Keresés

Részletes keresés

Creative Commons License 2002.01.21 0 0 295
skacok!

tintának van szavatossági ideje? Az enyém az utóbbi 2 7ben kavar. Azaz reggel az első szavak leírásánál igen haloványan, "vizezett" szine van. Mitől leget?
MB tintát használok, melyet kb 2 éve vettem.

GPF Creative Commons License 2002.01.21 0 0 294
A Mont Blanc szlogenje:

Épp azért írunk töltőtollal, mert az lassú!

(Tetszik, bár szerintem nem igaz!)

Előzmény: gesztenyi (293)
gesztenyi Creative Commons License 2002.01.20 0 0 293
Vegigbongesztem a topicot, es kedvet kaptam ujra megprobalkozni a toltotollal:)
Eddig a golyostollra eskudtem, bar volt egy fel eves eltevelyedesem a gimiben, de az alapveto gondom a toltotollakkal, hogy nagyon lassan tudok veluk irni, es az egyetem eleg lenyeges szempont, hogy kb. titkarnoi gyorsasaggal tudj jegyzetelni:(
Valami otlet, hog ylehet szepen es viszonylag gyorsan irni toltotollal?

Amugy en is azt az erzest szeretem a legjobban, mikor erezni, hogy siklik a toll a papiron:) Bar a ceruzat is szeretem, neha oldalakat tudok irni csak ugy, hogy halljam a sercegest:)) (2H minimum:)
Ezenkívul nagyon szeretem a zsirkretat, de csak rajzolni.
A filctoll viszont a mumus..brrrrrrr

Törölt nick Creative Commons License 2002.01.20 0 0 292
Tudja valaki, hogy a Parker mikor és miért cserélte le a logóját a jól ismert nyíllal átlőtt céltábláról egy semmitmondó izére? Látta már valaki az új Parker kollekciókat? Csak én látom úgy, hogy a Parker rohamléptekkel tart a teljes elgagyisodás felé?

----------------------

Aki szereti a nagyon-nem-drága de azért finom, kicsi, könnyű írószereket, annak ajánlom az A.G.Spalding alumínium tollait, ceruzáit, amelyek többek között a Lurdy házban, az Areco-nál kaphatók. 2.5 eFt körül van a mini golyóstoll és a ceruza is, és igen finoman vannak kivitelezve, jó a fogásuk, tapintásuk. Használni is jó, és szerintem ajándéktárgynak is jó ötlet.

-----------------------

Múltkor beszámoltam arról, hogy egy végkiárusításon Cross töltőtollat vettem az Office-Depotban tízezer Ft alatti áron. Akkor a klasszikus modelleket kisöpörték, mert jöttek az ATX tollak. Tegnap ismét láttam náluk ezt a régebbi típusú töltőtollat. 38 ezerért.

GPF Creative Commons License 2001.10.10 0 0 291
Igen, Újfalusi Kft-t megleltem, ma mondják meg a peremfeltételeket.
Az új hegyet is kintről hozzák, elég drága ahhoz, hogy pár hónap múlva mégegyszer eljtátssza ugyanazt a gyerek. Azért azt gondolnám, hogy egy hegy kiegyenesítése talán Magyarországon is megoldható.

Ki is volt tekeredve, de arra rájöttem.

Törölt nick Creative Commons License 2001.10.09 0 0 290
Tudom, hogy alapdolog, de nem csavarodott ki a hegye ? Ugyanis az csavarozva van. Nekem egyszer volt olyan, hogy tele volt tintával, de kihagyott (M800), azt hittem megharapom, de nem volt rendesen betekerve ...
Előzmény: GPF (286)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.09 0 0 289
Újfalusi Kereskedőház Kft
1142 Bp Erzsébet Királyné 64/b 222-0278

Az a baj, hogy valszeg egy icipicit erősen megnyomhatta, vagy a kupakkal erőszakoskodott véletlenül, és elmozdult a hegy 2 része. Az ügyfél költségen kiküldik talán, de ez macerás, én pl egy új hegyben gondolkodnék :-((

Előzmény: kheiron (288)
kheiron Creative Commons License 2001.10.09 0 0 288
Nem lesz túl konstruktív, de próbáltad már valahogyan elérni a Pelikan magyarországi képviseletét?

Üdv
Kheirón

GPF Creative Commons License 2001.10.09 0 0 287
Nem tudtok egy tollszervízt?
A Kossuth Lajos utcai rá se nézett. Amikor meglátta, hogy Pelikan, azt mondta, hogy ehhez nincs alkatrésze.
Pedig lehet, hogy csak ki kell egyenesíteni a hegyét.
Vagy azt nem lehet?
GPF Creative Commons License 2001.10.09 0 0 286
Persze a gyerek csinált valamit a töltőtollával, aminek következtében csak nagyon meghatározott szögben tartva fog, akkor is karcosan. (Ez a szög persze nem egyezik meg egyikünk természetes kéztartásával sem.) Erős külsérelmi nyom nem látszik. Kicsit ki is volt lazulva a hegye. Mi lehet vele? Mit tegyek?
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.04 0 0 285
npz

Ha dobsz egy mélt (és elolvasom), kipróbálhatjuk, hogy jó-e az 1.3-es hegy (ha Pesten vagy).
(De addig is nézd meg a wcc 2. emeleti papír-írószer boltot, szvsz ott biztos van, vagy a menedzser-shopokban, most nagyon feltankoltak FC-ből.)

Előzmény: Törölt nick (284)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.04 0 0 284
James TKirk !

A Faber-Castell ceruzabelet megkíséreltem beszerezni, de hasztalan. Még a Petőfi S. u.-i exkluzív írószer boltban - aholis vannak F-C cuccok - is hoppon maradtam.

Szóval ismét segítséget kérek :

HOL KAPHATÓ EGY mm-t MEGHALADÓ ÁTMÉRŐJŰ CERUZAHEGY ???

Egyébként az 1,4-et kissé sokallom, de állítólag akadhatna 1,2-es (ez inkább pásszentos méret) F-C is. De hol ?

Minden súgásért előre is köszönettel :

NPZ
Előzmény: Törölt nick (259)
Creative Commons License 2001.09.13 0 0 283
+nézem, köszi
Előzmény: Törölt nick (282)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.13 0 0 282

akár az előbb említett boltban, Montblanc is van ilyesmi, ill a Gárdos present boltokban is lesz biztosan.

Előzmény: Há (281)
Creative Commons License 2001.09.13 0 0 281
Kelj fel Jancsi típusú itatóst keresek. Szépet, ha lehet antikot. Hol próbálkozzam? Papírt már vettem:)

Előzmény: Törölt nick (280)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.13 0 0 280
kheiron

Ha a Váci felől mész a Petőfi felé, középen, baloldalon. Nem tollas, hanem valami exkluzív bolt, de nagyon klassz dolgok is vannak (tolltartók, naplók, stb)

Előzmény: kheiron (279)
kheiron Creative Commons License 2001.09.12 0 0 279
A Haris közben merre? Hirtelen nem ugrik be egyetlen tollas sem...

Üdv
Kheirón

Előzmény: Törölt nick (278)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.12 0 0 278
Ma egy ilyen (és a társai) figyelt vissza a kirakatból a Haris közben (Budapest).
Árakat nem láttam, nem voltam bent a boltban, de elég nagy választék volt ...
Ajánlom mindenki figyelmébe, ha esztétikai élményre vágyik.
Előzmény: Törölt nick (262)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.31 0 0 277
Penkalája van valakinek? (pécsiek előnyben :-)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.31 0 0 276
Elveszett / ellopott / elajándékozott tollak.

Ami legjobban hiányzik: Parker Classic golyóstoll és ceruza, Parker Sonnet golyóstoll, Waterman golyóstoll (mind króm). Ezeket lenyúlták.

Ami a szeretteimnél kötött ki és még megvan, azokat nem sajnálom, rendszerint jobb helyen vannak, mint nálam. Szeretek tollat ajándékozni. Akár újat, akár használt, kedvenc darabjaimat (utóbbiak tán bensőségesebb ajándékok, ki tudja). Ezek között van Rotring (nem Tikky :-), Caran D'Ache, Cross, Mont Blanc Generation, Alan G Spalding, Stabilo, Diplomat, Pilot, Parker, Tombow. A Cross jó ajándék. Finom, jól működik, és nem túl drága.

Tövig elkoptatott szerszámom egy volt: egy fém Rotring ceruza. Az suli alatt rézig lekopott.

Törölt nick Creative Commons License 2001.08.31 0 0 275
Parker, Rotring, Waterman: ezek között is vannak különféle modellek és azon belül példányok. Waterman töltőm nincs (már golyós sincs :-((( pedig az igen jó volt), de van beszáradós Rotringom, és van két szinte azonos Parkerem (csak a színük tér el), az egyik beszáradós, a másik nem.
Előzmény: kheiron (273)
Creative Commons License 2001.08.31 0 0 274
MB
2 7 aktív nemhaználat után is csodás!
kheiron Creative Commons License 2001.08.31 0 0 273
Parker, Rotring, Waterman: ezeken csodálkozom egy kicsit.
Herlitz: na ezen nem...

Üdv
Kheirón

Előzmény: Törölt nick (272)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.31 0 0 272
Szerintem inkább a toll minőségétől függ. Apám már több, mint másfél évtizede nincs köztünk, de vannak olyan alkoholos filctollaim, amiket tőle kaptam és még működnek. Azt hiszem, szerszámból ő is a működőképeset kedvelte.
Előzmény: kheiron (271)
kheiron Creative Commons License 2001.08.31 0 0 271
Nekem teljesen random módon száradnak be a tollaim... Lehet, hogy ha heggyel fölfelé állítva tartanám őket, akkor nem száradnának annyira gyorsan?

Üdv
Kheirón

Creative Commons License 2001.08.31 0 0 270
mákos:)))
Előzmény: Törölt nick (269)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.29 0 0 269
Láttatok már Mont Blanc Boheme-t? Érdekes a szerkezete: amíg a kupakot rá nem csavarod (hátulról), nem dugja ki a hegyét.


Más: mostani kedvenc töltőtollamat (korábban belinkeltem, nettó 7.5 ezer Ft-ért vettem az Office Depot raktársöprésekor, króm testű Cross töltőtoll) hosszabb pihenés után vettem elő a fiókból. Semmi beszáradás, semmi döcögés: ír, mintha tegnap tettem volna le.

Törölt nick Creative Commons License 2001.08.27 0 0 268
Szoktam ilyet mondani, de csak itthon, magamba. Ha a kozelembe jonne azt hiszem tisztelettel kiternek az utjabol.

Kulonben a ceg minden darabja egy remekmu es vannak ketszamjegyuek is arban. Lehet, hogy beerem valamelyikkel...

Előzmény: Törölt nick (267)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.27 0 0 267
ugyanmár, nem lehetsz ilyen kishitű !! emlékszel a Wayne's Wolrd-re ?
"az enyém lesz, oh yessss.."
Előzmény: Törölt nick (266)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.27 0 0 266
Viccelsz? Persze, hogy nem. Gondolom akinek van az fekete barsonyon tartja a mahagoni iroasztalan, ahova meg a takarito is csak fegyveres kiserettel mehet be. De azert szep! :-)
Előzmény: Há (265)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!