Keresés

Részletes keresés

Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2019.12.11 0 0 29799

Csak a Katona elad évadonként 120-130 ezer jegyet, ezzel elég sok NB1-es csapatot lenyomnának :)

Persze a magyar színjátszásnak megvannak ugyanazok a belterjes bajai, mint a magyar focinak, de összességében még mindig többen kíváncsiak rá, mint a focinkra.

Előzmény: Gyönyörű petesejt (29797)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2019.12.11 0 0 29798

Ha liberális komisszárokat ültetnek be a színházakba, az más. Az nem politikai belepofázás.

Ők maguk a magaskultúra. Ők csak hazatérnek. Ahogy a klubrádióban fogalmaztak; visszafoglalás.

 

A körút kiszorítja a bőgatyás magyar parasztot.

 

 

Előzmény: derting kloss (29793)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2019.12.11 0 1 29797

"Persze ha a focit támogatja az állam akkor nehéz vitatkozni, színházba többen járnak mint meccsre. "

 

Egy Fradi-Újpestre többen mennek ki, mint az összes magyarországi színház teljes idényére.

 

Én hosszú-hosszú éveken át rendszeresen jártam színházba, ma már nem tudom miért. Mennyi szart néztem végig, Istenem. Állítom a magyar színjátszás mélyebben van, mint a magyar futball Nemcsákostól, Pintérbélástól.

Előzmény: Törölt nick (29795)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2019.12.11 0 0 29796

Jól tette, ne ugasson bele senki a dolgainkba.

Előzmény: Dobcsány. (29782)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.11 0 0 29795

Szóval a kormány azért akarja felügyelni az állami fenntartású színházakat, mert ő adja a pénzt. Ez mondjuk OK.

 

Kérdés mit jelent a felügyelni. A pénzt nem a kormány adja, hanem mi. Én speciel kevesebb, de jobb színházzal is beérném. Persze ha a focit támogatja az állam akkor nehéz vitatkozni, színházba többen járnak mint meccsre. 

Előzmény: Kevin (29785)
derting kloss Creative Commons License 2019.12.11 0 0 29794

Számomra kifejezetten fontos a nemzeti összetartozás éve, hiszen Székelyföldről származom. Azt gondolom, hogy minden magyar múzeum legfontosabb feladata a nemzeti kulturális identitás megőrzése és erősítése. Az ún. kulturkampf számomra arról szólt, hogy ha gyengítik a nemzeti identitást, akkor Magyarországon gazdaságilag akár csodát is tehetünk, vagy stabilizálhatjuk hosszú időre akár politikailag, mégis: el fog tűnni a haza. Ezért aztán nekünk meg kell erősítenünk a nemzeti identitásunkat. Az európai politikában értékviták helyett identitáspolitikai állítások vannak, erről nem lehet racionális vitát lefolytatni. A Ceaușescu-rendszerben nőttem fel, a személyes tapasztalatom az, hogy az anyanyelvi kultúra megtart a diktatúrával szemben, megtart annak, ami vagyok.

https://nullahategy.hu/az-anyanyelvi-kultura-megtart-a-diktaturaval-szemben-megtart-annak-ami-vagyok-demeter-szilarddal-a-petofi-irodalmi-muzeum-foigazgatojaval-beszelgettunk/?utm_source=mandiner&utm_medium=link&utm_campaign=mandiner_201912

derting kloss Creative Commons License 2019.12.11 0 0 29793

Dúró Dóra szerint Karácsony Gergely a kinevezését követő harmadik napon „selyemzsinórt” küldött Dörner Györgynek. Dúró arra utalt, hogy a főpolgármester azt nyilatkozta az Új Színház következő igazgatói pályázatával kapcsolatban, hogy „megdöbbenne, ha ismét Dörner György nyerne azon a pályázaton”.

A Mi Hazánk elnökhelyettese kifejtette, hogy szerinte a főpolgármester „a kommunista időket idézve” egy olyan pályázatban hirdetett eredményt, amit még ki sem írtak. Dúró szerint Karácsony kijelentései azért is különösen súlyosak, mert „az egyetlen olyan színház esetében mondta ezeket, amely kizárólag magyar darabokat ad elő”.

derting kloss Creative Commons License 2019.12.11 0 0 29792

Ez a kormány legnagyobb hibája, hogy ezt a szarházit is milliókkal tömi ki a diktatúra nevében.

Előzmény: derting kloss (29791)
derting kloss Creative Commons License 2019.12.11 0 0 29791

Szólt Schilling az Ismerős Arcok nevű zenekar Nélküled c. daláról is:

 

Amikor fel kell állni egy olyan giccses dalra, mint a Nélküled, amiben az „egy vérből valók vagyunk” nyílt náci utalás nemzeti értelmet kap, akkor tényleg kit kell még meggyőzni arról, hogy ez az ideológia fog folyni a színházakból, a mozikból, mindenhonnan?

 

Hát, igen Árpi, ezért a címe az, hogy Nélküled.

Kevin Creative Commons License 2019.12.11 0 0 29785

Szóval a kormány azért akarja felügyelni az állami fenntartású színházakat, mert ő adja a pénzt. Ez mondjuk OK.

Az EU azért szeretne Európai Ügyészséget, mert jobban bele akar látni, hogy mire költjük az EU-s pénzt. Na ez már nekünk nem buli, mert az sérti a szuverenitásunkat.

Érzek némi ellentmondást.

Előzmény: Dobcsány. (29782)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.11 0 0 29784

Hát nem tudom. Gondolom, abban egyetértünk, hogy a maszop-dk-gyurcsány banda szar hazaáruló. Ezek után azzal példálózni, hogy "na ugye, ezek a hazaárulók sem jobbak, mint a Fidesz", nekem elég furcsa logika.

Előzmény: Gyönyörű petesejt (29781)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2019.12.11 0 0 29783

sajnos te is itt fórumozol, termelve a bevételt ennek a mocskos liberális oldalnak. Gondolj bele ha minden nicked regisztracios folyamata alatt csak 1 fillér bevételt kap a megjelenő reklámokból az index, ugyanaz minden hozzaszolásod, minden végtelenül nevetséges sirankozasod a modi forumon, akkor csak miattad már milliós bevétele keletkezett az indexnél. esetleg maradhatnal a gyermeki mandinerhun, biztos örülnének neked.

Előzmény: derting kloss (29779)
Dobcsány. Creative Commons License 2019.12.11 0 0 29782

Van egy Európai Ügyészség, amelyhez Bulgárián kívül Magyarország nem csatlakozott és amely egy pöttyet komolyabb szervezet, mint a Polt Péter vezette gittegylet Legfőbb Ügyészség.

 

A csatlakozás a Fidesz 2/3 vezette Parlamentben azért lett leszavazva, mert a csatlakozás sértené Magyarország szuverenitását. 

 

Ebben Orbán a hibás

Előzmény: Gyönyörű petesejt (29781)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2019.12.11 0 0 29781
Dobcsány. Creative Commons License 2019.12.11 0 0 29780
derting kloss Creative Commons License 2019.12.10 0 0 29779

A Fradi elnök konkrét példájával kezdve lássuk az Index Espanyol–Ferencváros meccsről szóló tudósítását, ahol az egyáltalán nem elérhetetlen győzelem nagy lépést jelenthetett volna a magyar csapat csoportkörből való továbbjutásáért folytatott küzdelmében. Ezen a kiélezett és drámai meccsen sikerült az Indexnek a barcelonai együttes gólját a következőképpen felvezetnie: „Vargas a sok távoli lövés után végre betalál közelről.” A leglátogatottabb magyar közéleti hírportálnak persze nem ez az első érthetetlen megmozdulása, sokszor pont fordítva működnek, mint a futballdrukkerek döntő többsége. Miután a szlovákok elleni Eb-selejtezőn lesgóllal kaptunk ki, címlapon hozták, hogy „A legkönnyebb a bírókat hibáztatni”, az azeriek meg nem adott szabályos gólja után viszont nem győzik minden cikkben kihangsúlyozni, hogy csak a játékvezetőnek köszönhetjük a győzelmet.

https://mandiner.hu/cikk/20201210_szurkolasbol_elegtelen

 

És a fradisták ezen az oldalon fórumoznak...

bigacsiga2003 Creative Commons License 2019.12.09 0 0 29778

https://index.hu/belfold/2019/12/09/boldog_istvan_feher_petra_fidesz_top_palyazatok_korrupcio/

 

 a hírben pozitivum h legalabb közepes fideszes mutyikiralyok ellen néha folyik nyomozás. de ez a történet. ahh annyire Nemzeti, Keresztény. szánalmas. 

Tesla.voltam Creative Commons License 2019.12.08 0 0 29777

Ezt az "elköltenénk másra" vonalat én kihagynám, mert ezzel sok területen borulna a matek, ahol adott támogatásnál ugyanez mint pozitív hozadék szerepel.

Előzmény: OZ Juice (29774)
OZ Juice Creative Commons License 2019.12.07 0 0 29774

Ugyanakkor a matekhoz tartozik az is, hogy a cigire nem elköltött forintjainkat elköltenénk másra, s ugyanúgy generálnánk adót, munkahelyet, stb. De egy életen át fizetett jövedéki adó a cigire valszeg több, mint amit a gyógykezelésünkre költenek. 

 

Ettől még persze jogos cél a visszaszorítása.

Előzmény: Tesla.voltam (29770)
stevzay Creative Commons License 2019.12.07 -2 0 29773

A pia osszetartozik a dohanyzassal tulnyomo reszt. En is kurva nagy bagos voltam. Par korty alkohol utan mar nyultam is a cigihez. A reggeli kohogesek a sleim kopkodese minden naposak. Az errendszerem is megerezte. Leszoktam a dohanyzasrol. Irtozatosan kemeny volt. Nem ment egyszerre. Volt mikor par honapig, vagy egy evig nem szivtam, de megis vissza szoktam. De sikerult. Mar nyolc eve nem cigizek, ha megiszok egy uveg sort nem kapkodok a cigiert. Azota semmi reggeli kohoges. A cigi is egy drog. Jo dolog, hogy nem leht kozossegi helyeken dohanyozni. Meg bagoztam en is frusztralt voltam mert hoztak eszt a torvenyt, de mar jonak tartom.

Előzmény: Nyugdijas_szektor (29771)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2019.12.07 0 0 29771

A gyakori cigiszünetekkel meg csökkentitek a GDP-t :)

Szerintem az, hogy lecsökkentették a passzív dohányzás hatásait (éttermek, munkahelyek) már elég nagy lépés, nem gondolom, hogy tovább kéne korlátozni a dohányosokat.

Elég nehéz egy ilyen tanulmányt megírni, mert nehéz meghúzni a pontos határait, hogy meddig számolgatod a költségeket. Gyanúm szerint a szív és érrendszeri betegségek nagy számának is van köze a dohányzáshoz, meg úgy "unblock" az egészségtelen életmódhoz. Abban egyetértek veled, hogy a pia nagyobb probléma, mint a dohányzás, de mivel a nagyvezér piál és nem dohányzik, ezért az irány egyértelmű.

Előzmény: Tesla.voltam (29770)
Tesla.voltam Creative Commons License 2019.12.06 0 0 29770

Egyébként én kíváncsi lennék egy tényleg alapos tanulmányra, mekkora terhet jelentünk a társadalomra. Mert ti (dohányzás ellenesek) jogosan mondjatok, hogy plusz eü-i kiadást jelent(het)ünk. Ugyanakkor fizetünk egy rakat adót, generálunk egy csomó munkahelyet (onnan is jön adó is), ha rámjön a tüdőrák, az eü-i kiadáson túl vélhetőleg sokkal rövidebb ideig kell nyugdíjat utalni (ha kell egyáltalán), szóval nem olyan egyszerű a matek.

 

A piát azért tartom rosszabbnak, mert ott még játszik a részegség minden következménye.

Előzmény: Gyönyörű petesejt (29769)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2019.12.06 0 0 29769

"No de akkor a legnagyobb geci díler az állam és a kormány, ami nem emeli a jövedéki adót az előírt minimumra."

 

Ebben nincs köztünk vita.

Előzmény: Tesla.voltam (29768)
Tesla.voltam Creative Commons License 2019.12.06 0 0 29768

No de akkor a legnagyobb geci díler az állam és a kormány, ami nem emeli a jövedéki adót az előírt minimumra. Arról nem is beszélve, hogy a pia szerintem sokkal nagyobb gond és OV tán első intézkedés az ingyenes pálinkafőzés volt.

 

OZ:

Nyilván külföldi tulajú boltok is árultak cigit, a magyar láncok is, "maszekok" is, ez a "maradjon itthon a haszon" elég gyenge érv. Ahogy a 18 év alattiak ellenőrzéséhez sem alapkövetelmény a trafik. (de kevesebb helyet valóban könnyebb ellenőrizni)

Előzmény: Gyönyörű petesejt (29729)
Dobcsány. Creative Commons License 2019.12.06 0 0 29765

Pedig világos a dolog 

 

A NAV 2014 júliusában indított nyomozást költségvetési csalás bűncselekménye miatt, az ügy 2016 februárjában került át a Központi Nyomozó Főügyészségre.

 

Most 2019 van, 5 éve van szabadlábon a szavazógép, 2018-ban újra mandátumot szerzett körzetében

időközben 2019 okt 29-én az országgyűlés kiadta a mentelmi jogát

 

Hogy miért? 

 

Mert bajtársiasság ide vagy oda, védhetetlen az ürge, mint ahogy Voldemort is az volt. 

Előzmény: Gyönyörű petesejt (29760)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2019.12.05 0 0 29760

Nem értem.

Ha el akarják kenni az ügyet, akkor miért nyomoz az ügyészség?

Előzmény: Dobcsány. (29758)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2019.12.05 0 0 29759

Dehogynem, azt egy maffiában sem szeretik, ha valaki a főnök tudta nélkül saját zsebre is dolgozik. 

Előzmény: Gyönyörű petesejt (29757)
Dobcsány. Creative Commons License 2019.12.05 0 0 29758
Simonkának Czeglédy mellett kéne ülnie a hűvösön, de ez nem érdeke a 2/3-nak
Előzmény: Gyönyörű petesejt (29757)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2019.12.05 0 0 29757

Most akkor az ügyészség mégsem kézivezérelt?

Előzmény: Dobcsány. (29754)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2019.12.05 0 0 29756

Az a közterület-felügyelet, vagy a rendőrség.

Előzmény: OZ Juice (29751)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!