Keresés

Részletes keresés

zspzs Creative Commons License 2011.07.21 0 0 186

Szia!

Köszi a választ. Pont így csináltam én is és így nem működött.

A hiba az volt, hogy az alapbeállításoknál az országot Németországra állította az eladó az első bekapcsoláskor valami miatt. Kínomban már nem volt más ötletem, így átállítottam Magyarországra. És láss csodát!... :))

(Ja, az automatikus frissítést már a legelején kikapcsoltam, mert először erre gyanakodtam.)

Üdv

Péter

Előzmény: Róka69 (184)
K.K. Creative Commons License 2011.07.18 0 0 185

nem tudja valaki mennyiért van a Media Marktban mostanában a 40hx800?

esetleg valami akcióval nincs összekötve

sajnos az oldal nem írja ki az árakat

Róka69 Creative Commons License 2011.07.16 0 0 184

Csinálj egy olyat, regisztráld a tv..d a sony oldalán, és egyből kapsz manuált hozzá, egyébként, ha kijelölöd, a csatornát, - ok - utánna mozgatod. be..megnit ok....nem megy el, nekem egyszer nem ment el. a másik, ha bejelőlted, azt a funkcíót frissitsen, akkor a szolgáltató, ha változtat, akor változik a sorrend, ha ezt a "pipát" kiveszed a négyzetből, nem megy el.

Előzmény: zspzs (183)
zspzs Creative Commons License 2011.07.13 0 0 183

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni. Sony Bravia KDL-40EX727-en próbálom átrendezni a digitális csatornákat, de időről időre érthetetlen módon felcserél elemeket, nem a kijelölt csatornákat mozgatja, stb. A kézikönyvben és az i-Manual-ban semmiféle leírás nincs erről a funkcióról, valamint a Google sem talált semmi értelmeset.

Ha valaki már sikerrel túljutott ezen az akadályon, kérem ossza meg velem a megoldást!

Előre is köszönöm!

Péter

homeboy Creative Commons License 2011.06.15 0 0 182

Amennyire én tudom Motionflow és hasonló képjavító technikák csak a 2D módokra alkalmazhatóak. 3D-nél minden ilyet ki kell kapcsolni hogy az input lag a lehető legkissebb legyen és a 3D képalkotást se "zavarja" meg semmi. Valószínűleg azért nem tudod bekapcsolni mert nem is lehet.

Előzmény: TomSea (181)
TomSea Creative Commons License 2011.06.04 0 0 181

Illetve nem a TrueMotion-t akartam kérdezni,hanem a Motionflow-ot. :-)

TomSea Creative Commons License 2011.06.04 0 0 180

Sziasztok!

 

Kérdéssel fordulnék hozzátok. Múlthéten vettem egy Sony Bravia Kdl-40HX800 at. Tök frankó,csak 1 pici bajom van. 3D- nézetben nem lehet bekapcsolni a True Motion 200(240)Hz-et. Ami szerintem a legfontosabb hozzá.

Ezért villog a kép és zavar.

Nem tudja vki,h lehet kihozni belöle. Vagy melyik Scene(Nézet)-ben lehetne bezúzni? 

Köszke előre is!

Digger Creative Commons License 2011.05.30 0 0 179

üdv,

 

a közepébe vágok, a következő a problémám. A bejövő koax kábel egy sony ex500-BA van bedugva, és egy régi samsung videó és a tv pedig aaz AV1 scarton keresztül kapcsolódik egymáshoz. mivel a videóba nincs bedugva koax, a videó csak az av1-en keresztül bejövő analóg adást tudja fogni, eddig ezzel nincs is baj. a probléma ott kezdődik, amikor ezt az AV1-en bejövő adást rögzíteni akarom (igen, 2011-ben, analóg cuccot akarok rögzíteni, igen, VHS kazira)

ha be van kapcsolva a TV, tök jól működik minden, a videó rögzíti a TVadást. de ha ki van kapcsolva a TV, akkor azt rögzíti a videó, hogy nincs adás. ergo ha a TV ki van kapcsolva, nem adja át a jelet scart-on a videóra.

a régi samsung analóg tv-m simán átadta a jelet, ez most nem akarja. nézegettem a tv energiatakarékos beállításait, egyrészt nincs arra állítva, másrészt nem is szerepel ilyen opció közötte.

ötlet?

 

homeboy Creative Commons License 2011.05.23 0 0 178

Csak azért tekerték fel hogy a fotón is látszódjon. Amúgy szabad szemmel is látható fényerő feltekerés nélkül. Én is látom a felhősödést faterom sonyján, alap beállításoknál. Ha lefényképezném a képen valószínűleg már nem látszódna.

Előzmény: asx (177)
asx Creative Commons License 2011.05.21 0 0 177

Ja, értem! Direkt feltekerték a panel háttérvilágítását, hogy látható legyen az ami amúgy nem látszik, de még így is csak bizonyos betekintési szögből volt ennyire feltűnő a jelenség?

Több kérdésem nincs... 

Egyébként meg abban igazuk van, ha valaki mp3-at akar hallgatni az inkább ne SONY TV-t vegyen!  :)))

Előzmény: homeboy (172)
islaz Creative Commons License 2011.05.19 0 0 176

bugyi22-nek : tedd usb-re, inditsd a filmet, távirányitón nyomd a  jobb oldali,felülről 4-ik gombot ( képnézet-állitás ) és válaszd a ZOOM opciót.

bugyi22 Creative Commons License 2011.05.16 0 0 175

sziasztok.nekem lenne 1 olyan kérdésem,hogy van 1 sony bravia KDL40EX402 tvm,és usbn ha filmet akarok nézni és kicsibe jelenitti meg,ki lehet nagyittani?A leirásába semmi nincs erröl

elöre is köszi a választ

eos30d Creative Commons License 2011.05.16 0 0 174

Én médialaejátszót javaslok hozzá , én is azt használok (SMP-N100)/wifis/ de bármilyen jó....nem kell vele szórakozni, az elterjedt formátumokat viszi....

Előzmény: Marcuspapi (173)
Marcuspapi Creative Commons License 2011.05.16 0 0 173

Üdv Mindenkinek!

 

Sony KDL-46W5500-as Tv-m van és érdeklődnék, hogy milyen programmal és milyen formátumba tudnék végre olyan videót konvertálni, amit USB-ről gond nélkül lejátszik!

Nagyon sokat próbálkoztam, de nem sok sikerrel. :(

Gondolom az itt megforduló fórumozóknak ez nem jelent problémát!

 

Előre is köszönöm a segítséget! :)

 

homeboy Creative Commons License 2011.05.12 0 0 172

A tesztben azt írják hogy feltekerték a panel háttérvilágítását hogy a fényképen jól látható legyen a felhősödés. Valamint hogy csak bizonyos betekintési szögből volt ennyire feltűnő a jelenség plusz a lilás sarkok. A felhősödést a panel inkonzisztens háttérvilágítása okozza ami az LCD-k egyik fő problémája. Filmnézés közben annyira nem feltűnő de ha pl media lejátszóval egy mp3 zenet játszol és csak a media player látszik alul a többi képrész "fekete" (Sony TV-ről beszélek) akkor látni lehet ha van de mint mondtam még azonos tipusoknál is változó a mértéke. A tesztben szerintem kifogtak pont egy vacakabb sorozatot. Mindezek mellett a HX sorozat szerintem egy nagyon jó TV!

Előzmény: asx (169)
puyol5 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 171

Hello

Van egy 6 hónapos nx700as teevízióm. Tegnap észrevettem, hogy a bal felső sarokban az egyik pixel rózsaszínes, majd mára fekete lett...

Érdeklődnék, hogy érdemes-e felvennem a kapcsolatot a szervízzel, vagy egy pixelel elkergetnek.... Esetleg valami ötletet is nagyon megkösözönnék, hogy ilyenkor mit érdemes tenni. Eddig már több BRAVIAM volt és ez a probléma még soha nem merült fel.

eos30d Creative Commons License 2011.05.04 0 0 170
Nagyon koszi az infot. Megneztem az enyem az este, es meg annyi sincs mint az also kepen. Pedig 2010 es modell. Lehet majd a kor elorehaladtaval jelentkezni fog,nem tudni. Ez ugye barmelyik tevenel igaz. . . :)
Előzmény: homeboy (168)
asx Creative Commons License 2011.05.03 0 0 169

Most nem azért, de itt ezen a képen (HX803) semmi nincs. Akkor mi felhősödik?

Meg mitől kék meg lila meg szürke? Meg világos-sötét? Van erre valami ésszerű magyarázat?

Előzmény: homeboy (168)
homeboy Creative Commons License 2011.05.03 0 0 168

Itt egy HX803 teszt. Ebben látod a 2D résznél a felhősödést. Ahogy írja a bal oldalon az fehér pötty a vaku fénye de a többi elmosodott paca/felhő szerü dolog az ami a felhősödés. Panel bevilágítása sz@r.

2010-es HX803 (hát itt mindenhol paca) A felhősödés mértéke ugyanazon tipuson belül is más lehet. Ennyire nem durva pl a faterom EX700-án. Érdemes megnézni a boltban sima fekete képpel.
 

2011-es EX720 (bal alsó sarokban van minimális felhősödés sokkal jobb mint a tavalyi.) Teszt

 

Előzmény: eos30d (167)
eos30d Creative Commons License 2011.05.02 0 0 167

sok helyen olvastam ezt a felhösödést... Ez miben nyilvánul meg? hogy lehet észrevenni? megoldottam a stick kérdést egy SMP-N100 médialejátszóval.....

Előzmény: homeboy (166)
homeboy Creative Commons License 2011.05.02 0 0 166

A családban van egy 46EX700 és hát látok rajta felhősödést. Az ide modellek már álítólag kevésbe hajlamosak rá. Az ide EX sorozatból a 720as tesztje is ezt erősíti meg. Része lett a skype alkalmazás is ami szerintem kellemes plusz. (persze itt sem alaptartozék a kamera csakúgy ahogy a Panasonic tévéknél sem.)
Szerintem is sok a 20e Ft a wifi stick-hez. Ha van egy wifis laptop akkor arra csak dhcp szerver meg még plusz pár beállítás és máris van a tv-nek internet elérése. Nem annyira kényelmes mint az usb stick de vállalkozó kedvűeknek ajánlom ezt a megoldást is. 

homeboy Creative Commons License 2011.05.02 0 0 165

A 805 nem idei modell. A 805 ha jól tudom csak külső ráncfelvarrást kapott. Keskenyebb a káva talán.
Itt vannak az idei 2011-es Sony modellek és árak.  

Előzmény: K.K. (160)
eos30d Creative Commons License 2011.05.01 0 0 164

sziasztok. Én is beszereztem a multhéten egy EX700 ast... És szeretném megtudakolni tőletek hogy esetleg nem e jó hozzá másfajta wifi stick mint a gyári? kicsit "borsosnak" tartom a 20 ezret érte.... előre is köszi.

asx Creative Commons License 2011.05.01 0 0 163

Wien/Stadtlau

Előzmény: K.K. (162)
K.K. Creative Commons License 2011.05.01 0 0 162

és az hol volt?

Előzmény: asx (161)
asx Creative Commons License 2011.04.30 0 0 161

Hát nemtudom...

805-ös volt már tavaly is. Legalább is novemberben biztosan. Én is azt néztem ki magamnak de a 800-as pont akcióban volt (adták hozzá az infra jeladót, a két szemüveget meg a PS3-at a GranTurismo 5-el) és még így is 500 euroval olcsóbb volt mint a 805-ös magában! Tovább engem nem is érdekelt mi a különbség köztük.  :))

Előzmény: K.K. (160)
K.K. Creative Commons License 2011.04.30 0 0 160

Nos EM-ban azt mondta a gyerek, hogy a 805 az új ezévi modell.

Én is azért érdeklődöm, mert árban nem volt különbség, ha tényleg valamivel többet tud, gondolom már érdemesebb megvenni az újabbat.

Előzmény: asx (159)
asx Creative Commons License 2011.04.29 0 0 159

Ez érdekes, nekem azt mondták a MM-ban, hogy a 800-asban nincs. Mivel nekem nem is kell ezért azt vettem meg. Most meg kiderül, hogy mégis van benne?

Igaz én utánna nem is foglalkoztam vele...

De akkor tényleg: mi a különbség?

Előzmény: homeboy (158)
homeboy Creative Commons License 2011.04.27 0 0 158

Mindkettő van benne! Jellemzők itt

 

DVB-T tuner a földfelszini digitális TV adások vételére jó.

A CI (Common interface) szerepe a digitális sugárzásban elérhető kódolt csatornák vételében van. A CI helyre egy modult kell belehelyezni, amely fogadja aztán a kódolt csatornák vételéhez szükséges kártyát. Mivel különféle kódolások vannak, ezért használják a CI-t, így bármilyen kártyát tud fogadni a televíziód. Magyarországon pl. a földi digitális sugárzásnál Conax Cas7 kódrendszert használnak, tehát ha a te televíziód rendelkezik DVB-T MPEG4-es tunerrel, akkor nem csak a földfelszíni szabad sugárzású digitális műsorokat (ez jelenleg az m1 HD, m2 HD, Duna TV, Duna II Autonómia, RTL Klub, TV2 és Euronews), hanem a kódolt földfelszíni csatornákat (Hír TV, ATV, Cool, National Geographic, FEM3, Disney Channel, Private Spice, AXN, Film+ és Sportklub) is tudod nézni, amennyiben veszel egy Conax modult, valamint előfizetsz a MindigTVExtra szolgáltatásra, ezáltal megkapod a kártyát, amit a modulba tudsz bedugni. A modult pedig a tv-d CI fogadójába. 

Előzmény: asx (156)
K.K. Creative Commons License 2011.04.25 0 0 157

és azok mit tudnak?

Előzmény: asx (156)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!