is a teleltetés miatt fáj a fogam egy családi házra, és a kert sem mellékes.
Bemutathatnád a kedvenceidet, ha van kedved. Mióta igaziból is tudok kertészkedni (csak hétvégi telek), azóta kicsit háttérbe szorultak a szobaiak. Jön a tél, akkor meg csak ők lesznek.
Előzmény: Sol boszi (238)
Sol boszi Creative Commons License 2003.09.07 0 0 240
Ment a mail:-)))))
Előzmény: taramiram (237)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!