Keresés

Részletes keresés

krnemarika Creative Commons License 2012.04.03 0 0 40583

Néha zacskóban, legtöbbször "simán". A villanyban nem okozott gondot, de a gáz az más. Nem süt rendesen a sütője. A sütik alja megég, a teteje nyers marad. Ezért azokat szigorúan a villanyban. A gázban csak az aranygaluskát, és a húst sütöm. Na meg újra a kenyeret, de ezzel a hibával.

Előzmény: firmitudo (40582)
firmitudo Creative Commons License 2012.04.03 0 0 40582

Sajnos, a teteje elég hóka marad, nem olyan szép "piros".

 

Miben sütöd? Jénaiban?

Előzmény: krnemarika (40580)
krnemarika Creative Commons License 2012.04.02 0 0 40581

Szia!

Itt van néhány cím!

 

http://emargit.gportal.hu/gindex.php?pg=6209320

 

S. E. C. Kft. Központi szervize elköltözött a Thököly út 46-ból a Tengerszem u. 29-be, telefonszámuk változatlan. A 74-es troli Szőnyi úti megállójától pár perc gyalogosan.

 

 

Előzmény: apapoco (40579)
krnemarika Creative Commons License 2012.04.02 0 0 40580

Köszönöm. A miénk majdnem 18. Igaz, TV, számító 3 is megy esténként. A villanysütőm nagyon-nagyon öreg, biztos sokat is fogyaszt. A fagyasztó ládát most kipakoltam, egy kicsit szüneteltetem a használatát. Húsvét után fogom majd visszakapcsolni, s megkezdődik a "feltöltése". Most, hogy megmértem a gázfogyasztást, újra gázzal sütöm a kenyeret. Sajnos, a teteje elég hóka marad, nem olyan szép "piros".

 

Előzmény: .ETNA. (40577)
apapoco Creative Commons License 2012.04.02 0 0 40579

Sziasztok!

Nekem van egy Hausmeister HM1300 most keresek lapátott hozzá

tudtok segiteni nagyon szépen köszönöm.

.ETNA. Creative Commons License 2012.04.02 0 0 40578

... ja és még annyi, hogy nem csak a mi lépcsőházunkban nincs gáz, hanem az említett kis "lakótelep" egyetlen lépcsőházában sem, persze van ahol kevesebb a havi átalány, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy mi sajnos nem vagyunk az a kimondottan "spórolós" tipus, most is pl. itt dolgozom (és persze kikapcsolódásképpen fórumozok) a gépen, de a másik szobában megy a tévé... nem is tudom, hogy miért, hiszen csak a reggeli Tényeket néztem... na megyek is, kikapcsolom :-)

Előzmény: .ETNA. (40577)
.ETNA. Creative Commons License 2012.04.02 0 0 40577

Az átalány 11ezer akármennyi forint/hó, a szokásos dolgok (hűtő, szám.gép, 2 tv, mosógép, nyáron klíma stb.stb.).

 

Egyébként, ha már áramszámla... hát agybajt kapok attól a sok ilyen-olyan címen szedett (rendszerhasználat és stb.) pénztől, ami pl. ebben a 11ezerben van még, a tényleges fogyasztáson felül. Nem is értem, hogy miért nem lehet egy x Ft-ot megállapítani, amiben minden benne van, ki a fenét érdekli, hogy miféle rendszerhasználat meg bla-bla díjakkal tűzdelik még meg a "menűt", utálom az ilyesmit:-) A legújabb "módi" már egy ideje, hogy 120 Ft körüli összeget belecsempésznek a számlába, ha csekken fizeted... hát ettől pl. simán lehidaltam:-)

Előzmény: krnemarika (40576)
krnemarika Creative Commons License 2012.04.01 0 0 40576

Szia!

És szabad tudni, mennyit fizetsz havonta?

Előzmény: .ETNA. (40575)
.ETNA. Creative Commons License 2012.03.30 0 0 40575

Egyébként én tényleg imádom a villanytűzhelyem, nekünk a bérházba (4 meletes) nincs is bevezetve gáz (kis lakótelep, kb 14-16 db négyemeletes lépcsőház), egyszóval nem választás kérdése volt.

 

Nagyon hamar bemelegszik és valóban ki lehet kapcsolni hamarabb, pl. a habarásos összeroggyantást már mindig elzárt állapotban csinálom. Sőt, miután kikapcsolom, olykor teszek rá egy fazék vizet és mire kihűl a platni, a víz meleg:-) Ez utóbbira egyébként nem a melegvíz miatt "szoktam rá", hanem azért, mert pl. nyáron (de télen sem) nem túl kellemes, hogy hiába zártad el, a tűzhely lapja még mindig ontja magából a forróságot... ezért, ezt kihasználva, jól elvonom tőle a kihűlés során keletkezett hőt, s így még meleg vizem is lesz a mosogatáshoz (hidegvíz árában) ingyen és bérmentve:-) A sütőben pedig simán meleg marad még sokáig a husi, kicsit ki szoktam nyitni az ajtaját, hogy már ne süljön tovább az elzárás után, majd visszazárom és "melegentartó" funkcióját használom ki:-) Kenyeret nem sütök sütőben és biza' nyuszit sem (brrr..) :-))

 

A villanyszámlám sem vészes, nyári klímázás és villanytűzhely stb. mellett, az éves elszámolásnál csak 4ezret kell pluszban ráfizetnem:-)

Előzmény: firmitudo (40571)
.ETNA. Creative Commons License 2012.03.30 0 0 40574

Nocak-nocak, mire tetszik számítani:-)) Én kisrendeske, most mást fog méricskézni, mert jön ám haza az ura:-)))

Előzmény: firmitudo (40571)
krnemarika Creative Commons License 2012.03.29 0 0 40573

Akkor az nagyon jó ár. Mi gázzal is, fával is fűtünk, a fogyasztást havonta diktálom. Általában 130.-Ft-tal szoktam számolni.

Nagyon szép kenyerem sült a gázsütőben, így visszatérek hozzá. Valószínű, olcsóbb is lesz, mint a régi villanyban sütni.

 

Előzmény: firmitudo (40565)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.29 0 0 40572

Én a normál, kb 1 kilós kenyeret 55 percig sütöm, hideg sütővel indítva, 25 perc maximumon, 30 perc 170 fok.

A Dnk-t forró sütőbe teszem, 25 perc melegítés maximumon minimum (legutóbb 25 perc után még nem lett az edény elég meleg, néhol beleragadt a tészta), utána a sütés ugyanúgy 55 perc, mint az előző esetben. Szóval majdnem másfélszeres az idő.

Előzmény: GPF (40570)
firmitudo Creative Commons License 2012.03.29 0 0 40571

Állítólag a villannysütőt jobban ki kell tapasztalni, mert a kikapcsolás után még x ideig ugyanúgy melegít a főzőlap. Ha azt mondod, hogy a sütőtere is jobban le van szigetelve, akkor ez ott is érvényes lehet és elképzelhető, hogy kellő tapasztalat után akár 15-20 perccel előbb is ki lehet már kapcsolni.

No majd kisrendeske leméri nekünk, hogy mennyi idő alatt sütötte meg a húsvéti nyulat, ez idő alatt mennyit fogyasztott és mennyivel előbb zárta le a sütést:).

Előzmény: GPF (40570)
GPF Creative Commons License 2012.03.29 0 0 40570

Szerintem az majdnem mindegy, hogy forró sütőbe kell-e tenni. Ha hidegbe kellene, akkor meg tovább sülne.

Mi nagyobbat szoktunk sütni, jó az másnap is, harmadnap is.

 

Egyébként átgondoltuk pár fizikusszerűséggel ezt a kérdéskört. És arra jutottunk, hogy nem indokolt ekkora eltérés. A villany és a gáz lényegében ugyanannyiba kerül, ha energiaértékre vetítjük az árakat. Viszony egy villanytűzhely sokkal jobban szigetel. Úgyhogy az a gyanú, hogy valamelyik mérés nem lehetett pontos.

Előzmény: Törölt nick (40569)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.29 0 0 40569

A DNK nagyon drága kenyér. Eleve felforrósított sütőbe kell tenni, tehát az idő 35-50 százalékkal megnő. MAga a kenyér pedig elég aprócska. Nem is tudom, érdemes lenne-e nagyobbal próbálkozni, mert ez a kenyér frissen igazan finom - de akkor nagyon.

Előzmény: GPF (40568)
GPF Creative Commons License 2012.03.29 0 0 40568

Nem tudom. Egy olyan kollégám mérte ki, akivel már nem dolgozom együtt, így megkérdezni sem tudom.

De el tudom képzelni ezt az árkülönbséget. Meg, azt hiszem, ő DNK-t sütött, azt meg nagyon melegben kell, picit biztos számít az is.

Előzmény: firmitudo (40567)
firmitudo Creative Commons License 2012.03.28 0 0 40567

Hű...ez viszont soknak tűnik. Nem lehet benne valami számolási hiba?

Előzmény: GPF (40564)
firmitudo Creative Commons License 2012.03.28 0 0 40566

Ennél ideálisabb iskola nem kell egy fiúnak:). Már bánom, hogy nem ilyenbe jártam. Milyen jó gyors-és gépkocsirakodó lehetett volna belőlem:).

Nálunk 2 lány volt huszonakárhány fiúra(gépipari). Szokatam velük találkozni...meg is vannak törve szegények :).

Előzmény: .ETNA. (40563)
firmitudo Creative Commons License 2012.03.28 0 0 40565

Nagyon köszönöm! Azt meg különösen is, hogy a kedvemért indítottad be a sütőt:).

Nálunk a közös képviselő múlt hónapra 120,-ft/ m3-t írt ki(közös kazán 90 lakónak). Így nekem durván 21,-ft jött ki egy sütésre. Ha hozzáveszem, hogy 99%-ban kettőt sütök, akkor ugye csak a fele. Ez így nem is lenne olyan vészes ha fizetnem kéne érte. Vagy nem vettem valamit figyelembe?

Az átalányom 5.850,-ft/3 hónap....az sem rossz.

Előzmény: krnemarika (40562)
GPF Creative Commons License 2012.03.28 0 0 40564

És mennyibe kerül egy m3 gáz?

 

Nekem az rémlik, hogy villanysütőben 70-80Ft egy kenyér megsütése.

Előzmény: krnemarika (40562)
.ETNA. Creative Commons License 2012.03.28 0 0 40563

:-) majdnem, mindig akkor beszéltük meg, hogy hová megyünk délután, vagy este, ill. hol találkozzunk majd stb., de hogy a szünetben miről beszéltünk, hogy erre akkor nem volt sosem idő, arra már nem emlékszem:-) A fizika mindig az utolsó óra volt (gondolom nem véletlenül), a tanárnő pedig sosem állt fel az asztal mellől, így nem volt valami nagy "hőstett" a levelezés, nem kellett különösebben "trükközni" :-) Egyébként alig járt fiú a suliba, kb. vagy 4-5 pasi volt az egész iskolában (közgáz) :-))

Előzmény: firmitudo (40561)
krnemarika Creative Commons License 2012.03.28 0 0 40562

Tegnap a kedvedért a gázsütőben sütöttem a kenyeret. (Lehet, hogy visszatérek hozzá.)

A fogyasztás 0,174m3 volt.

 

Előzmény: firmitudo (40559)
firmitudo Creative Commons License 2012.03.27 0 0 40561

Nekem villanytűzhelyem van:-)

Tudom:) 

 

...sütőégő hőteljesítménye 4 kW ... ha ez jelent valamit :-)

Hát hogyne! Mintha kútba néznék:)

 

Az órai levelezés az olyan csajos dolog volt. Mondjuk sosem értettem, hogy mit nem lehet 10 perc szünet alatt megbeszélni, amit még órán is folytatni kell levelezés formájában, aztán megint minden szünetben és újra minden órán:). A levelezések mondanivalójáról ne is beszéljünk:

-Láttad?

-Láttam.

-Helyes srác.

-Az.

-A Zsuzsának is tetszik.

-Az egy rohadt dög....így volt Kedves .ETNA.? :D

 

Bezzeg az ultizás! Azt volt ám nehéz kivitelezni;).

 

 

Előzmény: .ETNA. (40560)
.ETNA. Creative Commons License 2012.03.26 0 0 40560

Nekem villanytűzhelyem van:-)

 

Egy gáztűzhely használatiban (most a neten) olvastam, hogy a sütőégő hőteljesítménye 4 kW ... ha ez jelent valamit :-) Ha nem, akkor bocsi ... de tudod, fizika órán mindig egyéb fontos dolgom volt, mint pl. levelezni a barátnőmmel stb.:-))

Előzmény: firmitudo (40559)
firmitudo Creative Commons License 2012.03.26 0 0 40559

Most, hogy lassan már nem kell fűteni, szeretném ha valaki lemérné a gázóráján, hogy mennyit fogyaszt a gáztűzhely egy kenyérsütés alatt. Nekem erre nincs lehetőségem mert nincs gázórám, átalányt fizetek, ettől függetlenül szeretném tudni. Előmelegítéssel együtt, cakpakk. Mondjuk 1ó. 15 p./ x m3.

Ha lehet, akkor ne légkeveresés, meg mindenféle extrával felszerelt, hanem egyszerű mezei vezetékes gáz. Érdekesség képp több is jöhet.

Előre is köszönöm.

.ETNA. Creative Commons License 2012.03.06 0 0 40558

:-) Nekem is rögtön ez a régmúlt technika óráin készített színespapír fonás, vagy mi jutott eszembe a fotóról:-)

Előzmény: Blue Cloud (40557)
Blue Cloud Creative Commons License 2012.03.06 0 0 40557

juj de egyszerű és mégis mennyire nagyszerű, még gyerekkoromban készítettünk hasonló módon szinespapirból "terítőt" de eszembe sem jutott volna ugyan ez tésztából.

nagyon nagyon szép és guszta.

sztem ezt elfogom készíteni a családnak.

nagyszerű, hogy megosztod a receptet is

köszönet érte!!!

:)

Előzmény: mikagi (40536)
Szötyke Creative Commons License 2012.03.06 0 0 40556

 Hát annyit vártam talán csak, míg bemelegszik a sütő...

Előzmény: Dalit (40553)
ágika1 Creative Commons License 2012.03.02 0 0 40555

A hűtős lángos is hideg helyen kelesztődik.

Előzmény: GPF (40554)
GPF Creative Commons License 2012.03.02 0 0 40554

Én azt szoktam csinálni, hogy nem forrró, hanem hideg sütőbe teszem. A tészta is a sütővel együtt melegszik fel.

Előzmény: Dalit (40553)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!