Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.07.23 0 0 9623
Pontosan ezt csinálom, palackozom a bort és próbálom eladni, bárhol ahol megveszik
A vegyelemzésnek meg nincs értelme, mert ezt is csináltam és tudod mi volt a válasz?
A másik akkó is ócsóbb!
De talán lesz a kitartásnak eredménye feltéve ha addig nem megyek tönkre..
Előzmény: Törölt nick (9619)
BZoltan Creative Commons License 2002.07.23 0 0 9622
Na jo... de azert szerintem nagy kulonbseg az, hogy egy kocsmabol veszel pillepalackba kimert bort, vagy egy pincelatogatas alkalmaval jobb hijjan muanyagpalackba lopnak bort amit aznap este otthon palackba fejtesz vagy leginkabb megiszol :)

Amugy miden gyerek tudja (meg a legkisebb is), hogy neves borvidekeink kocsmaiban sosem a hely jo minosegu borat merik, hanem leginkabba leggyengebbet.

Aki Tolcsvan jar az becsulje meg ahelyet annyir, hogy raszan egy keves idot arra, hogy mit vesz es honnan. Ha meg nincs ideje, akkor becsulje meg a boraszatokat azzal, hogy dragabban vesz palackos bort es ezzel meg tamogatja is a boraszatot.

Olyan ez mintha almaink hercegnojehez csak egy laza fertalyorara ugranak fel melo utan... merhogy csak erre van idonk... hat azert almaink hercegnoje meger egy szep estet nem? :)

De rossz neven ne vegye senki a velemenyemet... en is kovettem el ilyenhibat... de nem is csodalkoztam, ha megvezettek...

z

Előzmény: alexandrosz (9620)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2002.07.23 0 0 9621
Mesterem, meglepetésszerűen Rajtatok fogunk ütni... :-)

Tehát: HSZ+1

Előzmény: csite (9613)
alexandrosz Creative Commons License 2002.07.23 0 0 9620
BZoltán!

Ha ÉN pultos lennék Tolcsván és beállítana egy tag 2 littyós pillepalackkal, akkor sem adnék ilyet neki...
Tudod, komoly borászoknál tett látogatásoknál is megesett (velem is), hogy ilyen jellegű "tároló alkalmatosságok" voltak kéznél (beestem, siettem, késő este, kora hajnal, stb.). Most akkor nem vittem volna el a palackban még/vagy éppen akkor nem hozzáférhető nedűt? Tudom, a két eset nem teljesen ugyanaz (hiszen én nem kocsmába járok borért:o) ), de hasonlítható.

Egy kicsit Te is gondolj bele, majd nézzük meg, hogy az előző kis sztoriban ki is a hunyó. Nem mindenki akkor szaki, mint itt néhányan. Azért még nem kell átvágni.
:o

Előzmény: BZoltan (9617)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.23 0 0 9619
Esetleg ha nem kerül sokba vegyél abból a konkurens borból és végeztess hiteles vegyelemzést miből van, ha valami pancsolt szar akkor talán az elemzéssel megtámogatva meg tudod győzni a vevőket, hogy miért ér a tied többet. A másik lehetőség, hogy megkockáztatod a palackozást és megkeresel vendéglátóipari egységeket, éttermeket, bár gondolom ez túl nagy rizikó.
Előzmény: Törölt nick (9610)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.23 0 0 9618
Mostmár csak azt kell kitalálni a kevésbé bennfentesek mikor mehetnek megcsodálni a tájat és szőlőcskét;)

25-e elvileg ok, vigyem a Gerét?

Szekszárdi Merlot 2000 (Abból a borok és mittoménmi sorozatból) - még a kocakólás papírpohárban is - kellemes illat, merlotra jellemző színek, ízében se okoz csalódást pláne 800 Ft körüli árához képest.

kavi emlékszel arra a finom kis '99-es Villányi Cuveera Polgártól amit múltkorában vittem - szintén ebben a sorozatban palackozott - és mondtam, hogy csak 800 volt? Most valami 1700 ft-ra volt beárazva a Westendben lévő Matchban:( Már csak azt kellene megtudni a multkor árazták félre vagy most?

Előzmény: csite (9600)
BZoltan Creative Commons License 2002.07.23 0 0 9617
:) nezd Pistike.... ha en pultos lennek Tolcsvan es beallitana egy tag egy 2 littyos pillepalackkal es kerne bele felszraz bort, lehet, hogy en is ilyet adnek neki...

Azert most gondolj bele mit kertel es mibe....

z

Előzmény: Törölt nick (9615)
kaviat Creative Commons License 2002.07.22 0 0 9616
jól hangzik :)) [nekem volt amikor csak a harmada volt használható a képeknek]

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: csite (9613)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.22 0 0 9615
A 7végén Tolcsván jártam. Az após megbizott vigyek neki félszáraz bort. Beugrottam az Étterem-Borozóba. Mondom a pultosnak mi kell. Hát nem sokat foglalkozott vele. Mire végig gondoltam volna mit csinál már bele is töltött a 2 literes flaskámba az 1 liter édes, + 1 liter száraz bort. Furmint...
Apósomnak ízlett. Vagy csak nem akarta kiborítani...
csite Creative Commons License 2002.07.22 0 0 9614
nem kell a tökéletesre törekedni! sikerált nekem is elég szép számban tutinak tűnő képet csinászni, aztán megnézve és fotosoppal hegesztve se jött le róla semmi :)
Előzmény: kaviat (9612)
csite Creative Commons License 2002.07.22 0 0 9613
2002.július 25-n 20:00-tól borkóstoló nálunk!

11 palack bor áll rendelkezésre(+12deeztnemér!)
kóstolás céljábúl! várgyuk a jelentekzŐKET! :)
(korcsi, Téged is! :)

na ki jön?

kaviat Creative Commons License 2002.07.22 0 0 9612
végre meg tudtam nézni a képeket, nagyon jók !! [mindig csodálkozom, milyen jó képeket lehet ezzel a masinával csinálni, ha nem az én kezemben van :) ]

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: csite (9605)
csite Creative Commons License 2002.07.22 0 0 9611
hajrá!
és fel a fejjel!

:)

Előzmény: Törölt nick (9610)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.22 0 0 9610
Gyerekek, az őrület határán vagyok
Tényleg rossz helyen próbálom eladni a Zweigeltemet. Ma elmentem egy piackutató körútra, és bárhol is ajánlottam, sehol nem kellett, mert mindenhol jelen volt a Kecel-Borker Zwegeltje 145(!!!!) forintért.
Ti meg mernétek kóstolni !?

Csite
Ajánlottad Baján a Fuchslit, megtaláltam a Bortársaság kecskeméti boltjában(850ft), asszem kiugrasztom belőle a dugót...
Hátha elszáll a mérgem

Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2002.07.22 0 0 9609
Hát még mozgó kavicsból (olasz sáska, homoki olasz sáska) mennyi van ott! :-)
Előzmény: bandika (9608)
bandika Creative Commons License 2002.07.22 0 0 9608
Jesszus, öcsém geológushallgató, ha ezt megtudja, elfogja a pulykaméreg (ő uis nem lesz ott :-)
Előzmény: csite (9607)
csite Creative Commons License 2002.07.22 0 0 9607
mi esőben is jól éreztük magunkat! :)
a XVIII.század elejei épület melegséget, barátságot sugall, amit a borok csak tovább melegítenek!

és amit kihagytam, de élmény volt: ásványbemutató a világ híres borvidékeiről származó "kavicsok"+a hozzá tartozó beszámolók

ja és az udvaron is találhatóak érdekes kövek(az ember azt hinné "csak úgy" vannak ott), meg a bástyán is

és még annyi minden van hogy csak na :)

Előzmény: bandika (9606)
bandika Creative Commons License 2002.07.22 0 0 9606
Alig bírom ki szombatig...csak eső ne essen, nincs szebb, mint egy kedves este a Balaton-felvidéken, néhány jó cimbora, meg jó borocska társasgában.
Előzmény: csite (9605)
csite Creative Commons License 2002.07.22 0 0 9605
ez csak 1 részük! :)
a fotókért külön köszönet kaviat Mesternek!
az ő digitális aparátját nyüstöltem végig! :)
Előzmény: bandika (9604)
bandika Creative Commons License 2002.07.22 0 0 9604
Eszméletlen jók a fotóid! (Én is hasonló hátsó szándékkal igyekszem oda :-)
Előzmény: csite (9603)
csite Creative Commons License 2002.07.22 0 0 9603
már várnak! :)
Előzmény: bandika (9601)
nohab Creative Commons License 2002.07.22 0 0 9602
Megkésve bár, de ezen a fórumon is hatalmas köszönet Cerének a két héttel ezelőtti OREMUS-körért. Igazán szuper volt, így két Ős Kaján-nap között :-)

A térségnek tömegközlekedés terén volna mit fejlődnie, lehet, hogy csak én vagyok rutintalan, de a szállástól (Bortó panzió) autóval 23-24 kilométerre lévő Oremus borbarát közlekedési eszközzel való eléréséhez (vonat) oda-vissza összesen bizony jó 10-12 kilométer séta tartozott... Ja, naná, hogy megérte :-))

bandika Creative Commons License 2002.07.22 0 0 9601
Ó, ez most már a sokadik remek vélemény a birtokról, remélem, még a héten eljutok oda!
Előzmény: csite (9600)
csite Creative Commons License 2002.07.22 0 0 9600
na hazaértünk!
hogy honnan is?
a csodák földjéről
képek ITT
(bandika figyelj! :)
4 napig voltunk
történések nagyvonalakban(tényleg nem lehet mindent leírni, és elnézést az elfogultságért, de aki ennyi időt tölt ilyen borok környezetében, az biztosan más szemmel tekint rájuk)
1.nap: megérkezés estefelé(eső), a gazda(Dr. Tóth Sándor) áldossal várt minket(ez egy olyan pörkölt féle, ami csak óvilági fűszereket tartalmaz, és mindenféle ugró-repülő-futó-túró-... állat húsából készül), hát valami isteni kaja volt, kb. 5 órát főt(minden husi más időpontban került bele), és olyan sokszínű ízvilága volt, mint a legszebb boroknak. aperitifnek egy 97s főbort került(érett, kései szüret jegyeivel tűzdelt, "sokszínű" bor). Kaja után "pincetúra", cikázás a tartályok között(évjáratok hasonlítgatása), ami itt lent nagyon tetszett az az a zenit, ami frizzantés jellegű(friss, "szénsavas", élénkítő borocska, hamarosan palackban!!!), a fiatal évjáratú(2000,2001) főborok közül a 2001s nagyobb ígéret, de még érniük kell, hogy teljes szépségükben pompázhassanak, ja és nemutolsósorban a 2001s kereklevelű(chardonnay), valami csucsszuperkirályistencsodavarász. a túlérettség ellenére szőlőillat dominál, eléggé intenzíven, a szájba véve továbbra is gyümölcsösség érződik, ami lassan vált át kicsi keserűmandulává, és nagyon hosszan érezteti hatását.
2.nap: eső délutánig, beszélgetés, borozgatás, összehasonlító kóstolók, ezen napon is a 2001s kereklevelű, és a "frizzante" ízlett legjobban, de a 98s kereklelvelű is feljött hozzájuk, na jó még a 00s rizling is
3.nap: jóidő, túra a környező púpokra(jajj de nem szerette a lábam :), visszatérvén rostonsütögetés, a tájban való elmélyülés, beszélgetés, a 2001 kereklevelű még mindig a favoritom, de a 99s zöldveltelíni borsos illata, és íze is megragadott
4.nap: jóidő, készülődés az ebédhez bakonyi rakott krumpli, visszafogottabb kóstolás a sofőr részéről(a többiek kaján mosolya felém amikor hörpintettek), azért az ételhez kértem 1 csepp 2001s kereklevelűt :)
sum: hibátlan borok(talán egy olaszrizling volt kicsit vékonyka, és a többihez képest szegény(házasítva lesz)), magas minőségben, és még ezek közül is kiugrik 1-2 ami igazán csúcsbor. a borok mindegyike magas alkoholtartalmú(a legalacsonyabb 12,5), de kicsit sem kilógóak, tökéletes savval rendelkeznek(vulkánvidék), és nagyon nagy hozzáértéssel készülnek, hosszú érleléssel

Köszönet a Házigazdáknak a 4 szép napért!
Jó egészséget a további munkához!

kifli Creative Commons License 2002.07.22 0 0 9599
lehet, hogy tanévre gondolt:-)
csomó Creative Commons License 2002.07.22 0 0 9598
Köszi az etyeki tippeket.

Más: eddig én úgy tudtam -javítsatok ki, ha tévedek-, hogy a borosüveg címkéjén lévő évszám a szüret időpontját jelöli. Tavasz óta látom a boltok polcain az egyik villányi borász 2001-es kékfrankosát, amelyen az áll, hogy egy évig volt hordóban érlelve. Ez hogy lehetséges szerintetek?

Előzmény: Cirfandlia (9596)
bandika Creative Commons License 2002.07.22 0 0 9597
No, lassan én is elszabadságolom magam, mivel Kapolcsra megyek, mindenképpen befigyel egy délután a Scheller-pincében, annyi jót írtatok róla (nem is beszélve a római pápáról, aki egy újságcikk szerint legutóbbi magyarországi látogatásakor nagyon dícsérte a monostorapáti Tóth Sándor rizlingjét). Remélem kellemes élményben lesz részünk. Kontraszt is lesz, mert idén a Művészetek Völgye egyik szponzora, a BB fog bemutatkozni a fesztiválon a boraival. Gondolom azt a réteget célozzák meg, aki még nem ismeri a termékeiket :-)
Cirfandlia Creative Commons License 2002.07.22 0 0 9596
tf1: köszi; a Dolium tényleg sz@r, viszont nagyon nyomul. Köszönöm a címet, +látjuk, ha arra járunk megyünk.
Csomó: itt egy cikk a borbarátból Etyeki mese néven, termelők tel. számával:
http://www.borbarat.com/news/fullstory.php/aid/103/Etyeki_mese.html
Bejelentkezni ajánlatos, akiket mi ismerünk, az Hernyák, Etyeki kúria, Báthory, Gombai; bennük biztos nem csalódtok; és bár nem Etyek, de az a borvidék: Nyakas pince Tökön: www.nyakas.hu
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.22 0 0 9595
Cirfandlia
Ha a Balatonfelvidéken jártadban elvetődsz Alsóörsre, akkor Zsebők Zsigmondék Telekfői dűlőben lévő pincéjét látogasd meg. Én ugyan még nem jártam náluk, csak a fiukat ismerem és állítólag megéri hozzájuk betérni
Aztán majd meséjj..
Előzmény: Cirfandlia (9591)
csomó Creative Commons License 2002.07.22 0 0 9594
Üdv a bortársaknak!
Végigolvastam a 3 év "termését", gratulálok a hozzászólóknak.
Közbevetésem konkrét indoka az, hogy a hétvégén Etyekre tervezünk kisebb körben (4fő) túrát, és kérdezném, hogy kit ajánlotok meglátogatni, kell-e bejelentkezni, időpontot egyeztetni, mit kóstoljunk stb? Köszi előre is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!