Keresés

Részletes keresés

kheiron Creative Commons License 2002.02.11 0 0 346
No igen, az Office Depot-ot érdemes időnként felkeresni, hátha belefut az ember egy Rotring Newtonba 1000 forintért :-))) Potom 90 %-os leértékelés volt...

Ja, kedves harm2!

Igaz, ami igaz... Valahogy tudat alatt nem hittem el, hogy lehet ennyiért tollat árulni. Szóval hárommillió. Majd gyűjtök.

Üdv
Kheirón

Előzmény: Törölt nick (345)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.11 0 0 345
Ilyen.

Most látom, hogy 65 USD a listaára, akkor én igen jó áron vettem 10 eFt alatt az OfficeDepot raktársöprésekor. Nagyon szeretem ezt a tollat, rendkívül precízen ereszti a tintát, eddig még soha nem száradt be, nem akadt el, nem folyt ki belőle a tinta. Tudom, ez a minimum, de minden más márkájú töltőtollammal megesett már ezek valamelyike. Ráadásul ezt pont a kezemhez tervezték :-)

Előzmény: Hewlkyse (344)
Hewlkyse Creative Commons License 2002.02.11 0 0 344
És az milyen toll?
Előzmény: Törölt nick (343)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.11 0 0 343
Nem mondom, hogy nem csodálom a neves gyártók többszázezer / többmillió forintos, nemesfémből kézimunkával kialakított remekeit, de ezek nem igazán villanyoznak fel. Jobban érdekelnek a szépen, igényesen kialakított, de funkcionális és józan ésszel azért még megengedhető árú darabok. Többre értékelem, ha egy gyártó normális árból ki tud hozni egy nagyon jól tervezett és kivitelezett esztétikus darabot, mint azt, ha képes csillagászati áron ékszer-tollat előállítani és azt el is tudja helyezni a piacon.

Ilyen módon a neves gyártóknak is általában az alsószéle kategóriáját figyelem, és abból próbálok jót kicsippenteni. Előfordul, hogy nem presztízs-márka, pl. az Inoxcrom is készít nagyon időtálló és nagyon jól használható darabokat.

Persze mindez nem a töltőtollakra vonatkozik. A töltőtoll az külön kategória, ott nem lehet márkára hajtani, hanem az egyetlen igazit kell megtalálni, ami illik a kezedhez és az igényeidhez. Én megtaláltam, és azért sem fizettem többet 10e Ft-nál.

harm2 Creative Commons License 2002.02.11 0 0 342

Szerintem gyöngyszürkében gyönyörű. Gyöngy és fehérben is szép. Lehet, hogy hosszas spórolásnak nézek elébe? :-)

Törölt nick Creative Commons License 2002.02.11 0 0 341
Kösz a vigasztaló adatokért.

Az arany nem csak az árában szalonképtelen számomra, hanem abban is, hogy az eredeti Duofold ugyebár a "nagy vörös". Így aztán maradjon is az a mai darab is ! Tehát ne flancoljon 18K-tal, főleg nem ennyiért !

Sőt, én ami árat sokalltam, az az általatok említett nettó árnál is némileg kedvezőbb volt. Bruttóként...

harm2 Creative Commons License 2002.02.09 0 0 340

"Ez a modell mindenütt elrettentően drága ???"

Az.

"De van arany is, háromszázért."

Nem nézted te azt el egy helyértékkel?? Az 3 milla! "Töltőtoll: 3034603 Ft. +25%Áfa"


kheiron Creative Commons License 2002.02.08 0 0 339
Az, az.

Annak idején kaptam egy telefonszámot, ahol megadták a címet, majd elmentem, és még a sarokról felhívtam, őket hogy csak Auditórium van, és MB szerviz sehol, mire meginvitáltak, hogy csak menjek nyugodtan...

Szóval annak ellenére, hogy nincs kint egy rahedli tollalkatrész, mégis csak tollakkal (is)foglalkoznak.

Üdv
Kheirón

Előzmény: GPF (338)
GPF Creative Commons License 2002.02.08 0 0 338
Ja, ez ugyanaz, mint az Auditorium? Ott jártam párszor, de tollakra nem emlékszem.
Nekem is kéne hangfal, nem adnak valamelyik mellé egy MB-t? Vagy fordítva?
Előzmény: Há (336)
kheiron Creative Commons License 2002.02.08 0 0 337
A www.parker.hu-n úgy 100.000+ÁFA áron lehet rendelni, ha gondolod...

De van arany is, háromszázért.

Udv
Kheirón

Előzmény: Törölt nick (335)
Creative Commons License 2002.02.08 0 0 336
Elmentem. Otthagytam. Reménykedem.

A hely az Auditórium nevű audiofil stúdió. '93-ban ott vettem a Mission-jeimet.

A tollat látva az úr javíthatónak minősítette azt. Azonban mivel évfordulós a lelkem, elméletileg nem nyúljatna hozzá. Új hegy azt mondja, kb 80-100 e Ft. Hopp! Így megkértem, hogy ha lehet tegyen vele egy kísérletet. Szerdán hívom. Ha jól megcsinálja, veszek ott 8 m hangfalkábelt!


a bizakodó

Előzmény: GPF (331)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.08 0 0 335
És mégegy Parker téma :

A múltkor becopyzott cikk alapján nagyon megtetszett a Parker Duofold beszerzésének gondolata. Elkezdtem keresgélni, mígnem ahol a legkevésbé gondoltam, ott leltem fel. Kis vidéki városunk egyik írószerboltjában ezt is forgalmazzák. Na, de az árától rámjött a hideglelés.

Ez a modell mindenütt elrettentően drága ???

kheiron Creative Commons License 2002.02.07 0 0 334
Hát igen, már semmi sem olyan, mint fiatal koromban :-)))

(jártam a közhelyes topicban)

Üdv
Kheirón

Előzmény: Törölt nick (333)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.07 0 0 333
Nos, én is megejtettem ezt a Parker Jotter összehasonlító tesztet.

Valóban ég és föld a különbség a kettő, a régi és az új között. Még a doboz kinyitása előtt is.
Aztán az újat kézbevéve a felületképzése egyenesen lehangoló volt.
Még közelebbről megnézve a nyomógombot ott virít az elrondított címer is. De ez még hagyján, hanem a begravírozott cégfelirat. Na, az már amolyan távolkeleten 2centért bérmunkát végzők igénytelenségét mutatja. Pedig mindkettő "Made in UK". (Habár utóbbi darab szégyenében már csak alig olvashatóan kérkedik vele.)
A műa. alsó rész pediglen sorjás.
Hogy lehetett ilyen váltást megengedni ? Mégsem egy 20-as árú reklámtollról van szó...

És bedobtam próbaként a PAX utód HungaroPEN-t is. Hát, azt kell mondjam, megüti a kettő közti átlagszintet. Tehát a réginek csak messziről jelenthet, azonban az újtól messze igényesebb benyomást kelt.

Előzmény: Törölt nick (315)
kheiron Creative Commons License 2002.02.07 0 0 332
Én már egyszer jártam náluk nézelődni... Nem csak Mb-val, hanem akkoriban mindenféle audiofil cuccokkal is foglalkoztak.

Üdv
Kheirón

Előzmény: GPF (331)
GPF Creative Commons License 2002.02.07 0 0 331
Számolj be!

Csak MB-sek?

Előzmény: Há (330)
Creative Commons License 2002.02.07 0 0 330
GPF

Köszönet! Már lebeszéltem, holnap viszem is hozzájuk.


aki egy kicsit azért még izgul!!

GPF Creative Commons License 2002.02.07 0 0 329
Még mindig a kedvesed? (-:)))
Előzmény: Há (327)
GPF Creative Commons License 2002.02.07 0 0 328
Ezt találtam:

Pennart Ltd. Batthyány u. 59
1015 Budapest

Telephone: +36-1-213 9655

Előzmény: Há (327)
Creative Commons License 2002.02.07 0 0 327
Jaj, jaj, jaj!!!

Kedvesem leejtette a MB-et! El is görbült a hegye. Hol van Mo-on szervíze?


aki nagyon el van keseredve:(

Törölt nick Creative Commons License 2002.02.05 0 0 326
"futottam" össze ...
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.04 0 0 325
T. Tollrajongók !

Egy gyűrűs kalendáriumban futottam a következő érdekes irománnyal (megpróbálom idemásolni) :

„A Töltőtollakról

A töltőtoll története szervesen kapcsolódik a huszadik századhoz, hiszen annak ellenére, hogy diadalútja már az 1870-es években beköszöntött az Egyesült Államokban, a műszaki fejlődés mégis a századfordulótól tette lehetővé széles körű elterjedését. Válogatási szempontjaink – a történelmi jelentőségnek (például az első német töltőtoll) , a műszaki színvonal, az anyag, a formatervezés és a markeing korszakalkotó megoldásának – bizonyos modellek nem, vagy csak egy tekintetben felelnek meg. Találkoznak majd olyan tollakkal, amelyek egy egész vállalat csapatmunkáját dícsérik. Induljunk ki a kezdetektől, a műszaki fejlődés hőskorától.
A töltőtoll alapjában véve három részből áll : a tollhegyből, a tintatartályból és abból az összekötő elemből, a tintacsatornából, amely egyenletesen szállítja a tintát a tartályból a tollhegyhez. A tollhegy fejlődése már a 19. században elérte tetőfokát, és New York városa méltán híresült el a felhegesztett irídiumgolyócskákkal tartóssá tett arany tollhegyek gyártásáról. A New York-i Mackinnon Pen Company 1875-ben például egy ilyen töltőtollat értékesített az „évszázad irószereként”, de az 1873-ban szintén New Yorkban alapított, később Swan néven híressé vált Mabie Todd & Bard is foglalkozott a töltőtollak gyártásával, sőt 1884-ben Londonban leányvállalatot is alapított. 1880 körül már ezernyi töltőtoll forgott a piacon, és ezek között a gyártótól függően a külső megjelenésben és a tintacsatornában mutatkozott különbség. Viszont éppen ez az alkatrész adott okot a reklamációra. Ekkoriban történt, hogy L. E. Waterman biztosítási ügynök tötőtolla működésképtelensége miatt nem tudott megkötni egy rendkívül kecsegtető üzletet.

Waterman tökéletesíti a tintacsatornát

A szerencsétlen esetet követően kezdett bele Waterman a tintacsatorna tökéletesítésébe. Az áttörés számos eredménytelen próbálkozás után jött el : az új tintacsatornával egy ’húzásra’ lehetett kiírni a tintatartály teljes tartalmát anélkül, hogy közben a tinta folyása megszakadt volna. Eddig lehetetlen volt folyamatosan írni – legkésőbb egy, vagy két oldal után feltétlenül kellett számítani a kihagyásra. Ennek az 1884-ben szabadalmaztatott találmánynak köszönhető, hogy az új vállalkozás forgalma az alapítás évének napi 200 darabjáról 1901-ig, Waterman halálának évéig napi 1000 darabra emelkedett. A Waterman cég az alapító halála után is fontos szerepet tölt be az újítások kidolgozásában és bevezetésében. Ékes példája ennek az a száz évvel később bemutatott „Sérénité” írószer, amelynek formája még az alapítás kora elé is messze visszanyúlik, és ötvözi a töltőtoll funkcionalitását az egyiptomi nádtoll formájával. Az egyedülálló forma ergonómiai szempontból is tökéletesnek tűnik. A fonott mintás ezüst tollszár durva felülete jó fogást ad, és megakadályozza a tollhegy megérintését – és ezzel a tintás ujjakat. A tollszár ívelt formája nyitott állapotban is megakadályozza az elgurulást, a lapos és nehezékkel ellátott pedig először teszi lehetővé azt, hogy függőlegesen is letegyük a tollat (ezt persze feltett kupakkal nem kifejezetten tanácsos megkísérelni). A nehezék ráadásul pompásan kiegyensúlyozza a tollat, és a súlypont a kupak felhelyezésével is csak alig kerül távolabb. A forma mégis egyetlen hátránnyal jár : kétségtelen ez a töltőtoll csak a jobbkezeseknek való.

Parker hozta először a színt

Waterman egyik legnagyobb versenytársa a korábban tanárként tevékenykedő George S. Parker volt, aki a nebulók gyatra töltőtollain bosszankodva kezdett 1888-ban foglalkozni a töltőtollak gyártásával. Parker számtalan szabadalma között találjuk a „Lucky Curve” tintacsatornát (1894-ből), a nyomógombos töltőszerkezetet (1904-ből) és a gyűrűs szorítókapcsot (1916-ból). Ezek a szabadalmak is megjelentek az 1921-ben piacra került „Duofold” modellben, sikerét mégis szokatlanul nagy mérete és a színe alapozta meg, ugyanis vörös keménygumiból készült (ezért is hívták „nagy vörösnek”). Ez volt az első színes töltőtoll.Akkoriban élte Amerika a republikánusok és a nagyipar korát. 1920-ban ruházták fel választási joggal a nőket, és ekkor tiltották meg az alkoholfogyasztást. A szesztilalom még a töltőtollkészítésre is kihatott : az öblös „prohibition pen” tinta helyett két stampedli pálinkát is befogadott. A gazdasággal párhuzamosan virágzott fel a gengszterek alvilága is, így hát bőven akadtak gazdagok, akik egy (a szokásosnak kétszeresébe kerülő) 7 dolláros „Duofoldot” is meg tudtak engedni maguknak. Végül ez a modell lett az őse az írószerek egy egész nemzedékének, amelyet miután Parker felvásárolta az Osmia gyárat, 1929-től Németországban is elkezdtek gyártani. Más töltőtollgyártóknál, például a KaWeCo vagy a Matador gyáraknál is a „Duofold” szolgált a saját modellcsalád mintaképéül.
Az első, műanyagból készült „Duofold” modellek 1926-ban jelentek meg. Parker látványos reklámkampányokkal aknázta ki az Egyesült államokban és külföldön is az új anyag törésállóságát : Németországban a berlini adótorony tetejéről hajították le, Franciaországban az Eiffel-toronyról, Amerikában a Grand Canyon meredélyeiről vagy egy ezer méter magasan szálló repülőgépből – és a töltőtoll mindig sértetlen maradt, és tíz éven át a világ vezető töltőtollai közé tartozott. A Parker 1988-ban újjáélesztette a „nagy vöröset”, amely hatalmas sikert aratva ismét eltalálta forma- és színvilágával a kor ízlését.

Sheaffer kifejleszti a karos töltőrendszert

Walter A. Sheaffer ékszerész 1912-ben, a gazdasági nekigyűrkőzés korszakában alapította meg vállalatát, akkor, amikor olyan agyafúrt amerikaiak rakták le az óriáskonszernek alapjait, mint Aster, Carnegie, Morgan, Rockefeller és Vanderbilt. Csak összehasonlításképpen : 1913-ban az amerikai lakosság két százaléka kereste meg a teljes nemzeti jövedelem hatvan százalékát, és csak Morgan és Rockefeller az Egyesült Államok nemzeti vagyonának húsz százaléka fölött rendelkezett. A Sheaffer töltőtollgyár megalapítása az 1912-ben szabadalmaztatott karos töltőrendszer volt, amellyel először lehetett akár egy kézzel megtölteni a tollat. A tollak ára másfél és három dollár között mozgott, így a hetente 3 és 5 dollár között kereső átlagmunkás számára alig voltak elérhetők. Az üzlet mégis jól ment, és Sheaffer 1917-re száz munkásával már több mint százezer töltőtollat készített. A gyártó annyira meg volt győződve a termék minőségéről, hogy 1920-ban 8,75 dolláros (horribilis) áron dobta piacra a „Lifetime” sorozatot, azonban élethosszig tartó garanciával. Még ebben az évben elkezdett kísérletezni Sheaffer a műanyag töltőtollak gyártásával. Ennek gyümölcseként mutatták be 1924-ben kezdetben fekete és zöld, később kék és vörös színben, valamint márványerezetű mintával az első piroxilinből készült töltőtollat. Ez az új anyag kevésbé volt érzékeny, törésállóbb volt, ráadásul tetszőleges színben és színkombinációban gyártható, és teljesen kiszorította az addig kedvelt keménygumit. Ekkoriban vezették be Amerikában a „fehér pont” védjegyet, amely azóta is a legmagasabb minőséget jelképezi a Sheaffer írószereken."

.

És mostantól itt is eképp búcsúzom :

Üdv :

Oyster
(Korábbi hárombetűs monogramom helyett.)
kheiron Creative Commons License 2002.01.28 0 0 324
Igen. Relatíve puha volt a hegye, és jobban követte az írás dinamikáját. Vagy kissé vágott volt a hegy.

Ugye?

Kheirón

Előzmény: Hewlkyse (323)
Hewlkyse Creative Commons License 2002.01.28 0 0 323
Közben meg is érkezett a toll, nekem nagyon tetszik (3000 Ft-ért meg ajándék :), és a vastagsága valóban kb. az M-es Waterman vastagságával egyezik meg. Közben rájöttem, hogy nem is a hegy vastagsága volt az, ami olyan széppé tette a Waterman írását, hanem az, hogy írás közben változott az írás vastagsága. Nem tudom, érthető-e, amit most írtam. :)
Előzmény: kheiron (322)
kheiron Creative Commons License 2002.01.28 0 0 322
Kedves Hewlkyse!

Valószínűleg nem túl sok. Az én Watermanom F-es, és igazán vékonyan ír. A Parkerem (=Frontier matt fekete) is F-es, de jóval(kb. 1/4-ével) vastagabb.

Szóval ne aggódj a vastagság miatt. Ha meg kell, biztos kicserélik...

Kedves gesztenyi!

"Mikor leszek mar nagy?:(" - kérded.
Hát mikor 17.000 + postaköltséget kicsengetsz a tolladért ;-)

Üdv
Kheirón

gesztenyi Creative Commons License 2002.01.27 0 0 321
Megtaláltam _a_ tollat. Waterman-Hemisphére metál konyak színben. Ha nagy leszek bizti lesz egy ilyenem:)Mikor leszek mar nagy?:()
Előzmény: Hewlkyse (320)
Hewlkyse Creative Commons License 2002.01.26 0 0 320
A parker.hu-n most a Parker Frontier töltőtollat (nekem nagyon tetszik) 9000 Ft helyett 3000 Ft-ért lehet megkapni. Én már rendeltem is! Most már csak az nyugtalanít, hogy a Watermannak, amit eltörtem, M-es hegye volt, ennek pedig F-es. Mekkora lehet a különbség?
gesztenyi Creative Commons License 2002.01.26 0 0 319
Koszonom szepen:))

Az igazsag pedig az, hogy a nagy elragadtatas kisse alabbhagyott a beszerzett toltotoll irant, ugyanis ket napja fogta magat es eltort. Gondolom ez nem tul termeszetes. Egyszeruen letort az a resz ahol a kupakot lehet racsavarni, es ami a patront tartja. A neni a boltban azt mondta van ra egy ev garancia. Hat nagyon remelem tenyleg van:( Ugyanis azota visszakenyszerultem a golyostollra.

Amugy Pierre Cardin,de lehet hogy inkabb raszanok meg egy ezrest es abbol mar egy Parkerre is futja.

Kerdes1: vajon a garancia mire vonatkozik?
Kerdes2: ugye csak egy standard patronmeret van? Probalom osszehasonlitani ami benne volt es amit vetetm hozza, de nem latok kulonbseget:(

Előzmény: kheiron (299)
kheiron Creative Commons License 2002.01.25 0 0 318
Kérdezz utána, lehet, hogy mégsem túl drága...

Amúgy meg ha véletlenül új tollra fanyalodsz :-), ne felejtsd el, hogy pont a Waterman-nak van olyan kínálata, amiben több, egymáshoz hasonló, azonban igen-igen nagy árkülönbségű toll van.

Üdv
Kheirón

Hewlkyse Creative Commons License 2002.01.25 0 0 317
Már beszéltünk a parkeresekkel, legfeljebb Franciaországban lehet kicserélni a hegyet, de gondolom az már majdnem annyiba kerülne, mint egy új toll.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!