Keresés

Részletes keresés

zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.05.24 0 0 393066

Nem tudnám előkeresni a kb 1 éves cikket, az usa-ban megjelent új gomba fajta, a tized fokos melegedés elég volt neki, hogy már megtámadhassa az embert is, 75 halálesetről volt akkor a hír ott az usa-ban. Szerintem ez ugyan az, érdekes, a covid meggyengíti az embert és ha találkozik a gombával akkor vagy túl éli vagy nem. Szóval a klímahiszti valósággá válása is jöveget azért. A nagy többség szerintem még mindég nem veszi észre milyen pácbn vagyunk.

https://www.egeszsegkalauz.hu/betegsegek/fertozo-betegsegek/feketegomba-fertozes-az-indiai-mutans-tunete-az-oroszoknal-is-megjelent/qkczsqc

Omar Khajjám Creative Commons License 2021.05.24 0 0 393065

Az elmúlt 10 évben jelentősen javult az újrahasznosított fémek aránya a világban, de még volna mit javítani, tudtommal különösen az alumínium arányán.

Előzmény: Tomsz85 (393061)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.05.24 0 0 393064

Igen, valószínűleg pl 200-300nm re már közel se lenne ez a hatásfok és olyat problémásabb is készíteni.

De visszatérve az eredeti témához, ez az 1000nm viszont a céltárgyban se nyelődik olyn jól, a rövidebb pedig a levegőben is és sokkal problémásabb a lézer is.

Előzmény: Törölt nick (393059)
Omar Khajjám Creative Commons License 2021.05.24 0 0 393063

Ezt én is tudom, tehát abszolút értéken hatalmas mennyiségben/területen termelünk takarmánynövényeket, szóját és takarmányozó gabonaféléket.

Ebből csak a széna, ill. a gyepek fűtermése az, ami nem hasznosítható másként, tehát annak esetleges csökkentése nem eredményezne plusz földterületet közvetlen fogyasztású növénytermesztéshez.

Előzmény: Tomsz85 (393062)
Tomsz85 Creative Commons License 2021.05.24 0 0 393062

Én csak google fordítóval futottam át a cikket, a hozzászólásod után. 

Nem kicsit mismásolta el, hanem nagyon. 

Akkor elmondom mi a valóság, számok nélkül, a világ fejlettebb felén.

Szarvasmarhát gyakorlatilag csak a húsmarhát legeltetik, de csak az anyaállatot. A borjút választás után istállóban vagy karámokban (USA-ban feedlot) intenzíven hízlalják, silókukoricán (a komplett kukoricanövény összeaprítva és erjesztve), szóján meg egyebeken. 

Tejelő tehenet csak istállóban tartják, tehát nem legel, azt eszi amit elé tesznek. Silókukorica, vetett fű szenázs (ez is erjesztett valami, hadd ne részletezzem), rozs szenázs, lucerna szenázs, széna, abrak.

Disznó és baromfi csak abrakot eszik: kukorica, szója, búza, disznó árpát is, na meg a premixek (gyári kiegészítők). 

Előzmény: Omar Khajjám (393058)
Tomsz85 Creative Commons License 2021.05.24 0 0 393061

Te hol látod azt a sok kidobott, fel nem használt hulladékfémet, ami végül a lerakókban köt ki? 

Előzmény: Omar Khajjám (393055)
Tomsz85 Creative Commons License 2021.05.24 0 0 393060

Csak nem mindenhol nől meg a szója, meg a többi kultúrnövény. El elvetették anno itthon is a gyapotot, csak aratni nem kellett. 

Előzmény: szilvatövis (393051)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.24 0 0 393059

Lezertukor tehat 1 hullamhosszon kell mukodnie ;)

Amugy lathato tartomanyban valoszinuleg SiO2/HfO2 vagy SiO2/TiO2 retegrendszer lesz rajta. Hogy milyen vastag azt a hullamhossz donti el (ha nincs ok mashogy akkor lambda-negyedes retegek lesznek... es 28 periodussal mar eleg jo tukrot lehet gyartani).

Előzmény: zöldkomcsi: (393057)
Omar Khajjám Creative Commons License 2021.05.24 0 0 393058

A linkelt cikk elmismásolta a takarmány kérdését: szarvasmarhák/birkák szoktak legelni, tehát nekik kevesebb kell, de a sertések és a baromfik számára elég nagy mennyiségben szoktak takarmányt termeszteni, aminek egy része pl. gabona (búza, kukorica).

idézet a cikkből:

"A gabona egy elég ritka kiegészítő a rendszerben, és legtöbbször ez is az emberi fogyasztásra nem alkalmas, nem megfelelő minőségű gabonaterményt jelenti."

Csakhogy takarmánytermesztésre (lucerna/pillangós virágúak, gabonafélék, egynyári takarmányok) összességében hatalmas területeket használunk, mindezt nem lehet csak úgy elintézni ennyivel. Ezek helyett lehetne több közvetlenül elfogyasztott növényt termelni és mindjárt sokkal kisebb földterület kellene ugyanakkora népesség ellátásához.

Ezt nem sikerült megcáfolni, ez már nagyon régen ismert a környezetvédők között, ifj. Chikán ezek szerint ezt nem értette meg, vagy tudatosan mismásol.

Előzmény: szilvatövis (393051)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.05.24 0 0 393057

Ja! Pardon! Meglehetősen szűk és hosszú hullám tartományban értendő.

Előzmény: Törölt nick (393053)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.05.24 0 0 393056

aha....köszzzzzzzzzz

Előzmény: Törölt nick (393053)
Omar Khajjám Creative Commons License 2021.05.24 0 0 393055

"Mit értesz az alatt, hogy a szója mezőgazdaságilag nem valami extra? 

Kézi munka igénye valóban minimális, gyakorlatilag nulla, teljesen gépesíthető."

Pontosan ezt.

"Ja, és hiába nem termelhetnek itthon GMO-s szóját, az import szójadara nagy része az. Veszel egy zsák csirketápot, elolvasod az összetevőket, és ott van hogy GMO szóját tartalmaz."

Az EU-ban is meg van tiltva, jellemzően USA-ból vagy Brazíliából importálják ezt a takarmányozási célú darát.

"A fémekből olyan sok kerül lerakóba, amit nem hasznosítanak újra? Ezt nem igazán tudom elképzelni."

Még mindig volna mit javítani az újrahasznosítási rátán. 

Előzmény: Tomsz85 (393003)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.05.24 0 0 393054

Más tükör is van? Régebben az indium volt a legjobb tükör.

Előzmény: Törölt nick (393052)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.24 0 0 393053

Egyebkent egy kilencessel tobbet irtam... jelenleg az a csucsmodell:

https://www.thorlabs.com/newgrouppage9.cfm?objectgroup_id=14069

Előzmény: Törölt nick (393052)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.24 0 0 393052

Jo hat akkoriban orultek, hogy valamilyen lezeruk volt (raadasul femtukorrel 92%, puha mint a meleg vaj, es nyilvan ertelmezhetetlen no damage lezerintenzitassal)... azert most mar nem igy csinaljak.

Előzmény: zöldkomcsi: (393050)
szilvatövis Creative Commons License 2021.05.24 -1 1 393051

Talán sok húst eszünk, talán sok ceráliát, édességet, általában sokat eszünk.

A linkelt cikkben is ilyesmiről volt szó, meg kellene találni a helyes arányokat!

Ebben egyetértünk. Hogy a húsevés döntené be a civilizációt azt nem hinném....

Hogy adott területre takarmánynövényt vagy étkezési növényt vetsz, te döntöd el, nincs eleve elrendeltetés.

De van. Nem mindenhol, de sok helyen igen. Persze ha nagyon akarod fel lehet törni az ősgyepet mindenhol, kiirtani a maradék biodiverzitást, az őshonos flórát és faunát és ráereszteni a hatalmas szójakombájnokat az is egy megoldás:

Előzmény: Auralianus (393044)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.05.24 0 0 393050

...még ott tartok, hogy a rubin 2 végére fel lett valami gőzölögtetve, úgy tudtam az párhuzamos.

Előzmény: Törölt nick (393048)
Tomsz85 Creative Commons License 2021.05.24 0 1 393049

Értem a gondolatmenetedet. Nagyon hosszú távon valószínű még igaz is. Bár, vannak kétségeim, egyenlőség ugyanis sose lesz a Földön, és azt a réteget aki jól él azt nem fogja érdekelni az se ha Afrikában egymást eszik, ebből következik hogy lesz egy réteg aki továbbra is jól fog élni, többet használ el a természeti erőforrásokból, a másik réteg meg örül ha nem hal éhen. 

De tőled is azt kérdezem mint zöldkomcsitól szoktam. Mitől változtatnának az emberek a hozzáállásukon (embere alatt emberek széles tömegét értve a fejlett világban)? Miért lépnének vissza az életszínvonalukból több szintet? Azt várni utópia, hogy majd maguktól szépen belátja mindenki, hogy sokkal kisebb lakásban, kisebb autóval is el lehet éldegélni, inkább eladom az X6-ost meg a jakuzzis fullos házat és megyek vidékre egy kertes házba, mert ott tudom húzni a vizet a kútból, meg a kertben termelek magamnak, meg tartok tyúkokat, stb. És az utópiák sose szoktak bekövetkezni. 

Előzmény: Auralianus (393046)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.24 0 0 393048

Mert kulonben nem stabilizalt a nyalab (lehetne ket parhuzamos tukor is, csak akkor az egesz nagyon tre minosegu... nagy a divergenciaja, tobb modus van egyszerre benne stb)

https://en.wikipedia.org/wiki/Optical_cavity#Resonator_types

Előzmény: zöldkomcsi: (393047)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.05.24 0 0 393047

Egyik görbe? Ezt nem tudtam. Mi okból is? 

Akkor is eldobódik ha párhuzamos a rezonátor 2 vége.

Előzmény: Törölt nick (393045)
Auralianus Creative Commons License 2021.05.24 -1 0 393046

A szükségleteinket a lehetőségeinkhez szoktuk alakítani. Jelenleg a pénzalapú gazdasággal és a torz értékképzéssel

a "nyugati civilizációk lakossága jóval a lehetőségei fölött fogyaszt. Egészen addig lehet akarnokoskodni, amíg van

aki hajlandó megválni az erőforrásaitól a pénzünkért cserébe.

Ha bármiféle okból megakad/leáll az áruk és az anyag áramlása a globális ellátóláncon keresztül, onnantól kezdve meg

az lesz a kérdés hány napig laksz jól az X6-os bmw bőrülésének megfőzésével és mennyi krumplit termelhető a jakuzziban :)

Azt tessék észrevenni, hogyha nem állítjuk át a gazdaságot és nem építjük le a minden területre kiterjedő függésünket

a külső erőforrásoktól, akkor az európai népesség 75+%-a igen gyorsan fog szomjan-/éhenhalni/halálra fagyni. No nem

ön- vagy jószántából, hanem azért, mert az ellátórendszereinkben nincsenek redundanciák, elégtelenek a tartalékok és

a központosított elosztórendszereink sem működtethetőek sokáig kizárólag a saját erőforrásainkra alapozva.

Azt illetően nincs közöttünk nézetkülönbség, hogy megoldható-e egy család élelmiszerellátása egy balkonról: egyértelműen nem.

A különbség akkor mutatkozik meg, amikor valaki a saját balkonján éveken keresztül gyakorolt konyhakertészkedési tapasztalatait

hasznosítva, vagy mindenféle tapasztalat nélkül próbál meg növényeket termeszteni, amikor bármiféle okból rákényszerül, hogy azt

egye amit meg tud termelni ;)

Előzmény: Tomsz85 (393002)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.24 0 0 393045

Magaban a lezeruregben az egyik tukor gorbe (kulonben nincs lezer), ami azt jelenti, hogy a feny nem kis reszet eldobod.

Egyebkent persze, hogy egy kvarcuveg tesztobjektumot kb. 3 meter tavolsagrol szetlojj ahhoz egy 1x0.5x0.5 meteres blokk kell (ok valamivel kisebben is menne, de azert erzekelteti a dimenziokat).

*egyebkent ez tiszteletet ebreszto, ott azert betartja az ember a biztonsagi eloirasokat, mert ha ezt csinalja az uveggel, akkor a szemeddel mit tenne

Előzmény: zöldkomcsi: (393042)
Auralianus Creative Commons License 2021.05.24 0 0 393044

"Másrészt szerintem teljesen fals a kalóriás összevetés, mert feltételezi, hogy közvetlenül elfogyaszthatnánk azokat a tápokat, amivel az állatokat etetjük."

Hogy adott területre takarmánynövényt vagy étkezési növényt vetsz, te döntöd el, nincs eleve elrendeltetés.

Az "ugyanannyi legyen benne" azt feltételezi, hogy az "egy kb húsban található tápanyagok" nélkülözhetetlenek/kiválthatatlanok.

Én ugyan nem vagyok táplálkozástani szakember, de erőteljesen kétlem, hogyha 85%-al csökkentnénk a húsfogyasztásunk, akkor
bármiféle kóros tápanyag/nyomelemhiány lépne fel.

Értem én, hogy ragaszkodni szeretne mindenki az életviteléhez, de ami fenntarthatatlan, az fenntarthatatlan. A történelemben ezt

megelőzően soha nem volt olyan időszak, amikor ennyi húst fogyasztottunk volna, a mostani szokásainkkal pedig gyakorlatilag totál

kizsigereltük a termőföldjeinket.

Vagy önkéntes alapon, a saját döntéseinken keresztl fogjuk vissza a fogyasztásunk és állítjuk át a rendszereinket, vagy azok össze

fognak omlani a saját súlyuk alatt és akkor nem konszenzusos döntésekkel, hanem kényszermegoldásokon keresztül kell átállnunk

más értrendre ;)

Előzmény: szilvatövis (392972)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.05.24 0 0 393043

Semmit nem magyarázkodtam, eszembe jutott egy hír a témával kapcsolatban. Én már messze járok, már azon gondolkodok mennyi lehet az elektomos ellenállás egy csillag középpontjában. (-:

Előzmény: advocatusdiaboli (393036)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.05.24 0 0 393042

Az is, de az tudhat nem tudom hány de több mint 50% ot az ilyesmi nem optikai pumpálás, kémiai lehet.

Na de abban egyetértünk, hogy a rossz hatásfokú tükör ebben az esetben 99.999999..% is lehet. attól az ami az egész.

Nem tudom miért jelennek meg időnként ezzel a témával, a lézer nem alkalmas fegyver céljára, legalábbis közel se ideális.

Előzmény: Törölt nick (393033)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.05.24 -1 0 393041

Izrael is lőtt le utasszállítot, régi eset.

Előzmény: rev251 (morális hulla) (393038)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.05.24 0 0 393040

Nem kifogás, ez valami szándékos provokáció, ennyit semmilyen újságíró nem érhet meg önmagában. 

Egyik oldal világos, az északi áramlatnak gáncsot vetni, az hogyan fordul át ide, azt viszont egy zöldkomcsi se tudja. )-:

Előzmény: Salvor2 (393039)
Salvor2 Creative Commons License 2021.05.24 -1 1 393039

"Fehérorosz gépeltérítés: bekeményíthet az EU, Washingtont is sokkolta a lépés"

Amikor az USA keresere az osztrakok a foldre kenyszeritettek egy boliviai gepet (rajta Bolivia elnokevel), akkor az nem sokkolta oket.

Előzmény: Salvor2 (393034)
rev251 (morális hulla) Creative Commons License 2021.05.24 -1 0 393038

Lukasenko elvtárs (hasonlóan Lenin elvtárshoz) jó ember.

Le is lövethette volna.

Ld. Malév 240-es járat, 1975.

(De hát a hidegháború idején az oroszoknak meg az amerikaiaknak is viszketett az ujja, hogy a 6 éves krími esetről ne is szóljunk.)

Vagy Lockerbie, Khadhafi.

advocatusdiaboli Creative Commons License 2021.05.24 0 2 393037

Mert nem minket érintett. Egyébként ez tényleg tolerálhatatlan történet.

Vagy talán szerinted nem? Ebből is képes vagy a végén kihozni, hogy az USA a szemét és az tehet mindenről??

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!