Keresés

Részletes keresés

BlackByrd Creative Commons License 2006.12.29 0 0 185
Veled szemben barátocskám nincsenek észérvek, olvasd el a hozzászólásodat, agyatlannak tűnik, minek erőlködjek. Ha beleolvasos jobban a topikba, megláthatod, hogy nem sokan adnak nekem itt igazat, mégis tudunk egymást kölcsönösen tisztelve vitatkozni. Aki bizonyos jelzőket használ, mint te, annak én is úgy válaszolok. Nem mint rendőr, hanem mint egyszerű fórumozó. Próbáld meg tisztelni az embereket, léhet hogy akkor téged is tisztelni fognak.
Előzmény: varu2 (171)
Álné Vendel Creative Commons License 2006.12.29 0 0 184
Akkor idézz törvényeket, amikor Ti is betartjátok őket. Addig meg ne.

A kurva see papoljon az erkölcsről.
Előzmény: BlackByrd (183)
BlackByrd Creative Commons License 2006.12.29 0 0 183
Btk:
Hivatalos személy elleni erőszak

229. § (1) Aki a hivatalos személyt vagy a külföldi hivatalos személyt jogszerű eljárásában erőszakkal vagy fenyegetéssel akadályozza, intézkedésre kényszeríti, vagy eljárása alatt, illetőleg emiatt bántalmazza, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a hivatalos személy elleni erőszakot csoportosan vagy felfegyverkezve követik el.

(3) A (2) bekezdésben meghatározott csoport szervezője vagy vezetője két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(4) Aki hivatalos személy elleni erőszak elkövetésére irányuló csoportban részt vesz, vétséget követ el, és két évig, a csoport szervezője és vezetője bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(5) Aki a hivatalos személyt vagy a külföldi hivatalos személyt az eljárása miatt bántalmazza, az (1)-(4) bekezdés szerint büntetendő akkor is, ha a bántalmazott a bűncselekmény elkövetésekor már nem hivatalos személy, vagy nem külföldi hivatalos személy.

(6) Nem büntethető a (4) bekezdés alapján a csoport résztvevője, ha a csoportot önként vagy a hatóság felhívására elhagyja.


Előzmény: baIekka (163)
BlackByrd Creative Commons License 2006.12.29 0 0 182
Persze, persze,,,, hidd csak nyugodtan csak neked van igazad, amit a másik állít az soha, semmikor nem igaz. Hogy miért ? Mert Te így gondolod. Gratulálok.
Előzmény: Constn (160)
Álné Vendel Creative Commons License 2006.12.29 0 0 181
Ezen aztán lehet látni, hogy ki dobta kire...

De az érdekesebb amikor a Blahánál megállt a két rendőr(?) a rendőrségi Octáviával, majd kiszálltak és otthagyták... majd 10 perc múlva oadament valaki és felgyújtotta. Nem tartod érdekesnek?
Előzmény: BlackByrd (180)
BlackByrd Creative Commons License 2006.12.29 0 0 180
Tudod érdekes féle ember a teféléd. Ti mindent elhisztek a politikusoknak, egymásnak, a médiának ami kedvetekre való. Ami nem, azt nem.
Itt van ez a molotov-koktélos ügy. A Köztársaság térnél konkrétan ránk dobták, megpattant egy fa koronáján majd leesett és kialudt.
Szerinted ilyenek nem voltak. Beteszek pár felvételt, de gondolom az sem az, mint aminek látszik, igaz a képaláírás is Molotov-koktél, de ez gondolom szerinted ballib propaganda....
Előzmény: ISFC (161)
Álné Vendel Creative Commons License 2006.12.29 0 0 179
Ja. nekem van mégegy kérdésem:

Mit keresett a Kökényesin rendőrsisak, és az görényiség által használt kesztyű???

Előzmény: BlackByrd (174)
Álné Vendel Creative Commons License 2006.12.29 0 0 178
"De én is kérdeznék tőled ! A tüntetők miért takarják el az arcukat, és miért nincs rajtuk azonosító ?"


Többek között azért amiért rendőrcsürhe is. Véd pl. a könnygáztól.. nem sokat, de véd.
Előzmény: BlackByrd (135)
zogu Creative Commons License 2006.12.29 0 0 177

"Mindenről mindig részletes jelentést kellett írnunk."

 

Egyszóval leginkább könyveltetek, naplót és jegyzőkönyvet vezettetek?

Érdekes, hogy kívülről ez messzemenően nem így látszott!

 

Másrészt arra kértelek, világítsd meg számomra ezt a korábban írt mondatodat:

"Várom bárkinek a cáfolatát ez ügyben."

 

Ezt hogy gondoltad? Ha semmit sem tudunk rólad?

Nem láttam választ tőled arra a legfontosabb kérdésre, hogy miért nem volt azonosítótok.

Ilyen "apróságok" nélkül porhintés és szerecsenmosdatás, amit itt művelsz. Inkább fogj el egy betörőt az alatt az idő alatt, barátom.

 

Előzmény: BlackByrd (133)
Álné Vendel Creative Commons License 2006.12.29 0 0 176
".. ezért esetleg pofán váglak..."

Tedd azt.. de ne legyél meglepve, ha mind a 120 kg-mal meg a 205 cm-emmel együtt utánna feltörlöm Veled a kövezetet. Én ott voltam az Astoria/Rákóczi úton is, de milyen érdekes, hogy amikor a feleségem felé mozdult a rendőrruhába bújtatott csuklyás szemét haverod, kezében gumibottal, inkább elhúzta magát onnan amikor beígértem neki, hogy próbáljon csak ütni, de akkor eltöröm a kezét. Csak ekkor vagytok bátrak, meg itt. Szemtől-szembe, egy az egybe csak menekültök behúzott farokkal mint a TV székháznál. Te is azok közé tartozol barátom aki nem mered megállítani a BMW-t ha két kopasz ül benne? De itt meg járatod a pofád?

"Szerintem te egy szimpla provokátor vagy, nagy arccal kis balfa&."

Provokátor meg te vagy, esetleg a görényi küldött ide görénykedni????
Mitől vagy Te rendőr?
Előzmény: BlackByrd (123)
breien Creative Commons License 2006.12.29 0 0 175
Hol éltél Te az elmúlt ötven évben?

Próbáltál volna csak beszélni 1956 októberi eseményekről itthon.
A nejemet, röbb mint 47 éve ismerem, de csak most, nov.1-én beszéltem neki is arról, hogy miért nevezték el a "szülővárosa" terét az egyik rokonról. Hat évet ült börtönbe, pedig az utcán se volt, csak a munkástanács elnökének választották meg.
A gyerekeimnek, még ennyit sem beszéltem, nehogy úgy járjanak ők is, ahogyan én jártam 1956 nov. végén.

Párttag gyűlésen, soha nem voltam egyen se, mivel soha nem tudtak rávenni arra, hogy bármely pártba is belépjek. 1989-ben, a "kerekasztalban" ismertem minden párt prominensét, s hidd el ez riasztott vissza attól, hogy bármelyikbe is belépjek.

Ennyit erről.
Előzmény: Törölt nick (173)
BlackByrd Creative Commons License 2006.12.29 0 0 174
Tévedsz. Az általunk használt könygáz nem volt mérgezett, az bevizsgált enngedélyezett és M.o.-on gyártják.
Abban is tévedsz, hogy a rendőrök nem kanak a könygázból. Lehet, hogy néha többet, mint a tüntetők, a rendőrök ugyanis általában arra a szakaszra húzódnak fel, amit korábban könygázzal megszórtak.
Előzmény: zividivi (159)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 173
ja,még annyi:nem volt elhazudva ötven évig semmi!aki akart,tudott róla.persze,nem pártgyűlésen terjesztették.te ezért nem tudhattál róla.
Előzmény: breien (169)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 172
azt,hogy az ilyen mocskolódó alakkal,mint te vagy,ne álljak szóba.ha meg az ilyen kimegy az utcára hőzöngeni,ne csodálkozzon,hogy verést kap.én sem értek egyet sokmindennel,de rendőrre nem emelnék kezet!és te,barátom,a párttitkárod locsogását hallgattad,amikor én a templomban imádkoztam az ilyen síkagyúakért.sajnos,rajtad az ima se segít!
Előzmény: breien (169)
varu2 Creative Commons License 2006.12.29 0 0 171


..segitek eligazodni:

az olyanokat / mint pl.te..714000-es regszámmal , és kemény 110-es hsz-al / akik azért jönnek ide, hogy vmellik oldalt fikázzák azt bizony fikanikknek hivják!!!!


..tudod mindenki annyi tisztelet érdemel amennyit megad.. nomármost te azzal kezdted, hogy minket hülyének nézel..ezekután milyen tisztelet érdemelsz tőlünk??


..menj a jó q..a édes anyukádba vissza, ahonnan jöttél,

ez pl észérv egy rendőrtől..:DDDDDDD

.
Előzmény: BlackByrd (125)
breien Creative Commons License 2006.12.29 0 0 170
"Persze lehet, hogy csak akkora tahó, hogy antiszemitának is látszik"
ismerős, ugye az idézet?

Ebből a "magvas" összefoglalódból" vajh, most mit is írhatnánk az írójáról?

"kérdezz bátran"
Előzmény: Callie (168)
breien Creative Commons License 2006.12.29 0 0 169
@art sem ér a "szép magyar nyelved", ha a balfa@szságotok miatt most lopják ki a lábad alól a szülőfölded.

Ha ennyire nem veszed észre, hogy mi történik körülötted, miért jártál iskolába?

A topic témájával kapcsolatban nincs véleményed?
Mégiscsak az ötven évig elhazudott nemzeti ünnepünkön verték véresre az ünneplőket.
Erről, mit tanítottak nektek az iskolákban?
Előzmény: Törölt nick (121)
Callie Creative Commons License 2006.12.29 0 0 168
Hogy ityeg a fityeg?
Előzmény: BlackByrd (-)
zividivi Creative Commons License 2006.12.29 0 0 167
Könnygáz ellen csak a teljesen hülye nem fedi be arcát, ha van neki mivel. A rendőröket nem fenyegette a tüntetők részéről mérgezett könygázveszély.
Előzmény: BlackByrd (153)
Constn Creative Commons License 2006.12.29 0 0 166
Kár árnyalni, még maszkban is beszartak a kollégák a kamerától... Amennyiben megkövetelik a józan ítélőképességet az orvosin, akkor egyértelműen a növekvő kockázat, csökkenő elkövetési valószínűséggel párosul.
Előzmény: BlackByrd (154)
locsemege Creative Commons License 2006.12.29 0 0 165
Nem válszoltál még mindig a kérdésemre ! Szerinted a tüntetők miért takarják el az arcukat és miért nincs rajtuk azonosító ?

De, írtam. Elkerülendő a későbbi zaklatást. Mellesleg nem illegális. Jó, hogy azt nem mondod, hogy nők csak szoknyában mehetnek tüntetni.
Előzmény: BlackByrd (158)
ISFC Creative Commons License 2006.12.29 0 0 164

Kicsit olvass vissza!

Te magad írtál, eltakart arcú tüntetőket.

Nekem is feltűnt, csak ott nem akartalak vele froclizni.

Előzmény: BlackByrd (158)
baIekka Creative Commons License 2006.12.29 0 0 163
Ha ott lettem volna én is biztos eltakarom az arcom, főleg tudva azt, hogy egy rendőr felé követ hajító (és nem találó) huszonéves gyerek több büntetést kap, mint aki halálra gázol egy rendőrt, vagy megöl vkit és beszámíthatatlannak minősítik.
Előzmény: BlackByrd (158)
ISFC Creative Commons License 2006.12.29 0 0 161

"Ez van, ha elhiszed elhiszed, ha nem nem."

 

Marad a "ha nem".

Nem te vagy az első (sőt, igen sokadik vagy), aki terjeszti ezt a molotovkoktélos hazugságot. Kár vele naponta beégni.

Azt, hogy eldördül egy pofon, csak igen kivételes esetekben tudja egy fotós vagy operatőr megörökíteni. Jó, ha minden 20. esetet sikerül lencsevégre kapni, még ilyenkor is, mikor rengeteg sajtós van kint.

De a benzines palack az más. Az ég egy darabig, nagy felületen, nyoma marad, szilánkok maradnak utána stb. Akkor is, ha magát a dobást nem sikerül felvenni. Szóval kellett volna néhányat preparálnotok, ha már példálózni akartok vele.

Előzmény: BlackByrd (143)
Constn Creative Commons License 2006.12.29 0 0 160

Már nem azér', de olyan képeből, amin 1-2-3 ember látszik nehezen lesz nemhogy reprezentatív-, de semmilyen minta. Bár kétségkívűl igen látványos...

 

 

Előzmény: BlackByrd (153)
zividivi Creative Commons License 2006.12.29 0 0 159
Könnygáz ellen csak a teljesen hülye nem fedi be arcát, ha van neki mivel. A rendőröket nem fenyegette a tüntetők részéről mérgezett könygázveszély.
Előzmény: BlackByrd (153)
BlackByrd Creative Commons License 2006.12.29 0 0 158
Nem válszoltál még mindig a kérdésemre ! Szerinted a tüntetők miért takarják el az arcukat és miért nincs rajtuk azonosító ?

"Egyébként szerintem indokolt. Amikor politikai megfélemlítés zajlik, bizony nem hasznos, ha a későbbiekben azért zaklatnak majd valakit, mert élt egy demokratikus jogával."

A rendőr miért takarja el az arcát ? Biztos azért, hogy törvényt sértsen ? esetében nem fogadható el, hogy a jogszerű intézkedése ellenére is esetleg zaklatni fogják baromagyúak?
Előzmény: locsemege (156)
zividivi Creative Commons License 2006.12.29 0 0 157

//"...Hoppá! Ti a tüntetőkre vadásztatok? Nem a rendbontókra kellett volna?.."//

Érdekes ez a "rendbontó" kérdés is.

Mindenki, még a Fidesz is teljes gőzzel igyekszik az eseményeket a "rendbontókra" kenni és elhatárolódni magát tőlük. Csakhogy senki sem tud semmit a provokátorokról. (pld. Kökényesi) Sem a rendőri szervek, sem a elhatárolódók.


Szóval rendbontás? Ha megtámadják az embert védekezik. Nem létezhet olyan paragrafus, ami ezt a természetes reflexet megtiltja. Sem rendőrnek, sem a rendőrattak elszenvedőinek. A provokátorok ilyenkor mintegy menlevelet kapnak, pedig legnagyobb szerepük nekik volt az eseményekben. Elhiszem, hogy Gipsz Jakab huszadrendű rendőrnek fogalma sem volt arról, hogy ki a provokátor, ki a támadója, vagy visszatámadója. De a kökényesi-féléknek semmi bántódásuk nem esett a "háború" során.

És mégegy!

Amikor egy hatalom valamely közfelháborodást okozó bűncselekményt el tud háritani avval, hogy "nem volt ugyan erkölcsös, de törvényes volt", akkor egy ilyen hatalommal szemben, minden lekiismeretfurdalás nélkül meg is lehet fordítani a mondatot:

LEHET, HOGY NEM VOLT TÖRVÉNYES, DE ERKÖLCSÖS VOLT a védekezés ellenük.

 

 

Jó törvények esetében egyik mondatra sem lenne szükség.

Előzmény: locsemege (147)
locsemege Creative Commons License 2006.12.29 0 0 156
Tőled idéztem:

De én is kérdeznék tőled ! A tüntetők miért takarják el az arcukat, és miért nincs rajtuk azonosító ?

Ha ezt úgy írtad, mint aminek a részedről semmi jelentősége, akkor persze nem szóltam. Ebben az esetben ezt is kérdezhetted volna: a fű miért zöld?

Nos, miért is volt akkor fontos ez a kérdés? Vagy ha nem az, akkor rendjén van, hogy egy tüntető eltakarja az arcát. Egyébként szerintem indokolt. Amikor politikai megfélemlítés zajlik, bizony nem hasznos, ha a későbbiekben azért zaklatnak majd valakit, mert élt egy demokratikus jogával.
Előzmény: BlackByrd (152)
Constn Creative Commons License 2006.12.29 0 0 155

Eleget böngésztem már, ezért mertem leírni. Vitát viszont télleg nem érdemel.

Előzmény: BlackByrd (144)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!