Keresés

Részletes keresés

julianusapostata Creative Commons License 2002.09.04 0 0 270
Más!
Végigolvastam a topicot(kár ,hogy nem jártam erre elöbb:) és sok érdekeset találtam.

És elfelejtettem némi utalást tenni merre is lakom ,mióta vagyok erzsébetvárosi.

Nem itt születtem de már 35 éve élek a kerületben. Ide jártam ovódába, általános iskolába sőt még gimnáziumba is..

Azt is mondhatnám tözsgyökeres VII. kerületi vagyok...
Erzsébetváros egyik "határ" utcájában lakom..

Előzmény: julianusapostata (269)
julianusapostata Creative Commons License 2002.09.04 0 0 269
"Goldman Emma :
Léci ne ferdítsd el Julianus barát nevét. "

Véletlenül sem Julianus barátot takarja nicknevem.
Történelem órára nem jártatok?
Julianus Apostata-ról nem dereng semmi a történelemből???

Egyébként semmi bajom a homosexuálisokkal!
Mindenki azt szeret amit akar.
Csak nem szokványos egy önkormányzat részéről külön támogatni..

Talán ebben egyetértünk!
De így van ez a kuplerájokkal, és egyéb lakosságot zavaró intézményekkel kapcsolatban is..

Próbáljatok egy ilyen házban lakni!!

Előzmény: Goldman Emma (259)
julianusapostata Creative Commons License 2002.09.04 0 0 268
Akkor nem vagy figyelmes!
Vagy rossz helyen keresel?
Én két perc alatt megtaláltam most ezt a cikket:

"Más ez a szálló

Homoszexuálisok részére nyílt szálloda Budapest Erzsébetvárosában, a Király utca 41. szám alatt. A Conection néven futó "vendéglátóipari egység" magánszállás címén kapta működési engedélyét. A ház lakóinak feltűnt azonban, hogy férfiak kézen fogva, a lépcsőházban gyengéden egymáshoz simulva udvarolnak egymásnak -mondta-lapunk megkeresésére Varga Tibor ....
Az okokat keresve csak találgatásokba bocsátkozhatunk, hogy hogyan kapott a polgármesteri hivataltól működési engedélyt a külön bejárat nélkül egzisztáló, az ott élők számára nemkívánatos vendégváró..."

Előzmény: Goldman Emma (267)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.09.04 0 0 267
Dicséretes memória. Én pl. napi 24 órában bújom a híreket, de ezek a kuplerájos nóvumok valahogy elkerülték az éber figyelmemet.
Előzmény: julianusapostata (266)
julianusapostata Creative Commons License 2002.09.03 0 0 266
A szövetség utcai "műintézményt" ki is felejtettem hirtelen...
De nem vagyok szakértője a kérdésnek ,csak amit hallottam ,olvastam az újságokban..
Kb tucat ilyen és hasonló intézmény nilt az elmúlt években a kerületben(kupleráj is vagy 6...)
Azért itt az Erzsébetvárosban mert itt könnyen megy, máshol meg esély sincs rá...

Vagy mi nem tudunk valamit? Itt jelölték ki tittokban a türelmi negyedet?

Előzmény: julianusapostata (265)
julianusapostata Creative Commons License 2002.09.03 0 0 265
4 girl -Dohány utca, Gut- Kertész utca,
Szobáztatás : Király utca (Más ez a szálló című cikkek garmadája volt róla a Maygar Sajtóban és néhány rádióban is hír volt..)
Szép nagy botrány volt ,de szépen elsimitották a dolgot, a Más szálló persze dübörög tovább...
Megkeresem majd a cikket..
Előzmény: Goldman Emma (251)
robin stein Creative Commons License 2002.09.03 0 0 264
Képrejtvény: ki ez, és hol van?

(Megfejtés: Frici papa a Király utcában)

Előzmény: Goldman Emma (263)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.09.03 0 0 263
robin,
mi dobott föl ennyire? A maiak nagyon jók!!! :)))
Előzmény: robin stein (261)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.09.03 0 0 262
Inni otthon szokok. :))) (Csak a hülye iszik pezsgőt kocsmában, én meg azt szeretem, mit tegyek.) De a jelenlévők közül tudok olyat, aki sörileg el tud téged igazítani. Sólet-ügyben a Kádár mondják tutinak, én oda nem járok. (Magántermészetű, nem kulináris okból.) Persze az az igazi látvány, amikor pénteken a haszidok viszik haza a péktől a hatalmas vasfazekat, benne a sólettal. :) Frici papát nem igazán kedvelem, a frissensült mindig kicsit cipőtalpszerű.
Viszont a jelek szerint lassan megnyílik a Lépcsős a Csányi/Klauzál tér sarkon. Régen eléggé köpködő volt, de most kicsinosították. Tán vmi rendes kocsma lesz.
Előzmény: bluebadboy (260)
robin stein Creative Commons License 2002.09.03 0 0 261
Képrejtvény: mi ez?

Megfejtés: kínai házhoz szállítása a Klauzál téren
Előzmény: Goldman Emma (258)
bluebadboy Creative Commons License 2002.09.03 0 0 260
es a frici papa a kiraly utcaban? delben elegge kedvelt a munkabol kiszabadulok es mindenki mas koreben is.
ha jol ertettem, az alatad felsoroltakl mind "kajas" helyek voltak? ugy altalaban a kocsmak, egyebek kozul? :)
ja, kerdes, hol lehet jo soletet enni erefele?
Előzmény: Goldman Emma (258)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.09.03 0 0 259
Léci ne ferdítsd el Julianus barát nevét. Így sosem tudjuk meg tőle, hol az a sok melegbár.
Előzmény: robin stein (257)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.09.03 0 0 258
Én az említett nehézségek miatt egy ideje áttértem a házhoz szállított kínaira. :) Egyébként volt egy isteni kínai vendéglő a Wesselényiben, majdnem a körútnál, de sajna bezárt. Nyáron vagy a Fészek kertjébe megyünk, vagy amikor jár a levegő, bevállaljuk a Kiskacsát. Délben, ha úgy adódik, Karalyos Józsi bácsi kifőzdéje játszik, de rendszerint ugyanakkor megy szabadságra, amikor mi. A húgom esküszik a Dob utcai indiaira, én még nem próbáltam. A fő kedvencem eléggé kiesik: a Ferenc körúton a Gombás néven futó műintézmény.
Előzmény: bluebadboy (256)
robin stein Creative Commons License 2002.09.03 0 0 257
Képrejtvény: Mit látunk?

Megfejtés: Prostata megvetően nézi a homokbárból gőzerővel támadó Terry Blacket
Előzmény: julianusapostata (249)
bluebadboy Creative Commons License 2002.09.03 0 0 256
es neked mik a kedvenc helyeid? amiktol nem tudsz elszakadni? :) es mit szolsz az uj jovevenyekhez (gondolok itt a "szimpla csoport"ra, stb)?
Előzmény: Goldman Emma (255)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.09.03 0 0 255
Amíg jót adnak enni és nincs ételszag, tőlem lőhetnek is. :) A Kiskacsában (Dob/Kazinczy) sarok pl. príma a konyha, de elviselhetetlenül büdös van. Legegyszerűbb olyan ruhában menni, amit amúgy is ki akartál már dobni. Nagyjából ugyanez a helyzet a Klauzál téri Klauzál sörözőben. Isteni leves, sztrapacska, stb., de mivel nem mellékelnek gázálarcot, bele lehet halni a zsírszagba.
Előzmény: bluebadboy (253)
bluebadboy Creative Commons License 2002.09.03 0 0 254
utobbi engem is erdekelne :)
Előzmény: Goldman Emma (251)
bluebadboy Creative Commons License 2002.09.03 0 0 253
galeria azt tudja, h 30 meterre van a lakasomtol... :) na, azert mast is. pl az egyik ablaka eppen a sarokra nez, es ott ki lehet bamulni az utcakra, helyesek a pincerlanyok es viszonylag elegge olcson lehet elegge jot kajalni. a galeriajan is idealisan lehet ucsorogni, es elegge erdekes, ahogyan a kul helysegek egymasba torkollanak. ambator volt mar olyan erzesem is, h egyes (hat na, felvilaginak tuno) emberek a sajat territoriumuknak tekintik a helyet. az azert nem olyan kellemes erzes.
kb ennyi.
Előzmény: Goldman Emma (247)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.09.03 0 0 252
:-))
Apropó: hol a film? :)
Előzmény: terasz (250)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.09.03 0 0 251
Hol az az "itt"? Fura, nálunk "polgármesteri hivatal"-nak hívják. Ja, és égek a kíváncsiságtól: Terry Black bárján kívül hány működik még a kerületben? Cím szerint? És hol szobáztatnak?
Előzmény: julianusapostata (249)
terasz Creative Commons License 2002.09.03 0 0 250
hm..
stílusa kissé nehézkes, gondolatai szerteágazóak, az órákon sokszor nem figyel.
A dolgozat témáját tekintve sajnos nem értelmezte helyesen a feladatot, ezért:

külalak:3, tartalom:2

Előzmény: julianusapostata (249)
julianusapostata Creative Commons License 2002.09.03 0 0 249
Mondod örülsz ,hogy a homokbárok, más-szállók tucatjainak a VII.-kerben való nyitásához tutuló, parlamentben anyázó Szabó bácsi nem indul..
Egy rossz hír: indul helyette samesza, társa a jelenlegi alpolgármestere Hunvaldka, Szabó bácsi szeretett ölebkéje..

A polgármesteri hivatalt egyébként itt már mindenki csak :MELEGHÁZNAK -hívja ,nem véletlenül..

És e ház csapatai indulnak hát gőzerővel újra...
No és a nagy gáz erre vevők az emberek!
Kereszteljük át lassan a kerületet- "Más" ez a kerület címmel..

Előzmény: Ati73 (209)
robin stein Creative Commons License 2002.09.03 0 0 248
Rejtvény: mi látszik az alábbi fényképfelvételen?

Megfejtés: Nyikita Sz. Hruscsov, Psylander Valdemar és Cseke Péterné szül. Sára Bernadett a Dob utcai Életet az éveknek étteremben (archív, részlet).
Előzmény: Goldman Emma (245)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.09.03 0 0 247
Örömmel látunk! Az említett galéria mit tud? (Eddig csak mellette jártam gyakran, benne még sosem.)
Előzmény: bluebadboy (246)
bluebadboy Creative Commons License 2002.09.03 0 0 246
szervusztok,
en egy friss, hetedik keruleti vagyok, mert csak julius elejen koltoztem a mar emlegetett akacfa utcaba. de mindig is ez volt a kedvenc keruletem :) (ugyanis korabban is sokat jartam erre)
mar van kedvenc helyem is (igaz eddig is voltak, pl a wichmann, meg a most elegge felkapott szimplakert), ez pedig a wesselenyi-akacfa sarkon talalhato galeria. igazan erdekes hely... :)
szal, ha nem zavarok en is csatlakozom :)
B.
Goldman Emma Creative Commons License 2002.09.03 0 0 245
Na, ezt az esztétikumot már csak a Dob utcai néhai Örökzöld dallamok c. kocsmáéhoz tudom hasonlítani. Ott a roppant belmagasságot az ócskapiacon összevásárolt mázolmányokkal ("vigye el kétszázér' nagyságos úr, a keret is többet ér!") akarták komfortosítani. Virágcsendélet, furulyázó pásztor, gombolyagot hajszoló macska, stb. Rémületes volt az összhatás. Igaz, most tökcsupasz Bakterházként még szörnyűbb.
Láttátok már a nevezett étterem mellett, abban a helyes kis szecessziós házban a szűcs portálját? Uhrner és Varsányi - mondja a felirat, de az Uhrnert sok-sok éve levakarták, csak a betűk helye látszik. Ahányszor elmegyek előtte, eszembe jut, hogy na Varsányikám, mi is történt azzal az Uhrnerral?
Előzmény: kucsera_bandit (244)
kucsera_bandit Creative Commons License 2002.09.03 0 0 244
1 szép példa:

Előzmény: Goldman Emma (243)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.09.03 0 0 243
Tökéletes válasz, a nyeremény két hangszóró. :-)
Nemrég olvastam, hogy a Bucsinszkyt hökkenten nézték a kortársak, mert túl extravagánsnak találták a berendezését. Szegények, ájultan fordulnának ki a mai "dizájnos" vendéglátóipari egységekből. :)
Előzmény: kucsera_bandit (242)
kucsera_bandit Creative Commons License 2002.09.03 0 0 242
hááát... tán az úr?
Előzmény: Goldman Emma (241)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.09.03 0 0 241
Ön nyert! Melyik sarok? Milyen bót van most ott?
Előzmény: kucsera_bandit (240)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!