Keresés

Részletes keresés

megyerizs Creative Commons License 2008.10.22 0 0 271

A Ciprusházasoknak május 31.én volt a műszaki átadás és szeptember elején költöztek.

Ha nagyon vernénk az asztalt, akkor lehet, hogy be tudnánk engedély nélkül költözni. Ezt nem tudom ki dönti el.

legallyfoxy Creative Commons License 2008.10.22 0 0 270
én más újépítésű társasházakról hallottam, ott megoldották. egyik barátnőm november végén amikor teljesen kész volt a ház beköltözött a lakásba és márciusban jött az engedély. engedély nélkül kb minden harmadik lakásba már beköltöztek abban házban. meg itt indexes újlakás fórumokban is lehet hasonlókat olvasni.
Lakó_001 Creative Commons License 2008.10.22 0 0 269
Gondolom december elején a műszaki átadás fog lezajlani, utána még sok papírmunka van a birtokbaadásig. Viszont én is bízom benne, hogy esetleg hamarabb megkaphatjuk a kulcsokat, addig még én is elég sok albérletet fizetek...
Előzmény: breekaa (266)
megyerizs Creative Commons License 2008.10.21 0 0 268

De kulcsot csak a használatbavételi engedély után kapunk.

Műszaki átadáskor nem adnak.

Anélkül pedig nehéz lesz beköltözni, nem?

Előzmény: legallyfoxy (267)
legallyfoxy Creative Commons License 2008.10.21 0 0 267
általában azokat akik jó sokat fizetnek havonta albérletre költözésig, nem nagyon szokta zavarni h nincs még használatbavételi...
breekaa Creative Commons License 2008.10.21 0 0 266

Sziasztok!

 

Én is úgy tudom, hogy decemberben lesz az "átadás", de valami olyasmit mondtak, hogy csak márciusban lesz hivatalos, mert akkor lesz meg a hasznélatbavételi engedély... ??? Ez azt jelenti, hogy költözni csak tavasszal lehet, mert ez az átadás számít, és nem a decemberi.

De lehet , hogy nem jól tudom. :)

 

Üdv

Előzmény: Lakó_001 (264)
megyerizs Creative Commons License 2008.10.20 0 0 265
Nekem 3 hete azt mondták, hogy december elejei átadás lehetséges.
Előzmény: Lakó_001 (264)
Lakó_001 Creative Commons License 2008.10.20 0 0 264
Sziasztok!
Valaki látta mostanában a lakását? Hol tartanak? Átadás időpontja? Lassacskán már jó lenne többet tudni, mint hogy "negyedik negyedév"..
megyerizs Creative Commons License 2008.10.08 0 0 263
Nekem van, majd átküldöm, ha megtalálom az email címed, mert most nem otthon vagyok.
Üdv,
megyerizs
Előzmény: breekaa (262)
breekaa Creative Commons License 2008.10.08 0 0 262

Sziasztok!

 

Van valamelyikőtöknek esetleg a garázs szintjéről alaprajza, szintrajza?

 

Köszi!

Lakó_001 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 261
Először csodálkoztam, hogy miért világítanak a szerelvényeid, aztán a másik képeken már látszott, hogy inverz. :-) Érdekes technika.
Előzmény: megyerizs (260)
megyerizs Creative Commons License 2008.09.29 0 0 260

Sziasztok!

 

Megkaptam a képeket breekaa-tól és fel is töltöttem őket.

Én is voltam múlt héten, de csak futólag láttam a lakást és nem túl jó képeket tudtam a telcsivel csinálni.

 

http://kep.tar.hu/megyerizs

 

Üdv,

megyerizs

Előzmény: breekaa (259)
breekaa Creative Commons License 2008.09.25 0 0 259

Sziasztok!

 

Sajnos még nem sikerült átküldenem, vagy feltöltenem képeket, és sajnos legközelebb csak hétfőn fog menni, de akkor már tényleg igyekezni fogok...

 

Szép napot!

 

 

RN506 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 258

Köszönöm a segítségedet. Elgondolkodtam, valóban megfontolandó, hogy ilyen kicsi lakásba talán elég lenne egy belső klíma is.

Üzentem a Rózsának.

Üdv:R.

Előzmény: Roan1 (257)
Roan1 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 257
Szia RN506!

Nálam inkább a külső egység elhelyezése okozott problémát (erkélyen, kb. fél méter magasan), az ár nagyjából elfogadható, bruttó 100.000 Ft körül van. Ennél András kb. 20-30 ezerrel magasabb ajánlatot adott annak idején, persze még mindig el tudnék képzelni olcsóbbat. Én is gondoltam a saját szerelésű megoldásra, de ez ügyben még nem beszéltem Rózsával, de úgy vélem, hogy nem lesz túl egyszerű a dolog. Ha ez utóbbi megoldás csak minimális, 10-20 ezer Ft spórolást jelentene, akkor valószínű, nem is mennék bele, hiszen a rengeteg utánajárás, telefon, stb. miatt nekem már nem éri meg.

Az általad írt összeget még egy laikus is soknak vélné, kevés informálódás után pedig mindenképpen annak tűnik. Ahogy számoltam, az én 38 nm-es lakásomba elegendő egy klímaberendezés, nem tudom, hogy te feltétlenül ragaszkodsz-e a két egységhez? Ha igen, szerintem mindenképp érdemes Rózsánál kiharcolni a bejutás lehetőségét, hiszen elég komoly a különbség. Amennyiben megelégszel egy beltéri egységgel, akkor lehet, hogy már egész elfogadható árat tudnak adni, és akkor nem kell erre túl sok energiát pazarolni.

Remélem, tudtam valamennyit segíteni.

Üdv

R
Előzmény: RN506 (255)
megyerizs Creative Commons License 2008.09.20 0 0 256

Szia,

Bocsi, most vettem észre, hogy írtál.

Nem tudom miért nem küldte át.

Küldd légyszi a tothmegyeri@rlan.hu-ra  itt biztos megkapom.

Üdv,

megyerizs

Előzmény: breekaa (251)
RN506 Creative Commons License 2008.09.20 0 0 255

 

Köszönöm, hogy jelentkeztél.

Az én lakásom egy 1+1-es 40 m2-es, mindkét helyiségbe az ajtó fölé kértem csak kiépítést, de olyan magas árat kalkuláltak, hogy elgondolkodtunk. Írtam a Rózsának, hogy kérném annak lehetőségét, hogy saját kivitelezésben megoldanánk szakemberrel.

Csakhogy ehhez a bejutást kellene biztosítani olyan időpontban, ami a soron következő munkálatokat nem zavarja.

Csak a vezetékelésre 317 eFt bruttó árat küldtek, ezt én megnézettem egy klímaszerelő céggel, Ők azt mondták, hogy 60 e Ft + ha kell a gépeket telepíteni a 3 gépre 36 e Ft összesen.

A gépet pedig akkor vesszük meg amikor módunkban áll.

Érdekelne , hogy a Te árajánlatod is ilyen, valamint Te hogy látod, mi a helyes megoldás?

Üdv: R.

 

Előzmény: Roan1 (254)
Roan1 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 254

Sziasztok!

 

RN 506, én kértem és kaptam is ajánlatot klímára. Mire vagy kíváncsi?

 

Üdv

 

R

Előzmény: RN506 (246)
megyerizs Creative Commons License 2008.09.18 0 0 253
Ha átküldi a breekaa, akkor a képtáramba be tudom tenni, ha akarjátok és mindenki láthatja.
Előzmény: Lakó_001 (252)
Lakó_001 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 252
A legjobb az lenne, ha feltöltenéd valami képtárba, van több ilyen szolgáltatás magyar nyelven is, de ott vannak a nagyobb külföldiek, a picasa, imageshack.us, stb..
De még itt kommentbe is lehet tenni képeket, csak le lesznek kicsinyítve.
Előzmény: breekaa (251)
breekaa Creative Commons License 2008.09.18 0 0 251

megyerizs!

 

elküldtem, neked a képeket, az itt megadott emil címedre, de visszaírt a rendszergazda, hogy nem kézbesíthető... :( hogy küldjem át a képeket?

Előzmény: megyerizs (250)
megyerizs Creative Commons License 2008.09.18 0 0 250

Sziasztok!

 

Köszi az infokat.

Gondolom azért vannak eltérő készenléti állapotokban a lakások,mert amelyiknek már van gazdája, ott dolgoznak ezerrel, amelyiknek még nincs azt a végére hagyják.

Breekaa és Lako001 lakása közötti különbségre értem.

 

Van még Valaki , aki igénybe veszi a szocpolt és probléma volt az utalásnál?

Nekem telefonálgatnak, hogy mgé nem ért oda a pénz.

 

Breekaa!

Azt megköszönném, ha a képeket elküldenéd, mert nagyon megnézném.

Megkérdezhetem, hogy melyik lakásban fogtok lakni?Mi az A402-ben.

 

Üdv,

megyerizs

 

 

breekaa Creative Commons License 2008.09.18 0 0 249

szia megyerizs

 

az imént erre nem reagáltam... szerintem igen, bármikor meg lehet nézni (kedden és csütörtökön). Nálunk legalábbis tényleg nem volt ez kérdéses. Mi mondjuk mindig kedden voltunk délutánonként, és nem sűrgettek minket a nézelődéssel :)

A lakásunk egyre jobban áll szerencsére :) Mivel kicsit későn kaptunk észbe, már nem nagyon volt alkalmunk variálgatni, de azért egy-két dolgot sikerült elérnünk burkolatokkal, felszereltséggel kapcsolatban... :)

Előzmény: megyerizs (245)
breekaa Creative Commons License 2008.09.18 0 0 248

Sziasztok

 

Mi az A épületben veszünk lakást, így inkább arról tudok nyilatkozni, mert a B-t csak egyszer néztük meg, és akkor még nem sok látványos dolgot láttunk.

Tegnap viszont ott voltunk, és járkáltunk egy kicsit az A épület emeletein. Hát én még nem láttam burkolatokat. Lehet, hogy a B előrébb jár. Az A-ban van ahol most csinálják a vezetékelést. A mi lakásunkba már betették az összes nyílászárót. Szerintem nemsokára elkezdenek aljzatolni... Igazából nekem sincs nagyon sok infóm... Viszont csináltam képeket, bár nem tól jó minőségűek, és még nincsenek fent a gépemen, de majd jelzem ha már küldésre alkalmasak..

 

További szép napot

Lakó_001 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 247
Nekünk azt mondták tegnap, hogy a tulajoknak októberre szerveznek egy hasonló nyílt napot, ahol mindenki megnézheti a lakását.
Egyébként a lakások már le vannak belül festve, egy-két folyosón már járólapot is láttam lerakva, és a lakásba is be voltak már készítve a felteendő burkolatok.
RN506 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 246

Sziasztok!

Én ritkán írok, de rendszeresen olvasom Tőletek a fejleményeket. Most olyan lakótárssal szeretnék véleményt cserélni, aki kért és kapott klíma kiépítésre árajánlatot.

Várom jelentkezését.

megyerizs Creative Commons License 2008.09.17 0 0 245

Sziasztok!

Bármikor megnézhetem kedden vagy csütörtökön, ha időbe jelzek?

Ezt jól értem?

 

breekaa!

Hogy néz ki a lakásotok?Melyik épületben vettetek?

Hogy állnak a folyamatok?

 

Köszi,

megyerizs

Előzmény: A306 (242)
breekaa Creative Commons License 2008.09.17 0 0 244
->
breekaa Creative Commons License 2008.09.17 0 0 243
Igen, ez biztos , hogy így van, mert mi voltunk 2x, és egyszer sem problémáztak rajta.. Rögtön belementek... :)
Előzmény: A306 (242)
A306 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 242
Sziasztok!

Nekem tegnap az értékesítős telefonszámon azt mondták, hogy ha időben jelezzük akkor kedden és csütörtökön 16:30 után lehetőség van a saját lakásod megtekintésére.
Előzmény: breekaa (241)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!