Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

dragobin Creative Commons License 2016.08.02 -2 0 64641

Csak szeretném megosztani egy tapasztalatom tankoltam Auchan kútnál többnél is egyik sem volt egy forma tankoltam Mol kúton tankoltam OMV kúton és AGIP kúton az AGIP és a OMV kiváloan vizsgázott még a Auchan jó volt viszont a Mol nem jött be.Szerintetek ha a Mol felvásárolta a Agip kutakat jó az nekünk?Lukoil még nem próbáltam valakinek van tapasztalata?

dragobin Creative Commons License 2016.08.02 -1 0 64640

Még mindig mondom aki célozgat annak nem másnak:NEM ROZSDA VAGYOK CSK EGY FÓRUMOZÓ. 

aszondja Creative Commons License 2016.08.02 0 0 64639

Üdv.

Kilométeróra továbbra sem jó.Rádiót lecsatlakoztattam,mentem egy kört,de semmi változás.A régi jeladót szétszedtem,a nyák és a mágnes ami forog gyakorlatilag áll az olajban,nem tudom ez mennyire árt vagy használ neki.A váltóból felmegy az olaj,mert még egy tömítést sem raktak bele.

Más.Próbálgattam a féket,először álló helyzetben csak úgy pumpálgattam és néztem hogy változik az alapjárat,nem is ez a érdekes,hanem az hogy 0,0-ról 0,2 ugrott a napi számláló! Itt jött a kérdés,az autóban van ABS? Mert kijelző lámpája az van,de nem világít.Próbafékezés kerék megcsúszik! Utána néztem Expression felszereltségnek a neten,hol azt írják van hol azt nincs,tehát nem tudtam eldönteni van vagy nincs,ha van akkor valószínű rossz.  Ha van az hogyan lehet kideríteni,és akkor a kilométer jel is onnan jönne? Beszarás hogy ennyire elkomplikálták. 

DGabee85 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 64638

Kiszagolod a kipufogógázból, ha ELF olajjal mennek előtted! Ezen még most is sírok! :-) 

Kezdem unni ezt a Mannol majmot amúgy! Megnézném én azért a szar, Mannolos HKCS-ját, és összehasonlítanám a végig ELF-et kapott, 10000km-ként vagy évente cserélt olajos HKCS-mmal! Szerintem  nagyon meglepődne a Mannolos, Xados okoska! Remélem azért előbb-utóbb meglátja ő is a hajtókart! Csak úgy, hogy szét sem kellett szednie a motort, mert kinézett a blokk oldalán! :-)

Aztán majd jön ide sírni, hogy most mi a teendő!?

Elmondom: 

 

Használj ELF olajat, megbízható forrásból, és ne adalékold a szar Xadoddal!

 

Addig is, míg várod, hogy HKCS-t cseréljenek az ELF olajosok, cseréltess csapágyat a búrádban, mert valami nem jól működik! Zavart érzek az erőben! Egy hatalmas játszótér van a fejedben, úgy néz ki, odabent nem vagy egyedül...

WebNeo Creative Commons License 2016.08.01 0 0 64637

Jut eszembe lassan beéred Ságvárit :D :D :D :D

Előzmény: WebNeo (64635)
Airbag. Creative Commons License 2016.08.01 0 0 64636

még a kolléga nevét sem tudtad leírni....

:-)

Előzmény: Törölt nick (64633)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.01 0 0 64635

Most mé töröltél:(

Előzmény: Törölt nick (64633)
Armin Tamzarian Creative Commons License 2016.08.01 0 0 64634

Látod látod.Én komolyan kérdeztem,mert tényleg érdekelt mi a célod. De te sajnos egyre betegebb vagy. Tőlem azt csinálsz amúgy amit akarsz, csak sajnos te teszed tönkre ezt a fórumot.

Előzmény: Törölt nick (64633)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.01 0 0 64633

 

Nem tudjátok ? Csaveit kell kérdezni. Őscsűri-csaveri

Előzmény: Armin Tamzarian (64632)
Armin Tamzarian Creative Commons License 2016.08.01 0 1 64632

Kedves Suhanórozsda!

Elkezdtél ide írogatni.Kérdeztél ezt azt.Majd elkezdted mondani a "tutit".Találtál kettő embert aki bólogatott neked.Mára csak egy maradt. Többen nem értettek veled egyet. Erre te kifordultál önmagadból.Bár lehet alapból ilyen vagy, és nem az itteni körülmények tettek ilyenné. Te vagy az aki menet közben kiszagolja a kipufogógázból, hogy elf olaj van az előtted haladó autójában.Te vagy olyan mint a reklámból az izmos faszi. Csak te azt ordítod: HAGYD AZ ELF-ET!! CSAK A MANNOL!!! Te kívánsz mindenkinek aki nem bólogat neked hajtókarcsapágy cserét. Te vagy rosszindulatú.

Azt nem értem mi a célod. Csinálsz magadból tíz külön felhasználót.Próbálsz elvegyülni mindenféle átlátszó semmitmondó írásokkal. Tegyük fel hogy sikerül.Lesz pár nick amiről már nem tudják hogy te vagy. Majd magadnak válaszolgatsz? Egyetértesz magaddal? Elmondhatod a többieknek hogy: látjátok szerintük is nekem van igazam. De a 22 emberből aki helyesel 21 saját magad leszel a 22. meg az egyetlen követőd. Amennyiben eljön ez az idő akkor elégedett leszel? Esetleg megnyugszol picit?

Fordítva ülsz a lovon.Te nem fogadod el más véleményét. Ami nem lenne gond csak ne akarnád tűzön vízen át érvényesíteni az igazadat.

 

Amúgy meg vegyél gyár hajtókarcsapágyat,ha elment 200 ezret akkor talán elmegy megint annyit.Lehet még többet is ha javítottak rajta esetleg valamit.

 

Kellemes Hajtókarcsapágy cserét neked is.

WebNeo Creative Commons License 2016.08.01 0 0 64631

Á tényleg de jó hogy te tudod, segítesz vele, meg a sok altenegród-dal :D

Olyan okos vagy , el kellene, hogy gyere a szervizünkbe, biztos kenterbevágnád a közel 35 éve valódi szerelőt, meg azt is aki csak 20 éve szerel, a most végzett srácokat is. Bár ők csak naponta szerelnek megélhetésükért, ezt azt nem hobbysták :D

El rozsdálsz a végén, vigyázz ezzel a nagy tudással.

Előzmény: Törölt nick (64629)
Tasligep Creative Commons License 2016.08.01 0 0 64630

Èrtem.Már csak 1 kèrdèsem van a szètszedèssel kapcsolatban.Nehèz szètszedni?Kinlódás?Ugyanis a youtube-n találtám egy videót ès ott elèggè megszenvedett vele.

Előzmény: ÖregMackó (64624)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.01 0 0 64629

 

Kitalálod helikopter ?

Akkor a HKCS kopáson is elmélkedjél, mert arra sem tudjátok a választ !

Előzmény: WebNeo (64626)
dragobin Creative Commons License 2016.08.01 0 0 64628

ab,roncs77 bocs igy akartam írni.

Előzmény: dragobin (64627)
dragobin Creative Commons License 2016.08.01 0 0 64627

A múltkor én rám hitték hogy te vagyok álnéven hát nem nekem ismerős ajánlotta ezt a fórumot de már látom hogy pengének is igaza volt ez nem az a fórum ahol segítik egymást az emberek .Én úgy látom ha valakinek eltérő tapasztalata van és ezt meg próbálja itt megosztani ha alátudja támasztani az állítását az akkor sem állja meg a helyét a fórumon csak azért mert az nem a megszokott.Én nem értek sok mindenhez de hiszitek vagy sem van amikor nem az a jó amihez hozzá vagytok szokva .Remélem nem bántottam meg senkit .Én hiszek ab-roncsnak.

Előzmény: Törölt nick (64625)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.01 0 0 64626

No, most Trilla61 ,vagy ab,roncs77 döntsük el, mert tudathasadás lehet :D, de az is, hogy én vagyok helikopter....

Előzmény: Törölt nick (64625)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.01 0 0 64625

 

 

Ezt jól tudod nagya2 ! A motor mindig ugyan azon a helyen áll meg. A kétütemű is pl. Trabant, mert a fogas koszorú, ha megkopott ( mindig egy helyen) egyszerűen elfordítottuk. Ne higgyél diletánsoknak, még egyszer írom, jól tudod.

Papalac ! Ne írjál butaságokat, főleg akkor, ha nem vagy jártas a dologban. Az olajról annyit, hogy az a hamisított ELF lehet, hogy éppen MANNOL.

A csapágy kopása egy rendkívül bagatel dolgon múlik és itt kívánok kellemes HKCS cseréket. Jó találgatást kívánok !

Előzmény: nagya2 (64621)
ÖregMackó Creative Commons License 2016.07.31 0 1 64624

A motor 4 csavarral van felfogatva a tartályhoz és a szivattyuházhoz. Ha a csavarokat kicsavarod le lehet venni a motort ami egy menesztön keresztül hajtja a szivattyu szerkezetet. Korábban volt szétszedett állapotban kép feltéve. Az talán jobban hozzásegit a megértéshez. 

Előzmény: Tasligep (64623)
Tasligep Creative Commons License 2016.07.31 0 0 64623

Köszönöm a válasz.Kiszerelve a szervó motort azt tapasztaltam hogy a motor részét csak a felső olaj tartály levétele után tudom megbontani. Azt hiszem ami a tartályban van/volt az lehet a hidraulika?! A motor pedig ha jól láttam vagy 6 helyen pont hegesztéssel rögzítve van. Gondolom szétszerelés ellen. Akkor ha én ezt megbontom akkor hogy fogom összerakni hogy az olaj ne foljon ki?

Előzmény: Tade15 (64620)
Papalac Creative Commons License 2016.07.31 -1 1 64622

Nem hallottál a tervezett meghibásodásról?

Ha a motor ugyanott áll meg, akkor valamelyik henger jóval nagyobb kompresszióval rendelkezik. Az ilyen nálam már hibás motort jelent.

Ha megnézed a rossz csapágyat, akkor látszik, hogy a közepénél kopott el, ami nálam "mannol olajat" jelent.

Valószínüleg gyenge minőségű olajat használnak vagy a főtengely tervezésénél kisebb olajozó nyilásokat terveztek, nem vették figyelembe a dízel kormosodását, ráadásul nem is egyforma méretű a két csapágyrész.

Előzmény: nagya2 (64621)
nagya2 Creative Commons License 2016.07.31 0 1 64621

HAli!!

Véleményem szerint  az esetek több mint 90%-ában a 4 ütemü ottó motor ugyanott áll meg.

Az erösebb motorral szerelt Dci-k 3. csapágy kopása sztem ennek tudható be, ez kapja induláskor az első pofont.

Üdv Nagya

Előzmény: Törölt nick (64616)
Tade15 Creative Commons License 2016.07.30 0 1 64620

Ha a motor szorul,azt le lehet venni emlékeim szerint anélkül,hogy a hidraulikát megbontanád. Szét kell szedni, bele nézni. Az enyémből vagy 5 éve 3 evőkanálnyi trutyit szedtünk ki, le voltak tapadva a kefék a kosztól nekem. Egy itteni fórumtárstól kaptam annak idején két szett kefét,de még azóta sem kellett használnom. (Igazából már azt sem tudom hol lehetnek)

Előzmény: Tasligep (64615)
WebNeo Creative Commons License 2016.07.30 0 0 64619

Milyen rádiód van, ha nem ez akkor keresek más leírást

Előzmény: hg8lgi (64618)
hg8lgi Creative Commons License 2016.07.30 0 0 64618

Szép napot a csapatnak !

Azt szeretném kérdezni hogy az autósrádióban hogyan lehet a sebességfüggő hangerőn állítani ?

Nekem gyorsításkor nagyon sokat ad rá autómatikusan ,ezt szeretném lejjebb venni.

Köszönettel :István

 

WebNeo Creative Commons License 2016.07.30 -1 0 64617

Milyen szemetek, megeszik a fórumot mint a rozsda :(

Amugy szerintem én tudom a tutit, a Xado, meg a bubikergetés teszi taccsra a csapágyat :D

LOL

Előzmény: Törölt nick (64616)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.30 -1 0 64616

 

Az biztos, hogy a sok beugatós ezt a fórumot szétb...szta !    Kellemes HKCS cseréket kívánok.

Azt tudja valamelyik amatőr versenyző, hogy a csapágykopást mi okozza? Akkor vaú.... ha tudod !

 

Tasligep Creative Commons License 2016.07.30 0 0 64615

Köszönöm a segítséget. Valóban a 80A biztosíték volt a ludas első körben. Ki is cseréltem és láss csodát volt szervóm. Sajnos csak egy pár méterig mert elkezdett morogni és megint ki ment a bizti. Valószínű szorul.Ezzel mit lehet tenni? Vagy más a baja?

Előzmény: ÖregMackó (64602)
roomeo- Creative Commons License 2016.07.29 0 0 64614

Hali! Tudnátok abban segíteni, hogy mi lehet a baj? A "Biztonsági öv becsatolására figyelmeztető" és a "SERV" lámpák néha menet közben egyszerre kigyulladnak majd elalszanak. A segítséget előre is köszönöm!

WebNeo Creative Commons License 2016.07.29 -1 0 64613

Skizofrén állapot lehet :D

Meg a dragobin nagbetűs beszúrásai, ala rozsda :D

 

Előzmény: Armin Tamzarian (64612)
Armin Tamzarian Creative Commons License 2016.07.29 -1 0 64612

Nem hiszik. Csak a hülye nem látja.Dragobin trlilla abroncs megértő stb.stb.+ a sok törölt nick.Meg te is mindig helyeselsz neki :)

Előzmény: Törölt nick (64609)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!