Keresés

Részletes keresés

FOMA Creative Commons License 2023.06.11 0 0 181638

Csak úgy puszta kíváncsiságból kérdezem, rajtam kívül ki van itt még bármilyen aktív állományban (ht, szerződéses, tartalékos)? Mondjuk, már nem nekem sincs vissza sok behívás.

Előzmény: Tankiszt (181581)
_Berci Creative Commons License 2023.06.11 -1 0 181637

Video ~13 percben ... Ez az, amit nem sikerült "idejeben" felismerni, hanem csak utolag halnak meg a katonak ... amiket valojaban "amatör"-ök müködtetnek ... (nem katonak). A cikk nehany honapos ... mostanra a beszerzes mar sokkal elörebb jar.

~2022-ben törtent meg a törtenelem soran elöször törtent meg, hogy egy katona egy deone-nak adta meg magat ...

 

How Chinese drones have shaped the War in Ukraine

 

vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2023.06.11 0 0 181636

Zavarás van mindenhol, a jammer viszonylag olcsó.

 

De ide nem fognak (N)EMP-t tolni, még sehol nem vetettek be ilyet.

Ha meg igen, akkor úgyis mindegy.

Előzmény: Platon (181626)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2023.06.11 -2 0 181635

Félegyházán lassan ember sem lesz.

Mondanak fel sorban a baromságok miatt.

Előzmény: Hehe164 (181634)
Hehe164 Creative Commons License 2023.06.11 -2 1 181634

Nem, nem gyártották le a Breneket. 

A nullsorozatnál elakadtak. 

Nincs üzemcsarnok sem, a puszta helyiségek ugyanis nem azok. 

Előzmény: ka_TARZI_s (181631)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2023.06.11 -1 2 181633

Nem véletlen, hogy ugyanaz a 20-30 arc mozog körbe-körbe éppen az aktuális pénzes területen.

Előzmény: _Berci (181632)
_Berci Creative Commons License 2023.06.11 0 1 181632

Ezen a területen nem csak a "fejlesztes"/finanszirozas a probema, hanem (csak ki kell mondani) ... a korrupcio is.

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (181619)
ka_TARZI_s Creative Commons License 2023.06.11 -1 0 181631

A BREN-eket legyártották, ill-. pár üzemnél már áll a csarnok.

 

Amit nem értek, hogy a Gidrán ill. a Yorük gyártással mi a f* van, mikor mindkettőt - főleg az utóbbit - nagyon dícsérték az aktív katonák.

Előzmény: Hehe164 (181630)
Hehe164 Creative Commons License 2023.06.11 -1 1 181630

Csudát. Amit írok az az, hogy semmi sem lett végrehajtva. 

Előzmény: ka_TARZI_s (181624)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2023.06.11 -2 2 181628

Ez húsz éve lett felajánlva a kormánynak.

Idén sem ment át.

 

A tehetségtelen Palkovics ehelyett nyalja a török segget.

Újat nem tud, másolja amit lát a világban.

De amit lát az már elavult.

Előzmény: Platon (181626)
Platon Creative Commons License 2023.06.11 -2 3 181627

Aranypofa sztrovacsekem, - így "komisszárok"  egymás között ugye megengeded hogy így szólítsalak? - A hid az a gáton van. Csak úgy mondom. És nem csak azt lőtték, hanem a turbinaházat és a zsilipeket is.

 

Sőt..

 

Kovalchuk considered flooding the river. The Ukrainians, he said, even conducted a test strike with a HIMARS launcher on one of the floodgates at the Nova Kakhovka dam, making three holes in the metal to see if the Dnieper’s water could be raised enough to stymie Russian crossings but not flood nearby villages.

 

Maj. Gen. Andriy Kovalchuk, the initial commander of the Ukrainian counteroffensive in the Kherson region.

 

https://www.washingtonpost.com/world/2022/12/29/ukraine-offensive-kharkiv-kherson-donetsk/

 

Ennyit erről aranypofa. Nagyon ostobának kell lenni hogy miután az ukránok hónapok óta próbálkoznak a gát elpusztításával, valaki elhigye hogy most végül mégse ők voltak.

Előzmény: Hiryu27 (181625)
Platon Creative Commons License 2023.06.11 -3 3 181626

Amúgy teljesen igazad van, ami itt van, az megöli az innovációt. 

 

Most így elgondolkodtam, és azért szerintem egy light weight olcsó lérak rendszernek lenne helye a piacon. És persze dróngyártásban is lehetne nagyot alkotni.

A Shahedek pl. megmutatták, hogy olcsó filléres kétütemű motorral szerelt nagy tömegben gyártott drónokkal mekkora eredményeket lehet elérni. Ilyet mi is tudnánk csinálni.  Baszki számológépekben használt mikrokontrollerek vezérlik. 1 dollár a vezérlő elektronika ára ezekben. És milliós rakétákkal lövöldöznek rájuk. 

 

Általában ha elengedjük a radhardeninget, ami lássuk be nekünk tök felesleges, akkor civil off the self alkatrészekből, lehetne sokkal olcsóbban legyártani egy csomó fontos eszközt.

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (181622)
Hiryu27 Creative Commons License 2023.06.11 -4 2 181625

máig harcoloó komisszárunk.. 

na írd csak le ide szépen, hogyan próbálták elpusztítani a gátát egy éve  az ukránok.. 

 

A  gáton átvezető hidat lőtték Himarssal, de rövid időn belül felhagytak vele.

 

Ha meg annyira hülyének hiszed az erre a fórumra járókat, hogy be akarod mesélni NEKÜNK, hogy Himars sorozatokkal akarták lerombolni a  az ötemeletes megerősített vasbeton gátat, akkor sürgősen gondold át a propagandaötleteidet, mert ez így kurva gáz... Amik nem is a sajátjaid, mert ezt pld az ork Kreml szóvivő luvnya kezdte el tolni 48nórája, tel meg mantrázod itt...

Előzmény: Platon (181615)
ka_TARZI_s Creative Commons License 2023.06.11 -1 0 181624

Amit írsz a sz*l lett végrehajtva kibontott verziója. Gondolom nem véletlenül menesztették Maróth-ot.

Előzmény: Hehe164 (181607)
Hiryu27 Creative Commons License 2023.06.11 -1 0 181623

Kreténséget írsz, megint.. 

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (181619)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2023.06.11 -1 0 181622

Egyértelmű, hogy a magyar beszerzés nem fedezi a nagyon komplex fejlesztési költséget.

De ez nem minden esetben van így.

Előzmény: Platon (181621)
Platon Creative Commons License 2023.06.11 -3 0 181621

Végül is egy alap PESA radart lehetne tervezni és építeni, egy CW illuminátor sem nagy történet, és egy SARH, vagy pláne TVM rávezetés is megoldható. Ha lemondunk a radhardeningről, akkor a DSP satöbbihez szükséges számítási kapacitás sem gond.

 

De azért így is sok pénz és nem tudom mennyire lesz eladható a világpiacon. Ez fontos, mert a magyar honvédség nem tudná eltartani a gyártást tovább fejlesztést.

 

De elvileg nem kizárt. 

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (181620)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2023.06.11 0 2 181620

Nagyon sok okos ember van, akik felajánlották a segítséget.

Nem kellettek.

Amit itt 20 évig nem tudtunk megcsinálni, azt két év alatt csináltam meg az USA-ban.

A kormány 100%-a dolgozik a sikerek ellen.

Előzmény: Platon (181618)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2023.06.11 -2 2 181619

A norvégok a rádióikat a magyarok pénzén fejlesztették ki.

Már akkor is félhülye volt a katonai (politikai) vezetés, a magyar cégek tudása bőven elég volt a rádiók kifejlesztéséhez, a beültetőipar is megvolt, de győzött a dilettantizmus.

 

Most van a norvégoknak termékük, nekünk meg nincs.

 

Meg kéne nézni, a Palkovics személyzeti politikáját.

Eddig minden embere belebukott mindenbe.

Lojális, de sikertelen ember az összes.

Hidrogénes ventilátor, 20 perces üzemű repülő, multirotoros légmotor beszart pilótával, masszívan veszteséges tesztpálya, széteső műanyag busz szar hajtáslánccal, ezek a sikerek... mindegyik milliárdja lehúzható a retyón, de mindenki meggazdagodott a köz pénzén bármiféle eredmény nélkül.

 

Kell a Palkovicsnak eredmény? Naná, hogy nem.

Előzmény: _Berci (181617)
Platon Creative Commons License 2023.06.11 -1 1 181618

Az a baj hogy semmi tapasztalatunk nincs benne. Lehet hogy licence alapján tudnánk mondjuk IRIS-T -t gyártani. De a fő komponensek akkor is külföldről érkeznének. 

 

Nincs meg a beszállítói lánc, semmi. Nem is tudom. Saját fejlesztés meg minden gyakorlat nélkül azért nem triviális. 

 

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (181616)
_Berci Creative Commons License 2023.06.11 -2 1 181617

Egy kicsi orszag (~2-3 Milliard $-os katonai összkiadassal) ne nagyon probalkozzon MINDENT az alapoktol felepiteni, ... mert az NEM FOG sikerülni, hiszen a fejlesztesekben mar van milliard $-os riziko (is) ... (es az is elöfordulhat, hogy valami sikeresen ki lesz fejlesztve, de az eredmeny nem kell senkinek se). Különösen ezekre az evtizedekben ervenyes ez (ahol mar a többiek nem a "katonai alapoknal" tartanak ... Igy elegg nehez megfelelöen (es sikeresen) kooperalni.

 

Előzmény: ka_TARZI_s (181606)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2023.06.11 0 3 181616

Szerintem nem.

Más rendszerek sem évtizedesek.

 

Egyszerűen a honvédségi vezetők dilettánsok, beleértve a mindenkori politikai kinevezett minisztert.

A főtisztek is. Soha nem csináltak ilyet, úgy gondolják más sem tud.

Meg túl sok a lopás. Senkinek nem érdeke potens céget helyzetbe hozni, mert akkor triviális lesz a lopás.

Nem kevés vezetővel beszéltem.

Teljesen alkalmatlanok és fogalmuk sincs az iparról.

 

Palkovics jobbkeze egy volt katona.

Semmit nem tud felmutatni deficiten kívül.

Nem véletlen.

 

Nem mostani politika, a szocik hasonlóak voltak.

A HTI volt vezére többet hajkurászta a nőket, mint a munkát.

Előzmény: Platon (181614)
Platon Creative Commons License 2023.06.11 -2 0 181615

Figy mutatok valamit. A Dnyeper régi folyása a tározó előtt. Na vajon ki veszti el a folyót mint védvonalat ahogy lement a víz? 

 

Na látod ezért próbálják az Ukránok majd egy éve - és ez tény - elpusztítani azt a gátat. 

Előzmény: tuzer (181610)
Platon Creative Commons License 2023.06.11 -3 0 181614

Hogy gondolod?

 

Nyilván meg tudnánk oldani, de szerintem évtizedekbe tellene és tiltóan magas K+F költsége lenne.

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (181613)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2023.06.11 -1 1 181613

"Viszont légvédelem, elektronikai harcászat harcjárművek etc, etc, azt bizony mind külföldről kell vennünk."

 

Nem.

Előzmény: Platon (181611)
Platon Creative Commons License 2023.06.11 -2 1 181612

A Blikket még nem raktad be. Ha Te a Magyar Nemzetből tájékozódsz, akkor már mindent értek. 

Előzmény: tuzer (181610)
Platon Creative Commons License 2023.06.11 -4 4 181611

Igazából azt kéne elsőnek eldönteni hogy ki ellen is akarunk védekezni.

 

NATO tagok vagyunk nem NATO tag ország nem fog minket megtámadni, az orosz sem. Egyszerűen túl nagy a kockázat. Ha a NATO támad meg valakit, abból ki tudunk maradni ha akarunk, támadó műveletben nem vagyunk kötelesek részt venni.

 

Maradnak tehát a NATO tagállamok. Ezek közül ugye az USA elsősorban, Ő szokta a szövetségeseit lerohanni ha éppen érdeke úgy kivánja. Sőt úgy általában USA agresszió indította az elmúlt 50 évben a háborúk 90%-át a világban. De ugye ha az USA lerohan minket, akkor le vagyunk rohanva, mindegy mennyi pénzt költünk el hadseregre a GDP-ből.

 

Marad Románia, Szlovákia. Ezek ellen reálisan meg tudjuk magunkat védeni ha költünk a hadseregre. V

 

Jó lenne ha lenne hazai gyártásunk, viszont nincs stratégiai mélységünk ahová el tudnánk dugni. Másrészt meg amit eddig erre szántak annak javát ellopták időtlen magyar népszokás szerint. 

 

Szerintem, lőszergyártásra minimum szükségünk lenne, és talán valami teherautós löveget elméletben tudnánk gyártani licence alapján, és persze kézifegyvereket, golyószorókat stb. Nyilván egy teherautós löveg nem ugyanaz a harcérték mint egy rendes SPG, de szegény ember vízzel főz, és a magyar úthálózat kellően fejlett ahhoz hogy védelemben azért meglegyen a kellő mobilitás. Viszont légvédelem, elektronikai harcászat harcjárművek etc, etc, azt bizony mind külföldről kell vennünk.

 

De igen. Amíg az élelmezést se tudjuk megoldani. Amennyire tudom még teherautóból sincs elég, addig meg értelmetlen lövegekről beszélgetni.

 

Én úgy gondolom hogy a Magyar Honvédelmet egy közös NATO-tól független EU védelmei rendszerben lehet csak biztosítani. Attól még maradhatunk a NATO-ban is, de szerintem Magyarország és az egész EU elemi érdeke lenne egy integrált haderő létrehozása végre.  Anélkül öröké csak csatlósok maradunk a történelem rosszabbik oldalán.

 

Előzmény: ka_TARZI_s (181606)
tuzer Creative Commons License 2023.06.11 -2 2 181610

Asszem, Platon, lassan ki kellene oktatnod a Magyar Nemzetet is, nem figyel rád eléggé:

 

https://magyarnemzet.hu/kulfold/2023/06/az-oroszok-robbanthattak-fel-nova-kahovka-i-gatat-a-napvilagot-latott-szeizmikus-adatok-szerint

 

Ugyaninnen:

 

A hírszerzés értesülései szerint emellett állítólagos ukrán és külföldi olvasók nevében hamis internetes fiókokból kommentárokat helyeznek el minden cikk alatt, ezáltal egy „élő” vita benyomását keltve, hogy valódi hálózati felhasználókat is bevonjanak a beszélgetésbe. Kijevben úgy tudják, hogy a projekt rendelkezésre álló költségvetése körülbelül 6 millió dollár, az összeg további növelésének lehetőségével.

 

Akkor csak-csak megéri posztolgatni?

Platon Creative Commons License 2023.06.11 -2 1 181609

Akár így is lehetett. Plusz az oroszok a jelentések szerint tömegesen alkalmazzák a Szmercs alapú akna telepítő rendszereket sőt az új ISDM-et is. Ezek kb olyanok mint a nyugati RAAMS csak attól eltérően ezek teljes értékű AT aknákat szórnak az ellenséges konvojok elé és mögé, nem csak fél kilós töltetű lánctalp elleni aknákat mint a RAAMS

 

Ami nagyon meglepő nekem az az hogy egy hét harc után is még mindig ott tartunk hogy az Ukránoknak egyetlen egy szaros falut sem sikerült elfoglalniuk, és megtartaniuk, miközben 100+ harcjárművet vesztettek el, a 10-15% a nyugati segélynek.

 

Persze nyilván eljön az is hogy bevesznek majd egy két falut az előretolt védelmi zónában és persze előbb utóbb elérik majd az első erődítmény vonalat is a háromból. No de ha az előretolt állások leküzdése egy hétig vagy tovább tart ilyen veszteségek mellett, akkor mi lesz a megerősített állásoknál? 

 

Én azt vártam hogy az első napban azért lesznek sikereik, még mielőtt az orosz tartalékokat mozgósítani tudják, és talán sikerül az első erődvonalba benyomulni, és mielőtt kifulladnak és felőrlődnek talán elérik a másodikat is. Ehhez képest elég csúnya blama a NATO-nak ami folyik.

 

És persze a sebezhetetlen NATO tankok mítoszának annyi. A jelek szerint ebben a fajta harcban sokkal sebezhetőbbek mint az Orosz tankok. Legalábbis én nem sok orosz tankot láttam lancettől megsemmisülni eddig. A Leo2A6-ok meg hullanak. Azt hiszem az Abrams harckocsi szállításokat most majd átgondolják. Kiderül majd szerintem hogy valami vis major miatt mégsem tudnak szállítani. 

Előzmény: ka_TARZI_s (181593)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2023.06.11 0 2 181608

Konkrétan ez egy jó koncepció, csak a NER-hez nem megy el dolgozni kompetens brigád, mert megél a szabadpiacról. Ezért az összes NER-es próbálkozás bebukott. Ezért vásárolgatnak, azon fölözik le a hasznot.

 

Megpróbáltak cégeket átvenni, kiröhögték őket.

Előzmény: ka_TARZI_s (181606)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!