Tudna valaki nekem segítení?
Van egy OleoMac Sparta-26-s fűkaszám. Kellet vennem egy új damilfejet, mert a régi már tönkre ment és csak már az új fajtát lehet kapni hozzá és ez folyamatosan széthúzza a kuplungot, mert nehezebb. Legalábbis szerintem ez a hiba oka. Mit lehet tenni házilag, mert semmi kedvem minden egyes használat után 2000 forintot költeni a javítatására. Újra pedig nincs kb. 100 000 Ft-m!
Gyomstop hatását a tapadásfokozón kívűl nem lehet valahogy növelni?Amennyibe kerül ahhoz képest keveslem a hatását. Eddig bármivel permeteztem szigorúan betartottam az elõírt dózist, kivéve gyomírtás.
Valamint fél literes Pumának a hozzávetõleges árát jó lenne megtudni mivel 2. kategóriás, így nem írnak árat a neten, ahol berendelném meg még önmagához képest is nagy árat mondtak rá.
Még mindig nem csinálom üzletszerűen, és vsz soha nem is fogom már, de több, az ország egymástól távoli részein praktizáló ismerősöm tapasztalatait szívesen hallgatom.
Az sem mindegy ám, hogy az ország melyik részén lejt az a sík:( Baranyában nem fog bejönni még Pécsett sem ugyanaz, mint a II. kerületben Budán (tudom, nyilván nem kellene a kettő között ingázni, csak a kontraszt kedvéért írtam:)). Akár két-háromszoros különbség is lehet - no nem a munka miatt, a fizetőképes kereslet és a kínálat eltéréseinek piaci hatását ki nem kerülheted. A mondott árak inkább az alsó harmadban vagy középen vannak, ha a teljes magorhont tekinted!
A járulékos munkákat, amelyek nem konkrétan a terület rendbehozataláról szólnak (hacsak nem egy szakosodott, jól gépesített, méretesebb társaságról van szó, amelynek a teljeskörű kiszolgálás "napi rutin"), érdemes külön tételként kezelni, mert elképzelhető, hogy nagyon nem éri meg pl. a nyesedék elhurcolása és elrekkentése az adott helyi körülmények között. Persze ha te, esetleg az ügyfél csókos helyben is, akkor könnyebb...
(Az egyik "legjobb" viccet a napokban észleltem. Az egyik kollégám letakarította, az elvárhatónak megfelelő állapotba hozta a telkével határos területet is, zavarta az embermagasságú gaz és következményei. Meg is büntették több mint százezerre, mert utólag kiderült, hogy azt a részt hozzácsapták a Natura 2000-es állományhoz. Közzététel valami cetlin a hivatal folyosóján - ez utólag derült ki, talán emiatt megússza, de csak talán. Eddig csak egyszerűen felháborító a dolog. A röhej az volt, hogy az indoklásban szó szerint az volt olvasható, hogy a "terület engedély nélküli rendbetétele" miatt rótták ki a penitenciát... Nagyon-nagyon alacsony már az a kerítés!)
Segítségképp: 2 ismerősöm van, aki ilyennel foglalkozik.
Az egyik számlával vág útszélt, 13 ft+fa áron, ami beleesik, rézsű, fás-bokros, az mind ennyi. Másik ismerős kiegészítésként kaszálgat, papír nélkül, 20 ft/m2 áron, plusz ha valami extra van, akkor az feláras.
Első tisztítás akár 4-5x annyi is lehet pénzbeb/időben, mint egy későbbi karbantartó kaszálás ugyanott.
Igazad van, de a példánál maradva az autószerelőknek is van rezsi óradíjuk.
Visszatérve a témához gondolom alap négyzetméter ár van, abban nincs benne az odautazás, de benne lehet a hegyoldal és sík terület közti különbség.
Fűnyírás esetén is lehet hasonló különbség a tiszta terep és a bokros, építményekkel (játszó tér, hinta, sütögető) közti különbség, bár itt szerintem nincs olyan nagy kontraszt mint a hegy és a sík között.
Hát ez majdnem olyan kérdés, mint amikor megkérdezik az autószerelőt, hogy mennyiért javítja az autókat.
Szerintem nincs egységes négyzetméter ár: ugyanis nem mindegy, hogy sík, vagy rézsűs a terület; egybefüggő, vagy szétszabdalt és esetleg egyik részről a másikra 30 lépcsőfokon kell felcipelni a fűnyírót; vagy esetleg teniszpálya-szerű területet kell nyírni, vagy olyan 500 nm-es területet, ahol 50 rózsabokor, dísztárgyak, stb. vannak és az ember nem győzi kerülgetni, szegélyezni őket; aztán az sem mindegy, hogy csak ledarálni kell gyűjtés nélkül, vagy gyűjteni és ez utóbbi esetben el kell-e, vagy sem szállítani a zöldet. ... és végül az sem mindegy, hogy 500 méterre, vagy 50 km-re kell elmenni levágni azt a nyamvadt füvet.
Szögezzük le: mindig az a legjobb pálesz, ami - van... A többi jószerével képzelgés, a szuperlatívuszokat tartalékoljuk a nagymenő séfek egyfalatos fogásaira. Amelyek ugyan sok mindenre alkalmasak, csak éppen evésre nem. Kerítést szaggatni pedig a legfinomabb ószilvóriumtól is lehet, tapasztalatból tudom:).
Hipotetikus pálinkáról csak álmodozni lehet. A létezőt meg is ihatod, aztán lehet fikázni (akkor minek ittad meg?) vagy dicsérni (és akkor kevesellheted is). Az ivarérett felnőttek pedig előre számolhatnak a következményekkel.
Én például magamban nem iszogatom még hajnalonta sem, legyen bármilyen kiváló. Ha nincs kivel, megvár az, ha jól lezárom, végtére is nem krakkolással készül:).
Remélem, idén utoljára kellett az udvaron nyírni a füvet. Igaz, jön helyette az avar... A tavasszal kiürített komposztáló pedig ismét púpos, pedig több köbméteres...
A legjobb pálinka a törköly,én csak azt iszom.Van idén(is) szilva,körte,barack és szőlőpálinkám,mintegy 50 liter,mindegyik finom lett,de tényleg.Mindet eladom az utolsó cseppig,de én csak a törkölyt iszom meg.A jó törkölynek nincsen párja.Csak nem kell elbaszni ahogyan az évtizedek alatt tették....óborral,aljborrál seprővel és a többi marhasággal.
Affene, bőgetés. Persze hogy van egy rossz érzése a zember fiának, ha üveghangot ad ki magából a moci...
Damillal nagyjából jól kifigyelhetted, hogy terhelve mekkorát pörög a gép, mikor érzitek jól magatokat egymás társaságában. Egyszerűen ne húzd tovább most sem, a (majdnem) terhelés nélküli (túl)pörgetés nem tartozik az ajánlott üzemmódok közé. Igazából ha azzal találkozik a kés, amire szánták, akkor elmarad a visítás, de nyilván nem várhatsz tőle olyan "szép dallamú kaszahangot" (uff, ilyet sem írtam még...), mint amikor féllábszárnyi, szinte egynemű fűben lengeted a vágófejet.
Amikor és amivel én dógolok, fülre az egész jobban emlékeztet a téli tüzelő előkészítésére egy láncfűrésszel, vagy a nótabeli ürgére, amelyik hun megugrik, hun megáll:). Mondjuk nem is homogén libatopültetvény az egzekúcijó tárgya, hanem vadkomló/vadszőlő, borostyán, elvadult málna, potyószilva/akác/bodzasarjadék stb. Már csak emiatt sem húzhatom a gázt folyamatosan, a fene vinné el...
Tudod, mi a vicc? Én itt amolyan alkalmi kényszerkaszásként osztom a zészt, nem úgy, hogy én aztán találkoztam már mindennel (is) meg a kifordítottjával is:( Na jó, elboldogulok, de a józan paraszti észnek is megvan a maga kerítése - én csak igyexem nem átesni rajta, de ha mégis összejön (van hozzá tehetségem...), tanulok belőle. Bár mostanában már felejtek is:(
...ja, és örülök, hogy hasznát vetted a tanácsnak. Végre valaki!
Ha korábban megvettem volna a háromágú mulcsozót, spóroltam volna magamnak néhány munkaórát :)
De szükséges ennyire bõgetni azt a gépet?Emlékszem korábban írtátok hogy úgy van meg a hűtés. Meg gondolom így nem sok minden állítja meg a pengét. De nekem rossz érzésem van tõle.
Ha vastagabb sarjadékok is vannak -amelyek esetén feltételezhető, hogy földben maradt, jól vastag, szívós, elkérgesedett tőkemaradékból bújnak elő-, akkor inkább a fűrész, mert vsz az ilyenek miatt törhetted a fejet is.
A késes megoldás -nem a sima sík háromágú, hanem a hajlított mulcsoló!- is alternatíva lehet, de földközelben igazából azzal is már csak a nyaszatolás lenne az osztályrészed. A fűrészlap fűkaszán egy vaddisznó; ha kételkednél, számos video kering a neten, mire nem képesek vele egyesek:), a kések meg még akkor is erősen visszapofoznak, ha egyébként elbírnának a sűrejével-vastagával is.
Ha a gépedhez mellékeltek egy tárcsát is (tehát már nem is kell költened rá), szerencsésebb egyszerűen kipróbálni, az többet elárul az egészről, mint itt két oldalnyi poszt:). Lehetőleg ne nyomd a földbe, mert azt még a vídiás sem díjazza. Nem biztos, hogy a leggyorsabb, de hogy a legalaposabb, ami után nem kell visszaballagnod egy kisbaltával vagy nagy ollóval, az teljességgel bizonyos.
Megy az prímán kétágúval is, de ahol "laza", lógó indás izékkel meg lengedező ágakkal kell birkózni, sztem is jobb lehet a háromágú. Főleg hogy bírja a géped is:)
Nekem a dikicseles, az kinlodast jelent, a mulcs meg mulch, rindenmulch, azaz fenyokereg. mosoly Gazos, gyokersarjas, elhenyagolt teruletet szeretnek rendbevagni, ugy, hogy amennyire lehet a nyesedeket leszecskazzam. Rendelek akkor egy haromagu mulcsozo dikicskest.
3-4 hozzászólással korábbi videón mulcsozo kés van, a felszerelést is mutatja. A lényege, hogy a vegei lefelé állnak, és mint a videoban is látszik, visz mindent, mint a piros hetes.
A dikics (3 ágú) fekete, a mulcsozó (kétágú) meg kék. ;-)
Na most kicsit komolyabban. A mulcsozó odaver keményen bárminek, mert nehezebb, mivel nagyobb, a kerületi sebessége is több. A dikics arra való, hogy kaszálj vele olyat, pl magoncok,nád, ami már damillal macerás.
Megértelek... Majdnem ötödannyi az ára, mint az egész gépnek - gurul a gyógyszer nagyon!
Edzett acél, már csak a hőkezelés is gond az anyag ismerete nélkül. Magyarul kendácsolás, aminek a vége vsz szártörés. Balu jól írja: az ellenprofil is elhasználódhatott már.
Ha vennél újat, inkább úgy számold a kiadást, hogy hosszú időre megint lenne egy teljesértékű géped, amit pont ugyanolyan bátran használhatnál, eddig tetted.
Dehogy nincs, akadna egy tucat, hogyne lenne. Csak megtartom magamnak, mert ahol ilyesmi létezhet, amúgy is felesleges lenne feltenni őket. Még véletlenül megválaszolnák:(
Mert ahogy látom, nem annyira kuriózum, mint a holdraszállás. Alacsony az a kerítés...
Én a szilvát -ha kevés, azért, ha sok, azért (olyan, hogy elég, nem létezik...)- nem "hígítanám" még almával sem, ami pedig köztudottan eléggé semleges. Feltéve persze, hogy tisztességes - ez többnyire magában elég ahhoz, hogy a többi fölé emelkedjen. A törkölynek is megvan a maga szépsége (ittam én már igazán kiválót is!), főleg mikor végzel a nádvágással télen:) A készletet ne úgy "javítsd" fel, hogy közben a jót lerontod!!! Nem tavalyi benzin az...
Csak nehogy fontolóra vedd Gypsi korábbi ötletét a tankoláskor:).
Persze ha a Sanyi által linkelt videót megnézted, akkor mindegy, jöhet mind a kettő, ugyanoda megy...
A külseje olyan mintha új lenne kepek alapján. Azért adja el mert nagy neki. Vagy csak blabla. Ki kell próbálni meg a kompressziót megnézni. De ezeket már nem könnyebb berantani? Meg ez milyen gép osztrák? Onnan kapta. Alkatrészek hogy vannak itthon hozzá? A husi 545 tel teljesen kompatibilis?
A Nonit a víz lágyítására szolgál, nem tapadószer, bár sokan annak tartják. Tapadószernek az Agrol a jó választás. Olcsó és kevés kell belőle szintén. 0,3%-ban kell a vízhez keverni. Száradás után megóvja a permetet a lemosódástól is.
Én külön kannát használok írtáshoz, így nem kell öblögetni. Eddig csak Nonitot adtam mellé, minden esetben. Olcsó és kevés is elég. Ammónium nitrátból pedig ha jól emlékszem van otthon néhány kiló :D
Valahogy úgy,szegény növény azt hiszi kaját(nitrogént)kap s a pórusait kinyitja. A viaszos felület miatt szükséges lehet tapadószer is. Valaki írta péti só én inkább tiszta ammonnitrátot(34%) tennék hozzá,péti só só-linzi só(28-29%) mészkőport is tartalmaz.
Van egy Hecht 154 kaszám, gyári, eredeti karburátor beállítását tudja valaki esetleg? Sokat szívtam már ezzel , meg a sógor szerelgetésével, alig fél éves a gép és nemigazán akar dolgozni rendesen. Most akkor pörög, ha a tanksapkát fellazítom, akkor is csak amíg teljes gázon nyomom neki. Mintha gyenge is lenne, a másik, 145-öst alig érem vele utol, ami ugye kisebb teljesítményű.
Volt már tavasszal tirisztor csere benne, az szériahibás volt a szervizelők szerint, vittek nekik már vagy hatot előttem, a héten is leáll és csak pöffent, de nem indult. Új membrán készlet van benne, csak jó lenne beállítani rendesen, viszont nem tudom szervizbe vinni a jövő héten, de szükség lenne rá, mert a 145-ösnek a berántója nem jó (péntek 13 volt, mindkettő feladta a munkát).
Eddig problémát nem olvastam a 154-ről, ez meg szinte új, vagy 12-14 tank üzemanyag lett beleöntve eddig.
A nitrogén fokozza a növény növekedési erejét, így a tápanyagigényét is. A pórusok tágításával olyan fokozott anyagcserére kényszeríti a növényt, hogy így a gyökér már nem képes a növény tápanyag és vízigényét ellátni, ezért "megszakad" a gyökere, így kipusztul a növény. A sárgulás -időjárástól és hőmérséklettől függően,- 2-3 hét körül kezd látszani, de a teljes pusztulás csak 4-6 hét után lesz teljes. Nagy melegben hamarabb, hűvösebb időben lassabban történik meg. Felesleges ennél hamarabb újra permetezni.
Glialka= Fozát, 360g/liter glifozát tartalommal. Más csak a gyártó. Sokféle néven kerül forgalomba glifozát készítmény, különböző hatóanyag tartalommal. Fásszárú, sok évet megélt évelő ellen nem elég 1dl/5 liter töménység. 3-5 dl/10 liter vízben inkább a javasolt. Ha fokozni akarod a hatást, hogy biztosra menj, keverj bele pétisót, jó erős 2 marokkal, vagy kb. 20 dkg-ot. Ne felejtsd el alaposan kimosni utána a kannát, mert a pétisó erősen károsítja a kanna fém részeit. 4-5-szöri öblítés legalább kell, mert a glifozát egy nagyon hatásos szer, ha bármilyen kevés szermaradvány is marad, jövőre észreveszed a fáidon. Érdemesebb a gyomírtásra külön kannát használni!!!
S míg szavamat nem feledem, nem adja magát könnyen a rohadék. Kell neki vagy másfél hét, mire fonyadozni kezd. Ennek letelte előtt nem érdemes kiásni, meg ilyesmik, mert akkor pocsékba ment a vegyszer - hiszen nem fejti ki a hatását (fehérjeszintézis gátlás) a gyökereknél, s jövőre ugyanitt. :]
Ammónium-nitrát: Kitágítja a levélpórusokat, így gyorsabban szívódik fel a hatóanyag. Legalábbis ezt mondták, nálam meg bevált.
Sajnos ezt a hajtáscsúcsoktól a gyökeréig meg kell szórni, mert ellenkező esetben tovább él és virul - maximum még rezisztenssé is válhat a gyomirtóra. S hidd el, a levelek fonákja is elérhető, csak megfelelő szögben kell tartani a permetezőt... Ha a szomszéd együttműködik, akkor fólia le (hogy ne a gyep lássa a kárát), oszt' alaposan meg kell locsolni. Ha felszáradt a fóliáról az anyag, akkor összeteker és elcipel. Tokkal vonóval fél nap, csak a szükséges mértékű károkozással. Hajnalban nem érdemes permetezni, a harmat miatt - mert az kissé lerontja a hatásfokot.
Kicsit problemasabb a dolog, mert a borostyan a szomszedban van, az elvalaszto teglakeritest futja be feloluk. Hozzam a felkapaszkodott hajtasok jonnek at, teto ala, ahol sotet van. A satnya hajtasokat imadjak a leveltetvek, amik mindent osszespriccelnek a ragados valadekukkal. A szomszed egyuttmukodik a kiirtasaban, de azert megsem randalirozhatok naluk szabadon. Ecet, es hasonlok kizarva, a levelfonak nem elerheto. Megprobalok egy tomenyebb oldatos vegyi tamadast, par nap mulva megismetlem, es azutan megprobalom labon loni. Koszi a tanacsokat.
Sziasztok! Létezik olyan lombfúvó fűkaszára, ami a damilfej helyére megy fel?
Kombi kaszákhoz van ilyesmi, de ott ugye a szárra csatlakozik rá, nem a szöghajtásra.
Amíg vegetációs időszakban van, addig 4%-os glifozát oldat (ehhez kevesebb egyszerűen nem elég) + permetezőnként egy marék nitrogén műtrágya (permetezés után a permetező bő vízzel kiöblítendő, mert beleszárad a műtrágyamaradék) vagy 'tapadó'. Érdemes a levél fonákja felől próbálkozni, mert ellenkező esetben nagyon sok permetlé pocsékba megy. Ha tavasszal netalán kihajtana, akkor ismételni kell. Ha véletlenül le lett szabdalva a teteje, akkor meg kell várni, amíg közepes méretű lombot hoz, mert ellenkező esetben nem lesz min felszívódnia a gyomirtónak. A vadszőlőnél és a komlónál mindegy, de ennek a jószágnak viaszbevonata van odafent és lepörög róla a permetlé.
Glialka a legjobb megoldás szerintem , de ne várd hogy egy fújásra kimegy, valamint ilyen idõtájt ne sajnáld a szert. Én 5 literhez adok egy decit, mondjuk az Fozát nevű szer, a hatóanyag egy ugyanaz de lehet ez nem olyan tömény, az ára is majdnem a fele. Én vadszõlõvel kűzdöttem ami hasonló, az sem adta magát könnyen de végül kiment, a borostyán keményebb lesz valószínüleg. Kisebb gyomokon nálam bevált a 20%os ecet higítás nélkül, de akkor alatta esélyes hogy jóideig nem nõ majd semmi. Ebben az esetben a probléma az hogy szétmarta a permetezõm, de nem is öblítettem el. Ja és messzirõl érezni plusz ha az ember olyan hülye h. a permet fölé hajol még a szemét is csípi. De azért a többi kollega lehet jobban tud segíteni.
A hajtókaron azért nincs tűgörgős csapágy, mivel abból nem lehet osztott kivitelűt gyártani. Max. egy helyen felhasítottat készítenek, ami átmérőben enged pár mm tágítást. Ilyet használnak pl. a haszongépjárművek tengelyeinél (ZF Eger), ha a konstrukció kialakítása ezt igényli. Na most a hajtókarnál teljesen szét kellene nyitni, hogy tengelyre merőlegesen rátolható legyen. Na ez nem megy, marad a siklócsapágy.
Szerintem azért, mert a siklócsapágy kenése mégsem olyan egyszerű. A tűgörgős tárolja a belejutó olajat, a sikló meg nem. Szóró olajzás nem igazán műxik két illesztett felület között. Oda nyomás kéne, hogy bejusson..
Érzek itt némi amáliát a hajtókar csapágyai körül, pl. a felső miért is lett kivétel nélkül tűgorgős? Úgy tudom a siklónak nagyobb a radiális terhelhetősége. A felső nem forog körbe, csak néhány fokos alternáló mozgás van. Ennek kenése könnyedén megoldható. Mégis, újabban csak tűgörgős kerül felülre is. Vajon miért? Biztosan van gyakorlati oka, de előttem ez még titok...
Nyugodtan használd 1:40 keverékkel, a pingpongok csak azért írják ezt a marhaságot, mert úgy bármilyen olajjal elmegy. Régebben volt nekik olyan használati, hogy spéci fűkasza olaj 1:40, minden más 1:25. Mellesleg a kaszák szerkezeti elemei se indokolják. Régen a Trabant 1:33 volt, amikor még siklócsapágyas dugattyúk voltak benne. Aztán amikor tűgörgős lett, 1:40. És akkor még csak szar olajok voltak. A kaszákban természetesen tűgörgő van.
Szerintem, -aki nem egy kenesi szakember- ne a megszokas megszakitasa miatt ne terj az 1:25-os keverektol, hanem amiatt, hogy a gyarto azt javasolja. Legfeljebb a szezon leveszed a kipufogot, es megnezed, hogy van-e benne valami lerakodas, es raersz azutan higitani a benzint. Ami szoghajtast illeti, valoszinu a bolcsozsir is megteszi, nem hiszem, hogy kulon fejlesztenenek szoghajtaszsirt, viszont annyira marginalis koltseg, ugyhogy nem rokkansz bele, ha azt veszel, amit a csomagolas miatt kenyelmesebb bepasszirozni a fejbe, szemben a csavarhuzoval, lapoccal, vagy fecskendovel valo szarakodassal.
Van egy 50 cm3-es kínai fűkaszám, amit a kezelési könyve szerint 1:25-ös keverékkel kell használni. Nemrég azt mondta nekem egy maszek szerelő hogy nyugodtan használhatom 1:40-el vagy 1:30-al is mert jobban kokszosodik 1:25-el. Szerintetek változtassak a megszokott keveréken?
Másik kérdésem hogy szöghajtásba mindenképp direkt szöghajtás zsír kell, csapágyzsír nem jó bele esetleg?
Mi a különbség az tavaszi és az őszi kikerics között?
Én színre-formára-zöldjére teljesen egyformának látom őket, főleg hogy pontosan ugyanazon a partoldalon virítanak tavasszal és ősszel is. Elképesztően szép és hangulatos növényke, tele lakmározó méhekkel. A "tavaszi" tudtommal védett, az őszi meg nem... Én mindenesetre azt mondtam, hogy akkor nyírom le, ha a terület gazdája abból csinál magának salátát. Azt írja a zirodalom, hogy hazánk legmérgezőbb növénye (hívják kutyadöglesztőnek is) - no, azok sem bicikliztek még királydinnyés réten...
Ez az... Korai neveltetésem részeként tanultam (se bölcsi, se óvoda, de ha figyelmetlen voltam, tikxarba léphettem meztéláb!!!), hogy általában nem magukból a dolgokból, hanem a mennyiségükből-méretükből adódnak a problémák. Francot sem értettem belőle (ahogy az arany középútból sem...), de ahogy nőttem, sok mással együtt ez is leülepedett (pl. "ne sokat járasd a pofád, mert..."). Végül mára nagy filozófiai igazsággá kristályosodott.
Szóval nem az a baj, hogy mindig van pálinka a háznál, hanem az, ha kevés:)
Próbálkozz egy kicsit - az enyémben pl. torx volt, le is cseréltem hirtelen:)
Okosan mondják, az a harang bizony kóvályog egy picit a helyén, tengelyirányban előre-hátra is mozdul (szintén árnyalatnyit!). Szóval ha nem lötyög-verődik, hanem érezhetően-láthatón egy-két milliméternyit mozdul a harangperem, illetve néhány tizedet föl-le, az teljesen normális, sőt! Ha sikerült levarázsolnod, nehogy alátétezz összeszereléskor, csak ártana! Olaj vagy zsír se kerüljön a belsejébe, a kihulló fémpor is természetes származéka a működésnek. Ahogy az a szentségelés is, ami az esetleges rugó- vagy pofacserét kiséri:)
Haat ooo reszben igy van, masreszt azert ki lehet alakitani valamifele egyensulyt a termeszet es a gazdalkodas kozott. Tkp. a termesztett novenyek is novenyek, elletnak bizonyos fajta misszios szerepet, es a legelok, kaszalok sem kifejezetten artalmasak, azokban is kialakul valamifele biotop. mosoly Az biztos, hogy a csirkebel kornyezetbaratabb lenne a muanyag damilnal. A marha is kisebbet fingik, ha a legel. Ott is a mertektelen intenziv tenyesztes a karos, a ki tudja milyen osszetetelu nevelo, hizlalo, szoptato, es franc tudja milyen tap, illetve a tulzott celluloz bevitel. Arrol nem beszelve, a kezi kaszalasnak komolyabb a sporterteke, mint a pofogosnek. Ja, amugy a jo kaszas gyorsabb, hatekonyabb a 2+ LE-vel hajtott kaszanal. Vagy a kasza hatasfoka igen szar, vagy doppingolnak a kaszasok, es felnyomjak magukat 2 LE fole. mosoly
...arra a felhasználóra gondolsz ugye, amelyik más fejét használja gondolkodásra? Akad belőlük rendesen.
Amúgy sincs ez az egész rendben. Maga a kaszálás, de általában a gazdálkodás, kertészkedés és a lakóhely "karbantartása" is kifejezetten romboló... Igazából a környezetnek úgy nem ártasz, ha nem is vagy. Ha ezt kétségbe vonná valaki, felidézném neki, hogy kedvenc kullancsaink ellen amiatt tiltott a radikálisabb fellépés, mert pókféle az az átok dög. Magyarán még miszerintünk is mi vagyunk az útjában, nem az (a dög) a miénkben. Van ugyan már specifikus gyilkolószere is, de azt annyiért mérik, hogy inkább az enkefalitisz.
Az más kérdés, hogy a zemberiségnek legalább kétharmada (beleértve engem is) tök feleslegesen lébecol a Földön. Ami túlszaporodott, az csak árthat - legyenek bármilyen természetesek a céljai vagy nemesek a szándékai, ha túlnövi a környezete számára még elviselhető ökológiai cellát. Szerintem...
Most megyek, megélezem a kést és lenyírom a füvet, kiszórom a csigacsemegét, megejtem a privát vegyi szúnyog- és kullancsirtást az udvarban-kertben. Majd jön új pók a hülye füvönülők helyett...
Én nyócadikos, a kémia szakkör vezetője pedig valahányadikos gimis. Hát akkor frakcionáljunk, szólt a hölgy (erről azidőtájt senkinek eszébe nem jutott volna a parlament...). Lombikba nyersolaj, gumidugó, spirálcső, Bunsen-égő. Szortyogott-párolgott is a lötty rendesen, a csőből volt ami kifújt és szaga is volt, vagy kicsepegett, de volt ami benneragadt. No, ebből lett a buli: az üvegspirál a paraffintól úgy eldugult, hogy a lombik egy idő után kidugaszolta magát, a cucc meg a plafonon kötött ki.
A csaj tudhatott valamit, mert még ő sem volt az experimentum hatótávján belül:)
Ez egy tisztességes(!) mestermunka. Ami ugye egyetemes alapja a művészeteknek is, legalábbis sokáig úgy tartották, hogy ha erre nem képes valaki, ne is akarjon művészkedniy...
Ha anno így álltak volna hozzá a messzi Bécsnek büszke akadémiai okostóniai, lehet, hogy még mindig csak a Nagy Háborúról tanítanának baromságokat. De nem, ők kifinnyázták a zurat, az meg később tankkal ment hazalátogatni. Nem tudhatták ugye... Amit viszont tudthattak volna, azzal nem éltek. Merthogy abból az időből több "befutott" művész ehhez képest is alja produktumát viszont éljenezték. És azokra a művészekre-művekre ki emléxik?
Azt mondják, hogy a történelemről kár feltételes módban beszélni. Aha, mert olyankor direktben ki lehet mondani, hogy nemzeteink nagyjai -tudod, akik mindig megmondják a tutit, és aki nem ért velük egyet, az sült tahó- ugyanolyan rongyok, mint bárki más.
Egyszer próbáld napelemről tölteni, sose fogod másképpen ! Átalakítja az ionos szerkezetét, csökken a belső ellenállása, és nő a kapacitása. Igazi csoda!
Ha jól emléxem, ezt régebben szinte valamennyi műanyagra mantrázták - talán az egy teflon kivételével. Aztán jön ez a kekec bagázs, és jól megmondta, hogy mégsenem, jabocs, minden tele mikroszemcsékkel. Merthogy felaprózódik meg ehhez hasonlók, aztán már a mélytengeri üledék tetejét is arasz vastagságban lepi, vele töltődik a Mariana-árok, a halaknak meg belőle van a szalonnája, ha nem döglenek bele. Esztet mongyák. Sőt, kitalálták, hogy az eleve lebomlóra gyártott műanyagok sem eleve lebomlók, mert van olyan fázisuk, amikor belekerülnek a biológiai körforgásba, marhabélszín vagy libazsír lesz belőlük, mi meg jól a képünkbe toljuk. Erős UV köllene, hogy gyorsabb legyen a folyamat, de ezt elcsesztük, mert megmentettük az ózonpajzsot.
Én meg aszondom, hogy a zannyuk valagát. Azt vizsgálják, abban mennyi a műanyag.
Amikor ezertonnaszám megyen a műanyag palack meg mittoménmi a tengerbe, nagyvíz után zacskófával van tele az ártér a folyópartokon, meg még a szomszéd Bözsi mellye is műanyagból van, nehogy már az a pár tonna damil számítson, aminek ráadásul pont az az alap életciklusa, hogy hasznosan menjen veszendőbe, ráadásul nem nagyon létezik alternatívája. Bár ami azt illeti, az ilyenekkel bérkecskét tartatnék, bizonyítékként, hogy elég zöldek.
En a vitat nem tartom balhenak, vagy ellensegeskedesnek. A vita, ameddig vita, es nem civakodas, gyalazkodas kifejezetten hasznos szellemi torna. Mi nem csusztunk bunko veszekedesbe, alpari acsarkodasba, egyszeruen mas a velemenyunk. mosoly Azert nem irom rendszeresen, hogy szerintem, mert ha a sajat nezetemet, tapasztalatomat irom le, az magatol erthetoen az en sajat allaspontomat tukrozi. mosoly Termeszetesen barmikor szivesen megiszok veled egy beke felest, anelkul is, hogy haragban lennenk, csak ugy preventive. Sokezres hozzaszolas utan mar megtanultam, hogy ezeket az internetes forumokat nem kell mellre szivni, ha valaki nagyon hulye, kekec, azt hagyni kell a fenebe. En eddig sem haragudtam, hiszen bekesen molygok folyamatosan. A masik lenyeges szempont ilyen esetekben, senki nem fogja senkinek a kezet, mindenki olyan eszkozt, anyagot vasarol, hasznal, amilyet csak akar.
A MIA motor -no meg a körmös Hoffer- ha kellett, még cefrével is elment, de én leginkább pakurával láttam itatni őket (a cefréről már a régiek is tudták, hogy sokkalta érdemesebb célokra is felhasználható). A gázolajtól tán fel is robbantak volna:)
Az iskolánkkal szembeni lakóház-telek gazdája MIA-t használt vízszivattyúzásra a telke végén elfutó árokból. Hogy ne zavarja a pöfögés a tanórákat, a kipufogót levezette - a vízbe. A hangos töf-töftötöf ott halk prüszkölésre váltott, a füst és a vele szállított egyebek közben jól láthatóan belemosódtak a vízbe (amivel locsolt...). No, abban szúnyog meg nem telepedett egy ideig.
Még hogy buták lettek vóna a régiek... Üzemanyag természetadta formában, rovarirtással kombinálva!
Apropó, múltkoriban épp a zindkszen éppen arról cikkezett valaki, hogy micsoda hihetetlen, orbitális barbárság a fűkasza: zajos, légszennyező, büdös, ráadásul műanyagot szór szét eszméletlen mennyiségben. Szóval olyannyira környezetszennyező vagyok, hogy szégyenemben el is bújtam egy időre. Aztán merengés közben felrémlett egy futurisztikus kép: a cikk írója térdepel a gyepen, időnként lehajol és legelget. Ez kizökkentett: nem a gyapja teszi a birkát.
Hat ugye az attol fugg, milyen aram koszal a drotban. A kujbisevi szeszelyes, vagy valami utos norveg-fjordi, lapos german napelemes, inotai hullamos, vagy paksi vizhuteses. Monnyuk ezek mind agyonvagjak a savas akksit, idovel lugos lesz bennuk a kensav. Ha biztosra akarsz menni, akkor egy egyhengeres Mia motorral hajtott Zil generatorral kell az aramot megtermelni, de szaporan, mert csak ujholdkor erdemes begyujteni az elektronokat, kulonben szart sem er az egesz. Innen mar gyerekjatek. Az osszes mehet bele egy Tesla akkumulatoraba, ahonnan egy Bosch inverterrel felnyomod 230 valtora, es egy lengyelpiacos ruszki toltovel kozvetlenul atnyomhatod az energiat az akkumulatorodba.
Ha korulmenyesnek tunik a megoldas, akkor ott a tajjellegu magyarpatkos. Fogsz ket lopatkot, szigteletlen drotot tekersz rajuk, es felhajitod a hazad elott futo ket vezetekre. Se EON, se TITASZ, szabadon armlik az ingyen energia.
Körösztapám a hatvanas években -amikor a bukósisak még kötelező sem volt- élte motoros korszakát. Csepel, Panka, ami akkoriban járta. Drága holmi volt, télire elrakta tele tankkal, hogy ne rohadjon a tartály. No, ez az első rejtély.
Aztán tavaszonta, ahogy az öregkori reumát megelőző jégergatyát már nem köllött a nadrág alá venni, előtolta a pajtából, szívatott, megmozgatta kicsit hidegen, aztán - berúgta. Ha nem indult azonnal, annak motorikus oka volt -legtöbbször a gyújtás körül-, de javítás után addig ment, amíg az őszi benzin el nem fogyott a tankból. Végre kiélhette vágyait...
Vsz az a keverék ugyanúgy jó lenne a mai masináinkba is. Csakhogy fejlődtünk... Igaz, ahogy vénülök, egyre kevésbé értem, mitől is jó az nekünk, csak hát mit lehet tenni? Vagy télleg hajrá Tesla?
Kérdésem lenne, bár egy kicsit OFF itt, de az alanti hosszabb (és várhatóan ismételten felbukkanó) témához átlósan csatlakozik.
Egy akkut az ELMÜ-ÉMÁSZ hálózatáról szoktam tölteni, de a múltkor úgy adódott, hogy néhány alkalommal kénytelen voltam az EON-ra csatlakozni. Láss csodát, mintha megtáltosodott volna az akku!
Hmm. Zilált vagy mióta kihajítanak időnként. Tán még kihajítás előtt lesz időd megírni, hogy ha 2 db makár gyűrű nagyon drága, akkor 2 db Stihl gyűrű miért nem az 7200-ért.
Nem kell elnezest kerned. Valoszinu nem fogalmazok tisztan, es emiatt felreertheto, amit irok. Itt mar a benzinen tul, a vita lenyeget nem erted, vagy en nem tudom pontosan megfogalmazni. Az, hogy neked nincs bajod a 100-as benzinnel rendben van. Irhatnam azt is termeszetes, mert meghaladja az olyan egyszeru motorok igenyet, mint a ketutemu munkakepek, vagy a nalunk elterjedt atlagos teljesitmenyu autok motorja. Egy ilyen egyszeru motorban nem idez elo semmi javulast, nem noveli sem elettartamat, sem a teljesitmenyet, viszont dragabb. Nem lesz tole rosszabb a geped, de jobb sem, tehat a semmiert adsz ki tobb penzt. Azt, hogy a benzinnek mik az osszetevoi, egyreszt sosem tudjuk meg, mert maga a benzin eleve egy osszetett anyag manapsag, masreszt adalekoljak, ami cegenkent valtozik. De meg ez is mindegy, ha teljesiti az adott normakat. Ha egy uzemanyag (95-os benzin) objektiven szar lenne, akkor azt jelenteni kellene a fogyasztasvedelemnel, vagy a fene tudja milyen forumon. Ha neked van a birtokodban olyan gep, amit rendeltetesszeruen hasznaltal, es bizonyithatoan a benzin tette tonkre, akkor karteritest kovetelhetsz. Monnyuk a rendeltetesszeru uzemeltetesbe beletartozik a megfelelo keveresi aranyu uzemanyag is ketutemu motoroknal. Te arra biztatod a forumtarsakat hasznaljanak 100-as benzint, mert neked nem volt vele bajod. En meg azt mondom pazarlas, mert megteszi a 95-os is, amit eloirnak, mert tokeletesen mennek vele a motorok. mosoly
Ugy gondolom tulbeszeltuk a temat, mindenki valaszthat maganak eszkozt, uzemanyagot. Befejezesul elmeselem tobbszor jartam Eszak-Afrikaban, a Szaharaban, ahol egy itteni aggodalmaskodo sofornek elkepzelhetetlen viszonyok vannak minden teren. Ennek ellenere ott is mennek az autok. A sivatagban foldutak futnak homokban, sarban, kovek kozott, nehol vannak uzemanyag depok, valoszinu illegalisak. Muanyagkanna-hegyekben az uzemanyag, kut sincs. Ott aztan nem tudod mibol hany szazalek van a benzinben, megis mennek tole a motorok. Mindenfele motor, a legkorszerubb motorbicikliktol a premium terepjarokig minden fut, es persze 30-50 eves olasz es francia kocsik, meg Ladak. Kubaban meg szornyubb a helyzet itteni mercevel merve. Ha ott mukodik minden, akkor abbol nekem az kovetkezik, itt estunk at a Henkel haziasszony tisztasag idealjaba, ami egyszeruen nem eletszeru, nem eletbarat. Ott pedig menni kell egy autonak, mert nincs sarga angyal, meg nincs kit lestoppolni.
Persze, persze... csak épp 10 évvel ezelőtt a 2 évre letámasztott maserati a Shell v power 100-as benzinnel a tankban simán indult, (toyota passz, mert azzal azért 2-3 hetente elmegyek a SPAR, TESCO. LIDL felé egy nagyobb bevásárlásra, a napi cuccokat hazaviszem az 500m-re lévő kisboltból gyalog...) most meg az ugyanannak hívott benzinek (de amúgy nem csak a shell, hanem a mol, meg az ömv is szarabb mint régen) érezhetően szarabbak.
Nem, nem életszerű hogy figyelgessem mikori a benzin a kocsiban, meg az sem hogy adalékolgassak ha kell ha nem, meg az sem ha valamelyik benzin véletlen jobb lenne akkor azért autózgassak huszon-harminc kilométereket...
Régebben állítottam hogy jobb volt a prémium benya, és az is volt, de legalább benya volt és tartósabb, ma meg már az is szarabb. Lényeg hogy most azt mondom hogy mindegy mit vesz az ember, csak nem kell tartogatni sokáig. (én maradok a prémiumnál mert a shell van közel, és a 100-ast szoktam meg)
Ha mar teszt, sok evvel ezelott valamelyik autos ujsagban olvastam egy benzintesztet. Egy preciz vezerlesu negyutemu Honda robogoval vegeztek, ott nem a benzin tartossaga volt a kerdes, hanem a teljesitmenyre gyakorolt hatasa. Nem irom le a tesztet, mert hosszadalmas, a lenyeg, hogy korultekintok voltak, es sok meres atlagat vettek minden benzinfajtanal. Tok egyformak voltak, a mezei MOL-t, es Shell Racing izet is beleertve. Semmifele teljesitmenynovekedest nem okozott egyik sem. Persze mindig voltak profik, akik ereztek, hogy megtaltosodik a kocka Lada a Shell-tol, vagy OMV-tol, de kellenek ezek a varosi legendak, kulonben nem lehetni eladni a szart aranyaron. Egyebkent az ukran lukolaj Belgiumban is ott van, eveken at toluk vettem a gazolajat, semmi gond nem volt vele. mosoly
Azért tudod ez érdekes. Fetreng itt az udvaron pár fajta kasza, de csak egy képes arra, hogy szinte BÁRMIVEL elindul. És ez a Komatsu. Fontolgatok egy olyan tesztet, hogy a kiürített kaszába PÁLINKÁT töltök, és beindítom többek okulására. ;-)
Főleg, ha ez még az eredeti Lukoil benya volt, ami tisztességes iparosmunka, leszarva a MOL simlis szarból is várat építünk tipusú krakkolását. Mert az eredeti Lukoilnak már a szaga se olyan volt. NEM IS DÖGLÖTT BE !!!
Igen, aztan feladni eretsegi feladatnak, hogy mi van akkor, ha feleves MOL benzinre ratankolsz 15 liter Lukolaj naftat, amit kethonapja hozott a tartalykocsi a miatyankpusztai falusi kutba, ahol nem forog ugy az uzemanyag, mint az M7-esen juliusban.
Hát ... tudod nekem erről egyéni véleményem van. Először is panaszkodik függetlenül a saját tapasztalatától, mert ez trendi. Aztán meg ez "baromi drága, vegyen, akinek hat anyja van!"
A nagyobb oktánszámú benzinek hamarabb romlanak! Ha ritkán tankol az ember érdemesebb a kisebb oktánszámút illetve a lent is említett konzerválót használni.
Van egy makita dcb 4010 es fűkasza. Szétszedtem lemértem a dugattyút 39,780 volt van a oldalan ket függőleges csík. Nem olyan mél. Elég ha csak gyűrűt cserélek vagy dugattyút is kell? A gyűrű 6000 ft nem sok kicsit?
Fűkaszánál semmi, OFF családi (2006-os toyota yaris) bevásárlós autó pár éve (mióta van a 100-asban etanol) furcsa problémákat dob időnként, jellemzően hosszabb állások után. Indítási problémák, ingadozó alapjárat. Általában 30-40 litereket tankolok, ez 2-3 hónap alatt fogy ki - 12 éves autóban van 35.000 Km - tankolás után 1-2 hónapig minden patent, ha tovább van benne a benya akkor elkezdi a hülyeséget random. Autó volt szervizben - többször - minden fasza. Hibaelhárításnak bevált a rátankolás, a friss benyával a probléma elmúlik. Tudom, sűrűbben kéne tankolni, vagy többet menni a kocsival :-)
Pont azt mondom hogy már a 100-assal sem vagyok elégedett :-( Mondjuk a fűkaszába oké, általában amennyit veszek, bekeverek el is fogy... összehasonlítási alapom meg nincs mert nem veszek 95-öst, - sose vettem - szóval passz :-)
Ezek a sportágak BENZINMOTORRA vannak kitalálva. Vagy van közöttük diesel??? Mert ugye a Le Mans jó példa arra, hogy a benyás motor nem ellenfél a dieselnek. Jó, persze csak a diesel kisebb fogyasztás miatt. És ez a baj az alkohollal is, mert annak még nagyobb a fogyasztása.
Ertem, hogy te 100-as uzemanyagot hasznalsz, es nincs vele bajod, de ez nem erv a 95-os ellen. En sem vagyok a magam ellensege, ha eszrevennek barmilyen problemat, valtanek. mosoly
Ami az optimalisnal koltsegesebb, az pazarlo. Nyilvan nem vagna a foldhoz par tiz forinttal tobbet kifizetni a dragabb uzemanyagra, de, ha az embernek vannak elvei, akkor ragaszkodik hozza. mosoly
Nem az 5 százalék etanol miatt döglik meg a benzin, hanem a szar labilis alkotórészektől, ami a krakkolásnál keletkezik. Neked ismerned kell a Stihl benzint, az is 95-ös, de ALKIL benya. És nem romlik meg. Aztán meg kaphatók konzerválók, sőt, jobb olajokban benne is van. És akkor sem romlik meg. Akkor az agyonveri az alkoholt? Vagy mi?
Szerinted, illetve szerintetek Magyaroszagon az autok, funyirok, lancfureszek es fukaszak hany szazaleka megy 100-as benzinnel? Az autoforgalmazo markakereskedesek, szervizek jeleztek mar a MOL-nak, a hatosagoknak, a fogyasztoknak, hogy a 95-os benzin karos az eszkozokre, rozsdasra marja a tankjukat, tonkreteszi a motorokat?
De felolem azt tesztek a kaszatokba, amit akartok. Meg egyszer elmondom, nekem, es a kornyezetemben levo felhasznaloknak nincs vele bajom. Oreg gepeim vannak, sosem csereltek bennuk az uzemanyaggal erintkezo alkatreszeket. Rengeteg olyan eszkoz van, amiben sokaig all az uzemanyag, nem tudok rola, hogy gond lenne veluk. Tuzolto szertarban tarolt kocsik, benzines aramfejlesztok, katasztrofa eseten bevetheto szivattyuk, kompresszorok stb. ezek egyik resze dizel, a masik benzines. Ezekkel nem a beveteskor szarakodnak, ezek bevetesre kesz allapotban varnak.
Elmondtad a lényeget, ha elfogy a benzin, akkor mindegy. De ha bent marad, akkor jobb a 100-s benzin. Én a robogóba is 100-s benzint nyomok, így tavasszal nem kell a zöld trutyit takarítani a karburátorból. Ez természetesen legyen mindenkinek a saját döntése. ;-)
Üdv,mosolygós kolléga...!Sajnos,nem ok nélkűl ajánlják a százas benzint-nem az oktánszám miatt,hanem,ahogy irták a kollégák,az adalékolás miatt.Alapban friss benzinnél is "mar" a belekevert kukorica szesz-viszont ha áll a benzin,az a maró hatás csak nő és csak nő...és mar szét mindent...elsősorban a gumi alkatrészeket támadja...részleteznem nem kell,tudod,mik azok...na,a százasban kevesebb a kukoricás adalékolás.É
rtelem szerint ezért stabilabb a minősége hosszu távon...mondjuk,optimális esetben talán kibirja a gépben felejtve ösztől tavaszig...talán..
Saját esetem,nem kasza,bogár motoros mini kombájn,95-öst tankoltam bele,mindig azt szoktam,ólompótló adalékkal.50 literes a tankja,40 l maradt benne tavaly előtt,elfelejtettem kivenni belőle...aztán tavaly nem ment,idén meg be akartam üzemelni-nem ment...a benne levő benzin rozsdásra marta a tankot,eldugitott mindent...leengedtem egy kannába a cuccot,majd mosni jó lesz,mert nem is gyullad meg...olyan lenolaj szerű az anyag...persze,ez durva példa,nem is mindennapi,de ez van-nem mondom,a százassal jobb lett volna,mert két év az két év-de talán igen...
Szóval.aki sok benzint használ,mindig frisset vesz,ki is használja,mielőtt megromlana,annak mindegy talán...aki meg nem napi friss benzin szintjén van neki talán némi segitség lehet a százas benzin használata-én használom és ajánlom másoknak is..
Vannak stabilizáló adalékok,most is próbálunk ilyent,milyen a valóságban-majd meglátjuk-nekem,ha a kisgépeknél nem karburátor javitással indul a szezon,már segitség is lehet...más meg ugy tankol,ahogy gondolja-ott és azt,amit...én egyelőre a kisgépeknél maradok a százasnál...
Van ismerős a benzint gyártó DUFI-ban...pontosan tudja a kiadott minden friss benzin azt az értéket minőséget,amit annak tudnia kell-két három hónap mulva mit tud,az meg már őket nem érdekli...az más téma...
Mit irtam,az saját tapasztalat-tehát nem kell megcáfolni-sem mellémagyarázni...okulni és tanulni kell belőle...vagy várjuk az olyan megoldást,ami segit ezen a benzin problémán-azon kivűl,hogy mindig friss legyen a gépben...meg a kannában is...mosoly..!
Hát sajnos ezt rosszul tudod, az etanollal is javítják az oktánszámot, mióta az ólom tetraetilt betiltották. A hőértéke kisebb, de azzal biztosan nem csörög.
A gumit eszi meg. Az meg egyetlen helyen van, a membrán. Amikor autókhoz kezdték árulni ez volt a választóvonal. Szervizekben átalakítás címén kihajították a szelepszár szimeringeket, és raktak bele olyat, ami bírja. Aztán az AC pumpa membránja, és kész is.
"Szerintem qrvára nem mindegy hogy melyiket használom."
Nekem teljesen mindegy melyiket hasznalod. En kozekvensen a 95-ost hasznalom, nincs vele baj, nem okozott eddig semmifele meghibasodast. Szerintem szabvanyban rogzitett mit kell teljesitenie egy benzinnek. Nalunk Szaszhalombattan gyartjak a benzineket, a kulonbozo forgalmazok adalekoljak, es sajat markaneven forgalmazzak. Az alapja minden ugyanaz, azonos oktanszam alatt. A dragabb benzin nem okoz semmifele karosodat az egyszerubb motorokban, de teljesen felesleges. Onamito pazarlas. Azzal nincs baj, hogy te azt hasznalod, inkabb az a karos, hogy megalapozatlan teveszmeket probalsz elhinteni. mosoly
Ha veszel egy karbi felújítót van benne két garnitúra membrán. A fekete benzinhez, az átlátszó TISZTA etanolhoz. Nem eszik az meg semmit, max felszedi az összes koszt a tankból, csövekből.Meg a vizet is.
A premium benzin nagyobb suritesnel nem lobban be az osszenyomott forro levegotol, csak a szikratol. Jobban vezerelheto az eges ezekben a speci motorokban. Lehet tobb az etanol a 95-osben, de en mindig ezt hasznalom a fukaszaban, es a benzines kocsimban is. Soha nem volt meg vele bajom egyik motorban sem. Engem a tapasztalataim vezetnek, de ettol fuggetlenul felolem tolgyfa hordoban erlelt 100 eves kokenypalinkat is tehet mas a gepebe, szerintem pazarlas, oktalan pazarlas. mosoly
Buza aratashoz en is 100-as benzint tennek bele St. Istavn tiszteletere, de a gyephez eleg a 95-os, ahogy a kaszaba is. Tok felesleges ezekbe az ipari gepekbe premium benzint tenni, nem kifinomult motorok ezek. Egy kihegyezett, kopogas-erzekeny motornal mas a helyzet, de azokkal nem gazt nyirnak.
Kiváncsi voltam mikor lesz hogy hülye kérdést teszek fel és megkapom, de egész jól bírjátok. Legalább adtam egy jó témát :)
Egyébként hozzá vagyok szokva a szar melóhoz, kibírtam volna egyszer hogy húsz kilóval nehezebb vagyok az aprított dudvától.
És énis hízókúrán vagyok, az 57 kilómmal (mikor dolgoztam a közel 10 kilós géppel elgondolkodtam h. nem épp rám méretezték hihi)és szintén utálom a hideget, és énis lakókocsiban lakok hahahah.
Következõ:
Fűnyíró, 4 ütemű természetesen, mit szólna a 100as benzinhez?Csak mert a nagy kaszához a bótban ilyen benzint ajánlottak és megkönnyítené a dolgom ha egyfajtát használnék, még ha egyiket keverve, akkor is.
A karburátor a tank felől a külsővel megegyező nyomásra számít - a szipózást a benne képződő alacsonyabb nyomás végezné, de hát az annyicska, amennyicske, ez nem egy AC-pumpa... Az ilyen töredék mb nagyságrendű nyomáskülönbségekkel vezérelt külső szelep működése a "csavaros" megoldáshoz képest hosszabb távon jóval kritikusabb, cserébe legalább drágább. Na jó, nem a sarokház múlik rajta, de akkor is...
A lényeg az lenne, hogy a benzin ne menjen ki, a kosz ne menjen be, de a tank szép lassan szellőzhessen. Semmi több! Nem egy tanksapkán látni egy iciripiciri lyukat - és ennyi:)
Felénk tennap ollan üdő vót, hogy egy tankkal legalább két-három zivatart kellett volna átvészelni - másként fogalmazva, az első tank nagyjából elég lett volna délelőttre, a másik délutánra, de abból is vsz maradt volna, ha a zemberünk folyton elbújik az elemek elől. Ha kocsmában töltötte volna az így kieső időt, akkor haza sem megy, csak ha viszik:)
Úgy meg könnyű, ha valaki a legmodernebb usb-csatlakozós, oled-kijelzős smart villámhárítóval felszerelt gyári (=utángyártott) gumicsizmában, űrtechnológiával kaszál. Bár ez az arany csúcs kicsit spórolósnak tűnik (nem vertek át és kínai az a cucc?), oda platinát szoktak tenni, nem?
No de komolyabbra: tényleg nem érzem a legjobb ötletnek vagdalkozni, ha csillógóan vizes a fű -meg tán el is fexik tőle-, vagy még ül a bokrokon a víz. Az utóbbi még csak-csak istenes, de füvet-gazt is próbáltam többször, nyilván kényszerből - hát szentségeltem egy keveset, bár meglehet, hogy a mértékről az egyházi illetékesek másként nyilatkoznának... Még a szórásvédőről is több tenyérnyi nyesedéklepényeket kellett sűrű időközönként lefejtenem. Mivel az a vacak jó nagy, el is nehezült rendesen, mint Juci a szüreti bál után. Gondolom, nem pont az ilyen körülményekre utalsz, amikor azt írod, hogy "borongós csepergős" meg "korai harmatos":)
A szelep az meghatározott nyomásnál , vákuumnál nyit. A csavar meg nem. Ott folyamatosan nyitott a rendszer ha szelel. Nekem ez addig lenne megoldás amíg normálisan nem tudom megcsinálni. Ekecselésnek hívom az ilyet.
Egy kicsit el tetszik lenni maradva. Az en Tesla kaszamnak rezbol vannak a fogantyui, jol elszigetelve egymastol. A hatamra van szerelve egy ezust villamharito arany csuccsal. A villamot kozvetlenul az akksiba vezetem, a gumikegma azert kell, nehogy kiszokjon a szufla a talpamon at a talajba.
Egyebkent a "nedves" kaszalas nem azt jelenti, hogy zivatarban az elemekkel harcolva nekiallok verni a gazt. A borongos, csepergos idot viszont jobban kedvelem, es a korai, harmatos idoszakot. Es igen, nagyon jol szigetelo zsirreteggel vedem magam, ugyhogy inkabb a hideg, mint a meleg. mosoly
Rajtam mínusz öt centi természetadta hőszigetelés (=szalonna) van, emiatt szerintem civilizáció nem is létezhet 20-25 fok alatt. A téltől kifejezetten irtózom. Ezen a nyáron többször előfordult, hogy nem értettem, mi bajom lehet, mitől lassultam, aztán a hőmérőre nézve láttam, hogy közel negyven fok volt abban a qrva felújítandó lakókocsiban, szellőztetve. Harmincnyolc még nem tűnt fel, csak annyiban, hogy amikor kimentem a napra, erőst borzongtam:)
A villámnak mindegy a gumicsizma. Meg általában a nagyfeszültségnek is, főleg, ha vizes a cucc rajtad. Ha teljesen száraz vagy -ami ugye kizárt-, akkor is ott a töltésmegosztás jelensége, márpedig vsz a talajéhoz nagyon közeli potenciálon vagy. Ha az ív egyszer kialakult és te is részévé válsz, akkor nagyjából annyi. Sőt, a közelében sem jó lenni, mert akkora indukált és/vagy lépésfeszültség alakulhat ki, hogy elfüstöl tőle a zember tö...e (a hangrobbanás miatti átmeneti süketség akár jótétemény is lehet, amikor hazaérsz...). Na most abból, hogy a kaszások villám általi elhalálozásának esetszáma eléggé nulla közeli érték (a Blikk biztosan megírná, ha létezik még), én inkább arra gondolnék, hogy olyankor mindenki inkább elhúz a pókba; morog ugyan, de kivárja az alkalmatosabb időt.
Ez a mostani is olyan izés: negyedóránként öt percet zuhog, néha dörög és villog (a kutyák felborítanak), ráadásul annyit látni, mint este nyolckor. Fuj! Elszoktam én ettől...
Ha villamlik gumicsizmat kell huzni. Azert annyira nem dramai a helyzet, ahogy lefested. En peldaul sosem dugom oda az orrom, ahol a kasza hanyja a ganet. Ketsegtelen, hogy megszorja az embert, de igyis-ugyis meg kell furdeni utana. Ha lehet valasztani, akkor inkabb a kasza szorjon meg, minthogy a verejtekemben usszak, a pocsikek marjanak, es a szemcsimre folyjon az izadsag. Szivesebben kaszalnek januarban, de Ausztralia olyan rohadt messze van.
...akkor megkövetlek, hogy ennyire laikusnak néztelek!
Bármikor kaszálhatsz, télen-nyáron. Egyetlen használati útmutatóban sem szólnak róla:)
A Bugacon pl. zivatarkor esélyes, hogy te leszel a legmagasabb pont, de ez nem igazán probléma, a hang már nem fog megijeszteni, másrészt az áram jelentős hányada a kasza felé fog földelődni. Ligetes részen folyton a nyakadba szakad az is, amit addig a fák fogtak meg. Télen gondot okozhat a hó meg a jég, nyáron meg az, hogy elevenen megfősz a gúnyában:) Ha lejtő is van, akkor igen jókat lehet csúszkálni, ekkor a kasza kifejezetten jól jöhet támasztékként...
A közös elemet már Murphy is közölte: nem nyerhetsz. Vághatod a vizes gazt, de hogy nyakig ellep a gyalázat, az garantált. Én még azt is zokon vettem, hogy vizesen nagyobb tömegeket kell a szálnak-késnek megmozgatni, és hajlamosabb az egész levágott dzsuva összetapadni csomókba, de feltekeredni is - meg általában minden olyasmire, amit utálunk. Aminek szárazon csak egy nyissz kellett, ilyenkor jó hajlékonnyá, nyúlóssá válik. De ez sem igazán gond, az idő nagy részében amúgy sem látod, mit csinálsz, mert vagy kívülről lesz maszatos a védőszemüveg/álarc, vagy belülről párásodik be. Nélkülük viszont...
Szóval rohadt meló. Ha elázni kell, akkor inkább belülről:)
(Bocs, éppen zivatar van. A géppel nincs gond, de a hálózat el-elszáll, leállnak a kábelhez csatlakozó holmik. Tisztára tavaszi jellegű idő, szagra, hőmérsékletre, vízhozamra is, csak a tö...m van tele vele már, mert sem nekikezdeni, sem befejezni nem hagy semmit...)
Neeem, már többször is volt szó errefelé a bowdenről. Mit többször, igen soxor - csak hát valóban nem várható el, hogy mindenki visszaolvasson mindent lassan évtizedre visszamenőlegesen:(.
Röviden: felejtsd el, de rögtönhirtelenazonnal.
Még az "erősített" damilokban is csak szénszál van, nem véletlenül. Rengeteg ellenérv van, da semmi másra nem is gondolnál, csak a szétrepülő acélszál-darabkákra, magad is rá fogsz jönni, hogy mindent a rozsda sem fog elintézni. Emiatt még kínaiból sem kapsz ilyen fajtát, ami azért jelenthet valamit:) Vsz a fejet is rövid úton hazavágná, de a használatiban egyértelműen le is szokták írni, hogy NE!
Ja, mintha rémlene, hogy háromágú kést adtak a gépedhez. Annak a szórásvédője nem jó a nyírófejhez; az ahhoz illeszkedőnek nagyobb a szoknyája -nem leszel derékig szutykos-, de fontosabb, hogy van rajta hosszravágó kés a száladagoláshoz.
Amúgy igazad van, az a spirálosan sormintázott"suttogó" szál sztem legalább ugyanolyan hangos, csak jóval jobban fogy, ezt ellensúlyozandó drágább:( Ha így akarnák reklámozni, hááát... A kerek 2.7-es (és a 3-as is!) mellette egy álom! Igazából mintha a 2.4-es vágna a legjobban, de az meg már sajna nyamvadt a fejhez és a géphez is, de a friss tavaszi dudvának-fűnek így is réme. A mulcskés pedig az érett, magas gazban nagyon jó, főleg a magasra növő erőszakosabb és özönfajokhoz (aranyvessző, csalán, libatop, vadkender, bogáncs stb.), de igazán bozótban, bokros és futkosós növényzetben jön rá az ember, hogy ott miért hatékonyabb, mint egy szimpla késl. Jól jöhet még egy fűrésztárcsa, főleg erős sarjadékos területen (ha próbáltad mással, akkor máris tudod, miért...). Egy keményfémlapkáson most én is törpölök, de nem az S-től:)
A 46-2-n levõ damil amit adtak hozzá spirálban be volt vágva (ez lenne a halk damil?), el is fogyott sittysutty, kicsit meg is ilyedtem de utána a korábban említett 2.7es kerek Stihlel olyan volt mint az álom.
A mulcsolósat meg lehet beszerzem, sokat nem veszthetek vele :)
Egyébként több emberrel is beszéltem már a bowdenrõl és nem mindig én hoztam fel a témát, de itt véleményt még nem hallottam róla, csak amit a kollega korábban belinkelt.
Hogy tovább fokozzam az offtopik beszólásokat, s mivel a rotakapa fórumon nem kaptam választ, ráadásul itt elég sokan bűvészkednek mindenféle gépekkel...
Volt egyszer egy rotakapám, amibe beletört az olajleresztő/utántöltő műanyag csavar, oszt' amikor megpróbáltam kipiszkálni a darabját, akkor beleesett a hajóműházba a maradék. Gondoltam, hogy nem tesz neki jót ha benne marad, szétszedtem, kipucováltam, összeraktam. Az összerakáskor hőálló szilót használtam, eddig bírta, most egy 'kissé' ereszti az olajat. Nem a szimeringeknél, hanem jóval arrébb. Valami épkézláb megoldás létezik, amit meg is lehet fizetni? Csak hajtóműolaj és más semmi...
Egymás fikázása nem biztos, hogy célravezető és nem biztos, hogy a nagyközönségre tartozik, talán priviben megoldhatnátok.
Azt viszont szerintem sokan szívesen vennék, ha készülne egy video ennek a csodafejnek a bemutatására, mert biztos, hogy többen is kíváncsiak lennénk rá.
Beszerzési forrást csak egyet találtam a neten, ott elég borsos árban mérik. Van netán egy másik forrás is ahol már emberibb áron lehet hozzáférni?
Hogyne ismernék. Csak mivel iszonyodnak a vegytiszta víztől, így nem használják. :D Az elmúlt tizenpár éven annyit szoptam a munkájuk rendbetételével, hogy az nem igazságos - és újból meg kellett vennem minden anyagot ahhoz, hogy a kóklerek nyomait használhatóvá tegyem. Jó, olyan-amilyen a minőség, de sokkal jobb mint volt... Már nem a lefolyó a legmagasabb pont a fürdőszobában és nem a sarkok vannak legalacsonyabban - már ez is sokat számít, azon kívül hogy síkban vannak a járólapok... De ez már megint off. :D
Persze hogy nem. Fogják a szögmérőt, arra emlékeznek, hogy a derékszög 100 fok. A víz meg 90 fokon forr? Hmm. Vagy fordítva? Ezért aztán veszik a közepét, úgy nem tévedhetnek nagyot.
De tényleg lapos a föld. Gondolj csak bele, ha gömbölyű lenne, akkor a kőművesek nem lennének képesek vízszintesre csinálni a betonozást. Sőt nálunk még víz sem lenne, mert lefolyna mind a gömb aljára! :D
Én h...e, elkezdtem elemezni a képen látottakat. Ideológiailag... Rá is jöttem, mire jó: ez a lemezáru nagyban befolyásolhatja a kiskorúak óhajtott világnézeti irányultságát, úgymint:
- támogatja a laposföld-hívővé válást; ámbár a világnak csak egy kicsiny, kerítéssel határolt részét mutatja csak, de azt önmagában egy komplett és zárt egészként, kultúrtájként és bioszférával is - emberek, állatok, növények együtteseként. A némiképp szférikus kivitel nem téveszti meg már a fejlődésben lévő agyat sem, tudja az jól, hogy ez csak az eszköz funkcionalitását támogató formaválasztásból adódik, mert a Föld igenis olyan, amilyennek látszik: lapos.
- kondícionálja a fejlődésben lévő gyermeki lelket a fejlődés helyes irányának tekintetében: haladj balra(!), fogadd mosollyal a technika vívmányait, amit magad után hagysz, a jószágok majd örömmel eltakarítják, gond egy szál se, ami abból is jól látszik, hogy
Rájössz te mindenre! ;) Próbálgatni szoktam, fújom-szívom a csövet, ha kicsit szelel a csavar mellett, már jó is!! Ha nagyon szelel, az sem jó, mert akkor csöppenni fog!! Jah, és a cső ne lógjon bele a tankba, csak egy picit! A betöltő csonk oldalában van a legjobb helyen szerintem, és onnan el szoktam vezetni egy magas pontra, de nem a henger közelébe!
"Míg te azzal a szarral pöcsölsz már levágtam 100 négyzetmétert, pancserka." Hehe. A mivel is? Fuszeklivel? Vagy mi van? Tényleg mutass már fel valamit össze-vissza hablatyolás helyett. Egyáltalán van BÁRMILYEN kaszád nagytudású? Életedben nem vágtál le összesen 100 négyzetmétert. Persze bízhatsz azért, hogy a jutalékod hoz valamit ezért az agyatlan reklámért, amit a szarért, amit te damilfejnek nevezel elkövetsz. De tudod egy videó, amit a HASZNÁLATÁRÓL készítesz akár meggyőző is lehetne .
Ugyan mi a lószarnak kéne szorosan meg szabályosan feltekerni? Még így is több fér rá, mint az elmaradott szerelgetős fejekre. Ezek az ósdi fejek a ráérős piszmogósoknak való. Míg te azzal a szarral pöcsölsz már levágtam 100 négyzetmétert, pancserka.
Hozzám került egy stihl fs 38 fűkasza, de az istennek sem birom beindítani. Amit tudok róla hogy a karbija nem vette fel a benzint, ezért azt cseréltem komplettan. Most addig jutottam, hogy szikra van, benzin is van, de nem indul. Levettem a kipufogót, így látom hogy valami van, mert gyújt, pöfög is, meg néha durrog... Ha engedi teszek fel egy videót. Karbi állításra annyi a reagálás hogy akkor még pöfögés-durrogás sincs...
Lehet még valami baja (szimering) vagy ennyire béna vagyok?
A gyors-töltős damilfejre soha nem tekered fel olyan szorosan és szabályosan a damilt mint a hagyományosra. Próbáltam, de rövid időn belül meguntam. Pancsereknek való, akik nem tudnak feltölteni egy damilfejet. Maradok a korábban említett t35-ös fejnél. Egyszerűségénél fogva tökéletes.
Én is lefogyó piros Stihl helyettesítésére vettem (szóval neked van még időd...); a próba még odébb van, de itt azt állítják, hogy teljesértékű helyettesítés.
Ez meg egy jó ajánlat, az én figyelmemet sasa0955 olvtársunk hívta fel rá:
Akkor bespájzolok 1-2 szűrõt. Egyébként csak háromágú kést adtak a géphez (másik üzletben kaptam volna fejet is...), ezért kellett hozzá fejet vennem, viszont burkolat is kell majd mert tegnap anélkül nyomtam mint a barna egyedek.
Damillal meg arra jutottam hogy a gyári Stihl olcsóbb mint a többi félismert. Pedig az az egy ahol annyira nem érdekelne a minõség.
Papirszuroje van, ha elpiszkolodik kidobod, oszt jo napot. A teljesitmenyt meg ugysem tudod megmerni, ugyhogy tok mindegy eppen mit produkalna meropadon.
Ha megnézed, ez olyan "furfangos"; nem olajos szivacs, nem szimpla lap a zsebkendőscsomagból, hanem valami papírszerű lamellás izé. Amúgy nem kritikus, mert legalább nem méregdrága (bár...), másrészt az igen nagy felület azért nehezebben tömődik el. Persze ha egy homokhátsági dűlőn vagy somogyi lösz horhosának oldalát vereted két hét kánikula után... Az enyémen egy év elteltével szinte alig látszik a használat -szürkébb kicsit-, viszont jellemzően zöldet nyaszatolok. Azt is írják, hogy az új gépek úgy 70-80%-os elkoszolódásig(?) kikomputálják, hogy miként adagoljanak, akkortól aktuális a csere.
Most már csak azt nem tudom, hogy ezt a százalékot hogyan vuduzom ki:) Majd ha csak úgy szemre is hótt retkes lesz -és nemtom leporolni-, talán leváltom a jelenlegit. Azt nem írták, hogy nem szabad porszívózni:)
Megnézed, hogy mekkora a menetemelkedése, az alapján tudsz tájékozódni. Állítólag bele van írva a használatijába, de ha nincs, akkor elcipeled az egyik zsebedben az anyacsavart. Én az enyémre 5-6E pénzért vettem a szaküzletbe másikat - hasonló problémák miatt.
A szövegben az van hogy a légszűrõt nem szabad kimosni. Na nem tudom hogy mosógépre gondolt-e, de eddig én mindig benzinnel mostam a légszűrõt, mivel azt tanították.
A motor maximális teljesítményét 5-15-szőrös tartályfeltöltésnyi üzemeltetés után éri el.
Van egy noname kínai fűkaszám. Szépen teszi a dolgát, de a damilfej egy hulladék, hol beleszorul a damil, hol meg gondol egyet és kiengedi az összeset. Ezt szeretném lecserélni. Tudnátok javasolni valami jól működő típust, lehetőleg ne a top márkákból, mert az lehet többe kerülne, mint az egész gép. :) Köszönöm.
Anno énrám is akkor kezdtek el barátságosabban nézni a patikában, amikor hozzátettem: legyenek szívesek minél nagyobbat adni, a fél- és egy ml az kevéske... Sőt, humoruk is volt, mert mondták, hogy beöntéshez van célszerszám is:) Viszont jóval olcsóbb volt az egész, mint zsírzópisztolyt venni, egyszerűen kicsavartam a szemet, aztán adj neki. Ettől függetlenül már fél centit kotyog -és emiatt ugrik is- a betonkeverő. Nem bánnám, de sajnos én lapátoltam-hordtam-használtam fel a matériát, másrészt meg még kellhet is:( Lehet, hogy egy újjal nem járnék jobban, mert ezen a rozsda többet nyom, mint a mostanság kapható szép csicsás (és drága) kavarók.
Drog... Ha olyan a helyzet, akkor egy fél szilvóriumtól is jókedvre derít a gaz növése! Csak az a baj, hogy páleszből kevés, gazból sok van, bezony...
Az lehet, de konkrétan a szöghajtás zsírzásáról volt szól. Előtte meg már feszegetted a homoerotikus élményeket (tandemugrás). Bocsánat, de ezt már személyes inzultációnak vettem. A zsír a szöghajtásba való belepréselésének az egyik olcsó módja a fecskendő - sokszor használható, olcsó, legfeljebb majd drogosnak nézik az embert a patikába. Nem vényköteles. Részemről ennyi.
Látom képben vagy. Ha már drogok, akkor inkább fű. Elszívja az ember és békésen nézegeti azt, hogy nő a gaz. S még örül is neki. :P
De amúgy ha megfelelő méretű fecskendőt vesz az ember, akkor az sok mindenre jó. Esetünkben szó szerint telekanalazzuk zsírral és a mindenféle furfangos és lehetetlen menetemelkedésű lyukba bele lehet nyomni a zsírt a segedelmével. De még lehet vele vegyszert is kimérni...
Én az eredeti spulnira szoktam visszahajtani a maradékot (magát a spulnit alighanem a végrendeletembe is be kell majd tenni, mert kitart még egy ideig), befőttesgumival fogom egymáshoz a végeket:)
??? Az enyémen nincs... vagy vak vagyok, vagy elbújt a kosz alatt!
"Hajtómű kenése
Zsírzó csavar kizárólag az egyenesszárú gépek bizonyos típusainál található. Az új fejlesztéseknél ez a zsírzóhely már nincs kialakítva, az alkalmazott anyagok már nem igényelnek utólagos zsírozást."
Ezen már én is szétaggódtam magam, főleg amikor a hajnali harmatos, rigófüttyös fűben sem tudott megnedvesedni a hajtómű. Na jó, nyugtatgattak is itt a fórumon, hogy csak nem akkora hülyék azok a mérnökök, meg nem is sistergett (mondjuk tenyérbe zárásra aligha vállalkoztam volna).
Ha mégis rászánnád majd magad (mivel új a géped, akkor vsz ez nem mostanában lesz), valami jó folyós zsírt rakj bele, az nem verődik ki oldalra. Ne hőállót, ne adalékoltat (lítium és egyéb izék...)! Sokan egyszerűen az LZS-2-t használják a régebbiekhez -amelyeken oldalt még ott a csavar, ahol betolhatod a cuccot-, probléma nélkül, megelégedésre.
Estét, na apró fűben elvesztette szüzességét a gép és megismerkedtem a damilfejjel. Egyébként azért ilyet vettem mert a géphez csak ez volt jó ami volt is a bótban.
Ez a fajta betöltési mód annyira nem jön be, bár a gyorstöltésnél számomra még mindig jobb.
Én a sima megfelezem a damilt, megtöröm, beakasztom és párhuzamosan feltekerem fejhez voltam szokva.
Egyébként nem találtam zsírzólikat, csak egy pici imbuszos csavart a szöghajtás közepén.
Első tipp: alighanem kiegyensúlyozatlan a "kés" (ez msot tényleg bozótvágó kés vagy inkább fűvágó lap?). Apropó, nem jelezted: akkor rugdalódzik, amikor vágsz, vagy akkor is, ha csak úgy felpörgeted? Ahogy nézem (felénk nem forgalmazzák), a Stern nem egy nagy gép, de már nem is annyira törpe a 7 kilójával, hogy csak úgy rángatózhasson.
Ha damilfejjel rendesen megy, akkor vsz a már említett kiegyensúlyozatlanság lehetne az ok (vagy a nem centrikus felszerelés, de feltételezem, ilyen szarvashibát nem követtél el valami "megoldjuk okosba" közbetéttel...) , de az is inkább erős rezgést okozna, mint rángást. A baj többnyire a házilagosan agyonköszörült vagy kicsorbult vágólapokkal/késekkel szokott előfordulni. Szóval az első tipp sztem talán nem is annyira nyerő, mert nagyon durva hibát kellene hozzá feltételezni, azt meg észreveszed magad is, és nem kérdezel rá..
Ha munka közben tapasztalod, akkor egészen egyszerűen nem bír a gép (és a kés) az adott feladattal, gyenge/életlen, vágás helyett taszigálja a bot végét...
Jo estet segistegre lenne szuksegem van egy Stern GGT1600B fukaszam es egy olyan problemaval kuzdok hogy fol szereltem ra a harom elu kesst (harom szog alaku kest ) es mukodes kozben a kasza nagyon remeg (razkodik alig lehet kezben tartani) mit csinaltam roszul?
Se nem áztatok, se semmi soronként tekercselt bűvészmutatvány, mégse ragadt be soha se kör se négyszög, ja nem ilyen ókori darabokra szedegetős fejet használok.
Egyedül a dudva riadozhat tőle:) A 2.7-es kördamillal rothadtul jól szól, de annál vékonyabbat már ne nagyon tegyél bele, mert a durvább gazban hamar elnyamvasztja. 3.3-on túl meg talán vastagollja, de ez erőst függ a szál fajtájától, állagától is. Ha a szokásosnál kicsit többször adagolsz, nem is sül bele, nem is tépi el. Ja, és bátran áztasd a damilt éjjelente:) Elég határozottan kell odaverni, hogy kiadja a szálat, ez normális.
Rosszat eddig csak utángyártottakról hallottam, a többi inkább user error volt. Megbízható, bírós állat, látszólag a faék egyszerűségével, mint a kubikosok voltak. Persze agyon lehet kínozni ezt is, de olyankor a rendőr már szándékosságra gyanakodna:)
Stihl AutoCut 46-2 damilfejet vettem de nem mertem megbontani mert félek hogy ez az a gyorsbetöltõs vagy hogymondjam. Amelyiknél a damilt bedugom és az adagolófejjel húzom be. A lényeg hogy mindig utáltam, jó nekem a sima, egyszerű. Annyit írtak róla hogy a 40-2 utódja.
Ugyanazon ok miatt, amiért nem tárolod lezáratlan edényben a benzint. Fogy, szaga lesz, meg tüzijáték is, ha a gyerek kipróbálja a füves cigit a garázsban...
Mondjuk 20+ melegben a folyamatosan bőgetett, jó langyi motor mellett a benzin láthatóan gőzölög, a tankon belüli nyomást úgy megnövelve, hogy az már kényelmetlen lehet a külső-belső nyomások finom egyensúlyával működő piciny, membrános karburátornak. Aztán a túlnyomás elkezdi tolni befelé a levet, amiből így több megy be, mint amennyi az üzemállapotból eredően szívódna ki a tankból. Előáll a jelenség, amit kuzzu felpanaszolt.
Van egy olyan benzines kannám, aminek olyan lezárása van, hogy a kiöntőcsövet bele lehet tolni a belsejébe, fordítottan rácsavarni, majd annak tetejébe megy a tényleges zárókupak. Jó is, rossz is, mert tárolás közben -pl. a bokor alatt...- nem koszolódik a cső, viszont töltés után visszatéve koszt lökhetek be vele. A cső ugye belelóg a lébe. Voltam olyan bohó, hogy csak úgy, a földön álltában elkezdtem lecsavarni az egyébként qrva szoros kupakot (azon volt a jobb fogás), erre a kiöntőn keresztül elkezdett a benzin kifelé spriccelni mindenfelé a belső nyomástól, pont úgy, mint a szóda az üvegjéből... Mivel mákom volt, nem gyulladt meg semmi, de azóta azt a kannát nyitáskor előbb megbillentem, hogy a csővég kikerüljön a léből, így csak a gőz szuszog ki.
Régebben jókat röhögtünk a Ladákon - a napon álló kocsik kluttyogása messzire elhallatszott, egy parkolóban néha olyan érzése volt az embernek, mintha egy benzinbékás ősmocsár szélén állna. Mondtuk is, hogy a Toiglatti AvtoVAZ illetékes munkatársai remélhetően szinkronban csuklanak velük...
Én ezeknél a kínai vackoknál fúrok egy harmadik lyukat a tankra, benyacsövet befűzök a lyukon, majd az igényesebb gazdik kapnak egy stihl szuszogót a csőbe, akinek meg mind1 csak menjen, az kap egy facsavart a csőbe!!! Nyomás megszüntetve, és nincs az, hogy egy hónap múlva hozza, mert a tanksapkában a gumicsöcsöt megette a benzin!!!
Funkciója: "A szuszogó segítségével levegő áramlik az üzemanyagtankba, ezáltal nem történik lefulladás és nem horpan össze a tank." :) A tank horpadásától én nem tartanék (elég hülye ötlet...), de a motor simán fulladhat-leállhat.
Fogy a benya, a helyét luft töltheti ki, a szíváskor nem erőlködik a karburátor. Tényleg van olyan kivitel, ami egyúttal a túlnyomást is kezeli (napon áll a cucc, kluttyog is rendesen...), de az inkább nagyobb térfogatú tankokra jellemző szerelvény, nem egy egyszerű gumi vagy fröccsöntött műanyag. Esetleg szűrővel is megspékelik. Sőt, ilyesmit még tanksapkába is szokás beépíteni (ahány ház...). Ha meg eltömődik és lusta a gazdi, egyszerűen lazán tekeri vissza a sapkát, és máris azt hiszi, megoldotta a problémát.
Százas híján 13k peták (225/20, 36 fog, keményfémbetétes). A másik kettő meg kétezer alatt... Ez már szinte modortalanság. Volt ezeknek gyerekszobájuk?
Világos, az ember vágyik a megbízhatóra, tartósra és használhatóra, de ilyen erőszakosan válaszút elé állítani azért durva. Főleg ha a tapasztalat -ahogy írod- nem éppen az egetverő különbséget igazolja.
Egy biztos, belőlem nem lett volna jó üzletember, ha bottal vertek volna sem:(
Nekem pont ugy ment szet a Stihl fureszlap (nem vidia betetes), mint a mezei. Ugyanez a helyzet a haromelu vagokessel is, ugyhogy inkabb az olcsobbakat veszem, mert nem talalom rosszabbnak oket. Egy vidias Stihl furesztarcsa 15 rugo korul mozog, ami irrealisan draga.
Nyugalom, semmi baj nem történhet. Amikor a körfűrészlapból leszállt egy keményfémlapka, akkor is csak a nyolcas OSB-n repült át és semmi baj nem történt. :] Átgondolom én ezt még addig, míg valamelyiket is megveszem...
Megértem:( Azért nehezen érthető, hogy öt-hétszeres árkülönbséggel menjen "ugyanaz". Ez nem egy komplett szerszám, aminek számos elemén lehet rengeteget spórolni, aztán kínai kaszaként árulni, ráadásul eleve komoly igénybevételre szánt holmi, ami azért nem szabad darabokra hulljon az első használat során.
Biliacél, ki tudja milyen "vídiával"? Aligha. Spéci forrasz hanyagolása? Nem tétel. Dömpingár? Ugyan már... Megcsúszott a toll vagy elgurult a nyugtató S-éknél? Alighanem.
Ez itt ellenreklám, kéretik nem törölni a Vatyi miatt! Fogalmam sincs róla, milyen lehet (ezt pl. direktbe fel sem tudnám tenni, viszont -milyen érdekes!- a körfűrészre igen...).
Jeleztem is, hogy attól, hogy én nem tok róla, még bőven lehet...
Ahogy azt is, hogy megérteném, ha nem lenne. Egy körfűrészen viszonylag stabil körülmények között foroghat, általában az sem túl esetleges, amit vágnak vele, valamint elég jól védhető a környezete tőle. Na most e felsorolás egyetlen eleme sem biztosított, ha a lap egy kasza végére kerül, sőt! Márpedig ha lepattan egyetlen vídialapka, attól még a közeli légtér sem lenne biztonságban (én láttam asztali gépről elszállót falba állni, mert a bútorlapban véletlenül benne maradt valami fémtörmelék a gyártás során, és a gyors előretolást nem tolerálta a fűrészlap. A kisméretű téglából csak azért volt könnyű kivadászni, mert eltörte majd harmadában úgy, hogy kézzel lehetett kiemelni. Igaz, vakolva nem volt...).
Szóval lehet károgásnak mondani, de sztem kicsit olyan, mintha gyerek kezébe töltött fegyvert adnánk: vagy eldurrantja, vagy nem, vagy eltalál valamit, vagy nem, de előbb-utóbb biztosan baj lesz belőle:(
Ha viszont a kockázatot felvállalható, akkor aranyat érhet, ha nem is feltétlenül a kerítésoszlopok és -drótok, vagy a kövek miatt!
Svajcban mindig is "buntettek " a dizelt, es nem veletlenul hoztak az egyre szigorubb dizel normakat a nemetek es az unio is. A termeszet egy rendkivul precizen finomhangolt szervezet, amiben az ember ugy mozog, mint elefant a porcelanboltban.
Nehogy elvágd a gyökerét! Az a lényege, hogy a törzsből odakerüljön az anyag... Mindenhova. Ha elvágod a gyökérzetet, akkor adsz a szarnak egy pofont, mert nem tud mindenhova eljutni a gyomirtó. [ami amúgy valami aminosav-szintézist gátló anyag] Ellenkező esetben hajt majd megint mindenhol... Ezért is érdemes a tavaszi vagy az őszi időszakot kivárni, mert tavasszal beindul a nedvkeringés és viszi a matériát mindenhova. Ősszel meg a növény 'raktárának' basz oda, de akkor nagyon.
Köszi! Na akkor már tudom mit rontottam el. Mikor kivágtuk a nagy fákat a tönköket (vágási felület) leecseteltem glialkával. Egy-két évig nyugi volt de a gyökerekről elindultak a hajtások egy idő után, na ezt a fúrós/szilós dolgot kipróbálom, de adok a földben lévő régi gyökérzetnek is .-)
Én is kíváncsi vagyok a tesztre. Ha mondjuk 10-15 évvel fiatalabb lennék, és nem lenne szar a derekam, akkor simán felmennék a domboldalra, a benzinesre felrakott scarlettel, és kicsapkodnám a fákat.
Amúgy nem gáz az akksi kérdés, mert nem csak kivágni kell. A telken van épület, van áram, van hely az akksiknak. A projektet a következőképp képzelem. Jó fárasztó lesz az így is. Teleszkópos bizbasszal a kézben felmászok a dombra, kivágok 2-3-5 akácot, legallyazom, összedarabolom, ledobálom a laposra, lemászok ha kell akksit cserélek, töltőre rakok, közben a ledobált gallyakat összerendezem (az még nem világos hogy a telken elégethetem e, vagy konténert kell e neki hozatnom jó sok lóvéért) majd a friss akksival kezdem az egészet előről. Szóvl nem cipelek a dombra hátizsáknyi akksit. Max egy kis 2Ah-st a farzsebemben :-)
Ja és ez a sorminta szerintem el fog tartani egy hétig főleg ha videózgatok is közben :-) Az hogy mikor lesz erre nekem egy hét szabim még szeptemberben az passz de hogy 15-16.-ig nem az tuti..
Nem fogsz röhögni. Kell hozzá egy fúrógép, lehetőleg aksis. :D Befúrsz a fa közepéig és megtöltöd tömény glifozáttal, ezek után vagy melegtakonnyal, vagy szilóval lezárod a likat (én az előbbit választottam, mert van áram és hosszabbítóm is - mondjuk nem is aksis fúrógép volt). A 'cserje' vastagságától függően több helyen is érdemes fúrni. Tavaszra (hatékonyabb) vagy őszre (lombhullás előtt közvetlenül) időzíteni, nem a vegetációs időszakra. Ez a gonosz anyag felrúgja a növényke növekedési rendszerét - de rendesen. A kisebb esetlegesen még gyökérről hajtó sarjakat meg akár kézi spricnivel is le lehet rendezni jövőre - már ha lesznek... Nálunk sajnos a szomszédban is kiszáradt az akácos, jövőre sajnálatos módon ki fog a kerítésünkbe belenövő dió is...
Pár éve kivágattam, mert nagyon behajlottak a telekre, ráadásul a felettünk lévő erdő tulaj is akkor csinált tarvágást, mindenképp menniük kellett. A telek erdőszéle, egy domboldal. Nem akarom hogy nagyra nőljön és megint gond legyen vele, + be is kéne keríteni azt az oldalt, az meg bozótban nem fasza.
Amíg évente levágtam a 20-30cm magas sarjakat a háromágú biszbasszal :-) (dikics) meg havonta lenyírtam a domboldalon a füvet is a 24c-vel addig fasza is volt. Most meg pár éve örülök ha a lapos részre van időm. Szóval el lett hanyagolva...
Ma sem volt időm az ágvágó tesztre. :-( (meg holnap se lesz)
A fűrésztárcsa meg fűrésztárcsa. Van a vídiás is, de ez jobb:
A laposat letolom rendszeresen (2-3 hetente) fűkaszával. A domboldal füves részén amíg ment a husi 24c (hajlított szárú) azt a füves 2-3 métert is rendszeresen letologattam, idén már csak 2x, mert a nehezebb, erősebb géppel nekem nem kényelmes ott balettozni. :-) (egyébként is leszarom hogy néz ki a használaton kívüli telek csak ne büntessen a közterületes) Na a fotón az emelkedő füves rész felett még van 3-4 helyenként 5 m-nyi telek, na ott van akác, szeder, stb..
Szóval akác, vagy hasonlók ellen tuti tippet szívesen fogadok. (már ha nem az hogy szóljak egy JCB-s ismerősnek - amúgy van - szedessem ki gyökerestől, majd építsek oda 1000m3 betonból támfalat XD )
El nem hinnéd: a fűrésztárcsát egészen parasztosan fűrésztárcsának hívják:) Na jó, van ahol (kör)fűrészlapnak mondják, és még mindig kaszához árulják...
Fontosabb, hogy van hegyesfogú és van a vésőfogas változatuk is, meg persze kisebb-nagyobb fogak. Az utóbbi amolyan tipikus "tövinél vágom!" darab, lesz@rja a görcsöket, nem nagyon szorul meg, mert jó nagy helyet csinál magának, mint a láncfűrész...
Viszont megeshet, hogy le vok maradva (az a vödör, tudod...), de én még nem láttam vídiás lapot kaszához, csak a lényegesebben lassabban pörgő körfűrészekhez. Lehet persze ennek olyan oka is, hogy ha arról leválik egy lap, akár kilométerre is elmehet...
"...nekem pld megért 45-50-et beruházni hogy ne kelljen egy drótkefével szarakodni egy napig, hanem megvagyok egy óra alatt :-)"
Persze, ha szakmányban míveled, és legalább néhány hetenként jön veled szembe ilyen meló. Viszont kötve hiszem, hogy sokan állnának így hozzá, ha a nagyiék sírja évtizedes elhanyagoltságának kellene véget vetni, hogy aztán újabb évtizedekig hozzá se kelljen nyúlni... Vsz hamarabb fizetnének valakinek egy huszast:).
Ezeken az Ah-értékeken viszont tényleg csak mosolyogni lehet. Anno egy moped ócska ólomakksija 6-8 amperórás volt 6V-tal (a súlyára nem emléxem...), a nagymotoroké 12 körüli. És jószerével az égvilágon semmire sem használták önmagában (az önindító akkoriban még nagyon ritka, prémium szolgáltatás volt egy motoron)...
Azért nem olyan rossz a helyzet, ha utánaszámolunk - de nem is ül vigyor a képemre, ha végigérek vele.
18V, 4Ah. Ez 72W kivehető szufla egy órán keresztül. Tízszeres terhelés -700W ugye nem túlzott elvárás egy láncfűrésztől?- tizedannyi idő, hat percecske. Sajnos, ez csak a gép által felvett teljesítmény, a leadott ennek kb. 50-70%-a lehet, ez sok dologtól függ. Hat perc alatt azért sok fán átrágja magát a zember még ennyivel is, de a folyamatosan ismételt felpörgetések azért már számítanak, ha gyakran ismétlődnek.A 2Ah-ás akkunál mindennek a fele játszik.
Ha elképzelem azt a partoldalt (nem nehéz, nekem is van egy nagyon hasonló:)), akkor kell oda az a szatyor akksi, amit legjobb, ha hátizsákba rax, ha nem akarsz folyton rohangálni érte...
Másrészt egy dögnehéz benzines nagygéppel, tárcsával ugyanannyi idő alatt vsz golfpályát csinálhatnál a terepből:) Mindenesetre várom a beszámolót! Őszinte leszek: nem várok nagy sikert, de igenis szurkolok! Már csak magam miatt is...
Kiirtani akarod az akácost, vagy csak karbantartani? Az előbbire van jó reczipém - a sarjhajtások is elmaradnak...
Amúgy mi a hivatalos neve annak a fűrésztárcsának, amit rá lehet buzerálni a fűkaszára? Mert a háromágú bizbasz van ahol nem válik be... Lehetőleg keményfémlapkás kellene, hátha az jól viszi a kerítést és a kődarabokat is...
Nekem pld oda ahová vettem a teleszkópos akksis fűrészt, ugyan ki tudnám vinni az áramot az erdőszélre (telek széle) de kellene vagy 100 m hosszabbító. + nehezen járható terep, balesetveszélyes a drót a bozótban.
Partoldal, vagy 100 m hosszan, 45 fokos, helyenként 3-4m magas rézsű tele minden szarral, onnan kell kivágnom vagy 30-40 db 6-12 cm átmérőjű 3-5m magas akácot, bodzát, szedret, kecskerágót.
Na ott én nem fogok bohóckodni napokig egy benzines láncfűrésszel a szeder közt bujkálva, se nem akasztom a nyakamba a 8-9 kg-s kaszát egy scarletf fűrésztárcsával.
Oda patent lesz ez az akksis szar, főleg ha azt veszem eleve van otthon +2db 4Ah-s akksi, meg vagy 5db 2Ah-s ami kompatibilis vele. (tehát van nálam annyi akksi hogy én előbb fáradok el mint ahogy a szufla kifogy)
Könnyű, kitolható, nem kell bemásznom a bozótba. (elég lesz akkor a kaszával ha nagyjából tiszta a terület) 27 volt, a cucc, annyit nekem bőven megért, főleg úgy hogy a hozzá adott akksi eleve egy 10.000 és az nekem otthon máshoz is jó :-) Én úgy gondolom pont ilyesmire való ez a cucc.
OFF: akksis flex (nem márkás, LIDL termék) a 2Ah-s akksi 10 perc folyamatos meló, 4 Ah-s verzió meg minimum 18-20 perc. Tehát 3 akksival simán lecsiszolok pld drótkoronggal egy temetőben egy dupla sír körüli kovácsoltvas jellegű kerítést (kb 20 fm) Nem feltétlen lustaságból, de nekem pld megért 45-50-et beruházni hogy ne kelljen egy drótkefével szarakodni egy napig, hanem megvagyok egy óra alatt :-)
"...általánosságban még nem létjogosultak az aksis szerszámok mindennapi használatra."
Végszónak is jó:)
A mesterek meg majd kiválogatják, hogy melyiket mikor és mire. Amelyik csak arra jó, hogy reklámozzák és lenyúlják a zsét, hamar földhöz lesz vágva, a többiről meg majd eldől, melyik válik közkinccsé:) Az akkus csavarhúzó már biztosan az, sőt, a fúró is (de jó tud lenni az tetőn...). Trabantot is vennék, ha lenne belőle akkus, és menne is annyit, mint a benzines:) Tutira jó lenne a cókmókot hurcolni! Viszont az, hogy ápolgassam az akkut, időnként kisüssem-töltsem stb. - no, ez meghaladja az ízlésemet. Még a gumicsizmát sem szeretem lemosogatni, csak ha már nem látom a színét (ugye, milyen jó, hogy nem disznóólat takarítgatok...).
Egyetértek. Mindennek meg van a maga helye, felhasználási területe. Csak azért mert Makita, Bosh stb. Nem kell megvenni sok-sok pénzért, amikor csak otthoni időnkénti használatra kell.
Lásd esetem. Felújítás, hogy ne álljak (delej nem lévén mindenütt) jó szolgálatot tett. (azóta is.)
De ha van 220-380 akkor be kell ismerni, hogy az aksi felejtős.
Most árulunk huszonvalahányezerért aksis ágvágót meg a tököm tudja,hogy mit. Véleményem szerint dőreség kiadni ennyi pénzt, csk mert van 2 tujám és formára akarom nyírni. Arra jó egy 3000 Ft.-os kézi sövényvágó ágvágó.
Elkényelmesedett az emberiség. (lustult).
Van egy szomszédom, aki ablak ajtó cserével foglalkozik. Nos napi 4 ilyen munka (többet tud megcsinálni) munkadíjából ha félévente beruház 1 aksiba és akkor már rosszindulatúan számoltam (tovább tart az aksi) neki megéri. Hisz olyan helyeken dolgozik, ahol ninjcs hálózati áram, vagy odavinni körülményes.
De általánosságban még nem létjogosultak az aksis szerszámok mindennapi használatra.
Nem az aksis dolgokkal van bajom, hanem azzal, hogy nagy dérrel-dúrral megvesznek egy (pl.) körfűrészt és szentségelnek azon, hogy nem bírja szuflával, csak nyolc percig. Biztosan megvan a maga helye annak is, de nem általános célú használatra van tervezve. Ha van egy benzines fűkaszája az embernek, akkor hót ziher az, hogy nem macsetével esik neki a dzsindzsának. Ha van aksis csavarbehajtó kézi készülék, akkor nem a vezetékes lesz a nyerő és nem is a kézihajtány. Csak ezt sokan nem képesek elfogadni. Ez van, ezt kell elfogadni.
Képzeld el, volt. A srác akkor röhögte el magát másodszor, amikor a gépen cihelődtünk és mondta, hogy most még hátrébb, még, és most ülj az ölembe(össze kell kapcsolni a hevedereket). Ekkor jegyeztem meg, hogy "jaj de jó, hogy mindezt nem a börtönben kell végighallgatnom."
Mellesleg odafent szerintem senkinek sem a dugáson jár az esze, de akinek igen, az tényleg valami perverz és szadista állat lehet. :D Veszélyes üzem, oda kell figyelni mindenre (a potyautas jól tartsa mindenét [az elején úgy rácsodálkoztam a szabadesésre, hogy csuhajja, el is felejtettem a végtagjaimat, úgy kellett lerángatni a hevederről], időben kell nyitni az ernyőt, nehogy valami baj legyen, stb), mert azért három kilométerről egy kicsit necces a földet érés ernyő nélkül... Lehet, hogy fáj is.
Bocsi, hogy beleugatok ebbe az aksis témában, de tapasztalatom van benne. (nem forgalmazom, nem reklámozom, nem árulom, csak használom.)
Nekem, mivel LIDL-ben "dolgozok" van néhány Parkside akkus termékem. (ár/érték arány miatt vettem meg.) Van ménkűs is, ami a falból kapja a delejt.
Sok esetben - és ezt kiemelem - otthoni használatra egy isten áldása, volt, hogy van, volt. Lakásvásárlás után felújítás. Fúró, dremer, többfunkciós szerszám stb.. Bérleti díj napi 2500-5000+a hozzávalók. Csiszolópapír, különböző vágó ,fúró stb. kiegészítők. Darabja a cuccoknak 8-15 között volt. Molyoltam napokat. Azóta is használom. Az aksik köszönik szépen jól vannak. Télen a házban vannak. Havonta 1 alkalommal lemerítés, töltés és működnek. (ennyi időráfordítást megérnek)
Ez volt 6 éve. Mennyi is lett volna a bérleti díj?
Más.
Vettem egy Riwall 510 "pro" fűkaszát. A kert a házhoz 55-60X13 m. Ehhez minek is vettem volna 1 S. vagy H, nevűt? 1 évben 4-5 alkalommal vágok. Ebből 1 alkalom a burgonya betakarítás előtt. Volt vagy 36 körül. Persze vehettem volna használtan is a fenti nagy márkákat. De!
Garancia nincs.
Km. óra nincs benne.
Az eladó esküdözik égre-földre, hogy csak pár órát ment a gép. Most árulja, a gyártási éve a címkén 2001. A fényképen a terület végét nem látni. :-) Csak ott kaszált néhány alkalommal.
Ezen nagynevű gépekbe mennyi az alkatrész? (ha a néhány alkalommal használt cucc tönkremegy ?)
Csak azt akarom mondani, mindkét esetben, hogy az alkalom, a felhasználás területe, módja és gyakorisága szabja meg azt, hogy mibe ruházunk be. (no meg a zseton.)
Az első négy-öt másodpercben nem volt őszinte a mosolyom, de utána már nagyon is (kezd múlófélben lenni a tériszonyom). De ezt már többen mondták, hogy nem vagyok ép odafent (igaz is). Mellékállásban szeretem az embereknek a vérét szívni, és számukra kellemetlen szituációba hozni őket, ami után már csak ők is röhögni tudnak a helyzeten. :D Meg azt is mondták, hogy ne csináljak többet ilyet, mert elég furcsán viselkedtem az első négy-öt nap folyamán... Pedig dedede...
Nem tudom, ki hogyan vele, de most köbö késő délutánig pihentetem a gyomok irtását, mert rohadtul meleg van. Találtam parlagfüvet is a kertünkben, de ezt már valóban képtelen vagyok elhinni, hogy nincs tíz centi magas a kis görcs és virágzik... Ráadásul frissen kelt, nem lekaszált, vagy ilyesmi. :S
Ezek az eszkozok nem jatekok (dehogynem) felnott emberek veszik, akik meg tudjak keresni a ravalot. Jo esetben el tudjak donteni mire koltik a penzuket. Lehet masnak hulyesegnek tunik nokre, lovakra, szeszre, akksis gepre kolteni a penzt, de, ha a koltekezonek ez okoz oromot (miert ne okozna), akkor hadd oruljon. mosoly Szerintem egyszerubb egy rudazat segitsegevel felnyulni az agkoronaba, es elektromos geppel lenyisszantani az agat, mint fatmaszni. Az en sulyom csak oreg tolgyekre engedne fel, a gerincservem meg azt sem nagyon toleralja, ha a letrara maszok. Szoval van az a szituacio, amikor jol jonnek a gepek, amik megkonnyitik a munkat. mosoly En nem dohanyzom, akar egy havi cigipenzbol tudnek venni egy gallyazo fureszt, de en inkabb filmre szorom el a penzt, pedig az sem logikus a digitalis vilagban. Kinek hogy. mosoly
"de el tudok kepzelni olyan szituaciot, amikor hasznos, amikor a megterulest nem evekben, vagy uzemoraban szamoljak, hanem akar egyetlen vagasban,"
Ez mind igaz. Ezért szoktam mondani, hogy mindennek meg van a maga helye és ideje - nem érdemes csak azért megvenni valamit, mert annyira trendi. A célt kell szem előtt tartani. Én sem fogok venni csak azért egy aksis csavarbehajtót venni, hogy betekerjek vele tíz csavart. S nem azért van fűkaszám, mert milyen jól néz ki, hanem egyszerűen azért, mert kellett és kelleni is fog. Ráadásul nagymértékben megkönnyíti az életet. :D A gallyazásra meg ott a metszőolló és egy kimustrált japán fűrész - igaz, néha fel kell mászni a fára, de hát valamit valamiért...
Szerintem lenne, aki orulne a kW teljesitmenyu vibratornak is, de a beszelgetes az akkus gallyazo fureszrol terelodott at az egyebekre. Nekem nincs szuksegem ra, meg flexre sem, de el tudok kepzelni olyan szituaciot, amikor hasznos, amikor a megterulest nem evekben, vagy uzemoraban szamoljak, hanem akar egyetlen vagasban, ami bonyolult, veszelyes szituaciot tud megoldani. Elkepzelheto olyan zart ter, ahol nem lehet belsoegesu motort hasznalni, mert keves a levego, nem szelloztetheto a helyiseg, stb. A gallyazot meg ki kell probalni. Szorvanymunkahoz, hazi kertben el tudom kepzelni. Egy-egy ag levagasa par masodperc, es nem kell folyamatosan berantgatni, vegul is 27 ezer forint volt az ara, ha jol emlekszem. Az nem egy okor ara, es valoszinu sokaig birja. Talan mar 20 eve is megvan, amikor vettem egy elktromos szegelynyirot a Gardenatol, tobbszor kellett rajta vagoszerszamot cserelni, de az akksija tiz evnel tovabb birta. Azota meg fejlodott a technika.
Hát egy mobilnál és egy vibrátornál valóban nem életszerű a benzin. :) De egy olyan eszköznél, ami kilowatt környékén fogyaszt, oda csak rendkívül szorult esetben érdemes akkumulátorosban tervezni. A sarokcsiszoló esetében öt-tíz keresztvágás zártszelvényben és már mehet is töltőre a cucc. Ez kb. ugyanaz a kategória, mintha a fűkaszába raknának akkumulátort - lecsapsz vele tíz négyzetmétert és utána töltögetheted egy óra hosszáig. Vagy ott van az akkumulátoros láncfűrész is - biztos hogy jó valamire (mondjuk éjjel fát lopni az erdőben), de az árán kapsz egy benzinest is, amivel az egész napot végig lehet nyomatni, csak öntögetni kell bele a keveréket.
A kínaiak ezt vsz úgy fogják megoldani, hogy kávéfőző gőzölő kimenetéről hajtanak turbinával egy kis dinamót (egyenáram!), és mehet a "vibráció", négyszemélyes főzőgépek előnyben, a nagy presszógépeket házibulira ajánlják! Ja, a készlethez csatolnak majd spéci vízkőoldót is:)
Értem én, mire gondolsz (legalábbis remélem...). Valamint abban is van igazság, hogy az űrrepülés történetébe besorolhatjuk a kínai vurstliröppentyűket, de ha nem tennénk, akkor sem a Holdra szállással kezdenénk a mesét, mert semmi nem a csúccsal kezdődött. Még azt sem várnám el egy kerti automata okosfűnyírótól -vagy a lakáson belüli párjától, ami a port szipákolja-, hogy egész nap gyűrje az ipart, éppen elég az, ha elbír a rábízott feladattal mondjuk egy-két rövid töltéssel vagy egy akkucserével, ez nem nagy ár az előnyökért (más kérdés, hogy mibe kerülnek, lássuk be, ezek még sehol a világon nem váltak totál kommersz, olcsó cuccokká...). A baj nem is ezekkel van, hanem az olyan izékkel, mint az általam példaként említett, teljesen frissnek tekinthető, ráadásul "piacvezető" termékek. Nagyjából nagy lóf@sz az, amit nyújtanak az értük elkért pénzért. Ha leköpöm, az nem a haladás megtagadása...
Kérdeztem: hol az a reális élethelyzet, amiben -jelenlegi képességeikkel!!!- célszerűek? Mert lehetnek ugyan szükségállapotok, ahol szinte nincs is más megoldás -és azok megoldásának várhatóan az ellentételezése is ennek megfelelően csúcsra járatott-, de hogy azok se mindennaposak, se rentábilisak nem lehetnek, abban biztos vagyok. Ehhez képest akkora a hájp körülöttük, mint ide a Szilícium-völgy:).
Nem Fecó hozzáállását érzem elborultnak, és különben is, eléggé hülye már a világ, hogy ne is tűnhessen fel, ha mégis lenne benne valami:(.
Szvsz. ez a felhasználási mód nem praktikus. Egy csavarbehajtó vagy egy fúrógép az más kategória, mint egy sarokcsiszoló vagy egy fűkasza, vagy egy vésőgép (etc, etc). Más igénybevétel, meg amúgy is - más kategória, illetve az almát a körtével tipikus esete. Az erdőbe se megyünk akkus láncfűrésszel fát vágni - kivéve ha éjjel lopni megy az emberfia... Mindennek megvan a maga helye és ideje. Ha van bizsergedrót a közelben, akkor egy hosszabbítóval jobban jár az ember, mint aksival. Ha nincs, akkor meg jöhet a benzines hajtány - feltéve, ha olyan munkáról van szó, ami ezt megkívánja.
Sajnálom, hogy ilyen elborult a szemléletem az élettel kapcsolatban, de ez van.
Nem általában van kifogásom az akksis gépek ellen. Ha ritkán, ha sűrűn használod, néhány év múlva cserélheted az akksit, de az utóbbi esetben legalább rentábilis is, ha szerszámról van szó. Jól jöhet, sőt áldás egy csavarbehajtó pl. a gipszkartonosnak, marad a csuklójából másnapra is.
Igazad van, ahová nagyobb szufla kell, oda nagy akku is kellene, de akkor a jelenlegi fejlettségi szinten már dögnehéz és dögdrága lenne a cucc. Hitachi sarokcsiszoló, "kategóriájában a legjobb vágási teljesítmény" a reklámjuk szerint. 105-ös tárcsával 10mm-es habarcsot 12 méter hosszan elvág (nyilván villanyszerelészet a célterület)... Utána akkucsere. És ezt komolyan gondolták, a teljes szett ára 144k peták... Kéretik elmagyarázni azt az élethelyzetet, amikor egy ilyen gépnek -ráadásul ennyiért!- létjogosultsága van a munkában!
... mert sima kis "háztartási" eszközöknél -pl. morzsaporszívó, szőrtelenítő, vibrátor- nyilván lehet és van is létjogosultsága a megoldásnak, de nagy műszereknél... Ezt én egyelőre inkább amolyan trendhajhászásnak látom, jóval szerényebb pozícióban, mint a vellanyos hajtányok.
Majd ha a kis gyalog talajtömörítő is azzal megy, szóljatok:)
Sziasztok! Nekem tavaly hirtelen kellett fűkasza, 1300nm területre , tele veresgyűrű sommal (ujjnyi vastag), helyenként vadrózsával megspékelve. Hecht 154-re futotta, úgyhogy a bejáratós időszakot (5 liter benzin) pengével nyomtam végig. Hibátlanul teljesített. A damilfej azóta sem került vissza rá, de azt mondják azt érdemes egy jobbra cserélni. Meglátjuk.
Egy fórummal odébb leírták a fűzerüzletessel való tapasztalatokat. Kisebb munkákra nagyon jó - például csavarfejet levágni, mag hasonlóak, a nagyobbaknál meg hamar leszlopálja az aksit. A por meg a flex halála, tönkreteszi a kommutátort és a tekercselést.
Az az érdekes, hogy damilfej és üzemanyag nélkül szokták a súlyokat megadni, így ahhoz hozzájön még kb 2 kiló.
Persze kinek mi a nehéz. :-)
A 90-es években Kárpátaljáról átszármazott kolléga a többiek által csak odébblökdösött nagy Stihl láncfűrésszel mosolyogva vágta a fát és dicsérte, hogy mennyivel könnyebb, mint a Druzsba. :-)
Vagy veszel egy fasza motoroskaszat 150000+ ert, vagy kinlodsz tovabb, mint eddig, vagy hagyod a fenebe, es elmesz horgaszni. Kerdezd meg a feleseged mit javasol. Szerintem lesz otlete. mosoly
Egy csomo minden van, amire azt mondja az ember mekkora hulyeseg, sot meg is tudja magyarazni miert. Aztan egyszer csak kezebe veszi, megnezi, meghallgatja, megkostolja, es egyszeruen fulig er a szaja, mert rajon, hogy milyen klassz dolgot tapasztalt meg. En is elmagyaraztam a lanyomnak mennyivel jobb a halozati furogep, de jobban szeretett volna egy akksist. (a gyerek nem hulye, nem felresikerult, fur, hegeszt, es egy sor fius dolgot (is) muvel az eindhoveni desig akademian) Vettem neki egyet, mert belebotlottam az ottani lidliben, cirka 30 euroert. Egy honapig ki sem bontotta a dobozt, duhos volt, mert Bosch kellett volna neki. Aztan beleszeretett az olcso szarba, amikor megis kezbe vette. Kozben nekem is kellett volna egy Angliaban, vegul vettem magamnak egy halozati Bosch-t 40 fontert. Primitivebb, mint az ezereves itthoni B&D barkacsgepem. Most hozzam kerult az akksis gep, messz jobb, mint gondoltam. Tudom, uzemora, elettartam........, de dolgozni vele, ugyanazt a fuggetlenseget adja, mint a benzines kasza.
Szieten ennek a lanyomnak en ajanlottam az akksis porszivot, mert nala volt a rettenetesen szorehullatos kutyam, egy kis lakasban. Az a gep max teljesitmenyen nemigen megy tobbet 15 percnel, da az eleg is, ha nem huzod folyamatosan a ravaszt, es kurva jo takaritani vele. Veszek egyet magamnak is, pedig az mar az X-ik porszivo lesz. Ha kiprobalod megrted, ha nem probalod, hulyenek fogsz tartani. mosoly
A verfertozesen kivul mindent ki kell probalni az eletben.
Ez a gazzal való küzdelem az, ami megfelelő eszköz hiányában macerás.
Tavaly gyomirtóztam a területet, de az sem jó megoldás.
És egyébként ad 10k-t kaszálásonként, abból max. 4k a kölcsönzés, a több nyereség. Mondjuk annyira nem vagyok rászorulva, de 1,5 óra munkáért elfogadható.
Mostanában volt, hogy egy stabil megrendelő kitalálta, hogy kutyákat fogad örökbe. A cirka 300 öles telken ezentúl 6-8 kutya fog egész nap önfeledten viháncolni. Amikor mondtam, hogy sajnos ettől kezdve kénytelen lesz új kaszást találni, nem értette, még akkor sem, (sőt), amikor mondtam, kutyaszarost sajna nem vállalok. Ment a NEM, még megterhelő sem volt, mert arra gondoltam, mibe kerül ez NEKEM.
Egyszer próbáltam fűnyíróval, de a gaz 3 hét alatt kb. 1m magasra nő.
Egyébként a háttér, kissé messziről indítva: Én rendszeresen nyírom a gyepem (udvaron 300nm, utcán 100nm). A szemben lévő házban özvegyasszony lakik, akinek a lánya az oviban dolgozik, jóban vagyunk. Egyszer már nagy volt az utcán a füve, gondoltam ha már kint vagyok az utcán a fűnyíróval, lenyírom az övét is.
Behívott, beszélgettünk "Jajj, míg a férjem élt milyen szép volt itt minden, Jajj a vőm nem jó semmire, Jajj nem találok embert aki renden tartaná a dolgokat"
Mondom ez valóban szomorú, de nekem is van otthon kiskert, gyümölcsfák, fű, idő meg véges, pláne hogy horgászni is szeretek...
Legalább a fákat (kordonos alma és körte) metszem meg permetezzem, kifizeti a vegyszert meg a munkadíjat. Jó, anyagköltséget elfogadom, de a munkadíjat nem, a nagy jó szívem, meg ilyesmi...
Ez volt 3 éve. Azóta én kezelem a fákat, nyírom a füvet az udvaron meg a ház előtt és idéntől az időközben lassan dzsungelesedő kerttel is tennem kell valamit.
Szóval időm kevés, kedvem közepes, fizikai állapotom jó, úgy hogy ellennék e nélkül a feladat nélkül, de ismét csak az áldott jó szívem...
Apropó: közületek nem vállal valaki MONORON kaszálást? Tudok egy kuncsaftot:-)
Azt mondta nem adja, csak damilfejjel. Hogy azért, mert nincs hozzá kése vagy azért, hogy az ügyfelek ne öljék meg a gépet a rekettyésben vagy azért, hogy az ügyfelek ne vágják le vele a lábukat, azt nem részletezte.
Sanyi, a 400nm qrva nagy is tud lenni, ha csak időnként férsz hozzá... A rendszeresség jó kulcsszó, de a periodicitás ritmusa nagyon sokat jelent. Egy hónap idényben örökkévalóság még a fűnek is, komoly dudvával számolva pedig mintha nem is lett volna előző vágás. Ahhoz nem is mindig elég a kis nyaszatoló, legfeljebb a nagyon nyugis életszakaszokban:).
A nagyobb "baj" az, hogy a kolléga nem is jelezte, hogy talán lenne máshol is munkája a gépnek, viszont ekkora területre és ennyi alkalomra tényleg nagynak számít egy ilyen beruházás. Még kis kínaiból is:)
Vazze... Most szólsz csak? Rakhatom vissza a malacperselyt, de már késő, a zasszony kiszúrta, hogy láccik a helye... Most pakolgathatok és törölhetem a port!
Én még otthonra sem szívesen veszek akkus dolgot, mert éppen a jellegzetesen ritka használat miatt hamar meggárgyul az akkujuk, Li-ion és okos töltés ide vagy oda. Napi üzemre valók azok, az ágvágó meg nem ez a kategória, ám ha van más kompatibilis gép is, akkor hajrá, mert amit otthon vagy akár egy kisebb kertészetben kellhet nyesegetni, azzal elbír. Legyen az fúró, csavarbehajtó stb., akkust az vegyen, aki rendszeresen dolgozik is vele, és a munka sem haladja meg a gép képességeit. Pedig néha jól jönne - erre meg ott van a kölcsönző:)
Van ez a "Mit vegyek 27 hektár heti kaszálására, van 320 forintom". Szerintem nagy levegőt. Na most tényleg! Ha az ember elindul autót venni, nem a gyerek malacperselyét viszi. Persze értem én, marhaságot beszélek, mert én nem tudom, milyen az ínség. FRANCOT! Egyszerűbb ez sokkal. Van az álmodozás, és van a VALÓSÁG! Tessék tudomásul venni, hogy aki Stihlt vesz több, mint kétszáz rugóért, az nem hülye, hanem realista.
A 400 nm nagyon kicsi felulet, bamilyen geppel tullottel a celon. Ha van aram a teruleten egy egyszeru funyiroval is karbantarthato. Ha havonta nyirod-kaszalod, nem tud megerosodni rajta a gyom, nem igenyel eros gepet.
A tartos, jo teljesitmenyu, alacsony szervizigenyu, olcso gep logikus igeny, de feloldhatatlan ellentmondas. Persze, ha csak azt a 400 nm-t simogatod, barmilyen gep eltotyoreszik rajta 100 evig. Elso korben egy kezi kaszaval probalkoznek, az a legolcsobb, legegszsegesebb.
Igen, kiderítem mi van pontosan. Szerinted a libatopra melyik lap a legjobb? Sűrű és sok a vastag belőle, fű elvétve, viszont igazi bozót, kis fa sem igen van.
A célszerszám valami ilyesmi (fogalmam sincs arról, hogy mekkora zsiványság a linkelt példa, de akkor is valami ehhez hasonló, amivel hadonászni látok embereket, a gally meg potyog):
Ez azért nem egy sima adapter kérdése, bár abból is elképzelhető teleszkóppal is kiegészített darab (a kínaiak biztosan gyártanak olyat is...). Van sövényvágó változat is, az nekem jól jönne, mert már a nagylétráról is alig tudom kordában tartani a miénket, pedig félig rá is fexem... Ha felnövök, akkor lehet, hogy beruházok rá, olcsóbb lenne, mint több töréssel hónapokig fetrengeni:(
Elvileg lehet kapni ágvágó adaptert "szabvány kínai" szöghajtás helyére, de szarvkormánnyal igen idétlen az ágak között hadonászni, D markolat illik hozzá.
Győzzön a józanság:) Viszont ehhez tényleg kell tudnod, mit kölcsönzöl, mert a vágóeszközök többnyire szerszámspecifikusak (felerősítés!). Tehát nem szimplán egy a géppel kompatibilis lapot/kést veszel, hanem az ahhoz tartozó anyát, közdarabo(ka)t, csúszótárcsát is, de ez még mindig kis töredéke egy gép árának.
Vigyázz, a fűvágó lapok és a bozótvágó kések nem ugyanazok, ez két különböző kategória! Körfűrész-szerű fűvágó lap is van, csak jóval nagyobb és ritkább fogakkal, valamint a háromágú fűvágó lap is jóval szélesebb késekkel bír, mint bozótvágásra szánt társa!
A gallyazás egy másik műfaj. A profikat felemelik kosárral, ott berántja és ad neki, majd megnézi, hogy kit vert agyon. Ha túl magas a fa, akkor távolról rálőnek:)
A viccet félretéve: én mindig csodálattal szemléltem a többméteres nyél végén pörgő láncokat, teljesen mindegy, hogy a rúd alsó végéről villany vagy benzin hajtja. Ah, atyáim, ha Dózsának ilyenje lett vóna, vastrónja se lett vóna:) Nem egy veszélytelen szerszám, de még mindig jobb, mint ég és föld között lebegve egy láncfűrésszel egyensúlyozni. Pedig nem vagyok tériszonyos, amikor lehetett, jelentkeztem alpinista tanfolyamra, de azt mondták, túlkoros vok:(.
Csak azért kérdeztem mert a bérelt gép teljesítményéből lehet arra következtetni hogy mekkora gépre is van szükséged. De sajnos ezekről a kínai csodákról nem lehet tudni hogy mit is tudnak valójában.
Szerintem az Oleo Mackok ár-érték arányban jó gépek.Nézd meg őket a BC 320-tól a 441-ig.
A körtárcsák már gyakorlatilag körfűrészek - vastagabb sarjadékokhoz, de legfeljebb karnyi növendékfákhoz valók, a vékony gizgazban csak piszmogsz velük (nem favágásra találták ki, mert a kaszával nehéz elugrani, ha dől a fa...). A vékonyabb bozótossal -főleg ha sok benne az indás és lengedező darab- a háromágú kés jobban megbirkózik, néha pedig mulcskés után kiálthat. Ha van egy összevissza dzsindzsa tele sarjadékokkal, vadrózsával és vadkomlóval, az szívás, igazából mindkét változatnak jut feladat... Nem mintha nagy gond lenne a csere:)
Ugyan ez itt off, de két kis Stihl márkájú fűrészem van és a benzinest csak akkor veszem elő, ha valahová nem ér el a madzag. :-) Pl fát gallyazni létráról sem pöfögő fűrésszel nem az igazi, sem odafent ráncigálni, ujjnyi gallyon támaszkodva... De hát kinek mi jön be, mint már említettem. (Most épp tervben van egy nagyobb vellanyos és benzines láncfűrész beszerzése is, kb 170e/db. Ősszel akciózni szokták őket. Kiderül majd, melyik produkciózik majd jobban. :-) )
Jön majd a szerves biohajtás: bele kell k@kálni, némi gerjesztőszer, a gázok meg majd jól elégnek. Mivel így metán sem kerül a légkörbe (víz meg némi széndioxid azért lesz), még jól is jár a természet.
A sötétzöldek meg jönnek majd szimatolni, hogy kellően fingszagú-e a munkaterület. Ja, idényben lencsét, babot tilos lesz fogyasztani!:)
Eddig 2x vágtam, talán GamaGarden vagy Gardenline gyártmány, pontos típust nem tudom. 2.7 mm damil kell bele. Szenvedett a vastagabbakkal, falta a damilt meg az időt.
Az volt a kérdés, hogy melyik az, amelyik olcsó és jó. Van rá válaszod?
Mert a 13 kila az valóban eléggé szerencsétlen szám (anno éppen ebbe kötöttem bele én is), de havonta egyszer ki lehet bírni, ha a gép is bírja. Amolyan havibaj lenne, senki sem szereti, mégis mindenki örül, ha van:). Ha mindennapi kölcsönös nyúzásra kellene, vsz én adnám fel hamarabb. Mondom másképp: ha valaki havonta egyszer mólés, attól még nem tartjuk alkoholistának - feltéve, hogy a maradék időben nem amiatt józan, hogy egyetlen alkalommal elpiálta az összes lóvét:)
Benzines vs villanyos - hát 400nm-en én már nem szívesen veretnék egy pórázzal, aminek alkalmanként még a fogása is más. Aki nem hiszi, mekkora élmény, járjon utána... Meg talán még a nagyobbja is nyamvadt a libatophoz, ha sokkal kell elbírnia. Van nekem villanyos láncfűrészem, 2kW a (felvett) teljesítménye. A pici másfél lovas óvodai csingcsangcsung benzines fűrészek is kiröhögik - ácsszerszámnak jó ugyan, de annak sem túl kényelmes.
Egyébként az egyik udvaron ezzel szokott a gazda gyéríttetni, de ez a fajta gyérítő szelektív, egynémely fajta dudvák rezisztensek vele szemben, dikiccsel utána kell igazítani.
Csodak nincsenek, olcson minoseget meg foleg. Ha penzt akarsz,kell hogy legyen. Kulonben nem megy.Befektetsz(penzt es vagy idot),majd visszakapod. Vettem eleg olcso szart. A penzemmel es az idommel fizettem meg erte.
A legköltséghatékonyabb az lenne, ha a kölcsönzött géphez vennél tárcsát/kést. Kivesz, átszerel, levág, visszaszerel, visszavisz, iszik egy sört:)
Három feltételed van: olcsó, megbízható (és bírós), igénytelen. Ez olyan, mint a viccben: bármelyiket kihangsúlyozod, az a másik kettőt elrántja a kedvezőtlenebb irányba...
A Stihl és a Husi nagyobb gépei igénytelenek és megbízhatóak, jó az alkatrész- és szervizellátottságuk is, valamint "adnak magukra" - de drágák. Ahogy mennek le az árak, úgy mondhatsz le egyre jobban az előnyös tulajdonságokról is:(
Azért ha nem "ipari" felhasználó vagy, akkor van némi egérút, itt többek állítják, hogy ez a két gép azért (állítólag...) megállja a helyét egy ideig, és nem a totál gagyi osztályba tartoznak. Ha ők tévedtek, akkor én is...:
Csak úgy belinkeltem az első találatokat (az árak tehát nem mérvadóak, biztosan vannak jobbak).
Az sem rossz megoldás, ha veszel egy használt nagy Stihlt vagy Husit, és rendbehozatod a szervizzel. Az új ár töredékéért lenne egy gyakorlatilag majdnem új és jó géped, amely évtizedekig szolgálhatna még a jelzett igénybevétel mellett (akarsz húsz év múlva is kaszabolni? Akkorra lehet, hogy főbelőnek a benzinmotor miatt...).
A szomszéd kertjét néha lecsapom kikölcsönzött fűkaszával.Viszont sok benne a https://hu.wikipedia.org/wiki/Feh%C3%A9r_libatop fehér libatop, ami bitang szárat nevel 1 hónap alatt, a kölcsönzői géphez viszont csak damilos fejet adnak, az meg igencsak megszenved vele.
Szóval, mivel kifizetik a munkát, ezért lehet vennék egy fűkaszát.
Kérdés milyet? Kb. 400nm, vastag szárú gyomokkal, havonta 1x csapom le.
Milyen gépet ajánlanátok? Természetesen minél olcsóbb legyen, de azért nem 1-2 szezonra kéne. Ráadásul minél alacsonyabb legyen a karbantartás igénye, nem szeretek/tudok napi szinten bütykölni, szezon elején/végén inkább bevinném szervizbe és közben csak a damilt/tárcsát szeretném cserélni.
És igazából miért kell olyan vastag? Mert a legjobban a 2,4-es damil vág. Tudom, szakad, de sokkal jobb vágni. Aztán meg már az előbb mondtam, ahhoz bivaly gép kell. Mondjuk a Master elég erős, de annak is a 3 mm-es kb a határ.
Értem. Ez sem így van. Nem tudod normálisan feltekerni, mert nem simulnak a menetek egymáshoz. Tehát meglazul, és ezért összesül. A légellenállása nagyobb, sokkal jobban megfogja a gépet. Úgy búg, mint egy repülő. Ha nincs baromi erős géped, annyira lefogja, hogy sokkal kevesebb az átütő ereje, mint a körnek. Kevesebb fér a dobra.
Segíts nekem, légyszíves! T45-ös fejet szeretnék, M10x1,25-ös anyával. Én kerestem, de nem találtam. Valószínűleg rossz helyen kerestem. Kérdeztem a boltban is, de nem is hallottak róla.
Amirol legutobb beszamoltam szogeletsrol, azzal nekem jo a tapasztalatom. Vettem belole meg egy adagot, beaztattam, gyonyoruen vegighajtottam egy spulnit, nem volt vele semmi gond. A jovohettol megint huvosebb lesz, akkor folytatom. mosoly
Használj kerek damilt, tekercseld fel szorosan, lehetőleg szabályosan. Jó lesz az. Mellesleg nem is értem miért ragaszkodik mindenki a szögletes damilhoz. Csak a baj van vele.
Üdv. mindenkinek!! Valakinek volt már problémája Oleo Mac fűkasza berántó szerkezetével? Sparta 380T típusuval lenne a probléma, képen mellékelem a berántót. Az lenne a probléma, hogy hidegen nehezen, de csak-csak be lehet rántani, melegen viszont megugrik maga a berántó szerkezet, és nem húzza a motort, csak kattog.. illetve hidegen is kezdi ezt csinálni. Volt már ehhez hasonló problémája valakinek? Hogy oldotta meg? Köszönöm előre a válaszokat!
Miért cserélnéd le? Mi a baj vele? Baromi sok damil ráfér!! Stihl 46-2-re kevesebb damil fér!!! Amíg nekem Master volt, nagyon szetettem azt a nagy damilfejet!!
Hát hogy érdemes-e lecserélni, meg nem mondom, ilyen fejet még nem használtam (és az ismeretségi körömben sincs vele tapasztalat - de ha a kiváltásán gondolkodsz, akkor nyilván nem a kalandvágy hajt). Az alternatívák nagyjából listavezetők, néhány száz poszttal korábban egészen jól össze lettek vetve szinte minden szempontból. Igazából egyikkel sem nyúlsz mellé, de a csavart vsz mindkettőnél cserélned kellene (a Stihlnél biztosan, a Husinál van esélye, hogy T45-öt kapsz kisebb csavarral is).
A csemege megmarad neki:) Így kell ez - ha máshol nem is, de a kerítés töve inkább már a biokémia és a biomechanika illetékességi köre. Szedje ki kézzel! Ha meg fiatalabb a gaz, inkább valami lé, mint hogy damilt aprítsuk vagy vasat csorbítsunk.
Persze fel is lehetett volna gyújtani. Kölyökkoromban azt is csinálták az ilyennel, de még a tarlójával is.
Ma reggel ez a 3. terület, csak hogy jól kezdödjön a szabadságom!! Egyébként egy a gazdája, a kerítésbe is benött a dudva, de majd kibontogatja a tulaj!!!
No, arra már az indiaiak is rájöttek, hogy a 0 (nulla, zéró) az nem semmi! Ezáltal a T35-re és a T45-re is lehet mondani, hogy "...nem semmi!". Így találkozik össze az agrárium a számelmélettel, mert igazából csak az mondhat ilyet, aki használja:)
Ha a kerítés két oldala különböző birtokosok kezelésében van, akkor most a szomszéd jót rágódhat, hogy vajon mi a rossznyavalya történhetett az övével:)
(Amúgy "szerencsés" vagy, úgy tűnik, nem kellett sokféle gyakorlatot kombinálgatnod a tornában...)
Ezt csak a régiek csinálták, meg kosárfonás, meg gyógyfüvezés, a mai cigány már ezekhez se ért. Teljesen feleslegesen születnek csak a kárt csinálják mindenhol. Cigányok nélkül háromszor jobban élnénk, zsidók nélkül meg hatszor.