Keresés

Részletes keresés

ujesz Creative Commons License 2010.02.22 0 0 6749

El a kezekkel Jocótól!

Igen is! Egy ilyen eseménynek is lehet komoly zenei vonzata! Pl. ha nyitva volt a klaviatúra.

jlovasz Creative Commons License 2010.02.21 0 0 6748
Miért? Már a komolyzenéről sem beszélgethetünk?
Előzmény: rcatti (6747)
rcatti Creative Commons License 2010.02.21 0 0 6747

 Magam is annyira meglepődtem, hogy nem azt olvastam amit kellett vona, hanem azt, amit szeretnék. Azt hittem, János a b-hangot keresi a zongorán, így gyorsan előkaptam a fényképezőgépet. Most, amikor betöltöttem, látom, hogy nem zeneelméleti problémái vannak. Ej János!Durvul a topik. SVS pfujjjjjozik, Jancsi pervezkedik.

Durvul a topik. SVS pfujjjjjozik, Jancsi pervezkedik. Valld be, nem így

gondoltad!

Ha ezt tanítóink olvasnák!

Előzmény: jlovasz (6746)
jlovasz Creative Commons License 2010.02.21 0 0 6746
"Lovász a leejtőőőn!??"
Előzmény: SVS-001 (6744)
tiri Creative Commons License 2010.02.21 0 0 6745

 

 Lovászkám!

 

Meg vagyok döbbenve! Te ilyen kis pajzán is tudsz lenni? Ezt a kutyaszar hozta ki belőled?! Megleptél, mint öregurat a temetés.

imigyen: haldoklik az öregúr, fia kérdezi, hogy milyen temetést szeretne, koporsosat, vagy hamvasztásost? Öreg mondja:lepjetek meg!

Előzmény: jlovasz (6743)
SVS-001 Creative Commons License 2010.02.21 0 0 6744
Jó Öreg Vizilovász! Nem ismerek rád!
Előzmény: jlovasz (6743)
jlovasz Creative Commons License 2010.02.21 0 0 6743
Az jutott eszembe arról, hogy már mindíg csak a kutyákról illetve termékeikről tudunk beszélni, hogy:

"Mindíg csak a szexről beszélgetünk. Beszélgessünk már egy kicsit a komolyzenéről is!
Mondd! B. -tál már zongorán?"
Előzmény: SVS-001 (6742)
SVS-001 Creative Commons License 2010.02.21 0 0 6742
Kutyaszar ügyben nálam Párizs vezet. Ott nincsenek nagytestü kutyák, mégis teli van az utca vimmes doboz méretü darabokkal. Valószínü ez a tápszereknek köszönhető. Azokon nem elcsúszol, átesel rajtuk.
rcatti Creative Commons License 2010.02.21 0 0 6741
Illusztráció az illusztrációhoz: A kutyámnak is volt kutyája.
Előzmény: rcatti (6740)
rcatti Creative Commons License 2010.02.21 0 0 6740

 Illusztráció  a "Nincs bajom a kutyával, nekem is volt."c.

mondathoz.

Előzmény: rcatti (6735)
tothiro Creative Commons License 2010.02.21 0 0 6739
A nagyvárosi kutyatartókra vonatkozó véleményeddel teljesen egyetértek, lenne javaslatom az ilyen "gazdik" kutyáiknak megfelelő" tartására"... egész nap egyedül, ingerszegény környezetben, többedik emeleten... ha meg kegyeskedik jönni a "gazdi", rohanvást le a lépcsőn, gyereket feldöntve, csöppenő pöccsel végigjelölve a lépcsőházat, ki a kapun, a lábtörlőnél már nem bírva magával, könnyít feszülő hólyagján, hasán... persze gazdi fel nem takarítaná, hisz nem ő csinálta... igy kéne az ilyen szívtelen "állattartókat" csak egy hétig tartani!
Előzmény: rcatti (6735)
rcatti Creative Commons License 2010.02.21 0 0 6738
Egyébként én voltam akkor nagyon másnapos, de arra emlékszem, hogy mentél ki valahova dolgozni, talán Angyalföldre?...
Előzmény: tothiro (6736)
rcatti Creative Commons License 2010.02.21 0 0 6737

Hogy-hogy eddig nem voltál nyugdíjas?

Benthagytad Állam bácsinak a lóvét?

Már két éve kivehetted volna!

Előzmény: tothiro (6736)
tothiro Creative Commons License 2010.02.21 0 0 6736

Szia! Jó idő múlva megint erre barangoltam, jókat derülve a közben előkerült dolgokon... no, nem mindenen, pl. a 4-es buszra elég halványan emlékszem, azt hiszem, elég részeg, vagy másnapos voltam... azidőtájt ez elég sűrűn előfordult, ezért így valószínű! Tudja a hóhér, hogy épp akkor minek jártam arra, de most már nem is érdekes... amit meg a napokban írtatok a jégpályáról, azt valóban Lant-tenisznek hívtuk, a név eredete háború előtti tulajdonos sportegyesület. Sokat jártam testvéreimmel oda, jókat koriztunk, volt amerikai fogó, azt nagyon szerettük játszani, minden poszt jó volt, engem elég nehezen tudtak megfogni, szabadítani meg nagyon szerettem. Az én emlékeimben Vörös Meteor sportegyesület szerepel akkori tulajként...
Most jöttem haza Hévízről, mert "a lélek kész, de a test gyenge" meg fáj is... ott persze csak ugyanaz a pocsék mobilnet van, mint Szepezden, épphogy a levelezést el tudtam olvasni, küldeni nem nagyon, mert qrva lassú.
Lassan itt a tavasz, rendbe lehet hozni a télen így-úgy tönkrement házat, meg kell indítanom néhány végrehajtást, aztán júliustól SZABAD NYUGDÍJAS AKAROK LENNI!

Meglátom, lehet-e...

Előzmény: rcatti (6618)
rcatti Creative Commons License 2010.02.21 0 0 6735

Egyáltalán nem. Sőt nagyon óvatosan közlekedek, körültekintő vagyok, figyelem a sunyin rejtőző akadályokat.

Természetesen én is hanyatt esem néha, ez elkerülhetetlen.

De nincs kutyaszar komplexusom. Pusztán tanulmányozom, vizsgálom a környezetet, ami sajnos - de úgy tűnik, teljesen természetesen - tele van kutyaürülékkel.

Nincs bajom a kutyával, nekem is volt.

Még a kutyagumival sincs, a kutyafáját neki!

A kutyagumit nem is a kutyák állítják elő.  Fogózkodjatok meg!

A kutyagumi közvetett előállítói, széles körben terjesztői, nagyüzemi gyártói a

nagyvárosi lakásokban sínylődő kutyák tartói.

Előzmény: SVS-001 (6734)
SVS-001 Creative Commons License 2010.02.21 0 0 6734
Most már csak azt szeretném tudni, hogy halkan léptél bele vagy nem. Azt csak valószínüsítem, hogy irgalmatlan letolást kaptál egy kis behurcolt kutyaszar miatt, így kialakult nálad a kutyaszar komplexus!
Előzmény: rcatti (6733)
rcatti Creative Commons License 2010.02.20 0 0 6733

Lajos! Eltévedtél! Ez nem egy politikai vitafórum.

Itt kultúráltan illik megnyilvánulni!

Majd ha tavasszal hazaviszel egy ilyen kutya-lesikló-pályát a cipőtalpadon, a szőnyegre pillantva sikolthatsz így fel!

Előzmény: SVS-001 (6732)
SVS-001 Creative Commons License 2010.02.20 0 0 6732

Pfujjjjjjj!

Előzmény: rcatti (6731)
rcatti Creative Commons License 2010.02.20 0 0 6731

Valószínűleg a rugalmas, puha jellege miatt kapta elnevezését.

A macska szemérmesebben  végzi szükségét, közterületen nemigen teszi le melléktermékét, emiatt ritkán találkozunk vele, nemigen születnek

 róla leírások. Hamar oxidálódik, kiég, egy nap alatt csontkeményre szikkad, mész-szerű granulátummá szárad.

A kutyafekália hosszabb életű, szagban és állagban egyaránt. A télen, hóban elhelyezett kutyatermék  frissen letakarva újabb hótakaróval,  a tavasz beálltáig képes mély, téli álmot aludni. Hogy aztán a tavasz beálltával ismét életre keljen üdesárga és halványdrapp formában pompázva.

Az olvadó hó alól előkandikáló és lecsusszanó kutyaürülék az igazi szánkópálya! Lesz alkalmunk megtapasztalni rövidesen!

 

 

 

Előzmény: ujesz (6730)
ujesz Creative Commons License 2010.02.19 0 0 6730
A rejtély megoldása rejtélyt szül. Miért csak kutyagumi van? Miért nincs macskagumi? Miért gumi? A lócitromot azt értem.
Előzmény: rcatti (6729)
rcatti Creative Commons License 2010.02.18 0 0 6729

MEGOLDOTTAM a saját magam által felvetett rejtvényt!

 

Miért nincs jégen való csúszkálás?

 

Mert városszerte, betonon, aszfalton, járdán, kutyagumin lehet csúszkálni.

Az első óvatlan járókelő akaratlanul kicsusszantja a sárgás-barna pályát, aztán a következő már vidáman végigszánkázik rajta.

És ez a játék nem szezonális, télen-nyáron üzemel!

 

Magamnak is mily soká' kellett gondolkodnom rajta!

Előzmény: rcatti (6720)
ujesz Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6728
A csajoknak (merthogy ez a név is a mi időnkben született és népszerűsége azóta is töretlen) szerintem inkább olyan "magasszárú fűzőscipő"-jük volt szinte kizárólag barna szinben. Nemcsak épp a boka fölé ért, hanem még legalább 5-6 cm-el magasabbra. Nagyon demokratikus idők voltak, mert a takarítónéninek és mindenrangú tanulóleánynak ugyan olyan cipője volt. Felső tagozatban már szerintem tökre rühelték, de nem volt más. Az is igaz, hogy mind a "durábel bakancs", mind a "magasszárú fűzőscipő" valamilyen rejtélyes okból sokáig tartott (elnyűhetetlen) és általában nem ázott be. (kapcsolódó anyagok: suszter a Dávid Ferencben, faszög, csiriz, sarok és spiccvas, talpalás, sarkalás, cipőfűző, sárkefe, Verseny cipőpaszta, kenőrongy, fényesítőrongy). És valami még nagyon jellegzetes hozzátartozott ezekhez a cipőkhöz, na micsoda?
Előzmény: SVS-001 (6727)
SVS-001 Creative Commons License 2010.02.13 0 0 6727

Te Tiri!

Megpróbálod az emlékkönyvedről elterelni a dolgot. Megtaláltad? Egy-két gyöngyszemet név nélkül közzé tehetnél. Én egyébként úgy emlékeztem, hogy a dürabel bakkancs az a fiúk viselete volt. Ez a korai unisex divat része lehetett!

Előzmény: tiri (6726)
tiri Creative Commons License 2010.02.12 0 0 6726

 Ha már belezavartam az eredeti témában, ami a csuszka, most javitok.

Próbált valaki a ma használatos sportcipőkben csúszkálni? Nem megy.

Csuszásmentes talp, meg hasonlók. Az áráról ne is beszéljünk!

A régi jó kis bőrbakancsok, vagy magasszáru cipők mindent kibirtak. Amig le nem rohadt a lábunkról, addig hordtuk. Minden este szigoruan ki kellett pucolni. Ha szerencsém volt és még nem nöttem ki, akkor belefért a dupla zokni.

Erre az egy cipőre aztán fölcsatoltam a korit, elmentem benne szánkózni és másnap mentem a suliba. Ma egy gyereknek van minden szezonra 3-4 pár cipője, amire sajnos legtöbben nem is vigyáznak. Vagy a régi csukák voltak jobb minőségüek, vagy a mult ezt is megszépiti.

SVS-001 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 6725
Vagyis az elfojtott érdeklődés miatt gátlásosak voltunk, különösen én!
Előzmény: ujesz (6724)
ujesz Creative Commons License 2010.02.11 0 0 6724

Mert már nincs arra szükség, hogy pl. ennek segítségével ismerkedjenek. A mi időnkben még nem volt koedukáció! Mi még a gimiben is tiszta fiú osztályba jártunk!

Mert ugyebár a lányok is csúszkáltak, rácsúszással esést lehetett előidézni, aminek engesztelése képpen lehetett vinni a táskát, majd emlékkönyv etc. etc. (i tak dalse). Most meg bepárásodott szemű emlékezés.

Előzmény: rcatti (6720)
jlovasz Creative Commons License 2010.02.10 0 0 6723
Én valóban nem emlékszem, hogy írtam volna Tiri emlékkönyvébe, de Te honnan tudod, hogy a Gellér Sanyi írt?!
Előzmény: SVS-001 (6722)
SVS-001 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 6722
Abba a Jocó nem írt csak a Gellér Sanyi.
Előzmény: tiri (6718)
SVS-001 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 6721

Ha jól emlékszem "dürabel Bakkancsa" volt mindenkinek, Bőr talp, ami nagyon kemény és sima volt vasalt sarokkal és spiccel. Amit harmadikban kaptam ötödikig kellett hordani, nem csak télen!

Ilyen sima talpu cipőben könnyü volt kicsúszkálni a jeget és táskát cipelni is könnyebb volt.

Ehhez a bakkancshoz dukált még egy "sínadrágnak" nevezett gatya és egy viharkabát kapucnival.  A kapucniba havat rakni külön élvezet volt.

Előzmény: rcatti (6720)
rcatti Creative Commons License 2010.02.10 0 0 6720

Elcsúsztatok a felvetett téma mellett!

 

Miért nem csúszkálnak ma a gyerekek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!